m De Neöen Muzen "Jehlmka DE PROGRAMMA'S Josef Verheyen exposeert in „Bloemenheuvel" Jean Dulieu winnaar van de Kinderboekenprijs 1962 Symfonie-orkest Haerlem met ambitieus programma Winnaar jeugd foto wedstrijd was te oud Vroege Rembrandt ontdekt in Lyon TELEVISIE SWANTEX DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 11 Belastingvrije schrijvers Vrijspraak in zaak van de echtheidscertificaten Zuurbrand kunt U blussen met Rennies Brengt eerste sportshirt met 70%Ter- lenka - dus 70 méér plezier en gemak bij het dragen en wassen AVRO-bestuur noemt ontslagactie pressie De radio geeft vrijdag Keiler Macdonald IARISTON A TELEVISIE T elevisieprogramma Wiiiem Andnessen 75 jaar EEN WEEK vóór de zeventigste ver jaardag van Hendrik Andriessen, dus vrij kort geleden, maakte ik nog eens een ommetje langs het Begijnhof naaf de Bakenessergracht, om daar in de nabijheid van het stamhuis der Andries- sens even te mijmeren over de diepe zin van een treffend rederijkerswoord dat mij geregeld door het hoofd spookt: „Musica is een conste uvt gratie". Want wat is die „gratie" overvloedig toebe deeld geweest aan de muzikale spruiten, die in dit stamhuis het levenslicht zagen! Heden 25 oktober past het die gedachte in verband te brengen met het feit, dat het vijfenzeventig jaar geleden is dat onze vermaarde pianist en rasmuzikant Willem Christiaan Nicolaas, of laat ons maar gewoon zeggen Willem Andries sen, in dit huis aan de Bakenessergracht ter wereld kwam. Dank zij de genade der omgeving waarin hij opgroeide en waar de muziek eten en drinken was; dank zij de genade van zijn buitenge wone aanleg gepaard aan menselijke eigenschappen die mede zijn levenspad effenden, dank zij het succes dat de ijver (dus het meewerken met de genade) be kroonde, is Willem Andriessen „erebur ger" van Amsterdam geworden, maar de eer van zijn afstamming komt aan Haar lem toe, aan zijn geboortestad, die hem niet zonder trots rekent tot haar grote zonen. En, de Andriessens kennend, weten wij dat dit gevoel van innige ver bondenheid wederkerig is. ALLERHARTELIJKST herdenken wij dus vandaag de oud-Haarlemmer Willem Andriessen ter gelegenheid van zijn vijf enzeventigste verjaardag, hem nog vele jaren van lichamelijke en geestelijke ge zondheid toewensend om de taak waarvoor hij geroepen en voorbestemd was, zegen rijk voort te zetten. Dat die taak in het muziekvak zou liggen leed geen twijfel, maar of het als pianist of als organist zou wezen, was voor Willem, die als zoon van een organist al vroegtijdig met de praktijk van het orgelspel vertrouwd raak te, een dubbeltje op z'n kant. Het dubbel tje sloeg om naar de piano. Behoorlijk voorbereid door vader N. H. Andriessen (de haast legendarische „oude heer An driessen" van „Haarlems Zanggenot" en andere koorverenigingen) kwam Willem óp vijftienjarige leeftijd in het Amster dams Conservatorium als leerling terecht bij de vermaarde J. B. de Pauw, een mentor die het uiterste eiste van de tech niek, maar dit ten slotte waardeloos acht te, wanneer er geen kunstenaarsschap in de leerling leefde. De Haarlemse knaap moet een discipel naar zijn hart geweest zijn. In vier jaar maakte hij hem klaar voor het eindexamen. Het „cum laude" van het dipioma hield in dat Willem er nog twee jaar studie zou bijdoen om de „Prijs van uitmuntendheid" te behalen. Dgze bekroning vg,n zij® leerjaren aan,.het Conservatorium werd met brio vefwofven en wel opvallend, omdat hij zich tevens In Pakistan zullen schrijvers voortaan worden vrijgesteld van inkomsten belasting. The Pakistan Times geeft hierop het volgende commentaar: „Wij stellen dit gebaar van de regering op hoge prijs. Want zoals bekend leiden de schrijvers in dit land een riskant be staan. Hun inkomsten zijn onzeker en wegen veelal niet op tegen hun uit gaven. Maar het zou onbillijk zijn andere kunstenaars, die onder