Felle woordenwisseling in de Veiligheidsraad Eet Macmillan staat vierkant achter president Kennedy Revolutionairen in Jemen zouden terrein verliezen VPr r WERELDNIEUWS Praat eens met uw spiegel! L Voorzitter Senaat zal De Gaulle aanklagen Duel tussen Stevenson en Rus Zorin Anti-Amerikaanse demonstraties Amerikaanse kernproef op grote hoogte Hardere houding jegens de Sovjet-Unie Vastberaden monarchisten melden: raatótoel uitnodiging Ce KAN poate, Numai KAN poate Op de VRIJDAG 26 OKTOBER 1962 Referendum in Frankrijk Hebt u nog andere problemen? in de nieuwe Vatikaan keurde in 1952 104 echtscheidingen goed Te bar Ongewoon Wat nu? Foto's waardeloos? Vlag van de ambassade in Praag afgescheurd Niet toegeven Egyptische helpers Imam weer dood gemeld Indonesië hoopt in 1964 ruimteraket te lanceren Telegram zoek Walgelijk' Elias Het is nu KINDERBOEKENWEEK IN HAARLEM (Roemeens) PARIJS Gaston Monnerville, de voor zitter van de Franse Senaat, heeft laten weten dat hij onmiddellijk na het referen dum van zondag een formele klacht zal in dienen bij de Constitutionele Raad, waarin hij zal zeggen dat er bij de voorbereiding van het referendum bewust onregelmatig heden zijn gepleegd. Monnerville drong er bij de kiezers op aan, melding te maken van eventuele on regelmatigheden op de stembureaus. De Constitutionele Raad is een soort hooggerechtshof inzake grondwetskwesties. Een van zijn bevoegdheden is te verzeke ren dat een referendum regelmatig plaats vindt. Er is geen beroep tegen de beslis singen van de Raad mogelijk Monnerville is heftig gekant tegen het voorstel van De Gaulle voor rechtstreekse verkiezing van toekomstige Franse pre sidenten. hoofdzakelijk op grond van het feit dat De Gaulle de grondwet geschonden heeft door het parlement er buiten te hou den (AFP). —tfgwc T"- Advertentie Fraat eens met uw spiegel en ontdek dat U nog véél mooier kunt zijn dan U nu al bent Het is zo gemakkelijkals U maar een maal wéét wat U moet doen om uw schoonheid te volmaken. Lees dat in MARGRIET I Vier weken lang geeft LOTUS kostbare geheimen prijs: een volledige cursus in schoonheidsverzorging, waarbij U haar mag vragen wat U wilt. Vergeet dan niet dat Margriet er is om U te helpen I Voor niets en niemendal kunt U beschikken over al de wetenschap, er varing en deskundigheid van MARGRIET en haar staf van specialisten op élk gebied. Als abonnee van MARGRIET krijgt U gratis antwoord op alle vragen, waarvoor de prak tijk van het huishouden U steltl Kies NU het blad wat U zóveel te bieden heeft. Abon neer U bij de bezorger in uw wijk of rechtstreeks bij MARGRIET, Postbus 245, Amsterdam. U wéét het (Van onze correspondent) WASHINGTON In de Veiligheidsraad van de UNO te New York kwam het tot een ongewoon scherpe woordenwisseling tussen de Rus Zorin en de Amerikaan Stevenson. De zitting begon tameljjk vreed zaam. Stevenson toonde waardering voor het telegram dat Kroesjtsjev aan de Britse wijsgeer Russell had gezonden en voor zijn aanvaarding van secretaris-generaal Oe Thants suggestie. Voor het overige be- perkfe hij zich tot een rechtvaardiging van de Amerikaanse actie op de punten die sommigen hadden aangevallen. Dit deel van Stevensons rede gaf Zorin de kans op te merken, dat de Amerikanen uit een ander vaatje zijn gaan tappen en zich thans trachten te verontschuldigen voor hun gedrag, dat volgens hem in de UNO aan scherpe critiek onderhevig is. Zorin stelde het voor alsof de resolutie van de Afro-Aziaten, om een vreedzame regeling via overleg te bereiken, een ver oordeling inhoudt van de Amerikaanse blokkade. Zijn betoog werd feller toen hij beweer de, dat het normaal zou zijn geweest in dien president Kennedy met de Russische Advertentie ^ItNWCKeBRÖ Het Vatikaanse tribunaal dat huwelijks zaken behandelt heeft bekendgemaakt, dat het in 1952 de mtbinding van 104 huwe lijken heeft goedgekeurd. Naar Vatikaan se gewoonte