Kon. Shell verwacht over '62 7 pet meer winst - DE BEURS - KREMER Bakkers hebben kritiek op minister De Pous "ito aris^ anï art^ jcf Weinig veranderd resultaat Mees' Bouwmaterialen Circulatie ging flink omhoog US Steel verlaagt het dividend W. Bernet verwacht weer 10 pet dividend Fiat verlaagt haar prijzen Bod op Brugse scheepswerven verdubbeld Landbank doet bod gestand Geen beslissing ontwerp-akkoord „Brandaris" Akkoord Schelde Rijnverbinding? Vanmiddag weer gesprek over prijsmaatregel co o Vermogen Uni-invest voor 25 liquide Export naar VS 6 pet gestegen Sphiax-Céramique gaat filterzakjes fabriceren Bervoets draait op volle capaciteit SCHEEPVAARTBERICHTEN Valt supermarkt onder de winkelsluiting? Cf m 3 DAG 31 OKTOBER 1962 13 's morgens Weekstaat Ned. Bank V ooruitzichten Rusland Zilver weer goedkoper LU CO 's middags JT* In lste halfjaar LU CQ 's avonds Subsidies aan Lufthansa gingen fors omhoog Het nettoresultaat van de Koninklijke/ Shell Groep zal over 1962 vermoedelijk 200 miljoen bedragen ofwel 7 per cent meer dan in 1961 toen een winst werd behaald van 187 miljoen. Dit heeft jhr. Loudon, president-directeur van de n.v. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij, in een rede voor The New York Society of Security Analysts gezegd. „Tot nu toe is het jaar 1962 bemoedi gend geweest," zei de heer Loudon. „Groepsmaatschappijen verkochten, verge leken met 1961, in het eerste halfjaar 13 percent meer olie, terwijl het nettoresul taat met 11 percent toenam. Dit is het beste eerste halfjaar dat we sinds 1957 hebben gehad. In de tweede helft van dit jaar zal de verbetering ten opzichte van 1961 waarschijnlijk niet zo groot zijn als die van het eerste halfjaar". In 1961 kwam ongeveer 58 percent van het nettoresultaat van de groep op reke ning van het oostelijk halfrond, 18 per cent kon worden toegeschreven aan de Verenigde Staten, en 24 percent aan de rest van het westelijk halfrond. In de eerste helft van 1962 hebben groepsmaat schappijen in Europa (met inbegrip van het Verenigd Koninkrijk) meer oliepro- Advertentie Gezien de resultaten over het eerste halfjaar en de omzetten over het derde kwartaal, verwacht de directie van Mees' Bouwmaterialen N.V., onvoorziene om standigheden voorbehouden, over 1962 on geveer hetzelfde resultaat als over het voorgaande jaar. Over 1961 werd tien pro cent dividend uitgekeerd. De Weekstaat van de Nederlandsche Bank per 29 oktober staat in het teken van de kwartaalbetaling van het Rijk aan de gemeenten, alsmede van de ultimo- opvragingen. In de afgelopen week moest de Staat circa 380 min betalen aan de gemeenten uit hoofde van kwartaal verplichtingen, terwijl tevens de vaste ultimoiasten moesten worden voldaan. Hiertegenover stonden weinig inkomsten uit belastingen. Het gevolg was, dat het saldo van de schatkist met 422 min daalde tot 443 min. De ultimo-opvra- gingen kunnen fors worden genoemd. Zij deden de chartale circulatie met 190 min stijgen tot 5429 min. De goud- en deviezenvoorraad bleef vrijwel ongewij zigd op 6220. In de goudvoorraad, ad 5698 min, kwam geen wijziging. Van hun verbeterde kaspositie hebben de banken gebruik gemaakt om 77 min „dure voorschotten" af te lossen, waar na nog 10 min uitstaat. Het tegoed van de banken bij de centrale bank steeg met 154 min tot 506 min. Hiermee liggen zij zeer ruim boven het verplicht aan te houdep kasreservegemiddelde on danks het feit, dat zij midden in de ulti- mo-opvragingen zitten. Het daggeld bleef ongewijzigd anderhalf percent. De geld markt bleef in evenwicht. Geldkringen verwachten voor de komende dagen een ruime geldmarkt mede als gevolg van het terugvloeien van bankbiljetten. NEW YORK (AP) De directie van de United States Steel Corporation heeft het