Velen namen hartelijk afscheid van onderwijzer S. A. Geensen ArendReym Vele jonge vogels in het noorden omgekomen door koude en honger Sport in de IJmond AMATEURS IN IJMOND ederland STERKE JONGENSPANTALONS H. de Boer en mr. J. Boerlage kandi daten Tweede Kamer De opstellingen Amateurelftallen HKS „De Hoop" keerde terug van twaalfde reis IJmondverenigingen vandaag en morgen Wereldrecords voor Kevin Berry ZATERDAG 27 OKTOBER 1962 Onderwijs 46 jaar gediend OPEL en VOLKSWAGEN RIJSCHOOL Telefoon 8930 en 8947 (0 2560) P.v.d.A.-IJmuiden kiest: Buitenbloemen raken op Wat een mooie zaak Wat een fantas tische collectie Wat een voor delige aanbie dingen Wat zijn die Europameubelen apart en voordelig Lange zeereis Korfbal geschenk - stoutenbeek Laver en Margaret Smith bovenaan op Amerikaanse tennisranglijsten Derde klasse Vierde klasse KLOOSTERSTRAAT 33 - 35 - BEVERWIJK In de beperkte ruimte van een der klas selokalen van de openbare lagere ir. L. P. Krijgerschool te Velsen-Noord is vrijdag avond onder grote belangstelling afscheid genomen van de heer S. A. Geensen na zesenveertig jaar het onderwijs te hebben gediend. Hiervan heeft hij twaalf jaar in dienst van de gemeente Velsen gestaan en de laatste jaren als waarnemend hoofd van de ir. Krijgerschool. De heer K. H. Marks, voorzitter van de oudercommissie, begroette onder de vele belangstellenden wethouder H. de Boer van Onderwijs, het nieuwe schoolhoofd de heer J. Harms, mevrouw Horbeek en de heer Blom van Volksonderwijs en het hoofd van de Watervlietschool de heer P. Bosua en het personeel van de school. Het nieuwe schoolhoofd, de heer Harms was het prettig te bemerken met een groot aantal ouders te kunnen kennisma ken, hoewel zijn entree wegens ziekte een ,.valse start" was geworden. In de heer Geensen had hij echter een waardige ver vanger gevonden, zoals deze ook na het overlijden van de heer D. de Wilde de laatste twee jaar vervanger is geweest. Aangezien voor het nieuwe schoolhoofd alles nog volkomen nieuw is en een tijd van aanpassing nodig is, hoopte hij op medewerking van oudercommissie, perso neel en ook de ouders. De heer H. de Boer vond 't als wethou der van Onderwijs en als vertegenwoor diger van het gemeentebestuur wenselijk dit afscheid te mogen meemaken, omdat hij de indruk van een „stiefmoederlijke bedeling van Velsen-Noord" wilde wegne men en omdat hij een gewaardeerde leer kracht wilde danken voor al zijn werk voor het onderwijs in de loop van ruim 46 jaar, waarvan 12 jaar in Velsen. Hij stipuleerde hoe de heer Geensen al les van het onderwijs had meegemaakt door aan te vangen als kwekeling met ak te om vervolgens 26 jaar lang in ver schillende gouvernementsscholen in het voormalig Nederlands Indië te hebben ge arbeid. Daarbij trof hem ook de tragiek ongewild te hebben meegewerkt aan de Birma-spoorweg. Op uitnemende wijze verving de heer Geensen het vroegere schoolhoofd. De wethouder achtte het op zijn plaats naar de voorbije jaren om te zien, waar in zovele kinderen en vooral ook in 't verre Oosten en hier in Velsen zich dankbaar de heer Geensen zullen herinneren. Namens het gemeentebestuur maar ook als vriend dankte de heer De Boer onder aanbieding van sigaren en bloemen voor mevrouw, de heer Geensen voor de prettige herin neringen. „U wordt nu voor de tweede maal gepensioneerd, zorg dat u een dure klant wordt". Namens de collegae van alle Velsense openbare scholen en speciaal uit Velsen- Noord en als voorzitter van de afdeling van de Nederlandse Onderwijzers Vereni ging noemde de heer P. Bosua de schei dende onderwijzer een prettige collega met wie een uitstekende samenwerking is ge