Botwinnik liet zich slechts één keer naar nederlaag schaken ÏLC.H. De opstellingen Voor uurtje trainen tien uur reizen HELMONDIA 55 WERELDKAMPIOEN SPEELDE SIMULTAAN Overige resultaten: Zeventien partijen gewonnen, zeven bleven onbeslist Na 2\ uur Wolves haalde 100 tegen Flamingo's Haren schorste zeven spelers Van Looy zal niet in Brussel starten Post en Arnold als derden geëindigd ZATERDAG 3 NOVEMBER 1962 19 V oetbal ZONDAG 4 NOVEMBER tegen Aanvang 2 uur Semiprofs A mateurs Sport in het kort Post nu met Vannitsen BETAALDVOETBAL vsv AM ATEURVOETBAL „Wie zou „Us Wil" niet kennen!" Gekwetst kijkt de caféhouder me aan. Mijn Hollands „accent" helpt me hem in Jubbega te overtuigen dat ik werke lijk onwetend hen. „Die woont hier honderd meter verderop, links van het kanaal", zegt hij dan moeilijk. Wan neer de hel achter me is uitgerinkeld, zie ik door het glas van de cafédeur, hor hij hoofdschuddend naar de stoel hij de kachel terugloopt. Honderd me ter verderop, links van het kanaal zegt men dat Wil sinds zes weken in Noord wol de woont: vijftien kilometer verder. Ik hoef niet meer langs het café, anders lil Kankeren Jan Dassen HANDBAL HOCKEY KORFBAL BADMINTON TA FELTENNIS JUDO WA TERPOLO Redeker zonder licentie Sedert maandag vertoeft, schaakgroot meester Botwinnik (51) in Nederland, waar hij in diverse steden zijn kwaliteiten heeft getoond of gaat tonen. Het ge plande bezoek aan Haarlem stond vrijdag op het programma van de Rus, die zich nu reeds twaalf jaar, op twee korte onder brekingen na, aan de wereldtop van de schaaksport handhaaft. Het Oosten trad gisteravond in gebouw Cultura (Jans straat) als organisator op van een simul- taan-seance tussen Botwinnik en zowel enkele leden van de club zelf als andere uitgenodigde goede schakers uit Haarlem en omstreken. Vijfentwintig bedroeg het totaal aantal tegenstanders van de Rus; eigenlijk waren er dit vier meer, maar de schaakgrootmeester vond 25 ruim vol doende. Alvorens aan de simultaanwedstrijden te beginnen, ontving de perfect Duits spre kende Botwinnik nog eerst een fotoboek over Nederland, aangeboden door Het Oos ten-voorzitter J. de Mare. Maar tien voor half negen kwam dan het schaakspel in de zaal op gang. De eerste ronde verliep bin nen de minuut, de tweede eveneens; toen echter ging Botwinnik het wat rustiger aandoen. Want de grijzende Rus (tamelijk strak, onbewogen gezicht, soms even lachende ogen achter sterke brilleglazen) staat bekend om zijn langzame, uiterst ge concentreerde manier van schaken. Grappig, maar ook gedurfd deed voorts het optreden aan van de elfjarige Paul Fa- ber. lid van Het Oosten, die het wat „lollig" vond tegen iemand als Botwinnik te mogen spelen. Naast de Rus (die zich bijna nooit tot dergelijke evenementen leent) liepen de bekende Amsterdamse schakers C. Or- baan en B. J. Withuis simultaan te spelen. Het werd voor het schaakleven in Ken- nemerland een ongekend evenement. Het De bas kef bale om petitie De enige Haarlemse vertegenwoordiger In de basketbal-eredivisie heren. Flamin go's, heeft vrijdagavond tegen het Amster damse Wolves geen schijn van kans ge kregen. De Haarlemmers werden in de eerste tien minuten door de grandioos spelende Wolver-basisploeg bestaande uit Franken, Perrier, De Haan, Smit en Boot, volledig overspeeld en toen het bij de Am sterdammers even iets minder ging lukken, zagen de Flamingo's geen kans daarvan te profiteren. Bovendien