'Ibbelfty Ontslagaanvragen bij de A.V.R.O. ingetrokken N.Ph.O gehandicapt door televisie - registratie DE PROGRAMMA'S Raymond Duncan 88 jaar O'Duyssus omzwervingen RASKOLNIKOFF: een discutabele opera met momenten van intense spanning I' luisteiTnaar\ Een evenwichtige tv-avond ZATERDAG 3 NOVEMBER 1962 PREMIERE BIJ DE NEDERLANDSE OPERA chocolade hagel NEGEN MUZEN E. de Jong nieuwe voorzitter nabeschouwingen Keiler Macdonald ARISTONA TELEVISIE Fred Kaps goochelaar in Buckingham Palace Archeologische ontdekking 7 elevisieprogramma Damshuizer De radio geeft zondag De radio geeft maandag „Vriendenkring" speelt „Het boek van de maand" TOEN IK TWAALF jaar gelcclcn een begin bijwoonde van fragmenten uit de toen gloednieuwe opera Raskolnikoff van Heinrich Sutermeister, werd ik ui termate geboeid door de gewekte span ningen in enkele scenes, vooral door de fantastische vondst, de figuur van Ras kolnikoff (hoofdpersoon van Dostojev- ski's roman „Schuld en Boeteeen dub belganger mee t'e geven, die hem tot moorden aanspoort en met wie hij zijn zielestrijd uitvecht. Voorts trof mij de rake dramatiek in de rol van Vrouw Marmeladoff en de typering van Ras kolnikoff s moeder. Wel viel het mij op, dat de muziek bij dit alles een dusdanige dienende rol speelt, dat zij nergens de leidende functie krijgt. Maar de indruk die de dramatische situatie naliet was daar. juist om zijn directheid, niet min der sterk om. BIJ DE PREMIèRE van het werk door de Nederlandse Opera, vrijdagavond in de hoofdstedelijke Stadsschouwburg, is ech ter al te duidelijk gebleken, dat die muzi kale versobering, met aldoor maar obsti nate motieven en geruiseffecten a la Carl Orff, een zwakke fundering is om de dra matische spanning te schragen en een te armelijk materiaal om de conceptie tot een eenheid samen te smeden. Sutermeister heeft blijkbaar bewust afgezien van alle uiterlijk effect en misschien te veel gerekend op de inno vaties van zijn begeleidende middelen, waaronder begrepen het koor, waar dit de rol van het orkest overneemt, en vooral de ongemene orchestrale bezetting, die in de scenes met de dubbelganger tweeledig functioneert. Doch deze dingen zijn door de tijd reeds achterhaald: wij leven snel. Bovendien: wat bij de guitigheden van Orff raak is, is het daarom nog niet in sterk dramatische situaties. HET WAS uiteraard een hachelijke onderneming voor Peter Sutermeister (broer van de componist) uit de dikke foliant van Dostojevski een operalibretto te distileren, temeer daar het centrale ge geven meer een innerlijk dan een uiterlijk conflict betreft. De synthese moest het geval uiteraard verarmen, maar zij bevat toch een waardevolle kern. Alleen lijken mij van muziek-dramatisch standpunt gezien sommige episodes te lang uitge sponnen. Op dit punt gaat ook de compo nist zich wel eens te buiten, bijvoorbeeld in het koraal dat aan het doodsbed van papa Marmeladoff gezongen wordt. ZAL IK nu verbranden wat ik geprezen heb. om een woord van Clovis, de fiere Cicamber, te bezigen? Ik denk er niet aan. Want dezelfde scènes die mij twaalf jaar geleden aangrepen door hun dramatische kracht hebben mij thans niet minder sterk getroffen. Maar het bleek dan bovendien, dat in de „Raskolnikoff', ongeacht de zware kluif die deze opera vocaal en in strumentaal is, het spel-element hoofdzaak Advertentie Padio Luxemburg 208 meter zondag 12 uur I Radio Veronica 192 meter woensdag 13.45 uur n Een muzikaal verhaal van Annie M. G. Schmidt en Cor Lemaire, o.l.v. Wim lbo gespeeld door Hetty Blok, Annemarievan Ees, Joop Doderer en Jan Oradi aangeboden door Tropic of cancer. Een rechtbank in New York heeft een arrestatiebevel uitge vaardigd tegen de Amerikaanse schrijver Henry Miller op beschuldiging