Canopus" op de helling IN DE VISHAL+EN OP ZEE Nieuwe ondergrondse garage in centrum van Londen geopend Parketvloeren Maatregelen i.v.m. hondsdolheid Zoals A. H. F. ENDEMA AUTO-FINANCIERING Verhuur van compressoren STENO-TYPISTE (Ned.) WERELD Vloerenbedrijf „EDELHOUT" ZATERDAG 20 OKTOBER 1962 '6 ^4? m Subsidie Beverwijkse Harmoniekapel A.V.S.V. gaat feestvieren Verkeerstunnel tussen Piccadilly en Knightsbridge UW WE?»* VERVULLING H. J. OOLDERS C. NAP HUWELIJK Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. N.V. HANDEL EN INDUSTRIE MIJ. H.I.M. 99 '-'l Het voormalige opleidingsschip van het Zeekadetkorps „IJmond", de loods boot Canopus, wordt voor de laatste reis met bestemming Hendrik Ido Ambacht gereed gemaakt en is daar voor donderdag op de helling geplaatst. IJmuiden (City). Sedert het fenomenale lach succes van Brandon en Thomas' vermaar de klucht „De tante van Charley", kun nen sommige toneel- en scenarioschrijvers het niet nalaten, voor hun „gillers" van tijd tot tijd op dit procédé terug te komen. Ralf Olsen en Gunther Philip namen voor de klucht „Drie dolle tantes", zelfs hun toevlucht tot een drievoudige travesti, met als resultaat een zot stukje lachwerk met muziek. Tot en met zondagavond; alleen in de zondagmiddagvoorstelling onderbro ken voor „Waar revolvers regeren", een film over de Amerikaanse burgeroorlog. Vervolgens is tot en met woensdag Audie Murphy de held in „De slag aan de Bloed- kust". Opnieuw een film van de guerilla- strijd tegen de Japanners tijdens de twee de wereldoorlog. Ten slotte donderdag avond „Aida", een ware uitkomst voor de operaliefhebber, omdat niemand minder dan Renata Tebaldi de titelrol zingt, bij gestaan door een keur van andere Ita liaanse operasterren. Met als extra attrac tie het feit, dat Sophia Loren de tragische Aida het visuele aanzien verleent. En zo als bekend, mag een en ander van haar worden gezien. R e x Dit theater begint zijn week- programma met „Maciste, de zoon van Hercules", een spectaculaire historie voor en over krachtpatsers. De Italiaan Leon Viola tekende met gerechtvaardigde trots voor de regie. Zondagmiddag een modern avonturenverhaal, „De mysterieuze pla neet", een volledig voor zichzelf spreken de titel. Dit is ook het geval met „We gens verleiding van minderjarigen," waar men zich dan woensdag en donderdag weer aan kan vergapen. Beverwijk (Kennemer theater). De direc tie van dit theater heeft het witte doek de gehele week opengesteld voor de nieu- Het lid van de Beverwijkse raad de heer A. Klomp heeft onlangs een aantal vragen gesteld met betrekking tot de toe kenning van een subsidie aan de Bever wijkse Harmoniekapel. B. en W. hebben hierop als volgt geantwoord. De Beverwijkse Harmoniekapel heeft op 8 en 9 september van dit jaar op het sport terrein aan het Harmonielaantje, ter ge legenheid van haar 50-jarig bestaan, een drumbandconcours georganiseerd. Het be stuur had de gemeente verzocht in de kos ten van dit concours een subsisidie te ver lenen. Op de post „subsidie en andere kosten ter bevordering van het vreèmdelingen- verkeer" wordt jaarlijks een bedrag ad f 3.000 uitgetrokken, teneinde te kunnen bijdragen in de kosten van bepaalde eve nementen die uit een oogpunt van vreem delingenverkeer van belang worden ge acht. Aanvankelijk werd dit bedrag uitgekeerd aan de V.V.V. alhier, wanneer deze vereni ging een programma ten uitvoer legde, dat de instemming van het gemeentebe stuur had. Voor het jaar 1962 heeft de V.V.V. echter afgezien van het organise ren van bijzondere evenementen. Bij de in vorige jaren door de