Nederlands jeugdteam moet het tegen ploeg van Wales opnemen Ook selectie van het jeugdelftal thans op geheel andere wijze HBC en Die Raeckse 2 blijken meer op voorgrond te treden Oud-bokser handelt in i Deze ploeg speelt tegen Feijenoord Teams jeugdspelers zijn samengesteld Charles wil graag naar Italië terug Twee wedstrijden niet noodzakelijk Zorgt Bento Kitty voor een record? Huidige leidster zal niet zegevieren Centrale training van 25 spelers Voorsprong van duo Groen- Wittebrood niet meer zo groot Eerste wielerrace van Excelsior Dames De Blinkert kwamen niet op fr OVRA kan morgen Alliance verslaan NEEM DAN lichter dan zwaar, pittiger dan halfzwaar. DINSDAG 23 OKTOBER 1962 13 In internationaal voetbaltoernooi HERENSCHOENEN HAARLEM KRUISWEG 50 BEVERWIJK GOUDA Centrale voetbaltraining in Zeist begint morgen Hongaar toch in doel bi] Anderlecht tegen CDNA Santos overwon ook het Engelse Sheffield :4-2 Damesschaaktoernooi Uitslagen Paul Armagnac overleden (t Dit elftal van Vasas Boedapestzal in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker als tegenstander op treden van het Rotterdamse Feijenoord, dat, zoals bekend, vorige week door een 3—1 zege op Servette de volgende ronde bereikte. Op de achterste rij staande v.l.n.r.: Alatesz, Kekesi, Machos, Farkas en Pal. Midden gebogen staande: links Bundzsak en rechts Berendi. Voor ste rij zittend: Ihasz, Meszoly en Sarosi. Gelteel op de voorgrond keeper Szentmihalyi. De jeugdspelers tussen 16 en 18 jaar uit de districten zuid-west-noord en oost zul len dus op 23 en 24 oktober wedstrijden spelen om te komen tot een selectie voor de centrale training. Op 23 oktober heeft in de Vliert in Den Bosch de ontmoeting zuid-west plaats en woensdag 24 oktober in Veendam speelt het noordelijk elftal tegen het oostelijk team. De teams spelen in de volgende opstel ling: zuid: Van Straten (NOAD); Deckers (Sittardia) en Van Hal (RBC); Nievelstein (Sittardia), Van Rooy (Wilhelmina) en Van Iersel (Baronie); Lenting (PSV), Ver donk (Hoensbroek), Verhoeven (Eindho ven), Van der Kuilen (Helmond), Grauw mans (NAC). West: Boomgaard (Ajax); De Haan (Ajax) en Van Schie (SVV); Oosterholt (SVV), Poulus (Hermes DVS) en Van Loe- nen (HVC); Kleynjans (HDVS), Van Dijk (Ajax), Strijks (Ajax), Van der Vall (Feij enoord) en Glas (Stormvogels). Noord: Schipper (GVAV); De Jong (Hee renveen) en Martijn (Be Quick); Jager (Veendam), Rossing (Emmen) en Alberda (Drachten); Boelens (Nw Buinen), Veen- stra (Be Quick), Huitema (Heerenveen), Van Beveren (Emmen) en Veenstra (Zwar- temeer). Oost: Steunenberg (AGOVV); Bruger (Enschedese Boys) en De Weerd (NEC); Kleiboer (AGOVV), Rusing (Graafschap) en Hoevenberg (Heracles); De Vries (En schede), Hartjes (Graafschap), Gieskes (Enschede), Drost (Wageningen) en N.N. John Charles, die zaterdag meespeelde in het nationale elftal van Wales, heeft het bestuur van zijn club Leeds United voor de tweede maal meegedeeld, dat hij graag naar Italië terug zou willen keren. Charles lichtte zijn verzoek als volgt toe: „Ik wil terug naar Italië, omdat ik bang ben dat ik hier niet kan wennen". Drie maanden geleden keerde Charles na een verblijf van bijna vijf jaar in Italië terug naar Engeland. Leeds United betaal de toen ruim een half miljoen gulden voor hem aan Juventus. Don Revie, de mana ger van Leeds United, zei gisteren dat zijn club Charles beslist niet zal laten gaan. Drie weken geleden probeerde de Italiaan se voetbalclub Roma Charles van Leeds' over te nemen. 