kwartaaldividend teruggebracht van 75 dollarcent per aandeel tot 50 dollar cent. De grootste Amerikaanse staalpro ducent is daarmee de vijfde staalonder- neming die in enkele maanden haar di vidend verlaagt. Sedert het laatste kwartaal van 1956 was het dividend op 75 cent gehand haafd. De netto-winst is in de periode juli-september aanzienlijk gedaald tot 26.825.499 dollar of 38 cent per aandeel. Ook het vorige kwartaal was de winst lager dan de uitkeringen aan aandeel houders. De gehele staalindustrie is in een zorgelijke positie sedert dit voorjaar. De produktie ligt de laatste tijd op min der dan 60 percent van de capaciteit. Ook Republic Steel Corporation heeft in het derde kwartaal een aanmerkelijk lagere winst behaald en wel van 0,44 (0,81) dollar per aandeel, waardoor de winst over de eerste negen maanden (bij iets hogere omzetten) uitkomt op 2,06 (2,16) dollar per aandeel. W. Bernet en Co N.V. (Ijzerhandel) ver wacht over 1962 wederom 10 percent divi dend uit te keren. Dit ondanks het feit dat de bruto-resultaten achter zullen blijven bij dié van vorig jaar. dukten verkocht dan elders in de wereld (namelijk 1.014.000 barrels per dag op een totaal van 2.824.000 barrels per dag). Over de inkomsten en investeringen zei de heer Loudon, dat het nettoresultaat een gestadig herstel te zien gaf na het laag- tepunt in 1958, maar dat het recordcij fer is van 1957. Het rendement van kapi taal en niet uitgekeerd inkomen is sedert 1958 op een onbevredigend laag peil geble ven, maar in 1961 is een einde gekomen aan de daling, en voor 1962 wordt een ver betering verwacht. Sprekend over de cam pagne ter verlaging van de kosten, deel de de heer Loudon mee, dat de groeps maatschappijen thans in totaal 10 per cent minder employés in dienst hebben dan aan het einde van 1957, maar dat zij in de eerste helft van 1962 43 percent meer olie hebben verkocht. De heer Loudon deelde over de om vang der groepswerkzaamheden het vol gende mee: „Wij zijn het op één na grootste oliebedrijf ter wereld en beho ren tot de twaalf grootste chemische on dernemingen. Groepsmaatschappijen ver kopen in vrijwel elk land van de niet- communistische wereld en voorzien in bij na een zevende deel van het totale olie- verbuik daarvan". Over de vooruitzichten, voor de olie-in dustrie zei de heer Loudon, dat de we reldvraag naar olie naar schatting in de eerstvolgende 15 jaar zal verdubbelen. De heer Loudon ziet op lange termijn de toe komst van de olie-industrie met het vol ste vertrouwen tegemoet. In de huidige omstandigheden evenwel is de concurren tie scherper geworden naarmate het poten tiële aanbod sneller steeg dan de vraag. Het zal nog wel enige tijd duren voor dat tussen vraag en aanbod een beter evenwicht is bereikt. Vele van de maatschappijen die de laatste jaren op het internationale toneel zijn verschenen, zijn bezig afzetgebieden voor hun ruwe olie te ontwikkelen, en hun activiteiten zullen de concurrentie verscherpen. De heer Loudon geloofde echter dat de olie-industrie zo snel zou groeien dat de reeds langer gevestigde maatschappijen naast deze nieuwe onder nemingen een bevredigend aandeel in de markt kunnen blijven houden. De concurrentie was ook nog moeilijker geworden door de Russische olie in West-Europa was in 1961 op elke tien barrels olie één barrel afkomstig van het Sovjetblok. Maar dit is een probleem dat men in de juiste proporties moet zien. De Russische export was in 1960 en ook in 1961 met meer dan 30 percent gestegen, maar dit jaar is de stijging iets langzamer verlopen. Niettemin moet de Russische olie als een blijvende be dreiging worden beschouwd; alles wijst erop dat de Sovjet-Unie voornemens is haar olie-export te blijven uitbreiden, en de situatie vereist