V.V.V. georgani seerde festiviteiten had de Beverwijkse Harmoniekapel bij de voorbereiding van het drumbandconcours op een subsidie ge rekend. Nu de Beverwijkse Harmoniekapel dit concours in 1962 zelfstandig gehouden heeft en dit concours, naar B. en W. me nen, onder de formulering van desbetref fende begrotingspost viel, heeft het colle ge een bijdrage ad 1.000 ten laste van deze post aan de Harmoniekapel toege kend. we Nederlandse speelfilm „Rififi in Am sterdam". Waarschijnlijk doordat de rol verdeling de namen vermeldt van Johan Kaart, Willy Alberti, Anton Geesink en Rijk de Gooyer, blijkt deze politiefilm bij het bioscooppubliek behoorlijk in trek. Za terdagnacht draait „Liefde, zoals een vrouw begeert", waarvan de inhoudsbe schrijving suggereert, dat een en ander er niet om liegt. Ten slotte werd Randolph Scott in „Salvo des doods" gereserveerd voor de zondagmiddag. L u x o rIngmar Bergtnann's filrtté steken gewoonlijk met kop en schouders boven de conventionele filmprogramma's uit. Zo ook „De glimlach van een zomer nacht," waarmee deze beroemde Zweedse regisseur op het filmfestival in Cannes de eerste prijs verwierf. Van maandag tot en met woensdag kan de ware liefhebber van goede films zich ervan overtuigen, dat de ze onderscheiding terecht werd toegekend. „Blonde meisjes voor Havana" en „Far- ke's laatste stunt", welke films respectie velijk tot en met zondagavond en alleen zondagmiddag worden vertoond, kunnen een dergelijke artistiek peil niet benade ren ofschoon men wat sensatie en vro lijkheid betreft, toch wel aan zijn trekken komt. (W. B. - theater). Deze bioscoop in de Peperstraat verloochent ook deze week zijn principes niet. Ditmaal worden sensa tie en avontuur vertegenwoordigd door „Spionnen slaan toe", „Fatale begeerte" en „De scherpschutter van El Paso," met welke titelvermelding wij de vele liefheb bers van dit genre weer voldoende me nen te hebben geïnformeerd. De „Amsterdamsche Vrouwelijke Stu denten Vereeniging" zal van 24 oktober tot en met 10 november haar twaalfde lustrum vieren. Ter gelegenheid hiervan heeft een lustrumcommissie een programma samen gesteld dat bestaat uit een extern en een intern gedeelte. Tot de eerste groep feestelijkheden be hoort onder meer een hospitathee in het clubgebouw voor de A.V.S.V. aan de He rengracht. Ongeveer honderd hospita's van de vrouwelijke studenten worden hier ver wacht. Op 31 oktober is er in de Doelenzaal een matinee voor 300 door het Leger des Heils uitgekozen kinderen, die zullen kunnen kijken naar een voorstelling van het kin dercircus Elleboog. Aan patiënten van het Binnengasthuis zal een middag en avond met muziek, cabaret en film worden aan geboden. Tijdens het lustrum zal er onder alle Amsterdamse studenten een actie worden gevoerd voot het bijeenbrengen van geld ten bate van een universiteit in Jadavpur bij Calcutta in India. Dit geld zal worden besteed voor een röntgenapparaat voor deze universiteit. In verband met deze actie zal in de aula van de universiteit aan de Oudemanhuis- poort een tentoonstelling over India en in de Nieuwe Club aan de Raamgracht een Indiabar worden ingericht. Het interne gedeelte van de feestviering omvat onder meer een academiedienst in de Engelse kerk op het Begijnhof, een thé- dansant op de „Oranje", een reünistendag, een ijsbaanfeest op de Jaap Eden-ijsbaan, de opvoering van de musical „Anything Goes" van Cole Porter in de Stadsschouw burg, een puzzelrit per auto door Noord- Holland, een concert van de A.V.S.M. „Aedon" in de Grote Kerk van Edam en tot slot een galabal in het