van het schrijven van obsceniteiten in zijn werk „Tropic of Cancer". Het is niet bekend waar Miller verblijft Zijn woonplaats is Big Sur in Californië. Ook de drukkerij en drie uitgeverijen zijn in staat van beschuldiging gesteld wegens het publiceren en versprei den van aanstootgevende lectuur. Het be wuste boek is in 1930 in Parijs geschreven en was tot vorig jaar in de Verenigde Sta ten verboden. Het proces begint op 6 de cember. De maximumstraf is drie jaar ge vangenis. is. De regie van Peter Scharoff kwam dit extra beklemtonen. En de decors en kos tuums van Hans van Norden hielpen niet weinig mee om de beoogde effecten van de regie te dienen. WAT PETER SCHAROFF speeltechnisch bereikte met 't team Johan van der Zalm, Cornelis Schell, Paola Gorin, Bert Bijnen, Conchita Gaston, Anny Delorie en Mar-ilyn Tyler om slechts enkelen te noemen, was voorbeeldige dramatische kunst. Een verrassend-mooie vocale prestatie leverde Cornelis Schell als de stervende Marme ladoff; laat men deze sonore bariton nu eindelijk eens geregeld de kansen geven die zijn talenten waard zijn. Verder was Johan van der Zalm als acteur de held Johan van der Zalm als de student moordenaar Raskolnikoff in een scène met Annie Delorie, die de moederrol vertolkt in deze Zwitserse opera naar Dostojevski's roman „Schuld en boete". van de avond en niet te vergeten de jonge dirigent Leo Driehuys, die het met de partituur van Sutermeister dapper klaarspeelde. Opvallende vocale prestaties leverden ook Conchita Gaston en Anny pelorie. Het koor, dat in deze opera een enorme taak heeft, verdiende alle lof. Een discutabele opera dus, maar ook een met momenten van intense spanning, die de kennismaking overwaard zijn. Jos. de Klerk Even plotseling als de AVRO televisie sectie een aanvraag om ontslag indiende, heeft zij deze aanvrage donderdag inge trokken. De man, die dit heeft bewerk stelligd, is de heer E. de Jong, vice-voor- zitter van de AVRO, met wie wij over deze kwestie een onderhoud hadden. „Ik heb hier doelbewust op aangestuurd aldus de heer De Jong, een AVRO-man in hart en nieren, die aan de wieg van deze omroepvereniging heeft gestaan. „Na het aftreden van jhr. Roëll als voorzitter stond ik als vice-voorzitter met mijn ene been in een wespennest en met het andere in een modderpoel. De eerste stap die nodig was om daar uit te ko men was volgens mij het scheppen van een sfeer van vertrouwen. Ik ben van mening dat men het algemeen bestuur niet kan verplichten op de beslissende vergadering van zaterdagmiddag onder een bepaalde druk te discus siëren. Daarom heb ik met de heer S. van der Zee en zijn medewerkers gespro ken en het gevolg daarvan was dat zij hun ontslagaanvragen introkken", aldus de heer De Jong. De heer S. van der Zee, die wij vanochtend ook spraken, is het op dit punt eens met de vice-voorzitter „Nu besloten is, heden ook het rap port De Wolf in behandeling te nemen, willen wij niet met opgeheven vinger aan de onderhandelingstafel gaan zitten. Wij kunnen nog altijd om ontslag vragen als het rapport-De Wolf dat voorstelt drie directeuren te benoemen verworpen wordt", aldus de heer Van der Zee, die zei blij te zijn, thans met het bestuur een open gesprek te kunnen voeren. „Op dit ogenblik vind ik de toestand heel gezond", verklaarde het hoofd van de t.v.