door Grete Dölker-Rehder (Vertaald uit het Deens) uitnodiging PUZZEL NO. 9 Een R.A.Lvol voorpret voor wintersportvrienden TANTE PATENT Jé PANDA EN DE MEESTERSECRETARIS IN DONKER AMSTERDAM WERKEN PASTOOR EN PREDIKANT ALS VRIENDEN SAMEN ZATERDAG 27 OKTOBER 1962 17 Ons vervolgverhaal TANTE SAAR TERUG NIEUWE „ELLEBOOG" Het is nu KINDERBOEKENWEEK IN HAARLEM Uw wintervacantie een nieuwe vakbeurs £57 i 1 1 i i i y T r I t I 4 EIKE AGENA 69) Weet je nog, Eike, toen ik op het s duin stond en ik de zee speelde en de wind? Toen begreep je me, en je gaf door aan je kind, wat je van mij ontving. Alles wat ik je zei en alles S wat ik voor je zong of speelde, was H voedsel voor je wordend kind. En zo, S zie je, is het ook mijn kind gewof- Ëjj den. Eike, ik heb recht op je kind: 3 Geef me Tönis!" 3 Eike, die de hele tijd vlak voor S Jurian gestaan had, was, toen hij g§ over zijn geestelijke vaderschap be- 3 gon te praten, op een stoel gaan zit- ten en had haar handen in haar gs schoot gevouwen. Ieder woord van hem dronk ze in. Het was weer he- 5 lemaal als vroeger. Vergeten waren alle teleurstelling, ontgoocheling en S verbittering. Ze was weer helemaal S in zijn ban en vergat alles om zich 3 heen. Ze was zo in hoger sferen, dat 3 ze zijn laatste vraag niet eens hoorde, g Pas toen hij zich over haar heen g bood en herhaalde: „Geef me Tönis"!, 3 voelde ze een schok en was het, als- g of ze uit een droom ontwaakte. g Toen vroeg ze verward: „Wat be- 3 doel je, Tönis? Moet ik jou Tönis ge- s ven? Moet hij met jou naar Duits- g land gaan? Och neen, Jurian Cordes, dat kun je niet menen Maar Jurian verzekerde: „Niets g m»en ik zo ernstig als dit", g Eike dacht aan Tönis. Ze hield haar hoofd een beetje opzij. Een vage j§ glimlach speelde om haar mond. j „Hij is nog zo jong", zei ze. j Maar Jurian Cordes zei, bijna ver- j ontwaardigd: „Jong?" En toen ver- j volgde hij haastig: „Hij is negen j jaar, en het wordt de hoogste tijd met zijn opleiding te beginnen, als hij tenminste wat bereiken wil". Eike keek verrast op: „Iets wil be- j reiken?" „Ja, natuurlijk", zei Jurian onge- I duldig. „Ik heb je toch gezegd, dat j hij buitengewoon muzikaal is, dat hij I een uiterst fijn gehoor, bijzonder ge voelige vingers en, wat nog het be langrijkste is een hartstocht voor mu ziek heeft?" Eike knikte. Toen zei Jurian met veel nadruk: „Zie je, Eike, jij bent toch een vrouw, die begrijpt wat dat betekent, als een kind zo'n gave heeft, en dat het een zeldzaam geluk is als er iemand komt die die gaven ontdekt en wil bevor deren. Denk toch eens in, als die jon gen hier blijft, dan gaat zijn prachtig talent verloren, een goede school kan hij niet bezoeken, zijn muzikale op leiding laat te wensen over en ten slotte kan hij niets anders meer wor den dan vuurtorenwachter aan de Witte Knee Maar toen stond Eike plotseling op en keek hem recht in de ogen. Haar stem beefde een beetje, toen ze zei: „Vuurtorenwachter aan de Witte Knee? Ja, dat moet hij nu juist wor den, en iets beters en mooiers kan ik me voor hem niet indenken. Dan heeft hij ook iets bereikt, als hij dat met zijn hele hart, zijn hele ziel wordt! Jij maakt muziek, opdat de mensen vrolijk en goed worden, en wij hier steken het licht in de vuur toren aan, opdat ze rustig en veilig over de gevaarlijke zee kunnen varen. Het een is net zo belangrijk als het ander en de hoofdzaak is, dat men het goed doet. Ik zal een zuiver ge weten hebben, als ik Tönis zo op laat groeien, dat hij een goede vuurtoren wachter wordt. Maar ik zou mezelf eeuwig verwijten maken, als ik hem