Concertgebouw. De Amsterdamsche Vrouwelijke Studen ten Vereeniging telt thans 720 leden. Er zijn 25 disputen. Advertentie GEMEENTE VELSEN De burgemeester van Velsen maakt bekend, dat de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland heeft bevolen, dat in een deel van de provincie, waaronder de gemeente Velsen, honden m.i.v. heden zodanig moeten worden opgesloten of aan een ketting of lijn van voldoende sterkte moeten worden vastgehouden, dat zij niet in de onmiddellijke nabijheid van andere honden kunnen komen. Honden, welke in strijd met dit bevel los lopende worden aangtroffen, kunnen worden gedood. Velsen, 20 oktober 1962 De burgemeester van Velsen, BÜHRMANN Vrijdag In IJmuiden werden vrijdag 10.700 kis ten vis aangevoerd, waarvan: 4127 kisten tong en tarbot. 1 kist heil bot, 1270 kisten schol, 11 kisteh schar, 2 kisten bot, 7000 kisten haring, 300 kisten makreel, 489 kisten schelvis, 201 kisten wijting, 176 kisten kabeljauw en gul, 52 kisten poon, 8 kisten koolvis en 43 kisten diversen. Prijzen, in guldens, per kilogram: Heil bot 4.603.50, grote tong 5.204.770, groot middel tong 43.70, kleinmiddel tong 3.70 3.10, kleine tong I 3.603.70, kleine tong II 3—2.60, tarbot I 3.60—2.90. Per 50 kilogram: Tarbot IV 96, klein middel schol 38, kleine schol I 38, kleine schol II 338, schar 3622, bot 15, verse haring 3115.40, makreel 3326, grote schelvis 5743, grootmiddel schelvis 50 38, kleinmiddel schelvis 4841, kleine schelvis I 4437, kleine schelvis II 37 10, wijting 27—10, grote gul 7354, mid del gul 5648, kleine gul 3821, poontjes 1711, kleing witte koolvis 64 en kleine rode poon II 2926. Per 125 kilo: Grote kabeljauw 268152, grote koolvis wit 184. resommingen, in guldens, van vrijdag: KW 112 1140; KW 109 2050; KW 103 7.780; KW 61 1700; KW 133 1800; KW 143 10.700; KW 152 f 9320; KW 166 3130; KW 92 1770; KW 134-136 f 12.530; IJM 7 2800; IJM 55 7440; IJM '63 3440. Op zee De „Onderneming 3" SCH 117, die woensdag binnenkwam uit de Ierse Zee, met aan boord een zieke schipper, is vrij dagmorgen weer ter visvangst vertrokken onder bevel van de walmachinist van de rederij Cornelis Vrolijk. De bedoeling is, dat de stuurman van de SCH 135 Cor nelia Maria, wanneer de Onderneming eenmaal op de visgronden is gebracht, het bevel over de Onderneming zal overne men. Schipper-machinist Haasnoot komt dan weer op de een of andere manier zo spoedig mogelijk weer terug naar IJmui den. Deze oplossing moest gevonden wor den, omdat walschipper Klinkenberg met de Onderneming 1 SCH 261 op de Noord zee aan het pionieren is. De KW 159 .Marian Ellen" heeft vrij dagavond contact gehad met de SCH 3 Jo hanna. De Marian Ellen, die woensdag weer naar zee vertrokken was, had de net ten uitgezet in de Silverpit en meldde dat het in het eerste etmaal aardig gegaan was, maar sinds donderdagmiddag was er niets meer scheep gekomen. Zodat men aan boord van de Marian Ellen blij was iets van de Johanna te vernemen om trent de visserij in de Ierse Zee. De Jo hanna had vrijdag niets gevangen. De Arie van der Zwan SCH 21 had op de oceaan in het zuidwesten van Ierland ge vist en had in de nacht wat makrelen en ook wat kleine haring gevangen. Verschei dene schepen werkten nu naar de bestek ken van dit schip. Vele schepen die bij de Silverpit had den gevist, hebben nu de stevens noord waarts gewend en gaan op de 57 en 59 graden n.b. vissen. Bekend was geworden, dat de IJM 34 Allan Water vrijdagmiddag een prachtige trek had gedaan met van alles wat. Dit schip viste op de 58 gr n.v. De KW 4 Golfstroom zat aan de ónder kant van de Koraalbank