Haarlemmer „ome' ex-sp ri ntco ryfee, Jan Tull overleden u Russische paarden zondag ook op Duindigt oppermachtig Nederlands twaalftal overwon Belgische korfbalploeg, maar het was op 't nippertje Nederlaag van keurturnploeg tegen matig Oostenrijks team Geen protesten meer bij zondagamateurs Begin was hoopvol voor Nederlandse paarden Burnley's opmars duurt nog voort Jaegers eerste in eindklassement Aad Steylen won parkveklloop Ook kwestie HVV op bondsvergadering KNVB besproken Tegenvaller voor Kennemerland MAANDAG 5 NOVEMBER 1962 13 Oprichter Noodgedwongen A utogangmaking Hilversumse rugbyploeg verloor van Bruxelles: 2-3 Parijse PUC volleybalde het best in Amsterdam Misgreep Volop kansen ssvu HIJS Hokij behaalde een 6-5 overwinning op DEG Op 78-jarige leeftijd is zaterdagavond in Haarlem nog vrij onverwacht de oud sprintkampioen Jan Tulleken overle den. Het ging de laatste jaren met de gezondheid van Tulleken weliswaar minder best, maar zijn heengaan kwam toch sneller dan men had verwacht. Het stoffelijk overschot van de overleden oud-wielerkampioen wordt donderdag middag om twee uur op de Noorder begraafplaats aan de Vergierdeweg in Haarlem-Noord ter aarde besteld. In de jaren vóór de eerste wereldoor log was Jan Tulleken vooral in eigen land een sprinter van formaat en op de wielerbanen in Amsterdam, Gronin gen, Bergen op Zoom, Helmond en Scheveningen snelde hij van de ene triomf naar de andere. Zeven keer in successie bleek de Haarlemmer dan ook in de strijd om de rood-wit-blauwe kam pioenstrui de sterkste sprinter van Ne derland en die zeven titels hij triom feerde eenmaal in het baankampioen- schap over 25 kilometer verschaften hem met recht en ere toegang tot, de vriendenclub van „Oude Glorieën" in de wielersport. Heel veel heeft Jan Tulleken, 30 no vember 1883 in Haarlem geboren zijn negenenzeventigste verjaardag mocht hij dus niet meer beleven voor de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" gedaan. Hij was er namelijk in 1905 een der oprichters van en heeft zich na zijn actieve wielerloopbaan zeer ver dienstelijk gemaakt als trainer en tech nisch adviseur. Vele jonge renners heeft hij de liefde voor en de geheimen van de sprint bijgebracht. Soms trok „ome" Jan, zoals hij door de jongens werd aangesproken er met zo'n man of twin tig op uit naar de Elswoutlaan of Zee weg om sprintjes te trekken. Óp- of aanmerkingen werden slechts sporadisch door hem gemaakt, maar als hij tot een renner zei: „Jó, je zit als een aap op een lorrie", dan wist de aangesprokene dat er aan zijn „zit" op de wedstrijdfiets nog heel wat mankeer de. Door de trainingen van Tulleken kwamen er heel wat goede sprinters en baanrenners in „De Kampioen" naar voren. Vijf van zijn pupillen bereikten eens de finale van het sprintkampioen schap van Noord-Holland. Een unieke prestatie. Zijn vele verdiensten voor de rood witte club uit de Spaarnestad werden dan ook gehonoreerd met het ere-voor- zitterschap. Bovendien was Tulleken erelid van het Amsterdamse „Olyrn- pia". In de hoofdstedelijke club heeft de oprichter van „De Kampioen" zijn meeste wedstrijden gefietst, omdat er voor hem in zijn eigen vereniging geen