T roepenschip op weg naar Waterman Nederland 3 Bouwactiviteit in eerste halfjaar iets verminderd Veel Spaanse vrouwen mogen in Nederland blijven AGE :t hm BROS.' Polle Pin Kort en bondig Maar het huwelijk moet kinderloos zijn Antieke meubelen houden waarde Rustige demonstratie van „Ban de bom'' Luchtpost Prinses Beatrix was in Islamabad Duits binnenschip op IJselmeer gezonken Door slechte weer in eerste kwartaal Zes doden in het verkeer Onbestendig ZATERDAG 27 OKTOBER 196 2 „Free as Air" Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Belangstelling voor sport nam ook vorig jaar toe 31. „Ach, Polle", zegt Noet (met een K), „het is allemaal een misverstand, dat verband is geen verband, maar zoiets als een hoed!" „In dit land lopen we allemaal met een ingewikkeld hoofd, dat vinden we mooi, maar we hebben jammer nemen, helemaal geen hoofdpijn!!" Ja, maar, zegt Slokop, „hoewel je genoeg niets mankeert, moet je toch maar wat medicijnen in- je hebt wel een beetje opmontering nodig!" WEERRAPPORTEN A De Nederlandse regering heeft besloten vrouwen van buitenlandse arbeidskrachten op bepaalde voorwaarden in staat te stel len in Nederland te wonen. De voorwaar de zijn dat het huwelijk op het ogenblik van de komst van de vrouw naar Neder land kinderloos is en dat de man zijn proeftermijn van twee maanden in Neder land met goed gevolg heeft doorstaan. De vrouw moet dan gaan werken in de so ciale sfeer, waardoor zij, als aan de an dere voorwaarden is voldaan, een werk vergunning zal kunnen krijgen. Deze rege ling is in de praktjjk in hoofdzaak van be lang voor Spaanse vrouwen. De minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, en de staatssecretaris van So ciale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, hebben dit in Den Haag mee gedeeld. De regering is er zich van bewust dat het wenselijker zou zijn als alle gehuwde buitenlandse arbeiders hun gezinnen mee naar Nederland zouden kunnen nemen. Het hoofdmotief voor de beperking is de wo ningnood. Men is tot bovengemelde rege ling gekomen door afweging van de be langen van de Nederlandse en van de bui tenlandse met name de Spaanse ge zinnen. In antwoord op een vraag heeft minister Beerman meegedeeld dat kinderen die uit een in Nederland werkzaam buitenlands echtpaar in Nederland worden geboren „voor lief worden genomen". Een speciale regeling is getroffen voor Spanjaarden uit de streek bij Barcelona, die enige tijd geleden door overstromingen is getroffen. In dat geval laat men het vereiste van kinderloosheid vervallen. Het hangt van de omstandigheden af of het echtpaar de kinderen in Nederland bij zich zal kunnen nemen. De werkgever van de kinderloze vrou wen moet passende woonruimte ter be schikking van de werkneemster stellen. Minister Beerman wees erop dat dit in de meeste gevallen geen grote moeilijkheden zal opleveren daar de vrouwen in de so ciale sfeer zullen gaan werken, d.w.z. in ziekenhuizen, bejaardenhuizen, woonoorde voor buitenlandse arbeidskrachten en der- Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Te lefoon 12223. Groot Heiligland 64. A. Mudde. Gasthuisvest 45. gelijke. Tewerkstelling in de industriële sector acht de regering ongewenst. Staatssecretaris Roolvink heeft meege deeld dat er ongeveer 3.850 Italiaanse en 3.250 Spaanse arbeidskrachten in Neder land zijn. De vrouwen van de Italianen wensen in het algemeen in Italië te blij ven. zodat het vraagstuk voornamelijk be trekking heeft op Spaanse echtparen. Vijf tig procent van de Spanjaarden is ge huwd maar het is niet bekend hoeveel van deze huwelijken kinderloos zijn. De Haagse afdelingen van de P.S.P. en de verwante groepen „socialistische jeugd" en „Ban de bom" hebben in Den Haag op rustige wijze tegen de Ameri kaanse politiek jegens Cuba gedemon streerd. Een honderdtal voor het meren deel jonge mensen kwam dicht bij het station Hollandse Spoor samen en trok naar de Amerikaanse ambassade, waar een P.S.P.