en kon aan de op hem toestomende Deining vermelden, dat er omstreeks 7 uur was gehaald voor een goede 20 manden grove makreel; 6 kantjes haring waren gekaakt, terwijl er boven dien 30 kabeljauwen en wat gullen bij wa ren. De schipper van de" Golfstroom kon op al zijn collega's niet jaloers worden; hij was met zijn dagvangst zeer tevre den. Er waren er wel die meer dan de Deining hadden gevangen, maar er waren er ook die heel wat minder aan boord had den gehaald. Later op de avond werd bekend dat er door de Nelly SCH 42 en de Arie SCH 249 in de Ierse Zee 85 en 50 kantjes haring gekaakt konden worden. Van andere sche pen werd vernomen, dat er veel hinder was ondervonden van pilchards, die in de netten werden gevangen. Het H.K.S. de Hoop, dat op de thuis vaart naar IJmuiden was, gaf, voordat IJmuiden binnengelopen werd, advies aan de Emma IJM 15. Dit schip had een op varende aan boord, die een gekneusde arm had. Men gaf schipper Van der Bos de raad hulp in te roepen van het Oost- Duitsche hospita'alschip Robert Koch, dat op 57 graden n.b. werkte. Ook werd de suggestie gedaan om de patiënt eventueel op een thuisvarend schip te laten over stappen. De Cornelis den Duik KW 144, die in de Ierse Zee vist, kon vrijdag niet veel suc ces melden aan de thuisvarende Albatros KW 87. Dit schip heeft op 58 graden n.b. gevist, en vertelde dat er een beetje klei ne haring buit was gemaakt. TANKER NA EXPLOSIE GEZONKEN Een kleine Italiaanse tanker, de 475 ton metende Soreghina, is na een ontploffing en een brand gezonken voor de Zuiditali- aanse kust bij Vibo Balentia. Een lid van de bemanning wordt vermist en vijf per sonen werden gewond. De ontploffing deed zich voor toen het schip benzine loste in de haven. (Van onze correspondent) LONDEN Hoewel Londens parkeer probleem dagelijks komen veertigdui zend auto's het centrum binnen onop losbaar lijkt is de toestand enigszins ver licht door de opening van een ondergrond se parkeergarage welke ruimte biedt aan ongeveer 1100 auto's. Premier Macmillan verrichtte maandag de opening van deze ondergrondse parkeerplaats in Hyde Park vlakbij Marble Arch en Speakers Corner's, de beroemde plek in het park waar de stem van de Britse democratie nooit zwijgt. De totale ondergrondse parkeerruimte heeft een oppervlakte v^n drie aaneenge sloten voetbalvelden, maar door het lage plafond van de garage lijkt de diepte er van veel groter. Langs hellingen en tun nels bereikt men de ingang. Drie ventila- tietorens steken boven de grond tussen de bomen in het park uit. Het dak van de garage wordt door 576 betonnen zuilen ge dragen. Voor het controlesysteem is de modernste elektronische techniek toege past. Er zijn benzinepompen bij de uit gang, die 24 uur open zijn, ook voor ande re Weggebruikers. >d De aanleg heeft ruim tien miljoen gul den gekost. De parkeergelegenheid, eigen dom van de gemeente Westminster, is verhuurd aan een firma voor 400.000,- per jaar, plus een bedrag gebaseerd op de ontvangsten. Een andere grote verbetering is de ver- keerstunnel die naar Rotterdams voor beeld is aangelegd op het drukste kruis punt van Londen, Hyde Park Corner, wel ke Piccadilly met Knightsbridge verbindt Premier Macmillan van Groot-Brit- tannië en zijn gezelschap maakten na de officiële opening met een speciale dienstwagen een rondgang door de nieuwe ondergrondse parkeergelegen heid in Londen. en woensdag is geopend. In de spitsuren hadden automobilisten tot nu toe tenmin ste een kwartier nodig om dit kruispunt te passeren. Dagelijks nemen over een pe riode van twaalf uur 120.000 auto's en