Toonkunstkoor in Beverwijk tot nieuw leven gewekt Scheveningen op stelten Import van makrelen uit Duitsland beïnvloedt prijzen Vervangend sportveld in Velsen-Noord E VISHAL+EN OP ZEE Puzzelrit Rode Kruis-Rijmonders leverde prachtig resultaat op IJmondverenigingen vandaag en morgen ra«SfcS'ïsK;na„rs!s Havenberichten Kort IJmondnieuws Weekoverzicht vishandel Maatregelen tegen hondsdolheid Bejaard echtpaar op zebrapad aangereden MAANDAG 22 OKTOBER 1962 STOFZUIGERS Nieuwe cursussen volksmuziekschool Onderwijsvoorstellen aan Heemskerks raad „Delian Apollon" te water gelaten Examens Matroos schuldig aan aanvaring Belgische kotter met SCH 171 Dr. E. Diemer jubileert Kerkelijk nieuws SMBB Verkeersregeling voor Nauw van Calais De puzzelrit die zaterdag, georganiserd door de automobielclub „De Rijn- monders in Velsen en omgeving is gehouden, zal voor de plaatselijke afdeling van bet Nederlandse Rode Kruis een inkomend bedrag van bijna duizend gulden en 25 nieuwe leden betekenen. De afdeling, die elk jaar twaalf mille bij elkaar moet zien te garen, is hier bijzonder gelukkig mee en de voorzitter, de heer I' eyburg, heeft dan ook allen, die hieraan hebben meegewerkt, hartelijk dank gezegd. TT®e .12® kilometer lange rit ging van I applaus, dat hierop volgde, bewees de umuiden via het Woonwagenkamp naar sportieve geest onder de deelnemers en de Driehuis, door de Velser Tunnel, naar sympathie voor deze instelling. Buitenhuizen, Assendelft, Wormerveer, Alles bijeengenomen, is deze puzzelrit Uitgeest, Limmen, Heiloo, Akersloot, Uit- een groot succes geworden. De organisa- geest, Heemskerk, Beverwijk, Velsen- toren, de controleurs, de controleuses, de Noord, de „Arosa Sun'de Vishallen en het startmeeslers, de rekenmeesters, de velen iJmuidense Marktplein, waar ook de start die prijzen beschikbaar hadden gesteld, de was geweest. dames die Rode-Kruisvlaggetjes hadden Het was de honderddertig deelnemers en verkocht en nieuwe leden hadden gewor- deelneemsters bepaald niet gemakkelijk I ven en voorts alle anderen die hun mede gemaakt, maar algemeen was men het er werking hadden verleend, zij allen kunnen HU» fenS' dat het een leuke> sportieve met grote dankbaarheid terugdenken aan deze sportieve puzzelrit, die, zo komt het ons voor, voor herhaling in aanmerking komt. De rijders en rijdsters, die met of tocht was. Het beste resultaat onder de gerouti neerde rijders werd bereikt door de Haar ^?m?|ers ^~an der Rsst-Den Hartog, die I zonder prijs huiswaarts keerden, waren slechts 116 strafpunten toegekend hadden eveneens voldaan, gezien het mooie resul- gekregen. taat voor het Rode Kruis. Daar was het In deze klasse volgden als tweede de immers om begonnen! IJmuidenaren Jordaan-Sliggers (119 straf punten), 3. Rolvink-van Gennep uit IJmui- den (125 strafpunten), 4. Westerwal-Van der Linden uit Velsen (195 strafpunten) 5. Poldervaart-Lansbergen (210 straf punten). In de B-klasse werden eerste Herman- Braams uit IJmuiden met 154 strafpunten, 2. het echtpaar Stillebroer uit IJmuiden (242 strafpunten), 3. Dietvorst-Haasnoot uit IJmuiden (247 strafpunten), 4. Van der Esschart-De Boer uit IJmuiden (252 straf punten), 5. het echtpaar Beekhuis uit IJ muiden (259 strafpunten). MAANDAG 22 OKTOBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden Oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ muiden-Oost: 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Cultureel Centrum, 20 u.: Leden vergade ring volièrevereniging „Fauna Felisena" Van Tuyll-kleuterschool, 20 u.: Ouder avond. DINSDAG 23 OKTOBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord 19 tot 21 u.; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u. Van Tuyll-kleuterschool, 20 u.: Ouder avond. Moerbergschool, 19.45 u.: Ouderavond. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans Beverwijk, 20 u.: Film „Das schone Land Tirol", voor Nederlandse Reisvereniging. Het Beverwijkse Toonkunstkoor. dat we gens daling van het ledental in dit voor jaar zijn verdere voortbestaan moest op geven, is opnieuw tot leven gewekt, dank -4 tt -j l de niet-aflatende activiteit van de af ,t li,,»-1- I delingsvoorzitter van de Maatschappij tot het recordaantal fouten, niet minder dan 743. Het kreeg de poedelprijs, een grote tarbot. Bevordering van de Toonkunst, de heer J. de Roos, en anderen. Woensdagavond n- ü.i - u j iis van dit koor de eerste repetitie op handlede^nd"08 Jnd andere piijzen ovter' noodzakelijk*om berken" van" grote* im" Maar eerst heeft de voorzitter van „De Een gelukkige omstandigheid bij de R!i[,™°ndalpSda JifT ^een uiteelJ" herleving van het koor is niet alleen de It d Jii I" de z?eF I I basis van een oude kern van leden, allen anTeri^de rijder" fouten^hadden' gemaalri! goede en vooral ook geschoolde zangers maar ook tenminste een der controleuses. en zangeressen, maar ook het toetreden j-t j- 4j ,i van een flink aantal nieuwe leden, allen Z°r± i°nlldan?.e.di ,.W^k goede krachten. De tenor-sector 'is het voor het eerst deed en het dus alleszins begrijpelijk was dat men dan wel een steek laat vallen, werd algemeen aanvaard, te meer omdat het hier in de eerste plaats minst volumineus, maar men hoopt hier voor nog versterking te vinden. Men gaat er van uit, dat de IJmond- om het Rode Kruis ging. Een daverend noord voldoende liefhebbers voor goede zang kan opleveren, wat voorts werd ge Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Bolland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDU1NWEG 173 - TELEFOON «401 demonstreerd in de bestuurssamenstel ling van het afdelingsbestuur. Na voor af gepleegd overleg kon het bestuur gelijk tijdig worden geïnstalleerd. Het wordt ge vormd door de heren W. v. d. Veen, Castri- cum, voorzitter; J. C. van der Horst Heemskerk, vice-voorzitter; J. Oprei, Vel sen-Noord, Duinvlietstraat 39, telef. 4953 secretaris; mevrouw J. de Bie, -Bever wijk, penningsmeesteresse; mevrouw R. de Wildt, Beverwijk, tweede penning mee?teresse. De contactadressen zijn te Castricum Ch. de Bourbónstraat 25 en te Heemskerk Van Meursstraat 5. Me vrouw J. Duijn-Bleeker fungeert als bi bliothecaresse. Van het zelfstandige koor- bestuur zullen twee leden als afgevaar digden deel hebben aan het afdelingsbe- De gelegenheid tot inschrijven is weer I stuur. De leiding van het koor is op opengesteld voor de nieuwe cursussen van nieuw in handen van de heer Anton de de Volksmuziekschool Velsen, die binnen kort een aanvang zullen nemen. Een en ander met als doel, de kinderen een mu zikale opvoeding te geven, zodat zij ac-1 tief aan de beoefening daarvan kunnen deelnemen. Deze cursussen omvatten een 'rC'r,d!f,0Pleiding- een afdelil?8 al8eme_ Het schetsplan voor de tweede christe- ™rmfing e" een instrumen- lijke lagere school in Heemskerk is ge- m erst worden zij vertrouwd reecj Be school moet komen aan de Pie- d® dlveFse onderdelen van ter Breughelstraat. De school Z, I T oooeiaeien van ter Breughelstraat. De school is op de notenschrift muzikaal urgentieliTst geplaatst, maar de rijksgoed- gehoor en geheugen, van het blad zingen 1 enzovoort. Vervolgens kunnen zij een mu keuring is nog niet verkregen. In verband zikale opleiding volgen in blokfluit, gi-1 !VermG® tw?Fdt de gemeenteraad van taar arrorrionn hnhS iriaT^o» eJtHeemskerk thans voorgesteld een krediet taar, accordeon, hobo, klarinet, saxofoon