m m Burgerlijke stand van Velsen i KERKDIENSTEN UITGAAN IN HAARLEM mm Uitgevaren visserij vaartuigen Crime passionnel op twee manieren w J*" i ZATERDAG 27 OKTOBER 1962 8 Charles Boost Examens Gids voor inwoners Beverwijk en Heemskerk Papoea-front wil snellere aansluiting bij Indonesië TELEVISIE 1025.- RADIO BECKER MUZIEK TONEEL EN DANS AMATEURTONEEL GABARET VOLKSUNIVERSITEIT TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN LEZEN EN LATEN LEZEN In „Echtscheiding op z'n Italiaans" (Divorzio all'Italiana) toont de Italiaanse filmer Pietro Germi zich van een geheel nieuwe en verrassende kant. Bekend vooral door „De machinist" en „De man van stro" kon hij gerekend worden tot de enigszins melodramatisch gerichte vertegenwoordigers van het neo-realis- me. Maar in zijn laatste film die op het ogenblik in Tuschinski in Amsterdam vertoond wordt, blijkt deze romaritische filmmaker en acteur ook over de nodige dosis humor en satire te beschikken, waardoor „Echtscheiding op z'n Ita liaans" een ongewone huwelijkskomedie is geworden die sterk afwijkt van wat de Italiaanse studio's over het algemeen de wereld insturen. Ongewoon omdat de film een bijna bittere parodie geeft op een situatie waarvoor in Italië minder ge makkelijk een oplossing te vinden is dan in die landen, waar de echtscheiding langs wettelijke weg geregeld kan worden. WAT IS NAMELIJK HET GEVAL in Germi's film? Baron Ferdinando Cefalü, een Siciliaans edelman met een lange stamboom, is twaalf jaar getrouwd met Rosalia en hoewel deze nog niets van haar oorspronkelijke verliefdheid heeft verlo ren en zelfs een nog veeleisende echtgeno te blijkt, is Ferdinando de huwelijkse staat moe en heeft hij bovendien een gro te genegenheid opgevat voor een minder jarig nichtje dat van tijd tot tijd in het vervallen familiekasteeltje komt logeren. Scheiding is volgens de Italiaanse wet niet mogelijk en als enig ander middel om aan de verbintenis een einde te maken, blijft de baron slechts de mogelijkheid over zich van zijn al te aanhankelijke vrouw te ontdoen. Na intensieve bestude ring van het wetboek van strafrecht en na het bijwonen van enige ter zake dienen de processen, wordt het Ferdinando al gauw duidelijk dat de minst strafbare vorm van moord ontstaat als men zijn vrouw doodt na haar betrapt te hebben op overspel. Wat hij dus moet doen is zijn Rosalia te manoeuvreren in een situatie, waarbij overspel geconstateerd kan wor den en een „crime passionnel" op zijn plaats is. DEZE LICHTELIJK MACABERE ge- dachtengang werkt de film nu verder uit en wij zijn getuige van alle moeiten die de baron (Marcello Mastroianni), zich moet getroosten om zijn liefhebbende vrouw tot overspel te brengen, haar te be trappen en haar tenslotte te doden, maar niet dan nadat de dorpsbewoners nadruk kelijk hebben laten blijken dat een onge wroken ontrouw hem tot een „outcast" van hun gemeenschap zou maken. Een dergelijk gegeven dat zo dicht een gruwelijke en dramatische werkelijkheid benadert, staat of valt met de wijze, waar op de filmer zijn bedoelingen kenbaar wil maken. Pietro Germi heeft de juiste aan pak gevonden door van het begin af aan in een lichtelijk gechargeerde stijl ken baar te maken dat hij de parodie be oefent en zo krijgt zijn film de vorm van een gestileerde wensdroom, waaraan on getwijfeld zo nu en dan een in het hu welijk-zonder-echtscheidingskans gevan gen Italiaan zich zal overgeven. In beeld en geluid benut Germi daarbij de moge lijkheden van het filmmedium om ons te laten lachen om een in wezen tragische situatie