nu met jou meegaf en hij zou mis schien toch geen goed kunstenaar worden. Dan zou hij voor allebei be dorven zijn". Jurian Cordes zweeg. Eike had hem helemaal ontwapend met haar grote, heilige ernst. En eigenlijk moest hij haar gelijk geven. Had hij zichzelf niet dikwijls de bange vraag gesteld: „Maar hoe moet het, als het me niet gelukt een echt kunstenaar van Tönis te maken? .Wat dan?" En het ant woord had hij ook toen al geweten: „Dan heb ik zijn leven verknoeid". En toch hij was zelf kunstenaar, hij geloofde aan de gave van Tönis Flor, en daarom voelde hij zich ook verplicht, van hem te maken waar toe hij bestemd scheen. Hij zweeg nog altijd, en Eike was bang, dat ze te hard geweest was in haar woorden. Verzachtend zei ze: „Bovendien is hij nog een kind en heeft hij zijn moeder nodig". Ze voeg de eraan toe: „En je hebt nog niet eens een meid". Jurian hief zijn hoofd op: „Hij is een jongen en heeft een vader nodig, en een meid krijgen we wel „Vader?" vroeg Eike. ,,'s Winters heeft hij Hannis Haulsen en 's zo mers Tyge Taden". Jurian Cordes fronste zijn voor- hoofd. „De ene is een lomperd en de ande- 3 re een nietsnut", zei hij, „en ze heb- 3 ben geen van beiden begrip voor je kind". „Tyge is Tönis' peetvader", ant- woordde Eike. „Bertien zelf heeft 3 hem dit verzocht". „Wat stel je weinig vertrouwen ip g me, Eike, dat je die twee de voor- 3 keur geeft boven mij Eike hief afwerend haar handen op s en liet ze toen weer zakken. „Ik geef hun niet de voorkeur boven jou, Ju- 3 rian Cordes. Maar Tönis Flor hoort j§ j hier thuis, en en je mag mijn kind 3 niet wegnemen!" „O Eike, Eike zuchtte Jurian g smartelijk. Hij greep naar zijn viool, die nog op d^ tafel lag, en begon 3 zonder overgang heftig te spelen. Het 3 was, alsof hij wist dat alle woorden s nu zinloos geworden waren en alsof 3 hij al zijn verdriet en zijn teleurstel- 3 lingen in muziek moest uitdrukken. s Smart, liefde, toorn, hartstocht en 3 verlangen, alles legde hij in zijn spel. =g En Eike stond voor hem, bevend van 3 ontroering. Ze hield beide handen te- 3 gen haar borst gedrukt, en achter 3 haar grote ogen brandden de tranen. 3 Onafgebroken keek ze Jurian Cordes |1 aan, die, met zijn bovenlichaam licht voorover gebogen, volkomen in zijn 3 spel verdiept, in het midden van de 3 kamer stond. Plotseling klonk er een klap en een j heftig gerinkel, en met een regen van 3 glassplinters vloog een oude laars door het keukenraam. De viool gaf 3 een schrille toon, als een noodkreet, g en zweeg toen. Jurian Cordes wankel- 3 de van schrik, Eike hield beide han- 3 den voor haar geopende mond. Als in 3 een vizioen zagen ze Tyge Tadens p vertrokken gezicht voor het raam, even later was het weer verdwenen. Een ogenblik bleven ze beiden als ji verlamd in de kamer staan. De laars 3 en de glasscherven lagen tussen hen 3 in op de vloer. Door het vernielde 3 raam kwam ook een koude wind naar 3 binnen. De professor legde zijn viool en de 3 strijkstok met trillende vingers weer 3 in de kist. „Wat een bruut", siste hij tussen 3 zijn tanden. Boos keek hij Eike aan. 3 „En bij zo iemand wil je blijven? 3 Aan zo iemand wil je Tönis toever- 3 trouwen?" vroeg hij toen zacht. Eike Flor liet langzaam haar han- 3 den zakken. Haar ogen schenen geslo- 3 ten te zijn. Toen opende ze haar ogen 3 weer en zei met bleke lippen: „Tyge 3 Taden is vuurtorenwachter aan de Witte Knee. Tönis Flor en ik horen bij hem". En Jurian Cordes ging heen. Tyge Taden, de nieuwe vuurtoren wachter van de Witte Knee, begon 3 zijn werk met ijver en beleid. Wel nam hij het met de tijd van 3 het aansteken en doven van de lich- 3 ten niet zo nauw als Bertien Flor, die daarvoor precies het invallen van de 3 ochtend- en avondschemering geno men had. Waarom zou hij zijn Eike 3 nog niet eens naar zich toetrekken? 