Dominee Okke Jager gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid Verkeersreglement gewijzigd: knipperlicht op autostoplicht Landbouwmarkt zal zich zelf moeten saneren Brandt ziet nieuwe hoop voor West-Berlijn Westelijke landen kopen eerste UNO-obligaties Initiatief van A.N. W.B. Grote luchtverdedigings oefening op 20 november Nrd-Rhodesië voorlopig onder koloniaal bewind Vrouw stierf na echtelijke twist Acht nieuwe postzegels met de opdruk UNTEA De VNS bestelt twee schepen Kustvaarder „Rana" bij Deense kust vergaan Exporttoeslag boter naar Engeland Statutenwijziging Cont. Handelsbank Republikeinen in Jemen dreigen Saoedi-Arabië i Dr. Mansholt in Deventer ZATERDAG 3 NOVEMBER 1962 Internationale controle op de toegangswegen „Gestolen" auto kwam als nieuw terug Verkiezingen hebben geen beslissing gebracht Internationale Rode-Kruis- conferentie uitgesteld Kort economisch nieuws Kapitein en bemanning in veiligheid Diepenbrock-herdenking Aan dé Vrije Universiteit in Amsterdam is vrijdagmiddag op een proefschrift „Het. eeuwige leven, met name in verband met de verhouding van tijd en eeuwig heid", gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid de heer Okke Jager, predikant van de gereformeerde kerk in Haarlem-Noord Dr. Okke Jager, op 23 april 1928 te Delft geboren, verkreeg bekendheid als dichter en litterator en als een der verzor gers van de dagsluitingen van de NCRV-televisie. Voor de promotie, die plaats had in het Woestduincentrum in Amsterdam-zuid, bestond een overweldigende belang stelling. In het Amsterdamse Woestduincen- centrum is ds. Okke Jager gepromo veerd tot doctor in de Godgeleerdheid. Op de foto wordt dr. Okke Jager ge feliciteerd door zijn promotor prof. dr. G. C. Berkouwer, hoogleraar aan de Vrije Universiteit. Dr. Okke Jager heeft zijn dissertatie, verschenen bij J. H. Kok n.v. in Kampen en 600 pagina's tellend, verdeeld in drie delen. In het eerste deel „Credo vitam aeternam" bespreekt de promovendus de vraag hoe de later toegevoegde woorden „eeuwig leven" in het Apostolicum zijn gekomen. In het tweede en verreweg groot ste deel (ruim 400 pagina's) geeft dr. Ja ger in zeven hoofdstukken een historisch kritisch overzicht over de in de loop der eeuwen naar voren gekomen beschouwin gen over het eeuwige leven en toont daar bij aan hoe de theologie steeds weer zich door de filosofie liet beïnvloeden en telkens zich schuldig heeft gemaakt aan misken ning van de goed-geschapen tijd door ten onrechte ervan uit te gaan, dat de tijds structuur van het geschapene in het eeuwi ge leven op een of andere wijze zal wor den opgeheven. Zowel de protestantse als de rooms-ka tholieke eschatologie komt ter sprake Duitse, Franse, Engelse, Amerikaanse, Noorse, Zweedse, Deense, Russische, Ita liaanse en Hollandse denkers passeren de revue. In het derde deel „Bijbels licht over het eeuwige leven" laat dr. Jager in vier hoofdstukken zien, dat de Bijbel een totaal ènder geluid laat horen over de tijd dan meestal gehoord. De mens zal als schep sel eeuwig in de tijd zijn. Hij stelt dat duidelijk onderscheid gemaakt moet worden tussen de Goddelijke en de creatuurlijke eeuwigheid. Aan het einde van de disser tatie geeft de promovendus nog een zeer uitgebreide lijst van geraadpleegde litte ratuur. Stellingen Dr. Jager heeft nog 23 stellingen aan zijn dissertatie toegevoegd. Enkele daarvan luiden: 1. De theologie heeft in de loop der eeuwen zich steeds weer schuldig gemaakt aan miskenning van de goedgeschapen tijd door te loochenen dat de tijdsstructuur van het geschapene, niet aangetast door de zonde, in het eeuwige leven niet wordt opgeheven, zodat duidelijk onderscheid ge maakt moet worden tussen de Goddelijke en de creatuurlijke eeuwigheid. 