Latüns-Amerika steunt Kennedy Nehroe roept zijn land op tot een verbeten strijd Vlinderjacht f=P.r de nieuwe Hem. Wereldnieuws A kippensoep is uit r Van dag tot dag Jan Feuen Churchill ten voorbeeld gesteld €)p de raatótoel 5 f J van deze zuivere, lichte tabak, rolt u de lekkerste Amerikaan. DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 HERENSCHOENEN HAARLEM KRUISWEG 50 BEVERWIJK GOUDA De Gaulle volgend jaar naar de Ver. Staten U proeft er de beroemde Maryland bovenuit. Altijd vers in plastic pouch. Ook lekker in uw shagpijp. i U ZIET DE STUKJES KIP Uit de lawine van wereldnieuws, die de persbureaus en correspondenten over de redacties uitstorten met betrekking tot de „Cuba crisis", zijn opvallend weinig posi tieve nieuwselementen te sorteren. Nieuwselementen die de werkelijke situa tie in het krachtveld van de toegespitste tegenstelling duidelijk omschrijven, name lijk daar waar Sovjetrussische schepen en Amerikaanse marine-eenheden het doods- gevaarlijke contact zouden kunnen leggen dat zou werken als de vonk in het kruit vat. De Amerikaanse blokkade ging woens dagmiddag om drie uur in. Volgens Ame rikaanse meldingen was een groot aantal Russische schepen op weg naar de blok kadezone. De verwachte „botsing" is ech ter uitgebleven. Van Amerikaanse zijde wordt gesuggereerd dat de Russische sche pen de steven hébben gewend en eieren voor hun geld hebben gekozen, of liever, de consequentie hebben gevolgd van het feit, dat Moskou eieren voor zijn geld heeft gekozen. Dit zou een niet geringe zege van de Amerikaanse vastberadenheid betekenen, wanneer er absolute zekerheid over zou be staan dat de vertraagde vaart der Rus sische schepen direct verband houdt met de zinsnede die Kroesjtsjev in zijn ant woordbrief aan de Britse pacifist Russell schreef: „De Sovjet-Unie zal zich niet la ten uitdagen door acties van de V.S." De mogelijkheid dat Moskou alsnog een ver sterking van het convooi door oorlogsbo dems overweegt en de daardoor ontstanp pauze wil gebruiken om tot een gesprek te komen, mag niet uitgesloten worden ge acht. De reacties uit alle hoeken van de we reld hebben Kroesjtsjev wellicht de over tuiging gegeven, dat een vertoon van zelf beheersing en voorzichtigheid een betere voedingsbodem voor een groter prestige der Sovjet-Unie zou zijn dan een doldries te beantwoording der Amerikaanse uitda ging met daden van geweld. Aan deze overtuiging zou de wereld dan haar voortbestaan te danken hebben een wankele basis voor haar bestaan wel iswaar, doch tegelijk een bewijs dat Ken nedy en Kroesjtsjev elkander beter begrij pen dan men zou moeten vrezen. Zij heb ben immers nu al vier evidente bewijzen voor gich op tafel liggen dat geen van beide partijen op een vernietigingsoorlog uit is: Hongarije, Suez, Berlijn en Cuba betekenen vier momenten in de wereldge schiedenis waarop de ene partij het maxi mum bood en de andere met grote zelf beheersing paste. Die vier bewijzen zou den kunnen dienen als uitgangspunt voor een stabilisatie der betrekkingen onder er kenning van het feit, dat wederzijds de grenzen van macht en invloed zijn bereikt. Voor de bondgenoten aan beide kanten, meer of minder gebonden door econo mische en politieke afhankelijkheid aan de „grote leider", heeft de Cubaanse cri sis opnieuw een veelbetekenende onthul ling opgeleverd: in tijden van plotselin ge crisis is er van overleg of medebe slissing geen sprake meer. Hun lot hangt zo direct van elk klein of groot probleem in de betrekking tussen de groten af, dat een vreedzame oplossing van de althans oplosbare problemen een zaak van hoog ste urgentie is, om de kans op crises zoveel mogelijk te verminderen. Een wer kelijke vredespolitiek der kleinen is een dringende behoefte van deze tijd, waarbij met nadruk moet worden vastgesteld dat zij op dat punt nog steeds „en bloc" volledig falen. De kwestie Cuba had op initiatief van de kleinen al veel eerder kunnen worden aangepakt, omdat het in de grond