Centrale trainingen voortgezet Anderlecht bepaalde zich niet tot een verdedigende houding tegen Bulgaarse CDNA: 2-2 John Sleeuwenhoek beschouwt zich als een Engelsman Alliance boekte een verrassende overwinning op OVRA-ploeg Alleen v. d. Kuil (griep) ontbrak Met eenvoudig spel in hoog tempo uitgevoerd Franse verdediging hield Duitsers in bedwang: 2-2 Vreeken eerste in het damestoernooi Clubgebouw van „Spaarne" wordt vernieuwd Dames op twaalfde plaats geëindigd li DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 19 BANDRECORDERS PLATENSPELERS EN BANDEN Nog erger Gelijkspel tussen noord en oost kwam reeds na drie minuten tot stand Atletico Madrid overwon Hibernian la Valetta Shamrock Rovers verloor van Botav Plovdivc: 4-0 Grote zege van Tottenham op Manchester United Franse jeugd wel sterker dan Duitse tegenstanders Snelle tijd Sim Kim Dan Pas kwartier voor einde greep koppel Van Looy en Post de overwinning Volleybalploeg heren de meerdere van Israel: 3-1 Haynes mogelijk tegen einde jaar weer in actie Nederland herkozen in sportcommissie FIM Verbetering wereldrecord Olympische oefeningen omdat Skoda langer meegaat door uitzonderlijke degelijkheid I! II II een veilige keuze H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN TEL (01717) 2010* v..-..v. Voor de interlandwedstrijd Nederland- Zwitserland, die zondag 11 november in Amsterdam wordt gespeeld, is woensdag middag on het sportcentrum van de KNVB in Zeist de eerste centrale training van de uit achttien spelers bestaande se- lectieploeg gehouden. Piet van der Kuil (PSV) ontbrak wegens griep op het appel, terwijl Tonny van der Linden (DOS) aan de kant de verrichtingen van de overigen op het speelveld gadesloeg. Een lichte blessure noopte hem hiertoe. Ook de ADO-spelers Clavan en Ville- rius waren niet geheel fit, zodat beiden de veldtraining slechts ten dele meemaak ten. Na een voorbespreking werd op het veld het normale trainingsprogramma af gewerkt, bestaande uit een conditietrai ning. baloefening en een op de tactische voorbereiding afgestemd oefenpartijtje. De eerste wedstrijd in de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tussen Anderlecht (Brussel), dat in de eerste ronde Real Madrid uitschakelde, en CDNA (Sofia), welke wedstrijd in Sofia is gespeeld, is ge ëindigd in een gelijkspel: 2-2. Bij de rust was de stand nog 0-0. Anderlecht is het sterke CDNA in de Bulgaarse hoofdstad onbevangen tegemoet getreden. In tegenstelling tot hetgeen was verwacht, bepaalden de Belgen zich geens zins tot een verdedigende houding en voor de rust hadden zij zelfs het initiatief. Zo kon doelman Naidenov in de zevende mi nuut slechts met moeite een hard schot van de sterk spelende Van Himst stoppen en ook nadien moest hij enkele malen in actie komen bij gevaarlijke situaties. Kort voor de rust nam CDNA het offensief over, maar dit resulteerde slechts in een viertal hoekschoppen, zodat de eerste 45 minuten met een dubbelblanke stand wer den afgesloten. Twaalf minuten waren er gespeeld in de tweede helft, toen CDNA de leiding nam. Een dieptepass van Jakimov naar zijn midvoor Tzanev vormde de inleiding. Tza- nev nam de bal een paar passen mee en stelde vervolgens zijn linksbuiten Kolev met een gave pass in staat doelman Fa- zekas te passeren: 1-0. De vreugde op de tribunes duurde niet lang: nauwelijks vier minuten later