3. Gezien tegen de achtergrond van Luthers visie op tijd en eeuwigheid moet zijn spreuk „si- mul peccator et justus" verworpen wor den. 14. Het is onjuist om ten aanzien van een predikant die godsdienstleraar wordt, het recht op behoud van ambtelijke positie uitsluitend te gronden op pastorale arbeid onder de leerlingen. 20. De televisie kan de Avondmaalsviering van een gemeente zó overbrengen naar de huiskamer, dat zieken en bejaarden daar op hetzelfde mo ment aan deze viering kunnen deelnemen. 21. Er is een nieuw cajte.ch.isatieboek nodig, samen te stellen in oecumenische samen werking door theologen, dichters, tekenaars en auteurs van jeugdboeken, in overleg met bij de jeugdlitteratuur bétrokken, niet lan ger geïsoleerd te blijven instanties, en voor de definitieve verschijning te beproe ven en te beoordelen zowel door de cate cheten als door de catechisanten. 22. In de ze tijd is 'n kerkelijke bedrijfsvoering no dig, waarbij kerkelijke vergaderingen meer dan tot dusver aandacht besteden aan een bedrijfsmatige indeling van alle kerkelijk werk, kringvorming gegrond op bepaalde activiteiten van een werkeenheid en verde ling van de arbeid onder de verschillende predikanten, verwerpend de onbijbelse overschatting van het gelijkheidsbegrip (Van onze correspondent) LONDEN Burgemeester Brandt van West-Berlijn zei gisteren in Londen, dat het internationale politieke klimaat naar zijn mening is verbeterd en dat er nieuwe hoop bestaat. Hij gelooft dat er op grond slag van de getoonde vastberadenheid ruimte is voor een vreedzame regeling van andere wereldproblemen. Hij verklaarde dit in een rede aan een lunch, hem aarigeboden door de buiten landse persvereniging. Brandt is in Lon den voor de opening van een tentoonstel ling, gewijd aan het verscheurde Berlijn. Brandt zei nog altijd te "hopen dat er tenminste een praktische technische sa menwerking, los van de politieke proble men, tussen Oost- en West-Berlijn ten be hoeve van de bevolking zal tot stand kun nen worden gebracht. Zijn pogingen in deze richting waren echter tot nu toe ver geefs. Hij sprak zich uit voor de instelling van 'n internationaal controle-orgaan voor de toegangswegen naar West-Berlijn waar in „de thans op Duits gebied bestaande besturen" zijn vertegenwoordigd. Brandt zei ook akkoord te zullen gaan met sa menwerking met de Oostduitse autoritei ten, inzoverre het de praktische kanten betreft van de controle op de toegang tot West-Berlijn. NEW YORK (AP) Groot-Brittannië en de Verenigde Staten hebben hun eerste UNO-obligaties gekocht voor respectieve lijk 12 miljoen dollar (43 miljoen gulden) en 44.103.000 dollar (159 miljoen gulden). Daartoe gemachtigd door de UNO-Assem blee tracht secretaris-generaal Oe Thant voor 200 miljoen dollar (720 miljoen gul den) obligaties af te zetten om de UNO uit het financiële slop te helpen, waarin zij is geraakt door weigering van een groot aantal landen bij te dragen in de acties in het Nabije Oosten en Kongo. Vierenvijftig landen hebben toegezegd voor 73.868.257 miljoen dollar (266 miljoen gulden) obligaties te kopen. De Verenigde Staten zullen obligaties kopen voor een bedrag dat even groot is als dat wat door de overige leden gezamenlijk wordt bijgedragen. waardoor men de verscheidenheid in be kwaamheid en beperktheden niet organisa torisch laat gelden. 