Stormvogels van 2-0 om boog achterstand in een gelijkspel X Velsenaren hadden tegen NEC geluk niet aan hun zijde: 4-2 Scheybeecks tweede staat nog zonder nederlaag aan leiding Gure, natte weer hield aantal deelnemers zaterdag te laag YVB nestelde zich door zege op QSC ook in de leidersgroep JÉL i WilmS Hoef Op goedkope wijze kwam Vitesse aan twee doelpunten VSV was bovendien te onproduktief Nederlanders door Polen verslagen Jeugdige goalie van YSY niet schuldig aan 5-1 nederlaag Beperkte ledenstop van Strawberries Hartman doelde 't snelst, maar Yan Dijk won nummer IEY liet zich kort voor tijd 2-1 zege afhandig maken Ex-mannequin alle mannen te snel af AFC naast HFC in eerste klasse Van den Berg won de Vennenloop Enige doelpunt x^ldei' MAANDAG 5 NOVEMBER 1962 15 Sneltreinvaart Koning Gustaaj-beker ASVV kreeg Kinheim pas kort voor tijd op knieën CLUBKAMPIOEN SC HAPPEN WA TER VLIET STOFZUIGERS REGEN (WEER EENS) GROTE SPELBREKER dTe Verdiend gelijkspel van DKV op Wordt Kwiek II Terrein en ADM te sterk voor Jong Hercules: 3-1 Na rust voerde IJmuiden stand op tot 5-0 zege Ver reizen Militair voetbalelftal in Epe tegen Go Ahead Volendam kon gisteren op eigen terrein Enschede niet bedwingen. Wel maakten de Vdiendammers een doelpuntdat uit deze aanval zou voortkomen. Maar Enschede scoorde driemaal. Evenals tegen Alkmaar konden de Stom vogels ook nu weer tegen Vitesse een suc ces boeken, rij 't dan, dat ditmaal geen overwinning, maar „slechts" een gelijk spel werd behaald. In tegenstelling echter met de ontmoeting tegen Alkmaar, toen door de blauwwitten na het scoren van een doelpunt in de zevende minuut uitslui tend defensief werd gespeeld, gingen zij ditmaal ook vele keren tot de aanval over, al moet ook nu weer 'worden getuigd, dat deze aanvallen, doordat ze door te weinig spelers werden ondernomen midvoor Bakker moest het in het centrum in de regel alleen opnemen tegen numeriek in de meerderheid zjjnde Arnhemmers met de uitstekende spil Beekman aan het hoofd niet het gewenste effect sorteer den. Maar in ieder geval werd nu niet, zoals tegen Alkmaar een spelletje „aan vallen en verdedigen" gedemonstreerd. En een verdienste van de Vogels was het zeker, dat zij bij de 0-2 achterstand niet bij de pakken gingen neer zitten. Na enig krachtverkennen in de eerste acht minuten was linksback Van der Kruk de eerste speler, die een open doekje kreeg. Hij loste toen een geweldig hard schot, dat echter door De Graaf niet min der fraai gestopt werd. Even inspireerde dit voorbeeld de blauwwitten. De aanval van Bakker eindigde met een vrije trap, die door dezelfde Stormvogel tegen de paal werd geschoten. De Stormvogels kwamen weer terug en toen linksbinnen Visser ver dwaald op de rechtsbinnenpla^ts, een voor zet gaf, kreeg Van Weerlee onverwacht een goede kans, doch doelman»Witte kon het niet te harde schot stoppen. Ook bij een mooie voorzet van Kiewiet greep de oostelijke doelman uitstekend in. Intussen zat Vitesse niet stil. Vooral rechtsbuiten Slijkhuis toonde zich een las tige tegenstander, maar de Stormvogels defensie riep al was het dan niet al tijd op een even sierlijke manier See- len c.s. voorlopig een halt toe. En als het al eens tot een schot kwam, stond De Graaf op de juiste plaats, o.a. bij een uit stekend schot van linksbuiten Maurits. Tot de rust bleef de strijd aardig gelijk op en neer gaan. En we dachten er reeds aan, dat half-time met blanco stand zou ingaan, toen De Graaf drie minuten voor de thee de bal na een tam schot uit zijn handen liet vallen, waarna rechtsbin nen Jonker geen moeite had de stand op 0-1 te brengen. De tweede helft was twee minuten oud, toen Siem de Graaf in het middenveld de bal naar een tegenstander plaatste. Deze gaf direct de bal af aan Seelen, die er met een sneltreinvaart vandoor ging. Doelman De Graaf verliet ontijdig zijn doel, waar na Seelen de bal in het lege doel schoot (0-2). Het had er even de schijn van, dat Vi tesse nu reeds het accent op de verdedi ging ging leggen, althans Stormvogels kwam enige tijd meer op de oostelijke helft dan Vitesse op die van de Vogels. In de tiende minuut drukte Kiewiet deze veld- meerderheid in een doelpunt uit (1-2). Vi tesse liet nu de verdedigende houding va ren en de strijd ging weer vrij snel van doel tot doel. In de 18de minuut beging een Kiewiet van Stormvogels kopt de bal achter de al kansloze doelman van Vitesse en brengt de stand daarmede op 21. der Vitesse-verdedigers in het beruchte gebied een overtreding en mocht Van Kampen een penalty nemen. De IJmuidense rechtsbinnen benutte deze unieke kans feil loos (2-2). Een vinnige strijd om de leiding ont spon er zich nu. Fraai spel viel er niet vaak te bewonderen daarvoor werd er ook te hard gespeeld maar de span ning