-sectie. Op onze vraag aan de heer De Jong of het bestuur dat intrekken van de ontslagaanvragen wel „nemen zal", antwoordde hij: „Als het aan mij ligt wordt daarover niet meer gepraat. Het AVRO-bestuur is uiteraard het hoogste college. Ik kan en wens niet vooruit te lopen op de beslissing, die het over het al of niet accepteren van het intrekken der ontslagaanvragen zal nemen, maar ik ik heb niet alles te zeggen ben be reid er niet meer over te praten. Dat ont slag vragen is wat wild geweest, maar och, als het erg hard regent, lopen de put jes wel eens over", merkte de vice-voor zitter een man van veel levenservaring en mensenkennis mild op. „Je moet je niet te gauw op je tenen getrapt voelen", is zijn mening. Over de vraag welk rapport nu zal wor den aangenomen op de vergadering van hedenmiddag dat van de heer Roëll, de heer De Wolf of de heer E. A. Timmer, penningmeester van het dagelijks bestuur kon de heer De Jong uiteraard niets voor spellen. Wel is aan te nemen dat hij in deze vergadering tot waarnemend voor zitter van de AVRO zal worden gekozen. Goed in evenwicht, was het AVRO-pro- gramma van gisteravond. Na het jonge- gerenprogramma „Rooster" kwam het N.T.S.-nieuws; vervolgens de 72-jarige Stanley Holloway als de meesterlijke but ler Higgins; daarna het weer informatie ve magazine „Flits" en tenslotte een show. Ger Lugtenburg gaf een soort van nabe schouwing van de vorige AVRO-program- ma's. Die tussentijdse balans, mede een reactie op allerlei critieken, werd vlot en prettig opgemaakt door Ageeth Scherp huis. Door dit praatje getuigde deze sec tie op sympathieke wijze van enige zin voor zelf-critiek. Dat is goed. Maar het moet geen oratio pro AVRO, ofwel een praatje voor eigen tuintje worden. Paul van Vliet, wiens laatste optreden naar onze smaak een beetje lomp en on hebbelijk was, heeft nu de goede toon ge vonden, nodig om een magazine als „Flits" te presenteren en „aan elkaar te praten". Deze „Flits" had bovendien een goede in houd. In een onderwerp over de noodzaak van een medische identiteitskaart zette dr. Pinxter, chef-chirurg van een Amsterdams ziekenhuis, uiteen, hoe gewenst het is dat men van verkeersslachtoffers weet, tot welke bloedgroep zij behoren, welke inen tingen zij hebben gehad, of ze aan een bepaalde ziekte lijden en of ze geestelijke bijstand wensen: een nuttig pleidooi. Vakmanschap lag ten grondslag aan de korte documentaire over de nog jonge ge schiedenis van India. Een filmpje, samen gesteld uit allerlei archiefopnamen, voor zien van een goede en verhelderende tekst. En ook een filmpje, zonder verre reizen en hoge kosten gemaakt. Dan accepteren wij het feit, dat de „beelden" (copieën van copieën) fotografisch inferieur, keihard waren. Tenslotte de Music-Hall „Allemaal Show die veel meer niveau had dan de eerste keer. Aart Brouwer en Rijk de Gooyer (en hun twee vrouwelijke secondanten) speel den sketches, die veel beschaafder waren dan de vorige keer. En ze waren zelfs nu en dan nog gezellig en leuk op de koop toe Het wereld-marionetten-théater (waarin Brouwer en Sylvia de Leur de marionet ten uitbeeldden) was zelfs een zeer leuke vondst. Dit viertal landgenoten had een bescheiden plaats gekregen tussen interna tionale „nummers" van soms grote klasse De jonglerende Deense acrobaat „Little John" voerde adembenemende toeren uit. De Braziliaanse guitarist Luiz Bonfa, is in zijn genre een even grote virtuoos als Se govia. De Mumford-marionetten zorgden voor een mondaine floor-show. De Engelse Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 De wereldkampioen goochelen Fred Kaps heeft een uitnodiging gekregen op 18 december voor de Engelse koninklijke familie in Buckingham Palace op te tre den, ter gelegenheid van de 21ste ver jaardag van prins William, zoon van de hertog van Gloucester. Kaps, die als enige artiest de party zal meemaken, heeft de uitnodiging te danken aan de Engelse ko ningin, die de manipulator dit jaar op de „Oranje" heeft zien optreden tijdens het 25-jarige huwelijksfeest van koningin Juliana en prins Bernhard. Uiteraard is Kaps bijzonder verheugd met dit engagement. Eigenlijk zou hij op de achttiende