23. Het zou in de geest van haar stichter zijn, als de Vrije Uni versiteit het initiatief nam tot de stichting van een Kunstacademie en een Fonds voor toelagen aan protestants-christelijke kun stenaars. Als promotor trad op prof. dr. G. C. Berkhouwer; als paranymfen fungeerden twee broers van de promovendus, de he ren H. Jager, leraar aan het christelijk lyceum in Almelo, en J. C. Jager, kandi daat biologie aan de V.U. in Amsterdam. Oppositie De oppositie bij de promotie werd ge opend door ds. G. W. Lammens, gerefor meerd predikant in Heemstede en vervol gens gevoerd door enkele hoogleraren van de theologische faculteit. De oppositie van ds. Lammens was niet vrij van humor. Zo merkte deze op, dat de promovendus aan zijn slotsom, dat de mensheid alle tijd heeft, wel de vrijmoedigheid zou hebben ontleend om belangstellenden en theolo gen een proefschrift van 600 pagina's voor te leggen. Ds. Lammens was voorts van oordeel, dat de promovendus het begrip ..temporaliteit" nogal verwarrend had ge bruikt in zijn dissertatie. „Bij u dreigt de tijd een substantie te worden", zo meende hij, „en als u beweert dat de H. Schrift haar positief waardeert gaat u mijns in ziens buiten uw boekjenou ja, boek jeWat u de structuur van de tijd noemt is mijns inziens de structuur van de schepping. Ds. Lammens zei echter, dat zijn opmerkingen de totaliteit van de studie van de promovendus niet raakten. Wel had deze naar zijn maak een minder scherp onderscheid tussen tijd en tijdsbeleving moeten maken. In zijn verdediging stelde dr. Jager, dat er geen sprake hoefde te zijn van grens overschrijding als hij in het licht van de woordopenbaring sprak van tijd. „Dat kan de tijd zijn, zoals de kleuter haar beleeft, mijn dissertatie verschijnt dan ook in de kinderboekenweek", meende hij, hetgeen een algemeen gelach tot gevolg had. Prof. Nauta maakte aanmerkingen op de logische indeling en over het ontbreken van een duidelijke systematiek in de dis sertatie. Voorts miste hij een register en een samenvatting in een der moderne talen ten gerieve van niet Nederlands spreken den. Een andere hoogleraar gaf te kennen, dat dr. Jager naar zijn gevoel de disser tatie was gaan schrijven toen hij met het ordenen van het bijeengebrachte materiaal nog niet gereed was. Dr. Jager gaf bij de verdediging van zijn proefschrift duidelijk blijk, zich terdege in zijn onderwerp te hebben verdiept. Hij weerlegde de gemaakte opmerkingen met kracht van degelijke argumenten, puttend uit de stof die hij voor de dissertatie had bestudeerd. Toen dr. Berkouwer na de promotie zijn gelukwensen aanbood, herinnerde hij er aan, dat de nieuwe doctor eens in een van zijn preken gezegd had: „Het eeuwige le ven is er niet om er over te piekeren, nog minder om er over te fantaseren en het is ook geen onderwerp voor een promo tie". Bijzonder verheugd was de promo tor dan ook over het feit, dar dr. Jager de moeilijke opdracht die hij zichzelf later stelde had weten te volbrengen» In verband met het toenemen van het aantal kettingbotsingen op autosnelwegen, waarvan de zeer ernstige kettingbotsing van 31 oktober op Rijksweg 13 nabij het wegenwachtstation Pauwmolen wel een zeer sprekend voorbeeld is, zal op aan dringen van de A.N.W.B., binnenkort een wijziging worden aangebracht in het we genverkeersreglement, waardoor het zal worden toegestaan knipperautomaten op de stoplichten van auto's aan te brengen. Deze knipperautomaten kunnen bij stil stand van de auto worden ingeschakeld, waardoor