trompet, trombone, hoorn, viool, piano, orgel, dwarsfluit en zang. Ook is er een afdeling blaasmuziekschool, speciaal voor van 5000 te verstrekken, zijnde een ge deelte van het architectenhonorarium. Het bestuur van de r.k. ulo-school heeft jeugdige leden van harmonie- en fanfa- verzocht gelden te mogen ontvangen voor I de aanschaffing van leermiddelen. De kos ten bedragen 788.40. De raad wordt ge- tot opleiding als koordirigent en koorscho icmu w, ling in verenigingsverband. Ook bestaat I vraagd medewerking te verlenen, de mogelijkheid voor hen, die de muziek als vak willen gaan beoefenen, een spe ciale voorbereidende vakopleiding te vol gen, welke onder meer opleidt voor de toe latingsexamens tot de conservatoria De vereniging Christelijk Natiorjaal Schoolonderwijs te Beverwijk heeft méde werking verzocht voor de aanschaffing van een nieuwe psalmberijming en voor leer- n_ au T I middelen ten behoeve van het muziek- Peerwijs. ViJfenhvinUg sollicitanten heb de muziekschool te laten kennismaken, wor den in de eerste week van november in ben zich gemeld voor de vacature van vier verschillende lokalen in de gemeente I d°°fdond!r^ijzar van de openbare lagere openbare lessen gegeven. De data hiervan fl I de Oosterstreng te Heemskerk, en de voorwaarden tot het inschrijven op 2® Jvoorgesteld een keuze te de cursus, vindt men uitvoerig vermeld I doen uit een voordracht van drie personen, in het prospectus, dat bij het adres Moer- bergplantsöen 22 te IJmuiden kan worden aangevraagd. Bij de Nederlandse Dok- en Scheeps bouw Maatschappij in Amsterdam is za terdag het 25.000 ton metende motortank schip „Delian Apollon", dat voor rekening van de Shipping Development Corporation r te Panama wordt gebouwd, te water ge- I aanstaande ook beslissen over de verkoop laten. Na de tewaterlating werd de kiel van grond ten behoeve van de bouw van gelegd voor een vrachtschip van 10.6001 een lagere tuinbouwschool, ton, dat in opdracht van Aktiebolaget Svenska Ostasiatiska Kompaniet Gothen burg (Zweden) wordt gebouwd. te weten de heren E. Godlieb, H. de Vrieze en J. C. de Geus. Het huidige hoofd, de heer A. van der Laan heeft verzocht te mogen worden over geplaatst naar de nieuwe school aan de Louis Couperusstraat. De raad wordt voorts een krediet van 1150 gevraagd voor bodemkundig onder zoek. De onderzoekingen zijn nodig voor realisering van recreatieterreinen nabij Kasteel Assumburg. De raad zal op donderdag 25 oktober Amsterdam (V.U.). Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid de heer R. c M. Reeder, op een proefschrift getiteld Sch®ePvaart heeft de matroos A. Vanvie- „The establishment of an international 1 endonck de bevoegdheid ontnomen te va De Belgische Onderzoeksraad voor de criminal court. Some general problems". De promotor was prof. dr. Gesina H. J. van der Molen. Delft. Geslaagd voor het propaedeutisch exa- ren als schipper of als hoofd van de wacht gedurende de tijd van een jaar. Hij wordt schuldig geacht aan de aanvaring van de kotter Z. 777 Credo met de trawler SCH 171 Cornelis Vrolijk op 16 november 1961 Beer uit Haarlem, die inmiddels de re petities is begonnen van de „Krönungs messe" van W. A. Mozart er. „De Schip breuk" van Richard Wagenaar Men hoopt deze werken in april volgend jaar te kunnen uitvoeren. Het bezoeken van de repetities, die nu elke woensdagavond te acht uur in de grote zaal van het kerk gebouw „De opgang" aan de Florastraat worden gehouden, zullen moeten bewij zen, dat het de koorleden ernst is. De hoofdredacteur van „De Rotterdam mer", dr. E. Diemer, is volgende maand met een onderbreking in de oorlogs jaren 25 jaar verbonden aan het „Rot terdammer kwartet", een combinatie van „De Rotterdammer", „De