Westduitser met nazi-verleden benoemd in de Hoge Autoriteit Mijn motor heeft er nu veel meer zin in! PüfOlbrengl Duitsers smokkelen vlees in groenteblikken v Benelux-parlement laakt gemis aan culturele samenwerking r WERELDNIEUWS J u Kunstbeen in Venlo achtergelaten V.N.-leden vragen scherpe sancties tegen Z.-Afrika Lord Snowden naar het ziekenhuis Amerika nam vele niet-ontdekte kernproeven Zes en Engeland nog niet eens Proces van Dior tegen St.-Laurent raatótoel Ing. Doyer klaagt J. Bron aan Moord in New York Veertien redacteuren van „Der Spiegel" gearresteerd Tot ziens... bij de BP pomp! k4 ZATERDAG 27 OKTOBER 1962 Dr. Adenauer negeert kandidaat van vakbeweging Westduitser met nazi verleden benoemd in de Hoge Autoriteit Als stadsvertegenwoordiger rijd ik altijd korte ritten. Dat kon ik vroeger aan mijn motor goed merken. Moeilijk starten - 'n beetje rauw maar nu met BP Super Mix 50 - 'n juweel meneer! Ja, elke motor heeft zijn eigen soort benzine nodig, dat staat voor mij nu vast! Probeer zelf ook eens welke van de 5 soorten BP benzine het best bij uw motor past. Uw motor draait dan veel „gezonder" en economischer. Uitstoting uit V.N. in overweging gegeven Controle op verkeer naar Berlijn verscherpt INSPECTIE-ARGUMENT: VS. pleiten opnieuw voor partieel proevenverbod In België veroordeeld Gedicht van Jevtoesjenko over Amerikanen en Cuba Garage Brinkmann Wanneer Brits miljonair? Cuba-resolutie aanvaard die geen der betrokken landen veroordeelt Cuba-resolutie Softenon-babies Afgewezen spijs M. Mok (Van onze correspondent) BONN De zestigjarige Karl Maria Hettlage. het nieuw benoemde Westduitse lid der Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, heeft zich in een brief aan het secretariaat generaal der verenigde ministerraden in Brussel verweerd tegen de uit verzets kringen stammende beschuldigingen, dat er smetten zouden kleven op zijn politieke verleden. Wel geeft Hettlage toe in 1936 als Berlijns wethouder van Financiën een ererang als luitenant in de S.S. te hebben gekregen (Untersturmführer), maar ver der noemt hij zich, net zoals de vroegere nazi-rassendeskundige, staatssecretaris Globke, verzetsstrijder. In 1939, aldus Hettlage, werd hij uit po litieke overwegingen door de nazi's ont slagen, in 1941 wegens uitlatingen tegen Hitier uit zijn ererang in de S.S. ontzet en na 20 juli 1944 tweemaal gearresteerd wegens zijn nauwe betrekkingen met de Leipzigse burgemeester Gördeler, een van de vooraanstaande figuren uit het verzet tegen Hitier. Volgens Hettlage was hij van het begin af aan tegen de nazi's, is hij nooit lid van de partij geweest en is hij ook in 1948 bij de denazificatie als „niet belast" uit de bus gekomen. Een verklaring voor zijn ererang bij de S.S. (die in 1938 zelfs nog werd verhoogd tot Hauptsturmführer (kapitein) geeft Hettlage in zijn brief niet. Wel suggereert hij dat een verlening van een dergelijke ererang aan hoge ambtenaren in het Der de Rijk gewoon was. Onverwacht Met de kwestie van Hettlage's verleden is zijn benoeming bij de Hoge Autoriteit, als opvolger van dr. Heinz Potthoff, voor de tweede keer in het middelpunt der pu blieke belangstelling geraakt. De eerste maal gebeurde dat enige weken geleden, toen Hettlage, tot dan staatssecretaris van Financiën, onverwacht benoemd werd, on danks het feit dat het gebruik is dat de vakverenigingen kandidaten voor de func tie van het tweede Westduitse lid der Hoge Autoriteit naar voren brengen. Eigenlijk hadden zij dat ook gedaan door dr. Karl