0 Advertentie ook grote maten VRIJ PARKEREN De centrale training voor de wedstrijd Nederland-Zwitserland, die zondag 11 no vember in Amsterdam wordt gespeeld, be gint reeds morgen. De spelers, die zijn ge selecteerd, komen woensdag 24, woensdag 31 oktober en dinsdag 6 november voor een trainingsbijeenkomst in het KNVB- sportcentrum in Zeist bijeen. Donderdag avond 8 november begint een driedaags oefenkamp. Ook dan komen de spelers in Zeist bijeen. De Hongaarse vluchteling Arpad Faze- kas zal het doel verdedigen van het Bel gische Anderlecht dat in de tweede ronde van de Europa Cup op 24 oktober, tegen CNA (Sofia) speelt. Op verzoek van Anderlecht beloofden de autoriteiten van de Bulgaarse club dat zij hun uiterste best zullen doen voor Faze- kas een visum te krijgen. Fazekas vluchtte tijdens de Hongaarse opstand van 1956 naar het westen. In Anderlecht zullen ook twee spelers meedoen die dienstplichtigen zijn in het Belgische leger. Volgens de Belgische mi litaire voorschriften mag militair perso neel de grens van het ijzeren gordijn niet overschrijden, maar de legerautoriteiten maakten in dit geval een uitzondering. Het Braziliaanse Santos, dat op het ogen blik een toernee door Europa maakt, ver sloeg maandagavond in Sheffield met 42 Sheffield Wednesday. Alle doelpun ten werden voor de rust gemaakt. Van dit duel was de eerste helft het spannendste. Toen bracht Pele met zijn fantastische balcontrole de bijna 50.000 toeschouwers voortdurend in verrukking. De strafschop, die hij nam nadat hij ten val was gebracht, was een juweeltje. Snel liep hij naar de bal, stopte toen even en schoot vefvolgens de bal langs Sprin- gett in het doel. De Engelse nationale doelverdediger werd door deze schijnbe weging volkomen misleid. Na de rust lag het tempo aanzienlijk lager. De Braziliaan se doelman stopte nog een strafschop van Dobson. ENGELSE LEAGUE Voor de Engelse League werd maandagavond de volgende wedstrijd gespeeld: eerste divisie: West Ham UnitedBurnley 11. Voor het internationale jeugdtoernooi van de Europese voetbal unie (UEFA), dat van 11 tot en met 23 april 1963 in Engeland wordt gehouden, hebben niet minder dan 27 landen ingeschreven. Hiervan zullen er echter slechts zestien tot het eigenlijke toernooi kunnen worden toegelaten, zodat voor die tjjd tussen de meeste tanden kwa lificatiewedstrijden zullen moeten worden gespeeld. Hiervoor zijn vrijgesteld Roemenië als winnaar van het dit jaar gehouden toer nooi, Engeland als organiserend land en Zwitserland, Schotland en Oost-Duitsland, welk drietal bij de in Londen gehouden loting op een bijeenkomst van de Europese voetbalunie de loting geschiedde met inachtneming van de geografische ligging der landen een „bye" trok. Nederland zal met Wales moeten strijden om een plaats in het toernooi. Het ligt aan de lan den zelf, of zij de beslissing willen laten vallen in één of twee wedstrijden. De loting heeft bepaald, dat de Nederlandse jeugdploeg in ieder geval het eerst in Wales moet spelen. De landen, die in kwalificatiewedstrijden tegen elkaar uitkomen, zijn: België Luxemburg; Oostenrijk—West-Duitsland; IerlandNoord-Ierland; WalesNeder land; RuslandTsjechoslowakije; Polen Koersen op Duindigt In het woensdagprogramma van Duin digt wordt de laatste semi-klassieke dra verij voor 2-jarigen verreden. Hierin 4s de ster van zijn generatie Bento Kitty we derom de grote favoriet. Wint hij opnieuw, dan brengt hij zijn totaal gewonnen bedrag op 17.000.hetgeen een record voor ons land betekent. Zijn gevaarlijkste con current is Baron Ilollandia, indien hij ten minste goed van start gaat. Voor de derde plaats zal de strijd gaan tussen Bravour S en Boy Scotch. Bij deze zege zal Jan Wagenaar het moe ten laten afweten, dit in tegenstelling met Jan