miste Flamingo's Lagerwey en Halewijn, terwijl .lan Sunter vrijdagmorgen bloed had afgestaan aan de transfusiedienst. Eef Halewijn zal de eer ste maanden niet van de partij kunnen ztjn: hij brak zjjn pols tijdens een militaire oefening. Tijdens het eerste offensief van de Wol ves liep Jan van Wijk al snel drie persoon lijke fouten op, zodat de Flamingo-voor zitter Pols invaller-coach voor onder wijzer Rob Bakker die een ouderavond moest bijwonen Van Wijk al snel moest vervangen. Het talrijke publiek zag dan ook een als wedstrijd weinig geslaagde vertoning, waarin het prima spel van Wol ves echter veel vergoedde. De vraag of de Wolves de 100-scorê zou behalen, hield de spanning er tot het laatst in. Wim Fran ken bracht met een jump-schot enkele seconden voor tijd het antwoord: 47101. Het scoreverloop was: Flamingo'sWol ves 4-11, 6-22. 10-30. 14-40, 18-52 (rust), 20-62, 22-72, 24-82, 33-92, 47-101 (einde). Topscorers: Flamingo's: De Cock (10-10) en Jan van Wijk (2-10). Wolves: De Haan (14-13), Franken (12-6), Smit (5-12) en Boot (9-6). Typhoons boekte tegen het Haagse Te Werve haar tweede overwinning in dit seizoen. De Haagse ploeg die door interne moeilijkheden in vergelijking met het vorig jaar erg is verzwakt, hield tot rust stand, maar moest in de tweede helft bui gen voor de prod'uktiviteit van Simon Ver straten (2-8) en Gubbels (4-10). Het score verloop was: TyphoonsTe Werve 9-11, 17-16 (rust), 27-22, 41-35, 54-42 (einde). Antilopen bleef in de running door een overigens magere 48-43 zege op Exercitia. Het scoreverloop was: ExercitiaAnti lopen 6-14, 12-25 (rust), 24-35 en 43-48 (einde). Topscorers: Exercitia: Van Dijk (6-8) en Schipper (0-10). Antilopen: Dings- hoff (iS-7) en Van Loenen (5-5). De overige uitslagen luiden: Dames: Typhoons 2—SC Haarlem 21-16. Heren: Tornado—HOC 2 12-27, Flamingo's 2— HCK 68-42. De voetbalvereniging Haren (Gron.) heeft niet minder dan zeven spelers van het eerste elftal voor een jaar voorwaar delijk geschorst, met een proeftijd van drie jaar. Tussen deze eerste-elftalspelers en het clubbestuur waren namelijk ern stige moeilijkheden gerezen en de schor sing is daarvan een gevolg. Aanleiding zouden de slechte resultaten tot nu toe van het eerste elftal van Ha ren zijn. Enkele spelers stelden het bestuur eisen die niet werden ingewilligd. Het be stuur was wel genegen een verzoek in overweging te nemen, doch geen eis. i K.-2 WB» I sportleven dat hier toch al niet wordt overspoeld met grote sportfiguren, maakte kennis met een schaakfestijn van de hoog ste orde. Het simultaan-spelen vergt bij zonder veel van het uithoudingsvermogen. Gewoonlijk pleegt de simultaan-speler reeds in de opening enkele slachtoffers te maken, maar met het gezelschap van gis teravond duurde het ruim 2'A uur aleer het eerste slachtoffer werd afgevoerd. De Het Oosten-speler C. Hoogland viel deze dubieuze eer tebeurt. Kort hierna moest Botwinnik een andere Het Oosten-speler, J. Wolff, een remise toestaan en toen wer den snel meerdere partijen beslist. Het viel op dat Botwinnik bijna nimmer enige risico nam. Het middenspel vormt voor de simultaan-speler altijd het lastig ste probleem; geraakt hij eenmaal in een vrijwel gelijkstaand eindspel dan komt de tegenstander er gewoonlijk niet best af. De technische vaardigheid van de wereldkam pioen en het door het afvallen van spelers verhoogde tempo gaan dan sterk in zijn voordeel spreken. Behalve