worden dergelijke bekendma kingen tien jaar na de uitspraak van de Rota wereldkundig gemaakt. Van de 104 echtscheidingen werden 4 uitgesproken omdat man en vrouw een andere godsdienst beleden. In andere ge vallen werd de echtscheiding gemotiveerd door de geldigheid van vorige huwelijken, bigamie, het ontbreken van de doop, een onvoltooid huwelijk of geestelijke onvol waardigheid. De Rota heeft in 1952 in totaal 188 ge vallen behandeld. minister van buitenlandse zaken Gromyko eerlijk zou hebben gesproken over de ra ketbases op Cuba. De president heeft be kendgemaakt dat hij twee dagen voor Gro- myko's bezoek aan het Witte Huis concre te bewijzen had gekregen van de bouw dezer bases. Maar Kennedy zou daar, vol gens Zorin, niet toe in staat zijn geweest, want die bewijzen zouden naar zijn me ning niet bestaan. De foto's die door de Verenigde Staten zijn gepubliceerd zijn volgens Zorin vervalsingen. Dit werd Stevenson kennelijk te bar. Het gaat hier niet om de kwestie of de ene partij de wapens offensief noemde en de andere defensief De zaak is veel krasser: de Russen deden voorkomen alsof zij pre cies meedeelden welke betrekkelijk on schuldige wapens aan Castro werden ge leverd, terwijl zij in feite besloten hadden tot een evenwicht verstorend element, na melijk invoering op het westelijk halfrond van verdragende raketten, die kernexplo sies kunnen veroorzaken in nagenoeg de gehele Verenigde Staten en een zeer groot deel van Zuid-Amerika. Zij hadden heel precies het type en het bereik meege deeld van de wapens die zij aan Castro zouden hebben geleverd, maar die mede delingen klopten ten enenmale niet met wat de Amerikanen ruim een week gele den definitief konden vaststellen. Stevenson deed in het vuur van zijn rede iets wat zeer ongewoon is in de UNO. Hij stelde Zorin een rechtstreekse vraag, waarop hij meteen een antwoord wenste: „Ontkent u, mijnheer Zorin, dat de Sovjet- Unie die lange-afstandsraketten op Cuba heeft geplaatst? Wacht niet tot mijn toe spraak vertaald zal zijn. Zeg nu ineens ja of nee." Voorzitter Zorin antwoordde dat hij geen beklaagde was in een Amerikaans ge rechtshof en dat hij Stevenson te zijner tijd van antwoord zou dienen. Teon Stevenson niet onmiddellijk ant woord kreeg liet hij een ezel aanrukken, waarop hij grote foto's tentoonstelde die de Amerikanen van de raketbases op Cuba hebben gemaakt. Die foto's mochten op velen een overtuigende indruk maken, maar Zorin bleef onverstoorbaar. Toen hij het woord nam herinnerde hij de vergade ring aan een andere foto die Stevenson aan de UNO had getoond. Dat was in april 1961, toen Stevenson een foto liet zien van een vliegtuig, dat volgens hem uit Cuba was ontsnapt. Later bleek dat dit toestel alleen maar als een Cubaans vlieg tuig was beschilderd, doch in feite toebe hoorde aan uitgeweken Cubanen in Ameri ka. Waarom, aldus Zorin, zouden wij thans deze nieuwe foto's geloven? Gromyko had in zijn gesprek met Kennedy ontkend dat er zulke aanvalswapens op Cuba waren. „Wat wilt u nog meer, waarde heer?", aldus Zorin. De vraag zal rijzen: „Waar staat men nu na deze bewogen dag?" Wat de UNO betreft aan het begin van Oe Thants po gingen om de partijen tot overleg bijeen te brengen. Gemakkelijk zal dat zeker niet zijn. Cuba heeft nog niet gereageerd op het voorstel van Oe Thant en Washington lijkt niet van zins de blokkade op te hef fen alvorens de lange-afstandsraketten op Cuba zijn ontmanteld en weggevoerd. Stevenson zou gisteravond reeds een be spreking met Oe Thant hebben, maar dat contact zou slechts van inleidende aard zijn. Het is nog niet bekend wanneer de Veiligheidsraad opnieuw bijeenkomt. Eerst krijgt Oe Thant de kans te proberen hoe ver hij kan komen. De Veiligheidsraad heeft nog niet gestemd over de drie reso luties die daar zijn ingediend. Komt men in de raad niet tot resultaat, dat gaat de kwestie waarschijnlijk naar de