Bender, kolen- en staaldeskundige en so cialist, voor te stellen. Advertentie Bondskanselier Adenauer vond echter dat hij keuze moest hebben en had daar om om meer kandidaten gevraagd. Nog vóór het vakverbond meer namen had kunnen noemen, werd echter Hettlage be noemd, een rooms-katholieke ambtenaar, die, behalve om zijn kennis van zaken, bekend stond als tegenstander van zijn nieuwe chef: de liberale minister van Fi nanciën, Starke. In deze tegenstelling schijnt dan ook de reden te liggen van de plotselinge benoe ming van Hettlage, wiens jarenlange dra gen van de S.S.-uniform hem van huis uit nu niet zo geschikt lijkt te maken voor internationale functies. Advertentie .in de huid gezondheid en zuiverheid De Duitse douane langs de grensstreek in Noord-Limburg treedt nu zeer streng op tegen iedere vorm van smokkelarij. Zelfs busgroenten wordt zonodig gecontroleerd. De Duitse douane is er namelijk achter ge komen dat met name in Venlo bussen met vlees worden voorzien van etiketten waar op een of andere groente staat afgebeeld. Deze verscherpte controle schijnt een ge volg te zijn van herhaalde klachten van Duitse neringdoenden in de grensstreek die door de lagere prijzen in ons land hun omzet weer aanzienlijk hebben zien dalen. De Duitsers bepalen zich overigens niet alleen tot het kopen van goederen in ons land, doch gaan de laatste tijd hoe langer hoe meer over tot het laten herstellen van goederen, die gemakkelijk naar ons land kunnen worden meegenomen. De Duitse douane kan hier formeel niets tegen on dernemen, maar verwacht wordt dat de Duitse fiscus wel maatregelen zal beden ken. Behalve kleding, textiel, lederwaren en vooral schoeisel kopen de Duitsers ook nog tal van andere goederen in ons land. Na een drukke zaterdag in Venlo is het vaak heel gewoon wanneer paren gebruikte schoenen en sokken op straat of in portie ken worden achtergelaten. Het Venlose politierapport meldde eenmaal zelfs de vondst van een kunstbeen van duitse ma kelij, dat in een openbare telefooncel was achtergelaten. Nederlandse beroepschauffeurs, die met hun kolossen van vrachtwagens de Duitse grens passeren, zijn eigenlijk nog de eni ge buitenlanders, waarvoor de Duitse dou ane bijzondere aandacht nodig heeft. Ve len van hen trachten namelijk zoveel mo- NEW YORK (Reuter) Achtentwintig Afrikaanse en Aziatische landen hebben bij de speciale politieke commissie der Ver enigde Naties een ontwerp-resolutie inge diend, waarin diplomatieke en economische sancties tegen Zuid-Afrika worden ge vraagd, om dit land te dwingen zjjn apart heidspolitiek op te geven. Voorts wordt de Veiligheidsraad ge vraagd zo nodig maatregelen te overwegen, bedoeld in artikel 6 van het V.N.-Hand- vest, dat bepaalt dat een lid dat zich aan houdend aan schending van de beginselen van het Handvest schuldig maakt, op aan beveling van de Veiligheidsraad uit de Verenigde Naties kan worden gestoten. In de ontwerp-resolutie wordt voorge steld „afzonderlijk of gezamenlijk" de vol gende maatregelen te treffen: Verbreken van de diplomatieke be trekkingen. Havens voor alle Zuidafrikaanse sche pen sluiten. Boycot van de Zuidafrikaanse havens. Boycot van alle Zuidafrikaanse goe deren en stilleggen van de uitvoer naar dit land. Sluiten van de luchthavens voor Zuid afrikaanse vliegtuigen. BERLIJN (AP) Oostduitse grens wachten hebben gisteren het vrachtauto verkeer van West-Duitsland naar West- Berlijn aan een ongewoon scherpe contro le onderworpen. De chauffeurs werden aan het westelijke einde van