NOVIB-moestuinen in West-Afrika helpen de honger te bestrijden P.S.P.: aanvankelijk meer pressiegroep dan partij Centrale verkeersleiding voor de spoorwegen Uitvoer van tonnengoed voor alle landen vrijgeven Hengelaars sloegen terug EEN GROTE VOOR 3.25 Dahomey en Sierra Leone verwachten veel van villawijk van de wereld Ambassadeur J. L.Voüte in Santiago overleden Stopteken van agent niet opgevolgd Beveiliging betekent versnelling Produktschap voor siergewassen Ontsnapte gevangene gepakt Arts-wethouder in Scherpenzeel in arrest CONSTANT DAMESRINGEN Dahomey en Sierra Leone zien met hoge verwachtingen uit naar het moestuin project van de NOVIBdat bekostigd zal worden uit de actie 10 x 10 en de Anti- Honger-Actie van de NOVIB (giro 10020 Den Haag) en een Nederlandse bijdrage is aan de Freedom from Hunger Campaign van de Verenigde Naties. Twee jonge onafhankelijke Afrikaanse staten, die worstelen met de gigantische problemen van ontwikkelingslanden in optima forma. De vlag wappert er over de eigen natie. In staatkundige onafhankelijkheid dus wordt er gebouwd aan een nationale selfsupporting economie: de grondslag van elke blijvende materiële verbetering. Haar Dahomey (voormalig Frans) en Sierra Leone (voormalig Engels) kunnen de technische bijstand uit Europa de „villawijk van de wereld" nog niet ontberen. Te lang heeft de ontwikkeling er stilgestaan. De bevolking zal er in korte tijd verdubbeld zijn en de produktie zal moeten verdriedubbelen, willen deze landen de minimale levensvoorwaarden voor hun bewoners kunnen realiseren. V oedingsseminarium HOOFDPIJ NPOEOtRS 2e Gemengde tulpen En dat is een flinke maat (44x37 cm) voor zo'n lage prijs. Maar er is meer. Enka zemen zijn soepel, zacht en ijzersterk. Enka zemen ne men o zoveel vocht op. En: ideaal. ..u kunt direct zemen; hij hoeft niet eerst nat te zijn. bestand tegen alle wasmiddelen gegarandeerd door Enka, goedgekeurd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen 3 formaten 2,30-3,25-4,75 VOOR UW GEMAK GEMAAKT DOOR Verstrekking morfine Mobilisatie van de menselijke arbeids kracht zal onontbeerlijk zijn in een land als Dahomey, dat het voorlopig voor zijn nationaal inkomen geheel van de land- bouwproduktie zal moeten hebben. Er is vruchtbare grond genoeg voor palm- en cacao-plantage. Maar de tropenzon, het historisch gegroeid geestelijk klimaat en de slechte gezondheidstoestand van te ve len verlammen de arbeidskracht van gro te groepen van de bevolking, zodat de re gering van Dahomey met haar slagzin „te rug naar de aarde" nog veelal tot dove mansoren spreekt. Het mag ons Europeanen duidelijk zijn, dat dit grote vraagstuk van de under-em- ployment niet met slagzinnen op te lossen zal zjjn, maar slechts met een ingrijpende ontwikkeling van de sociale structuur. In het Zwarte Afrika beneden de Sahara, met zijn branderige geurige lucht van on telbare houtvuurtjes, dragen te weinigen bij aan de produktie, terwijl de distributie teveel mensen „opeist". Ontelbaar zjjn de marktkraampjes, waarin huishoudelijke artikelen in de kleinst denkbare hoeveel heid van eigenaar verwisselen. Met een in komen van een paar dubbeltjes per dag leeft men weer verderEn dikwijls is de koopman of koopvrouw nog omge ven door talrijke familieleden en stamge noten, die zich louter voor de gezelligheid bij hem of haar aansluiten. Het verloren gaan van de arbeidskracht, en daardoor van produktief vermogen, is een van de grootste vraagstukken in deze ontwikke lingslanden. Toch is er, zoals vooral