een voortdurende waak zaamheid. HR De heer Loudon besloot met: „Wij zijn optimistisch over de wereldeconomie en over de plaats die de olie-industrie daar in inneemt. Voor zover het de maat schappijen der Koninklijke-Shell Groep be treft, geloven wij, dat er nog een perio de van grote expansie voor ons ligt. Wij verwachten niet dat de huidige moeilijke omstandigheden op korte termijn zullen verbeteren, maar wij zijn ermede ver trouwd geraakt en doen alles wat in ons vermogen ligt om het rendement op on ze investeringen te verhogen. Naarmate wij blijven groeien en ons verder aan passen, zullen wij ons best doen onze verplichtingen na te komen zowel jegens diegenen die ons bedrijf met hun geld hebben gesteund als jegens de grotere gemeenschap die wij dienen". MILAAN (AP) Fiat heeft bekendge maakt dat de prijzen van de modellen 1100, 1300 en 1500 met gemiddeld 3,5 per cent verlaagd zijn. De gefailleerde scheepswerven van Brugge, die in eerste instantie verantwoor delijk zijn voor de grootste bankbreuk uit de Belgische geschiedenis, zijn gisteren op de tweede veilingdag door notaris mr. Antoine van Hoestenberghe voor een be drag van 21,5 miljoen frank, circa 1,55 mil joen gulden, voorlopig toegewezen aan het Amerikaanse chemische concern Glidden uit Cleveland, dat als bekend ook op de eerste zitting veertien dagen geleden al het hoogste bod had gedaan. Dat was toen 10 miljoen frank. Het concern wil op de vijf hectare aan het Boudewijnkanaal, een fabriek vestigen voor chemische en verfprodukten. In twee weken tijd dus is de waarde van de werf voor de gegadigden met meer dan 100 pet. gestegen, maar het ziet er naar uit dat ook daarmee de top nog niet is bereikt, want bij de verkoping van gis teren was eer in tegenstelling tot vorige keer een onverwacht grote interesse voor het pas vijf jaar oude scheepsbouwbedrijf, waarin een bedrag is geïnvesteerd van 100 miljoen frank, circa 7,5 miljoen gulden. De gemeenteraad van Vlissingen heeft haar fiat gegeven aan de verkoop van 280 prioriteitsaandelen in n.v. Grand Hotel Britannia. Zoals bekend heeft de Land bank te Den Haag vorige week een bod uitgebracht van 100 percent op de aandelen van het hotel. De grootaandeelhouders waren inmiddels al met het bod akkoord gegaan. De Landbank doet het bod ge stand. De zilvernotering is, blijkens een opgave van H. Drijfhout en Zoon's Edelmetaalbe- drijven n.v. te Amsterdam, met ingang van heden 31 oktober verlaagd van 140,50 146,50 tot 139,50—145,00 per kg fijn. De goudnoteringen zijn onveranderd ge bleven. Op de gisteren in het Amsterdamse pa leis van justitie gehouden vergadering van de commissie van vertegenwoordiging van de assurantie maatschappij „Brandaris" is nog geen beslissing genomen over het aangeboden ontwerp-akkoord. De raadple ging en beslissing over het aangeboden en inmiddels gewijzgide akkoord werden opnieuw uitgesteld en wel tot 29 novem ber. Op 5 juni werd ook reeds een kre- diteurenvergadering gehouden. De verga dering van gisteren duurde slechts een kwartier. INTERNATIONALS IN REACTIE Op de „willige" stemming van maandag volgde gisteren een technische koersreac- tie voor de internationale waarden. Bij kalme handel zette Philips in op 132,70, tegen 135,90 als voorgaande slotprijs. Uni lever op 123,20 daalde ruim drie gulden. Kon. Olie min 1,60 op 136,20. AKU vier punten lager bij een notering op 344V2, terwijl Hoogovens bepaald flauw in de markt lagen op 482, ofwel min zestien pun ten. Even na de opening kwam een be richt door van de Kon. Shellgroep waarin werd meegedeeld, dat de netto-winst over geheel 1962 voor dit concern vermoedelijk tweehonderd miljoen pond sterling zal be dragen, tegen vorig jaar 187 miljoen pond sterling. De beurs reageerde op