gelijke omstandigheden werken niet op dezelf de voet te behandelen. Schilders, beeld houwers en musici hebben evenzeer recht op de privileges, die nu alleen zijn toegekend aan schrijvers." IN HUIZE BLOEMENHEUVEL te Bloe- mendaal is tot 12 november een tentoon stelling van schilderijen van Josef Ver heyen te zien. Verheyen, in 1899 te Amsterdam geboren, woont daar op het Prinseneiland. De meeste van zijn beste schilderijen hebben als onder werp zijn naaste omgeving. Het is niet onmogelijk dat de vertrouwdheid daarmee hem een even groter vrijheid in het schilderen schonk dan hij zich veroor looft, wanneer hij wat verder van huis werkt. VERHEYEN KOPIEERT meestal trouw de natuur en de schoonheid van zi.in werk hangt dan af van het gegeven. Wanneer wij de natuur alleen met de ogen zouden kunnen ervaren, dan zouden we ontdek ken, dat deze niet altijd even schoon is. Wanneer een stadsgezicht of landschap ons boeit dan is het meestal door meer dan het uiterlijk alleen. En van dat meer Is schilderkunstig te getuigen. Maar dan moet hij zijn gegeven gaan verwerken en als het ware met de rug naar de natuur toe gaan schilderen. Het prille voorjaars groen op een bezonde Amsterdamse gracht kunnen we plezierig vinden, maar objec tief bekeken hebben wij dan vaak te ma ken met een giftig groen tegen van kleur broeierige achtergronden. Breitner paste wel op met een bezond Amsterdam. Ook ontmoet men in zijn schilderijen het loof niet te vaak. Verheyens beste stadsgezich ten werden in de winter gezien. Bovendien kwam hij in enkele stadsgezichten boven een te plaatjesachtig naturalisme uit, dat mij in zovele landschappen blijft hinderen. Wel zeer lelijk is een landschap met rose wolk. HET ZUIVERSTE van kleur kwam mij een landschap aan de Dommel voor, al blijft dit doek een plaatje. Dat kan dan niet gezegd worden van twee heideland schappen (bij Mook en bij Blaricum), waarin Verheyen ook weer vrijer was. In werkjes als deze vindt men iets van de ontroering, die men toch van schilderkunst verlangt. Ontroeren zeegezichten als die van Verheyen me niet, respect heb ik ze ker voor zijn kunnen in deze. Met zijn zo precies geschilderde naakten komt Ver heyen voor mij tenslotte op een bedenke lijk vlak. Bob Buys als componist demonstreerde, optredend als solist met een Pianoconcert, vrucht van zijn compositiestudie bij Bernard Zweers. Dit concert is geen eendagsvlieg geweest, want men heeft het vaak in de concertzalen kunnen horen. HAARLEM HEEFT bij die gelegenheid geestdriftig gejuicht voor de jeugdige „Prix"; Willem was toen amper ééentwin- tig. Men rookte in de Spaarnestad, ter afwisseling van Victor Hugo- en Richard Hol-sigaren, toen ook Willem Andriessen- sigaren. Ik heb nog lang een ledig kistje van dat merk bewaard, waarop de jonge kunstenaar stond afgebeeld. Als ik het te rugvind bezorg ik het op het stadsarchief; later krijgen zulke dingen waarde! Intus sen uitte Willems lyrische natuur zich in gevoelige liederen die graag gezongen werden en voor een studentenlustrum te Utrecht schreef hij muziek bij een open luchtspel, waarin een nadien meermalen gespeeld Scherzo op het volksliedje „Hei 't was in de Mei" voorkwam. Doch de pianist zou het winnen van de componist. Zonnekind van de Muzen als hij was, ver overde de jonge Andriessen moeiteloos de podiums en de harten van het publiek; Beethoven, Chopin, Schumann, Grieg, Franck leken hem op het lijf geschreven. Later verruimden zich zijn inzichten, doch ook steeds binnen de grenzen van een warmvoelende menselijkheid. En tot op hoge leeftijd heeft hij de kunst op grote en kleine podiums eerlijk en met succes gediend. Maar er school in deze ongecompliceer de en evenwichtige kunstenaar ook 'n pri ma pedagoog. Als zodanig was hij reeds op drieëntwintigjarige leeftijd als hoofdle raar verbonden aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag. Dat