in Sierra Leone is geconstateerd, een reusachtige drang naar kennis en ontwikkeling. Huismoeders staan in de rij om hun kinderen op de schaarse scholen geplaatst te krijgen. Men beseft, dat een betere opleiding onontbeer lijk zal zijn voor de opgroeiende genera tie, die uit de „middelleeuwen" gestort wordt in het technische tijdperk. Kinderen in het khaki schooluniform van Dahomey, of met kleurige schooljurken (Sierra Leo ne), de schooltas op het hoofd of aan de hand, bepalen het straatbeeld evenzeer als de indolente ouders, die rusten onder hun afdak van palmblad. Op talloze manieren zal het rijkere deel van de wereld het armere deel moeten helpen, wil worden voldaan aan de aller elementairste rechten van de mens. Niet als brenger van geschenken, maar als de ge lijke medemens, die de Afrikaan wil leren, zichzelf te helpen. Hoe rijk wij zijn, be seffen we pas als we onze techniek, onze gezondheidszorg, ons onderwijs, onze tuin bouw en al onze andere geperfectioneerde instituten vergelijken met de Afrikaanse tegenpolen ervan. De staatkundig onafhan kelijke, maar economisch nog allesbehalve zelfstandige regeringen van de ontwikke lingslanden aan de Golf van Guinea ac cepteren onze technische hulp zonder schaamte, omdat zij beseffen dat het ide aal van een zichzelf bedruipend West-Afri- ka pas bereikt zal worden na jaren van materiële en geestelijke vooruitgang. Naast elkaar worden thans dan ook tal loze projecten tegelijk uitgevoerd, al lij ken zij soms in deze grote landen te ver drinken. Veeteeltverbetering, wegenaan leg, proef boerderij en, veredelde palm- plantages, huishoudonderwijs, medische projecten dit alles staat om voorrang te dringen. Het is begrijpelijk dat deze landen allereerst belang hechten aan pro jecten die hun nationale economie op kor te termijn zichtbaar versterken. Niet spoe dig zal iets gedoubleerd worden. om dat er werkelijk aan alles behoefte is. Tussen de aan de economie dienstbare technische bijstand op hoog niveau en het sociale werk van zending en missie in zal het Nederlandse moestuinproject in Daho mey, Sierra Leone en elders, een leemte vullen. Op de lange duur zal dit project trouwens niet alleen rechtstreeks de be woners dienen, maar ook de nationale eco nomie, omdat nauwelijks overschat kan worden hoe revolutionair de invoer van meer dan 500 nu nog goeddeels ongeken de gewassen in deze Afrikaanse landen zal zijn. Zowel in Dahomey als in Sierra Leone „valt" het project uitstekend in een gedu rende de laatste jaren gegroeid klimaat. In Dahomey is deze zomer een groots op gezet seminarium over voedingsproble men gehouden. Tientallen Afrikaanse des kundigen uit zes voormalig-Franse gebie den hebben er geluisterd naar veertig voordrachten. Als resultaat van deze cur sus zal de regering van Dahomey met steun van Unicef, WHO en FAO op 2 ja nuari 1963 begninen met een permanente rijksdienst voor de voeding, die zich met research en de klinische behandeling van voedingsziekten zal bezighouden onder di rectie van de in Parijs opgeleide Afri kaanse arts dr. Edouard Campbell. De Nederlandse deskundigen, die het moes tuinproject zullen uitvoeren, vinden in Da homey dus een vruchtbare geestelijke voe dingsbodem voor hun werk. In Sierra Leone is vooral de huishoud kundige kant van het project reeds veilig gesteld. In dit land wordt veel gedaan aan de opleiding van Afrikaanse leraressen in voedings- en gezondheidsleer. In oktober is in de provincie-hoofdstad Bo begonnen met een opleidingsinstituut voor