genoemde Advertentie (Van onze correspondent) BRUSSEL Het Antwerpse scheep vaartdagblad „Lloyd Anversois" verwacht een spoedig akkoord in de kwestie van de Schelde-Rijnverbinding. Het blad, be richt dat over de twee belangrijke pun ten praktisch overeenstemming tussen de Nederlandse en Belgische regering zou zijn bereikt: de route en de Rijnvaart premies. Wat de route betreft, zou men het eens zijn over een kanaal van de sluizen bij Zandvliet, ten noorden van Antwerpen, naar de Oosterschelde. De Nederlanders zouden de vaarweg door de Eendracht, oostelijk vzn het eiland Tholen, bevaar baar maken, zodat de route vandaar via St. Philipsland naar het Volkerak kan leiden. De Rijnvaartpremie zouden worden verminderd naar gelang deze nieuwe vaarweg gereed zou komen. Op de dag, dat hij voltooid zou zijn, zouden zij tot nul zijn gereduceerd. Het bedrijfschap voor het bakkersbedrijf zal minister De Pous vragen af te zien van zijn voornemen een prijsmaatre gel voor brood uit te vaardigen. Voordat de minister dit oornemen ten uitvoer brengt moet hij, op grond van de prijzen wet, het betrokken b.qdijijfsleyfin horen. Een afvigrdiging van het bedrijfschap gaat daarom vanmiddag bij hem j>op be zoek. Het bestuur van het bedrijfschap heeft dit gesprek gisteren in een openba re vergadering voorbereid en daarbij scherpe kritiek op de minister geleverd. Advertentie k m In de bestuursvergadering gaf drs. Im- mink van de Ned. Vereniging van Werk gevers in het bakkersbedrijf een uiteenzet ting over de zijns inziens discriminerende prijspolitiek van minister De Pous ten aanzien van het bakkersbedrijf. Volgens drs. Immink heeft die politiek geleid tot ernstige verstoringen in de bedrijfstak: op heffing van bedrijven, uittocht van perso neel. Een nog verder aanhalen van de reeds te straffe teugels van het prijsbe leid,, zo meende hij, zal moeten leiden 'tot een ernstige desorganisatie van de be drijfstak, een verdere vermindering van de service aan de consument, een nog ver der gaande uittocht van personeel en uit eindelijk tot een stagnatie van de brood voorziening in ons land. Eén der werknemersafgevaardigden, de heer Dinkla, meldde dat de looncommis- sie van de Stichting van de Arbeid die de afgelopen weken besprekingen heeft gevoerd met partijen bij de C.A.O. in het bakkersbedrijf erkent dat er voor de werknemers in dat bedrijf een duidelijke achterstand is. Die looncommissie heeft suggesties gedaan voor voorzieningen, die kunnen leiden tot behoud van reeds in de bedrijfstak werkzamen, maar nog niet tot een nieuwe toeloop van werknemers. De kosten van uitvoering van die suggestie zijn echter een zaak die niet de looncom missie, maar de minister van economi sche zaken aangaat. De heer Dinkla hoop te daarom, dat de minister zich niet op hel standpunt zal stellen dat hij alleen maar met de prijzen te maken heeft, maar dat hij het economisch mo gelijk zal willen maken, dat „aan de bak kerij economisch en sociaal recht word* gedaan". In alle bedrijfstakken zijn de belangen van de N V. Verenigd Fondsenbezit „Uni- Invest", blijkens een tussentijds bericht per 18 september, in vergelijking met ultimo december 1961 verminderd. Een uitzondering vormt de groep financiële ondernemingen, waar het belegde bedrag een geringe verhoging onderging. De balanswaarde van het aandeel ad 41.50 is met 10.6 pet gedaald 46.40 per ultimo december). Het saldo liquide middelen is gestegen van 14.5 pet tot 25.7 pet, hetgeen rentegevend bij bank relaties belegd is. De belangen in scheepvaartondernemin gen en textielindustrie werden geheel ver kocht. De verdeling naar valuta is als volgt: Nederlandse guldens 77.8 (60 pet), Amerikaanse en Canadese dollars 22.2 (31 pet). In financiële instellingen is 46.3 