weest. Advertentie voor al uw rijbewijzen KERKWEG 67 - SANTPOORT Op de vrijdagavond, in het hervormd jeugdhuis aan de Rembrandtlaan gehou den jaarvergadering van de afdeling IJmuiden van de Partij van de Arbeid, werden met algemene stemmen wethou der H. de Boer en mr. J. Boerlage kan didaat gesteld, voor de volgend jaar te houden verkiezingen voor de Tweede Ka mer. Met de heer Th. Mooy werd wet houder De Boer door de vergadering ook nog voorgedragen voor de partijraad, waarna op zijn beurt de heer Mooy, met de heer G. W. F. de Man, voor het ge westelijk bestuur werd aangewezen. Wat het afdelingsbestuur betreft, werden alle periodiek aftredende functionarissen bij acclamatie herkozen. Dit waren me vrouw A. Schaar en de heren H. Broers, L. de Graaf, W. Koekenbier, C. Meye- rink, P. Molleman, Th. Mooy, M. Roes- singh en C. Roose. In de plaats van twee bestuursleden, die zich niet herkiesbaar hadden gesteld, werden benoemd mevrouw Warmenhoven en de heer P. Kluit. Tijdens het verdere \erIoop van de ver gadering, werd nog met grote animo van gedachten gewisseld over het door de raadsfractie van de P.v.d.A. gevoerde wo- ningbeleid. Als fractieleider, trad de heer J. van Os van den Abeelen hierbij als verdediger op, waarbij hij erin slaagde, de kritiek van enkele sprekers volledig te ontzenuwen. De heer Van Os achtte hun verontrusting wel begrijpelijk, doch hij stelde, dat de fractie onder de gegeven omstandigheden eenvoudig niet anders kon handelen. Van het plan Zeewijk, dat eenentwintig honderd woningen omvat, zijn er thans immers honderdvierenveertig aan de or de. Hiervan zijn honderdvijf woningen be stemd voor gemeente en grootindustrie, zodat er slechts negenendertig beschik baar komen voor de vrije sector. Met de ze uiteenzetting nam de vergadering vol ledig genoegen. Ten slotte werd door de heer J. Harm- sen, lid van de Provinciale Staten, het apport over oorlog en vrede in het atoomtijdperk bekend als „In dienst van de Vrede" ter discussie aan de vergadering voorgelegd. Besloten werd eni ge gespreksgroepen samen te stellen ten einde aldus later met een gefundeerd oor deel dieper op het rapport te kunnen in gaan. Onder leiding van de heer G. Ruiter voerden leerlingen van de school een zang spel uit, waarin op geestige wijze werd herinnerd aan de gewoonten en de lief hebberijen van de heer Geensen, zoals la ter de heer Ruiter zelf met talrijke gees tige anekdoten aan de liefhebberij van autorijden en het varen met zijn motor boot aan de laatste twaalf jaar herinner de. Als afscheidsgeschenk ontving de heer Geensen de naam van zijn boot in prach tig uitgevoerde zilverkleurige letters als ook de naam van de thuishaven. Ten slotte memoreerde de oud-voorzitter van de oudercommissie de heer G. Oli vier aan een jarenlange samenwerking waarin de heer Geensen zijn vitaliteit uit stekend wist te bewaren. Behalve de huidige leerlingen schonken ook oud-leerlingen cadeaus, waarvoor de scheidende onderwijzer uiterst dankbaar was alsook voor de hem gebrachte hulde. De aanvoeren aan de Beverwijkse bloe menveiling „Het Centrum" worden nu kleiner en kleiner. De aanvoer van bui tenbloemen neemt af, vooral nu regen en wind het najaar aankondigen. Men is nu aangewezen op de kasbloemen. Er viel in deze week een kleine prijsstijging waar te nemen, al was dit niet voor alle soorten het geval. Goede kasbloemen gin gen voor hogere prijzen de deur uit dan in de week ervoor, namelijk ruim boven de gulden per bos. De grote chrysanten waren ook duurder en werden vlot ver handeld. Voor de anjers werden hoge prijzen betaald, zo ook voor de rozen. Aan de markt is nog een restant