Nieuwe Haag sche Courant", „Het Dordts Dagblad" en „De Nieuwe Leidsche Courant". Dr. Die mer zal op 2 november een ontvangst houden in het gebouw van „De Rotter dammer" in de Witte de Withstraat 25 in Rotterdam. De heer Diemer studeerde rechtsweten schappen aan de Vrije Universiteit in Am sterdam. In 1937 promoveerde hij bij prof. mr. A. Anema tot doctor in de rechtswe tenschappen op een proefschrift „Vrijheid van Drukpers". Tegelijk met hem pro moveerde zijn echtgenote, mevrouw F. T. Diemer-Lindeboom op een dissertatie „De ontwikkeling van het strafstelsel in Sov jet-Rusland". Enkele dagen vóór zijn promotie werd de heer Diemer parlementair redacteur aan „De Rotterdammer". Toen dit blad in de oorlogsjaren verboden werd, vestig de hij zich als advocaat en procureur Th Den Haag. Op 1 januari 1946 trad hij als hoofdredacteur weer in dienst van het „Rotterdammer kwartet". Dr. Die mer bekleedt ook tal van andere functies. Hij is sinds 1957 lector in de persweten schappen aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, voorzitter wan het curatorium van de Europese Persbibliotheek van de stedelijke universiteit van Amsterdam, voorzitter van 't curatorium van de Euro pese Persbibliotheek van de stedelijke Uni versiteit van Amsterdam, voorzitter van de Commissie Erecode van de federatie van Nederlandse Journalisten en lid van de Commissie Vakopleiding. Ook was hij enige jaren vóbrzitter van de Protestants- christelijke Journalistenkring. Dr. Die mer is officier in de orde van de Eiken kroon van het groothertogdom Luxem burg. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Papendrecht H. P. Brands- ma te Rozenburg. Geref. Gemeenten Beroepen te Vlissingen H. van Gilst te Lisse. Geref. Kerken Omdat Ds. H. C. Endedijk te Arnhem de kerkeraad van Groningen-Zuid ver zocht heeft zijn naam van het door deze kerkeraad geformeerde tweetal in de va cature van Ds. A. Wijngaarden af te voe ren, heeft de kerkeraad het gestelde twee tal teruggenomen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Roozen- burg van Antwerpen; Lapland, Lulea, erts voor IJmuiden; Milos, Brussel, laden IJmuiden; Vecht stroom, Londen: Capella, Kristinehamn; Delf- borg, Mantyluoto; Blankenstein, Antwerpen; Arendskerk, Antwerpen; Julia Mary, Londen: Bore 9, Kotka, cellulose lossen papierfabr. Velsen; Venus, Par; B«tty Jean, Fowey; Offin River, Bremen; Start, Londen; Firth Fisher, Antwerpen; Jagersfontein, Antwerpen; Anholt, Swansea; Jule Bertheiere, Gothenburg, hout lossen Zaandam Zondag kwamen in IJmuiden aan: Witmarsum van Duinkerken; Texelstroom, Hull; Ardito, Bar ry, schroot lossen IJmuiden; Cotes du Nord, Le Havre; Congo, Bremen; Hinde, Londen; Tasman, Bremen; Harm, Norrköping; Eemstroom, Ports mouth; Doggersbank (sleepboot), Terschelling; Tika, Londen: Lienerhorn, Rundvik, hout lossen Zaandam; Zaanland, Buenos Aires; Flevo, Aar hus, Wilhelmina Schaa, Wifstavarf; Blanken stein, Antwerpen; Bele, Gefle; Libertas, Kopen hagen; Prudentia, Karlstad; Niagara, Leith; He- riot, Grangemouth; Harrogate, Goole; Hans Bern stein, Hamburg; Stadt Leer, Par; Rigel, Kotka. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Leila B: (ex Ned. Hersilia) naar Limassol; Bornheim, St. Thomas; Verseau, Concarneau, bijlegger IJmui den; Lesagitaire, Concarneau, bijlegger IJmui den; Startpoin, Colchester, kunstmest van IJmui den; Markab, Holbeek: Wexford, Boston, glucose en stijfsel van Koog a.d. Zaan; Waalborg, Sarps- borg, zout van IJmuiden; Gunda, Svendborg; Noordster, Gefle; Jans, Londen; Jean E., Londen; Bismarkstein, Londen, walsmateriaal van IJmui den; Wilca, Little Hampton; IJstroom, Leith; Luctor, Kingslynn, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Edward