sloot namelijk de Belgische rechtsbinnen Jurion een knappe solo-actie af met een al even gaaf schot, dat Naide nov te machtig was: 1-1. Het zou nog erger worden voor de Bul garen. Vijftien minuten voor het einde wer den hun aanvallen onderbroken door een actie van Anderlecht. Wel kon een van de bejubelde gelijkmaker. Tzanev was in een rush langs enkele verdedigers gestoven en Jakimov toonde zijn waardering hiervoor door uit de pass van zijn aanvalsleider Fazekas onhoudbaar te passeren (2-2). De Portugese voetbalclub Sporting (Lis sabon), zegevierde gisteren in Lissabon met 1-0 over het Schotse Dundee. De wed strijd werd in de eerste ronde van de Euro pa Cup gespeeld. Het enige doelpunt van de match liet rechtsbinnen Geo anderhalve minuut voor het einde noteren. Beide elf tallen zullen de returnmatch 31 oktober in Schotland spelen. De woensdag in Veendam gespeelde dis trictswedstrijd tussen de jeugdploegen (1618) jaar) van noord en oost is ge ëindigd in een gelijkspel (11), welke stand reeds na drie minuten was bereikt. In de tweede minuut na de aftrap scoor de De Vries (Enschede) voor oost, waar na in de volgende minuut de Heerenveen- speler Huitema voor noord de gelijkma ker op het scorebord bracht. Beide ploegen gaven een frisse partij voetbal ten beste, waardoor het een aar dige wedstrijd was met oost in de eerste helft en noord na de rust iets in de meer derheid. Atletico Madrid heeft woensdagavond in Madrid in de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Eu ropese beker voor bekerwinnaars met 4-0 Daar lopen ze, de geselecteerden voor de nationale voetbalploeg (foto boven). Zal er een beter elftal uit die centrale trainingen i n Z eist te voorschijn komen? Men zal het moeten afwach ten. Wij hebben in ieder geval een nieuwe voorhoede bij elkaar gezocht, die men hierboven ziet: V.l.n.r.: Sjaak Swart, Henk Groot, Tonnie van der Linden, Mick Clavan en Tinus Bosselaar. Advertentie De beide districts-overgangsklasse wed strijden, die gisteravond in het Krelage huis in Haariem werden gespeeld, heb ben veel minder spanning gebracht dan wij hadden verwacht. De heren van Al liance zorgden echter wel voor een ver rassing van de eerste orde voor OVRA in drie sets kansloos te kloppen. De da mes van Die Raeckse 2 kwamen zonder veel inspanning tot een 3-0 zege op het Enkhuizense Madjoe. OVRA bracht er tegen Alliance gister avond wel heel weinig van terecht. Met uitzondering van een kleine serie goede services van Gaus in de derde set faal De volleybalcompetitie den de ambtenaren aan opslag. De aan val, die door Leyen en Raap een ge ducht wapen kan zijn, kon zich ook spo radisch doen gelden en in verdedigend opzicht schoot het OVRA-team eveneens schromelijk tekort. Dit alles doet echter niets af aan het feit, dat Alliance een buitengewoon goede wedstrijd heeft gespeeld. Spee c.s. draai den drie sets lang in een hoog tempo, maakten een goed gebruik van de ser vice en toonden in Kuhlmann, de gebroe ders Koenders en L. Spee keiharde aan vallers te bezitten. Het Alliance-spel blijft zeer eenvoudig van opzet, maar in deze vorm en in dit tempo kan de Lyceum club ook geïnspireerder tegenstanders dan OVRA aan de zegekar binden (15-6 15-8, 15-10). De dames-reserves van Die Raeckse demonstreerden een grote technische meerderheid in het duel met Madjoe, maar deden het met uitzondering van