3 En waarom zou hij 's avonds nog niet een poosje zijn lange benen onder 3 de tafel steken om gezellig zijn pijp leeg te roken, hoewel het al donker 3 was? Op die paar minuten kwam het 3 niet aan. Hij lachte alleen maar, als 3 Eike hem angstig tot spoed aanmaan- 3 de. (Wordt vervolgd) DE OECUMENISCHE GEDACHTE wint allerwegen veld: New Delhi en Rome vormen er de bewijzen voor. Maar Amsterdam kan er prat op gaan, dat die gedachte daar reeds sinds jaren een levende praktijk is, zij het op kleine schaal, dank zij de pastoor van de Sint Nicolaaskerk en de dominee van de Oude Kerk in het hart van „donker Amsterdam". Overtuigd als zij zijn, voor hetzelfde doel te werken het zieleheil der mensen is er tussen beide geestelijken een broederlijke samenwerking gegroeid, die alle verschillen tussen hen tot onbelangrijke bijkomstigheden reduceert. Men kon pastoor en dominee nog dezer dagen gezamenlijk, gewapend met collectebussen, langs de deuren zien trekken om geld in te zamelen voor gebrekkige kinderen. Als straks Kerst mis nadert (de heilige winkelweek', pleegt de pastoor te zeggen) zal de dominee J„ik zit in de warme buurt, maar ze hebben me de koudste kerk gegeven in de katholieke kerk preken. En de kerkelijke bewoners van de walletjes, katholiek en protestant, zullen hier dan tezamen het kerstfeest vieren. Dominee en pastoor worden in hun „zondige buurt" op handen gedragen en hun vriendschap is zelfs zo groot, dat zij deze zomer samen op vakantie gingen. DAT GEBEURDE in de nieuwe auto van de dominee. Voor het instappen zei de pastoor: „Wat betekenen de letters HK op jouw nummerbord?" Dominee: ..O, dat? Hervormde Kerk natuurlijk". Pastoor: „Of is het misschien de afkor ting van: half katholiek?" Dominee: „Dan zal het wel heel katholiek be tekenen. maar niet rooms". En schaterend reden de mannen weg. OP 17 NOVEMBER, als Sint Nicolaas in Amsterdam aankomt, zullen de bei de geestelijke leiders bij zijn begroe ting aanwezig zijn en als ieder jaar zal de dominee dan de katholieke herder aanstoten en toefluisteren: „tsjonge, wat jammer, dat jij maar pastoor bent. Wat zou zo'n bisschopsgewaad jou goed staan"! Zij plagen elkaar graag, die twee, maar zij kunnen ook avonden lang over theologische vraag stukken discussiëren, verschanst ach ter dikke rookwolken van het zelfde pakje tabak. En wie in geeste lijke of materiële nood verkeert, die heeft nooit vergeefs bij hen aangeklopt. Pastoor J. A. Solleveld en ds. W. W. Smit leveren dagelijks het bewijs, dat alle gepraat over oecumene geen ge theoretiseer behoeft te zijn. Saar officieel mevrouw S. Bacher- ach die vijftig jaar lang met een bloemenstalletje op het Rembrandtplein heeft gestaan, had bij haar jubileum niet alleen een feest door de Amster dammers aangeboden gekregen, maar ook een reis naar Irael. De reis is wel aan haar besteed geweest. Ze heeft het land in alle richtingen doorkruist en is enthousiast over alle belevenissen weer in haar goede oude Mokum terugge keerd. En nu staat ze weer op het plein tussen de bloemen, zoals al die vijftig jaren. Tante Saar is inmiddels 75 ge worden en hoewel ze er nog niet aan denkt, zich uit de handel terug te trek ken, wil ze in de toekomst de ochtend uren aan haar jongste dochter overla ten om dan zelf alleen 's middags in het stalletje te staan. VAN ALLE kindercircussen, die