dat de simul taan-speler alle partijen met de witte stuk ken speelt, en derhalve de keus der ope ningen grotendeels kan bepalen, zijn zijn tegenstanders verplicht te zetten zodra hij aan het bord komt. Hoe minder spelers hoe sneller hij dus terugkomt en dan spreekt de klasse een grote rol. Diverse spelers werden dan ook in dit stadium van de strijd naar een nederlaag gespeeld, die zij wellicht onder normale omstandigheden hadden kunnen voorko men. Ook de elf-jarige Paul Faber werd het slachtoffer. De Heemstede-speler S. Bonkenburg liet zich echter niet van de wijs brengen en won zijn partij bijzonder fraai. Hij zou de enige blijven. Als laatste speler ging de Beverwijker M. P. Suiker ten onder, maar toen was het al 6V2 uur na het begin Tot remise kwamen: J. Wolff, G. Kapsenberg, K. Nederkoorn, A. «ftf» Botwinnik tijdens zijn gang langs de schaakborden. C. v. d. Tak, C. Koster, F. O. van Maanen en S. Herfst. De totale uitslag luidde: Bot winnik 25 gespeeld: 17 gewonnen, 7 remise en 1 verloren. Orbaan en Withuis, die overwegend min der ervaren spelers bekampten boekten de volgende resultaten: Orbaan: 21 gewonnen, 3 remise (Zwemmer, Bosscher en Groene- woud), 3 verloren (J. de Mare, Boelhouwer en Nabbe). Withuis: 20 gewonnen, 2 remise (B. Spaarenburg en Bergen), 3 verloren (Seyts - 78 jaar!, H. Spaarenburg en J. Rot- hert). Advertentie Haarlem (uit tegen BW): Van 't Kruys; Duwel en Maas; Boom, Berendregt en Duyster; Vreeken, Angenent, Frie, Jaski en Jonker. RCH (thuis tegen Helmondia): Huyer; Nanai en Wullums; Honout, Koning en Eeuwes; Doesselaar, v. d. Berg, En- gelsma, Brouwer en Meyer. EDO (thuis tegen Baronie): v. d. Berg; Spiers en Berends; Nijman, Hak en Leonhardt; Van Beekum, Van Dus- schoten, Peters, Breitner en Breeu- wer. HFC (uit tegen HRC): Van der Meulen; Winter en Van Baasbank; Molenaar, Wijkhuizen en P. Thole: H. Koen- ders, Jansen, Lindeman, Honnef en G. Koenders. Schoten (thuis tegen Celeritudo): Hoo ning; Dinkelberg en Verschure; Fla- der, Boekelaar en De Looze; Kops, Kossen, Blom, Kollaard en Willemse. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen HBC): Vlug; Stokman en Water; Jansen, Kerkman en Schilpzand; Nijkamp, Kraayenoord, Stobbelaar, Paap en Oosterbaan. HBC (uit tegen Zandvoortmeeuwen): Warmerdam; Juffermans en Van der Eem; Böhm, Kors en C. Duindam; Duivenvoorden, Rotteveel, Hageman, Joh. Duindam en Halderman. TYBB (thuis tegen RKAVIC): Heems kerk; Rietvink en Nunnik; Veldhui zen, Van Honschoten en Pebesma; Blom, Van der Klugt, Jansen, Kroons- berg en Meier. Ripperda (uit tegen Amsvorde): Gerrit- se; Heezemans en Bouman; Koene, Van Kampen en Dreyer; Pieterse, Van der Sluis, Houtkamp, Kuyer en Ha- zeth. Hillegom (thuis tegen Lisse): Van der Waal; Blokker en Duyzers; Arnoldi, Tol en Peetoom; Buis, Van Braam, B. de Jong, Snoeks en Stroombergen. ENGELSE LEAGUE. Huddersfield Town veroverde vrijdagavond de leiding in de tweede divisie door een 2-2 gelijk spel te gen Scunthorpe United. Ex-wereldkampioen Rik van Looy zal niet deelnemen aan de zesdaagse van Brussel. Van Looy heeft nog steeds veel last van de longontsteking, die hij afge lopen week tijdens de zesdaagse van Frankfort opliep. Hij kondigde tevens aan dat het niet in zijn bedoeling lag dit win terseizoen aan verdere wedstrijden deel te nemen. Zijn koppelgenoot, de Nederlander Peter Post, zal in de zesdaagse van Brus sel worden geassisteerd