mevr. de Vries verder erg rustig aan Het werd aldus een volkomen tempo loze ontmoeting, die zelfs in de tweede set, die toch een spannend scoreverloop had, uitermate saai bleef. Met 15-9, 17-15 en 15-5 boekte het team van mej. Slu- rink een moeiteloze zege. Toch hebben wij de indruk, dat deze rood-witte for matie een belangrijke rol in deze com petitie gaat spelen; vooral de ontmoe tingen met HBC kunnen belangwekkend worden. De dames van Onze Gezellen boekten een gedecideerde zege op Gios, dat ge handicapt bleek door het niet meespelen van mevr. Siewertsen (15-11, 15-10, 15-4). Velox toonde in de eerste set een ster ker team te bezitten dan Topscore (15 3). De ploeg van mej. üfrouwer vatte de Wielrennen CDNA-verdedigers het gevaar in eerste in- gewonnen van Hibernian La Valetta (Mal- stantie bezweren door ten koste van een overtreding een tegenstander te stuiten, maar uit de vrije schop plaatste rechtshalf Hanon de bal zo zuiver over het muurtje van verdedigers naar Jurion, dat deze wei nig moeite had zijn ploeg de leiding te geven: 1-2. De felle pogingen van CDNA in deze stand verandering te brengen, resulteer den vijf minuten voor het einde in de luid Het Duitse voetbalelftal kon er in Stutt gart niet in slagen uit de negende inter landwedstrijd tegen Frankrijk de volle winst te halen, waarmee Duitsland na 25 jaar eindelijk weer eens een overwinning op de Fransen had kunnen boeken. Het werd een gelijkspel (22), nadat de Fran sen bij de rust een voorsprong hadden van 2—0. De 75.000 toeschouwers, onder wie een groot contingent Fransen, waren getuigen van een harde, maar faire wedstrijd waar in de Duitsers voortdurend een veldmeer- derheid hebben gehad, maar door het ster ke spel van de Franse verdedigers en de intelligente, onverrompelende aanvallen van hun tegenstanders tenslotte nog met het gelijke spel tevreden mochten zijn. Tegenover de twee Franse doelpunten in de eerste helft, gescoord tegen de vrij- zwakke Duitse defensie door respectieve lijk Stako en Goujon in de 25ste en 32ste minuut, konden de Duitsers niets stellen de drie door de Oostenrijkse scheidsrech ter Seipelt afgekeurde „buitenspeldoelpun- ten" niet meegerekend. Na de rust kwam de Duitse aanvals- linie, waarin Uwe Seeler als rechtsbuiten de grote stuwende kracht was, tot meer doeltreffend spel. Reeds in de eerste mi nuut van de tweede helft verkleinde Ko- nietzka de achterstand tot 12, maar het duurde toch tot acht minuten voor het ein de, eer de voor Schulz ingevallen Stein- mann, die hiermee zijn debuut in het na tionale elftal maakte, de gelijkmaker op het scorebord bracht. ta). Bij de rust leidden de Spanjaarden, die het toernooi vorige maal wonnen, met 2-0. De tweede wedstrijd wordt woensdag 7 november gespeeld. Botav Plovdivc (Bulgarije) heeft de eer ste wedstrijd tegen Shamrock Rovers voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, die woensdag in Dublin is gespeeld, met 40 gewonnen. Bij de rust leidden de Bulgaren met 10. De uitslagen van de woensdag gespeelde wedstrijden voor de Engelse League luid den: eerste divisie: Tottenham Hotspur Manchester United 62, Wolverhampton WanderersBirmingham City 02. De woensdag in Lyon gespeelde voetbal wedstrijd tussen de jeugdteams van Frank rijk en West-Duitsland (onder 23 jaar), is door de Fransen met 10 gewonnen. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. De Noordkoreaanse atlete Sim Kim Dan heeft woensdag tijdens driedaagse atle tiekwedstrijden in Pyongyang de 400 me ter gelopen in 51.9 sec., waarmee zij 1,1 seconde beneden haar beste tijd bleef. Op 30 juni van dit jaar kwam zij in Moskou op deze afstand tot 53.- sec, wel ke tijd echter niet als wereldrecord kon worden erkend zomin als de 51,9 op de recordlijst zal kunnen komen daar Noord-Korea niet is aangesloten bij de internationale atletiekfederatie (IAAF). Het officiële wereldrecord staat met 53.4 i achterstand op de leiders"goed te maken, sec op de naam van de Russin Maria Daar gaven Van Looy en Post de Duitsers Itkina. echter geen kans voor. 't Belgisch-Nederlandse koppel Rik van Looy-Peter Post heeft de woensdagavond afgelopen zesdaagse van Dortmund gewon nen. Het tweetal, dat 140 punten verzamel de, had een ronde voorsprong op de kop pels Rudi Altig-Junkermann (Did) met 312 punten, Bugdahl-Pfenninger (Dld-Zwits.) met 268 punten en Arnold-Lykke (Austra- lië-Den.) met 147 punten. Pas een kwartier voor het einde van de Dortmundse zesdaagse viel de beslissing. Ruim 12.000 toeschouwers waren toen ge tuige van een aanval van de Belgisch-Ne derlandse combinatie Rik van Looy-Peter Post. Acht minuten had het duo nodig om een ronde voorsprong te nemen. Rudi Al- tig en Junkermann, die een hoger punten totaal hadden dan van Looy en Post, poog den nog in een slotoffensief die ene ronde John Sleeuwenhoek, de 18-jarige ster van de En gelse voetbalclub Aston Villa, heeft gezegd, dat hij al zijn best zal doen in het nationale elftal van Enge land te komen en plannen om voor Nederland te spe len heeft laten varen. De lange blonde spil, die door zijn Nederlandse af komst de bijnaam „tulip" heeft gekregen, werd zoals bekend gekozen in het elf tal van de Engelse League dat volgende week woens dag in Norwich tegen de Noord-Ierse League zal spelen. „Het was een grote verrassing," zei Sleeuwen hoek. „Ik ben er nu van overtuigd dat ik moet trachten in het Engelse elftal te komen in plaats van in het Nederlandse. Ik heb mijzelf trouwens als Engelsman beschouwd." Het vorige seizoen heb ben Nederlandse voetbal officials een bezoek aan Engeland gebracht om met Sleeuwenhoek te spreken over een eventuele opstel ling in het Nederlandse elftal. De veelbelovende voetballer zei toen nog niet te kunnen besluiten of hij voor Nederland wilde spe len. Omdat zijn vader Nederlands was kan Sleeu wenhoek tot hij 21 jaar is voor Nederland spe len. Sleeuwenhoeks vader vluchtte als kapitein in het Nederlandse leger in de tweede wereldoorlog naar Engeland, waar hij dienst deed als instructeur van Britse parachutisten. Hij trouwde met een Engelse en verhuisde na de oorlog naar Nederland. Na de dood van Sleeuwenhoek sr. ging diens vrouw met John terug naar Engeland. Sleeuwenhoek jr. zei dat zijn opstelling voor de be langrijke wedstrijd van vol gende week eigenlijk te vroeg gekomen is. „Ik ben nog erg jong en ik wilde eerst wat meer ervaring opdoen." De manager van de eer- ste-divisieclub Aston Villa zei over John: „Met al mijn ervaring in voetbal van topklasse heb ik nog nooit een jongen van zijn leeftijd gezien die zo be heerst speelt." De Engelse officials zoe ken jonge spelers voor een nieuwe ploeg die Engeland zal vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschap pen in 1966. zaken