Ne derland telt en dat zijn er nogal wat is Circus Elleboog wel het meest bekende. Het circusje heeft een moei lijke tijd achter de rug. Toen de gale- broken voor de bouw van het nieuwe hoofdkantoor van de Nederlandse Bank raakte Elleboog zijn clubhuis kwijt. Na lang zoeken heeft men een pand gevonden in de Egelantierstraat in het hartje van de Jordaan. Voor de kleine circusartiesten die voornamelijk in de pijp (de oude buurt achter het Frede- riksplein) woonden, was de afstand naar het nieuwe clubhuis wel wat groot. En zo zag men de „Pijpers" langza merhand verdwijnen uit de circusge meenschap. Hun plaatsen zijn ingeno men door Jordanertjes, van wie er nu een kleine 200 geregeld oefenen in acro batiek, dansen en het zich bewegen in dierehuiden. Ook de leiding is ge wijzigd. Mevrouw Iet LasterTer Haar, de oprichtster, is opgevolgd door de heer J. J. Pijnacker Hordijk, in de Jordaan vrijwel uitsluitend bekend als „Ome Sjon". Circus Elleboog is het winter seizoen begonnen met een optreden bij de opening van de Kinderboekenweek. Voorts zal het iedere laatste zondag van de maand 's middags de Kleine Komedie bespelen. Als het nieuwe clubhuis, waarvan de inrichting wordt gemaakt door de jongens'en meisjes zelf met hulp van leiders en buurtge noten, geheel klaar is, zal er ook een eigen zaaltje zijn, waar voor beperkte kring voorstellingen kunnen worden ge geven. Advertentie voor alle jongens en meisjes die van boeken houden. Hartelijk welkom bij iedere boekhandel. En vergeet daar niet naar mijn kleurig avonturen boekje te vragen. Première in Haarlem. In de Stads schouwburg te Haarlem zal De Nieuwe Komedie vrijdagavond 9 november onder regie van Erik Vos de première geven van „De Held van het Westen" van John M. Synge. rij aan het Frederiksplein werd afge- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiii[iiiiiii)iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiinii[iiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[ni[jïjj Horizont.: 1. grep pel; 3. schoenvorm; 5. metaalsoort; 7. wier- oort; 8. lichaamsdeel; 9. drukte; 11. zijde van het voorhoofd; 13 wijze; 15. bloem; 17. kruipend dier; 19. naam of opschrift van een boek; 21. meisjes naam; 22. gevangenis; 23. uitslag op meta len; 25. It. dichter; 27. edel; 29. ketting; 31. deel van een circus; 33. lengtemaat; 35. zwemvogel; 36. deel van het gelaat; 37. be kend dier; 38. in houdsmaat; 39. slot. Verticaal: 1. mon ter; 2. oogvocht; 3. schrijfkosten; 4. ben de; 5. hoofddeksel; 6. stok met voettrede; 10. huid; 12. vogel; l-f. zangstem; 15. soort sleutel; 16. rangtel woord; 17. hoon; 18. soort; 19. hoog bouw werk; 20. adreskaar tje; 24. boomloot; 26. landtong; 28. platvis; 29. houten schoeisel; 30. wijzer van een kompas; 31. zilt vocht; 32. hoekbalkon; 33. dwaze gewoonte; .34. ommegang. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen voor donderdag a.s. in ons bezit te zjjn. OPLOSSING PUZZEL NUMMER 8: Horizontaal: 1. kabel, 5. gevat, 10. nobel, 12. temet, 14. aker, 15. ook, 17. Riga, 18. teller, 20. nadeel, 22. Ir, 23. Alkmaar, 25. no, 26. eg, 27. aak, 28. A.D., 30. smet, 32. egel, 34. die, 35. of, 36. de, 37. gom, 38. plan, 41. mier, 44. tr, 45. ant, 47. nn, 49. er, 51. magneet, 54. gl, 55. Geneve, 57. roebel, 59. eden, 60. nop, 62. gene, 63. regie, 65. reder, 66. roest, 67. baret. Verticaal: 1. koker, 2. Abel, 3. Berlage, 4. el, 6. et, 7. verdrag, 8. amie, 9. tegen, 10. na tie, 11. do, 13. talon, 15. orka, 16. knak, 19. el, 21. Aa, 24. Man, 26. emelt, 29. degen, 30. sip, 31. ton, 32. Eem, 33. lor, 39. Armenië, 40. Inn, 42. integer, 43. neger, 45. Agen, 46. terp. 48. Aller, 50. reder, 52. a.v„ 53. e.o., 54. genet, 56. nego, 58. bede, 61. Ót, 64. es, 65. Ra. PRIJSWINNAARS PUZZEL NUMMER 8: 7.50: J. Meyer, Roerdompstraat 19, Haarlem, 5.00: Mevr. S. de Graaf Slomp, M. v. Heemskerkstraat 59, Haarlem. 