volwaardige tegenstanders waren. Zon der slag of stoot won hij in het eerste bestaansjaar van de1 Haarlemse club de sprinttitel èn het kampioen schap.... hardlopen. Ook zonder fiets was „Tul", zoals zijn oude strijdmakkers hem veelal noem den. een rappe klant. In de bossen van Bredius won hij eens een hardloopwed strijd van „Olympia" met zestig deel nemers. Op de korte afstand heeft Tulleken, die rond de eeuwwisseling voor het eerst op de racefiets klom, zijn meeste en mooiste triomfen behaald. Als ama teur heeft hij een jaar meegemaakt, dat hij maar liefst 32 overwinningen in de wacht sleepte en tweemaal met 'n twee de plaats genoegen moest nemen. De Haarlemmer nam in dat voor hem zo succesvolle seizoen een 34 wedstrijden deel. Zo'n keer of zeven heeft hij de sprinttitel van „Olympia" gewonnen. In 1906 bracht. Tulleken zowel het sprintkampioenschap op de baan als dat van de weg op zijn naam. Het jaar daarop deed hij het nog eens dunnetjes over. zodat hij in twee jaar tijd vier sprinttitels bemachtigde. Bovendien legde hij in 1906 beslag op het nationa le baankampioenschap over 25 kilome ter. Toen Tulleken in 1908 op de wieler baan van Helmond de grote prijs van Peugeot voor sprinters had gewonnen vóór Brunt en Bosch van Drakensteyn, moest hij noodgedwongen over naar de professionals. Deze grote prijs bestond namelijk uit een motorfiets, die de Haarlemmer verkocht. Hij wist echt niet wat hij als wielrenner met zo'n ding moest doen. Spijt van die verkoop heeft Tulleken nooit gehad, want reeds in zijn eerste treffen met de profsprinters op de Scheveningse baan, kwam hij ze gevierend uit de strijd. In de finale ver sloeg hij de Fransman Piard (amateur wereldkampioen in 1902) en de neger sprinter Hedspadt uit Amerika. Daarna bleef hij in sprintwedstrijden ook de baas over de Brit Benyon (amateur-wereldkampioen in 1905), de Belgische kampioen Van Bever, de Fransman Devoissoux (amateur-wereld- kampioen in 1907) en zelfs Piet Moès- kops, die toen nog aan het begin van zijn roemrijke sprintersloopbaan stond, heeft meerdere keren voor Tulleken het hoofd moeten buigen. Naast deze en zijn vele andere triomfen als sprinter glo rieerde Tulleken nog driemaal (1909, 1912 en 1915) in het nationale sprint kampioenschap van de profs. Tot een wereldtitel heeft de sportieve Haarlem mer het echter nimmer kunnen bren gen. Niet alleen als sprinter, maar ook als koppelkoerser en tandemrijder met een Gerard Leene, Louis Didier, zijn legen darische stadgenoot Jaap Eden, die toen zijn beste wielerjaren al achter de rug had, Piet Straat of Jo van Boxtel als partner, behaalde hij verscheidene overwinningen. En wie van de oudere Haarlemmers herinnert zich niet de race tussen Jan Tulleken en een ren paard uit de stal van Piet van Kempen op de Dreef in Haarlem? Duizenden stadgenoten stonden langs de Dreef om van dit merkwaardige treffen getuige te zijn en zij zagen de sprintkampioen der wielrenners uiteindelijk met tien meter verschil zegevieren over de korte baan- kampioen der dravers. Zes keer heeft Tulleken in zijn wielerloopbaan een paard als tegenstander ontmoet en slechts eenmaal heeft hij niet kunnen winnen. Dat was in