door Willy Vannit- sen. De 17de zesdaagse van Frankfort is voor de tweede achtereenvolgende maal een overwinning geworden voor de Berlijner Klaus Bugdahl en de Zwitser Fritz Pfen- ninger. Zij behaalden deze victorie door een groter puntenaantal dan de Deens- Duitse combinatie Lykke/Junkermann en het Nederlands-Australische gelegenheids- paar Peter Post/Arnold, die in dezelfde ron de als de winnaars eindigden. Voor Bug dahl betekende deze zege dé elfde, terwijl Pfenninger zijn achtste overwinning in een zesdaagse behaalde. Sport tijdens het weekeinde Haarlem krijgt deze zondag in 's-Her- togenbosch geen gemakkelijke wedstrijd. Tegenstander BW staat namelijk met slechts twee punten minder dan Haarlem derde op de ranglijst. Bovendien kan de club uit Den Bosch op de steun van het eigen publiek rekenen. Voorts blijkt BW de hechtste verdediging van de tweede divisie B te bezitten. Toch moet Haarlem wel in staat zijn iets te bereiken, mits de roodbroeken dan beter voetballen dan vo rige week tegen NOAD. RCH neemt het thuis op tegen Hel mondia. De Racing troont precies onder Helmondia, doch dat wil nog niet zeggen dat de Haarlemmers het niet tot een zege kunnen brengen. Tegen EDO maakte Hel mondia namelijk enkele weken geleden nu niet bepaald een goede indruk. EDO speelt op eigen veld nog het beste. Uit lijden de Haarlemmers de laatste tijd nogal wat groot uitvallende nederlagen, maar voor eigen publiek wil het dikwijls beter vlotten. Daardoor kan ook dit week einde Baronie worden overwonnen, al zal het niet met ruim verschil zijn. De standen in de tweede divisies zijn: KFC 9 13 Haarlem 9 15 9 13 HVC 9 13 Vitesse 8 12 BW 9 13 Stormvogels 8 10 Hilversum 8 11 Tubantia 9 10 't Gooi 9 11 NEC 9 10 HDVS 8 10 Alkmaar 8 9 Helmondia 9 10 Zwolse Boys 8 8 RCH 8 8 9 Wageningen 9 8 Xerxes 8 Be Quick 8 7 DFC 9 7 ZFC 8 7 Baronie 8 7 Leeuwarden 8 7 NOAD 9 7 Heerenveen 8 7 SVV 8 5 Zwartemeer 8 6 LONGA 8 5 AGOVV 9 6 Wilhelmina 9 5 Oldenzaal 9 6 EDO 8 5 Graafschap 9 5 PEC 8 3 HFC gaat zondag in Den Helder een bij zonder zware uitwedstrijd tegemoet tegen HRC, dat een geduchte concurrent is met slechts drie punten achterstand. Twee ge blesseerde spelers zijn evenwel terugge keerd in het team, dat een gelijkspel moet kunnen bewerkstelligen. Schoten krijgt morgen in de tweede klasse B van West I bezoek van koploper Celeritudo en dat wordt voor de geel zwarten een lastig te bedwingen tegen stander. Met een gelijkspel zullen zij stellig meer dan tevreden zijn. Een andere inte ressante krachtmeting is die tussen de streekelftallen Zandvoortmeeuwen en HBC. De gastheren moeten winnen om in de running te kunnen blijven en de bezoe kers om uit de gevarenzone te komen. Een gelijkspel ligt derhalve het meest voor de hand. Ripperda trekt naar Amersfoort om Amsvorde te bekampen en kan van dat reisje twee winstpunten overhouden. Voor hekkesluiter TYBB staat een moeilijke thuiswedstrijd tegen RKAVIC op het pro gramma. In de derde klasse A van West II krijgt Hillegom bezoek van stree! genoot Lisse en daarbij zal het aan belangstelling zeker niet ontbreken. Van Hillegom heeft men aanvoerder Dirk de Jong voor het eerste gepasseerd. Voor de blauw-witten wordt het zonder twijfel een lastige wedstrijd en die hebben zij nog geenszins gewonnen. BloemendaalETO is in 4C van West I de „topper" met als inzet de bovenste plaats op de ranglijst. Daarop kan trou wens ook IEV aanspraken doen