dertig van deze leraressen, onder leiding van landbouwhuishoudkundige adviseuses van de FAO. Ook het Ministerie van Sociale Zaken in Sierra Leone voert een dergelijk programma uit. De NOVIB zal binnen af zienbare tijd de Nederlandse medewerkers aan de huishoudkundige fase van het pro ject naar Sierra Leone kunnen uitzenden, zodat in goede samenwerking het terrein voor het moestuinproject rijp kan worden gemaakt. Twee dingen zijn aan een bezoek aan Dahomey en Sierra Leone zeker met be trekking tot het moestuinproject: dat het geen gulden verloren zal doen gaan en dat het tot in lengte van jaren een blijvende zegenrijke invloed kan uitoefenen op het levenspeil van de Afrikaan en op de zo noodzakelijke ontwikkeling van zijn land. t Onder leiding van Nederlandse land bouwdeskundigen is in Sierra Leone en Dahomey (West-Afrika) een begin gemaakt met de uitvoering van het zogenoemde moestuinproject ter ver betering van de voedselsituatie in deze landen. Advertentie Sierlijke dameshand... elegant ge baar. Flonkering van welgekozen sierring. Toonbeeld van individuele smaak. Een keus uit de uitgebreide ->■ ii «nil CONSTANT- collectie. vJ 1/Vréég Uw juwelierdie wonderen V-/ van vakmanschap: CONSTANT RINGEN Daar is ook Uw nngl Levering van de producten der Constant fabrieken uitsluitend via de erkende juweliers De Nederlandse ambassadeur in Chili, de heer J. L. Voute, is woensdag in Santiago overleden aan een hartaanval. De heer Voute, die 58 jaar is geworden, was sedert 1960 ambassadeur in Chili. De heer Voute was van 1925 tot 1940 in het buitenland werkzaam voor de Verenig de Chemische Fabrieken, Staatsmijnen en Hoogovens. Na de oorlog heeft hij in rijksdienst de volgende standplaatsen gehad: Madrid (1945-1950), Rio de Janeiro (1950-1952), Sao Paulo (1953-1957), Den Haag (1957-1959) en vervolgens Santiago in Chili. De officier van justitie bij de rechtbank in Alkmaar heeft tegen een 38-jarige schil der uit Hoofddorp een jaar gevangenis straf gevorderd en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Hij zou op 8 juni te Alkmaar geen ge volg gegeven hebben aan een bevel van een hoofdagent van politie, die een stop teken gaf. In plaats van te stoppen zou de schilder recht op de agent zijn inge reden. Door snel opzij te springen kon de agent zich op het laatste nippertje in vei ligheid stellen. Advertentie Dr. L. van der Land heeft het ontleed mes der wetenschap gezet in de P.S.P. Aan de Amsterdamse gemeente-univer siteit is hij tot doctor in de politieke en sociale wetenschappen gepromoveerd op een proefschrift getiteld „Het ont staan van de Pacifistisch Socialistische Partij'Zijn studie beschrijft de geboorte van de P.S.P. en analyseert haar karakter in het allereerste stadium van haar be staan. Het materiaal voor zijn analyses vond de schrijver in 1) het beginselprogramma van de P.S.P., redevoeringen van de eer ste bestuursleden tijdens de oprichtings vergadering (januari 1957) en toelichten de artikelen in de eerste nummers van het partijblad „Bevrijding"; en 2) in de sociale, ideologische en partijpolitieke her komst der eerste honderd partijleden, alsmede in hun motieven en opvattingen inzake een aantal ter zake relevante kwes ties. Deze laatste groep gegevens trad te voorschijn uit een schriftelijke en deels mondeling aangevulde enquête onder die eerste honderd leden („de oprichters"). Bestudering van dit materiaal brengt de schrijver tot de conclusie dat het pacifis me veruit de belangrijkste drijfveer is ge weest bij de