een sociaal probleem is dat in het leven is geroepen door een onmisken baar gebrek aan verwerkelijking der theo rieën, waarop de westelijke vrijheidsleu zen zijn gebaseerd. Op dit punt blijkt het misverstaan der Sovjetrussische ambities: waar vrijheid en gerechtigheid bloeien, hebben die ambities geen kans, De Rus sische invloed loopt als water naar de laagste plekken van maatschappelijke orde. Thans is een pauze in de opmars der gevaren ingetreden, die in de huidige Si tuatie onmogelijk lang kan duren wanneer de kans niet wordt gegrepen om ze dras tisch te keren. Hoe? Er is blijkbaar enige bereidheid tot praten aan Russische kant, er men kan zich niet voorstellen dat Wash ington zich reeds zo vertrouwd heeft ge maakt met het denkbeeld van een oor log dat ook daar niet liever gepraat dan geslagen wordt. Tenslotte is de voorlopige conclusie gerechtvaardigd, dat de wereld blijkbaar in haar topleiding niet met waan zinnige fanatici zit opgescheept, zoals eer der wel eens het geval was. Advertentie ook grote maten VRIJ PARKEREN (Van onze correspondent) WASHINGTON Van acht Latijnsame- rikaanse landen hebben de Verenigde Sta ten al toezegging gekregen dat zij daad werkelijke steun zouden verlenen aan de blokkade. Verreweg het grootste deel van de taak rust op de Verenigde Staten, maar als symbool is die steun van be^ lang. De politieke steun, die de Verenigde Staten van de Organisatie van Ameri kaanse Staten hebben ontvangen, is bij zonder indrukwekkend. Opnieuw bleek de regel op te gaan dat in normale om standigheden samenwerking tussen de Verenigde Staten en Latijns-Amerika vaak heel moeilijk is, doch dat in geval van een crisis de eensgezindheid dadelijk veel groter wordt. Staten als Mexico en Bra zilië hebben hun koers aanmerkelijk ge wijzigd toen zij de harde feiten verna men over de wapens die aan Cuba ter beschikking werden gesteld. Militair zijn de Latijnsamerikaanse staten niet sterk. Zij kunnen daarom niet dulden dat Cuba een militair apparaat bezit, waardoor dat land een aanzienlijke pressie zou kunnen uitoefenen ter bevordering van het Cas- troïsme in Latijns-Amerika. In Washington vraagt men zich af wat het doel moet zijn geweest van Ruslands wapenleveranties aan Cuba. Eén ding staat vast: de Russen hebben zich niet de moeite gegeven de raketbases te camou fleren. Zij wisten dat de Verenigde Sta ten over vele middelen beschikken om het eiland te observeren en konden er dus op rekenen dat Washington weldra van de bouw van de raketbases op de hoogte zou zijn. Gelijk zo vaak kan het Russische op' treden diverse doeleinden hebben gehad, die alle in het voordeel van Moskou kon den zijn. Had Kennedy, ondanks de spe cifieke limiet die hij op 13 september had gesteld, Cuba's raketwapening over zijn kant laten gaan, dan had hij daarmee getoond beducht te zijn voor krachtige maatregelen. Dat zou Kroesjtsjev aange moedigd hebben ook in Berlijn veel te riskeren. Kennedy moet dit hebben be seft. Amerika's snelle krachtige tegenac tie is ten dele ingegeven door de overwe ging dat Kroesjtsjev zich niet mocht ver gissen in de vastberadenheid van de Ame rikaanse regering. Kroesjtsjev moet ech ter ook hebben beseft dat Kennedy even tueel tot daden kon overgaan nadat hem bekend zou zijn geworden welk materiaal de Russen op Cuba plaatsten. Zou Ame rika terstond hebben besloten tot een in vasie op Cuba, dan had Kroesjtsjev een aanzienlijke propagandawinst kunnen boe ken. Men had Amerika aan de kaak kun nen stellen als agressor van een kleine machteloze staat. Kennedy heeft een middenkoers gevolgd en besloten tot een actie die van moed getuigt en risico's inhoudt, doch een uit weg openlaat voor vreedzame regeling. Ook nu beschuldigt de Sovjet-Unie de Verenigde Staten nog van agressie, maar Latijns-Amerika ziet in. dat ..het hier in feite niet gaat om een geschil tussen Cu ba en de Verenigde Staten, maar tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten en dat maakt