Wilde, Rostock, walsmateriaal van IJ muiden; Sirius, Southport, via IJsselmeer; Dun- kwa, Londen; Liberiakust, Bremen; Roozenburg, Stockholm.. Adonis, Fort de France; Frans Böh- mer, Hamburg; Klaus Oldendorff, Hamton Roads, van IJmuiden Zondag vertrokken uit IJmuiden: Fritz Thys- sen naar Narvik; Milos, Bremen, walsmateriaal van IJmuiden; Lingestroom, Londen; Zaanstroom, Shoreham; Rijnstroom, Hull; Werrastein, La Li- bertad; Harm, Dahouets, bijlegger IJmuiden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Duiveland van Grangemouth; Belgia, Gothenburg: Des patch, Londen: Geestdiep, Leer, voor IJmuiden; Falkenstein, Philadelphia; Admiralengracht, Kot ka. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). „Een (brood)dronken stu dent is een aardig gezicht" (waar hij ook ligt) was het kennelijk aanvaarde motto van een aantal onder opa's hoge hoeden verscholen Delftse studenten in de Scheveningse haven. Zij laafden zich aan zilte lucht en gerstenat alsmede de bewondering van leeg lopende leeftijdgenoten, ge wapend met dure brom mers. Zo had ieder wat. Het waarom van deze Delftse invasie in haring- land werd enigszins duide lijk toen een marinevlieg tuig twee rookbommetjes voor de haveningang af wierp. Een kottertje spoed de zich naar deze water- smeuling en viste kennelijk iets op om daarna haven- waarts te stomen. Weer werd de zaak iets duidelij ker toen men aan boord een in aartsvaderlijk jacquet gehulde figuur met een bonten pluimmuts op ont waarde alsmede een geel zwart geverfde scheep- vaartboei. Toen de allengs aange- slenterde Schevenifigse „peekjes" zo ver met hun observaties gevorderd wa ren werd hun duidelijk ge maakt, dat het hier een ruimtecabine betrof, waarin een zekere „Mr. Showbird" vijf jaar geleden de ruimte was ingeschoten. D"-e kwam thans bij het derde lustrum van de Delftse studentenvereniging St. Jansbrug weer aan de va derlandse kust voor. Een der pekelvaders knikte be dachtzaam, verschikte zijn pet en constateerde, dat die „Meester Slovert" met zijn studie dan wel aardig ach terop zou zijn geraakt. Zijn houding drukte voorts een stellig geloof in aartsver lakkerij uit. Met veel spektakel, ge zwam in de ruimte en ge doe van mannetjes in vieze witte jassen en ouwe hoge zijen, die het pluimmuts kereltje van het schip op ruimtestralen, aardstralen en andere stralen onder zochten, waarbij zij zich ietwat hondsdol aanstelden, werd tenslotte een blijde intocht georganiseerd op een gammele vrachtwagen en met bier. Er was ook muziek, maar daar kan men het nauwelijks over heb ben. MEISJE TEGEN AUTO GELOPEN Doordat zij niet uitkeek, is een negen jarig meisje uit Beverwijk zondagmiddag tegen een personenauto gelopen. Dit ge beurde op de Hoflanderweg. Het kind liep een hersenschudding op en moest in het Rode-Kruïsziekenhuis worden opgenomen. Ouderavonden Van Tuyll-kleuter school. Heden- en morgenavond worden in de Van Tuyll-kleuterschool aan de J. C. Enschedéstraat ouderavonden gehouden. Onder meer zal hierbij het kleurenfilmpje Kinderen zoals zij werken en spelen" worden vertoond, dat door twee vaders van leerlingen op deze school werd opge nomen. De afgelopen week heeft de handel zich aan alle soorten vis te goed kunnen doen. Kabeljauw, gullen en koolvis, die door de trawlers in te geringe mate wer den aa'ngevoerd, zijn voor fantastische prijzen verhandeld. De kabeljauwen wer den, zoals gewoonlijk, door de Belgen vlot naar zich toegehaald; de gullen en koolvissen zijn in het binnenland gecon sumeerd. Het tekort aan deze soorten werd de hele week aangevuld door filets van gullen en koolvis uit Duitsland. Ook de import van makreel uit