bus sen hun weg over deze plek. Tegelijker tijd is de toegang tot Hyde Park ter plaat se grondig gewijzigd en is er voor Park Lane en de daarmee parallel lopende weg in het park (van en naar Marble Arch) één richtingsverkeer ingevoerd. Met deze, nog niet voltooide, doorbraak dwars door het hart van de Londense verkeerschaos is een bedrag van 55 miljoen gulden ge moeid. De hertog van Wellington, een afstam meling van de overwinnaar van Waterloo, opende de tunnel, die het meest groot scheepse verkeersverbeteringsplan van het Londen van na de oorlog wordt genoemd. Hat (resultaat was een reusachtige verkeers opstopping. Een uur na de officiële opening meldde de automobielvereniging dat de UHihel, die bedoeld was om het verkeer vlotter te doen verlopen, het centrum was geworden van een enorme opstopping, die zich uitstrekte van Piccadilly Circus tot Knightsbridge, een afstand van ongeveer drie kilometer. Bezoekers voor de Londense automobiel- tentoonstelling, die ook gisteren werd ge opend, werd aangeraden daar met de on dergrondse naar toe te gaan. men de man aan ztjn kleren kent. kent men de zaak aan het blad. waarin ztj adverteert. Financierinqs- en Assurantiekantooi Heussensstraat 2 Haarlem Tel 62380 9 „Economisch" de beste vloer bedekking. 9 Geheel passend, zowel bij een modern als bij een klassiek interieur. I 9 In lichte en donkere fraaie Edele houtsoorten. 9 Keuze uit vele modellen en uitvoeringen. 9 Het onderhoud is door mo derne hulpmiddelen vrijwel opgeheven. il^e 9 Onze superkwalTteiten Edele houtsoorten waarborgen u een levensdurend genoegen. Een ECHTE parketvloer is minstens 6'lt mm dik en van massief Edelhout vervaardigd. De prijzen zijn, in verhouding tot andere vloerbedekkingen, zeer laag; van f 25.af tot f 36.per m2, waarbij hout soort en model een rol spelen. Zijlstraat 96 - Haarlem - Tel. 20340 ASSURANTIE- en FINANCIERINGSKANTOOB ALLE VERZEKERINGEN Telefoon 5 37 35 Ceramstraat 10 - Haarlem in diverse capaciteiten voor alle doeleinden Staalstralen - Metalliseren - Moffelen Velseroordstraat Cornwallstraat - Tel. 6301 Bouwbedrijf P. F. SCHOLZ Middendulnerweg 6 Santpoort Telef. 02560-8645 Kantoor 02550-5686 Nieuwbouw, Verbouw en Utiliteitswerken Burean De Elf Provinciën Schotersingel »7 Haarlem Telefoon 51894 Detective-echtpaar De Vries bekend door Radio en Pers Vrijblijvend Inlichtingen In blanco couvert NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER-MAATSCHAPPIJ N.V. Met ingang van 21 oktober 1962 wordt de dienstregeling van lijn 5 (Haarlem Oost, Parkwijk-Station-Haarlem Noord, Muiderslotkwartier) uitgebreid. Wijzigingsblaadjes zijn op vertoon van de winterdienst- regeling kosteloos verkrijgbaar bij de haltekantoren en agentschappen. HAARLEM KLOKHUISPLEIN 5 vraagt: a. ENIGE NETTE MEISJES voor binderij- en/of controlewerk zaamheden. Leeftijd vanaf 15 jaar. Werktijd: maandag t/m vrijdag van 7.30—12.00 en 12.30—17.00 uur. b. EEN WERKSTER voor het schoonhouden van kantoren. Werktijd: maandag t/m vrijdag 6.00 10.00 uur en op maandag, dinsdag en woensdag van 17.0019.00 uur. c. EEN VROUWELIJKE HULP IN DE KANTINE Leeftijd 18—35 jaar. Werktijd: maandag t/m vrijdag 7.30— 12.00 en 12.30—17.00 uur. Persoonlijke sollicitaties van 10.0012.00 en van 14.0016.00 uur, Klokhuisplein 5. Haarlem HAARLEM - TEMPELIERSSTRAAT 10 - TEL. 13913* vraagt voor haar afdeling Correspondentie EEN ACCURATE Geboden wordt: afwisselend werk in prettige omgeving. Zaterdags vrij. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht bij de directie t

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6