Provinciebegroting 1963 zonder spectaculaire mededelingen Joannes XXIII wijzigt de regels voor de Pauskeuze HENSEN Chopinavond door Askenase De Negen Muzen DE PROGRAMMA'S HOE GELUKKIG TE LEVEN MET REUMATIEK Inwoner van Spijkenisse stelt pompinstallatie beschikbaar Prijs van 6000,- voor vogelverschrikker op vliegvelden Vermist Leids jongetje is verdronken Man, die zijn ouders doodde, in gesticht Deense vrouwen komen hier prijzen vergelijken Beiaardbespeling door Arie Peters m DINSDAG 23 OKTOBER 1962 7 Landgoed Leyduin komt weldra in exploitatie Meerderheid niet langer tweederde plus één VERPLEEGSTERS- KLEDING japonnen natuurlijk PAARLAARSTEEG I HAARLEM A nti-Honger-A ctie Rijksideeënbus Kerkelijk nieuws Kort nieuws Volkszangweek met klokkenspel ingeluid Jos. de Klerk De radio geeft woensdag - s H m - Haagse matroos aan boord kustvaarder overleden Keiler Macdonald ARISTO TELEVIS NA T elevisieprogramma De gewone dienst van de begroting 1963 der provincie Noord-Holland wyst een totaalbedrag van inkomsten en uitgaven aan van 21.594.893. Dit bedrag wykt slechts in zeer geringe mate at van de begroting 1962, toen het totaalcijfer f 21.405.547 was. Het geringe verschil is te herleiden tot het feit, dat de algemene dekkingsmiddelen slechts een geringe stjjging te zien geven. Het accres van de opbrengst der opcenten op de grondbelasting en op de personele belasting en van de compensatie-uitkering voor de indertijd verlaagde personele belasting wordt namelijk voor een belangrijk deel weer te niet gedaan door een lagere uitkering uit het provinciefonds. Het blijft derhalve zaak, aldus de toelichting op de begroting, er bij voortduring zorg voor te dragen dat een zo zorgvuldig mogelijk financieel beleid wordt gevoerd. Een voor stel tot verlaging van het aantal opcenten op de grondbelasting en/of de personele belasting is dan ook niet te verwachten. Wegens het ontbreken van voldoende toeneming van de algemene dekkingsmid delen zal voorts een storting in het fonds van de Economisch Technologische Dienst nu achterwege blijven (vorig jaar was daarvoor ƒ500.000 uitgetrokken);' de stor ting in het fonds natuurbescherming, die voor 1962 op 1.000.000 was geraamd, is voor het komende jaar bepaald op 500.000. Uitgaven 128 omhoog Het totaal van de netto-uitgaven van de provincie is van 1948 op 1963 met bijna 128°/o gestegen, zo vermeldt de toelichting op de begroting. De netto-uitgaven voor de zogenaamde eigen provinciale huishou ding bedroegen op de rekening 1948 f 4.530.000, op de rekening 1956 f 6.102.000, op de begroting 1962 10.945.000 en worden thans geraamd op 11.745.000. Ook andere uitgaven stegen aanmerkelijk tussen 1948 en thans, zoals bijvoorbeeld de uitgaven aan subsidies (waarvan uitgezonderd de subsidies voor de verpleging van geestes zieken) van 1.820.000 in 1948 tot 6.624.000 thans. De kapitaaldienst wijst een bedrag aan van 157.009.160 en de inkomsten van de reservedienst worden geraamd op 12.677.000. De voorbereidende werkzaamheden om nabij Andijk een winplaats voor IJsel- meerwater te maken, zijn in volle gang. Het streven is er op gericht om eind 1966 de nieuwe installaties in bedrijf te stellen. Opgemerkt wordt, dat diverse problemen met betrekking tot het Noordzeekanaa) in de komende jaren de bijzondere aandacht van de Provinciale Staten zullen vragen. Provinciale wegen Wat de aanleg en verbetering van pro vinciale wegen betreft delen Gedeputeer de Staten mee, dat 1.724.000 is uitgetrok ken voor verbetering van gedeelten in het tracé West Graftdijk—De Beemster en Om valWest Graftdijk, 1.150.000 voor ver betering van gedeelte Hembrug—Plein 13 te Wormerveer en ƒ500.000 voor aanleg van een tweede rijbaan in een gedeelte van de ZijlwegMunterslaan in Haarlem. Elektriciteitsvoorziening Met de bouw van een tweede centrale in Velsen van het provinciaal elektriciteits bedrijf, die ongeveer 400 meter ten oosten van de bestaari'e fmtrale komt te staan en die vooral bedoeld is voor het opvan gen van bepaalde topbelastingen, werd