in de volgende sets echter te ge makkelijk op en dat kan tegen de altijd strijdlustige Vogelenzangse speelsters niet Met 10-15, 14-16 en 15-11 moest Velox één winstpunt afstaan. OVRA 2 maakte in de heren wedstrijd tegen OSS dezelfde fout. De reserves nog versterkt door het meespelen van Den Dool, wonnen de eerste sets met 15-11, maar onderschatten daarna de Zandvoorters, die dit seizoen met grote spelersmoeilijkheden te kampen hebben, teveel. Met 16-18 en 12-15 strafte de ploeg van Akkerman deze fout af. De uitslagen: Dames: Die Raeckse 2 Madjoe 3-0; Gios-Onze Gezellen 0-3; Ve- lox-Topscore 2-2; HSVC-Alliance 22 3 0-3; PWN-JBS 1-3; Triumph-Set Up 2 3-0; JBS 2-Topscore 2 3-0;. Heren: Alliance-OVRA 3-0 OVRA 2-OSS 2-2; Alliance 2-Gios 2 3-0; PSVH 2-HBC 2 0-3; OVRA 4-HSVC 0-3; CIOS 2-Allian ce '22 1-3; De Blinkert 2-Triumph 1-3; Energie 2-OVRA 5 0-3; Set Up 2-JBS 0-3; HSVC 2-Alliance '22 2 0-3; FES 2 - Alliance '22 3 3-0; Topscore-OVRA 4 2-2. Mevrouw Vreeken, winnares van het dames-schaaktoernooi in Amsterdam. Mevrouw C. Vreeken (Vlaardingen), die deze zomer voor de tweede maal de Neder landse titel veroverde, is woensdag winna res geworden van liet zevende internatio nale damesschaaktoernooi in Amsterdam. Zij toonde zich in het toernooi zeer strijd vaardig, hetgeen haar enkele malen uit precaire situaties redde. De laatste uitslagen waren: afgebroken partij uit de vijfde ronde: mevr. Chaudé de Silansmevr. Vreeken 01; afgebroken partijen zesde ronde: mej. Sunnucksmej. Jovanovic remise, mevr. Heemskerk mevr. Vreeken 01, mej. Beninimevr. Chaudé de Silans 0—1, mevr. Roodzant mej. Sinka remise. Zevende ronde: mej. Sinkamej. Sunnucks 10, mevr. Chéudé de Silansmevr. Roodzant remise, mevr. Vreekenmej. Benini remise, mej. Jova novicmevr. Heemskerk remise. Het eindklassement luidt als volgt: 1. mevr. C. Vreeken (Ned.) 5Va pnt., 2. en 3. mej. K. Jovanovic (Joeg.) en mevr. Chaudé de Silans (Fr.), beiden iVz pnt., 4. mevr. Heemskerk (Ned.) 3'/s pnt., 5. mevr. C. Roodzant (Ned.) 3 pnt., 6. en 7. mej. Cl. Benini (It.) en mej. B. Sinka (Hong.), beiden 2'/2 pnt., 8. mej. A. Sunnucks (G.B.) 2 pnt. In Moskou is woensdag de strijd om de wereldtitel volleybal voortgezet. In de in Kiev spelende kwalificatiegroep behaalde de Nederlandse herenploeg een 3-1 over winning op Israel. De setstanden luiden: 12-15, 15-8, 15-6, 15-11. In dezelfde groep kwam Albanië tegen Oostenrijk uit. Al banië won de ontmoeting met 3-0 (15-4, 15-5, 15-2). Uitslagen van de in de finalegroep in Moskou gespeelde wedstrijden: heren: JoegoslaviëChina 3-1 (15-10, 11-15, 16-14, 15-10). JapanRoemenië 3-2 (15-11, 4-15, 12-15, 15-3, 15-7). Het Nederlandse damesteam is in de kwalificatiegroep in Kiev op de vierde plaats geëindigd, hetgeen neerkomt op de twaalfde plaats in het totaalklassement. In de laatste wedstrijd van deze groep versloeg Hongarije met 3-0 (15-4, 15-7, 15- 3) het team van Oostenrijk, waardoor de eindstand als volgt werd: 1. China 10 p.; 2. Noord Korea 9 p.; 3. Hongarije 8 p.; 4. Ne derland 7 p.; 5. West-Duitsland 6 p.; 6. Oostenrijk 5 punten. De uitslagen waren verder: heren, finale- groep in Moskou: RuslandBrazilië 3-0 (15-4, 15-3, 15-12); TsjechoslowakijeHon garije 3-2 (10-15, 15-11, 15-2, 7-15, 15-2); Bulgarije—Polen 3-2 (15-9, 13-15, 16-18, 15- 11, 15-10). Kwalificatiegroep in Kiev: Nrd. KoreaFinland 3-1 (15-5, 