Duitsland moet vermeld worden. Deze makreel, door Skandinavische kotters in Duitsland ver kocht, heeft in het begin van de week ongetwijfeld de prijzen van deze vissoort hier beïnvloed. Maandag waren met makreel uit de Ierse Zee aan de markt de VI. 121, „Wil lem", en de Sch. 135, .Cornelia iïjacj^" Deze makrelen, die van een prachtige kwaliteit en. sortering waren, zijn in hoofd- men elektroteehn. ingenieur: B. J v d. Hoorn, waarbij de kotter verging. De bemanning Driehuis; ingenieursexamen scheikundig inge- werd gered. De heer Vanvierendonck had BloemendJaai:e B°''stoulhame^Vmel' lofh' Zand^ op het( ogenblik van de aanvaring de wacht voort: propaedeutisch examen civiel-ingenieur: I en gaf geen voorrang aan de SCH 171, die t. m. Andriessen, Haarlem en w. J. vink, Hiiie- van stuurboordzijde naderde. Geen van de gom: propaedeutisch examen scheikundig inge- scheDen had fluitseinen eevpvpn Hp ctm.r nieur: W. Haenen, Velsen-Noord en A. Tervoort, 1 au nuuseinen gegeven. Lie Stuur- Beverwijk: ingenieursexamen bouwkundig inge- man van de Cornells Vrolijk gaf zelfs toe nieur: w. Hartman, Beverwijk: propaedeutisch dat er geen lucht op de fluit van de trawler examen natuurkundig ingenieur: w. Veenstra IJmuiden-Oost; Ingenieursexamen vliegtuig-, bouwkundig ingenieur: K. H. Ledeboer, Bloe- Se.r, hoewel hij voorrang had, vaart ge had gestaan. Evenmin had de Schevenin- mendaai. minderd bij het kruisen van de kotter- Amsterdam. (Academie van Bouwkunst) Ge- vloot waarvan de rrrrin Heel uit maakte slaagd voor het diploma hogere bouwkunston- Lr- j j 7? 7 maakte, derricht: c. G Dam, Zandvoort en H van den H,ennt concludeert de Onderzoeksraad dat Haak, Haarlem. ook de SCH 171 niet geheel vrijuit gaat. Te Velsen-Noord aan de Westerhout weg wordt thans hard gewerkt aan de voltooiing van nieuwe sportvelden. Het betreft hier de aanleg van het complex „Koningsveld", dat in de plaats komt van het aan de industriële uitbreiding opgeofferde sportpark Watervliet van Kennemerstaten. Zoals men weet heeft het Provinciaal Elec- triciteitsbedrijf van Noord-Holland de terreinen nodig gehad voor de bouw van een nieuwe centrale. De foto geeft een beeld van de bouw van nieuwe kleedkamers op „Koningsveld". vrij weinig te betekenen. De duurte van de haring en makreel zal er wel aan meewerken dat dit visje er gerookt wat in komt. Een vaststaand feit is, dat er voor een kist goede wijting nog altijd tussen 20 en 27 betaald moest wor den. De 5000 kisten schol die de afgelopen week zijn aangevoerd, hebben eveneens zonder moeite hun afnemers gevonden. Duitsland heeft zelfs iets meer dan nor maal kleine schol naar zich toegehaald. De kotters in Duitsland zijn nl. overge schakeld of aan het overschakelen op de haring- en sardienvisserij. Het biedt in ieder geval weer mogelijkheden voor de komende weken. Hiertegenover staat weer enige import van tong uit Duits land, ter aanvulling van het hier aange voerde kwantum van 145.000 kg. De prij zen hebben zich weer bijzonder goed ge- ilQ^den. y£jj£jög werd. men, ondanks een. aanvoer van 45.000 kg, zelfs met itwauieu emsortenng waren, zijn in hoofd- "TC'"7* een zaak dbor dè Babcfèl gegocRt"om"ÏRSg? ^^^stUgmg geconfronteerd. vroren en in de koelhuizen opgeslagen te worden. Ook de overige dagen van de week zijn er diverse partijtjes inge vroren. 