2.50: R. Wijngaard, Boterstraat 12, Haar lem. Het beste skinieuwtje in de RAI is deze hakautomaat die de normale ski binding vervangt. Bij botsingen wordt kleind (Van onze Amsterdamse redacteur) DE ENORME TOENAME van het aantal Nederlanders dat zich een winter- vakantie kan permitteren heeft de directie van het RAl-gebouw doen besluiten een tentoonstelling op het gebied van wintersport en wintergenoegens te organi seren. Deze nieuwe beurs de eerste op dit gebied die ooit in Nederland is gehouden is gisteren onder de naam „Uw wintervakantie" geopend. De ten toonstelling is wat bescheiden van opzet, maar als men de laatste Goed Kamp" vergelijkt met de eerste, beseft men koe snel zulk een beurs kan groeien. Hoewel het juiste aantal Nederlanders dat naar de wintersport gaat of in de winter maanden naar de bergen trekt om zo maar wat te luieren moeilijk is te schatten, meent men dat het er minstens 100.000 zijn. Uit de vervoercijfers van de Neder landse Spoorwegen is gebleken dat de toename van de grote groep lieffiebbers van zon en sneeuw sinds 1958 niet minder dan 60 percent bedroeg. op de wereldkampioenschappen zijn be haald, zeer goed voldoen. De wintersporter wil ook iets nieuws zien. Dat is voor hem dan wellicht de hak-automaat, die de voet uit de ski be vrijdt zodra deze tegen een obstakel stuit en die dan ook speciaal voor begin ners en pisteskiërs wordt aanbevolen. Been- en enkelbreuk zijn hier uitgesloten, zegt de fabrikant. Niet geheel nieuw, maar wel steeds meer in de aandacht komend, is de zogenaamde ski-bob of sneeuwfiets, een vermakelijk apparaat dat doet denken aan een fiets, waarvan de wielen door ski latten. zijn., vervangen. Een uitkomst voor degenen, die de ski's wat te wankel vinden en in een wintersportoord eens iets anders willen doen dan wandelen. Het hinderlijke snel wijdworden van ski schoenen heeft geleid tot de ontwikkeling van de zogenaamde schoen-in-schoen. Wie schoenen koopt doet goed te overwegen een zooispanner aan te schaffen om het kromtrekken van de schoenen tijdens de zomerrustperiode te voorkomen. Natuurlijk ontbreekt de wintersportkle- ding niet. Enkele malen per dag tonen zes mannequins de nieuwste mode op dit gebied, waarbij ons zijn opgevallen de ski- knicker, een sportieve korte skipantalon, de poncho en de himalaya-sok, die niet van buiten, maar van binnen is geruwd en daardoor heerlijk zacht loopt. Moderne après-ski-kleding is vrij kostbaar, maar wij zagen reeds een complete winstersport- uitrusting voor 121,50 (dame) en 156,25 (heer). Wie per auto naar de winterse bergen rijdt dient bijzondere maatregelen te tref fen. Enkele firma's exposeren diverse merken en uitvoeringen sneeuwbanden en sneeuwkettingen, vele modellen skidragers en allerlei accessoires, die bij slechte weersomstandigheden nuttig kunnen zijn. De A.N.W.B. legt bij alle goede raad de nadruk op de „internationale winter- sportbrief", die eind vorig jaar is inge steld. Dit reisdocument dekt een groot aan tal risico's, die aan een vakantie in de sneeuw zijn verbonden. Bij het verlaten van de tentoonstelling kan men zich even op het ijs wanen door het zogenaamde rollcurling te beoefenen. Hiervoor worden dezelfde curlingstenen ge bruikt als bij ijscurling, maar dan aan de onderzijde