en hij bewijst daarmee dan te be horen tot die kleine groep van notoire spot ters die reeds vóór hem met pen of te- kenstift de kwalen van hun tijd aan de kaak stelden. IN MEER SERIEUZE VORM behandelt de Fransman Georges Lautner de crime passionnel in „Le 7me juré", het verhaal van een eerbare man op middelbare leef tijd die ook gevangen zit in de conventies van zijn omgeving en die in een ogenblik van passie een vrouw vermoordt. Op een toevallige wandeling na een copieus zon dagsdiner ontmoet deze Grégoire Duval, apotheker en notabele van een stadje in de Franse Jura, op een eenzame plek in het bos een meisje dat hem voordien al is opgevallen door haar uitdagende ma nier van doen. Bij het zonnebaden is zij in slaap gevallen en nauwelijks gekleed en in een provocerende houding vindt haar Duval die zijn ontroering niet meer mees ter is en haar tracht aan te randen. Bij haar verzet en om haar geschreeuw om hulp tot zwijgen te brengen, doodt hij haar zonder een spoor van de misdaad achter te laten. Bij een volgend politie-onderzoek wordt de vriend van het meisje als schul dige aangewezen en als verdacht van moord berecht in een proces, waarbij Du val als jurylid aanwezig is. Daar hij uiter aard de omstandigheden waaronder de moord heeft plaats gevonden kent, weet hij door verhelderende opmerkingen tij dens de rechtszitting de tekortkomingen van het politionele vooronderzoek aan de kaak te stellen en daarmee te bewerkstel ligen dat de verdachte wegens gebrek aan bewijs in vrijheid wordt gesteld. Daarmee hoopt hij zijn schuld te hebben afgedaan, maar als blijkt dat het stadje de verdach te blijft beschouwen als moordenaar, wordt hij gedwongen een stap verder te gaan en zich zelf bij de politie aan te geven Maar dan ontstaat de bizarre situatie dat nie mand hem wil geloven en mede door toe doen van zijn vrouw wordt Duval als min der toerekeningsvatbaar in een psychiatri sche inrichting opgesloten. DIT GEGEVEN van schuld en niet toe gestane boete, ontleend aan een verhaal van Francis Didelot, heeft Georges Laut ner vooral in de eerste helft geïnspireerd tot een aantrekkelijk en intrigerende film vorm waarbij de gedachtenontleding van de moordenaar tegen wil en dank een voor name plaats inneemt. De daad die hem uiterlijk onaangetast laat, veroorzaakt in nerlijk bij Duval een proces van het zich bewustworden van zijn mislukt leven en van een genadeloos scherpe inzicht in de schijnheiligheid van zijn omgeving dat hem tenslotte een opsluiting in de psychia trische inrichting doet aanvaarden als een verlossing uit de gevangenis van zijn re- reglementeerd leven. Dat slot met zijn ve le onverwachte complicaties is meer dan de jonge filmer aan kan, met als gevolg dat de film tegen het einde een sterke in zinking vertoont, maar als geheel mag het debuut van Georges Lautner die overigens in een meer traditionele vorm filmt dan in deze tijd van „nouvelle vague" ver wacht zou worden, geslaagd en interes sant genoemd worden. De film wordt ge draaid in „De Uitkijk" in Amsterdam. De Baron wordt verliefd op zijn jeug dig nichtje in „Echtscheiding op zijn Italiaans". BEVALLEN: A. de Wildt-Wessemius, z„ Groeneweg 51, IJmuiden-Oost; J. Smit- Aardenburg, d. v. d. Bergh van Eysinga- plantsoen 34, Santpoort; W. Kleinman-de Ruiter, d., Grote Hout of Koningsweg 14, Velsen-Noord; G. Grobecker-van der Vaart, d., Napierstraat 1, IJmuiden; M. C. J. Slappendel-Maigret, d., van Moerkerken straat 20, Haarlem; J. Stangenberger- Klaassen, z„ de Ruijterstraat 127, IJmui- den-Oost; A. Brandon-Pruis, z., Lorentz- straat 