de houding der Latijnsameri kanen totaal anders. L WASHINGTON (AP) President Char les de Gaulle van Frankrijk zal in 1963 een bezoek aan de Verenigde Staten bren gen. Dit hebben diplomatieke zegslieden in Washington bekendgemaakt. President Kennedy bracht in 1961 een bezoek aan Frankrijk. Met het bezoek van De Gaulle zal men trachten een einde te maken aan een ongewoon lange periode van onaangename koelheid tussen de beide bondgenoten. Advertentie ncan SPORTCLUB BENF1CA Met internationale voetbalclubemblemen NEW DELHI Slechts als de Chine zen zich terugtrekken op de stellingen die zij vóór 8 september innamen (toen be gonnen de infiltraties die op 20 oktober overgingen in het grote Chinese offen sief) is India bereid tot onderhandelin gen met China. Aldus de officiële reac tie van New Delhi op Pekings voorstel len. Gezien de onaanvaardbaarheid van dit uitgangspunt voor China, komt de In dische reactie neer op een verwerping van de Chinese voorstellen. Premier Nehroe zei vandaag, dat In dia nooit het hoofd zal buigen voor Chi nese agressie, hoeveel tegenslagen zich ook mogen voordoen. Nehroe herinnerde aan het beleid van Churchill, die Enge land in de tweede wereldoorlog naar de overwinning heeft geleid. „Wij zullen ver zet blijven bieden en onze positie ver sterken totdat de uiteindelijke overwin ning is bereikt", aldus Nehroe. De grootscheepse invasie van de Chi nezen heeft India op ruwe wijze wakker geschud uit de kunstmatige sfeer die het zelf had geschapen, zei Nehroe. In plaats van te treuren over gemaakte fouten, moet India plannen maken voor een ster kere defensie, aldus de premier. De Indische pers leverde vandaag felle kritiek op minister van Defensie Krishna Menon, omdat deze het land onvoldoende zou hebben voorbereid op het Chinese offensief, verzuimd heeft de militaire kracht te vergroten en het land ten on rechte heeft verzekerd dat India sterk stond. Menon heeft nooit veel steun gehad in de Congrespartij en dankt zijn positie voornamelijk aan het vertrouwen dat Nelv roe in hem stelt. De Chinese troepen zetten hun opmars intussen gestadig voort. Bij Tawang, de bestuurshoofdplaats in het noordoostelijke grensgebied van India, wordt zwaar ge vochten. De stad wordt hardnekkig ver dedigd door het Indische garnizoen, maar verkeert in acuut gevaar. Volgens pre mier Nehroe heeft China nu 30.000 man troepen ingezet. Militaire waarnemers in New Delhi zijn van mening dat de Chinezen Tawang door een tangbeweging willen nemen en dan naar het zuidoosten zullen trachten door te stoten. Hier ligt de zogenaamde „Sela rug", een natuurlijke verdedigingslinie die een groot stuk Inólsch gebied tussen Bhoetan en Tibet afsnijdt. Op vele oude kaarten stond dit gebied aangegeven als behorende tot Tibet. Hier in kwam verandering toen in 1914 de McMahon-lijn werd vastgesteld als grens tussen India en Tibet. Mocht dit gebied in handen van de Chinezen vallen, dan krijgen zij als het ware via een achterdeur toegang tot Bhoetan, waardoor de grote vlakten van India rechtstreeks bedreigd worden. Tertvijl de groten der aarde op dit ogenblik de mooiste kans van hun leven hebben om te bewijzen dat zij inder daad beschikken over het gro te, gezpnde verstand waarop zij zicht altijd beroemen, kun nen wij, onbelangrijke levende have der naties, ons rustig en koeltjes bezighouden met de dingen die binnen óns bereik liggen. Eén van die dingen blijft al tijd interessant en boeiend, omdat het zo direct te maken heeft met (ie manier waarop wij met élkander omgaan: de taal. Natuurlijk is de taal geen Ding" maar dat zij voortdu rend in hei géding komt is ze ker. Wee degene, die uit hoofde van zijn functie geacht moet worden de taal te beheersen als ware het een zijner eigen ledematen. Rectoren van on derwijsinstituten, woordvoer ders van taalcommissies, lera ren, taai-zuiveraars en taal- koesteraars.bij professie zo dra zij hun pen op papier zet ten storten zich de critici als wolken