gelden maar dan dienen de Velsenaren Hoofd- dorpse Boys in eigen huis te kloppen. EHS heeft een uitwedstrijd tegen St. Pancra- In een ruime zitkamer, waar de meu bels nog ruiken van nieuwigheid, zit Wil van Dam, sedert zes weken Wil Bijlstra- Van Dam: de eerste korfbalspeelster uit 't noorden, die in 't nationale twaalf tal is gekozen. „Ze praten erin Jubbega veel over", zegt ze, verlegen over het feit dat iemand uren heeft gereisd om met haar te praten, ,,'t Is allemaal zo vreemd. Ze feliciteren me of ik een exa men heb gehaald, terwijl ik nog niets heb gedaan Zondag zag ik in Amster dam de wedstrijd Westerkwartier-Rohda Toen ik dat spel zag, voelde ik me heel klein. Toch kozen ze me voor 't Nederlands twaalftal tegen België. Ik speel al van m'n zeventiende jaar af in het eerste team van Wordt Kwiek hier uit Jubbega. Nu ik zeven-en-twintig ben, word ik gekozen. Elke keer als we met Wordt Kwiek naar Amsterdam moeten om daar te spelen, heb ik daags tevo ren een nerveuze druk op mijn maag. Nu helemaal niet. 't Is allemaal zo vreemd, zo anders.." „De mensen in het dorp zijn anders. Voor hen is het een gebeurtenis, waar ze over kunnen praten. In zo'n dorp als Jubbega met hooguit vijfduizend inwo ners gebeurt er niet veel. Over korfbal len en voetballen praten ze hier bijna de hele dag. Ze zijn trots dat hun dorp je een korfbalploeg in de hoofdklasse heeft en een voetbalclub in de eerste klas amateurs van de KNVB. Wanneer de voetballers spelen, staan er een dikke 2000 mensen langs de lijn. Spelen wij, dan komen er tenminste een 400 man. Zoveel toeschouwers zie je zelden bij een korfbalwedstrijd in het westen". „De mensen in Jubbega hebben veel over voor de sport. We hebben een prach- tig sportpark met zwembad. Vier grote speelvelden zijn er met een bijterrein. We hebben een verlicht trainingsveld, wat een stad als Heerenveen niet eens heeft. Allemaal bij elkaar gebracht door de actieve bewoners. Veel andere moge lijkheden tot ontspanning zijn er in de ze streek niet Vergeet niet dat Jubbega in een veenstreek ligt, waar vijftig jaar geleden de mensen nog in plaggenhut ten woonden. Vroeger hadden plaatsen ate Jubbega en Oosterwolde echt geen goede naam". „Ook nu nog bestaat de bevolking voor namelijk uit arbeiders, grondwerkers. We hebben in ons twaalftal geen men sen die op een kantoor zitten, die dus regelmatig werk hebben. We hebben bij voorbeeld een boer die een wedstrijd tus sen z'n zware werk op het land of het melken door moet spelen. We hebben een veerijder, die voor dag en dauw naar de markt moet en 's avonds laat met zijn lading terugkomt. Allemaal spelers dus die zwaar, lang en onregelmatig werk hebben. Daardoor kunnen we maar één avond per week trainen en op die trainingsavond is nog nooit het comple te team aanwezig geweest". „En toch spelen we al twee jaar in de hoofdklasse als enige noordelijke ploeg. Daarvoor waren we drie seizoenen achter elkaar kampioen van de noorde lijke eerste klas. Daar was geen aardig heid meer aan, omdat we elke wed strijd met groot verschil wonnen. Die hoofdklasse is voor ons een geschenk, ondanks de verre reizen die we erdoor moeten maken. Om in Amsterdam, Wor- merveer of Westzaan te spelen vertrek ken we 's zondagsmorgens om acht uur. Onze uitwedstrijden zijn speciaal door de KNKB vastgesteld om 12 uer. Dan kun- ner we tenminste om een uur Of zeven 's avonds weer thuis zijn". „Voor die wedstrijd