70, IJmuiden-Oost; H. J. de Krou- Boontjes, d„ Bestevaerstraat 12, IJmuiden- Oost. OVERLEDEN: P. C. A. de Jong, 69 j„ wedn. van C. Appel, Cederstraat 34, IJmui den-Oost. GETROUWD: J. Vermeulen en M. Y. Demier, Lange Nieuwstraat 319, IJmuiden; C. M. Voorhout en B. M. Kruitbosch, Mid- denduinerweg 2, Santpoort; C. Zijlstra en D. van Well, Schaepmanlaan 29, Driehuis; T. N. van Veen en M. G. Koelemeij, Anjer laan 16, Uithoorn; C. A. F. van der Kolk en R. Nobel, Nic. Beetslaan 12, Driehuis; H. Biben en M. J. M. Schaap, Velserduinweg 288, IJmuiden-Oost; H. J. Zorgdrager en E. W. van Waart, Grote Beerstraat 47, IJ muiden; L. B. van Duijn en G. A. Kalk man, Platanenstraat 51, IJmuiden-Oost; G. van den Outenaar en T. Vos, Stetweg 20, Beverwijk; L. van der Lugt en M. L. Borm, Duivelsbruglaan 88, Breda; L. Paap en J. Koning, Vareniusstraat 10, IJmuiden; W. A. van Schagen en E. Sminia, Meidoom- straat 19, IJmuiden-Oost; J. L. Witteman en J. J. E. Jansen, Ged. Schalkburger- gracht 65, Haarlem; H. J. J. van der Zon en J. A. Kolle, Trompstraat 183, IJmuiden- Oost; M. G. Plokker en K. W. Postma, Pla tanenstraat 36. IJmuiden-Oost; J. P. van der Veldt en M. J. van der Hulst, Karei Doormanlaan 17 hs, Haarlem. ONDERTROUWD: F. N. G. M. Gokke, Trompstraat 74, IJmuiden-Oost en J. C. Dam, Raadhuisstraat 4, IJmuiden-Oost, t.a. Seringenstraat 13, Purmerend; J. Aber- krom, Oversluispad 22, Wormerveer en D. P. E. Bangay, Kennemerlaan 143, IJmuiden, t.a. Oversluispad 22, Wormerveer; J. Tóth, Wijkerstraatweg 270 a, Velsen-Noord en G. T. Timmer, Wijkerstraatweg 215, Vel sen-Noord, t.a. Bellinistraat 10, Heemskerk; W. C. Borawitz, Mient 1, Castricum en M. C. Rigter, Lindenstraat 31, IJmuiden-Oost; A. van der Wal, Wijk aan Zeeërweg 138, IJmuiden en H. A. de Groot, Strengholt- straat 20, IJmuiden-Oost; W. J. Schreuder, Richard Cobdenstraat 4, Alkmaar en L. J. Brands, Hofdijklaan 55, Driehuis, t.a. Schermerweg 21 ben., Alkmaar; A. R. Tuijn, K. van Manderstraat 5, Heemskerk en J. M. Bakker, van Diepenstraat 8, Vel sen-Noord; R. Constapel, Gaaspstraat 15 III Amsterdam en A. A. H. Duijn, Vlugthoven- straat 9, Santpoort; J. H. Wijshake, Kool straat 6, Beverwijk en A. C. van de Graaf, Sieraadstraat 6, IJmuiden-Oost, t.a. Valc- ooghstraat 25, Heemskerk. Advertentie GARAGE L v. d. LEDEN CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT NIJMEGEN. Kandidaatsexamen rechten: J. P. J. M. Goderie (Roosendaal). KAMPEN (Theologische Hogeschool). Kandidaatsexamen: J. H. Veefkind (Hil versum). AMSTERDAM (G.U.). Doctoraalexamen Engels: C. A. G. Veken (Hoom). Kandidaatsexamen Nederlands: H. Wes- dorp, K. C. Numan (Amsterdam), J. L. Seg- boer (Haarlem) en C. J. M. Molenaar (Vo- lendam). ROTTERDAM. Kandidaatsexamen eco nomische wetenschappen: G. Th. Brands (Schiedam), M. Brieer (Delft), W. A. Bud- dingh (Gouda), Th. de Boorder (Utrecht) en W. Boelhouwer (Hengelo). Doctoraalexamen economische weten schappen: B. van Leeuwen (Scheveningen) en M. J. Engelsman (Den Haag). In de economische wetenschappen is ge promoveerd de heer C. J. van der Weijden uit Vlaardingen op het proefschrift ge titeld: „Toegang en toetreding" met onder zetting facetten van de mededinging. AMSTERDAM (V.U.). Doctoraalexamen psychologie: mej. L. F. J. Woltjer, Leeu warden. Kandidaatsexamen psychologie: J. H. de Zwart, Beverwijk. Prins Philip, de 2-jarige zoon van prins Albert en prinses Paola van België, heeft in Brugge geweigerd te doen wat vdn hem werd verwacht. Hij zou een lint doorknippen, waarmee een naar hem