17500 kisten haring zijn er verhandeld waarvan het grootste gedeelte naar Duits in België zijn terecht gekomen. De rest is door de inleggerijen, rokerijen en conser- venindustrie opgenomen. De Texelse en Urker kotters hebben nu enig gezelschap gekregen van Katwijk se, IJmuidense en Helderse kotters, zo dat er de afgelopen week weer druk ge spannen is. Deze scheepjes hebben voor het leeuwedeel van de haringaanvoer van de afgelopen week gezorgd. Vrijdag zijn er ook weer enkele Urkers met hun haring doorgevaren om opnieuw in hun eigen plaats te markten. De 3000 kisten schelvis zijn vlot ver handeld. De grootste soorten zijn weer naar Duitsland ën België verkocht, als mede enkele middelsoorten. De kleinste soorten vonden hun weg op de binnen landse markt. Een knappe kist braad kostte toch nog de gehele week tussen 30 en 40. In een vorig week overzicht hebben we er reeds op gewe zen welk een grote rol de katten spelen met het oog op de dichte wijting. Nu willen we niet nalaten eveneens te ver melden, dat de gestripte wijting heel veel gebruikt wordt door de rokerijen. In het oosten en noorden van ons land worden deze visjes nog met graagte ge kocht Naar Brabant en Limburg wordt ook wel wat verzonden, maar dat heeft De burgemeester van Beverwijk heeft vanmorgen een verklaring uitgegeven, naar aanleiding van de beschikking van de Commissaris der Koningin in de Provincie Noordholland, op grond van artikel 61 van de veewet. Het is in de gemeente Bever wijk met ingang van 19 oktober jongstle den noodzakelijk dat alle honden zodanig dienen te zijn opgesloten, of aan een lijn of ketting van zodanige sterkte dienen te worden gehouden, dat de dieren niet in de nabijheid van andere honden kunnen ko men. Honden die in strijd hiermee toch los lopend worden aangetroffen kunnen wor den gedood. In Beverwijk is tot nu toe geen hond door de politie gevangen. In de gemeente Velsen is één hond gepakt. Wat het lot van het dier zal zijn, was vanmorgen nog niet be kend. Over het algemeen ziet men in de IJmond nauwelijks een loslopende hond op straat. Tijdens de in het weekeinde te Londen gehouden conferentie, hebben de verte genwoordigers van Engeland, Frankrijk, Duitsland en Nederland uitgemaakt dat het zogenaamde Plan-Dove voor een verkeers regeling in het Nauw van Calais de beste oplossing is. Verwacht wordt dat genoemde landen het ontwerp-plan zullen aanbieden aan de Intercontinental Maritime Safety Com mittee Consultative Organisation die het plan waarschijnlijk zal plaatsen op de agenda van de eerstvolgende in januari 1963 te houden vergadering. Er is te Londen ook gesproken over de belangen van de visserij die in bepaalde perioden van het jaar wordt uitgeoefend nabij de uitgestippelde noordroute. Alge meen is men van mening dat zeker reke ning zal worden gehouden met concentra- to Més van vissersschepen. Aanvoer van maandag Te IJmuiden werden vanmorgen door 102 vaartuigen 9.205 kisten vis aangevoerd waarvan: 1.620 kisten schelvis, 680 wijting, 160 gul en kabeljauw, 2.500 haring, 720 ma kreel, 1.900 schol, 245 tarbot, 380 varia, 1.350 stuks stijve kabeljauw en 50.000 kilo tong. Prqzen van maandag Per kg, in guldens: heilbot 3,904,50, tarbot 3,50—3,30, grote tong 4,70—5,20 grootmiddel tong 3,60—3.90, kleinmiddel tong 3,50—3,80, tong I 3,50—3,80, tong II 2,80—3,60. Per 125 kg: grote kabeljauw 166150. middel kabeljauw 148—140, koolvis 126— 104, leng 130, witte koolvis 186. Per 50 kg: grote gul 63—56, middel gul 5650, kleine gul 42—28, grote schol 47—39, grootmiddel schol 43—39, zetschol en schol I 38—35, schol II 33—21, schol III 20—10, gestripte wijting 29—16, dichte wijting 2010, schar 2732, poontjes 2012, radio 1510, kleine koolvis 2825, grote schelvis 4740, grootmiddel schelvis 4235, klein middel schelvis 3832, schelvis I 3528, schelvis II 29—15, tarbot 162—92, tongschar 120—102, trawlharing 2818, spanharing 3522, makreel 3725, bonken 4è. Per 40 kg: kleine kreeftjes 40, inktvis 4844, haai 2419, krab 5. Kreeften per stuk 21 en haai per stuk 194. Regels grote