december een voorstelling moeten geven met het gezelschap van Rens van Dorth, maar hij heeft die avond vrij kunnen krijgen. Begin januari gaat Fred Kaps naar Amerika om in de televisie-show van Ed Sullivan op te treden. Met zang en dans (in toga en op san dalen) heeft Raymond Duncan, pioneer van de „beatniks" zijn 88ste verjaardag ge vierd in Parijs. Er waren 500 gasten ver zameld in het atelier van de bejaarde. Velen kwamen om herinneringen op te halen aan de „lost generation" die in de twintiger jaren 'n Amerikaanse kolonie op Montparnasse vormde, met als voornaam ste exponenten dichteres Gertrude Stein en schrijver Ernest Hemingway. Er waren echter ook veel gebaarde jon geren, die uit nieuwsgierigheid waren ge komen en niet-begrijpend naar de foto's aan de wand staarden. Op een groot aan tal van de foto's stond de beroemde zuster van Raymond. Isadora Duncan, die de be grippen moderne dans en vrije liefde po pulair maakte. De Franse archeoloog Claude Schaeffer heeft in het noorden van Syrië een schat gouden en zilveren munten gevonden, wel ke uit de 14e eeuw voor Christus afkomstig zijn. Dit is vandaag meegedeeld door dr. Salim Adel Abdoelhaq, de dire deur-gene raal van het Syrische oudheidkundige bu reau. Dit is reeds het 32ste seizoen dat Schaef fer bezig is met opgravingen in de oude Phoenisische hoofdstad Ugarit. Hij deed zijn vondst in een onlangs blootgelegd aris tocratisch huis in het zuidoostelijke deel van de 3.500 jaar oude stad, zo verklaarde Abdoelhaq. De schat werd gevonden in een 1.25 m hoge stenen vaas, welke behalve de munten een 26.5 cm lange gouden dolk, een met goud ingelegde zilveren vaas en drie zilveren potten en drie artistiek ver sierde zilveren schalen bevatte. De vondsten zullen via de Middellandse- zeehaven Latakia overgebracht worden naar het museum in Damscus. Abdoelhaq zei dat het schat van onbetaalbaar histo risch belang is. Schaeffer vond in hetzelfde deel van Ugarit een aantal aardewerk schalen met lofliederen op de goden en pessimistische gedichten over het lot van de wereld. De liederen en gedichten waren geschreven in het Akkadisch en „werpen belangrijk licht op de godsdienst en filosofie van Ugarit", aldus Abdoelhaq. HET NOORDHOLLANDS Philhar-had kunnen worden, passend bij deze monisch Orkest ondervond op het vrij dagavond gegeven ledenconcert aller minst benijdenswaardige uitvoerings omstandigheden. De gemeentelijke con certzaal was namelijk voor deze gelegen heid getransformeerd in een televisie- stdio, waar in tegenwoordigheid van zeer talrijke trouwe concertbezoekers opnamen werden gemaakt van enkele orkestvertolkingen. Deze opnamen zijn bestemd voor het programma, waarme de de Nederlandse televisie enige Ne derlandse orkesten van televisie-kijkers in ons land wil voorstellen. N.Ph.O. HET FELLE, warme licht van grote schijnwerpers was op het orkest en zijn dirigent Henri Arends gericht en van hoge stellages bespiedden de lenzen van gigantische camera's alle instrumentale groeperingen en solistisch musicerende orkestleden om beelden op te nemen, die bij latere uitzending als een aanvulling van de auditieve r eproductie op het scherm zullen worden gebracht. Het orkest had daardoor een hndicap, waarvan het zich begrijpelijk niet heeft kunnen be vrijden. Wanneer men al deze omstandigheden incalculeert kan men toch nog bewonde ring hebben voor wat er met de uitvoering van „Iberia" van Claude Debussy bereikt werd, in het bijzonder wel met karakte ristieke sonoriteiten. Mogelijk, dat op een normaal concert nog een hechter construc tieve samenhang, doeltreffender timbre- en sterkteverhoudingen en vooral ook een grotere ritmische souplesse verkregen prachtige sfeer en zuivere muziek bren gende