-delegatie een petitie aanbood. In de stoet werden leuzen meegedragen als ..Onderhandelen, niet pokeren", „Geen derde wereldoorlog", „Amerika speelt met vuur in Cuba-avontuur", „Raketten en bommen, het middel der dommen", „Geen oorlog om Cuba" en „Beter samen bestaan, dan samen ondergaan". De rechtbank te Amsterdam heeft de faillissementsaanvrage van de directeur van de musical „Free as Air" (die op het ogenblik in Rotterdam speelt) afgewezen. De rechtbank achtte het vorderingsrecht onvoldoende vastgesteld. De faillissements aanvrage was ingediend namens de voor malige directeur van „Free as Air", de heer Theo Woldberg. HOLLANDIA De laatste 600 Neder landse militairen die nog in Hollandia wa ren gelegerd, zijn met de „Waterman" vertrokken. Het schip zal heden in Biak nog 300 militairen opnemen, waarna het via Singapore, Djiboeti en Port Said naar Rotterdam zal varen. De militairen op de „Waterman" behoren vrijwel allen tot het c Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Het Nederlands Dans Theater. Zondag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Oorlog en vrede" van Tolstoi. Regie Irene Babel. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 u. en zondag ook 1615 u.: „Fra Diavolo", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Het verraad der Tartaren", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Ciske de Rat", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Warenhuis op stelten", a.l. Van daag 23.30 u.: „De vruchten zijn rijp", 18 j. Zondag 11 u.: „De levensroman van Richard Tauber", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Romance la carte", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Zondag 14 en 16.15 u.: „Verraad van de zwarte roofridder", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „So lacht und küsst man in Tirol", a.l. Zondag 11 u.: „Afrika zonder genade", 14 j. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De volmaakte bankroof", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „G.I. Blues", a.l. Studio, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Hondjes en blondjes", a.l. Zondag 11 u.: „Het geheimzinnige leven van dr. Faust", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Flaming Star"; zondag 14.30 u.: „Chaplin-festival", a.l. Van maandag tot en met donderdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Schuttersstukken van Frans Hals en stijl kamers. Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 1317 u. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling van werken van Appel, Chailloux, Nannin- ga, Corneille, Esser, Van Heusden, Luce- bert, Sluyters, Toorop, Verwey, H. Kruy- der en Zadkine. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 u. Tot en met 11 november. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Schilderijenexpositie Naamloos. Dagelijks van 917 u. en tijdens de klas sieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18— 20 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober tempera's en olieverfschilderijen van H-ms Mulder. Dagelijks van 1018 u. en van 2022 u.: Klassiek grammofoonplatencon- cert van 2122 u.: Vroeg-Duitse barok muziek. Teylers Museum (Spaame 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School. Dagelijks (behalve maandag) van 11—15 u. Eerste zondag van de maand 13—17 u. Galerie „Uittenhout" (KL Houtstraat 41): Studies in olieverf en aquarel van Leen Spierenburg. Dagelijks geopend van 10.30— 17 u.; zondag van 14—17 u.; vrijdag ook van 2022 u. Tot en met 17 november. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks van 1012.30 u. en 13.3017 u„ en zondag van 1417 u. Tot december. DIVERSEN Vleeshal Vogel-expositie van „Onder ling Genoegen" en de tuinbouwstudieclub „Haarlem en omstreken". Vandaag ge opend van 1022 u. en zondag van 10— 20 u. Café-chantant „Adam en Eva", Iedere avond cabaret (halve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 20 2 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 26 oktober). ZATERDAG 27 OKTOBER City, 19 en 21.15 u.: „De laatste der Vi kingen". Rex, 19.30 u.: „The Alamo". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag).; 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling aquarellen en schilderijen Jan Budding. ZONDAG 28 OKTOBER City, 14.30 u.: „De zwarte ridder"; 19 en 21.15 u.: „De laatste der Vikingen". Rex, 15 u.: „Strijders der duisternis"; 19.30 u.: „The Alamo". Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling. MAANDAG 29 OKTOBER City, 20 u.: „De duurste man van het leger". Rex, 19.30 u.: „The Alamo". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder za terdag. ZATERDAG 27 OKTOBER Kenncmer Theater, 19.30 u.: „De kanon nen van Navarone"; 23.30 u.: „Alle zonden dezer aarde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: Eddie slaat zich er door". W.B. Theater, 20 u.: „X 25 meldt". ZONDAG 28 OKTOBER Kennemcr Theater, 14.30 u.: „De redder van fort Shallan"; 16.30 en 19.30 u.: „De kanonnen van Navarone". Luxor Theater, 14.30 u.: „De straatjon gen van Madrid"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat zich er door". W.B. Theater, 14.30 u.: „Tarzan's vlucht"; 16.30 en 20 u.: „De Perzische maagden roof". MAANDAG 29 OKTOBER Kennemer Theater 19.30 u.: „De kanon nen van Navarone". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat zich er door". W.B. Theater, 20 u.: „De Perzische maag denroof". ZATERDAG 27 OKTOBER Marquette-theater, 20 u.: „Het verraad der Tartaren". ZONDAG 28 OKTOBER Marquette-theater, 14.15 u.: „Donald's goudmijn; 16 u.: „Het verraad der Tar taren"; 20 u.: „Ciske de Rat". 17de infanterie-bataljon. De „Waterman" wordt eind november in Rotterdam ver wacht. Totaal zijn in oktober uit Nieuw-Guinea 7000 Nederlandse militairen vertrokken. Dit aantal is hoger dan op het eind-sep- tember opgestelde schema was aangege ven. Er zijn in Nieuw-Guinea nu nog ruim 2000 Nederlandse militairen, die in de loop van november allen met K.L.M.-vliegtui gen zullen worden gerepatrieerd. Vóór december zullen alle Nederlandse militai ren uit Nieuw-Guinea zijn vertrokken. Het grootste deel van de Nederlandse militairen verblijft thans in Biak. De „Wa terman" is het laatste troepentransport schip dat Nederlandse militairen komt op halen. Het schip neemt ook een flinke hoe veelheid materiaal mee, alsmede orchi deeën uit de voormalige Nederlandse cul tuurtuin. De bloemen zijn bestemd voor koningin Juliana. Jeeps en vrachtauto's van het 17de ba taljon zijn naar Nederland verladen met de Maaslloyd" van de Rotterdamse Lloyd, dat eveneens een hondertal perso nenauto's naar Nederland vervoert. De Toegoenezen, een christen-gemeen' schap van ongeveer 200 mensen, die in 1950 uit Indonesië naar Nieuw-Guinea zijn gevlucht omdat zij wegens hun pro-Neder landse sympathieën in Indonesië werden bedreigd, zullen vandaag per vliegtuig naar Nederland worden geëvacueerd. De regering van Suriname is in principe be reid deze Toegoenezen op te nemen. Ongeveer gelijktijdig met de Toegoenezen vertrekken uit Biak vliegtuigen van de K.L.M. met Ambonezen naar Nederland. Te Biak wacht een