kabeljauw 154108, mid del kabeljauw 6748. Vleet per hoop 90—70 en rog 41. Scheveningen Te Scheveningen werden hedenmorgen aangevoerd 4 kisten schelvis, 110 schol, 40 diversen, 220 haring, 1.600 kilo tong en 2.500 vaten haring. Haringvangsten KW 147-20, 70-17 (uit halve vleet), 141 - 10 (uit halve "leet), 188-17 (uit halve vleet), Een IJmuider echtpaar is zondagmorgen omstreeks kwart voor twaalf op een ze brapad op de Lange Nieuwstraat nabij de Velserduinweg aangereden door een personenauto, bestuurd door een IJmuide- naar. Het echtpaar, waarvan de man 69 en de vrouw 70 jaar oud is, werd gewond naar het Antoniusziekenhuis overgebracht door de Velsensë ongevallendienst. De man liep een gebroken pols op en de vrouw kreeg heupletsel en schaafwonden aan armen en benen. Na behandeld te zijn, konden beiden naar huis worden gebracht. De bestuurder van de auto verklaarde de beide mensen te laat te hebben opge merkt Hij lette op een van rechts komen de auto. 7-25, 175-25, 16-25 en 163-3. Geen vangst meldden de volgende schepen: KW 73, 37» 130 en 85. Gemiddelde vangsten: Katwijk 12 kantjes, Schevenin gen 12 en Vlaardingen 13. Op zee De berichten vanuit de Ierse-zee waren zaterdag van de ene groep van schepen 80 tot 120 kantjes haring als dagvangst en van de concentratie van schepen die het westelijkste visten van 150 tot 500 manden makrelen. Van het begin van de vorige week is thans wel definitief bekend dat de visserij toen slecht tot matig ge noemd kan worden. Een enkel schip heeft zaterdag de thuisvaart aangevangen. Maar het merendeel van de schepen heeft aan zijn rederijen te kennen gegeven nog een week te blijven vissen. Te meer daar het geen aan boord is, in de vaten is geborgen dwingende eis is te gaan markten. Zaterdagavond maakte de KW 54 „Dirk je" bekend dat er een trek was gedaan van anderhalf uur waaruit 400 kisten hoops waren gekomen. Het grootste deel be stond uit koolvis, maar ook werd er wat schelvis, gul en wijting en een kleine haai geborgen. Vele schepen waren met jaloers heid vervuld, want al zijn er aardige trek jes van haring en makreel gedaan, dit was toch wel iets, waar iedere rechtge aarde visserman van staat te likkebaar den. De „Dirkje" viste even boven de 59ste noorderbreedte graad. De „Julie Streiff" en dus geen last veroorzaakt en geen was het dichtstbij, de overige schepen wa ren van 50 tot 60 mijl bezuiden deze sche pen aan het vissen. De „Allan Water", op de 58 vissend, kon ook een goede trek doorgeven, n.l. 35 kantjes grove haring. Door elkaar genomen was er wel iets van tevredenheid te beluisteren van alle schepen die in de noord visten. Dit had tot gevolg dat, wat er nog op haring aan het vissen was in de omgeving van de Silverpit, noordwaarts is gaan stomen of indien de aan boord zijnde lading het even toeliet, thuis is gaan varen, om dan bij een nieuwe reis maar te zien waarheen dan de steven weer gewend moet worden De „Onderneming 3" SCH 117 hoopte zondagmorgen bij de „Cornelia Maria" te zijn. De afstand zaterdagavond omstreeks twaalf uur bedroeg toen nog slechts 100 mijlen. De positie van de „Cornelia Ma ria" was op dat moment op 51.08 graden N.B. en 8.40 W.L. Dit werd gemeld aan de „Onderneming I" SCH 261. Dit schip was stomende in noordelijke richting na dat eerder op de dag de walschipper Klin kenberg was overgegaan op de KW 149 „Arie Jacob" om met dit schip naar huis te gaan. De netten waarmee gepionierd is hebben zich prachtig gedragen, maar zelfs met het allerbeste net is geen ha ring te vangen als er geen haring is. De proeven zullen zeker worden voortgezet, want de netten moeten goed te gebruiken zijn.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5