pet belegd, in de industrie 28.0 pet. Op de jaarvergadering van de Neder landse Kamer van Koophandel voor Ame rika deelde de voorzitter, jhr. H. A. van Karnebeek, mee, dat na twee jaar van dalende export naar de Verenigde Staten, de eerste helft van 1962 een verheugende stijging te zien geef4 van ruim 6 percent. Naarmate de mogelijkheden in Europa geringer worden, toont men meer belang stelling voor de Verenigde Staten. Gezien de grotere bevoegdheden van president Kennedy om met andere landen op rui mere schaal te onderhandelen, acht de heer Van Karnebeek de toekomstmogelijk heden voor onze export naar de Verenigde Staten bepaald gunstig. De n.v. Keramische Industrie Céramique Maastricht, een 100 percent dochter van de Sphinx-Céramique heeft samen met Louis Blok Azn te Naarden opgericht de n.v. Filtropa. De nieuwe nv gaat zich voor lopig bezighouden met de fabricage van keramische koffiekannen en filters als mede kunststoffilters en filterzakjes. De vooruitzichten bij Gebr. Bervoet's Kleedingbedrijven in Rotterdam ten aan zien van het lopende boekjaar zijn, althans tot op dit moment, niet ongunstig, zo is door de directie meegedeeld in de jaar vergadering. De fabriek draait op volle capaciteit, de gehele produktie is nodig voor de eigen bedrijven. Aagtekerk pass. 30 Gibraltar n. Marseille. Abida 30 730 m. n. Fern. Noronha n. Pte. Noire. Achilles 30 1100 m. z.w. Azoren n. Nordenham. Acmaea 31 v. Port Fortin n. Rotterdam. Alchiba 30 v. Genua n. Napels. Algenib 29 te Montreal. Algol 30 480 m. z.z.w. Cocos eilanden n. Aden. Alkmaar 30 400 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Alnati 30 110 m. z.w. Lissabon n. Las Palmas. Amstelhoek 30 520 m. n w. Kaapst. n. Pt. Elisab. Amstelmeer 30 450 m. w.z.w. Manilla n. Kobe Angolakust 30 te Takoradi. Archimedes 30 350 m. n.w. Finisterre n. Curagao. Arendskerk 30 v. Marseille n. Genua. Artemis 31 te Leixous v. Lissabon. Attis 30 te Port Au Prince v. Amsterdam. Atys 30 v. Panamakanaal n. Curagao. Bali pass 30 Kreta n. Napels. Bantam 30 te Bremen. Barendrecht 30 v. Bandar Mashur n. Portland M. Bengkalis 30 80 m. w. Goa n. Karachi. Bennekom 30 480 m. z.w. Landsend n. San Juan. Bonita 30 V. La Ceiba n. Charleston. Bovenkerk 31 te Antwerpen. Breda 31 v Amsterdam n. Bremen. Burl S. Wats. 30 80 m. z.z.w, Kreta n. Rastanura. Calt, Arnhem 30 18 m. z.z.o. L. Quoln n. Niigata. Caltex Delft 30 500 m. w. Karachi n. Karachi. Caltex Eindhoven 30 v. Rotterdam n. Aruba. Calt. Leiden 30 140 m. z.z.o. Esperance n. Lyttelton Caltex Madrid 30 110 m. o.n.o. Malta n. Sidon. Calt. Naples 30 45 m. o. Kp. Bon n. Gothenburg. Calt Pernis 30 50 m. z.o. L. Quoin n. Rastanura. Calt. Rotterdam 30 53 m. z.w. Cyprus n. Savona. Calt. The Hague 30 900 m. z.o. Bermuda n. Aruba. Caltex Utrecht pass. 30 Kuria Muria n. Bahrein. Camerounkust 30 v. Bordeaux n. Dakar. Camphuys 30 te Kuwait verwacht. Cartago 30 1050 m. n.o. Porto Rico n. Almirante. Castor 31 te Eleusis. Celebes 31 te Rotterdam. Ceres 31 te Callao. Charis pass. 31 Vlissingen n. Rotterdam. Cities Service Valley Forge 31 te Rastanura verw. Congokust 31 te Dakar verwacht. Cradle of Liberty 31 te Marseille. Crania 30 100 m. z.w. Ouessant n. n. Curaqao. Daphnis 29 v. Port of Spain n. Savannah. Diogenes 30 te La Guaira v. Guanta. Eemland 30 v. Amsterdam, 31 te Bremen. Eos 30 te Rotterdam Esso Amsterdam 31 te Portland. Esso Rotterdam 31 te Rotterdam. Fina Nederl. 30 40 m. o.z.o. Wight n. Immingh. Forest Town 30 400 m. n.o. San Juan n. Trinidad. Friesland KRL 30 v. Los Angeles n. S. Francisco. Gaasterdijk 30 te Antwerpen. Gaasterland 30 465 m. z.z.w. K. Verd. eil. n. A'dam Gabonkust 30 v. Amsterdam n. West-Afrika. Ganymedes 30 v. Mayaguez n. San Juan. Geertje Buism. 