op 1 december 1961 begonnen. De werkzaam heden verlopen regelmatig, zodat mag wor den verwacht, dat de centrale in het na jaar van 1964 in bedrijf zal komen. Landgoed Leyduin Het landgoed Leyduin bjj Vogelenzang, dat in juni van het vorig jaar is aange kocht voor recreatieve doeleinden, is in beheer gegeven aan het Provinciaal Wa terleidingbedrijf. Het zal spoedig in ex ploitatie komen. Aan inkomsten door de verkoop van toegangskaarten wordt een bedrag van 18.000 geraamd. De exploi tatiekosten worden voor 1963 geraamd op 30.000 en voor verbeteringswerken zal 80.000 nodig zijn. De totale kosten voor recreatie worden geraamd op 497.000, waarbij 385.000 voor het Noordhollands Duinreservaat en 20.000 voor het Plassenschap Loosdrecht en omstreken. M onumentenfonds In het Fonds voor Monumenten, waaruit de bijdragen in de kosten van het restau reren van monumenten zullen worden be taald, zal evenals in 1962 een bedrag van 550.000 worden gestort. Voorgesteld wordt weer een bijdrage van 1.500 te verlenen in de kosten van de exploitatie van de fundamenten van de dwangburcht Nuwendoorn te Eenigenburg (gemeente Sint Maarten). Meegedeeld wordt, dat al hoewel de onderhandelingen inzake de aankopen van de fundamenten tot dusver geen resultaat hebben gehad, het wense lijk wordt geacht 't bedrag toch te ramen Advertentie BLAUW POPLIN en EPINGLé 17.50 WIT POPLIN 17.50 WIT TERLENKA 22.25 BARAKSCHORT 12.90 VERPL.SCHORT 5.75 Boorden - Manchetten - Kapjes Voor een goede keus (Van onze correspondent) ROME In de Acta Apostolicae Sedis, het officiële orgaan van het Vaticaan waarin pauselijke besluiten bekend wor den gemaakt, is een Motu Pioprio opgeno men van de Paus, gedateerd 5 september, handelend over de pauskeuze. De belang rijkste zijn de volgende: om een nieuwe Paus te kiezen is het niet langer nodig dat er tweederde van alle stemmen plus een van het Heilig College op hem wor den uitgebracht, doch slechts tweederden Alleen wanneer het aantal der stemmen de kardinalen niet deelbaar is door drie dan is het nodig dat er tweederden plus een stem worden uitgebracht. Een andere verandering: de kardinaal Camerlengo moet een rapport schrijven over alle stemmingen bij de Pauskeuze Dit rapport moet in het archief bewaard worden. Ook in het archief komen de par ticuliere geschriften van de kardinalen, die betrekking hebben op de stemming; din gen die bij vorige Pauskeuzes steeds wer den verbrand. Men zal niet meer kunnen praten over zwarte en witte rook bij de Pauskeuze. Een derde verandering: de kardinalen, die behalve wanneer zij door ziekte werden verhinderd, zich niet in de Sixtijnse kapel bevonden, wanneer de bel voor de derde maa^ luidde om deel te nemen aan de sterriming voor de nieuwe Paus, werden vroeger met de ban be dreigd. Dit is afgeschaft. Dt vierde nieu wigheid: Joannes XXIII verbiedt dat wie dan ook foto's zal maken of geluidsopna men tijdens het sterfbed van een Paus of na de dood van een Paus. Ieder die foto's wil maken moet daartoe speciaal gerech tigd worden door de kardinaal Camerlen go en van de gestorven Paus mogen alleen foto's worden genomen nadat hij gekleed is in zijn pauselijk gewaad. Deze verandering is het gevolg van de tonelen die zich aan het sterfbed van Pius XII hebben afgespeeld, toen zijn lijfarts, terwijl hij de Paus behandelde, foto's nam die hij daarna voor veel geld verkocht. Deze dokter is in Italië uit het album der medici geschrapt wegens onwaardig ge drag. Een vijfde verandering is het vol gende: tijdens het sluiten van de dood kisten, waarin een Paus begraven wordt in de Vaticaanse grotten, mogen geen ande re personen tegenwoordig zijn dan de voornaamste kardinaal-bisschop, de voor naamste kardinaal-priester en de voor naamste kardinaal-diaken verder de kar dinaal-aartspriester van de Sint Pieter, de kardinaal-secretaris van staat, enkele ka- De televisietoespraak van de minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, ter inleiding van de inzame lingsactie van de NOVIB