voorzien van enige kogel tjes, zodat zij over een gladde barde baan precies zo glijden als op het gladde ijs. Deze nieuwe sport heeft vooral in Frank rijk veel beoefenaars. „Uw wintervakantie" is t/m maandag aanstaande geopend. „UW WINTERVAKANTIE" is een ten toonstelling met een voorlichtend karak ter. De A.N.W.B. en de Nederlandse Ski vereniging hebben grote stands ingericht. Waar men ruime documentatie en alle in lichtingen kan krijgen over de wintersport oorden. Reisbureaus en scheepvaart- en luchtvaartmaatschappijen kunnen boven dien vertellen hoe -men- er kan komen. Het grootste deel van deze m de glazen zaal van-de RAI ingerichte tentoonstelling geeft een overzicht van de materialen die bij zo'n winterse vakantie te pas komen. Daar zijn natuurlijk de schaatsen, maar vooral de ski's. In de zaal lopen 4 Oosten rijkse skileraren rond, die de bezoekers graag een uiteenzetting geven over de vele soorten ski's en die behulpzaam zijn bij het doen van de juiste keuze. De licht metalen ski heeft op het ogenblik reeds 25 percent van de markt veroverd en sinds verleden jaar zijn er ook ski's van kunst stof die, getuige de successen, die hiermee de schoen automatisch van de ski los gemaakt, waardoor de kans op been- en enkelbreuk aanzienlijk ver wordt. Een oorspronkelijk stripverhaal door Annie M. G. Schmidt en Fiep Westendorp 49. „O kijk," riep tante Patent. „De leeuw! De :euw Sesam! Kijk toch, neef Boordevol, hoe GOED le leeuw is geworden door het moraal-hormoon." Inderdaad," zei neef Boordevol. „Werkelijk onge looflijk. Daar ligt Sesam te sluimeren met een ko nijntje in zijn armen. En het diertje is niet eens be ducht voor het roofdier. Hoe merkwaardig." „Zie je nou wel?" roep tante Patent. „Waarom toch al tijd zo weifelachtig doen over je eigen uitvinding, neef? Je ziet nu toch dat het helpt? De dieren worden edel en goedaardig. De mensen worden no bel en onbaatzuchtig. Als iedereen voortaan de tablet jes inneemt, dan krijgen we een wereld zonder boze humeuren, en geen enkel dier vreet meer een ander op! Zie je wel, neef Boordevol?" COL MMTEN TOONDE» 14-73 4. Toen Panda de volgende ochtend het huis wilde verlaten, hield Jolliepop hem tegen. „Pardon, mijn heer Panda", zei de trouwe knecht, „hier zijn uw hoed en wandelstok. Die hebt u beslist nocfig". „Voor dat baantje van duvelstoejager?" vroeg Panda' ver bluft. De knecht schudde het hoofd met een stille glimlach. „Ik heb ervoor gezorgd dat u een pas sende betrekking zult krijgen bij de Bikkeldammer Bank zei hij. „U moet daar de bankpresident op zoeken en hem zeggen dat u mijnheer Panda bent, dan komt alles in orde". „Hm.dat is erg aar dig van je", zei Panda aarzelend, maar ik word toch liever duvelstoejager, geloof ik". De bediende zak te wat in en zuchtte smartelijk. „Dan is al mijn moeite voor niets geweest", zei hij op zachte, ver wijtende toon. „Het doet me wel pijn, mijnheer Pan da. Heus, meer dan ik zeggen kan. Ik.„Stil maar stil maar!" riep Panda uit. „Ik ga wel naar de Bikkeldammer Bank". Heel goed, mijnheer Panda", sprak Jolliepop oplevend. „Vergeet vooral niet uw hoed en stok, want daarmee maakt men altijd een goede indruk". Dat was waar, want op datzelfde ogenblik maakte iemand die aldus was uitgerust een goede indruk op de portier van de Bikkeldammer Bank. „Wilt u de bankpresident spreken, mijnheer''" vroeg de portier eerbiedig. „Mag ik uw naam we ten?". De bezoeker tipte de as van zijn sigaret en zei zonder blikken of blozen: „Mijn naam is Panda goede vriend".

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 17