30 53 m. z.w. K Blanc n. L. Palm. Geeststar 31 te Dominica. Giessenkerk 31 te Aden verwacht. Gooiland 31 te Rotterdam. Groote Beer 30 700 m. z.z.w. Ceylon n. Fremantle. Grote Dijk 31 v. Rotterdam n. Antwerpen. Gulf Hansa 30 90 m. o. Malta n. Port Said. Gulf Italian 30 280 m. o.z.o. Mena n. Mena. Gulf Swede 31 te Bandar Mashur verwacht. Hector 30 350 m. w.n.w. Madeira n. San Juan. Hecuba 30 700 m. z.o: Azoren n. Rotterdam. Helicon 29 v. La Guaira n. Guanta. Hollands Duin 31 te Vancouver verwacht. Isis 30 v. Paramaribo n. Georgetown. Ivoorkust 30 v. Sapele n. Lagos. Jason 31 te Nickerie. Kalydon 30 te Dingle. Karimata 31 te Port Swettenham. Karimun pass. 30 Cook eiland n. Noumea. Karsik 31 te Calcutta verwacht. Kasimbar 31 te Sorong. Katelysia 29 v. Three Rivers n. Curasao. Katsedijk 30 te Miami. Keizerswaard 30 te Curasao. Kermia 31 te Curasao verwacht. Kieldrecht 30 15 m. z. Cartagena n. Marseille. Kloosterdak 31 v. Rotterdam n. Bremen. Koningswaard 30 540 m. n.o. P. Rico n. Curagao. Koratia 31 te Rotterdam. Korenia 31 te Suez. Korovina 31 v. Thameshaven n. Stanlow. Krebsia 1 11 te Port Piere verwacht. Kreon 31 te Amsterdam. Laarderkerk 30 v. Kuwait n. Khorramshar. Laga 30 55 m. o.z.o. Barcelona n. Genua. Lawak 30 210 m. o. New York n. New York. Lelykerk 31 v. Rotterdam n. Londen. Maaskerk 30 60 m. z. Finisterre n. Amsterdam. Madisonlloyd 31 te Rotterdam. Mainlloyd 31 te Hamburg. Marathon 30 v. Paramaribo n. Amsterdam. Medon 30 v. Puerto Plata n. Ponce. Meliskerk 30 te Hamburg. Memnon 30 te Baltimore. Mentor 30 v. Beyrouth n. Famagusta. Merseylloyd 30 v.. Hongkong n. Kaocichung. Minon 30 v. Amsterdam, 31 te Rotterdam. Mitra 30 te Rotterdam. Moh. Reza Shah pass. 30 Ras Madraka n. Kharg. Molenkerk 31 te Port Said verwacht. Naess Comm. pass. 30 K. Finisterre na Kharg eil. Naess Lion pass. 30 Muscat n. Rastanura. Nanusa 30 v. Luanda n. Lobito. Neder-Eibe 30 v. Benghazi n. Alexandrië. Nestor 30 60 m. n.o. Malta n. Piraeus Noordwijk 30 270 m. z.o. Dakar n. IJmuiden. Oberon 31 te Porto Cabello. Oldekerk 30 180 n\. o. Madeira n. Kaapstad. Onoba 31 v. Rotterdam n. Mena, Ootmarsum 30 600 m. n.o. Pto. Rico n. Cristobal. Oranjefontein 30 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Papendrecht 30 45 m. n.n.o. Finisterre n. Rostock. Peperkust 31 te Amsterdam. Philine 30 160 m. n.w. Alexandrië n. Le Havre. Pieter S. 30 v. Rotterda mn. Swansea. Poseidon 31 te Antwerpen. Prins Casimir pass. 30 Quebec n. Glasgow. Prins Frederik Willem 30 580 m. n.w. Malinhead naar Cleveland. Prins Willem van Oranje 30 30 m. o. Terschell.- bank naar Hamburg. Prins Will. V 30 550 m. o.n.o. K. Race n. Montreal. Pygmalion 30 v. Santo Domingo n. P. Au Princ.e Riouw 31 te Rotterdam. Roebiah 30 te Londen. Rondo 31 v. Rotterdam n. Amsterdam. Rotterdam 30 v. Rotterda mn. New York. Rijnkerk 30 30 m. z.o. The Brothers n. Abudhabi. Saloum 30 97 m. n.o. Madeira n.' Nantes. Sarpedon 29 v New York n. Curagao. Schieborg 30 te Aden. Seinelloyd 1/11 te Wellington verwacht. Senegalkust 30 v. Freetown n. Takoradi. Sinon 31 te Antiqua Sinoutskerk 30 te Singapo re. Stad Alkmaar 30 100 m. z.w. Ouess. n. Palermo, Skadi 31 te Sfax. Slamat 31 te Akaba Socrates 30 v. Sint Vincent n. Grenada. Soestdijk 31 te Philadelphia verwacht. Solon 30 250 m. n. Flores n. Santo Domingo. Stad Rotterdam 30 82 m. z.w. Brest n. Emden. Stad Zwolle 30 300 m. w.z.w. Scillys n. G. Mexico. Statendam 30 te San Juan. Tahama 30 v. Suez n. Mena. Tamara 30 32 m. n.n.w. Ostende n. Lavera. Theron 30 165 m n.o. Madeira n. Le Havre. Thuredrecht 30 te Genua. Tjiliwong 30 v. Matadi n. Lagos. Tjimenteng 29 v. Sihanoukville n. Singapore. Tjitarum 30 220 m. z.w. Melbourne n. M'bourne, Tweelingen 30 50 m. w. Skomvaer n. Rotterdam. Ulysses 31 v. Rotterdam