zomer bloemen tc koop geweest. In de potplan tensector wordt het assortiment groter. De cyclaam is nog steeds dominerend. Advertentie WONINGINRICHTING MARKTPLEIN 29 IJMUIDEN Mijnongeval. Op de mijn „Julia" in Eijgelshoven is een ongeval gebeurd, waarbij de veertigjarige houwer J. J. Jongkind uit Eijgelshoven is overleden. Het slachtoffer was werkzaam in een af- voergalerij op de 365 meter verdieping, waar hij door vallend gesteente werd ge troffen. De mijnwerker was gehuwd en vader van twee kinderen. Planologie. Curatoren van de katho lieke universiteit te Nijmegen hebben be kendgemaakt, dat zij hebben besloten tot instelling van een leerstoel voor de plano logie. VSV (thuis tegen Wageningen): Stuy; Belfroid-Rijnders-Jager (uit dit drie tal wordt het backstel geformeerd); Hendriksen, Kort en Brom; Dikstaal, Versluys, André, Van Dolder en Fa- renhorst. Velsen (thuis tegen Vitesse): Bakker; Van der Pol en Ruygrok; Spanjaard, Hijnen en N.N.; Böhm, Graman, Schoorl, Hoogzaad en Bol. VVB (uit tegen Zeeburgia); Van den Boogaard; Hoogendijk en De Jong, Van Vuuren, Both en Kersbergen; A. Luitjes, Stet, Doornbos, R. Muskee en De Greef. De Kennemers (uit tegen QSC): Dijks; Janssen en Minks; Tielrooy, Van Gerven en Tervoort; Grapendaal, Jonker, Kops, Noordermeer en De Bouvré. DEM (uit tegen Wijk aan Zee): W. Aar denburg; J. Aardenburg en Beentjes, Oorthuyzen, Starmans en Th. van Lieshout; C. van Lieshout, Zonjee, Willems, De Boer en Kleef. Beverwijk (thuis tegen Alcm. Victrix): Does; Van Zon en Wijnands; Opzee- land, J. Minneboo en Ketting; Gerrits, Hoogerwerf, K. Minneboo, Kluft en Plezier. IEV (thuis tegen St. Pancratius): Jan sen; Stals en A. de Roos; B. Kramer, Buur en P. Bakker; H. de Reus, F. Kramer, Beentjes, J. de Reus en Korver. Al hebben de vogels dan een zeer slecht voorjaar en een abnormaal ongunstige zomer achter de rug, toch zien wij ze weer op hun vaste tijd over ons land trekken naar hun wintergebieden. In Scandinavië, waar uitgestrekte bossen en toendra's voor miljoenen vogels het broedgebied vormen, is het dit jaar ook een slechte zomer geweest en heel wat vogels hebben het moeilijk gehad met het grootbrengen van hun kroost. Iemand, die van Spitsbergen kwam, wist te vertellen, dat daar deze zomer de vogels helemaal niet verschenen waren. Ook bij ons is het met de voortplanting van de vogels verre van rooskleurig geweest. Veel jonge vogeltjes zijn omgekomen door koude en gebrek aan voedsel. Bij het controleren van nestkasten werden her haaldelijk kleine dode jongen in de nesten aangetroffen, vooral bij koolmezen en roodstaartjes. De zwaluwen hebben het ook rhoeilijk gehad en van de gierzwaluwenbroedsels is niets terecht gekomen; de weinige jongen, die er waren zijn alle gestorven. Nu zal het niet met alle vogelsoorten zo treurig gesteld zijn. Sommige soorten heb ben het er mogelijk nog wel goed afge bracht. Het benieuwt de leden van dé Vo gelwerkgroep van de Koninklijke Ne'der- landsche Natuurhistorische Vereniging, die weer traditie getrouw hun observatie post aan de boulevard bij het einde van de Zeeweg betrokken hebben, of de ge volgen van dit abnormaal ongunstige broedseizoen merkbaar zullen zijn aan de aantallen vogels, die er van de verschil lende soorten worden waargenomen. Er zouden dan in het algemeen bij de tellin gen lagere cijfers uit de bus moeten ko men dan andere jaren. Nu is er al geconstateerd, dat dit voor de graspieper, een zeer algemeen vogeltje van de graslanden, bepaald niet het geval Tot dusver vormt deze vogel elke dag de hoofdschotel van de waargenomen trek en de cijfers, die boven normaal zijn, wij zen erop, dat het met