impressies. MINDER kwetsbaar dan Debussy's „Iberia" is de Rhapsodie Espagnole van Maurice Ravel, die na de pauze werd ge speeld. Het gevoelige „Prélude a la nuit" hiervan is opvallend impressionistisch, maar de Malaguena en de Habenera zijn met „Feria" positiever van uitdrukking en kernachtiger van ritmiek. En door deze compositie-eigenschappen werd mede de uitvoering op een prijzenswaardig niveau gebracht. DE PIANIST Eduardo del Pueyo, die als solist aan dit concert zijn medewerking verleende, kon zich met de vertolking van de pianopartij in „Nuits dans les jardins d'Espagne" van Manuel de Falla voortref felijk laten gelden. Als Spanjaard is deze meesterpianist innig vertrouwd met de locale sfeer van deze muziek en met haar folkloristische elementen en met haar diepste bewogenheid. Uit dit pianospel sprak met rijk geschakeerde klank een natuurlijke relatie, die een schone musi sche ervaring kon schenken. Het orkest heeft daartoe onder leiding van Henri Arends, nu bevrijd van de televisiedruk, met een geïnspireerde begeleiding belang rijk bijgedragen. Hoe bedenkelijk de assimilatie van folk lore en salon-romantiek kan worden voor het behoud van muzikale waarden bewees de overigens op een orkestconcert zeer ongebruikelijke solistische vertolking door del Pueyo van twee pianostukken van Isaac Albeniz. Een uitvoering van Ravels „Boléro" be sloot het concert. P. Zwaanswijk Een overzicht van de Haarlemse con certzaal tijdens het N.Ph.O.-concert van vrijdagavond, dat door de televisie op beeld- en geluidsband werd vastgelegd. De organisator van het Grand Gala du Disque, Willem O'Duys, is met een lijntoe- stel van de K.L.M. naar New York ver trokken ter voorbereiding van het volgen de Grand Gala, dat voor oktober 1963 op het programma staat. Hij Qaat contact op nemen met diverse bekende Amerikaanse artiesten. Zondagochtend 18 november hoopt de heer O'Duys uit New York in ons land te rug te keren. VOOR ZATERDAG NCRV: 15.00 Verhalen van Dickens (derde deel): Tante Betsy Trotwood, TV-film. 15.25 Onder de loep: filatelistisch allerlei. 15.40 Daar zit muziek in!, licht programma. 16.10 Dier in 't vizier, maandelijks programma over dieren. 16.35 Lassie, de Schotse '-erdershond, TV-film. 17.00—17.45 Voor de kinderen. 19.30 Muziek voor u. NTS: Journaal en weel-overzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Ken nismaking, gevarieerd programma. 21.05 Pakista ni Sindabath, document, programma. 21.30 Amu sementsprogramma. 22.20 Voordracht. 22.40—22.50 Morgen is het zondag. VOOR ZONDAG NTS: 19.30 Weekjournarl. 20.00 Sport ln beeld. VARA: 20.30 Jazzmuziek. 20.50 De wereld van vandaag, politiek overzicht. 21.00 Een kwestie van identiteit, televisiespel. 22.10—22.40 Ouder avond, problemen en probleempjes uit het ge zinsleven. VOOR MAANDAG NTS: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Journaal en weeroverzlcht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: Partij van de Arbeid. 20.30 Een heer belt aan, speelfilmpje. 20.50 Landing met beperkte ruimte, documentaire film. 21.15—22.45 De terugkeer van Monte Cristo, speelfilm. Kestrels voerden feeërieke en pikante sluierdansen uit. En dan Rika Jansen, onze voormalige „Zwarte Riek". Ontdaan van alle hum bug, waarmede zij terwille van het show element gepresenteerd werd, toonde zij zich een ras-artiste, met veel persoonlijkheid en vele mogelijkheden. We leerden zelfs een beetje begrijpen, dat zij ook in het buiten land zoveel succes heeft. Alleen: dat Duit se, quasi-ondeugende liedje over Petrus die 's nachts een slippertje met een engel maakt, vonden wij beslist kwetsend voor de gevoelens van de christelijke kijkers (en dat zijn er wel een paar miljoen). HILVERSUM I. 402 m. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzicht. 8.15 Hu- genotenpsalmen (gr.). 8.30 Morgenwijding. 9.15 Orgelconcert. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Klassieke grammofoonmuziek. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Klassieke en romantische muziek (gr.). 12.05 Klein beraad: vragenbeantwoording. 12.15 Licht orkest met solisten. 12.50 Buitenlands commentaar. 13.00 Nieuws. 13.05 Operaprogramma met toelichting. 13.45 De kerk in Hongarije, le zing. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Viool en piano (gr.): klassieke muziek. 14.55 Koorwerken (gr.). 15.15 Thee met babbelaars: verzoekprogr. voor de oudere luisteraars. 15.55 De kerk zijt gij, lezing. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. IKOR: 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Zingt het voorbedachte lied: koor zang. 17.45 Mensen, lezing. 18.00 Het geladen Schip, critieken. 18.30 De kerk aan het werk, actualitei ten van het kerkelijk erf. 18.45 De Boeg, klank beeld over het werk van de Hervormde Zee- mansraad in Amsterdam. NCRV: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Vocaal ensemble: geestelijke liederen. 19.30 De openbaring aan Johannes, le zing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 De dood slaat geen deuren dicht, hoorspel. 20.50 Klassieke grammo foonmuziek. 21.15 De miljoenste woning na de oorlog, gesprekken over de woningbouw. 21.30 Wissewassen.licht progr. 21.50 Lichte koorzang. 22.20 Concilie-journaal. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond gebed. 22.50 Volksmuziek met commentaar. 23.20 Spiegel van de hedendaagse muziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM Il.t 298 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. VPRO: 10.00 Voor de jeugd. IKOR: 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11.45 Flitsen: nieuws van eigen erf. AVRO: 12.00 Muziekrevue. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, le zing. 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.20 Op de plaat.rust!, gevarieerd programma voor de strijdkrachten. 14.00 Omroeporkest en solist: moderne muziek. 15.10 Het klarinetten- kwintet van België. 15.30 Gehoord, gezien, gele zen: maandelijkst kunstsymposion. 16.00 Dans- orkest en zangsolisten. 16.30 Spbrtrevue. VPRO: 17.00 Cultuur en godsdienst van Mesopotamië, le zing. 17.14 Stad en land, gesprek. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. 18.30 Salonorkest en zangsolist. 19.00 Bij nader inzien, journalistenforum. 19.40 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Zing met ons mee. 20.35 Voordracht. 20.45 Licht ensemble. 21.00 Paul Vlaanderen en het Margo- mysterie, hoorspel. (6). 21.40 Gitaarrecital. 22.05 Had u toen maar geleefd.., licht programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Sportuit slagen en mededelingen. 23.00 Klassieke grammo foonmuziek. 23.25 Lichte orkestmuziek. 23.55 24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/S. 9.30 ds. A. Vos, Wassenaar. 11.00 ds. A. Vos - banduitzending dienst voor belangstellenden, ge houden op zondag 28 oktober. 12.15 ds. J. Over- duin van Veenendaal - jeugdappèldienst Amster dam. 15.15 Kinderdienst. 16.00 ds. P. N. Kruys- wijk van Bloemendaal. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte orkestmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsorkest. 12.50 Pro gramma-overzicht. 13.00 Nieuws 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Operamuziek. 14.10 Sportreporta- ges. 18.00 Pianorecital: klassieke muziek. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws. 19.30 Or kestenparade. 20.00 Amusementsprogramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Omroeporkest. 22.30 Cabaretpro gramma. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55 24.00 Nieuws. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.10 Dagopening. 7.25 Gitaarspel (gr.). 7.35 Sportuit slagen van zaterdag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek (opn.). 8.30 Lichte grammo foonmuziek. 8.45 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.20 Theologi sche etherleergang. 11.05 Viool en clavecimbel: oude muziek. 11.30 Licht ensemble. 12.00 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Licht kwartet. 12.53 Grammo foonmuziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Licht ensemble. "3.45 Licht orkest (gram.). 14.05 Schoolradio. 14.35 Samen uit, samen thuis, gevarieerd programma. 15.45 Mondharmonika- orkest (gr.). 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Twee violen en clavecimbel: klassieke muziek. 16.50 Oude muziek (gr.). 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Jazzclub. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Regeringsuitzending: Het kabinet van de gevolmachtigde Minister van Suriname, door dr. J. F. Einaar. 18.00 Orgelspel: amusements muziek. 18.30 Klassieke grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.00 Grammofoon muziek voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Verplichte bijdrage, toespraak. 19.55 Licht in strumentaal kwartet. 20.15 Omroeporkest en so list: klassieke en moderne muziek. 21.05 Uitbouw van de sociale zekerheid, lezing. 21.20 Klassieke grammofoonmuziek. 21.30 Nederlandse liedjes. 22.00 Volk en staat, parlementair commentaar. 22.15 Pianorecital: klassieke muziek. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Moderne grammofoonmuziek. 23.40 Het Evangelie in Esperanto. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.15 programma-overzicht. 8.20 Amusementsmuziek (gr.). 9.00 Gymnastiek voor oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Oude muziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvrouw. 12.00 Licht ensemble. 12 30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Lichte orkestmuziek (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Metropole orkest. 14.00 Zangrecital: Klassieke liederen. 14.30 Lichte muziek. 14.50 Voordracht. 15.00 Klassieke grammofoonmuziek. 16.20 Lichte grammofoon muziek. 16.40 Perseus en Andromeda, hoorspel. 17.15 Latijns-Amerikaanse ritmen. 17.30 Instru mentaal combo en zang. 17.50 Militair commen taar. 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Van voor en door amateurs. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Les contes d'Hoffmann, opera (gr., verkorte uitvoering). 20.00 Nieuws. 20.05 De Radioscoop: gevarieerd programma. 22.30 Nws. en mededelingen. 2.40 Actualiteiten. 23.00 Jazz muziek. 23.55—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12 03 Lichte muziek. 12.30 Weer bericht. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Lichte mu ziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek 14.00 Schoolradio. 15.45 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Zangrecital. 17.45 Kamermuziek. 18.00 Protestantse godsdien stige uitzending. 18.15 Grammofoonmuziek. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 In en om de opera. 20.00 Lichte orkestmuziek. 20.30 Voor de jeugd. 21.00 Lichte orkestmuziek en zang. 21.30 Lichte grammofoonmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksdansen en -zangen. 22.35 De zeven kunsten. 22.55 Nieuws. 23.00—23.15 Voor de zee lieden. De Haarlemse toneelvereniging „Vrien denkring" geeft woensdag 7 november aan staande in de nieuwe toneelzaal achter de kerk aan de Rijksstraatweg een uitvoering van „Het boek van de maand", blijspel in drie bedrijven van Basil Thomas.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9