genoemd industriecomplex werd ingewijd. Ondanks aanmaningen van zijn moeder bleek hij niet tot deze eer ste officiële daad in zijn leven bereid. De burgemeester heeft toen zijn taak maar overgenomen. De kleine prins mocht toch een mooie teddybeer in ontvangst nemen. „Thuis" is de naam van een nieuwe gids van instellingen en verenigingen van Beverwijk, die de Beverwijks Sociaal Cul turele Raad heeft samengesteld en die bedoeld is voor inwoners die zich kortge leden in Beverwijk en het Heemskerkse gedeelte van de nieuwbouwwijken Ooster wij k en Meerestein hebben gevestigd. De gids is in een oplaag van 3500 exempla ren gedrukt, 2500 ervan worden nu ver spreid onder de nieuwe inwoners, de ove rige 1000 houdt men voorlopig in voor raad. Het gidsje is praktisch door de kleine afmetingen. Het telt 40 pagaina's en ziet er zeer verzorgd uit. Een duide lijke inhoudsopgave achterin maakt het de lezer gemakkelijk met het vinden van dat wat van zijn gading is. DJAKARTA (Reuter) Het „Nationale Papoea-front" heeft volgens het Indone sische persbureau „Antara", aan de Ver. Naties voorgesteld, de overdracht van West Nieuw-Guinea aan Indonesië reeds te laten geschieden op 1 januari 1963 en de volksstemming over de toekomst van het gebied, die in 1969 zou moeten worden gehouden, te laten vervallen. Advertentie MET EEN TOESTEL VAN RADIO BECKER BEKIJKT U HET GOED i Keus uit tientallen modellen. PHILIPS - ARISTONA - ERRES - BLAUPUNKT Een voorbeeld uit onze kollektie Philips automatische superontvanger met 59 cm beeldbuis, groot keuze paneel voor UHF. HET APPARAAT VOOR DE TOEKOMST I ER IS ECHTER NOG VEEL MEER Ook op het gebied van radiotoestellen toonaangevend. Kom eens kijken in onze showroom. TRAWLERKADE 64 TELEF. 6490 Zondag 28 oktober IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 u. ds. H. Huisman; 19 u.: dr. H. van der Loos, jeugddienst; De Rank, 10 u.: jon- gerendienst, mejuffrouw G. de Wilde; Bethlehemkerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dick- hout; 19 u.: ds. J. van der Berg; Jeugd- kapel, 10 u.: W. J. Mulder. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens; 17 u.: ds. G. Assies; Petrakerk, 10 u.: ds. G. Assies; 17 u.: ds. W. Dieper- sloot. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. C. den Hartog. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. D. Nieuwenhui-. Doopsgez. Gem„ Helmstraat, 10 u.: ds. P. J. van Schaik. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 10 u.: vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: dienst Edison straat 14. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: G. Piersma. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: samen komst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Pinkstergemeente, Cultureel Centrum, 19.30 u.: B. Cristensen. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.. ds. N. O. Steenbeek; 19 u.: ds. J. H. W- Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds. J. A. Tiemens. Evang. ver. Elon, Elonkapel, 10 u.: ds. Maandag 29 oktober, Concertgebouw (Grote Zaal) 20 u.: Onder auspiciën van het Haarlems Comité voor Kamermuziek en Volksuniversiteit concert door het Ama- deus Kwartet. Programma: Haydn, Mo zart en Beethoven. Vrjjdag 2 november, Nieuwe Kerk, 20 u.: Concert m.m.v. de veertienjarige jon genssopraan Leo Meyer. „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplaten- programma van 20-21 u. Tot en met 28 oktober: Dvorak. Tot en met 4 novem ber: Mozart. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3, maandag-, woensdag- en vrij dagavond van 18-20 u.: Klassiek gram- mofoonplatenconcert. Zaterdag 27 oktober. Stadsschouwburg, 20 u.: Nederlands Dans Theater, pro gramma: „Concertino", choréografie: Hans van Manen, solisten: Willy de la Bye, Alexandra Radius, Han Ebbelaar en Gérard Lemaitre; „Grand Pas Espagnol", choreografie: Benjamin Harkarvy, solis ten: Marian Sarstadt, Alexandra van Rhijn. Alexandra Radius, Gérard Lemai tre, Charles Czamy en Han Ebbelaar; „Carmina Burana" van Carl Orff. cho reografie: John Bulier; De circus pas de deux „Valkuil", choreografie: Job San ders, Alexandra van Rhijn en Glen Tet- ley. Zondag 28 oktober, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Oorlog en Vrede" van Tolstoi. Regie: Irena Babel, m.m.v. Loudi Nijhoff, Shireen Stroker, Ton Lensink e.a. Maandag 29 oktober en woensdag 31 ok tober, Stadsschouwburg, 20 u.: Haagse Comedie met „Eindsprint" van Peter Us tinov m.m.v. Bob de Lange, Annie de Lange e.a. Donderdag 1 november, Stadsschouwburg, 20 u.: Nederlandse Comedie met „De lankmoedige minnaar" van Graham Green. Regie Ank van der Moer, m.m.v. Ko van Dijk, Ellen Vogel e.a. Dinsdag 30 oktober, Stadsschouwburg, 20 u.: Johez Toneel Vereniging met „Voorschrift van de dokter". Vrijdag 2 november, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelvereniging Nieuw Leven met „Een hete zomeravond". Woensdag 31 oktober, Minerva Theater, Heemstede, 20.15 u.: A.B.C.-cabaret van Wim Kan en Corry Vonk: „Herexamen". Café-chantant „Adam en Eva": Iedere avond (behalve maandag) cabaret door Frans en Fiet Koster m.m.v. Han Reizi ger. Zaterdag 27 oktober, Brinkmann (Muziek zaal) 20 u.: Jongerenclub „De twintigers". Optreden van „The Dark Town Seven". Dinsdag 30 oktober, Frans Halsmuseum, 20 u.: Eerste voordracht in de serie van twee door drs. J. G. Waardenburg: China tussen gisteren en morgen. Woensdag 31 oktober, Frans Halsmuseum, 20 u.: Lezing van prof. dr. Fr. W. S. van Thienen: Het toneeldecor, met excursie naar het Toneelmuseum. Donderdag 1 november, Frans Halsmu seum, 20 u.: Voordracht door mr. H. E. Phaff: De betekenis der gemeenten: plaatselijk nationaal en internationaal. Vrijdag 2 november, Frans Halsmuseum, 20 u.: Laatste voordracht in de serie van drie door Ad den Besten: Tendensen in de naoorlogse Duitse letterkunde. Frans Halsmuseum: Schuttersstukken van Frans Hals en stijlkamers. Dagelijks van 10-17 u„ zondag van 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland 1-3: Tot 3 november expositie schilde rijen. Dagelijks van 9-17 u. Tijdens con certen op maandag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. In de nieuwe expositiezaal: Schilderijen, tekeningen en aquarellen enz. voor verkoop. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Gedurende de maand okto ber, tempera's en olieverfschilderijen van Hans Mulder. Dagelijks van 10-10" u. en 20-22 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks geopend (behalve maandag) van 10-12.30, 13.30-17 u. Zon- en feestdagen 14-17 u. Wandelgangen Stadsschouwburg: Geduren de de maand oktober: Expositie van Leen de Winter. Teylers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielén, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen, 31 toons Fokkerorgel. Dagelijks, behalve maandag van 1115 u. Zondags van 1315 u. De Vishal, Grote Markt, tot en met 11 no vember: Selectie uit eigen verzameling, werken van Appel, Chailloux, Comeille, Esser, Van Heusden, Lucebert, Nanninga, Sluyters, Toorop, Verwey, Kruyder en Zadkine. Dagelijks van 1017 u. Zon dags van 1317 u. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- straatweg 158, Overveen, tot en met 11 november: Schilderijen van Josef Verheyen. Dagelijks van 1017 u. Zon dags van 1417 u. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstraat 41, Haarlem, tot en met 17 november: Olie verf en aquarel van Leen Spierenburg. Dagelijks van 10.3017 u. Vrijdags tevens van 2022 u. Zondags alleen van 20 22 u. Museum Het Huis Van Looy, Kleine Hout weg 103, tot december: Het papieren Museum, keuze uit kleurreprodukties van bekende moderne meesters. Dage lijks van 1012.30 u. en 13.3017 u. Zondags van 1417 u. Zaterdag 27 en zondag 28 oktober, Huize Bloemenheuvel: Expositie van herfst- stukjes door leden van de Jeugdnatuur- wacht in Bloemendaal. Zaterdag 27 en zondag 28 oktober, Brink mann: De zevenentwintigste Haarlemse Open Tafelronde, zaterdag 16 u.: „De machteloze eenling", inleider prof. dr. A. J. Rasker; 20 u.: „Weg-mens Doel- mens", inleider prof. dr. B. C. J. Lieve- goed. Zondag 10.30 u.: „De kleine groep als kern", inleider prof. dr. P. Hendrix; 14.45 u.: „De macht van de eenzame mens", inleider L. F. C. Mees, arts. Zondag 28 oktober, Brinkmann. 10.30 u.: Het Humanistisch Verbond, lezing door drs. W. van Dooren: „De plaats van de mens in de wereld". Zondag 28 oktober, Concertgebouw, 20 u.: Dansavond. Dinsdag 30 oktober, Minerva Theater, 20.15 u.: Lezing door H. R. van Hee keren: „Op zoek naar de praehistorische mens (Thailand). Dinsdag 30 oktober, Brinkmann, 20 u.: Dia avond met vogelgeluiden en muziek over Vlieland door D. de Vries en F. Bloem onder auspiciën van de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Vereniging. Woensdag 31 oktober, zaal Wilhelmina- straat, 22.20 u.: Onder auspiciën van „De Vrije Gemeente" optreden van Tob de Bordes met voordrachten uit sprook jes en legenden van Godfried Bomans. Hans C. Andersen e.a. Donderdag 1 november, Brinkmann, 20 u.: Het Genootschap Engeland-Nederland: Lezing door Julian Syrnons „The history of the crime novel". Grote of St. Bavokerk, ingang Oude Groen markt 23: Te bezichtigen van 917 u. Stadhuis, Grote Markt: Op werkdagen te bezichtigen van 912.30 u., daarna melden bij de portier. Zaterdag gesloten. R.-k. Kathedrale Basiliek, Leidsevaart: Voor bezichtigen aanmelden bij portier. Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschaf te boeken. Romans: Benchley, Wat moeten ze op ons ei land!; Bottome, Psychiater op drift in oorlogs tijd; Brauner, De fiolen van de toorn; Cracia- nas, Verloren voetstappen; van Dijk-Has, Ge snoeide rank; Greene, De derde man; van Gulik, Het Chinese lakscherm; Hepple, Noordenwind; Martin, Getijden; du Maurier, Het alibi; Speel man, De moordenaar heeft de regie; Stone, De roman van het leven van Michelangelo, dl. 1 en 2; Gilson, The white Raja. Ontwikkelingsboeken: Kossmann, Geschiedenis van de Nederlandse Ver. van bibliothecarissen, 19121962; Heidegger, Einführing in die Metaphy- sik; van der Meer de Walcheren, Mensen en God, dl. 2, 19291935; van Mtinching, Moderne oorlogs schepen, dl. 2; Graupner, Het levensritme van onze kinderen; Geschiedenis van het Amster damse studentenleven 19321962; Genormaliseer de methode van beschrijving van gradering van werkzaamheden t. b. v. werkclassificatie en an dere doeleinden, 2 dln.; Dam, Jagen; van Her waarden, Hoe verzorgen wij onze hond; Krab bendam, Bloembollenteelt dl. 7, Bijgoed; Tirso de Molina. Don Gil met de groene broek; 's-Gravesande, De geschiedenis van het tijd schrift Vlaanderen; Malory, Le morte d'Arthur, 2 din; Photography yearbook 