van Dooyeweerd, die twee winnaars door de finish kan brengen. De eerste is Aerolite B, die aan zijn 40 meter voorgift voldoende heeft Angeline B op de tweede plaats te houden. Een tweede ijzer in het vuur heeft Dooyeweerd met Atoom, die met Azalea B het outsidersduo vormt. In de IJselmeerprijs beschikt dezelfde rijder met Y Y Meeske en Zaroline G over de beste papieren, met laastgenoemde iets in het voordeel. Vooral van Zanto (Bosveld), die te vaak in te zware koersen wordt ingezet, is veel verdediging te verwachten. Outsider is Xandro S, die iedere keer klei ne vorderingen maakt. In de 2500 meter lange Lek-prijs zal Ascure (Harmsen) ongetwijfeld weer in de voorhoede eindigen, maar wederom niet kunnen winnen, omdat hij waarschijnlijk zal worden overvleugeld door Attiia en Y Rnsemarijn, die even regelmatig lopen als een uurwerk. Zonnestraaltje van de zo ongelukkig ten val gekomen Jan Brouwer moet met een andere rijder slechts als outsider worden beschouwd. Hoewel de vorm van Vita Kinley vele ups en downs vertoont, bleek zij zondag j.l. op Mereveld in handen van Vóórhaar weer uitstekend te gaan, hetgeen zij met een fraaie tweede plaats honoreerde. In dit gezelschap van mindere klasse is zij derhalve thans in staat te zegevieren, hoe wel zij niet minder dan zestien paarden moet passeren. De in grootse vorm lopen de Wanita v. Barke (Blokdijk) en de trou we IJselmonde zijn de aangewezen plaats paarden. Indien leerling De Boer met Yardley W kan opschieten, vervult dit paard een mogelijke outsidersrol. De 2-jarige volbloeds die dit jaar nog niet hebben gewonnen, hebben hun eigen rennetje, dat Pantalon in zijn voordeel zal kunnen beslissen, vóór Angeline en Cam- lironne. In de Maasprijs is stal Coebergh (Phrolic. Amourette) de favoriet, zij het onder ernstige bedreiging van de prima gaande Marina. Outsider Willibald. Een wel zeer nederige klasse start in de Schelde-prijs, waarin Bella Bingo de eer van het favorietschap waarschijnlijk te zwaar zal drukken, waardoor de keuze valt op stal Van Cuyk (Pétina, Jaseuse). Hongarije; GriekenlandTurkije; Joego slaviëBulgarije; SpanjeItalië; Portugal —Frankrijk; ZwedenFinland. De kwali ficatiewedstrijden moeten vóór 15 maart 1963 zijn gespeeld. De groepsindeling van het eindtoernooi is: groep A: Griekenland of Turkije, Oos tenrijk of West-Duitsland, Zwitserland, Schotland. Groep B: Spanje of Italië, ilen of Hongarije, Portugal of Frankrijk, Joegoslavië of Bulgarije. Groep C: Rusland of Tsjechoslowakije, Wales of Neder land, Roemenië en Engeland. Groep D: Ierland of Noord-Ierland, België of Lu xemburg, Zweden of Finland, Oost-Duits la De finale zal naar alle waarschijnlijk heid op 23 april in het Wembley-stadion worden gespeeld. De winnaar van elke groep gaat over naar de halve finales, waaruit de zegevierend? ploegen in de eindstrijd komen. De Francaise, mevrouw Chaudé de Si- lans, die na de vijfde ronde nog bovenaan de ranglijst prijkt in het internationale dames-schaaktoernooi in Amsterdam, zal vrijwel zeker een zodanige val maken, dat haar kansen op de eindoverwinning nog maar zeer laag moeten worden aangesla gen. De grootste kanshebsters zijn nu de Nederlandse kampioene, mevrouw Vree ken, en de Joegoslavische Katja Jovanovic. In de maandagavond gespeelde vijfde ronde werd de partij tussen mevrouw Vreeken en mevrouw Chaudé de Silans afgebroken in gewonnen positie voor onze landgenote; eerder op de dag had Brigitte Sinka haar afgebroken partij uit de vierde ronde tegen mevrouw Vreeken gewonnen gegeven. Een tweede verliespunt voor de Frangaise is in haar partij tegen mejuffrouw Jovanovic mogelijk. Weliswaar