n. Bremen. Van Linschoten 30 480 m. z.o. Ceylon n. Kaapst. Van Riebeeck 30 270 m. o. Beira n. Mombasa. Van Waerwijck 30 200 m. n. Singap. n. Bangkok. Vasum 30 125 m. z.o Muscat n. Suez. Vivipara 30 v. Balboa n. San Francisco. Voco 30 v. Port Said n. Porto Marghera. Waibalong 30 te Zanzibar. W. Alton Jones 30 120 m. o. Rastanura (bestem.). Westertoren 30 v. Shellhaven n, Fredericia. Willemstad 30 te Amsterdam. Woltersum 30 70 m. n o. Ouessant n. Le Havre. Wonosobo 30 te Rotterdam. Zaanland 30 v. Hamburg n. Amsterdam. Zaria 30 65 m. n.w. Malta n. Gibraltar. KLEINE VAART Aardenburgh pass. 30 Holtenau n. Stockholm. Admiralengracht 30 30 m. w. Bornholm n. Turku. Aeneas 30 5 m. n. Ameland n. Amsterdam. Atlas 29 v. Tunis n. Messina. Advertentie z t Appingedam 27 v. Lissabon n. Rotterdam. Audacia verm 30 v. Newport Mon n. Barry. Berkhout 30 bij Kopenhagen n. Helsinki. Binnenhaven pass. 30 Kp Villano n. Londen. Borculo 30 30 m. z.w. Oporto n. Passajes. Coccinelle pass. 30 K. St. Vincent n. Casablanca. Corrie Broere 30 50 m. n.w. Pitboei. n. Malmö. Daje Böhmer 30ten anker bij Borkum n. R'dam. David 27 v Leixoes te Londen. Dongeborg 30 20 m. n.w. Mantyluoto n. Hernösand Driebergen 30 te Barking v. Casablanca. Duiveland verm. 31 v. Delfzijl n. Grangemouth. Elsa 27 v. Korsnaes te Zaandam. Elshout 29 v. qipaborg n. Amsterdam. Fiducia 30 v. Newcastle n. Grangemouth. Frans Böhmer 30 60 m. z.w. Ouessant n. Oran. Geestdijk 30 5 m. n.w. Sunk n. IJmuiden. Geestsluis 30 te IJmuiden v. Boston. Geeststroom 30 te Yarmouth v. Boston. Grebbestroom 30 10 m. z.w. Lizard n. Amsterdam. Heemskerk 30 10 m. n.o Sm.knoll n. Kristansand. Hoogland 30 v. Sear n. Velsen. Houtman 27 v. Runcorn n. Gefle. Jupiter 29 te Bremen v. Londen. Lauriesgracht pass. 30 Ameland n. Amsterdam. Leonidas 29 190 m o. Gibraltar n. Faro. Leuvehaven 31 te Rotterdam verw. v. Aarhus. Looiersgracht 29 30 m. z.w. Rauma n. A'dam. Manto 27 te Leixoes. Marianne 29 te Sandetti n. Gothenburg. Markab 30 70 m. n. Bone n. Palma de Majorca. Mies 27 te Ceuta v. Ayr. Phidias 30 100 m. n.w. Tel Aviv n. Tel Aviv. Plato 30 te Aalborg v. Kalundborg. Rozenburg pass. 30 Holtenau n. Rotterdam. Rijnstroom 30 2 m. z.w. Spurn n. Huil. Rijsbergen 31 te Londen verwacht v. Genua. Sheratan 30 v. Abö n. Hamina. Spoorsingel 30 20 m n. Alderney n Antwerpen. Stella Polaris pass. 30 eil. Zante n. Augusta. Stella Prima 30 80 m. z.z.w. Scillys n. Montreal. Thaletas 30 dwars Guernsey n. Rotterdam. Tilly pass. 30 ET-5 v. Kotka n. Zaandam. Vechtborg passeerde 29 ET-11 v. Pateniemi naar Southampton. Vijgendam 31 te Stavanger verw. v. Grangemth. Waverstroom 30 20 m. z.w. Noordh. n. IJmuiden. Westzaan 30 v Cristobal te Porto Limon verw. Wiebold Böhmer 30 20 m. z.w. N.hinder n. A'dam. Wilpo 29 v Delfzijl n. Karskaer. IJselhaven 30 te Safi v. Agadir. Ook de Duitse Lufthansa heeft in 1961 de wanverhouding tussen de langzaam stijgende vraag en sterk toenemend aan bod in het wereldluchtverkeer onder vonden. De uitgaven (D 527 min tegen D 373 min in 1960) konden slechts voor 80 percent (90 percent) uit eigen middelen worden gedekt. De Westduitse regering moest hierdoor haar subsidie vergroten tot DM 107 (DM 39) min. Het geïnvesteer de vermogen steeg van DM 147 min tot 197 min, waarvan DM 115 (DM 98) min in vliegtuigen. cijfers met hogere koersen voor de aande len Kon. Olie. De prijs steeg tot 137,40. Boeke en Huidekoper van 221 tot 219; Figee van 213 tot 209 en Spaarnestad van 740 tot 748. VERHANDEI.DE fondsen 30 oktober 29 oktober Totaal 429 417 Hoger 109 (25,4%) 341(81,8%) Lager 222 (51,7%) 39 (9,3%) Gelijk 98 (22,9%) 37(8,9%) AVONDVERKEER van gisteren Slot A.K.U345—350 Kon Olie137,50—140 gl Philips 133—137,40 Unilever 124126,20 Hoogovens 485492 Stemming: vriendelijk, slot iets onder hoogste punt. VOORBEURS VAN HEDEN AKU. Koi Olie Philips Unilever Hoogovens lste tijdv 347 gb—350 gl f 139,30—139,80 136—136,80 125,30—126,40 486—492 gl Slot 2de tijdv. 