1963; Roger-Marx, EuropSische Graphik im 19.Jahrhundert; van Egeraat, Dagtrips in Nederland, le en 2e tiental; Janse, Den Haag is zo gek nog niet; Van Kam pen, Beeld van Nieuw Guinea; Last, De Spaanse tragedie; Lederer, Een natie van schapen; Laf- font e.a., Rome en de Romeinen; van Roos- broeck, Willem van Oranje; Troenst, Om de verovering van de zee. De 14-jarige jongenssopraan Leo Meyer uit Amsterdam is solist in het kerk- concert dat vrijdag 2 november in de. Nieuwe Kerk te Haarlem zal worden gegeven. Leo Meyer heeft zangles van mevr. Wegerif van der Garde en heeft enkele malen in radio- en televisie uitzendingen gezongen. J. Lucasse; 11.45 u.: kindersamenkomst; 19.30 u.: ds. J. Lucasse. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel serduinweg 248; 19 u.: Wachttorenstudie. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespre king. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6. 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Ver. van Vrjjz. Herv., Abeelenstr. 1, 10.30 u.: ds. T. J. de Boer. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: ds. H. van Niel. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. L. Brink; 19 u.: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. A. C. van Nood. R.-K. Kerk. St. Joseph, heilige mis 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Vrije Evang. Emanuël, Smidt van Gel derstraat 3 10 u.: H. de Cock. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Maria Boreel- school, 9.10 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: N. T. Bakkes; 19 u.: ds. H. J. Langman; De Hoeksteen, 10 u.: ds. A. Noorman; 19 u.: ds. J. C. Remijn, jeugddienst; Advents- kerk (ziekenhuisdienst) 19 u.: ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel 9 u.: ds. J. J. Rebel; 15 u.: ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk, Geref. Jeugdgebouw, 9, 10.30 en 17 u.: ds. H. J. Bavink. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. Remonstrantse-Doopsgezinde Gemeenten geen opgave ontvangen. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 en 19.15 u.: ds. G. W. IJzerman, H. Avond maal; Irenekapel, 10 u.: ds. W. Oorthuys; De Opgang, 10 u.: ds. G. van Schuppen; Oosterwij k-Meeresteyn, Chr. L.T.S., 10 u:. ds. J. A. Don, H. Avondmaal; 19 u.: ds. W. Oorthuys; Jeugdkapel „De Op gang", 10 u.: de heer J. G. C. Schram; Zondagclub „De Schans", 10 u. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: de heer W. Leerink. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. Joh. Knol; 17 u.: ds. C. Meyer; Geref. Kerk, Oosterwijk-Meeresteyn, gebouw Plesmanweg hoek van Maasdijkstraat, 9.30 u.: ds. C. Meyer voorb. H. Avond maal; 17 u.: ds. C. Homans. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondags school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk Julianaplein, 10 u.: ds. J. Borghard! HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. M. Wendte; 19 u.: Open-Deur dienst, ds. J. A. Visser uit Enkhuizen. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 u.: ds. C. Meyer; 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 u.; Hoogmis 9.15 u.; Kindermis 11 u.; Avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Missen 8.15 en 10 u. Trawlvisserh Dinsdag 9 okt.: m.l. Onderneming IV SCH 153 Donderdag 11 oktober: m.l. Nestor KW 101. Vrijdag 12 oktober; m.l. Huiberdina Gijsbertha KW 85. Zaterdag 13 oktober: m.t. Cornells den Duik KW 144, Onderneming I SCH 261. Maandag 15 oktober: m.t. Emma IJM 15, Post Boy IJM 35, Rijnmond I KW 15, Antje KW 49: m.l. Leendert Jacoba KW 