groep van ongeveer 250 Ambonezen nog op vertrek. Behalve de 450 Toegoenezen en Ambo nezen vertrekken dezer dagen naar Neder land ook nog twee normale lijnvliegtuigen en zijn er enige „charter"-vluchten met Nederlandse militairen. In november moet de K.L.M. dan dus nog ruim 2.000 mili tairen naar Nederland vervoeren. Hierna zal het vervoer uit Biak naar Amsterdam tot een laagtepunt dalen en na half no vember zullen er in Nieuw-Guinea nog slechts enkele honderden Nederlanders zijn. De ongeveer tweehonderd Toegoenezen, die van Nieuw-Guinea komen en die van daag op Schiphol zouden aankomen, wor den voorlopig in het grote opvangcentrum in Wezep (Willem de Zwijger-kazerne) ge huisvest. Blijkens een publikatie van het centraal bureau voor de statistiek, getiteld; Statis tiek van de vrije jeugdvorming 1960-1961, telden de jeugdorganisaties en het club huiswerk tezamen in 1961 737.000 aange slotenen. Dit is 21 percent van de 8 tot 25- jarigen der bevolking, tegen 620.000 (22°/o) in 1940. Sinds 1951 (851.000 of 28°/o) treedt er regelmatige daling op. De belangstelling voor sport nam echter wederom toe. Te genover 1.424.000 sportbeoefenaars in 1961 (40°/o der 8 tot 25-jarigen) staan er 422.000 (15°/o) in 1940. Een beeld van het bezoek dat Prinses Beatrix aan Pakistan bracht. In het Nationaal Museum in Karachi bestu deert de prinses de overblijfselen van de Ghandarma-cultuur. Luchtpoststukken voor militairen die per ms Waterman uit Nieuw-Guinea naar Nederland terugkeren kunnen tot en met 11 november in Nederland ter post wor den bezorgd. In het adres moet worden vermeld; a/b Waterman Nato 5500-70 Utrecht-station. Voor brieven tot en met 10 gram en briefkaarten geldt het bin nenlands tarief. Kroonprinses Beatrix heeft de plaats be zocht waar de nieuwe hoofdstad van Pa kistan wordt gebouwd. De stad, die Is lamabad zal komen te heten, ligt op onge veer 25 km ten noorden van Rawalpindi in het heuvelgebied ten zuiden van het Himalaja-gebergte. Later reed de prinses naar het dorpje Noorpur Shahan, een bedevaartplaats. In het dorpje bevindt zich het graf van een meer dan vijf eeuwen geleden overleden geestenbezweerder. Volgens de legende wordt ieder gebed dat aan zijn graf wordt uitgesproken verhoord. Pakistani komen van ver uit de omstrek bij het graf bidden. De dorpelingen die de prinses verwel komden, zeiden dat dit de eerste maal was dat een vorstelijk persoon het dorp en het graf bezocht. Zij boden prinses Beatrix bloemslingers van jasmijn aan, die zij droeg totdat zij het dorp verliet. Na haar bezoek aan het bedevaartdorp reed de prinses met haar gezelschap naar Murree Hills op 2.400 meter boven de zee spiegel, waar zij acht uur verbleef in het zomerpaleis van de president. De prinses gebruikte de lunch in klein gezelschap en reed later naar het hoog ste punt van de heuvels in de omgeving, vanwaar zij kon uitkijken over het dal van Kasjmir. Zij werd rondgeleid langs de lemen huizen van de arme heuvelbewO' ners en liet zich alles over hen vertellen, Vanmorgen is de prinses in Lahore aan gekomen voor een tweedaags bezoek. Tegen de avond keerde zij terug naar Rawalpindi, waar zij in de woning van de president het diner gebruikte. Morgen heeft zij een vliegreis van twee uur naar Lahore voor de boeg. Het Duitse binnenschip „Ster" (253 brt) dat met een lading ijzer op weg was van Lemmer naar Amsterdam is in het IJselmeer ter hoogte van Marken door plotseling overslaand water gezonken. De opvarenden, de 61-jarige schipper A. Lons dorffer uit Duisburg, zijn 49-jarige echt genote en 28-jarige zoon stapten over in een roeiboot van de olietanker „Ban 31" De Duitse schipbreukelingen zijn later door de rijkspolitie te water naar Am' sterdam gebracht en ondergebracht in het zeemanshuis aldaar. 