de autoweg vier a vijf uur opgehouden en moesten hun wagens afladen voor een minutieus onder zoek. Een dergelijke scherpe controle had zich in meer dan een jaar niet voorgedaan. De Amerikaanse infanteriebrigade in Berlijn is na vier dagen lang manoeuvres te hebben gehouden naar de kazerne teruggekeerd. Er hebben 5.000 militairen aan de oefeningen deelgenomen. LONDEN (AP) Lord Snowden, de echtgenoot van prinses Margaret, is giste ren „voor een routine-onderzoek" opgeno men in het „Nationaal Ziekenhuis voor Zenuwzieken" in Londen. Hij wordt behandeld door de lijfarts van koningin Elizabeth, lord Evans, en door dr. Denis Williams, auteur van een werk over de behandeling van epilepsie. Ken sington Palace heeft meegedeeld dat Lord Snowden het ziekenhuis tijdens het week einde weer zal verlaten. gelijk dieselolie mee te nemen over de grens omdat deze brandstof in Duitsland wel driemaal zo duur is als* in ons land. De Duitsers bepaalden daarop- dat maxi maal 150 liter mocht worden meegenomen doch toen bleek dat op onverklaarbare wijze de benzinemeters van de meeste au to's onklaar waren gemaakt. De Duitse douane liet zich niet foppen Men vulde de brandstoftanks bij totdat de ze vol waren, nam de buitenmaten op en rekende toen uit hoeveel inhoud de tank had. Doordat deze methode zeer veel tijd in beslag nam werden de brandstofmeters snel gerepareerd. De enige nu nog in zwang zijnde methode om dieselolie mee te nemen is de verborgen opstelling van een of meer reservoirs. Gebleken is dat er voertuigen zijn die ingericht zijn om zelfs vijf vaten van elk tweehonderd liter aan de onderzijde van de laadbak op te hangen. NEW YORK (Reuter) De Amerikaan se onderhandelaar bij de Geneefse bespre kingen over een kernproevenverbod, Ar thur Dean, heeft meegedeeld, dat Amerika vele ondergrondse kernproeven heeft ge nomen die niet door instrumenten in an dere landen zjjn waargenomen, laat staan als kernexplosies zijn onderkend. In het hervatte debat over de kernproe ven in de politieke commissie van de Al gemene Vergadering der Ver. Naties, zei Dean dit in antwoord op hèt Russische betoog, dat inspecties ter plaatse niet no dig zijn, omdat eventuele kernproeven ook op andere wijze kan constateren. Zoals be kend wensen de Russen geen inspectie- groepen op hun grondgebied, omdat dit volgens hen op spionage zou neerkomen. Dean betoogde dat een overeenkomst inzake een verbod op proeven in de ruim te, de dampkring en de oceanen onverwijld kan worden getekend, omdat voor de na leving hiervan geen controle ter plaatse nodig is. Dit soort kernproeven veroorza ken de grootste zorg voor de mensheid, aldus Dean. De rechtbank in Hasselt (België) heeft twee Nederlanders, vader en zoon, ver oordeeld wegens ontvoering en mishan deling van een Nederlands meisje. Van de twee verdachten was alleen de va der aanwezig. Zijn zoon en het meisje ondergaan in Nederland gevangenisstraf fen. Op 24 augustus van het vorige jaar had de zoon met het meisje, zijn ver loofde, een aantal café's in de Belgische plaats Diest bezocht. Laat op de avond kregen zij ruzie en het meisje nam de vlucht. Zij kreeg een lift van een Bel gische handelsreiziger, maar de verloof de en diens vader zetten een achtervol ging in. In Hasselt wisten zij de Bel gische auto tot stoppen te dwingen. Ter wijl de Belg in een café de politie waar schuwde, werd het meisje in de auto van haar verloofde gesleurd en op de terug weg naar Maastricht mishandeld. De va der werd veroordeeld tot een jaar, zijn zoon tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Bovendien kreeg de zoon een boete van 6.000 frank wegens mishandeling van zijn verloofde. Hij moet ook 5.711 frank beta len als vergoeding van de schade, toe gebracht aan de auto van de Belgische handelsreiziger. MOSKOU (Reuter) In het Russische partij-orgaan Pravda is donderdag een gedicht van de jonge Russische dichter Jevtoesjenko opgenomen waarin deze zegt, dat het Amerikaanse volk „in wezen goed" is, maar zijn grootheid zelf te gronde richt. Jevtoesjenko, die bekend werd door zijn felle aanvallen op Stalin, zou dit gedicht vanuit Havana hebben doorgebeld, waar hij aan een filmsce nario werkt, naar Moskou. Jestoesjenko zegt voorts over de Amerikanen: „Min derwaardige acties van zo'n groot land kan ik maar moeilijk, en met bevreesd gemoed, begrijpen. U zelf doet uw eigen grootheid teniet. Om deze grootheid op nieuw te verkrijgen is geen eenvoudige zaak. U verliest haar in deze uitzichtloze onderneming. En het kleine maar dappe re eiland wordt een groot land". Indische studenten demonstreren in New Delhi tegen de inval van de Chinese troepen. Zwaaiend met ba nieren en luid schreeuwend trekken ze door de stad (Van onze correspondent) BRUSSEL Ook gisteren zijn de ver tegenwoordigers van de zes E.E.G.-landen en Engeland, samengekomen in het Bel gische ministerie van Buitenlandse Zaken te Brussel, het niet eens kunnen worden over de voorstellen met betrekking tot de landbouw. Nadat minister Heath ze donderdag reeds onaanvaardbaar had ge noemd, hebben de Zes vrijdagochtend nog weer eens van gedachten gewisseld, doch zij hebben geen compromis tussen de land bouwsubsidies van de E.E.G.-landen en het Engelse subsidiesysteem kunnen vin den. Het gevolg is dat de plaatsvervangers van de ministers zich weer eens over de zaak zullen moeten beraden, in de hoop dat zij voor half november, datum van de volgende ministeriele bijeenkomst, een oplossing zullen kunnen vinden. Dat scheen gisteren niet waarschijnlijk. Gisteren heb ben de Zes ook nog gesproken over de zogenaamde nulrechten en over de invoe ren uit India en Pakistan. Ook op dat punt bleken de meftingen onderling nogal uit elkaar te liggen en men gelooft niet dat vandaag, wanneer met Engeland zou worden gesproken er meer licht in de zaak zal komen. (Van onze correspondent) PARIJS Het befaamde Parijse mode huis Dior, dat tegenwoordig door de jon ge ontwerper Mare Bohan wordt geleid, heeft gisteren een proces aanhangig ge maakt tegen Yves Saint-Laurent, die vroe ger in deze burcht der haute couture aan de touwtjes trok. Saint-Laurent werd in dertijd, na de korte periode dat hij de wapenrok moest dragen, als chef van het huis Dior door zijn tijdelijke remplaqant Bohan permanent vervangen: een muta tie, die ook al een proces heeft opgele verd hetwelk in maart van dit jaar door Saint-Laurent gewonnen is. Bohan verwijt nu zijn rivaal dat deze, die in Parijs een paar huizenblokken verder een eigen mo dekasteel heeft ingericht, stelselmatig zou pogen, alle Dior-medewerkers uit zijn on derneming weg te lokken. Een dertigtal personeelsleden, waaronder naaisters chauffeurs, tekenaars en winkelmeisjes moet nu al naar Saint-Laurent zijn over gelopen. Onder hen bevindt zich ook de beste verkoopster die bij Dior per seizoen voor een bedrag van ruim 1 miljoen ro bes „aan de vrouw" wist te brengen. De ze kampioene is nu door Saint-Laurent tots zijn onder-directrice gebombardeerd. De omschrijving van Bohans aanklacht tegen Saint-Laurent luidt: „Oneerlijke concur rentie door middel van omkoping van werknemers." Advertentie Smedestr. 