12, Kniertje Elizabeth KW 188; m.k. Cornells Schaap KW 172, Anna Hen- drika KW 174, Antje KW 200. Dinsdag 16 oktober: m.t. Allan Water IJM 34, Bellatrix KW 139, Marian Ellen KW 159, Cornelia Maria SCH 135; m.l. Willem Robert IJM 56. De Vrouw Anna KW 52; m.k. Alnilam KW 90, Mare Liberum KW 117, Samenwerking KW 146, Plates- sa KW 189, Margaretha Corrine KW 208. Woensdag 17 oktober: m.t. Golfstroom KW 4, Deining KW 8, Nicolaas Senior KW 42, Dirk Ma ria KW 80, Albertha Hendrika KW 81, Stadt Enck- huysen KW 82, Emma Wilhelmina KW 135, Bets en Gerda VL 112; m.l. Robert Wililam KW 123; m.k. Neeltje Maria KW 209, Spes Nostra WR 56. Donderdag 18 oktober: m.t. Maria Elizabeth IJM 5, Koraalbank KW 3, Francisca KW 153, Cor nells Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Drie Gebroeders HD 79; m.k. Adriana KW 131. Vrijdag 19 oktober: m.t. Haarlem IJM 9, 's Gra- venhage IJM 26, Delft IJM 37, Wiron II IJM 211: m.l. Onderneming III SCH 117; m.k. Tokio KW 185. Zaterdag 20 oktober: m.t. Beatrice IJC 72, Rot terdam IJM 82 Nooit Gedacht IJM 239, Sakina Martine KW 32. Maandag 22 oktober: m.t. Thorina IJM 33, Soli Deo Gloria KW 152; m.l. Adeodatus IJM 30, Jan IJM 81, Verwachting IJM 204, Adrianus KW 10, Cornelis Judith KW 17, Concordia KW 26, Bertha KW 38. Willem van Beelen KW 62, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Saturnus KW 69, Nelly KW 77, Wlllempje KW 89, Toenadering KW 95, Geertje KW 108, Astra KW 115, Arie Jacob KW 116, Jacoba Catharina KW 132, Willy KW 154, Gijsbert Bas- tiaan KW 161, Vertrouwen KW 166. Pieter Anne KW 169, Margaretha KW 184, Andries Willempje KW 199; m.k. Ria IJM 3, Adriana IJM 6 (25 okt. binnen). Zuiderkruis IJM 7, Poolster IJM 11 (24 okt. binnen), Maria Lovisa IJM 16, Bettie IJM 29, Emizel IJM 31, Jannie IJM 38, Margrita IJM 42, De Hoop I IJM 45, Nora IJM 51 (23 okt. binnen), Frederika Maria IJM 52, Klaas Junior IJM 60, K. P. IJM 61, Jaap IJM 62, Michiel IJM 63, Ronny IJM 64, Frank IJM 65, De Hoop III IJM 73, Cor- rie IJM 78 (23 okt. binnen), Wiron V IJM 208, Wi ron I IJM 210, Magda IJM 272, Deo Volente II KW 11, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Ada KW 29, Ermine KW 30, Willem Henry KW 53, Cornelia Adriana KW 58, Ludi K W61, Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Maartje KW 71 (24 okt. binnen), Nico KW 72, Zee arend KW 79, Nico KW 96, Wim KW 103, Karla Ellen KW 106, Jacoba KW 107, Gijsbert Dirk KW 109 (25 okt. binnen), Wilma KW 113, Cornelis KW 118, Flamingo KW 120, Agatha Arie KW 126, Ko ningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134 (25 okt. binnen), Urania KW 136 (25 okt. binnen), Maartje Jacoba KW 137, Gijsberta KW 143, Anna Lydia KW 145, Gijsbert Marian KW 150, Fiducia KW 155, Agatha KW 157, Helena KW 164, Hoop op Welvaart KW 179 (25 okt. binnen), Solea KW 180, Aleida KW 183, Margaretha Christina KW 190, Zeezwaluw KW 192, Vrouw Prijna KW 193, En Avant KW 210, Pietertje HD 87, Samenwerking HD 125, Arie Geertje TX 51, Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25 (25 okt. binnen), Petra WR 32, Jan Wille mWR 34, Sagitta WR 37. Dieuwina wR 45, Internos WR 49, (25 okt. binnen). Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Sijtje WR 58 (25 okt. binnen), Alie WR 59 (25 okt. binnen), Albert MO 1. Donderdag 25 oktober: m.t. Egmont IJM 99; m.k. Arend Willem IJM 40, Paul IJM 66, Hans IJM 67, Wiron VII IJM 206, Wiron VI IJM 207, Dirk Taat KW 134, Urania KW 136, Okko Bósker WR 25, Internos WR 49, Sijtje WR 58, Alie WR 59.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 8