Hillegom. Sprinter Jan Tulleken deed ook op de lange afstand van zich spreken door in 1911 op de weg Nijmegen-Venlo v.v. het 100 kilometer-record met autogangma- king. dat op naam van Jan van Gent stond, met liefst elf minuten te verbe teren. Hij bracht het op 2 uur 13 min. en 7 sec. En dan te bedenken dat hij drie keer voor een lekke band uit het zadel moest en het racemateriaal en de wegen nog niet zo Waren geperfectio neerd als tegenwoordig. Tot aan zijn vijfenveertigste jaar Is Tulleken de racefiets trouw gebleven. Vervolgens maakte hij zich verdienste lijk als technisch adviseur van „De Kampioen" èn als jurylid in het Olym pisch Stadion in Amsterdam. De oud- sprintkarnpioen bleef de wielersport steeds van dichtbij volgen eh op het circuit van Zandvoort of in het Stadion was hij altijd een trouwe verschijning. Pas na zijn vijfenzeventigste jaar, toen zijn gezondheid achteruit ging en hij het wat kalmer aan moest, doen, werden de uitstapjes van „ome" Jan Tulleken naar de diverse wielerevenementen steeds schaarser. Nu behoren ze helemaal tot het verleden. IA*»»***** De 5-jarige vosmerrie Villa, gereden door Ivan Popelnoecka, heeft de zondag- ddag op de renbaan Mereveld gehouden tweede draverij in de serie van drie tus sen Nederland en Rusland gewonnen in de tijd van 3 min. 2,9 sec. over de 2200 meter (km. tijd 1.23.1.) Ook de tweede prijs was voor een Russisch paard, na melijk de 5-jarige schimmeihengst Vete- rok, die woensdag op Duindigt won, gere den door Nicolai Semichoy. De tijd van V stcrok was 3.93.1., de kilometertjjd 1.-3.2. De. volgende plaatsen werden bezet door 3. Y-"':ec Mr"! <B. de Vries) 3.03.6 j 1.23.5). 4. Vita Kinley (J. Vóórhaar) 3.03.9 (1.23.6), terwijl het derde Russische paard, de 4-.jarige merrie Columbia met Engerd K rv ho op de «mlkey, als zesde finishte met een kilometertijd van 1.26.-. Het begin was voor de Nederlandse paarden hoonvol. Uranus en Yberfloete ver zekerden zich samen van de kop en hiel den voorlopig de Russische coalitie ach ter zich, waarvan Veterok de rij sloot- Met een felle tussensprint kwam Villa voor de tribune naar voren en ging zo scherp door de bocht, dat Urafius en Yber floete hierdoor gehinderd werden. Eenmaal in eerste positie was Villa's opmars niet meer te stuiten. Onweerstaanbaar ging zij op de overwinning af, tevergeefs ach tervolgd door Vita Kinley, Veterok en Yankee Maid. Doordat Columbia in de fou ten viel, kon deze in de eindfase geen rol meer spelen. Hierin vochten nog wel Yankee Maid en Veterok een hard duel uit, dat Veterok met een lengte in ver schil in zijn oordeel besliste. Bnrgrrprds (2130 m.): 1. Adrie Norton 1 31.9; 2. Alia Scotch: 3 Astrid. Winn. ƒ3.20; pl. 1.40, 1.60; gek. 6.40: cov. 18.10. Gasselteprijs (2220 m): 1. Zampa 1.28.9: 2 Zad- kine: 3. Zonnestraaltje. Winn. 10.60; pl. 2.60, 3 "0. 2,S0: gek. 13.10; cov. 7.60 Tom Schreurs Memoriaal (2200 m): 1. Yewel Boy 1 "3.2: 2. Ypermoron; 3. Xylander V. Winn. ƒ5.30; De zondag gespeelde rugbywedstrijd tussen SCA Bruxelles en Hilversum is ge- e ndigd in een overwinning met 32 voor ae Be'gen, die bij de rust reeds een voor- Tr-ong hadden van 3—0. De Hilversumse T»r_i,- es speelden een wedstrijd tegen Ki- !..