43-45 Haarlem, tel. 11025 Volgens de jongste cijfers telt Groot- Brittannië 117 miljonairs 17 meer dan een jaar geleden. Volgens de nor men van de belastingdienst is iemand miljonair, als hij of zij een jaarinkomen van 75.000 pond 750.000) of een week- inkomen van 1.500 pond 15.000) heeft. De beurs beschouwt iemand als miljo nair als zijn persoonlijk vermogen op grond van de huidige beurskoersen een waarde van meer dan 1 miljoen pond 10 miljoen) heeft. De heer Doyer uit Assen heeft de ma ker van aardstralenkastjes, de heer Bron uit Ede, bij de politie te Ede aange klaagd wegens meervoudig gepleegde op lichting. De heer Doyer, die zegt hiermede in het algemeen belang te handelen, voert reeds geruime tijd een actie tegen wat hij noemt het oplichten van goedgelovige boeren. Door de recherche is procesver baal opgemaakt van de door de heer Doyer verstrekte gegevens over de leve ring van kastjes die het funeste effect van aardstralen zouden uitschakelen. De heer Doyer heeft de politie in ken nis gesteld van een aantal gevallen waar in boeren veel geld van 650 tot 5800 gulden voor een kastje zouden hebben neergeteld.. De „Bron-correctors", zouden echter geen enkel nut hebben afgeworpen. De heer Doyer las in de Wageningse studentensociëteit „Ceres" een telegram voor waarin hij op de minister van Jus titie een beroep deed maatregelen te ge lasten die een einde maken aan de prak tijken van de heer Bron. De heer Doyer heeft in Wageningen de inhoud getoond van anti-aardstralen kastjes, die hij in zijn bezit heeft ge kregen. In een zo'n kastje van oudere datum van de heer Bron was tussen wat latwerk niets anders gemonteerd dan twee loterijbriefjes. LUXEMBURG (ANP) De Nederland se, Belgische en Luxemburgse parlements leden die samen de raadgevende interpar lementaire BENELUX-raad vormen, heb ben gisteren nogal wat kritiek geuit op de culturele samenwerking tussen de drie lan den. „Er gebeurt wel iets, op sommige gebieden zelfs veel, maar van een doel bewuste politiek is nauwelijks iets te be speuren," zei de Nederlandse socialisti sche afgevaardigde J. M. Willems, die als voorzitter van de culturele, commissie van het BENELUX-parlement het debat open de. Als triest voorbeeld van povere resulta ten noemde hij de uitwisseling op muziek gebied. Vorig jaar had die uitwisseling be trekking op zegge en schrijve één piano duo, twee cellisten en een blaasensemble. De Belgische christen-democratische af gevaardigde Herbiet had bezwaar tegen de voorgestelde oprichting van een Bel gisch-Nederlandse hoge raad ter uitvoe ring van het Nederlands-Belgische culture le verdrag. De Franssprekende Belg vreesde dat de Benelux een verkeerde weg opging als zij alleen maar het symbool van de Neder landse beschaving moest worden. Het Benelux-parlement nam na kort overleg in de drie fracties (christen-demo craten, socialisten en liberalen) eenstem mig een resolutie aan, waarin de drie re- NEW YORK (AP) De Newyorkse po litie heeft een 38-jarige neger gearresteerd wegens moord op de 38-jarige Abe Tur ner, wiens stoffelijk overschot werd gevon den in een kelderkast van het laborato rium waar hij werkte. De vermoorde werd dit jaar door de Amerikaanse schaakbond de meestertitel toegekend. De moordenaar zou hebben bekend te hebben gehandeld „in opdracht van de geheime dienst". Turner werd door negen messteken om het leven gebracht. geringen van Benelux wordt aanbevolen „alles in