de stop- of remlichten werken als waarschuwingslicht. Hierdoor wordt het achteropkomende verkeer tijdig geat tendeerd op voertuigen, die op de rijbaan stilstaan. De A.N.W.B. acht het gebruik an deze knipperautomaten van groot be lang voor de verkeersveiligheid. Het is herhaaldelijk gebleken dat ernstige ket tingbotsingen, waarbij tientallen auto's be trokken zijn. veroorzaakt worden doordat het verkeer niet tijdig onderkent dat voer tuigen om de een of andere reden de weg versperren. Een enkel, op zich zelf wel licht onschuldig geval, kan hierdoor uit- Op dinsdag 20 november zal van half twaalf tot halfvier boven bijna geheel West-Europa een grootscheepse luchtver dedigingsoefening gehouden worden. Aan die oefening zullen meedoen de geallieerde luchtstrijdkrachten van centraal Europa Er zullen laag- en hoogvliegactiviteiten zijn en de oefening zal zich afspelen boven België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland Italië. Nederland en Engeland. Bij het laagvliegen zullen verkeersgebieden en dichtbevolkte gebieden zoveel mogelijk worden vermeden. Het laagvliegen ge beurt op een niveau tussen 1500 en 6000 meter. Een „autodiefstal" in het centrum van Rotterdam heeft een verrassende en voor de bestolene zeer verheugende oplossing gevonden. Hij kreeg zijn wagentje volle dig opgeknapt, gespoten en gerevideerd terug met duizend excuses over het onge mak, dat hem door een dure vergissing an een autohandelaar was aangedaan. Op 1 oktober kwam een 42-jarige leraar uit Schiebroek op een parkeerterrein in het centrum van Rotterdam tot de ontdek king, dat zijn wagen was verdwenen. Hij heeft nu, een maand later, zijn auto als nieuw terug. Een autohandelaar uit een dorpje aan de Lek had op 1 oktober bij een garagehou der, vlakbij de parkeerplaats, precies zo'n tweedehands auto als die van de leraar gekocht. Hij was echter in de verkeerde wagen gestapt en daar de auto voor de verkoop was bestemd, liet hij er alles aan doen wat nodig was. Pas toen dat alles gebeurd was, kwam hij tot de ontdekking dat hij het kentekenbewijs nog niet had. Hij belde de Rotterdamse garagehouder op en kreeg te horen dat de door hem ge kochte auto nog altijd op de parkeerplaats stond. Toen pas drong het tot hem door dat hij de verkeerde auto had meegeno men. De autohandelaar heeft de wagen zelf naar de leraar teruggebracht en de reke ning voor het opknappen maar beschouwd als de prijs die hij voor zijn vergissing moest betalen. groeien tot een ernstig verkeersconflict. In nauwe samenwerking met de rijks politie heeft de A.N.W.B. bovendien een aantal gedragsregels opgesteld voor auto mobilisten die bij mist of duisternis ge confronteerd worden met een kettingbot sing of de dreiging daarvan op een snel- verkeersweg. Deze gedragsregels zijn: trap bij het remmen het pedaal enige ma len achtereen in. Schakel bij stilstand de koplichten niet uit. maar verlicht zo mogelijk de plaats van het ongeval en de voor u staande voertuigen. Stel de knipperautomaat voor de rem lichten in werking. Ontsteek de linker-richtingaanwijzer. Ook het knipperen hiervan werkt alarmerend voor het achteropkomende verkeer. Scha kel tevens de binnenverlichting van de auto in. Stap slechts uit de auto, nadat u zich er van overtuigd hebt, dat dit absoluut zon der enig risico is. Talloze malen werden automobilisten, die impulsief uitstapten, bij een kettingbotsing dodelijk gewond, doordat het achterop rijdende verkeer niet tijflig tot stilstand kwam. Bovendien zijn de A.N.W.B. en de