„0 rruxelles en wonnen deze met 219. ra ccn voorsprong met 113 bij de rust. pl. 3.60, 22.70: gek 119,10; cov. 15.00. Revanche der Grote prijzen, waaraan verhon den de Jaarbeurs Wisselbeker: 1. Theo Messidor 1.26.9; 2. Typhoon; 3. Harley. Winn. 1.30; gek. 2.70; cov. 2.10. Nederland—Rusland 2 (2200 m.): 1. Villa 1.23.1; 2. Veterok; 3. Yankee Maid. Winn. 4.20: pl. 1 60, 1.50, 1.60: gek. 8.30: cov. 3.70. Schooneheekprys (2100 m 1. Alma Axkit 1.29.6; 2. Anna Scotch; 3. Anaconda. Winn. 3,00: pl. 1.40, 1.70. 1.40: gek. 8.20; cov. 7.00. De twee mijl van Mereveld (3200 m.): 1.Quick silver S 1.24.1: 2. Jour de Java; 3. Vrolijke Frans. Winn. 1.90: pl. 1 40, 1.50; gek. 3.30: cov. 2.00. Sleenprijs (2120 m.): 1. Zus Scotch 1.28.5: 2. Y Y Meeske: 3. Yolanda van Oranje. Winn. 5.20; pl. 1.70. 1.50. 1.80: gek. 5.30; cov. 4.70. Eeldeprljs (2200 m.): 1. Wilster S. 1.26.1; 2. Wil liam Hanover K: s. Xanthia S. Winn. 7.10; pl. 1.90. 1.60. 1.30: gek. 24 10: eov. 4.90. Totalisator-omZet: 176.259. De Parijse volleybalploeg Puc heeft het internationale toernooi gewonnen, dat dit weekeinde in de Sporthal Zuid in Amster dam is gehouden. De uitslagen waren: Poule A: SOS—AMV.J 15—13, 7—15, 5— 15; Brabo AntwerpenSOS 715, 1215; Brabo—AMVJ 15—7, 6—15, 15—10. Eind stand poule A; 1. SOS, 2. AMVJ, 3. Brabo. Poule B: Puc ParijsAmsterdam B 15— 6, 15—7; Nederlands militair team—Am sterdam B 15—3, 15—6; Puc—Nederlands militair team 715, 156, 1512. Eind stand poule B: 1. Puc, 2. Nederlands mili tair team, 3. Amsterdam. Om de vijfde en zesde plaats: BraboAmsterdam B 158, 152. Om de derde en vierde plaats AMVJ —Nederlands militair team 15—7, 15—9. Om de eerste en tweede plaats: PucSOS 15—7, 15—8, 15—6. Voetbal in Engeland Tottenham Hotspur toonde dit weekein de opnieuw ook In de gewone competitie tot een formidabele score te kunnen ko men. Een paar dagen na de 5-2 zege in het grote duel voor de Europese beker voor bekerwinnaars tegen Glasgow Ran gers, wonnen de Noordlondenaren met 4-0 van Leicester City. Tottenham plaatste zich daardoor alleen aan de kop van de ranglijst aangezien Everton tegen Man chester City niet verder kwam dan een gelijkspel 1-1. Burnley is aan een opzienbarende op mars bezig. De uitwedstrijd tegen Liver pool werd met 2-1 gewonnen, zodat de club van Mcllroy nu al negen ontmoetingen achtereen zonder nederlaag is gebleven. Aston Villa werd op eigen terrein verras send met 2-1 door Fulham verslagen. Het was de eerste uitoverwinning van Fulham dat het nog steeds zonder Johnny Haynes (auto-ongeluk) moet stellen. Eerste divisie: Aston V.Fulham 12; Black burn R—Arsenal 5—5: Blackpool—West Brom- wich A. 0—2; Ipswich T.—Manchester U. 3—3. Liverpool—Burnley 12; Manchester C.—Everton 1liNottingham F.Leyton O. 11; Sheffield U —Birmingham C. 0—2; Tottenham H—Leicester C. 4—0: West Ham U.—Bolton W. 1—2; Wolver hampton W.Sheffield W. 22. Tweede divisie: Bury—Cardiff 10: Charlton A. —Preston North E. 2—1: Chelsea—Newcastle U. 4—2: Leeds U.—Norwich C. 3—0: Luton T.—Derby C. 1—2: Rotherham U.