tegen België heb ben we drie centrale trainingen in Am sterdam gehad. Twee keer ben ik 's mid dags om drie uur uit Drachten waar ik als secretaresse op een filiaal „van een bekende gloeilampenfabriek uit het zuiden des lands" werk vertrokken om 's avonds tegen één uur weer thuis te komen. Voor een uurtje trainen. De laatste selectieoefening was op zaterdag. Toen vertrok ik 's morgens om half ze ven, was 's middags tegen vijven pas weer thuis, voor een kwartiertje mee spelen!" „Begrijp me goed, dit zeg ik niet om u ach en wee te laten zeggen, maar wel om te vertellen wat wij hier in Jubbega er voor over hebben en hoe makkelijk spelers en speelsters in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam het hebben, vergeleken bij ons. Zij behoeven slechts één maal per seizoen de reis te maken die 1 ij elke veertien dagen afleggen. Dan word ik wel eens kregelig, wanneer ik Amsterdammers bij ons hoor kanke ren over afstanden". „En ik vertel het ook een beetje om een excuus te vinden voor het feit dat men hier in Jubbega mijn verkiezing in het Nederlands twaalftal als een soort van triomf bespreekt. Voor mij hoeft het niet. Ik vind het alleen maar vreemd, onwerkelijk, iets dat met je buiten je om gebeurt. Vanzelfsprekend zal ik mijn uiterste best doen, we weten hier in Jub bega wat „knokken" is, maar of ik in Merksem voldoe aan de verwachtingen an de heren uit het westen?" Ze haalt haar schouders op. „En nou koffie!", zegt echtgenoot Jan Bijstra. Snel en le nig springt Wil op en verdwijnt in de keuken. „Zes weken training", merkt hij dan breedlachend op. tius in Badhoevedorp. Aan de Vergierde- weg ontmoeten de staartploegen Onze Ge zellen en THB elkaar met als inzet de onderste plaats voor de verliezer. Tenslotte speelt NAS in deze afdeling thuis tegen Zaanlandia. In de overgangsklasse gaan de handbal- ploegen zondag aan de eerste returnwed strijden beginnen. De damesploeg van De Blinkert bezoekt in Arnhem UDI en mag met een bescheiden zege zeer tevreden zijn. De heren van IJmond reizen mee om met Swift te duelleren en dit duel eindigt zeker in een Velsense nederlaag. De competitieleider in het district heeft alleen voor de eersteklasse-heren een pro gramma vastgesteld, voor de overige teams had de heer Jongkind een inhaalprogram ma in gedachte, doch men heeft zonder onderbreking zondags kunnen sporten, zo dat van het „inhalen" weinig gebruik zal worden gemaakt. Voor Rapiditas vermeldt het programma een belangrijk treffen met Unitas. Winnen de Haarlemmers in de hoofdstad, dan kun nen zij de middelmoot bereiken. Voor de afdelingscompetitie zijn de damesteams van Full Speed en Rapiditas tegen respec tievelijk De Blinkert 2 en IEV wel favo riet, doch mogen op sterke tegenstand re kenen. De herenreserves van De Blinkrt zullen de punten aan titelkandidaat Tone- gido moeten laten. In het treffen tussen de reserves van IJmond en Concordia reke nen we op een Concordia-zege. Voor de tweede keer wordt zondag het competitieprogramma onderbroken en ver vangen door een reeks bekerwedstrijden. Alleen in de districten wordt er wel com petitie gespeeld. De HBS-dames benutten deze zondag om te strijden tegen het team van de Zwarte Tulpen, het voorlopig Ne derlands dameselftal. Deze wedstrijd wordt om elf uur in Bloemendaal gespeeld. Voorts wordt zondagmiddag om twee uur in het Wagenerstadion in Amstelveen de inter landwedstrijd NederlandFrankrijk ge