rijkspolitie van mening, dat toeschouwers bij verkeersongevallen het gevaar op de weg aanmerkelijk ver groten. Vooral na het arriveren van poli tie en wegenwacht is het beslist zaak voorzichtiger te rijden. LOESAKA, (Noord-Rhodesië), (Reuter) Noord-Rhodesië zal tot half december bestuurd worden door een regering be staande uit ambtenaren van het Britse mi nisterie van koloniën, na de algemene ver kiezingen van dinsdag waarvan het resul taat niet beslissend gebleken is. Er zal geen nieuwe regering samengesteld wor den voordat tussentijdse verkiezingen zijn gehouden voor elf zetels. Volgens een bekendmaking heeft gouver neur Sir Evelyn Home besloten tot een re gering die de lopende zaken zal behartigen, daar geen enkele partij een meerderheid van gekozen leden in de nieuwe wetgeven de raad heeft. De gouverneur heeft het ont slag aanvaard van de drie liberale leden van de vorige regering en ontving toen de leiders van de drie partijen, die na de jongste verkiezingen zetels hebben. De huidige zetelverdeling is als volgt: Sir Roy Welensky's Verenigde Federale Partij vijftien zetels, de Verenigde Natio nale Onafhankelijkheidspartij van Kenneth Kaunda veertien zetels en het Afrikaanse Nationale Congres van Harry NKoemboe- la vjjf zetels. In Gorinchem is een 27-jarige vrouw door haar 29-jarige echtgenoot gewurgd. Het echtpaar had een bezoek aan een café gebracht. Thuis ontstond hooglopen de ruzie, waarbij de man de vrouw bij de keel greep. Zij viel op de grond en gaf geen teken van leven meer. De man rende huilend de straat op en kwam een soldaat tegen, aan wie hij vertelde dat hij zijn vrouw had vermoord. De militair heeft de man naar hét politiebureau gebracht. HOLLANDIA (ANP) Vrijdag zijn in Hollandia de nieuwe postzegels van het „UNTEA" (United Nations Temporary Authority) bewind uitgekomen. Er be stond onmiddellijk enorme belangstelling voor. Er waren reeds elf verschillende zegels met opdruk „UNTEA" in omloop, in waarde variërend van een cent tot 5 gulden. Nu zijn daar nog acht zegels bijgekomen, waarvan de goedkoopste waarde 7 cent en de duurste 85 cent is. De complete „UNTEA"-serie bestaat nu uit negentien zegels en kost nominaal 12,49. De volledige serie is echter niet te verkrijgen, want de postzegels van 2 cent en 2 gulden zijn al enkele weken uitverkocht. Niettemin staan er de hele dag men sen bij het hoofdpostkantoor in Hollandia in de rij om de niéuw uitgekomen zegels te bemachtigen. Gezien de ervaringen bij de vorige verkoop, toen de zegels van 2 cent binnen enkele dagen waren uit verkocht, heeft men een limiet gesteld, waardoor iedere koper niet meer dan twintig series tegelijk kan krijgen. De N.V. Verenigde Nederlandsche Scheepvaart Maatschappij heeft bij Van der Giessen-De Noord N.V. in Krimpen aan de IJssel twee 19 mijls enkelschroef- motorvrachtschepen besteld. Beide sche pen. elk met een draagvermogen van ruim 12.000 ton, zullen worden voortgestuwd door een zes cilinder Stork motor van 13.000 apk. De schepen zullen resp. in maart en in juli 1964 worden afgeleverd. Het internationale Rode Kruis heefteen conferentie, die volgend jaar sep tember zou worden gehouden, twee jaar- uitgesteld omdat de Chinese volksrepu bliek er op staat dat Taiwan (Formosa) niet wordt toegelaten tot de conferentie die het hoogtepunt zou moeten worden, van de viering van het honderdjarige bestaan van het Rode Kruis, dat op 29 augustus 1864 is opgericht. De confe rentie zal vervangen worden door een bijeenkomst van afgevaardigden van de nationale Rode