—Portsmouth 0—0: South amptonMidlesbrough 60: Stoke CityPly mouth A. 2—2; Sunderland—Grimsby T. 6—2; Swansea T.Walsall 30. Een op vijf plaatsen gewijzigd Neder lands twaalftal heeft zondag in de aller laatste minuten van het traditionele korf- baltreffen tegen de Belgen alsnog een 9-8 zege uit het vuur gesleept. Maar als de Belgische rode duivels ooit dichtbij een overwinning zijn geweest, dan was het wel ditmaal op de kleffe grasmat van het gemeentelijk stadion in Merksen, die door de neerdwarrelende natte bla deren van de populieren rondom was her schapen in een roetsjbaan. Tien minuten voor tijd stonden zij nog met 7-5 voor en niets wees erop, dat Nederland nog een schijn van een kans zou maken, sterker nog, een ruime ne derlaag leek in zicht. Elke objectieve be- oordeelaar onder de 1000 toeschouwers zou op dat moment hebben beaamd, dat de Belgische veteranenploeg veel beter speel de dan de Nederlandse formatie, waar van vooral het middenvak volledig faal de. Geen wonder dat hier en daar op de tribunes geroepen werd om reqordinter- nationaal Rinus Munnikes, die zich niet meer beschikbaar stelt voor interland- korfbal. Het blijft echter de vraag of de ze oude rot iets meer had kunnen uit richten dan zijn vervanger, de niet on verdienstelijk debuterende Hans Pouw. De zwakte van dit Nederlandse team school nu eenmaal niet onder de heren, maar De Nederlandse heren keurturnploeg heeft zaterdagavond in Bregenz een dui delijke nederlaag geleden tegen de Oos tenrijkse turners. De Oostenrijkers ver gaarden 261,70 punten, de Nederlanders 257,85 punten. De beste individuele prestatie kwam echter op naam van een Nederlander. Willy Jaegers, de Nederlandse kampioen, werd eerste in de individuele rangschikking met 55,20 punten. Hij scoorde ook het hoogste \-.v.,,v aantal punten op één bepaald onderdeel door in zijn oefening aan de brug 9,55 punten te behalen. Over het algemeen werden slechts ma tige prestaties geleverd in de uitverkochte Theatersaal in Bregenz, vooral bij het paard-voltigeren. Hier was de Nederlan der Jaap van der Sande met 9.00 pnt de beste. Hij was in de individuele rang schikking, met, een zesde plaats, de op een na beste Nederlander. Het individuele eindklassement luidt 1. Willy Jaegers (N.) 55.20 pt; 2. August Moschner (0.) 52.45 pt; 3. Ernst Fusseneg- ger (O.) 52.15 pt; 4. Herhard Huber (O.) 52.00 pt; 5. Ernst Schmied (0.) 51.90 pt; 6 Jaap van der Sande (N.) 51.35 pt; 7. Heinz Amann (O.) 51.10 pt; 8. Helmut Vogel (O.) 51.00 pt; 9. Kees Pruys (N.) 50.65 pt; 10. Gerard ten Bos (N.) 49.80 pt; 11. Nico Val kenburg (N.) 49.15 pt; 12. Gerard van Geet (N.) 46.05 pt. De beste prestaties in de diverse onder delen kwamen op naam van: sprong: -Jae gers en Amann beiden 9.1)0 pt. (Oost. 45.15- Ned. 44 15); ringen: Vogel 9.40 (Oost 44.20 -Ned. 42.90); vrije oef.: Jaegers 9.35 pt (Oost. 44.40-Ned. 43.70); paard: Van der Sande 9.00 pt (Oost. 41.45-Ned. 42.20); brug: Jaegers 9.55 pt (Oost. 43.45-Ned 42.90); rek: Moschner 9.10 pt (Oost,. 