oprichting van de P.S.P. Voor de oprichters bestond er één vraagstuk: de oorlogsdreiging, waaraan alle andere problemen als ondergeschikt werden ge zien en gevoeld. Het afwijzen van de be wapening vormde het ideologische bind middel tussen de oprichters; het pacifis me was het kernstuk van het beginselpro gramma. Langs de spoorlijnen Utrecht-'s-Hertogenbosch en Hoek van Holland-Schiedam zijn de eerste haspels met kabels aangevoerd voor de aanleg van de centrale verkeersleiding, die over vele maanden op elk van deze baanvakken de treinenloop regelbaar maakt van één centraal punt uit. De aanleg van deze centrale verkeersleiding houdt ook in dat alle beveiligde overwegen op deze baanvakken worden uitgerust met automatische halve overwegbomen. Zowel voor het wegverkeer als voor het treinverkeer betekent dus de C.V.L.-beveiliging een versnelling. De Nederlandsche Spoorwegen zijn van nlan de centrale verkeersleiding, die hele baanvakken omvat compleet met sta tionsemplacementen en de daartussen vrije baan geleidelijk uit te breiden over alle belangrijke lijnen in Nederland. Het afgelopen weekeinde is de C.V.L. op '"st baanvak Utrecht-Amersfoort in dienst "steld. De technici van N.S. hebben nu o handen vrij voor nieuwe projecten. Het traject Hoek van Holland-Schiedam 3 gekozen, omdat het als oud baanvak ;an vernieuwing toe is en omdat het door ("ie internationale treinenloop ook een be trekkelijk belangrijk baanvak is. In Schie dam zal de C.V.L. aansluiten aan de N.X.- beveiliging van het emplacement Rotter- dam-C.S., waarin ook het stationsemplace ment Schiedam is opgenomen. Het hele baanvak krijgt een opknapbeurt. De spo- renligging bij de stations Vlaardingen en Maassluis wordt verbeterd, zodat door gaande treinen in de toekomst met volle snelheid zullen kunnen passeren. De centralisering van de verkeersleiding op het baanvak Utrecht-'s-Hertogenbosch zal in de niet al te ver verwijderde toe komst worden gevolgd door doortrekking naar Maastricht. De rest van dat programma was onvol ledig en vormde geen samenhangend ge heel, omdat de programmapunten, met uitzondering van het afwijzen van de be wapening, niet voortvloeien uit één door alle oprichters gedeeld wereldbeeld, maar een bloemlezing vormden uit „progressie ve" en „radicaal-socialistische" eisen. Vooral het sociaal-economische gedeelte van het beginselprogramma (het socia lisme van de P.S.P.) toont het ontbreken van 'n samenhangende theoretische grond slag en is daardoor op veel punten ondui delijk (bijvoorbeeld inzake het standpunt ten aanzien van nationalisatie). Deze par tij, die een socialisme wilde brengen dat „linkser", radicaler en minder verburger lijkt zou zijn dan dat van de Partij van de Arbeid, grijpt als uitgangspunt niet al leen niet terug naar de marxistische be schouwingswijze (volgens welke de soci aal-economische problematiek primair aan de orde zou moeten worden gesteld), maar is ook nauwelijks in te passen in de tra ditie van de radicaal-socialistische partij tjes en groeperingen uit Nederlands poli tieke geschiedenis, meent dr. Van der Land. De toon van het beginselprogramma is verre van revolutionair, er wordt niet ge sproken van onverzoenlijke haat jegens het kapitalisme en nog minder van om verwerping van dit stelsel. Het begrip klassestrijd is geabandonneerd. Het be grip werkstaking wordt niet genoemd. Er wordt zelfs geen speciaal beroep gedaan op de arbeidersklasse. In de eerste plaats wordt 'n „geestelijke vernieuwing" bepleit (het beginselprogramma