Krüis-organisaties. Er zullen geen regeringsvertegenwoordigers aan de bijeenkomst deelnemen. De goud- en converteerbare valutareserves van het sterlinggebied zijn, naar het Britse ministe rie van financiën bekendmaakte, in oktober met 11 miljoen pond sterling toegenomen. In septem ber waren zij met 20 miljoen pond sterling ver minderd. Het totale bezit beliep op 31 oktober j.l. 1008 miljoen pond sterling tegen eind sep tember 997 miljoen pond sterling. „Het Is onmogelijk te voorspellen in wel ke situatie de Nederlandse bedrijven ko men, die landbouwprodukten verwerken als de Europese gemeenschappelijke markt een feit is. Nederlang ligt gunstig dichtbij het grootste consumptiegebied Maar de bedrijven zullen zich moeten be zinnen op eventueel nodige investeringen voor het vestigen van produktieplaatsen elders in Europa, daarbij overigens met vele factoren rekening houdend." Dit zei gister op een door Thomassen en Drijver Blikemballage N.V. gehouden voorlichtingsdag in de schouwburg te De venter dr. S. L. Mansholt, vice-voorzitter van de commissie van de Europese Eco nomische Gemeenschap (E.E.G.). Hij sprak over de Europese landbouwpolitiek in de E.E.G. Minimumgarantieprijzen, behalve voor enkele basisprodukten achtte hij zeer on gewenst. „Dit leidt tot ongeremde produk- tie. De markt moet wat Jat betreft zich zelf saneren. In de onderhandelingen met Engeland vormde dit een belangrijk punt Het grootste probleem vormt de verhou ding produktie/afzetmogelijkheden." Dr Mansholt verstigde de aandacht op een (terzake belangrijk rapport, dat binnen en kele weken zal verschijnen. „Doorslagge vend is de prijspolitiek vooral wat de pro- duktie betreft. De vaststelling van het prijsniveau zal zodanig moeten zijn dat het evenwicht van de markt, ook in aanmerking genomen de im- en export, bewaard blijft." Een vast stelling naar de Duitse normen, zoals som- De 499 ton metende Nederlandse kustvaarder „Rana" is gistermiddag lekgeslagen en op ongeveer 25 mijl van Hanstholm aan de Deense west kust in de golven verdwenen. Acht leden van de bemanning hadden tevo ren het schip verlaten. De gezagvoer der werd later opgepikt door de Britse trawler „Ross Jackal" Reeds donderdagochtend vroeg was de scheepvaart in de Noordzee verzocht uit te zien naar de „Rana" eigendom van de N.V. motorschip „Irene" in Delfzijl. De kustvaarder was op 25 oktober uit de En gelse plaats Boston naar Oslo vertrokken, maar daar niet aangekomen. Vrijdagmorgen meldde het radiostation Skagen, dat de „Rana" zich in moeilijkhe den bevond bij de Deense westkust." Het schip helde sterk naar stuurboord en was zinkende. De opvarenden verlieten kort daarop allen de „Rana". De gezagvoerder keerde echter aan boord terug om te po gen de pomp aan de gang te houden en zo het schip te behouden. Als gevolg van het zware weer gelukte dit echter niet en om vijf uur gistermiddag verdween de „Rana" in de golven, nadat de kapitein zich op het laatste ogenblik nog had kun nen redden. Hij kwam aan boord van de trawler „Ross Jackal". Vijf van zijn be manningsleden, de stuurman Schippers, de tweede machinist Lalkens, de matrozen Volman en Huyer en de lichtmatroos Plat, waren eerder opgepikt door de 4.900 ton metende Oostduitse vrachtboot „John Brinckmann" uit Rostock. De overige drie bemanningsleden werden gered door de Britse trawler „Ross Tern". Het Oostduitse vrachtschip heeft van daag Hoek van Holland aangedaan om de vijf man van de „Rana" aan wal te bren gen. Een grote groep persfotografen en cameramensen