43.05- 42.00). Een vertegenwoordigend Amsterdams dames-turnteam heeft zaterdagavond in Hamburg verloren van de Eimsbüterler Turnverband uit de Hanzestad. De Am' sterdammers behaalden 117.30 punten, de ploeg uit Hamburg 181.60. De eerste plaats in de individuele rangschikking daaren tegen was voor de Amsterdamse Thea Bel- mer met 37.6 punten. A tletiek KNVB-voorzitter Schroder, die in het vervolg ook met vrouwelijke leden van de bond te maken krijgt. Aad Steylen heeft zaterdag in Delft voor de derde achtereenvolgende maal de natio. nale parkveldloop op zijn naam gebracht Hij finishte met een voorsprong van precies negen seconden op zijn naaste con current, de Hagenaar Broer. De uitslag luidde: 1. Steylen (Shell- Vlaardingen) 10 min. 18,8 sec.; 2. Broer (Trekvogels-Den Haag) 10.27,8; 3. Verkerk (AAV '36-Alphen a. d. Rijn) 10.39,0; 4. Van Bruegel (Volt-Tilburg) 10.54,5; 5. De Wit (Volt-Tilburg) 11.00,7; 6. Klinkenberg (AV '40-Delft) 11.09,1. Met ruime meerderheid 54 stemmen voor en 17 tegen besloten de afgevaar digden zaterdagmiddag in Amsterdam in de jaarlijkse bondsvergadering van de KNVB met ingang van het seizoen 1963/64 tussen het bondsbestuur en Feijenoord. Van diverse zijden werden Over deze uit lating schérpe aanvallen gelanceerd op de voorzitter van de semi-profs. Opnieuw kwam de oude kwestie Feije- noord-KNVB dus weer midden in de be langstelling te staan. De stemming eindig de in een persoonlijke nederlaag voor de heer Coler. Met 51 tegen 39 stemmen werd mr. P. van Bochove, voorzitter van de commissie, herkozen. Ir. E. M. Neuerburg versloeg zijn tegenkandidaat met 56 tegen 33 stemmen. De commissie van beroep, die de kwestie Feijenoord behandelde. de protesten bij alle wedstrijden van het keert dus ongewijzigd terug Slechts het i i J 1; J Ja Unnv> "NT T Ho zondag-amateurvoetbal af te schaffen. Eer der besloot het betaalde voetbal, bij gentle- menagrccment overigens, hiertoe in de ere- en eerste divisie. De vreemde situatie doet zich dus nu voor, dat men in de toe komst niet meer zal kunnen protesteren in wedstrijden voor de vierde klasse van de didaatstelling herkozen, amateurs, doch wel bij die van de tweede divisie van de semi-profs I IJflllJR plaatsvervangend lid, de heer N. J. de Groot niet herkiesbaar maakte plaats voor oud-international Henk van Spaan- donck. In het bondsbestuur werden voorzit ter Schroder, alsmede de leden A. P. M. van der Ven en E. A. Wijdicks bij enkele kan- De afschaffing van de protesten vormde eigenlijk het enige belangrijke positieve besluit dat in deze druk bezochte, langdu rige, door bondsvoorzitter A. L. M. Schro der geleide vergadering, werd genomen. De grootste belangstelling ging uit naar de verkiezing van de commissie van beroep. Veertien dagen geleden had Jos Coler, voorzitter van het betaalde voetbal, op de algemene vergadering van die sectie er Een winstpunt voor de Alkmaarse afge vaardigde G. Sougé was het besluit vrou welijke scheidsrechters toe te staan wed strijden voor junioren tot 14 jaar te lei den. Deze beslissing was bijzonder pijnlijk voor het bondsbestuur dat de vergadering ontraadde het voorstel te steunen. Maar liefst 66 voorstemmers er waren slechts 16 afgevaardigden tegen zorgden ervoor dat de vrouw haar intree kon doen in de bij de dames, die stuk voor stuk bene den hun normale vorm bleven. Het opstellen van Mini van der Hoe ven en Wil Bijstra-Van Dam was rond uit een misgreep. Zij debuteerden hoogst zenuwachtig, liepen