heeft direct reeds resultaat gehad. De heer H. J. van Hamburg uit Spijke nisse heeft kort na de uitzending telefo nisch toegezegd dat hij voor een moestuin project van de NOVIB in een der Afri kaanse landen Sierra Leone en Dahomey een pompinstallatie met motoraandrijving beschikbaar stelt. Van de zijde van de NOVIB deelde men ons vanavond mee dat een dergelijke installatie, die zeker 10.000 gulden kost, voor de ontwikkeling van de groenteteelt in een tropisch gebied van buitengewoon grote betekenis is. Zoals men weet houdt het moestuinpro ject in de inrichting van een centrale proeftuin in elk der beide landen en van demonstratietuinen in of rond de dorpen. Het doel hiervan is een betere gewassen- keuze waardoor men de zogenoemde „ver borgen honger", veroorzaakt door een te kort aan eiwitten, vitaminen en minera len, in het thans in deze landen beschik bare voedsel, kan bestrijden. De 66-jarige oud-jachtopzienér J. J. van den Berg uit Rolde (Dr.), kreeg gisteren in Bill hoven van de heer S. D. Duyverman directeur-generaal van het ministerie van Defensie zes bankbiljetten van 1000, de hoofdprijs van de Rijksideeënbusorgani- satie over 1961-'62. Dit bedrag werd hem aangeboden voor zijn idee, de steeds toe nemende botsingen met vogels op vlieg velden te voorkomen door langs de start banen opgezette vogels te plaatsen, die ge prepareerd zijn in schrikhouding. De prak tijk heeft uitgewezen dat vogels een der gelijke omgeving gaan mijden en dat scha de door botsingen van straaljagers met vo gels dan niet meer voorkomt. In de rijksideeënbus zijn van 1 oktober 1961 tot 1 oktober 1962 bijna 1850 ideeën ontvangen, die samen f 4. miljoen aan be sparingen en 59.792,50 aan beloningen hebben opgeleverd. In 1960 zijn op Nederlandse vliegvelden 70 botsingen van vliegtuigen met vogels geregistreerd, waarvan 26 op militaire vliegbases. Bij een ernstig ongeluk dat door een van die botsingen ontstond, liep een piloot zware brandwonden op en ont stond voor 2 miljoen schade. De inzendingen hebben het afgelopen jaar niet alleen kwantitatief, maar vooral ook kwalitatief een grote vooruitgang te zien gegeven. In acht jaar is op deze ma nier het rijk 15 miljoen bespaard geble ven. Er zijn nu 106 premies boven de 100 uitgereikt en 52 boven de 200 (vorig jaar respectievelijk 92 en 36). Het gemid delde premiebedrag is van 56,50 op 62,50 gekomen. BEGRAFENIS WILLEM REES De begrafenis van de Haarlemse kunst schilder Willem K. Rees, die maandag op 82-jarige leeftijd is overleden, is bepaald op donderdagmorgen om half elf op de algemene begraafplaats aan dé Kleverlaan. nunniken van de St. Pieterskerk en de fa milieleden der gestorven Paus. Dit is een gevolg van de eigenaardige dingen die ge beurd zijn bij de begrafenis van Pius XII. (Reuter-AP) De 76-jarige mgr. Edoar- do Facchini, bisschop van Alatri bij Rome en een der concilievaders is zondag over leden. Hij is de tweede vader die tijdens het concilie in Rome is gestorven. De Amerikaanse bisschop Burke stierf op 16 oktober in Rome. Aan de onzekerheid waarin de ouders en de familie van de sinds woensdagmid dag in Leiden vermiste 2-jarige Freddie van Gelderen verkeerden, is thans een einde gekomen. In de afgelopen nacht heeft een surveillerende hoofdagent van politie uit het water van de Poelwetering het stoffelijk overschot van het ventje op gehaald. Het gerechtshof in 's-Hertogcnbosch heeft een 24-jarige inwoner van Oegst- geest veroordeeld tot plaatsing in een krankzinnigengesticht gedurende een jaar (ter observatie) en daarna terbeschikking stelling van de regering. Het hof achtte de subsidiair tenlaste gelegde doodslag be wezen. De man heeft vorig jaar op 17 mei zijn ouders in 's-Hertogenbosch met messte ken om het leven gebracht. Een onder zoek heeft uitgewezen dat hij reeds op ze venjarige leeftijd met de gedachte rondliep zich van zijn ouders te „bevrijden". Op zeventienjarige leeftijd was hij dermate van deze gedachte bezeten dat hij zelf de politie eens verzocht heeft hem voor een nacht in te sluiten omdat hij ongeluk ken vreesde. In eerste instantie is de man door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling van de regering. Het hof in 's-Hertogenbosch vonniste con form eis van de procureur-generaal. Geref. Kerken Beroepen te Grijpskerke (Zld.), Nieuwer- kerk a. d. IJsel, Opperdoes, Seharendijke en te Schoondijker F. B. Fennema, kand. te Marrum (Fr.) Bedankt voor Nijkerk (vac. W. Griffioen) Th. P. van Belzen te Mariënberg. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Broek onder Akkerwoude F. Bakker te Driebergen. Baptisten Gemeenten Beroepen te Utrecht W. Harkema '.3 's-Gravenhage. DE PIANOMUZIEK van Frédéric Chopin heeft nog steeds voor vele muziek- vrienden de aantrekkingskracht als van een sprookje, aat, hoe bekend het ook is, Chopin- steeds weer verteld moet worden. Op een Chopin-avond worden geen nieuwe aspecten van de werken van de Pools-Franse klavierpoëet verwacht en het enige element, dat nog verrassingen kan brengen, is de persoonlijke interpretatie van de kunstenaar, die zijn werken komt uitvoeren. Voor het Chopin-recital, dat maandagavond in de gemeentelijke Concertzaal werd gegeven, kon dit element der verrassing zelfs moeilijk verwacht worden, omdat hier sprake was van het optreden van de pianist Stefan Askenase, die al dikwijls in onze stad indrukken van zijn „Chopin"-vertolkingskunst heeft kunnen geven. STEFAN ASKENASE had voor deze ge legenheid een programma samengesteld, dat voor een deèl bestond uit geliefde, in bepaalde zin zelfs populaire kleinere véeri ken van Chopin, zoals impromptus, mazur kas, etudes en walsen, en voorts uit de omvangrijkere Ballade in As, de Nocturne in E op. 62, de nagelaten Nocturne in cis en met de representatieve grote Sonate op 58 in b. Eén ballade koos de pianist, één compo sitie, waarvan de muzikaal-vertellende betekenis der pianoklanken in haar litte raire benaming verantwoord werd. Maar konden de beide Nocturnes dan niet even eens als kleine ballades beschouwd worden met haar lyrische confidenties, maar dan als verdroomde klankenmeditaties? En was ook de gespeelde sonate niet door trokken van een ballade-sfeer met de wis selende emoties in melodieën, harmonieën ritmiek en dynamiek? VOOR DE ROMANTICUS Chopin was de muziek geen spel van louter oren strelende klanken, maar de openbaring van alles wat er in zijn uiterst gevoelig hart leefde. En al werd in een aantal van zijn werken, zoals in de door Askenase gespeelde etudes en walsen door domi nerende techniek en door een overmaat aan salon-charme het accent op uiterlijk heid en ooDervlakkigheid gelegd, Chopins persoonlijke muzikale intentie bleef toch daarin te ontdekken. De Ballade klonk als eem'e uitgevoerde compositie nog niet overtuigend, hetgeen gelet op de afleiding, veroorzaakt door plaatszoekende en af rekenende laatkomers, geen wonder was. Askenases spel-concentratie werd allengs groter en eer. voortreffelijke door schone klankdifferentiatie opvallende voordracht van de Nocturne in cis werd daar het resultaat van. De uitvoering van de sonate bereikte weliswaar niet overal de nood zakelijke geladenheid, maar daarnaast werden er indrukwekkende hoogtepunten van intensieve voordrachtskunst ver- In Oldenzaal arriveerde een deputatie van Deense huisvrouwen, vergezeld van vertegenwoordigers van Deense fabrikan tenverenigingen, die de prijzen van levens middelen en huishoudelijke artikelen in Nederland willen vergelijken met die in hun land. De Deense huisvrouwen hadden namelijk kritiek geoefend op de prijzen in hun land, waarop de fabrikantenvereni gingen daar de vrouwenorganisatie een reis aanbood door enkele Europese landen om de prijzen te vergelijken. De dames zullen ook België, Frankrijk, Zwitserland en Duitsland bezoeken. - Varende winkel In Millingen is een 70 meter lang schip geheel ingericht voor proviandering van schepen. Kruideniers waren, vers vlees en vleeswaren, drink water en groenten, gasolie en smeeroliën en ook huishoudelijke artikelen als