houdt in, dat hij Haarlem al vroeg verlaten heeft. Van 1918 tot 1924 leraarde hij in Rotter dam aan de Toonkunstmuziekschool. In 1924 verruilde hij Rotterdam met Amster dam, waar hij in 1936 tot directeur van het Conservatorium benoemd werd, func tie die hij tot 1958 vervuld heeft. Wie zal ze tellen de leerlingen die er zich op kun nen beroemen door Willem Andriessen te zijn opgeleid! MAAR DE ROEPING van de kunste naar en de geboren pedagoog eindigt niet bij de zogenaamde pensioengerechtigde leeftijd. Bovendien, zijn ervaring en zijn levenswijsheid zijn te kostelijke dingen om verloren te laten gaan. En als de man dan nog zo vitaal, zo enig van geest en zo mededeelzaam is als de man wiens vijf enzeventigste wij thans herdenken, is het vanzelfsprekend, dat er van ophouden voorlopig geen sprake kan zijn. Zijn ge hoor is thans groter dan ooit, wanneer hij voor radio en anderszins leraart en Con certeert, steeds maar opwekkend tot de gezonde muziekvreugde. En wees zeker, dat het „es ist des Lernens kein Ende" hem geregeld met de dwang- ertoe ook het genoegen verschaft dagelijks zijn vin gertechniek te onderhouden. Bij zoveel activiteiten die Willem An driessen ontplooid heeft als concertpianist en pedagoog, kon uiteraard zijn begaafd heid als componist niet ten volle uitgebuit worden. Maar er is altijd nog, naast de reeds genoemde composities uit zijn jeugd laten wij zeggen uit zijn Haarlemse tijd zijn Pianosonate en zijn Missa in e, die getuigen van een eerlijk kunste naarsschap op dit gebied. Er spreekt uit dat alles, met de genade van de kunst die Musica heet, de klare zin van Beethovens motto boven diens Missa Solemnis: „Von Herzen, mög'e es zu Herzen gehen", waar over de jubilaris enige maanden geleden in ons blad een diep doorvoelde beschou wing schreef, die typerend was voor de persoonlijkheid van de schrijver. Reden te meer om in zijn rijke leven het oorzakelijke „Musica is een const uyt gratie" bevestigd te zien, Willem An driessen heeft met die „gratie" gewoekerd tot geluk van velen. Laten wij hem daar dankbaar om huldigen bij dit kroonjaar. Jos. de Klerk JEAN DULIEU is aangewezen als de schrijver van het beste kinderboek van dit jaar. Zij boek „Paulus de Hulpsinter klaas" heeft de bekroning gekregen van „Kinderboek 1962" en als vrijdagavond aanstaande de kinderboekenweek officieel wordt geopend, zal de geestelijke vader van Paulus de Boskabouter de prijs van 1000.- in handen krijgen. DE JURY, bestaande uit de dames Har riet Laury, mej. C. J. H van Reer.en. Miep Diekmann en de heren A. Lens en Th. Vesseur, heeft vastgesteld dat de goe de kwaliteit van het Nederlandse kinder boek niet slechts is gehandhaafd sedert vo rig jaar, doch nog is toegenomen. Het be kroonde boek van Jean Dulieu wordt een duidelijk hoogtepunt genoemd in de reeks van boeken, die de schrijver gewijd heeft aan zijn Paulusfiguur en diens vrienden. De jury acht de schrijver een van de wei- nige boekenschrijvers, die met hun werk niet alleen de vijf- tot zevenjarigen, maar ook de oudere jeugd tot twaalf jaar be reiken. JEAN DULIEU schreef vijftien kinder boeken, waarvan vele titels meermalen zijn herdrukt. Een vijftal werd in het Duits vertaald. Zijn werk, dat hij zelf pleegt te illustreren, werd reeds enige ma len bekroond. Met een door hem ontwor pen en gemaakt poppenspel gaf hij onge veer 200 opvoeringen. Voor de radio schreef hij meer dan 600 teksten voor kin derhoorspelen, die alle door hem werden gesproken, waarbij hij de kunst verstond met zijn stem alle figuren een eigen ka rakter te geven en deze karakters vol te houden. HANS DIJKHUIS, de 10-jarige schrijver van het geschenkboekje van de kinder boekenweek „Keesje Kruimel" (100.000 exemplaren) is beslist geen wonderkind. Dat heeft zijn vader, de psycholoog drs. J. J. Dijkhuis, gisteren tijdens een pers bijeenkomst te