stelt dit voorop), waardoor de verhoudingen tussen indivi duen en groepen op liefde, vertrouwen en recht moeten gaan berusten, in plaats van op macht. „Wij zijn niet links en wij zijn niet rechts, maar wij staan er zeker niet tussenin", zei ir. Van Steenis, de eerste partijvoorzitter. Aanknopingspunten om te concluderen tot een voortzetting van de vooroorlogse links- radicale traditie vindt men noch in het partijpolitieke verleden van de oprichter, noch in hun wereldbeschouwelijk klimaat, noch ook in hun opvattingen over de concrete doelstellingen welke de P.S.P. het eerste zou moeten verwezenlijken, conclu deert Van der Land. Gezien haar vérgaan de eisen tot maatschappelijke structuurver andering zou men de P.S.P. en revolutio naire partij kunnen noemen; maar dan niet in de marxistische zin van het woord, maar veel meer teruggrijpend op de pro jecten van utopistische socialisten als Fou rier en Owen, aldus zegt Van der Land. De beperktheid van het uitgangspunt bij de oprichting van de P.S.P. (het anti-mi- litarisme) en het daarmee gepaard gaan de ontbreken van theoretische consistentie en praktische overeenstemming ten aan zien van de overige programmapunten, voert dr. Van der Land tot de conclusie dat de P.S.P. in de eerste fase van haar bestaan meer het karakter had van een pacifistische pressiegroep dan van een po litieke partij. Dus meer een organisatie was die poogde één enkel aspect van het overheidsbeleid te beïnvloeden, dan een organisatie die, op grondslag van een be paald maatschappijbeeld, poogde de be sluitvorming op het hele terrein van het overheidsbeleid te beïnvloeden en er met dit doel naar streefde vertegenwoordigen de lichamen en overheidsinstanties met haar leden binnen te dringen. Dr. Lucas van der Land is weten schappelijk ambtenaar en docent aan de faculteit der politieke en sociale weten schappen aan de Amsterdamse ge meente-universiteit. Na het vorig jaar overlijden van prof. mr. dr. J. Barents, de hoogleraar in de wetenschap der politiek voor wie nog steeds geen op volger is benoemd, heeft dr. Van der Land een gedeelte van diens colleges overgenomen. Dr. Van der Land is 39 jaar en lid van de Partij van de Arbeid. In het begin van de oorlog verliet hij het Amsterdamse Vossius-gymnasium uit protest tegen het ontslag van de joodse leraren (onder wie zijn toenmalige ge schiedenisleraar en latere hoogleraar dr. J. Presser). Van 1945 tot 1948 was Lucas van der Land als journalist werkzaam op de kunstredactie van Het Vrije Volk. Toen in dat laatste jaar in Amsterdam de P.S.F.-faculteit werd opgericht, begon hij daar zijn studie. In 1955 deed hij doctoraal examen. Het proefschrift van dr. Van der Land wordt door de uitgeverij De Bezige Bij als pocketboek in de handel gebracht. Bij de promotie traden als paranimfen op de Amsterdamse journalist K. Peere boom en de oud-journalist dr. H. Daudt, wetenschappelijk ambtenaar aan het Instituut voor Perswetenschappen in Amsterdam. Het deelnemen aan de verkiezingen was voor de P.S.P. niet in de eerste plaats een middel om politieke macht uit te oefe nen via de rechten der volksvertegenwoor digers, maar vooral een middel om de pu blieke opinie te confronteren met de risi co's van de bewapening en om pressie uit te oefenen op de P.v.d.A. meent dr. Van der Land. Er zij met nadruk op gewezen, dat zijn analyses uitsluitend het eerste stadium van de P.S.P. betreffen. „In de loop van haar bestaan is de P.S.P. zich al snel gaan ontwikkelen tot een volledige politieke