Assemblee. Met het oog daarop maken de partijen reeds intensief propaganda voor hun standpunt onder de 110 leden van de ver gadering. LONDEN (AFP) Volgens de Londense „Times" trekken sommige Britse militai re deskundigen de waarde van de Ameri kaanse foto's van Russische bases op Cuba in twijfel. Hoewel de deskundigen van het Britse ministerie van Luchtvaart geen en kele reden hebben om te twijfelen aan de echtheid van de foto's aldus de „Times" zeggen sommige andere Britse deskundi gen, dat zij geen enkel positief bewijs leveren van de aanwezigheid van bases voor „strategische" raketten. Maar, zo voegt de „Times" eraan toe, men acht het in Londen waarschijnlijk, dat de Ameri kaanse regering haar actie heeft geba seerd op inlichtingen waarvan zij de bron niet kan onthullen. LONDEN (Reuter-AFP-AP) Opnieuw is gisteren in verscheidene hoofdsteden ge- 4 demonstreerd voor Amerikaanse ambassa des tegen de blokkade van Cuba. In Parijs betoogden vijfhonderd vertegenwoordigers van de linkse wereldvredesbeweging en de vereniging Frankrijk-Cuba, met steun van het communistische partij-orgaan l'Huma- nité. In Algiers gingen twintig betogers op weg naar de ambassade na een protest bijeenkomst waaraan vijfhonderd mensen deelnamen, maar ze raakten de weg kwijt. In Kopenhagen werden 20 deel nemers aan een betoging gearresteerd voordat ze de ambassade konden bereiken. In Tel Aviv werden twaalf demonstranten gearresteerd en tweehonderd anderen wer den door de politie tegengehouden. In Buenos Aires werden met zelfgemaakte bommen aanslagen gepleegd op een ten toonstelling van het Amerikaanse hulppro gramma voor Latijns-Amerika en de wo ning van de Amerikaanse culturele atta ché, waarbij lichte schade werd aange richt. Ook in Moskou werd weer gedemon streerd door studenten en scholieren, die met pamfletten zwaaiden. In Praag be toogden meer dan tweeduizend studenten, die de vlag van de ambassade van de stok scheurden en zes ruiten van het gebouw ingooiden. De politie keek werkeloos toe. De Amerikaanse zaakgelastigde werd tij dens de betoging verhinderd het gebouw binnen te gaan. Een beloofd politie-escort kwam niet opdagen. In geheel Hongarije zijn volgens radio-Boedapest anti-Ameri kaanse demonstraties gehouden. In War schau bleef het rustig. In Oost-Berlijn werd een protestdemonstratie van 50.000 to 75.000 arbeiders gehouden, na afloop van de werktijd in Unter den Linden, die een tam verloop had. HONOLOELOE (Reuter) De Verenig de Staten hebben vandaag met succes een kernwapen op grote hoogte boven het eiland Johnston in de Stille Oceaan tot ontploffing gebracht. De bom, die de lucht inging met een raket van het type Thor, ontplofte op een hoogte van dertig tot vijftig kilometer. De proef werd tweemaal uitgesteld wegens technische moeilijkheden. Drie proeven in deze serie, die op 8 juni begon, zijn mis lukt. (Van onze correspondent) LONDEN Premier Macmillans steun aan president Kennedy was, zoals giste ren, uit zijn verklaring in het Lagerhuis bleek, krachtiger en positiever dan was verwacht. Hoewel bekend is dat de Britse regering niet helemaal gelukkig is over de abrupte afkondiging van de quaran taine-maatregel, plaatste Macmillan zich vierkant achter de Amerikaanse presi dent. Hij onderstreepte dat een eenheids front van de bondgenoten onontbeerlijk is, omdat het wellicht het voornaamste doel is geweest van Kroesjtsjevs initiatief om een breuk tussen hen te veroorzaken. Macmillan zei onder gejuich dat alle aar zeling thans uit den boze is. Daarom moet er snel worden opgetreden en mag er vooral niet worden teruggekrabbeld. Het viel op dat Macmillan zich door het woord blokkade niet te gebruiken, diplo matiek uitdrukte, want de Britse regering hoopt dat de Amerikanen tijd zullen laten voor een adempauze, hoewel deze er eigen lijk al is door de koerswijziging van een aantal Russische schepen. In feite hield