Amsterdam met nadruk verzekerd. „Hans heeft gewoon plezier in schrijven en oefent daarmee verbale De kunstcriticus F. H. is door de recht bank van Amsterdam vrijgesproken van de hem ten laste gelegde valsheid in de op gave over de echtheid van schilderijen. vaardigheden, zoals er andere kinderen zijn, die er technische vaardigheden op na houden. Of hij later schrijftalent blijkt te hebben, weet ik niet. Wij zullen het maar rustig afwachten. Hans schrijft al jaren lang en hij is er mee begonnen toen hij nauwelijks kon le zen en schrijven," zo vertelde zijn vader. „Keesje Kruimel" is Hans gaan schrijven uit grote bewondering voor een kennis van zijn ouders, die uitgever is. Deze las het manuscript en stelde de C.P.N.B. voor het uit te geven als geschenk voor de Kin derboekenweek. Hans heeft het met grote schrijverswoede op een oude schrijfmachi ne getikt," zo vertelde vader Dijkhuis. Deze vertelde ook dat hij en zijn vrouw geen bezwaar hadden gehad tegen de publikatie van het boekje, doch wèl dat hun zoon daardoor in de publiciteit zou worden ge trokken. De aandacht moet op het boekje vallen en niet op Hans. n Advertentie in een mum en zonder dat uw omgeving er weet van heeft. Gewoon maar laten smelten op de tong. zonder watet of wat ook. Rennies zijn nog lekker ook. Nederlandse kunsthistorici hebben in het museum in de Franse stad Lyon een tot dusver onbekend schilderij van Rem brandt ontdekt. Het doek meet negentig bij honderddrieëntwintig centimeter. Het beeldt de steniging van de heilige Stefa- nus uit en moet, blijkens de datering in de linkerbovenhoek, in 1625 geschilderd zijn. Rembrandt was toen negentien jaar oud. Dit is de eerste keer in de kunsthis torie, dat met zekerheid een schilderij in een zo vroeg jaar van de grote meester kan worden gedateerd. Niemand was van het bestaan van dit doek op de hoogte. Zeker is, dat het in 1844 door het museum verworven werd. Hoogstwaarscijnlijk is het daar nooit ten toongesteld. Het staat ook niet in de open bare catalogus. De Rembrandt is gevon den door dr. H. Gerson en dr. S. Gud- laugsson van het Nederlandse Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie in Den Haag. Deze geleerden doen met steun van het departement van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen een onderzoek naar Noord- en Zuidnederlandse kunstwerken in Franse provinciale musea. De Nederlandse deskundigen ontdekten na vondsten van werken van kleine mees ters elders het doek in het depot van het museum in Lyon en vermoedden alras, dat het een Rembrandt zou moeten zijn. Toen het doek partieel was schoonge maakt van stof en vuil kwamen het jaar tal en de forse, zwierige „R" van Rem brandt voor den dag. De deskundigen vin den dit schilderij, dat links ruiterfiguren in het midden de heilige en rondom hem een menigte tegen de achtergrond van een kasteel voorstelt, van groot kunsthis torisch belang. Een merkwaardig detail is, dat men in de menigte een jonge man ontwaart, die onmiskenbaar de ge laatstrekken van de jonge Rembrandt vertoont. Het schilderij wordt thans schoon gemaakt en gerestaureerd, waarna re- produkties zullen worden gemaakt. Een gedenkwaardige avond! Met een klein mijlpaaltje in de geschiedenis van onze TV., die in tegenstelling met haar nobele bedoelingen menig kijker de kans bood, permanent het doffe niets-doen te cultiveren. Een mijlpaaltje, geplaatst door de N.C.R.V. Ja, want deze zette de da mes en heren in de huiskamers zowaar tot actie aan, betrok hen in een nieuwe quiz. Dit spel, dat van de deelnemers koele intelligentie vereist, kwam zonder enige franje voor de camera. Wij vonden het geheel wel iets te kaal. De spellei der, Anton v.d. Steenhoven won meteen onze sympathie, door de wijze waarop hij zich van zijn taak kweet: prettig-zake- lijk, zonder noemenswaardige beuzelpraat. De zin „Binnenkort in deze