'r t> I In het eerste halfjaar van 1962 was de totale produktie in de bouwnijverheid, inclusief de weg- en waterbouwkundige werken, in de verslagperiode 1.738 mil joen, tegen 1.744 miljoen in de eerste zes maanden van 1961. Aldus blijkt uit de driemaandelijkse publikatie van Volks huisvesting en Bouwnijverheid. In de gebouwensector was de produk tie twee percent lager dan in het eerste halfjaar van 1961. Deze lagere produktie is geheel toe te schrijven aan de uit zonderlijk slechte weersomstandigheden in het eerste kwartaal van dit jaar, waar door het aantal produktieve uren in die periode 34 percent lager was dan in het eerste kwartaal van 1961. De produktie aan gebouwen in het twee de kwartaal van 1962 gaf ten opzichte van de overeenkomstige periode in 1961 een stijging te zien met 91 miljoen of twaalf percent. Van het in het bouw programma 1962 geraamde produktiebe- drag voor gebouwen werd in de eerste zes maanden van dit jaar 45 percent ver werkt. Op 1 juli 1962 was aan nieuwbouw, her bouw en uitbreiding van gebouwen voor een bedrag van f 4.210 miljoen aan wer ken in uitvoering, tegen 3.423 miljoen op 1 juli 1961. Onder de invloed van de toegenomen hoeveelheid werk nam de arbeidersbe zetting in de gebouwensector ten opzichte van 1 juli 1961 met rond 3.000 toe tot 119.700 op 1 juli 1962. De vraag naar bouwvakarbeiders blijft evenwel groter dan het aanbod, waardoor spanningen op de bouwmarkt voortduren. Ondanks de toeneming van het aantal arbeiders in de bouwnijverheid blijft de noodzaak tot beperking in de afgifte van rijksgoedkeuringen voor bouwwerken on verminderd van kracht. Het aantal inge diende plannen waarvoor op 1 juli 1962 de rijksgoedkeuring nog niet was verleend, bedroeg 3.318 met een totale bouwsom van bijna 2 miljard. Het aantal woningen waarvoor in de verslagperiode een gemeentelijke bouw vergunning werd afgegeven was 35.703, tegen 52.680 in het eerste halfjaar van 1961. Deze vermindering vloeit voort uit de maatregelen ten aanzien van de ongesub sidieerde woningbouw. Mede als gevolg daarvan is het aantal woningen met de bouw waarvan een aanvang werd ge maakt eveneens belangrijk lager. Door verlenging van de bouwtijd van woningen, als gevolg van weersomstan digheden, werktijdverkorting en een re latief geringere arbeidsbezetting op de werken in de woningbouw, bleef het aan tal gereedgekomen woningen achter bij de verwachtingen. In het eerste halfjaar van 1962 kwa men 34.716 woningen gereed, tegen 37.890 woningen in de overeenkomstige periode van 1961. Daar het aantal in aanbouw genomen woningen groter was dan het aantal gereedgekomen woningen steeg het aantal in aanbouw zijnde woningen tot 115.785 op 1 juli 1962. Advertentie .a. v i luchtige chocolade in melk en puur - 20 ct. 6 Copenhagen In het Havenziekenhuis te Rotterdam is de 57-jarige wachtsman H. P. F. Kruter overleden, die woensdagmorgen 10 oktober in de Brielselaan in Rotterdam met zijn bromfiets tegen een tramwagen van lijn 2 botste. Te Wildervank is een personenwagen onder een stilstaande, beladen vrachtwa gen gereden, ten gevolge waarvan een in zittende van deze personenauto, de 49-ja- rige heer J. Jager uit Winschoten, het le ven verloor. De 80-jarige mevrouw A. Broekers uit Arnhem is het slachtoffer geworden van een aanrijding die op de Amsterdamseweg in Arnhem plaats had. Bij het oversteken van de rijweg werd ze door een personen auto aangereden en dusdanig gewond, dat ze in het „Diakonessenhuis" in Arnhem is overleden. De 77-jarige wielrijder G. M. Thoen uit Loosduinen is op de Haagweg te Monster bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. Hij