het werk te stellen om een vreedzame regeling van het conflict om Cuba te bevorderen en het uitbreken van een gewapend conflict te voorkomen." De Belgische afgevaardigde Dreze licht te namens de liberale fractie toe dat het niet de bedoeling van deze tekst is wie dan ook te veroordelen. Het drama van de Softenon-babies was voor 't Benelux-parlement aanleiding zijn sociale commissie een spoedonderzoek te laten instellen naar de mogelijkheden van 'n Benelux-laboratorium voor keuring van patent-geneesmiddelen. De postbode, een man in wiens macht het ligt verrassingen uit te delen, is van morgen niet in gebreke gebleven. Hij stel de mij namelijk in het genot van een drukwerkje dat de vorm van een epistel had en dan ook eindigde „met vriendelij ke groet". Die groet werd mij aangedaan door de „redactie van de B.B.-club". Ik ben voldoende bij de tijd om bij zo'n on dertekening onmiddillijk een gevulde Fran se filmdame voor mijn geestesoog te zien oprijzen. Maar nee, ik was nog net niet voldoende bij de tijd, want aan de kop van het geschriftje prijkte de naam voluit en bleek in die vorm te luiden: „Beslo ten Boeken-Club". Een troost was dat ik bij lezing van het geheel begreep dat er hier sprake was van dingen die niet zover van de Brigitte-Bar- dot-sfeer verwijderd liggen. Immers, ik vernam dat „de B.B.-club zich als taak (heeft) gesteld om iedere maand uit de vele nieuw verschenen romans het meest pikante als boek van de maand te kie zen." De woorden „het meest pikante" wa ren onderstreept. Voordat men zich ver plicht een boek af te nemen, krijgt men in blanco gesloten enveloppe een beschrij ving ervan om uit te maken of „het vol doende realistisch is om te bezitten". Maar dan is men er nog niet. Men dient ten eerste meerderjarig te zijn, ten tweede te beloven dat men de boeken en boekbe schrijvingen niet in handen van minderja rigen speelt. Wat mijn meerderjarigheid aangaat, daarmee is het uitstekend gesteld. Geen bioscoopportier zal ooit in de waan verke ren dat ik de achttien, laat staan de veer tien levensjaren nog niet heb volgemaakt. Die tweede voorwaarde is voor mij iets moeilijker na te komen. Ik heb het voor recht door enige minderjarige schepseltjes omdarteld te worden, nieuwsgierige en pientere Aagjes die mij herhaaldelijk te vlug af zijn. Ik bezit een schrijfbureau met vele laden, maar van geen enkele is de sleutel nog te vinden. Waar zou ik mijn „boekbeschrijvingen" dan moeten laten? En de boeken zelf kan ik, bij gebreke van een afsluitbare boekenkast, ook al niet af doende wegmoffelen. Daar gaat dus mijn lidmaatschap van de B.B.-club! Mag ik zeggen dat mij dit spijt? Als ik dat doe, zal menigeen misschien een slechte dunk van mij krijgen, voorzover hij die al niet had. Laat ik het dan maar formuleren op een wijze die bij een niet meer zo jeugdig en een maatschappe lijke plichten onderworpen man past. Mijn belangstelling voor 's werelds ver schijnselen en speciaal voor alles wat ge drukt kan worden is zo groot dat ik ook bij die B.B. club wel eens een blik om de hoek had willen slaan. Ik ben niet preuts genoeg om bij voorbaat terug te deinzen voor de onfrisse lucht die mij daar, naar ik weet, tegemoet zal waaien. Anderzijds heb ik in mijn leven genoeg onfrisse lucht, ook literaire, opgesnoven om niet te weten dat wat men mij als „bijzonder realistisch" poogt aan te pra ten, niets anders is dan een soort syn thetische spijs voor een bepaald type hon gerende stakkers. Daar ik niet in betrekking sta tot de zedenpolitie