huiskamer" had een afsluiting kunnen zijn van het filmpje, dat door de samensteller, de olij ke Dick van Bommel, werd toegelicht. Een nogal rommelig gemonteerd „op warmertje" voor de serie „Met eigen ogen". Met een commentaar, dat hier en daar gewild-lollig was. En er werd in beeld en woord ook nogal aandacht be steed aan een bekende Nederlandse lucht vaartmaatschappij Dat schijnt nu een maal te mogen. De heer Van Bommel en zijn cameraman hebben kennelijk ge noten van hun reis van 7 weken. Hun vanavond getoonde „trailer" doet niet veel goeds verwachten. Wij hebben namelijk geen behoefte aan komische reisfilmpjes en ook niet aan een doublure van de (overigens aantrekkelijke curiositeitenver zameling) „Luipaard op Schoot". Italiaanse filmers, Italiaanse zangers en zangeressen, en een Italiaanse Opera; dat alles beloofde een welluidend en fil misch gaaf stuk televisie: echt amuse ment. En dat werd het ook. misschien zelfs voor menigeen, die niet van opera houdt. Het verhaaltje van dit komische zangspel „De Zijden Ladder" (van Ros- Advertentie EL-MIOR HET SYMFONIEORKEST „Haerlem", dat, zoals men weten kan, gevormd wordt door amateur-muziekbeoefenaars, heeft het aangedurfd om. op het woensdagavond onder leiding van zijn dirigent Marinus Adam gegeven concert een programma tot uitvoering te brengen, waarmede een be roepsensemble verantwoord voor de ddg had 'kunnen komen. Welke motieven en. overwegingen tot de keuze van de gespeel de werken hebben geleid, is mij niet be kend. Wel weet ik, nu ik de uitvoeringen heb gehoord, dat het plaatsen op dit pro gramma van het Vioolconcert van Ludwig van Beethoven, de „Partita in modi anti- chi" van Herman Strategier en van de zesde Symfonie van Franz Schubert een door misleidend optimisme veroorzaakte vergissing was. Zelfs met het toepassen van de beoordelingsreductie voor ama teuristische muziekbeoefening waren deze uitvoeringen onaanvaardbaar. DE ORKESTDISCIPLINE leek voor de vertolkingen van Strategiers partita en de Symfonie van Schubert vrijwel geheel zoek te zijn. Ongelijke inzetten, het ontbreken van de synchronisatie bij de ontwikkeling van melodische lijnen en figuraties, beden kelijke individuele en collectieve onzuiver heid bij de blazers en bij de strijkers, Het dagelijks bestuur van de AVRO heeft gisteravond in een vergadering te Hilversum, de ontslagaanvragen van het hoofd van het AVRO-televisiebedrijf, de heer Siebe van der Zee, en een aantal van zijn medewerkers(sters), een poging genoemd om pressie uit te oefenen op het algefneen bestuur. Zoals bekend, hebben de bedoelde AVRO-functionarissen in een rapport aan het dagelijks bestuur voorge steld, een directorium aan te stellen in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer Repko. Dit directorium zou moe ten bestaan uit een radio-, een televisie- en een administratief directeur. Het dage lijks bestuur gaf echter de voorkeur aan een eenhoofdige leiding. De ontslagaanvragen zullen door het da gelijks bestuur worden onderworpen aan het oordeel van het algemeen bestuur dat op 3 november vergadert. lieten er geen twijfel over bestaan, dat hier te veel gewaagd werd. En voor wat het vioolconcert van Beethoven betreft kon men toch moeilijk verwachten, dat een auditorium, zo vertrouwd met talrijke per fecte uitvoeringen daarvan, met de ver tolking van woensdagavond tevreden kon zijn, al werden er relatief gezien betere uitvoeringsresultaten bij het spelen der be geleiding bereikt en al werd de solo-partij door de violist Jo Juda meesterlijk eft mu zikaal geladen ten gehore gebracht, waar bij de fraaie toon van zijn zeldzaam schoon klinkend instrument een ware verrukking gaf. Ter verontschuldiging van de misluk kingen bij het uitvoeren van de fagot-par tij in het concert, wil ik gaarne vermel den, da4 de fagottist ernstig gehandicapt werd door het plotseling onklaar