Macmillan zich over de blokkade op de vlakte, kennelijk om voor de Verenigde Staten en de geallieerden in het algemeen, alle vrijheid van handelen voor te be houden. In een ernstige, maar volkomen rustige stemming hoorde het volle Lagerhuis Mac millan aan. Na de eerste schok is de hevige spanning reeds geweken. In elk geval overheerste er in Londen, waar men zijn hoofd niet gauw verliest, almeteen het gevoel dat er over Cuba geen oorlog komt. Aan de andere kant beseffen de Britten, zoals uit Macmillans rede zonne klaar bleek, ook dat er van toegeeflijkheid tegenover Kroesjtsjev en Castro, geen sprake mag zijn, omdat dit alom in de wereld de gevaren zou vergroten. Daarom is ook haast geboden, zoals Macmillan met klem betoogde. Hij streeft, zo gelooft men in Londen, naar twee dingen: opschorting van de be perkte Amerikaanse blokkade en tegelij kertijd stopzetting van de bevoorrading van Cuba met Russische nucleaire projec tielen. Macmillan houdt tevens het oog ge richt op een nieuw topgesprek, of een an dere vorm van overleg op hoog niveau, voornamelijk over algemene ontwapening en de Russische activiteiten op Cuba. Op het ogenblik voelt hij niets voor een eigen initiatief, maar acht het beter de bemid deling aan de waarnemend secretaris-ge- DJIDDAH (AFP) - In Djiddah in Saoedi-Arabië zijn berichten ontvangen van de radio-omroep der koningsgezinde Jemenieten, waarin wordt gemeld, dat de royalisten in de afgelopen dagen aan zienlijke successen hebben behaald in de strijd tegen de eenheden van de revo lutionaire regering te Sanaa. Het belangrijkste van deze successen is de tegenstand die stammen, die trouw zijn gebleven aan Imam Mohammed el Badr, hebben geboden aan de revolutionaire troepen, die poogden het ten oosten van Sanaa gelegen gebied te heroveren. In Sir- wah werd de revolutionaire troepen een zware nederlaag toegebracht. De ko- ningsgezinden veroverden bij deze gele genheid 23 tanks, 16 pantserwagens en 6 militaire vrachtauto's. Voorts werden 32 Egyptische officieren gevangen genomen of gedood. Volgens de radio' der koningsgezinden lo pen de officieren en soldaten der revolu tionaire eenheden in groten getale naar de monarchisten over. Zij zouden hierbij de Egyptische militairen, die zich onder hen bevinden, in de steek laten. Deze zouden thans hun heil zoeken in de vlucht of po gen Sanaa te bereiken. De koningsgezinde radio-omroep meldt voorts, dat het fort van Haidjah in han den der monarchisten is gevallen. Tijdens de strijd om dit fort werd een Egyptisch vliegtuig omlaag geschoten, waardoor er tot nu toe acht van deze toestellen boven Jemen zijn neergeschoten. De radio-omroep blijft in haar uitzen dingen voortdurend de Egyptische inmen ging in Jemenitische aangelegenheden aan de kaak stellen. De stafchef van de revo lutionaire Jemenitische strijdkrachten, ko lonel Abdallah Boezailan, is in Cairo aan gekomen voor militaire besprekingen. DAMASCUS (AP) Radio-Sanaa heeft donderdag verklaard, dat de onttroonde imam Mohammed el Badr in een Saoedi- arabisch ziekenhuis is gestorven aan won den, opgelopen tijdens zijn vlucht uit Je men.. De royalisten hebben het bericht on middellijk tegengesproken en verklaard, dat de Jemenieten binnenkort nieuwe re devoeringen van de 35-jarige imam kun nen verwachten. SINGAPORE Indonesië verwacht in 1964 zijn eerste ruimteraket voor weten schappelijke doeleinden te lanceren, meldt radio-Djakarta. Over het project zou overleg zijn ge pleegd met Russische vertegenwoordigers. Het zou onder meer door premier Djoean- da zijn besproken met de Russische ruim tevaarder Titov, toen deze dit jaar een bezoek bracht aan Indonesië. (A.F.P.). neraal van de UNO, Oe Thant, over te laten. Uit Macmillans opmerking dat jegens Rusland voortaan woorden en beloften al leen niet genoeg zijn en dat deze onaf hankelijk dienen te worden opgehelderd en bevestigd, blijkt dat de houding