en aanverwante organen, ligt het niet op mijn weg dergelijke spijs een banvloek toe te slingeren. Ik acht me daar zelfs als particulier niet toe geroe pen. Ieder kieze wat hem aanstaat of wijze af, wat ik bij deze doe. BONN (AFP) Veertien redacteuren van het weekblad „Der Spiegel", één van de meest gelezen Duitse tijdschriften, zijn op last van het federale parket in Bonn gearresteerd. Zij worden verdacht van verraad. De hoofdredacteur en een andere medewerker van het blad worden nog ge zocht. Deze actie van de justitie geschiedt naar aanleiding van de publikatie in het nummer van 10 oktober van een zeer uit voerig artikel over onlangs gehouden NAVO-manoeuvres in Duitsland. Volgens het bewuste artikel zou het Westduitse leger in het geheel niet in staat zijn een „militaire schok" op te van gen. Duits. De meubelmaker Karl Basse uit Gustedt in West-Duitsland, die vandaag 100 jaar wordt, is een van de weinige Duitsers die nooit militair zijn geweest Voor de oorlogen waarbij Duitsland in de afgelopen 100 jaar was betrokken, was Basse steeds te jong of te oud. Zuid-Afrika. Mevrouw Helen Joseph, een sociologe uit Johannesburg, aan wie kortgeleden vijf jaar huisarrest werd op gelegd, is nu „in de ban gedaan". Dit wil zeggen dat geen enkele door haar afgelegde verklaring mag worden gepu bliceerd en dat zij geen vergaderingen mag bijwonen. De maatregel werd ge nomen op grond van de wet tot bestrij ding van het communisme. Weer twee. In Berlijn zijn vrijdag twee Oostduitsers onder een hagel van kogels uit de machinepistolen van de Vopo's naar West-Berlijn gevlucht. Een half uur na deze geslaagde vluchtpoging werd een man gearresteerd die niet over de ver sperringen kon komen. Arme weduwe. Linda Christian, de wedu we van Tyrone Power, heeft bij de po litie aangifte gedaan van de diefstal van juwelen ter waarde van 125.000 dollar uit haar kamer in een hotel in New York. Pokken. In Djakarta grijpt een pokkenepi demie snel om zich heen. Er is inder haast een inentingscampagne begonnen. De epidemie heeft reeds verscheidene mensenlevens geëist. Ook in de andere steden van Java zijn gevallen van pok ken geconstateerd. Bom. Voor het stadhuis van Saigon is vrij dag een granaat ontploft. Zes mensen kwamen om het leven en 38 werden ge wond. Twee uur voor de ontploffing was in het centrum van de stad een grote militaire parade gehouden ter gelegen heid van onafhankelijkheidsdag. Dubbeldeks. De Australische stad Sidney gaat in verband met de toenemende drukte dubbeldekse elektrische treinen invoeren voor het verkeer met de voor steden. Misthoop. Vijftig auto's stapelden zich als dominostenen op elkaar tijdens een ket tingbotsing op de grote weg Milaan-Tu- rijn, waar een dichte mist hing. Er wer den 25 mensen gewond. Toen de politie en de ziekenwagens aankwamen, reden nog steeds aankomende auto's op de sta pel in. Abramov. De eerste Russische ambassa deur in Algerije, Abramov, is in de Al gerijnse hoofdstad aangekomen. Tot voor kort was hij ambassadeur in Laos. Boterpoeder. Een Australische fabriek heeft een nieuw produkt ontwikkeld: bo terpoeder. Het zou zeer geschikt zijn voor verwerking in cake en gebak. Willy. Burgemeester Willy Brandt van West-Berlijn is gekozen tot voorzitter van de commissie voor Buitenlandse Za ken van de Westduitse Bondsraad. In de Bondsraad hebben vertegenwoordigers van de deelstaten zitting. Betrekkingen. Cuba en Cambodja zullen diplomatieke betrekkingen aanknopen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3