trekvogels op hen neer en pikken tussen de regels en de woorden de korreltjes weg, die de ongelukkige over het hoofd heeft gezien. Deze cri- tiek is zeer vermakelijk: want op hun beurt gaan de critici opgewonden lught» geven aan hun aanmerkingen' in uitvoe rige schrifturen die dan weer door andere spijker-zoe- kers-op-laag-water worden 'nagepluisd en gevorjnist. Ik vrees dat de^e 4aalzuive- ringsmanie het énige perpe tuum mobile ter wereld is. Zij neemt nooit een einde, zij ver menigvuldigt zich onstuitbaar en zij beweegt zich'eeuwig, ge dreven door de krachten der gelijkhebberij, de waan der on feilbaarheid en de lusf tot be voogden. Op geen enkel ander gebied des levens demonstreert zich zo duidelijk het gevaar, dat de bewoner van een glazen huis zich op de hals haalt door met stenen te werpen. Het zou aardig zijn bijvoor beeld een rapport van een schoolhoofd over het misbruik van de taal hier af te drukken en dan datzelfde rapport eens te onderwerpen aan een zeer critische analyse op taal- en stijlfouten. Daarna zou die cri tische analyse zelf op haar beurt moeten worden uitge beend op fouten en het daar uit ontstane geschrift vervol gens ook. Zo zou men kunnen doorgaan tot men om een prachtige symboliek te gebrui ken een ons weegt. Laten wij deze ontstellende afneming van lichaamsgewicht niet riskeren en ons liever ver diepen in het merkwaardige verschijnsel, dat een produkt van de in België heersende taalstrijd is: de gloeiende ijver waarmee onze taalbroeders de Vlamingen zich bekwamen in bet zeer nadrukkelijke gebruik van het Nederlands. Daarbij rijzen namelijk soms interes sante problemen. Onlangs las ik in een Vlaams tijdschrift een polemiek tussen redactie en lezers over de vraag, of de titel van een bepaald grammofoon plaatje moest luiden: „Dromen langsheen het kanaal" of „Dro men aan het kanaal". Voor waar een gecompliceerd vraag stuk. De moeite nemend hel bedoelde plaatje op de platen speler te leggen (hebt u, oude ren, vroeger ook een grammo foon bezeten en die in latei tijden door een platenspeler vervangen?) kwam ik tot de conclusie dat het liever „Dro men in het kanaal" had moe ten wezen. Doch afgezien daar van, kwam de redactie van het tijdschrift tot de opzienbaren de conclusie van „Dromen aan het kanaal", omdat zij een boek had opgeduikeld van een erkend Nederlands taaieige naar, namelijk Antoon Coolen, met de titel: „Dorp aan de Ri vier". Nu zal men moeten toegeven dat een rivier geen kanaal is doch het al of niet stromen des waters deed voor de pro bleemstelling niets terzake. Overigens bleek uit het liedje overduidelijk, dat de dromer in kwestie zich aan de oever had neergezet en daar zijn muze ten beste gaf. Al met al was de conclusie gewettigd, dat men hier gevoegelijk van „aan" kon spreken. Ik moet mij uiteraard bij „aan het kanaal" neerleggen, maar ik vind „langsheen" véél mooier, hoe fout het ook zijn moge. En omdat ik voor de zo veelste keer in het Vlaamse Nederlands verstrikt raakte, heb ik nog maar eens mijn onvergelijkelijke „Gazet" voor de pinnen gehaald, om me met kinderlijke vreugde onder te dompelen in het verboden zwemwater der taalfouten. Fouten? Naar mijn bescheiden mening is taal pas fout als ze iets anders of iets minder vol doende uitdrukt dan ze be doelt. Er is iets vreemds met de taal. Zij is een boven de hoofden en zinnen vlinderend mysterie, dat nooit gevangen kan worden in een boek of een voorschrift. Wanneer men haar denkt betrapt en geïsoleerd te hebben, blijkt het slechts de vervagende voetstap van haar aanwezigheid te zijn, die men heeft overgehouden: zij zelf wiekt tartend boven het be reikbare en wat men haar ont neemt om het te schrijven, te zeggen of te drukken is slechts haar schaduw vaak mis vormd en soms ook scherp omlijnd als een waarheid. Maar wie haar vangen, doden en opzetten wil, komt bedro gen van de vlinderjacht thuis. Terugkerend tot het Vlaam se land, waar het Nederlands als een kostbaar serum tegen