werd deze partij voor de tweede maal afgebroken, maar de winst zal zo goed als zeker voor de Joegoslavische zijn. De uitslagen van de overige partijen uit de vijfde ronde luidden: Sunnuck (G.B Heemskerk (Ned.) remise, Sinka (Hong.) Benini (It.) 10, Jovanovic (Joeg.)Rood- zant (Ned.) 10. De stand na vijf ronden: 1. Chaudé de Silans 3 pnt. en 2 afgebr.; 2. Vreeken, 3 pnt. plus 1 afgebr.; 3. Heems kerk 3 pnt.; 4. Jovanovic 2'/i pnt. en 1 af gebr.; 5. en 6. Benini en Roodzant, beiden 2 pnt.; 7. Sunnuck lVi pnt.; 8. Sinka 1 pnt. Evenals bij de amateurs is ook de se lectie voor het vormen van een Nederlands jeugdvoetbalelftal van 16 tot 18 jaar in een geheel andere en uitgebreidere vorm ge goten. Dit elftal zal ook dit jaar weer deel nemen aan het UEFA-jeugdtournooi, dat in Engeland zal worden gehouden van 11 t/m 23 april 1963. Er zijn reeds twee se lectiewedstrijden in het KNVB-sportcen- trum in Zeist gehouden, waarbij zeker een aantal goede krachten naar voren is gekomen. In voorgaande jaren bleef het daarbij en werd de gevormde trainingsgroep geducht onder handen genomen, waarbij geleidelijk wijzigingen en aanvullingen werden aan gebracht. De resultaten van deze werkwij- Voetbal ze waren ook ongetwijfeld bevredigend (men denke slechts aan de prima pres taties van onze jeugd in het zeer sterk be zette UEFA-tournooi in Roemenië), maar toch voldeed het niet geheel zo te blijven werken. In een land als Nederland met z'n enorm arsenaal van jeugd-spelers moet het mo gelijk zijn na een gedegen selectie diverse goede jeugdelftallen te vormen, waaruit dan tenslotte de Nederlandse ploeg kan worden gekozen. Daarvoor is echter een uitgebreide kennis van het beschikbare spelersmateriaal noodzakelijk en daarom zijn allereerst regionaal de leden van de districts-technische commissies ingescha keld. Begin oktober werden er interne dis trictsjeugdwedstrijden gehouden in noord, oost, west en zuid. Deze wedstrijden dien den tot de vorming van de districtselftal len te komen. Ter verdere selectie speelt Bridge De strijd om de bovenste plaats in de competitie van het district Kennemerland voor bridgeparen heeft zowel in de hoofd klasse als in de eerste klasse een spannend verloop. Het paar GroenWittebrood zag zijn ruime voorsprong na vier zittingen be langrijk teruglopen en staat nu nog maar vier percent op de heren J. Fabel en Koch voor. Er volgen thans nog twee zittingen, zodat het niet valt te voorspellen welk paar in de hoofdklasse als eerste zal eindigen. In de eerste klasse heeft het paar mevr. De VriesDe Hartog de bovenste plaats moeten afstaan aan de heren Witmond Mantel. Na twee zittingen stond het nog dertiende, doch nu is het opgeklommen naar de derde plaats met slechts een ach terstand van 41/* matchpunten op nummer één. In de tweede klasse blijft het echtpaar Rietdijk vast in het zadel zitten. De uitein delijke zege kan dit paar nauwelijks meer ontgaan. De stand luidt nu als volgt: Hoofdklasse: 1. G. GroenWittebrood 233 92; 2 J. FabelKoch 229.76; 3. mevr De Hartog—G Metz 224.67: 4 fam Zwager 218.65: 5 Bakker- Spruit 218.32: 6. J. Groen—v. Oppen 212 88; 7. Löben Seis—Streugers 211.51; 8 Cohen—De Vries 211.17: 9. mej BijleveldG. Kamoen 210 05; 10 Frankv. Buuren 206.95; 11. mevr. Groen—Groen jr. 204.16: 12. Hellingman—De Winter 202 90; 13 mevr. v. Musschterv. Riemsdijk 198.42; 14 fam. v. Veen 197.55; 15 Strengers—Zandbergen 196 30 Eerste klasse: 1. Witmond—Mantel 238; 2. mevr. De VriesDe Hartog 234; 3. VrevenHayema 233'/*4. fam. Bakker 231'/2; 5. fam. Koperberg 229'/;:; 6. ds. De Witv. Doorn 225; 7. mevr Molt- zerMoltzer jr. 225; 8. mevr. Staalenv. d. Berg 224; 9. fam. Heugens 221: 10. Appelboom—Nottrot 2191/*; 11. v. Midden—Stekelenburg 218'/i; 12. Poots —Ten Hagen 217; 13. ds. Fabel—De Looper 214; 14. KoeijersKuiper 2W!t\ 15. fam. Crolïa 204'/f. Tweede klasse: 1. fam. Rietdijk 266'/i; 2. gebr Porck 247. 