partij," schrijft hij. Haar succes richtte haar belangstelling onontkoombaar op het totale terrein van het overheidsbeleid. Het oorspronkelijke, onvolledige programma wordt langs de weg van de praktijk aan gevuld, uitgebouwd en gepreciseerd. De bestuursleden van het produktschap voor siergewassen werden in de verga dering van dinsdagmiddag voor het eerst zeer concreet met de neus op de Euro- markt geduwd. Al vele jaren mag alleen naar Engeland zogenoemd tonnengoed van narcissen, grote handelsbollen en plant goed door elkaar worden uitgevoerd. Vol gens de voorzitter van 't produktschap dr. A. J. Verhage was de wens van de Franse vertegenwoordiger bij de besprekingen om de minimumprijzen om dit tonnengoed ook naar zijn land te doen exporteren zeer redelijk. Men mag een E.E.G. partner namelijk niet onthouden, wat naar een land buiten de E.E.G. wel mag. En nie mand kon daar iets tegen in brengen. Men stond voor de keuze of de uitvoer naar Engeland verbieden of voor alle landen vrijgeven. Men koos het laatste. Frank rijk heeft daarmede het eerste succes ge boekt, want dit land ijvert al lang voor de vrije uitvoer van plantgoed, ook van tulpen en hyacinten. Dit voor het bloembollenvak zo belang rijke punt was aan de agenda toegevoegd. Veel langer heeft men gesproken over de minimumexportprijzen voor de Ver enigde Staten van Amerika en Canada. Deze worden vastgesteld in overleg met de Amerikaanse organisaties. Het zijn eigenaardige prijzen, want ze mogen de wereld van de bloemisterij niet in wan orde brengen. Goedkope, geforceerde tul penbloemen zouden een concurrentie kun nen vormen voor bijvoorbeeld anjers en rozen. Vandaar de op een bepaalde hoog te gehandhaafde prijzen. Het eigenaardi ge daarbij is. dat deze prijzen wel mini mumprijzen heten, maar men mag er ook weer niet ver boven verkopen. Op derge lijke gronden komt men al sinds 1949 tot overeenstemming. De prijzen van dit jaar zijn met ongeveer zes procent ver hoogd, wat de vertegenwoordiger van de kwekers, de heer De Geus de vraag ont lokte wat er nu zal gebeuren als de prij zen op de binnenlandse markt zouden zak ken. Daarin was al voorzien volgens de voorzitter, want in een brief werd enke le jaren geleden vastgesteld, dat dan de prijzen voor de V.S. ook moeten gaan zak ken. Dit is van Amerikaanse zijde beves tigd. De heer De Geus wilde wel weten, waar om de prijs van „gemengde" tulpen op 29.- was gebracht. Hij kreeg een uiteen zetting van de deskundige exporteur bij uitstek, de heer H. Hylkema, die mr. Ne- derveen verving. Dit verschil van 4.- per duizend betekent voor de uiteindelijke af nemer niets. Te meer daar de prijs van de Nederlandse bollen maar twintig pro cent uitmaakt van $e uiteindelijke winkel prijs! De heer Hylkema wees er op, dat de protectie van de Amerikaanse bloemis terij zeer begrijpelijk was. Deze bedrijfs tak is namelijk niet meegekomen met de prijsstijgingen van andere. Er worden dikwijls nog dezelfde prijzen gemaakt als voor de oorlog! De verduidelijkende uiteenzettingen lok ten geen verdere discussies uit, zodat de ze prijzen werden aanvaard. Zelfs het feit, dat Japan niet een dergelijke re geling met de V.S. heeft deed niets af. De heer Hylkema verklaarde namelijk, dat Nederland moet concurreren door kwaliteit en assortiment. De prijzen in Japan stij gen ook langzaam en daardoor is het zelfs wel mogelijk, dat Nederland op som mige punten zelfs de prijsconcurrentie aan kon. Intussen rekent het Landbouw Econo misch Instituut voort. Nu heeft het