van de geallieerden in toekomstige besprekingen met de Sovjet-Unie harder zal worden. Oppositie en regering zijn het over Cu ba vrijwel eens. Labourleider Gaitskell uitte sympathie voor de Amerikanen en gispte de Russen voor hun schending van goed vertrouwen, maar hij gaf uiting aan zijn bezorgdheid over de door de Ameri kaanse president genomen stappen. Hij waarschuwde dat een eventuele Ameri kaanse aanval op Cuba een rechtvaardi ging zou kunnen zijn voor een Russische aanval op Turkije, hetgeen een ramp zou betekenen. De raketbases op Cuba kunnen alleen door onderhandelingen worden ver wijderd, aldus Gaitskell. Al het mogelijke moet worden gedaan om een overeen komst te bereiken. Bertrand Russell zei gisteravond in een radio-interview dat het doel van zijn brief aan Kroesjtsjev geweest was een kernoor log te voorkomen. Hij vond Kroesjtsjevs antwoord beter dan hij had verwacht en zei verheugd te zijn dat Kroesjtsjev het met hem eens was dat een botsing tussen Russische en Amerikaanse schepen ver meden dient te worden. Salinger, Kennedy's perschef, verklaar de gisteravond dat Russells telegram aan de Amerikaanse president op het Witte Huis te Washington nog niet was opge spoord. Het Witte Huis heeft sinds maandag avond, toen Kennedy de blokkade van Cuba bekend maakte, 48.000 telegrammen ontvangen. Op elke 22 telegrammen is er slechts 1 dat de maatregelen van de president veroordeelt;» oorspronkelijk was de verhouding 1 op 12. „Haast ongelooflijk vertekend" aldus noemde Bertrand Russel de uiteenzetting van Macmillan. „Ik meende dat hij weg kroop voor de Verenigde Staten op een manier welke mijn haren ten berge deden rijzen". „Ik meen dat zijn verklaring walgelijk is". „In dit geschil, waarin geen van beide partijen het recht geheel aan haar kant heeft, neemt hij aan dat de Verenigde Staten het geheel aan het rech te eind hebben en wat de Verenigde Sta ten doen komt er op neer zich het recht aanmatigen Cuba te overheersen. Geen land heeft daartoe het recht.Het is gewoon imperialisme", aldus de negentig jarige wijsgeer. Wie is wie EEN UURTJE heb ik mij danig zit ten amuseren met een belachelijk boek werkje. Mocht u er behoefte toe gevoelen het te kopen, de prijs bedraagt slechts zestig gulden. Maar ik. mag u er wel op wijzen, dat u voor dit zelfde bedrag op z'n minst dertig maal naar een lachertje in de bioscoop kunt gaan. Maar u moet zelf maar weten wat u kiest. Ik heb zitten bladeren en zitten steek proeven nemen in de met veel ophef aan gekondigde Nederlandse „Wie is wie?", een boek dat de pretentie heeft u de na men, de kwaliteiten en de levenslopen van „4.000 prominente Nederlanders" te verschaffen. Het is gezien de nog toege stane plaatsruimte onmogelijk, de namen op te noemen van de prominenten die er niet instaan. En wellicht zou het nog meer ruimte vergen een opsomming te geven van de namen die er wel in staan, doch die er in geen geval thuis horen. Ik heb de indruk gekregen, dat de ze ker -niet-prominenten die in deze Who's Who vermeld staan, zich zelf lekker uit de doeken der anonimiteit hebben gedaan. IJdelheid der ijdelheden; ik las uitgebrei de levensbeschrijvingen van jongens-zon- der-schijn-van-prominentie. Zij zullen op z'n minst één exemplaar van het hen ver eeuwigende werkje kopen en een eenvou dige vermenigvuldiging leert dat 4.000 x 60 altijd nog 240.000 is. Geen slechte zaak, dunkt me. Ongeacht de naaste fami lieleden dezer geboekstaafden. Vader en moeder zullen allicht ook zo'n eerbewijs aan zeuntje willen bezitten. Zo wordt dat bijna-kwart miljoen allicht een heel half. Het weekblad De Zakenwereld bladerde met mij mee. Het miste op zijn terrein, onder de vierduizend maar eventjes de namen van ir. Philips, ir. Otten, Unilevers Van den Bergh, Aku's Meynen, Schelde's Hupkes, Koninklijke Zout's Van Mourik Broekman, Van den Brink van de Am- sterdamsche- en Burgerhout van de