was machines, stofzuigers en dergelijke zullen aan boord te koop zijn. kregen, in het bijzonder wel met het noc- turne-achtige Larghetto. DE VERTOLKING van dé reeks kleinere werken na de pauze bracht een aange name verpozing, afgezien van de Im promptu in Fis, welke zowel om het ge halte der muziek als om het spel een bij zondere, kunstzinnige ervaring kon wor den. Uit dank voor de hartelijke bijval s, eeld- Stefan Askenase nog een wals van Liszt als toegift. P. Zwaanswijk HET IS DUIDELIJK dat de Ne- derlandse Vereniging voor de Volks zang zich meer dan ooit dient schrap te zetten tegen vervreemding en ver bastering van het cultuurbezit dat zij voorstaat. Bezinning op het wezen van de volkszang en over de middelen om deze te propageren is deze week aan de orde; de Vereniging heeft namelijk een Volkszangweek geor ganiseerd, die maandagavond door tachtig beiaardiers op tachtig Neder landse klokkenspellen met een pro gramma van eigen volksliederen werd ingeluid. De Vereniging voor de Volkszang deed dus voor deze aan hef een beroep op zijn trouwste bond genoten. Immers, op de betreurens waardige ontsporing na, waarmee het carillon van de Munttoren te Amster dam door cultuurloos inzicht ontwijd werd, zijn onze klokkenspellen steeds de herauten van het eigen volkslied gebleken en als zodanig de bronzen hartslag van de natie. Dit is de rol van de beiaard, het nationale instru ment van de Nederlanden. Bavotoren lieten van acht tot half negen twintig wijsjes over de transen dartelen. Stadsbeiaardier Arie Peters dacht bij het samenstellen van zijn selectie eerst aan een lied van eigen huize en begon dus met Het Haarlems tempe: „Mooier is de we reld nergens!" En verder wist hij op vaar dige wijze karakteristieke melodieën en ritmen aan zijn instrument te ontlokken, die op hun manier de eigenheid van Groot- Nederland belichamen. Zelfs al kent men de wijsjes niet, men proeft er toch uit hoe vertrouwd zij klinken in hun eenvoud, die waarachtig geen armoede is. Het was van Arie Peters een mooi idee zijn bespe ling te besluiten met een paar oud-Neder landse marsen. Heden wordt in Den Haag, onder auspi ciën van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, geconfereerd over het volkslied. De Volkszangweek is begonnen. A C ,V Arie Peters WIJ MOGEN ONS verheugen in de ar tistieke ontwikkeling van het beiaardspel van de laatste tijd en naar aanleiding daarvan dankbaar kennis nemen van een steeds groeiend oorspronkelijk repertoire dat vaak op virtuoze prestaties gericht is; doch de vertolking van het eigen volkslied, al is het nog zo eenvoudig, blijft de histo rische taak van de klokken. En zo hebben tachtig Nederlandse klok- ketorens maandagavond weer eens ge tuigd van hun verbondenheid met het volkslied. De Hemony's van de Haarlemse Sikkcnsprfjs 1962. De Sikkensprijs 1962 is toegekend aan respectievelijk: het internationale tijdschrift „Structure"; Jean Gorin, kunstenaar te Meudon. Frankrijk Charles Biederman, kunstenaar te Red Wing, U.S.A.; Joost Baljeu, redacteur-uit gever van „Structure" te Bussum en Dick van Woerkom. architect te Amsterdam Na een korte inleiding van prof. J. H. van den Broek, hoogleraar aan de afdeling Bouwkunde van de Technische Hogeschool te Delft, zullen de prijzen op 3 november worden uitgereikt door Aldo van Eyck, een van de winnaars van de Sikkensprijs van vorig jaar. Prentenboek van Amsterdam. Na het prentenboek van Rotterdam is nu ook het Prentenboek van Amsterdam" van de pers gekomen, samengesteld door de jour nalist Ed. Messer en de Amsterdamse heemkundige A. M. de Waal. De 200 foto's en prenten die in het boek zijn opgenomen, werpen een blik op het Amsterdam van rond 1900, de tijd zoals uit de foto's blijkt waarin een taxirit tien cent. een bokking twee cent kostte en waarin massa bijeenkomsten werdén gehouden voor de sabbathrust. De 24-jarige matroos Arie Kuiper uit Den Haag is gisteren bewusteloos in een tank in de voorpiek van de Nederlandse kustvaarder „Towa" gevonden. Twee en een