wachtten sir Winston Churchill op bij zijn aankomst in het Londense Savoy-hotel. De oude staats man zat in dit hotel aan bij een diner. Dit uitstapje was zijn eerste verschij ning in het openbaar sinds het onge luk dat hem in juni overkwam. migen willen, zou volgens dr. Manshólt On vermijdelijk leiden tot een ontwrichting van de markt, waarvan de Westeurope- se boer de last zal moeten dragen. Dr. Mansholt, overtuigd dat Engeland zal toe treden tot de EEG, meende dat deze bij die toetreding geen preferenties kan toe staan aan de Commonwealthlanden. Een oplossing zou, zo meende dr. Mans holt. gevonden kunnen worden in de door de EEG voorgestane „wereldwijde" ak koorden voor basisprodukten van de land bouw, die een grondslag zouden moeten vinden in een nationaal landbouwbeleid. Op Nederlandse boter die als zodanig in het tijdvak van 5 november tot en met 11 november 1962 daadwerkelijk naar Engeland wordt geëxporteerd, zal tegen overlegging van de vereiste bewijsstukken tot nader order een toeslag van 0,48 per kg worden verleend, mits de boter is ge produceerd na 27 oktober 1962. Deze toe slag wordt verleend over ten hoogste een hoeveelheid, overeenkomend met 150 pet van de hoeveelheid boter, die gemiddeld per kalenderweek naar Engeland werd geëxporteerd gedurende de periode van 3 september 1961 tot en met 1 september 1962. Op Nederlandse boter, mits bij export niet ouder dan 8 weken, welke als zodanig in het tijdvak van 5 november tot en met 11 november 1962 naar Italië wordt uit gevoerd, zal tot nader order een toeslag van 1,45 per kg worden verleend. Het bestuur van de Continentale Han delsbank N.V. stelt een statutenwijziging voor, waarbij o.m. de aandelen op naam zullen worden gesteld. Voorts zullen de beperkende bepalingen inzake het maxi male stemrecht worden opgeheven, zodat voortaan voor ieder één stem zal kunnen worden uitgebracht. Zoals bekend, hebben de heren R. Mees en Zoonen, Bankiers in Rotterdam, on langs een bod op de aandelen uitgebracht van 125 pet, waarbij ruim negentig pet van de uitstaande aandelen tegen dezé koers is aangeboden en aanvaard. CAIRO (Reuter/AFP) „Wij hebben onze stoottroepen opdracht gegeven zich naar het noorden te begeven om, wanneer zij daartoe het bevel krijgen, het gebied van Saoedi-Arabië binnen te trekken", zo heeft de vice-premier en minister van Bin nenlandde Zaken van het republikeinse b«- wind ih Jemen, dr. El Baidani, volgent radio-Cairo verklaard. Dr. El Baidani deelde ook mee, dat bij gevechten om Haradh, bij Sanaa, vijfdui zend „binnendringers" uit Saoedi-Arabië en Jordanië, tezamen met Jemenitische monarchistische troepen, ongeveer drie duizend man verloren hebben. De republi keinse militairen waren in de strijd ge steund door Egyptische troepen. Intussen heeft radio-Amman die op de hand is van de monarchistische strijd krachten in Jemen, gemeld, dat de óp- mars van de monarchisten naar Sanaa wordt voortgezet. De koningsgezinde troe pen zouden een zware nederlaag hebben toegebracht aan republikeinse troepen in Sadaa en de wegverbindingen tussen Sa naa en Sadaa afgesneden hebben De Koninklijke Nederlandse Toonkun stenaars-Vereniging organiseert in samen werking met de Vereniging „Vrienden van het lied" op zaterdag 10 november aan staande in „Het huis met de sleutels" te Heemstede een Diepenbrock-herdenking. Uitvoerenden zijn: Ank, Reinders, sopraan Helena Schouwman-Quispel, alt, Henk van den Brink, bariton en Hans Schouwman, piano.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4