345 139,30 136, 125,30 486 Vorige slotkoers A'dam Rubber. 101 Va H.V„ 114V» A K.U 343% 134,80 Hoogovens 482 Philips Gem Bez. 132,35 Unilever 122,45 Dordtsche Petr. 626% K Ned. Petr. Mn. f 136,75 Holl Am. Lijn. 114 K L.M 47,50 K NS M 130% Ned Stoomv. Mij 125 Ommeren. Phs. v. 225 Scheepv. Un. Ned. 118 171,— 191, Unitas 444,— Ver. Bezit v 1894 114,50 Amsterd Bank 359 Ned. Handel Mij 325 Rottcrd. Bank.... 339 Twntsche Bank. 300 Albert Heijn 580 Amstel Brouwerij 388 Berkel's Patent 216 Bols 780 Bührmann Papier 680 406 Ford 885 Geld=r Kon. Pap 24,5 Gist Spir f Kon 321 V tn d-r Heem 278 Heinekens Bier 408 Honeenbosch Sch 250 ïndol„ 443 Kon Zout-Ketien 680 Miiller Nat. Be.it 300 Ned Kahdfabr 467 Philips Pref 53,20 Sikkens Groep 785 Vj Stokvis 172 Thomassen Dr 649 Ver Machinefabr 181% Wessanen 346 Wilton Fijenoord 265 Zwanenherg-Org 780 Billiton Mij II 430% Aluminium Ltd... 21 Va American Motors 1515/.* Anaconda 38 Bethlehem Steel 28% C i Service. 47% General Motors 53% Kennecott Conper 6 VA Republic Steel 31 Shell Oil 333/1 US Steel 39% 99,50 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street: Dow Jones ruim 9 punten hoger Wall Street heeft de stijgende lijn van de laatste dagen verder voortgezet. Het Dow Jones-gemiddelde voor industrie- fondsen liep hierbij met ruim 9 punten op tot 588,98. In het begin zag het er in het geheel niet naar uit dat de markt weer zo'n vaart zou ontwikkelen. Winst nemingen drukten de koersen, maar later onder invloed van gunstiger bedrijfswinst steeg het aantal verkopen. U.S. Steel was ondank9 de dividendverhoging één dollar hoger op 39K, Du Pont steeg 4%, Union Carbide 3, American Telephone IK en General Motors VA- Van de 1227 verhan delde fondsen waren er 839 hoger en 223 lager. Er waren 11 nieuwe laagtepunten voor het jaar. De omzet beliep 3.83 mil joen shares tegen 4.28 miljoen shares maandag. (AP). Voor de Hoge Raad heeft in cassatie de zaak gediend tegen een grootwinkelbe drijf, dat zijn supermarkt in Amstelveen op dinsdagmiddagen heeft opengehouden, hetgeen in strijd zou zijn met de gemeen telijke winkelsluitingsverordening. De economische politierechter in Amster dam had het grootwinkelbedrijf veroor deeld tot een boete van 500,- omdat hij van mening was dat het niet in de bedoe ling van de gemeentelijke wetgever lag om een latere ontwikkeling van het be drijfsleven ter plaatse toe te staan zich niet te voegen naar de eerder vastgestel de verordening. Dit vonnis werd door het gerechtshof in Amsterdam bevestigd. Voor het grootwinkelbedrijf pleitte mr. A. G. Maris, die vooropstelde dat de ver ordening is ingesteld toen er nog geen ge mengde bedrijven waren. Hij meende dat de verordening alleen van kracht is voor niet-gemengde bedrijven en daaron der valt zijns inziens de supermarkt niet. Deze supermarkt is bovendien op maan dagmorgen gesloten. De procureur-gene raal zal op 13 november conclusie nemen. BUITENLANDS BANKPAPIER De advteskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,06 —10,16, Amerikaanse dollar 3,56—3,62, Canadese dollar 3,31'/i—3,36*/», Franse frank (100) 73,15—73,65, Belgische frank (100) 7,21—7,26, Duitse mark (100) 89,60—90,10, Zweedse kroon (100) 69,30—70,30, Zwit serse frank (100) 83,30—83,80. Italiaanse lire (10.000) 57,00—59,00, Deense kroon (100) 51,40—52,40, Noorse kroon (100) 49,7050.70, Oostenrijkse schilling (100) 13,92'/i—14,02'/t, Portugese escudo (100) 12,47'/! 12.62'/i, Spaanse peseta (100, grote coupures) 5,95— 6,10. A

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13