elkaar in de weg en reageerden bovendien niet snel genoeg. Door hun slechte verdedigen konden de Belgen na een gelijkopgaande start, waar in Jacky van der Velde voor België en Annie de Jong voor Nederland scoorden, met twee treffers van de subliem spe lende Louis Deckx tot 3-1 uitlopen. De heren van het middenvak, die op hun beurt nu in de aanval mochten gaan, herstelden echter het evenwicht. Jan van Pareen benutte een strafworp en Hans Pouw maakte er 3-3 van met een af standschot. In de basisopstelling terugge keerd, faalde het aanvalsvak opnieuw. Het werd 4-3 door Mariette Hugens en 5-3 door Van der Velde. Dat Nederland bij de rust slechts één doelpunt achter stond (6-5) was uitsluitend te danken aan individuele staaltjes van Gerard Bos en Jan van Pareen. Deze laatste benutte ten tweeden male een strafworp nadat Liliane Hugens er 6-4 van had gemaakt. Het leek erop dat doelpunten duur zou den worden in de tweede helft. De gast heren kwamen na tien minuten door een treffer van van Rob Hugens op 7-5 en gingen toen zo knap op balbezit spelen, dat het tot zeven minuten voor het einde duurde en er weer serieuze kansen ont stonden. Eigenlijk waren het er drie, en alle drie werden ze prompt benut door resp. Annie de Jong, Hannie Horn en Ge rard Bos. En zo had Nederland in twee minuten tijd een 5-7 achterstand omge zet in een 8-7 voorsprong. Het Belgische team was aangeslagen en het was tekenend, dat toen drie mi nuten voor tijd mevrouw Wagemakers er 9-7 van maakte, de man van de tech nische installatie alvast maar het Wilhel mus over het veld liet schallen. Neder land had eens te meer een overwinning behaald. Daar kon zelfs het doelpunt, dat Edmond van der Hoeve in de allerlaat ste minuut nog voor de Belgen scoorde, niets aan veranderen. De stand in de reeks interlands tus sen Nederland en België is thans: Nederland 59 47 7 5 101 368—182 België 59 5 7 47 17 182—368 Zaterdagvoetbal In de KNVB-zaterdagmiddagcompetitie heeft SVJ voor het eerst in dit seizoen het leed van de nederlaag ondervonden. Tegen AMVJ moest met 4-1 de zege aan de thuis club worden gelaten. Teleurstellend was ook de 2-0 nederlaag van Kennemerland in de derde klasse, maar daar stond een eclatante 5-0 zege van IJmuiden tegen over. VEW veroverde een kostbaar punt, maar Kinheim en SIZO, evenals Jong Her cules werden verslagen. Een tegenvaller voor Kennemerland, de ze 2-0 nederlaag tegen het laag geklas seerde KMVZ. Bij de rust hadden de be zoekers een 0-1 voorsprong, maar toen Kennemerland tien minuten na de hervat ting een strafschop kreeg te nemen sche nen de kansen te keren. Maar Van Leeu wen liet deze unieke kans onbenut. Kort voor het einde zorgde KMVZ zelfs nog voor een 0-2 score. De 5-0 zege van IJmui den over Jong Holland zal de IJmuider burger weer het nodige zelfvertrouwen ge geven hebben. Bij de vierdeklassers dus de eerste ne derlaag van SVJ. En het begon zo hoop vol tegen AMVJ want middels Termaat hadden de Haarlemmers een 1-0 voor sprong die echter bij de rust al was wegge werkt (1-1). In de tweede helft moest SVJ zich overgeven en met drie doelpunten legden de AMVJ-ers beslag op een 4-1 ze ge. Gelukkig voor SVJ slaagde VEW er