weer de kostprijzen van de crocussen uitgere kend en met voldoening konden de be- De Amsterdamse politie heeft in de af gelopen nacht een 37-jarige Amsterdam mer gearresteerd, die op 13 oktober uit de Leeuwarder gevangenis was ontsnapt. De man moest een straf van zes jaar uitzitten. Twee dagen na zijn ontvluch ting werd hij reeds in Amsterdam gesig naleerd. Rechercheurs zagen hem vannacht in de Leidsestraat lopen. Hij was onder invloed van sterke drank. Een jongeman stond ge heel gekleed in de Beu kersgracht te Wanneper- veen, zo vertelt de Zwolse Courant, en riep wanhopig om hulp. Op de beide oevers liepen opgewonden figuren heen en weer, zwaaiend met Engelse sleu tels, stokken en andere slagwapens. Hun troebele blik voorspelde weinig goeds. Dreigend keken zij naar de steeds dieper in dn prut wegzakkende drenke ling. „Geef je over!" riepen zij hem toe. Wat was er gebeurd? De jongeman in het wa ter maakte deel uit van een groepje vervelende bromfietsers uit Zwart sluis. Zij reden langs het drukke viswater bij Beu- kersschut, waar ook een man uit het woonwagen kamp bij Meppel probeer de een visje te verschal ken. Een der Zwartsluizers gaf de argeloze hengelaar in het voorbijrijden zonder enige aanleiding een tik tegen de hoed, die afvloog. Een ander fraai lid van het groepje gaf de man bovendien een trap in de maag. De visser waar schuwde zijn broer die ver derop stond, maar de beide mannen waren niet opge wassen tegen de bromfiets blagen. Een van de vissers maakte zich uit de voeten om hulp te halen in het woonwagenkamp. Spoedig raasden ettelijke auto's met woonwagenbewoners naar de plaats van de moeilijk heden. Toen maakten de lafaards uit Zwartsluis zich ijlings uit de voeten. Maar de brommer van een jon geman uit Genemuiden, die ook deel van het groepje uitmaakte, wilde niet op gang komen.Om het vege lijf te redden vluchtte hij het weiland in en toen ont stond een wilde jacht. In het nauw gedreven door de heetgebakerde woonwagen bewoners sprong de Gene- muidenaar tenslotte in de gracht, met de bedoeling de andere oever te bereiken, maar ook daar verschenen dreigende lieden om hem op te wachten. Intussen had iemand de politie gewaar schuwd, die de hele zaak bij elkaar veegde. stuursleden vaststellen, dat de geschatte minimumprijzen daarvan niet veel afwe ken. Ze blijven dus gehandhaafd. De lan ge waslijst van de zogenoemde bijgoed soorten is overigens zonder meer aange nomen, ook al weet men de kostprijzen niet. Daarna besprak met een rapport over de standaardisatie van de kwaliteit van bloemen. Een ingewikkeld probleem, dat de Denen vrij gemakkelijk konden oplos sen. Zij doen het in Odense centraal op coöperatieve basis. In Nederland zijn ech ter veel exporteurs en groothandelaren. Zij zullen van het nut van standaardisatie door middel van proeven moeten worden overtuigd. De E.E.G. werpt zware slag schaduwen vooruit! Advertentie De rijksrecherche heeft een 56-jarige arts, wethouder voor de P.v.d.A. in Scherpenzeel, gearresteerd wegens het verstrekken van morfine zonder medische doeleinden. Hij is overgebracht naar het politiebureau in Leusden. De arts, die vijf kinderen heeft, werd aangehouden tijdens een bezoek aan zijn vriendin, een gescheiden vrouw uit Leer- sum, die evenals zijn echtgenote en enke le andere vrouwelijke inwoners van Scher penzeel regelmatig een hoeveelheid van het verdovingsmiddel van hem zou hebben ontvangen. De vriendin is eveneens aan gehouden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5