3. ds Buiskool—Lensen 241; 4. ds Van Dijk—Schouten 236'/i; 5. ds. Andela—Dekker 233'/i; 6. HonkoopPollack 231 7. ds. v d. Veldt Warnaar 231; 8 v. Dalen- Schreuder 230V2; 9 Mul derWoonink 228; 10. fam. Bogert 213'/i. 11 ds. DaniëlsWitmond 211Vr; 12. KoekPieck 211Vi; 13. ds. v. Nikkelen Kuijper—Horsmeijer 2O8V214 ds. Patist—Verhoef 208; 15. Lensen—Warnaar 2061/» De viertallencompetitie begint dit jaar op dinsdagavond 6 november. men 24 oktober een districtswedstrijd noord-oost en 23 oktober zuid-west. Uit deze ontmoetingen zullen tenslotte 25 spelers voor een nog nader te bepalen centrale training worden gekozen. Verder staat er nog tussen de kerstdagen en nieuw jaar een driedaagse bijeenkomst in het KNVB-sportcentrum in Zeist op het pro gramma. De Haarlemse wielerclub „Excelsior", die onlangs opnieuw werd opgericht, zal zondag 28 oktober zijn eerste wedstrij den houden. Er zijn daarbij verschillen de bekers te winnen. De A-klassers, die zestig kilometer moeten fietsen, strijden om de „Jonker"-beker en voor de B- klassers (40 km) staat de „Huibers"- beker op het spel. De C-klassers en jeugdrijders fietsen respectievelijk om de „Boersma"- en „Steeman"-beker. Deze bekers moeten gewonnen worden om er definitief eige naar van te kunnen worden. Er worden voor deze eerste bekerrit achttien ren ners aan de start verwacht. De vergaderingen en clubavonden van „Excelsior" worden elke woensdagavond gehouden in het „Baken" aan de Bake- nessergracht. TENNIS De Poolse tennisploeg, die op 3 en 4 november in Eindhoven tegen Ne derland uitkomt in de eerste ronde van het toernooi om de koning Gustaafbeker, be staat uit Skonecki, Gasiorek, Orlikowski en Maniewski Advertentie zwar.e shag zwaar? matador Twee ploegen, die vorig seizoen in de eerste klasse heren een zeer bescheiden rol speelden, namelijk Die Raeckse 2 en HBC, blijken dit jaar meer op de voor grond te gaan treden. De Heemsteedse volleyballers klopten zowel OSS als Gios en kunnen er met HVS 2, dat gisteravond weinig moeite had WIK te verslaan, op bogen nog geen puntenverlies te hebben geleden. Die Raeckse 2 kan dit niet zeg gen, maar de rood-witten slaagden er gis teren toch weer in ongeslagen te blijven. Bij. de dames zórgde De Blinkert voor een onaangename verrassing door tegen Set Up incompleet aan te treden. De re serves van de groen-witten daarentegen boekten een onverwacht snelle overwin ning op HBC 2, dat hiermede na het gelij ke spel tegen OSS in Zandvoort enigszins teleurstelde. Vesmia toonde over een hech ter ploegverband te beschikken dan Top score en klopte deze club van de meisjes Heemskerk in drie sets. In de overgangsklasse-competitie moest ook HBC het eerste winstpunt prijsgeven De Heemsteedse dames kwamen in Den Helder niet verder dan een gelijkspel te gen HCSC (15-9, 10-15, 15-5, 13-15). De re serve damesploeg van Die Raeckse boekte in Alkmaar een vlotte zege op Octopus 2 (6-15. 4-15, 9-15). Van de eerste klasse-ontmoetingen, die gisteravond in het Krelagehuis in Haar lem werden gespeeld, was die tussen Die Raeckse 2 en De Blinkert ook door het scoreverloop de aantrekkelijkste. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat de groen- witten, die met spelers als Noort, Olydam, Boogaart, Deen en Jongbloed over een veelzijdige aanval beschikken, een gemak kelijke zege zouden gaan behalen; met duidelijk verschil werdeif de eerste sets gewonnen (15-9 en 15-2). Een serie gave services van Michels gaf de wedstrijd in de derde set echter een volkomen ander beeld. Tegen elf achter eenvolgende opslagen van deze speler had De Blinkert geen verweer en met deze voorsprong als basis viel de setzege Die Raeckse ten deel (3-15). De rood-witten trokken zich in de vierde set kennelijk aan dit succes op, terwijl bij De Blinkert niet de morele kracht aanwezig bleek de ba kens weer te kunnen verzetten. Michels speelde ook in de vierde set zowel aan vallend als verdedigend een grote rol en Max Schmeling, de enige zwaarge wicht wereldkampioen boksen, die Duitsland ooit kende, is thans een suc cesvolle zakenman van 56 jaar die er 15 jaar jonger uitziet. Ofschoon het al 24 jaar geleden is, dat hij zijn laatste beroemde gevecht tegen Joe Louis lever de, is hij nog steeds een van de Duitse sporthelden. Af en toe vindt hij tijd bij bokswedstrijden te jureren en als hij dan aan het publiek wordt voorgesteld, gaat er een wild gejuich op dat dikwijls de begroeting van de boksers zelf over treft. Schmeling veroverde de wereldkroon in 1930, toen hij in de vierde ronde tegen titelhouder Jack Sharkey tot overwinnaar werd verklaard wegens onreglementair boksen van zijn tegenstander. Het jaar daarop weigerde hij Sharkey in een re vanche-match te ontmoeten. De New York State Athletic Commision, een van de machtigste Amerikaanse bonden, ont troonde hem toen voor wat betreft de staat New York. Weer een jaar later won Sharkey toch de titel op punten te rug. In een historisch gevecht, dat als in leiding gold voor de strijd om de wereld titel, versloeg Schmeling op 19 juni 1936 in de 12e ronde door k.o. de Amerikaan- slechts tien pond meer dan in 1936. Nooit rookt hij een sigaret of sigaar en drinkt eveneens zelden. Alleen bij speciale ge legenheden is het een glas wijn of cham pagne. Hij bezit op het ogenblikkelijk een van de twee Coca Qola consessies voor Ham burg en heeft ook belangen bij een drank fabriek in Lübeck en een champagne maatschappij in Mainz. Zijn bottelfabriek telt bijna 200 man personeel en beschikt over 100 bestelwagens. De ex-bokser voert ten dele zelf de bedrijfsleiding. Tijdens de tweede wereldoorlog deed hij korte tijd dienst als parachutist, maar werd na een verwonding bij een daling op Kreta uit de dienst ontslagen. Hij had zijn met boksen verdiend geld zuinig be heerd en er o.m. een landgoed in Oost Duitsland van gekocht, doch toen de Rus sen kwamen, raakte hij alles kwijt. Zonder een cent op zak arriveerde hij op de leeftijd van 42 in Hamburg en be sloot toen met tegenzin weer de ring in te stappen om wat geld te gaan verdie nen voor een nieuwe begin van zijn le ven. Hij bokste vijf keer, verloor de laat ste wedstrijd, maar hij had weer genoeg geld om een kleine boerderij bij Hamburg te kopen. Hij wilde er een bontkwekerij van maken, hetgeen mislukte. Vier jaar geleden kwam hij in het be zit van zijn Coca Cola concessie, dank zij een oude vriendschap met James Far ley, president van de Coca Cola-export- se neger Joe Louis. Het vormde de eerste mocht Schmeling, geheel hersteld, het maatschappij en gewezen lid van de New k.o. van Joe Louis (22 jaar), hetgeen een ziekenhuis weer verlaten. Het einde van Yorkse Bokscommissie. Schmeling is al sensatie betekende. Twee jaar later nam Schmeling als topbokser had zich aange- 28 jaar getrouwd met de gewezen filmster de toen meer ervaren Louis wraak. De meld. Anny Ondra. Hun huwelijk is kinderloos „brown bomber" velde de Duitser bin- Schmeling houdt zich thans nog steeds en telt als een van de gelukkigste huwe- nen 124 