de voortplanting van deze soort nog best is gegaan. Wat de vinken en spreeuwen betreft, over twee soorten, die altijd het leeuwedeel leveren van de aantallen op de telstaten, is nog geen conclusie te trekken. De vinkentrek is, zoals gewoonlijk, in de eerste week van oktober op gang geko men en het grootste aantal is op vrijdag oktober geteld. De daaropvolgende maandag en dinsdag met prachtig weer zwakke oostelijke wind konden de waarnemers niet veel vogels noteren, maar het is wel zeker, dat er op die da gen op grote hoogte trek is geweest van vinken en andere vogels, die over zee rechtstreeks naar Engeland vliegen. Het zijn immers in hoofdzaak de vogels, komende van Skandinavië en de Baltische landen en gaande naar hun wintergebied Engeland en Ierland, die wij langs onze kust zien trekken. Met zeer gunstig weer wagen ze het de rechtstreekse route over zee te nemen, maar anders buigen ze, bij de zee gekomen, van hun voorkeurkoers af en volgen de kust, om later over te ste ken, desnoods pas bij het Nauw van Ca lais. In Engeland is een goed georganiseerd waarnemingsnet met stations op vele plaatsen, vooral langs de kusten, waar de vogeltrek geobserveerd wordt. Daar ziet men de vogels vaak overzee aankomen. Soms vliegen ze na het bereiken van de kust gewoon door, maar dikwijls landen ze dadelijk, vermoeid als ze zijn van de lange zeereis, die ze achter de rug heb ben. Onze Vogelwerkgroep staat in verbin ding met deze Engelse waarnemers voor het uitwisselen van gegevens. Zo was er vorige herfst hier een zeer sterke zee- waartse trek van spreeuwen te zien. Gro te troepen van duizend en soms wel meer vogels koersten in snelle vaart in richtin gen variërend van zuidwest tot west. Als men de vogels zo in de verte ziet verdwij nen. vol vertrouwen op Engeland aanhou dend, vraagt men zich af, wanneer zij daar zullen aankomen. De afstand be draagt ruim tweehonderd kilometer en daar de spreeuw met een snelheid van on geveer 70 kilometer per uur vliegt, zullen zij over die zeereis circa drie uur doen. Bij informatie bleek, dat men te Mins- mere (Suffolk) en Cley (Norfolk), plaat sen die juist tegenover ons aan de Engel se oostkust zijn gelegen, zeer veel spreeu wen heeft zien aankomen op dezelfde da gen, waarop hier een sterke zeetrek waar genomen is. Op laatstgenoemde plaats kwamen op 29 okt. 1961 honderdduizen den spreeuwen uit zee aan en In de der tien jaar, dat de waarnemer daar de vo gels observeerde, had hij nog nooit eerder zo'n enorme trek van overzee aankomende spreeuwen meegemaakt. Verder bleken waarnemingen aan deze zijde van de Noordzee betreffende een sterke trek van lijsters en leeuweriken heel mooi met de Engelse waarnemingen te corresponderen. Behalve bij Haarlem staan er ook op enige andere punten langs onze kust en op verschillende plaatsen in het binnenland enthousiaste amateur-ornithologen de vo geltrek waar te nemen. De gegevens wor den alle aan het secretariaat in Haarlem gezonden, waar ze worden uitgewerkt. Als welkome aanvulling komen daarbij nog berichten van waarnemers te Hamburg, die daar op de weekeinden posten aan de Elbe bezetten en die dit jaar ook een week in de eerste helft van oktober gaan waar nemen te Falsterbo op de uiterste zuid punt van Zweden en op het eiland Feh- marn in de Oostzee, dat een laatste scha kel is van een belangrijke trekweg van vo gels uit Zweden, die via de Deense eilan den naar Duitsland en verder zuid en zuid- westwaarts vliegen. Op deze manier zal weer een beeld van het trekverloop wor den verkregen. De talrijkste lijstersoort uit het noorden, de koperwiek, was er deze herfst al vroeg bij. Op 4 okt