in SNL een kostbaar punt afhandig te ma ken. Wel leidde SNL bij de rust met 2-0, maar dit belette VEW niet om er na de rust weer eens ouderwets tegen aan te gaan. Vogel verkleinde de achterstand en De Wagt zorgde voor een alleszins ver diend gelijkspel (2-2). Met SIZO, Kinheim en Jong Hercules was het mis. SIZO stond bij Vlug en Vaar dig bij de rust al met 4-1 achter. Uilenreef had voor de Hillegommers gescoord maar in de tweede helft kwam SIZO niet verder dan een tweede doelpunt van De Vries en verlor dus met 4-2. Kinheim kreeg thuis klop van ASSV met 5-2 en Jong Hercules kon het bij ADM niet bolwerken en ver loor met 3-1. De standen luiden: (VUC) het protestprobleem HVV ter spra ke. Dringend verzocht hij de bondsvoorzit ter de kwestie naar de commissie van be roep te verwijzen. De heer Schroder ging niet op deze suggestie in. Mr. R. W. Piek, lid van de betrokken protestcommissie en ziin voldoening over uitgesproken dat voor mannen-voetbalgemeenschap. Het voorstel van de reglementcommissie, sprak zo 1 1 _1_ I j;i., A 1 M MA L aa»4a W, AA 4" A A A-. 1 A M A 1"1 rtt lnotelo twee van de aftredende leden van de commissie tegenkandidaten waren gesteld. De heer Coler zag er een bewijs in dat de clubs het lang niet eens waren met de be slissing die de commissie van beroep heeft genomen inzake de bekende controverse de vergoeding voor amateurs, die als se mi-profs overgaan naar een betalende ver eniging. van 3000 tot f 5000 te verho gen daarentegen bleek kansloos. Terwijl de vergadering al aan het verlo pen was, bracht de heer J. C. Brinkmann hoopte men tenminste het laatste woord over deze onverkwikkelijke zaak. „We hebben zoveel tegenstrijdige ver klaringen gehoord, dat het eenvoudig niet met zekerheid meer was vast te stellen of de scheidsrechter met opzet onwaarheid De vertegenwoordigers van de „grote drie" van het vorige voetbalseizoen: V.l.n.r. de heren Kieboom van Feijen oord (landkampioen), Salters van Sparta (bekerkampioen) en Keeven van Xerxes (landskampioen bij de amateurs). heeft gesproken. Daarom konden we niet anders dan het doelpunt, waardoor HVV mogelijk degradatie naar de derde klasse was ontgaan, niet toekennen", riep hij, in een half-lege zaal, bijna wanhopig uit. 3e klas 4 A SVJ 9 14 HCSC 9 14 ADM 8 11 CJVV 9 13 AMVJ 8 11 8 11 SNL 8 11 Kenn.land 9 11 ETO 8 8 IJmuiden 9 9 ASSV 9 8 Blauw Wit 9 8 SIZO 8 7 J. Holland 8 6 VI. en V. 8 7 OSO 9 6 J. Hercules 8 6 KMVZ 9 5 VEW 8 5 Sparta 9 5 Kinheim 8 2 IJshockey In een wedstrijd tellend voor de inter nationale cup heeft de Nederlandse deel nemer, het Haagse HYS in Dusseldorp een 6-5 overwinning behaald op DEG. De tussenstanden in deze ontmoeting, die door 5000 Duitsers werd bijgewoond waren: 2-2, 1-0 en 2-4. De Nederlanders waren technisch beter, en zij toonden zich ook sneller dan hun teleurstellende tegenstanders. De beste man van de wedstrijd, de Canadees Norman Picco, scoorde, evenals zijn landgenoot Nick Iannone, tweemaal. De overige „Ne derlandse" goals kwamen op naam van Snoek en Bakker. Snoek moest zich in de 52ste minuut laten vervangen ten gevolge van een opgelopen handblessure.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13