seconden. Pas acht weken later fit met oefeningen. De oudbokser weegt lijken tussen beroemdheden. droeg er veel toe bij, dat Koper c.s. hun ongeslagen record toch nog konden hand haven (13-15). WIK speelde duidelijk beter dan vorige week tegen CIOS, maar trof nu in HVS 2 een wel zeer sterke tegenpartij; verder dan een 8-15, 5-15, 2-15 score bracht de ploeg van de gebroeders Bank het niet. HBC maakt de indruk de zaken dit sei zoen zeer serieus aan te pakken. Het Heemsteedse team klopte OSS in Zand voort met 8-15, 2-15 en 13-15 en bleek giste ren ook te sterk voor Gios (5-15, 15-7, 11-15 en 9-15). De meisjes van Set Up kwamen zeer eenvoudig aan twee winstpunten, doordat De volleybalcompetitie De Blinkert niet opkwam; iets wat in de eerste klasse toch niet mag voorkomen. De Blinkert 2 hield de groen-witte eer hoog; met ervaren krachten als de dames Matla, Muller, Daan en Van de Wel in de gelederen werd HBC 2 naar een snelle nederlaag gespeeld (15-3, 15-13, 15-2). Ves mia en Topscore deden niet veel voor el kaar onder, maar de Sancta Maria-meis- jes toonden over een homogenere ploeg te beschikken dan de meer individueel opererende Vogelenzangsen. Het betere teamverband gaf de doorslag ten gunste van de pupillen van de heer Olthof. Dames: Set Up-De Blinkert 3-0; Vesmia- Topscore 3-0; De Blinkert 2-HBC 2 3-0; OSS-HBC 2 2-2; Gios 2-DSS 0-3; Alliance '22-De Blinkert 3 3-0; PSVH-DSS 2 3-1; Die Raeckse 4-De Blinkert 4 2-2; Velox 2-FES 0-3; Die Raeckse 5-Alliance '22 4 3-1; PSVH 2-HBC 5 0-3; OVRA 2-Die Raeckse 3 0-3. Uitslagen heren: Gios-HBC 1-3; WIK- HVS 2 0-3; Die Raeckse-Blinkert 2-2; OSS-HBC 0-3; PSVH-PWN 0-3; Die Raeck se 3-Energie 1-3; Velox-Rapiditas 1-3; PWN 2-OVRA 3 3-0; WIK 2-Die Raeckse 4 0-3. Voor morgenavond staat er weer een plaatselijk treffen in de overgangsklasse op het programma. Het ligt in de lijn der verwachting, dat OVRA erin zal slagen de volle winst op Alliance te veroveren, maar ook dat Spee c.s. zich, zoals ge woonlijk gesteund door een flinke en luid ruchtige supporters-schare, tot het uiter ste zullen verweren. Als de aanhang niet te veel lawaai gaat maken volleybal is een spel van techniek en voortdurend tac tisch denken en veel herrie doet aan bei de onderdelen afbreuk kan dit een zeer aantrekkelijke partij worden. De dames van Die Raeckse 2 krijgen het Enkhuizense Madjoe op bezoek. Een verdeling van de punten lijkt hier een waarschijnlijk resultaat. Bij de dames eerste klassers geven wij Onze Gezellen de beste kans in de ontmoeting met Gios en achten wij Velox in staat Topscore te kloppen. Bij het treffen tussen OVRA 2 en OSS ligt een kleine zege voor eerstge noemde ploeg in de lijn der verwachtin gen. Dames-overgangsklasse: Die Raeckse 2 Madjoe (8.00 uur); 1ste klasse: Gios-Onze Gezellen (7.15 u.); Velox-Touscore (9.05 u.); 2de en 4de klasse: HSVC-Alliance '22 3; PWN-JBS; Triumph-Set Up 2; JBS 2-Top- score 2. Heren-overgangsklasseAlliance-OVR A (9.05); 1ste klasse: OVRA 2-OSS (8.10); 2de en 3de klasse: Alliance 2-Gios 2; PSVH 2-HBC 2; OVRA 4-HSVC; Cios 2- Alliance '22; De Blinkert 2-Triumph; Ener gie 2-OVRA 5; Set Up 2-JBS; HSVC 2-A1- liance'22 2; FES 2-Alliance '22 3; Topsco- re-OVRA 4. De 38-jarige Fransman Paul Armagnac, die zaterdag tijdens de training voor de 1000 kilometer van Parijs op het circuit van Montlhery ernstig werd gewond, is maandag in een ziekenhuis in Parijs over leden. Zoals gemeld sloeg in een haar speldbocht de wagen van de Fransman za terdag enkele malen over de kop. Armag nac werd uit de wagen geslingerd en liep ernstige verwondingen op.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13