werden ze 's avonds boven ons hele land gehoord; het is na melijk in hoofdzaak een nachttrekker. De kramsvogel of t.iakker versopen ook al in de eerste week van oktober. Van de vogelsoorten, die lang niet alle jaren gaan trekken, de zogenaamde inva sievogels, zijn er deze herfst nu al ver schillende te melden: Daar is ten eerste de kruisbek, een vogel van de naaldbos sen, iets groter dan een vink. Hij leeft in hoofdzaak van sparre- en dennezaden, die de vogel met zijn eigenaardig gevorm de snavel, waarvan de punten over elkaar heen gekruftö zijn, liit dé kegels w'ëet te halen. In juni en juli zijn er in ons land en in Engeland"1 al flinke troepen gézièh. Dat is trouwens de normale tijd, waarop ze verschijnen, maar in september zijn er opnieuw grote aantallen aangekomen. Invasies van kruisbekken zijn de laat ste tijd regelmatig om de drie jaar opge treden en daarin past dan ook weer die van dit jaar. Verder is ook de pimpel mees aan het trekken geslagen en worden er zwarte mezen en grote bonte spechten trekkende gezien. De Vlaamse gaai, ook zo'n ongeregelde trekker, is in flinke aan tallen in onze duinbossen aanwezig, waar nu pas de eikels rijpen waar deze vogels verzot op zijn. De trek van de invasievozels is niet, zo als bij de gewone trekkers, op een vast overwinteringsgebied gericht. Wat deze vo gels ertoe brengt om in bepaalde jaren uit hun broedgebied weg te trekken is overbevolking van de soort of voedsel schaarste. Laatstgenoemde oorzaak ligt dit jaar het meest voor de hand. Trekkende spreeuwen Afgelopen donderdag is het hospitaal kerkschip „De Hoop' in de namiddag te IJmuiden teruggekeerd na afloop van de 12e reis van dit jaar. Het schip zal op 1 november weer vertrekken. Scheepsarts L. J. van Rijn verleende aan 24 patiënten medische hulp. Hiervan werden er 9 opgenomen in het scheeps- hospitaal met in totaal 30 verpleegdagen Het aantal via de radio gegeven medische adviezen bedroeg 36. Vier patiënten wer den aan de wal gebracht, nl. 2 te Sche- veningen en 2 te IJmuiden, waarvoor de reis werd onderbroken. Van de door ds. Loosman, gerefor meerd predikant te Bodegraven, gehouden kerkdiensten en dagsluitingen werden er 4 op de zondagen en 5 op weekdagen uit gezonden op de 129 m.-band. 9 schepen werden op zee door de predikant bezocht. Radio-telegrafist T. Roodzant voerde 14 reparaties aan radio-apparatuur en echo loden op zee uit. 28 maal kon met een technisch advies worden volstaan. Door het machinekamerpersoneel wer den 5 nood-reparaties aan boord van vis sersschepen uitgevoerd. Eén schip werd van drinkwater voorzien. In totaal werden 135 radio weerrappor- ten doorgeseind naar het K.N.M.I. te De Bilt. Aan twee schepen werd sleephulp ver leend, t.w. de Aafke Jacoba (KW 41) en de Michiel (KW 167). Eerstgenoemd schip had moeilijkheden met de luchtcompres- sor en kon de motor niet starten, de KW 167 had een zware tros in de schroef. De schepen werden op resp. 14 en 19 oktober naar IJmuiden gesleept. In totaal werden tijdens de reis 1600 zeemijlen gestoomd. ZATERDAG 27 OKTOBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 97, IJmuiden-Oost: 14.30 tot 17.30 uur; Jozef huis, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. Hotel „Royal", Kennemerlaan, 16 tot 18 uur: Receptie toneelvereniging „Advendo". Statenhuis, Beverwijk, 20 u.: Dansgroep „Zo is er maar eentje". MAANDAG 29 OKTOBER Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 uur. R.-K. leeszaal. Willemsbeekweg: 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Raadhuis, Velsen, geen spreekuur bur gemeester. Raadhuis, Beverwijk, 9.30 uur: Spreek uur burgemeester. Hotel „Royal", Kennemerlaan, 20 uur: Ledenvergadering afdeling Velsen R.