Fransdolheid wordt bewaard en gekoesterd, moet ik met enige verwondering vaststel len hoeveel voller en rijker onze taal daar gedijt dan in de schrale zeewind van ons noorden. Onze eigen krant maakt melding van een droe vig verdrinkingsgeval onder het opschrift: „Verdronken". Mijn geliefde Gazet echter ver diept zich niet alleen in de voorgeschiedenis van dit dra ma, doch weet daaraan ook in enkele welgekozen termen een navrante voorstelling van za ken te verbinden: „In het wa ter gesukkeld en als lijk om hooggehaald," zegt het blad. Men ziet de fatale bewegin gen van het slachtoffer, de po gingen om aan land te blijven, de mislukking daarvan. Dat alles is in het woord „gesuk keld" verfilmd met een gevoel voor het beeldend vermogen der woorden dat niet minder dan geniaal is. Doch niet alleen visueel, ook auditief weet de Gazet zijn le zers te boeien. Zo siert zij een bericht over de rechtzaak te gen een verkeersovertreder met een kop, die tot nadere le zing nodigt en bovendien de klap van de aanrijding weer geeft: „Naklank van een ver keersongeval". Sommige dingen in de Ga zet kunnen wij, arme ver schoppelingen van onze eigen moeder Taal, al niet meer be grijpen. Wat moeten wij ervan denken als de tragische ge schiedenis van een vrouw, die haar man met een bierfles op het hoofd heeft geslagen, ein digt met deze regel: „De vrouw werd opgeleid". Men vraagt zich dan wellicht af welk instituut in België zich bezighoudt met de opleiding van huwbare vrouwen in de kunst van het bierflessenslaan, doch dat is natuurlijk onzin. Jammer genoeg missen wij de gevoeligheid, die ons het beeld voor ogen had moeten toveren van een vrouw met hangend hoofd, door twee gendarmes geleid: óp naar de cel. Wat de Belgische politie met gearresteerden doet die wei gerachtig zijn in het bekennen van hun misdaad, is eigenlijk Middeleeuws: „De man werd op de rooster gelegd", lees ik, „waarna hij ten einde raad de besteling der twee hoogoude echtelingen bekende". Natuur lijk is dat een symbolisch roos ter. In ieder geval is het veel beeldender dan „aan de tand voelen", zoals wij altijd zeggen, want dat is van geen enkel standpunt uit een manier van doen die tot een bekentenis moet leiden. Als u van voetballen houdt, zal het u ten zeerste verbazen te horen dat in België vaak niet alleen de mensen, maar ook de lokalen over het veld heen en weer hollen. Onze kleedlokalen zijn met veel ge ringer bewegingsvreugde be zield. Het kost even moeite om in die lokalen de „plaatselij ken" te herkennen. Evenzeer baart het opzien hoe weinig de Vlaming zich aan gekwetste voetballers gelegen laat liggen, want ik lees: „Na aangelopen, te zijn was de midvoor van geen nut meer". In het vuil nisvat ermee, zegt men in de hel van Deurne. Het doet er niet toe of de midvoor in kwestie totaal verpulverd was dan wel slechts een verzeerde dijspier had. „Drie minuten voor inruk ken kende Van Bulck, die na botsing met Colonval rechts buiten geworden was, pech Niet dat ik deskundig ben, maar bij ons is het naar mijn idee de gewoonte dat spelers na een botsing weer hun ge wone plaats hernemen, wóar zij ook tengevolge van de schok beland zijn. Het werd in bovengenoemd geval een zéér gevleide zege voor de lokalen. Wat óók typisch is: als onze voetballers na rust weer in het veld komen, schrijft onze ver slaggever: „Na de thee De Vlaamse reporter echter zegt: „Na de koffie En weet u waarom de ploeg van Merxem na de koffie verloor? Volgens de Gazet omdat zij de neutra le toeschouwer niet aansprak. Hadden die van Merxem niet even snel een praatje met die invloedrijke meneer kunnen maken? Haar Als vrouwen geen haar hadden zouden zij zich wel erg moeten vervelen. Mijn ge zellin in dit leven vraagt me vrijwel iede re dag zal ik het laten knippen of zal ik het lang laten"? Daarnaast komen dan nog verzoeken om advies over kleurver anderingen en over „haar al of niet op zolder". Meestal antwoord ik „laat het maar zoals het is", maar