Twentsche Bank. Maar dat is nog maar een kleinigheid vergeleken bij de missertjes op het ge bied van mijn belangstelling: kunst en journalistiek. Wie daar onbreken zijn „met geen balpunt te beschrijven". Men kan over die missers niet eens van mening verschillen. Alleen om lachen. Ik zou aan dit nonsens-werk geen aan dacht wijden wanneer het niet met zoveel ophef was aangekondigd. Nu mag het moet het even, met een paar droge hamerslagen aan de schandpaal gena geld worden, als een stukje volslagen non- sens-voor-zestig-gulden. Wie er in vermeld staan, gun ik hun vreugde. Wie niet moeten er niet om treuren. Stel u voor: ook mijn naam ontbreekt. En ook ik ben niet in wenen uitgebarsten. Advertentie voor alle jongens en meisjes die van boeken houden.. Hartelijk welkom bij iedere boekhandel. En vergeet daar niet naar mijn kleurig avonturen boekje te vragen. Axi? A® Huisarrest. Walter Sisoeloe, voormalig lid van het dagelijks bestuur van de in Zuid-Afrika verboden negerorganisatie het Afrikaanse Nationale Congres, heeft vijf jaar huisarrest gekregen. Volgens welingelichte kringen is Sisoeloe dezer dagen naar het Britse protectoraat Beet- sjoeanaland gevlucht om aan het arrest te ontkomen. Thuis best. Binnenkort zullen mensen die in Kenya een korte gevangenisstraf moeten uitzitten, dit in hun eigen huis mogen doen. Het is te duur om ze in de gevangenis te zetten. Tachtig percent van de 24.000 gevangenen zitten een straf uit van zes maanden of minder. Het overgrote deel daarvan wegens het ontduiken van belasting. Lectuur. Joegoslavië heeft bij de Albanese zaakgelastigde in Belgrado krachtig ge protesteerd tegen het verspreiden van anti-Joegoslavische lectuur door de Al banese legatie. Hebberig. Veertig mensen zijn om het le ven gekomen bij onlusten tussen de be woners van twee dorpen in een onher bergzame bergstreek in het zuiden van Mexico. Aanleiding tot de gevechten was een twist over de eigendomsrechten van een stuk land. Advertentie (Wat Kan kan kan Kan alleen) I. KAN - juwelier - horloger BARTELJORISSTRAAT 2 HAARLEM TELEFOON 13004 Strijd om een ziel. De Canadese predikant William Hull uit Jeruzalem zal in het voorjaar een boek uitgeven, getiteld „De strijd om een ziel", waarin hij verslag uitbrengt van zijn gesprekken met Adolf Eichmann, die wegens zijn aandeel in de dood van zes miljoen Joden werd op gehangen. Verband? In verband met de kritieke si tuatie aan zijn grens zal India niet deel nemen aan de Gemenebestspelen, die volgende maand in Perth (Australië) worden gehouden. India behoudt echter zijn kandidatuur voor het organiseren van de spelen in 1966. Jodenvervolging. Australië zal de kwestie van de vervolging van Joden in de Sov jet-Unie voorleggen aan de commissie van de Verenigde Naties, die zich bezig houdt met rassenvooroordelen en onver draagzaamheid op godsdienstig gebied. Frisse aanpak. De verkeerszondaars van Belgrado zullen morgen in het openbaar terechtstaan. Het publiek zal de jury vor men. De overtreders zullen een goed ant woord moeten geven op de vraag waar om zij het rode licht negeerden of te snel reden. De kleine zondaars krijgen een gratis bioscoopbiljet om een film over verkeersregels, ongevallen enz. te zien. Als zij niet naar de voorstelling gaan moeten zij terecht staan. Weer compleet. President Guido van Ar gentinië heeft dr. Jose Manueal Asti- gueata benoemd tot minister van Defen sie, waardoor het Argentijnse kabinet weer compleet is. De post was vacant sinds september, toen Argentinië een militaire crisis doormaakte. Het zit ze niet glad. Het gemeentebestuur van Straatsburg heeft in het raam van de „ontduiving" besloten om de beroem de kathedraal in deze stad met gelati ne te laten insmeren. Men hoopt dat de duiven hierdoor zo ontmoedigd zullen worden, dat zij deze glibberige plaats voor een andere verruilen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3