half uur lang heeft men kunstmatige ademhaling toegepast, maar dit mocht niet meer baten. In Brest heeft de arts geconstateerd dat de heer Kuiper een natuurlijke dood is gestorven. Het schip heeft, nadat het stoffelijk overschot in Brest aan land was gezet, zijn reis naar Buenos Aires vervolgd. Amadeuskwartet speelt Haydn, Mozart en Beethoven Het programma van het concert, dat door het Amadeus Kwartet op maandag 29 ok tober in het Concertgebouw te Haarlem wordt uitgevoerd en onder auspiciën staat van Het Haarlems Comité voor Kamer muziek en de Volksuniversiteit omvat de volgende werken: 1. Joseph Haydn: Kwar tet Op. 76 nr. 1 in G gr. t.; 2. W. A. Mo zart: Kwartet KV 465 in C gr. t. Disso nantenkwartet); 3. L. v. Beethoven; Kwar tet Op. 135 in F gr. t. Advertentie Leef opgewekt. Neem Togal tabletten. Bevrijdt U afdoende van pijn, reumatiek, ischias, spit. hoofd- en zenuwpijn. Morgen reeds mogelijk. Togal is veilig voor de maag. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Franz Bauer Theussl. De muzikale leider van de Nederlandse Opera Franz Bauer Theussl, zal wederom medewerken aan de Festspiele te Bregenz in 1963. Het openingsconcert door de Wiener Sympho- niker zal onder zijn leiding staan. Voor stellingen van het ballet van de Wiener Staatsoper zullen door hem geleid worden. De choreograaf van o.a. het op te voeren ballet Sylvia is Victor Gsovsky, waarmede Theussl ook in vroegere voorstellingen te Parijs heeft samengewerkt. Joan Haanappel in Weense ijsrevue. De Nederlandse kunstrijdster op de schaats Joan Haanappel is een van de ster ren van de Weense IJsrevue die van 31 ok tober tot en met 25 november in de nieuwe RAI in Amsterdam te zien is. De revue, genaamd „Kapriolen" draagt het karakter van een musical. Prof. Robert Stolz schreef de muziek voor „Kapriolen". Naast Joan Haanappel treden o.a. op haar ver loofde Norbert Felsinger, zevenvoudig kampioen van Oostenrijk en diens land genote Karin Frohner. Leen Spierenburg. Van 27 oktober tot en met 17 november exposeert de schilder Leen Spierenburg zijn studies in olieverf en aquarel in Galerie „Uittenhout", Klei- ete Houtstraat 41. Geopend dagelijks van 10.3017 u. Vrijdags tevens van 2022 u. s Zondags alleen van 14—17 u. Rijksmuseum Vincent van Gogh. Ge deputeerde Staten van Noord-Holland nebben hun goedkeuring gehecht aan het besluit dat de gemeenteraad van Amster dam op 10 oktober eenstemmig heeft ge nomen tot het onteigenen en doen slopen van enkele villa's nabij het Stedelijk Mu seum. het bouwrijp maken van het terrein en dit om niet ter beschikking te stellen van het Rijk voor de bouw van een Rijks museum Vincent van Gogh. Hannie van Leeuwen. Hannie van Leeuwen, die sinds de oprichting van het Nederlands Danstheater als soliste aan dit gezelschap verbonden is, vertrekt op dinsdag 30 oktober per ss „Rotterdam" naar New York. waar zij zich gedurende tien maanden gaat specialiseren in moder ne en jazz-dans. Met medewerking van het Nederlands Danstheater verkreeg zij hiertoe beurzen van de Sociale Raad en van het Anjerfonds in Den Haag, terwijl er voorts een rijksbeurs verstrekt werd die het haar mogelijk maakt de „Martha Gra- hamschool" en verscheidene jazz-institu- ten te bezoeken. Geza Frid en Luctor Ponse. De pia nisten Geza Frid en Luctor Ponse zullen deze week in het Théatre des Champs Elysées te Parijs als solist optreden onder leiding van Jean Fournet in het concert voor twee piano's en orkest van Geza Frid. Voorts zullen opnamen worden gemaakt van werken voor twee piano's die beide pianisten zullen uitvoeren, waaronder composities van Wolfgang Wijdeveld en Luctor Ponse. SPORT HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-beriehten. 7.10 Dagopening. 7.25 Lichte grammofoon- muziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Volksmuziek uit Tirol (gr.). 8.45 Musette- muziek (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Koorzang: geestelijke liederen. 11.15 Recht zo die gaat, hoorspel (3). 11.45 Lich te grammofoonmuziek. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Licht orkest. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13.35 Klassieke en moder ne grammofoonmuziek. 14.50 Wie luistert mee: lessen in het muziekbeluisteren. 15.20 Strijkkwartet: klassieke muziek. 15.50 Voor de jeugd (Bijbelvertellïng). 16.00 Voör de jeugd. 17.15 Jazzperspectief. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte grammo foonmuziek. 17.55 Het Spectrum, lezingen. 18.10 Geestelijke liederen. 18.30 R.V.U.: Achter de schermen XI, door G. J. de Voogd. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Mededelingen of grammofoonmuziek. 19.15 Leger des Heilskwartier (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Mondharmonica-orkest, (gr.). 20.00 Concert voor De Dag der Ver enigde Naties. 21.15 Operamuziek (gr.). 22.00 Het 21ste Oecumenisch Concilie te Rome 1962 (slot), lezing. 22.20 Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte grammo foonmuziek. 23.25 Lichte grammofoonmu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.2Ó Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymna stiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.40 School radio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, le zing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Radio-Vólks-Univer siteit: Nederlandse Letterkunde in en over Nederl. Indië en Indonesië, door Mevr. S. B. Klooster. 11.30 Grand-Gala orkest. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammo foonmuziek (12.30-12.33 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw). 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconcêrt. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Een Europese vrouw leeft in Afrika, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Amsterdamse Politiekapel. 17.30 Tentoon stellingsagenda. 17.35 Orgelspel: lichte mu ziek. 17.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen. Tips voor weggebruikers. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualitei ten. 18.30 Tango- Rumba-orkest met zangsolisten. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA-Varia en lichte grammofoonmu ziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muziek. 20.40 Kaf en koren, wekelijkse notities. 20.50 Het puik van zóete kelen: opera-aria's met commentaar. 21.40 Zonder blinddoek. 22.10 Viool en piano: moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Jazzmuziek. 23.15 Weer klank: muziek-revue. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Weerbe richt. 12.35 Gevarieerde muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Niéuws. 13.15 Ka mermuziek. 14.00 Schoolradio. 15.00 Trauminsel, operette. 16.00 Beursberichten. 16.06 Engelse les. 16.21 Gevarieerde mu ziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Kamermuziek. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Symfonie-or kest: lichte muziek. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Ra diokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Voor de jeugd. 19.55 Pianorecital. 20.00 Internatio naal concert: Concert ter gelegenheid van de dag van de Verenigde Naties. 22.00 Nieuws. 22.15 Aziatische volksmuziek. 22.35 De Zeven Kunsten. 22.55 Nieuws. 23.00- 23.15 Voor de zeelieden. Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 VOOR DINSDAG VARA: 19.30 Spiegel der kunsten. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. NTS: 20.35 Onbekend talent. VARA: 21.05 Het pronkstuk, T.V.-comedie. 21.35-22.20 Bespiegelingen over het jaar 2000, forum Delftse studenten. VOOR WOENSDAG VARA: 17.00 Voor de kinderen. 17.35 De Verrekijker, jeugdjournaal. CVK/IKOR/ RKK: 17.45-18.05 Logboek, programma over de Bijbel voor de jeugd. NCRV: 19.30 Alles draait om moeder, TV-feuill. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Zoek de zin op, intelligentiespel. 21.00 Met eigen ogen, TV-film. 21.15 La scala di seta, opera. 22.25-22.40 Wat boeit U het meest in de Bijbel?, gesprek.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7