15-6, 9-15, 15-3); Oost-DuitslandItalië 3-1 (15-13, 13-15, 15-6, 15-6). Het gaat al veel beter met Johnny Hay nes, de aanvoerder van de Engelse voet balclub Fulham. Twee maanden geleden had hij een auto-ongeluk en liep toen ver wondingen op aan zijn rechterknie en lin kervoet. Doch gisteren kwam het bericht uit het ziekenhuis, waar Johnny nog steeds verblijft, dat hij mogelijk tegen Kerstmis weer voor zijn vereniging zal uitkomen, men. Haynes reageerde op de voor hem heug lijke mededeling met: „Niemand vermoedt hoe ik mij nu voel. Ik maakte mjj name lijk steeds zorgen dat ik nooit meer zou kunnen voetballen. Hoewel ik het echter geen moment wilde geloven". Toch zal hij nog een behoorlijke tijd moeten oefenen wil hij rond de jaarwisseling met Fulham meespelen tegen Manchester United. Hij sukkelt namelijk met een stijve knie. Maar Johnny vertrouwt er rotsvast op dat ook dit wel in orde zal komen. Motorsport In Brussel is, onder leiding van presi dent Piet Nortier, het najaars-congres van de FIM (Int. Motorsport-federatie) gehou den. De reeds eerder opgestelde internatio nale motorsportkalender voor 1963 werd vrijwel ongewijzigd aanvaard. De „Neder landse" data ondergingen geen wijzigin gen. In de sportcommissie van de FIM werd de Nederlander H. Burik met alge mene stemmen als lid herkozen. De Japanse gewichtheffer Yoshinobu Miyake, wereldkampioen in het bantam- gewichï, heeft woensdag in Okayawa het wereldrecord van de drie Olympische oefeningen in de vedergewichtklasse verbe terd en gebracht op een totaal van 375 kg (110-115 en 150 kg). Het oude record stond sinds 17 septem ber 1958 op naam van de Amerikaan Isaac Berger met 372,5 kg. Miyake is reeds wereldrecordhouder in de bantam- gewichtsklasse met een totaal van 352,5 kg. Advertentie V:V: onverwoestbare motor 1089cc 43 pk - 125 km/u oersterk buisliggerchassis knikweerstand 70.000 kg. geheel stalen carrosserie van 1 mm dikke staalplaat... Prijs - geheel compleet- v.a.f5250,— f|:I SKODA Prijs Combi v.a, f 6475,- DEALER: Garage VERBEEK, Bloemendaalseweg 5-7, Bloemendaol, tel. 52301 De Koninklijke roei- en zeilvereniging Het Spaarne hield in het clubgebouw een buitengewone algemene ledenvergadering. Als een van de voornaamste punten ter bespreking stond op de agenda vermeld het voorstel van het bestuur tot de machtiging om een geldlening van 90.000 aan te gaan. Dit bedrag is nood zakelijk voor de restauratie en vernieu wing van het clubgebouw. Een ruime meerderheid van de leden stemde voor het bestuursvoorstel. De voorzitter mr. P. C. Fuhri Snet- lage, lichtte de moeilijkheden nader toe. Het ruim dertig jaar oude, houten ge bouw verkeert al geruime tijd in een minder goede staat. Het moet thans ge heel worden gerestaureerd, vernieuwd en enigszins worden vergroot, dit in verband met het sterk gestegen ledental van de laatste tijd. De houten toren, die het ge bouw sierde, wordt wegens bouwvallig heid gesloopt. De herstelwerkzaamheden zullen geruime tijd vergen. Voorts werd met algemene stemmen tot ere-lid van de vereniging gekozen mevr. H Visser-Wildschut, reeds lang bestuurs lid van de vereniging, voor de vele goede diensten, die zij de vereniging heeft be wezen. De heer P. G. Mulder jr., vele jaren roei- commissaris, werd voor zijn verdiensten benoemd tot lid van ver dienste.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19