-K. Middenstandsbond. Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: afdeling IJmuiden-West, Nederlandse Christen Vrouwenbond: ds. W. Baas over: „Ver antwoorde gezinsvorming". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 uur: „PrbblemeTi roitdotn de havenmond IJmuiden", besproken door ir. L. W. Lie- verfse voor departement Velsen-IJmuidën van Mij. tot Nut van 't Algemeen. Gebouw 't Centrum, Beverwijk, 20 u.: Voorlichtingsavond voor tuinders. Zaal „Flora", Heemskerk, 20 uur: Be groetingsavond nieuwe inwoners. Het bestuur van de handbalvereniging IJmond maakt zich zorgen. Vorige week boekte deze club namelijk een triest record aan afschrijvingenenwegblijvers(sters).Het valt daarom niet te verwonderen dat zo wel het damesteam (in de tweede klasse district West A) als het herenteam (in de overgangsklasse A) thans voorlaatste staat. Toch hebben de IJmonddames zondag kans, althans compleet, in Amsterdam van Blauw Wit te winnen, maar de IJmond- heren zullen in Arnhem bij Micrometers wel weer een nederlaag tegemoet gaan, tenzij er wordt gevochten. De opstellingen zijn: Dames IJmond: R. van Zadel; D. Bonekamp en A. Ent; J. Jonker, L. Blom en G. Poelman; T. Vos, G. Slatman, L. van der Mey, R. Wagenaar en W. van dqr Kuil. Heren IJmond: Stedelaar; Beentjes en Grootendorst; Wassenaar, Boom en Vrij hoef; Dijkstra, Minnes, Jonker, Klesser en Van Schelt. Voor de korfbalcompetitie van de eerste klasse KNKB trekt Watervliet zondag naar het Amsterdamse SVK. De ranglijst laat zien dat de Amsterdammers net iets lager staan dan de Watervlieters, zodat mag worden verwacht, dat de Velsense ploeg tenminste een gelijkspel kan behalen. Watervlieters komt uit met de dames: B. Hoen, I. Waagmeester, I. Bakkenes, H. van de Ree, T. Floor, C. Zandbergen en de heren S. Hartman, M. Verbeek. D. van Ladesteijn, G. van den Brink, H. Scholting en J. van Dijk. Advertentie Een bekende pottenbak ker schiep deze artistieke melkbeker met originele decoratie. 2io voor een apart WONINGINRICHTING BEVERWIJK Kevin Berry, een 17-jarige student uit Sydney, heeft in Melbourne in één race twee wereldrecords verbeterd. Berry zwom de 220 yards vlinderslag in 2 min. 9,7 sec. en bleef daarmee 2,8 sec onder de recordtijd, die sedert februari op zijn naam stond. De Australiër verbeterde te vens het 200 m. wereldrecord, dat met 2.10.8. in bezit was van de Amerikaan Carl Robie sedert 11 augustus. Het Euro pees record staat met 2.12.6. op naam van de Italiaan Federico Dennerlein. Gisteren kwam deze jeugdige Australiër wederom tot een prestatie van wereldfor maat. In Melbourne verbeterde hij name lijk het wereldrecord 110 yards vlinderslag en bracht dit op 59,4 sec. Het oude re cord stond sedert 13 juli 1962 op naam van de Amerikaan Larry Schulhof (59.8 sec.). De Australiërs Rod Laver en Margaret Smith staan no. 1 op de jaarlijkse rang lijsten, zoals die door de Amerikaanse ten- nisbond zijn opgesteld. De Amerikaanse Karen Susman, de winnares van 't dames enkelspel in Wimbledon, komt pas op de vierde plaats. De ranglijst over 1962 ziet er als volgt uit: heren: 1. Roef Laver (Austr.), 2. Roy Emerson (Austr.), 3. Manuel Santana (Spanje), 4. Neale Fraser (Austr.), 5. Chuck McKinley (V.S.), 6. Jan-Erik Lundquist (Zweden), 7. Martin Mulligan (Austr.), 8. Rafael Osuna (Mex.), 9. Ramanathan Krishnan (India), 10. Fred Stolle (Austr.). Dames: 1. Margaret Smith (Austr.), 2. Maria Esther Bueno (Braz.), 3. Darlene Hard (V.S.), 4. Karen Susman (V.S.), 5. Renee Schuurman (Z.-Afr.), 6. Ann Hay- don (G.B.), 7. Vera Sukova (Tsech.), 8. San dra Price iZ.