dan word ik snel van onverschilligheid verdacht. Zeg je daarentegen „doe het eens anders" dan krijg je te horen: „Ben ik zo soms niet mooi"? Dezer dagen had mijn gade een nieuw middeltje in huis gehaald. De gebruiks aanwijzing leek eenvoudig en binnen een half uur had zij een volledige bewerking toegepast. Het resultaat was verrassend: in plaats van hoogblond was ze bleek groen geworden. Verschrikt probeerde ze een ander flesje. Toen zij 's morgens ont waakte was het haar nu felgroen. „Apart" probeerde ik nog, maar de huichelachtig heid van deze opmerking werd onmiddel lijk door mijn woede blakende echt vriendin vastgesteld. Terwijl zij zich mokkend terugtrok in haar domein ging ik naar mijn werk. 's Avonds werd ik door een kennis terug gebracht. We praatten nog even na in zijn auto. „Zijn dat je kinderen?" vroeg hij, en wees op mijn twee peuters, die zich in de zandbak vermaakten in gezelschap van een mij onbekende, maar zelfs in rug aanzicht zeer aantrekkelijke roodbruine jonge vrouw. Ik antwoordde bevestigend maar op de vraag wie dat leuke meisje wel was moest ik het antwoord schuldig blij ven. „Een nieuwe buurvrouw zeker" ver onderstelde ik en begaf mij haastig zand- bakwaarts. Al snel bemerkte ik mijn ver gissing. De omhelzing, die mij ten deel viel, loog er niet om en een nadere be schouwing leerde mij, dat het hier wel de gelijk mijn eigen vrouw betrof, nu van roodbruine lokken voorzien en dienover eenkomstig bijgeschminkt. Toen ik de storm overleefd had, keek ik om naar de auto. Mijn kennis bleek te zijn weggereden. Ik kom hem nog wel eens tegen, maar hij zwijgt er over. Alleen ver beeld ik me, dat hij telkens de neiging krijgt te knipogen. Ik laat het maar zo. Oscar Advertentie Dé Hero-koks trokken krachtige bouillon j van het malse, blanke vlees van jongs kippen. Zij toverden met kostelijke ingre- diënten. Zij keurden en kookten en proef- den. Nooit werd er met zoveel geestdrift zó n smakelijke soep bereid! Een rasechte kippensoep... alsof U za zélf gemaakt had... zie al die stukjes mals kippenvlees...snuif de geuropvan die krachtige kippenbouillon en proef... Laat man en kinderen meegenieten. Wat een nieuwe mogelijkheden voor Uw maaltijden! 2Slt Mist. Tijdens een dichte mist in Berlijn zijn een 18-jarig meisje en een 20-jarige jongeman 's nachts een water op de zo- negrens overgezwommen. Zijwerden niet door de Oostduitse grenswachten ont dekt. Twee zeventienjarigen slaagden er dezelfde nacht in om onder het prikkel draad door naar West-Berlijn te vluch ten. Ontploffing. Bij een explosie van een ketel in het Telstarstation te Andover (V.S.) zijn zes mensen gewond. Over de oor zaak van de ontploffing is niets bekend. Lichte straffen. Twee blanke boeren uit Frankfort in Zd-Afrika zijn veroordeeld tot vier stokslagen en voorwaardelijke gevangenisstraffen van zes en twaalf maanden, wegens mishandeling van een negerdwangarbeider, die op hun boerde rij was overleden. De verdachten was dood door schuld en mishandeling ten laste gelegd. Abdoelgani. President Soekarno heeft Roe- slan Abdoelgani benoemd tot minister van voorlichting, als opvolger van de overleden prof. Mohammed Jamin. Schreeuwers. Schreeuwende studenten in Oxford hebben de neger James Meredith woensdag belet het gebouw van de stu- dentenbond te verlaten. De federale po litie greep in en baande Meredith een weg. Gespannen. President Kennedy heeft groot hertogin Charlotte van Luxemburg ver zocht het officiële bezoek dat zij 30 okto ber aan de Verenigde Staten zou bren gen. in verband met de gespannen po litieke situatie uit te stellen. Kekkonen in Parijs. President Kekkonen van Finland is in Parijs aangekomen voor een officieel bezoek van vier dagen. Hij zal gesprekken voeren met president De Gaulle en hem zijn opvatting meede len over de Russische politieke plannen. Kekkonen is pas terug van een bezoek van drie weken aan de Sovjet-Unie.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3