speeld. Voor de HTCC-beker speelt BMHC om half drie op Aelbertsberg tegen Be Fair uit Hilversum. De Bloemendaalse hockey ers hebben Noud Dalmeyer in het doel staan, de bekende doelverdediger uit heel vroegere jaren, die thans weer regelmatig in een lager elftal speelt. Voor dezelfde beker treedt Alliance als gastheer van Amsterdam op. De promotie- klassers HBS, Eechtrop en Scheybeeck ko men alle in thuiswedstrijden uit tegen respectievelijk Hilversum, Asvion en Am sterdam II. Strawberries heeft de moeilijke opgave in Den Haag HHIJC partij te geven. Om de Parnassiaprijs speelt BDHC op eigen terrein tegen Union uit Nijmegen. Alliance ontvangt in het Heemsteedse Sportpark de hockeyploeg van en uit 's-Hertogenbosch. Thuis spelen eveneens Rood Wit (tegen Amsterdam II) en de re serves van BDHC tegen die van Union. Haarlem krijgt bezoek van DDV en is in deze korfbalwedstrijd niet kansloos. In de tweede klasse gaat O'kwartier een zege behalen op het zwakke DVD. Ook Aurora kan zijn winstpunten vermeerderen door een overwinning op KCN. Derdeklasser Oosthoek speelt In Amsterdam tegen één der topploegen, namelijk BFC. Voor zondag vermeldt het programma een aantal belangrijke badmintonduels. In de badmintonhal kruist Duinwijck de rackets met Velsen en dit treffen is niet alleen interessant om de wat vage krachts verhouding te meten, maar is bovendien van groot belang voor de ranglijstplaatsen. De partijen be.ginnen om tien uur. Gelijk tijdig speelt het tweede van Duinwijck tegen Venlo. Zaterdagavond speelt Haarlem in het In stituut Wolters aan de Jansstraat in Haar lem tegen Duinwijck 3 en de Haarlemmers dienen de geroutineerde Duinwij ckers niet te onderschatten. In de hoofdklasse van de tafeltennis- competitie zal TYBB, hoe gaarne men ook anders zou wensen, deze zaterdagavond wel een flinke nederlaag te slikken krijgen. Om zeven uur ontvangen de Haarlemmers in de Broedersschool aan het Teylerplein de zeer sterke ploeg van Maasbree. Dit team werd vorig jaar kampioen en heeft nu gezien zijn positie op de ranglijst de zelfde aspiraties. Beter liggen de kansen voor diverse overgangsklassers. Op 511 moet VTC, als het ten minste in goede vorm is, van Wils kracht 2 kunnen winnen en ook Hotac heeft een dag later uitstekende kansen tegen Smash 5. Togido bezit voorts op 8 11 de beste papieren in de derby tegen GTTC en alleen TOG is bij voorbaat al kansloos tegen Victory '55. Zondagmorgen half elf worden er in de dojo van Nauwelaerts d'Agé in Overveen de Kyu-graad kampioenschappen van Noord-Holland NJJB gehouden. Aan dit evenement nemen 52 kandidaten deel. Voor de bekercompetitie wordt van avond om acht uur in het Sportfondsen- bad in Haarlem als eerste wedstrijd ge meld NVADWT. Daarna strijden DWR en Njord '59. De dameswedstrijd DWT DWR onderbreekt het herenprogramma. Vervolgens duelleren de reserves van Njord '59 en Haarlem, waarna Hillegom en Velsen de hekkensluiters zijn. Rob Redeker, die voor eigen rekening naar Zuid-Afrika is gereisd en daar aan dezelfde wedstrijden deelneemt als het team dat vorige maand door de KNWU naar Zuid-Afrika is afgevaardigd, heeft van de Koninklijke Wielren-Unie telegra fisch bericht ontvangen dat zijn licentie tot nader order is ingetrokken. Het KNWU-be- stuur heeft deze beslissing genomen nadat werd bekend dat Redeker zich tijdens een wedstrijd in IDmber'ey had misdragen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19