-Afr.), 9. Carole Caldwell (V.S.), 10. Billle Jean Moffitt (V.S.). Voor de komende zondag krijgen de drie tweede klassers het bepaald niet gemak kelijk. In 3A zal ADO ongetwijfeld tegen HSV krachtige pogingen aanwenden om van de onderste plaats te geraken. Veel spanning verwachten wjj ook b(j Wjjk aan ZeeDEM en BeverwijkAlcm. Victrix. IEV kan het tegen St. Pancratius wel kla ren. Op het Velsenterrein wordt de altijd spannende ontmoeting tussen Velsen en Vitesse gespeeld. Het vorige seizoen bij hun intrede in de 2de klas boekten de Santpoorters hun eerste overwinning op Vitesse (3-1), maar op eigen terrein namen de Castricummers met dezelfde cijfers re vanche. Vorige week zondag vielen de prestaties van Vitesse tegen, terwijl de Velsenaren juist na 3 nederlagen weer eens een overwinning bewerkstelligden. We houden het dan ook evenals op 24 september van het vorige seizoen op een Velsen-zege. De Kennemers trekt naar QSC. Het voordeel van eigen terrein schijnt de Wor- merveerders niets te zeggen, want terwijl hun 3 uitwedstrijden 5 winstpunten ople verden, gingen de 3 thuiswedstrijden alle verloren. Vandaar een kleine overwinning van de Kennemers. VVB gaat bij Zeebur gia op bezoek. Na een zwakke start tegen Velsen (5-1) hebben de Amsterdammers zich al spoedig hersteld, zodat ze zich thans met 8 punten uit 6 wedstrijden in de topgroep hebben genesteld. De VVB-ers met 7 punten uit 6 wedstrijden doen niet veel vóór hen onder en als we daarbij be denken, dat de Velsenaren uit hun laatste 4 wedstrijden 6 punten distilleerden, dan kan toch zeker op een gelijkspel worden gerekend. Verder staan nog op het programma: o VVO—DWV (3), Zilver meeuwen—West Frisia (1) en SDW—Alk- maarse Boys (2). De ADO-ers gaat het niet naar den vleze. Met twee punten uit 6 wedstrijden lijkt het er veel op, dat ze dit seizoen ernstige kan didaten voor de onderste plaats zullen zijn. ADO speelt thuis tegen HSV. De HSV-ers zijn de laatste weken wat van slag af en daarom lijkt een gelijkspel een aanvaard bare uitslag. Het treffen tussen Wijk aan Zee en DEM trekt wel de nodige belangstelling. De bad mensen deden het tot nu toe op eigen ter rein niet slecht twee overwinningen en één 2-3 nederlaag en de DEM-ers ver rasten vorige week zondag hun supporters door de lastige uitwedstrijd tegen Meer- vogels tot een goed einde te brengen (2-3). Daarom ook hier een gelijk spel. Beverwijk liet zondag jl. in Oudkarspel twee belangrijke punten achter en deze misstap kostte de roodwitten voorlopig de eerste plaats. De komende zondag komt Alcmaria Victrix op bezoek en ook deze ontmoeting is nog lang niet gewonnen, want na hun 0-4 nederlaag op 16 septem ber tegen Egmondia hebben de Alkmaar- ders niet meer verloren. Met een gelijk spel mag Beverwiik zich o.i. dan ook ge lukkig prijzen. Dan worden nog gespeeld: SuccesDTS (1) en Always ForwardEg mondia (3). De IEV-ers ontvangen St. Pancratius. Deze hoofdstedelijke vierde klasser verloor de vorige zondag vrij onverwacht met 1-3 van Renova en aangezien ook de vooraf gaande prestaties van de Amsterdammers niet direct op grote kracht wijzen 3 overwinningen met de oneven goal op On ze Gezellen (2-1), Hoofddorp (0-1) en NAS (0-1), menen we op de vijfde IEV-over- winning te kunnen rekenen. Dan worden nog gespeeld- ZaanlandiaBloemendaal (2), THB NAS (2). EHSOnze Gezellen (1) en Renova—Hoofdd. Boys (1). Advertentie in manchester - div. kleuren,- maat 2 (Ift. 3-4 jaar) f 12.15 enz. Terlenka (rood etiket) - maat 3 (Ift. 5 jaar) 17.50 enz. Stapels sterke jongensbroeken Voor de fijnere Heren- en Juniorenkleding

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7