worden van zijn instrument. GELUKKIG KAN IK nog gewagen van de bijzonder geslaagde uitvoering van de Ouverture „l'Isola disabitata" van Joseph Haydn, waarmede de avond veelbelovend werd ingezet. Gaaf spel, gevoelige sfeer- scheppende genuanceerde klank waren uit voeringseigenschappen, die de goede hoe danigheden van het symfonieorkest „Haer lem" onthulden en die benut voor het ver tolken van werken, welke met reëel besef van die hoedanigheden gekozen worden, de concerten van dit ambitieuze amateur-or kest zeker belangrijk zullen kunnen ma ken. P. Zwaanswijk ZOALS WIJ gisteren meldden, is de eer ste prijs in de jeugdgroep van de nationale fotowedstrijd „Knipoog naar het kind" op het laatste ogenblik niet toegekend. Het bleek de jury namelijk dat de inzender aan wie zij de hoofdprijs had toegekend een foto-amateur uit Den Bosch niet 12 jaar oud was zoals hij zelf had opge geven), maar bijna veertig jaar- De winnaars van de tweede en derde prijzen, respectievelijk de 18-jarige M. J. Kes uit Dordrecht en de 17-jarige Peter Abbink uit Amsterdam voeren bij de mis lukte poging tot misleiding wèl: hun prij zen van f 75 en f 50 werden na de ont dekking van het bedrog elk met f 25 ver hoogd. De extra-prijs van f 250. uitgeloofd door de Stichting Voor het kind voor de beste foto of dia, die het kind in de geborgen heid van het gezin uitbeeldt, werd toege kend aan mevrouw Fr. Noordlander-Van den Heuvel in Rotterdam. In totaal waren bijna 8000 foto's en dia's ingezonden. MANKIEW'CZ ONTSLAGEN Het Parijse kantoor van de Amerikaan se filmmaatschappen Twentieth Century Fox heeft bekendgemaakt, dat president directeur Darryl Zanuck de regisseur van de geruchtmakende rolprent „Cleopatra", Joseph Mankiewicz, heeft ontslagen. M" echter Wenen, koninklijk mannenzangkoor „De Maas- treechter Staer" heeft gistermorgen in de Spiegelzaal van het Weense Hofburg een uitvoering gegeven voor een publiek, waar onder zich de Oostenrijkse president, dr. A Scharf, bevond. Het koor begon met het Oostenrijkse volkslied, gevolgd door het Wilhelmus. In een korte toespraak wees de president op de vriendschapsbanden tussen Oostenrijk en Nederland, die nog verstevigd zijn door het bezoek, dat hij aan Nederland heeft gebracht en het tegenbezoek van het koninklijk paar aan Oostenrijk. Jubileumconcert. Op 11 april 1888 had de officiële inwijding van het Concertge bouw te Amsterdam plaats. Ter herden king van deze voor het Amsterdamse mu ziekleven zo belangrijke gebeurtenis zal in het kader van een jubileumserie het eer ste concert op 30 oktober aanstaande ge wijd zijn aan Claude Debussy met een op voering van „Le Boite joujoux" met medewerking van Hans Henkemans, piano en het marionettentheater van Feike Boschma. Op dit concert zullen tevens worden uitgevoerd drie .Sonates .pour di vers instruments" waaraan medewerken Hans Henkemans, piano sini) is gewoon gezellig. De filmversie kenmerkte zich niet door bijzondere vond sten, maar getuigde wel van. gedegen vakmanschap en voorliefde voor goede fotografie. En de aria's en duetten wa ren, begeleid door het Rorheins Filhar monisch orkest, een streling voor het oor, ook al waren deze bel-canto en mu ziek op film vastgelegd. Deze operafilm was een surprise, ons bereid in de sleur van T V-kijken, Goed zo, N.T.S. J. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gitaarspel (gr.). 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram- mofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Klassieke grammofoonmuziek. 10.45 Lich te grammofOonmuziek. 11.00 Voor de zie ken. 11.40 Grammofoonmuziek. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Metropole orkest. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Licht ensemble en zangso listen. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Dansorkest en zangsolisten. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Promenadeorkest en zangsoliste. 14.45 Lichte grammofoonmuziek. 15.00 Schoolra dio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Zang en pedaalharp. 16.50 Oude muziek (gr.). 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht orkest en solis ten. 18.20 Odysseus op Hoensbroek, litte rair klankbeeld. 18.50 Regeringsuitzending: Van armenzorg naar financiële bijstand II. Mr. M. H. M. Hemmes, hoofd voorlich ting Ministerie van Maatschappelijk Werk, in gesprek met Dr. W. Schoonderbeek en Mr. F. A. H. M. Kruse van dit departe ment. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Politieke lezing. 19.40 Verzoekpro gramma voor de militairen. 20.30 Klassie ke grammofoonmuziek. 21.00 Strijkorkest. 21.20 Levensherinneringen, gesprek. 21.35 Jan van Schaffelaar, quasi-historisch zang spel. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondtheater: 22.40 Moder ne grammofoonmuziek. 22.45 Een moei lijk afscheid, hoorspel. 23.45-23.55 Klassie ke grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke gram mofoonmuziek. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vróuw. 11.00 Voor dé kleuters. 11.15 Pianorecital: klassieke mu ziek. 11.25 Klein Omroepvroüwenkoor. 11 40 AVRO: 12.00 Licht ensemble en zangsolis te. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Sport en gevarieerde muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, actualiteiten of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte orkestmuziek en zangsolist. 14.00 Viool en piano: klassie ke en moderne muziek. 14.30 Kinderboe kenweek 1962, lezing. 14.45 Pianorecital: klassieke muziek (gr.) 15.00 Actualiteiten. 15.30 Zindende schooljeugd. VARA: 16.00 Dansorkest met zangsolisten. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Tijd voor teenagers. 17.50 Actualiteit. 18.00 Nieuws. 18.15 Meisjes koor en solist. 18.50 Politiek praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Muziek voor de kinderen (gr.) VPRO: 19.30 Kunstkroniek. 20.00 Nieuws. 20.05 Gezinsleven in vreem de landen, voordracht. 20.20 Klassieke gramm.muziek. 20.25 Algemene Problema tiek van de hulpverlening in de ontwikke lingsgebieden, lezing. 20.40 Boekbespre king. 20.45 Wereld in beweging, lezing. VARA: 21.00 Metropole-Show: amuse mentsmuziek. 21.35 Signalementen van het andere Ik, radiodocumentaire. 22.15 Bui tenlands weekoverzicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Verrekijken, gesprek over te levisie. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.10 Prettig weekend: lich te grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gevari eerde muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Muzikaal programma. 14.00 Schoolradio. 16.00 Beursberichten. 16.06 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Gevari eerde muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Orgel spel. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radió- kroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Gevarieerde Vlaamse muziek. 20.00 Lichte orkestmu ziek. 20.25 Liederen. 20.35 Theaterkroniek. 21.00 Amusementsorkest. 21.45 Muziek uit Turkije. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.35 De Zeven kunsten. 22.55-23.00 Nieuws. Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 VOOR DONDERDAG VARA: 19.30 Sport. NTS: 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 Les van Pablo Casals, documentai re film. 21.05-22.55 De dooie hoek, TV- spel. VOOR VRIJDAG NTS: 18.00 Wereldkampioenschap volley bal. KRO: 19.30 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Tweede Vaticaans Conci lie. 20.25 Indonesië in 1962, documentair programma (2). 21.05 Boulevard, gevari eerd programma. 21.45 De fuik, TV-film. 22.30>-22.50 JCind?i;en van ons volk, docu mentair programma over de zwakzinnig heid.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11