reed op het rijwielpad en sloeg linksaf, de rijbaan op, waarbij hij door een hem achteropkomende autobus werd aangereden. Tussen Wierden en Almelo is een per sonenauto in volle vaart op een tankauto gereden. Hierbij werd de 24-jarige mevr. LoesmanNijman, die naast haar echtge noot in de personenauto zat, zwaar ge wond. Zij overleed later op de avond in het ziekenhuis te Almelo. De spoorwegbeamte H. J. Hollander uit Bussum is op het stationsemplacement Naarden-Bussum door een trein aangere den. Hij was op slag dood. De 51-jarige controleur had zich op verzoek van een jeugdige treinpassagiere naast het perron tussen de rails begeven om een briefje van 10,te zoeken dat op de spoorlijn was gewaaid. Hij merkte een naderende loco motief, welke alleen vrijdagsavonds tussen Amsterdam en Amersfoort rijdt, niet op. Geen loonsverhoging. De minister van Binnenlandse Zaken heeft het besluit van de raad der gemeente Smallingerland van 3 september 1962 tot toekenning van een salarisverhoging per 1 januari 1962 aan het daarvoor in aanmerking komende gemeen- tepersoneel geschorst. De door de minister toegestane gedifferentieerde verhoging van de lonen van het overheidspersoneel is door deze gemeenteraad zodanig geïnter preteerd, dat van de differentiatie niets overblijft en alle groepen een gelijk per centage verhoging zouden krijgen, hetgeen in strijd is met de bedoeling van de minis ter. VU JQnuim-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag-, laatste 34 uur. Het K.N.M.I. deelt mede: Een nieuwe oceaan-depressie, waarvan het centrum vanmorgen ten zuiden van IJsland was gelegen, zal het weer tijdens het week einde bepalen. Een regengebied van de storing verplaatst zich over Engeland in oostelijke richting. Deze regenzone zal vannacht of morgenochtend ons land pas seren gevolgd door enkele opklaringen en later weer kans op enkele plaatselijke buien. Het depressie-centrum bij IJsland koerst langzaam verder in de richting van het noorden van de Noordzee. In ver band daarmede zal er tijdens het week einde een krachtige, langs de kust nu en dan harde wind waaien tussen zuid west en west. Den Helder licht bew. n 12 21 Ypenburg zwaar bew. no 12 23 Vlissingen zwaar bew. no 12 28 Eelde half bew. nw 12 24 De Bilt half bew. windst. 13 23 Twente onbewolkt verand 16 16 Eindhoven licht bew. nnw 17 12 Zd-Limburg licht bew. n 18 15 Helsinki regen wnw 11 14 Stockholm licht bew. nw 11 18 Oslo onbewolkt windst. 17 0 Kopenhagen licht bew. n 12 6 Aberdeen licht bew. zw 5 0,2 Londen licht bew. w 11 10 Amsterdam onbewolkt windst. 13 14 Brussel zwaar bew. nno 16 19 Luxemburg geheel bew. nno 15 6 Parijs onbewolkt nnw 18 11 Bordeaux zwaar bew. wnw 18 1 Grenoble regen nnw 19 14 Nice regen nnw 19 12 Berlijn geheel bew. nw 16 2 Frankfort regen no 18 5 München half bew. z 14 0 Zürich regen n 14 0,1 Genève regen windst. 15 4 Locarno geheel bew. windst. 15 0 Wenen mist ozo 14 0 Innsbruck licht bew. verand. 14 0 Athene zwaar bew. nw 18 0,1 Rome licht bew. windst. 19 0 Ajaccio regen nno 22 1 Madrid geheel bew. windst. 18 15 Mallorca zwaar bew. windst. 23 0 Lissabon motregen O 21 58 Zondag 28 oktober Zon op 7.26 uur, onder 17.21 uur. Maan op 6.57 uur, onder 17.50 uur. Maandag 29 oktober Zon op 7.28 uur, onder 17.19 uur. Maan op 8.02 uur, onder 18.13 uur. Maanstanden 28 oktober 14.05 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 27 oktober Hoog water 3.08 en 15.22 uur. Laag water 11.06 en 23.22 uur. Zondag 28 oktober Hoog water 3.39 en 15.53 uur. Laag water 11.40 en 23.56 uur. Maandag 29 oktober Hoog water 4.10 en 16.24 uur. Laag water 12.11 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2