vergoedde veel. Bij een hevige scrim mage voor het IJmuider-doel dacht men Vitesse de leiding te zien hernemen, maar doelman De Graaf bracht redding. Ook een kogel van linksbuiten Maurits stopte de IJmuider doelman fraai. Zijn collega Witte had het in het Arnhemse doel ge makkelijker, want het trio Meeuwsen Beekman-Van der Kruk was voor Bakker c.s. niet te passeren. Vooral .Beekman greep steeds bijtijds in en was voor Bak ker een niet voorbij te komen struikelblok. Zo kwam onder grote spanning met 2-2 het einde. Met deze uitslag konden beide partijen tevreden zijn, want al was de spelopbouw in de regel aan Vitesse-kant wat beter, daaraan ontbreekt bij Stormvogels nog wel het een en ander een feit. is, dat de Arnhemmers vrij goedkoop aan hun doel punten zijn gekomen. De Nederlandse tennisploeg is zaterdag en zondag in de eerste ronde van het toer nooi om de Koning Gustaafbeker, dat ge speeld wordt op overdekte banen, door Polen met 4-1 uitgeschakeld. Voor het eni ge Nederlandse punt zorgde het dubbel Tom Okker en Piet van Eysden, die de Polen Gasiorek en Orlikowski versloegen met 10-8 en 6-4. In het eerste enkelspel verloor Evert Schneider zaterdag met 11-13 en 3-6 van de Pool Skonecki. In het tweede enkelspel moest Tom Okker, die zijn eerste inter land speelde, met 6-2 cn 7-5 zijn meer dere erkennen in de Pool Gasiorek. Sko necki versloeg zondag Tom Okker met 2-6. 6-2 en 6-3, terwijl Gasiorek met fi-4 en 8-6 de baas bleef over Evert Schneider. Toen een kwartier na de hervat ting Visscher van Kinheim in de strijd tegen ASSV uit het veld werd ge zonden bij een 2-1 achterstand van de thuisclub, leek het of Kinheim zaterdag- middag een verloren wedstrijd zou spelen. Er werd echter door de overige Kinheim- ers verwoed gevochten, zodat ASSV de handen vol had en pas tien minuten voor het einde de laatste slag kon toebrengen. De wedstrijd begon voor Kinheim onge- j lukkig toen de doelman van ASSV de bal liet glippen en achter de doellijn weghaal de. hetgeen de scheidsrechter ontging. Maar iets later schoof Boender de bal goed door naar Botvliet, die Visscher de taak gaf te scoren (1-0). De ASSV-doelman moest daarna verschillende keren in actie komen. Visscher veroorzaakte echter een strafschop (1-1). Na de hervatting was Kinheim weer niet gelukkig toen invaller-doelman Louw man was gepasseerd, Geerlofs de bal voor dé lijn weghaalde maar tegen Kuilenburg schoot, waardoor de bal in eigen doel rol de (1-2). Toen Visscher van het veld was gezonden maakte Botvliet uit een pass van Van Koperen toch nog 2-2. Kinheim. niet tevreden, speelde nu met tien man rustig door, drong op en kreeg daardoor van de andere zijde een tegenpunt te in casseren (2-3). Vlak voor het einde kon ASSV nog tweemaal scoren (2-5). VSV heeft de moeilijke Nijmeegse klip niet kunnen omzeilen. In een wedstrijd, waarin het geluk de Velsenaren nog al eens de rug toekeerde, keken de rood- hemden reeds met de rust tegen een 4-0 achterstand aan, waarbij de Velsenaren ook jn deze periode zeker niet de minde ren waren geweest. Maar de in hoger tem po uitgevoerde NEC-uitvallen hielden het meeste gevaar in, nabij bovendien enkele doelpunten niet onfortuinlijk tot stand kwa men. En met wat meer schotvaardigheid in de tweede helft zou een gelijkspel ze ker niet tot de onmogelijkheden hebben be hoord. Versluys kreeg bij de gasten al na drie minuten een opgelegde kans, maar schoot onzuiver, zodat De Hond kon redden. De NEC-aanval begon daarna voortreffelijk te draaien. Na acht minuten moest do VSV- defensie voor het eerst het hoofd bui gen. Werts schoot uit een doelworsteling van dichtbij in (1-0). Na een kwartier profiteerde Verhagen van een halve misgreep van doelman Stuy (2-0). VSV had even daarvoor pech, toen Farenhorst uit een voorzet van André fraai inkopte maar een geslagen De Hond assi stentie kreeg van de paal. Wellicht zou de gelijkmaker op dat moment een keer punt in de strijd hebben berekend Doel punt kwam echter aan de andere kant. Verhagen scoorde uit een pass van Stal len (3-0). VSV trok met man en macht ten aanval, maar de persoonlijke technische vaardig heid leidde wel tot goede combinaties, die echter geen succes opleverden door gebrek aan tempo en te kort spel. Nog voor de rust werd het 4-0. toen linksbuiten Stallen met een trekbal Werts in staat stelde te scoren (4-0). In de tweede helft trok VSV verwoed ten aanval en omdat NEC een mislukte be vriezingstactiek toepaste, werd er voort durend op de Nijmeegse helft gespeeld Na legio gemiste kansen liet André met een kopbal uit een voorzet vhn Van Döl- Onder flinke belangstelling van de zijde van het publiek werd zaterdag de jeugd wedstrijd Stormvogels-VSV (betaald voet bal) gespeeld. Beide ploegen hebben het in hun nieuwe milieu te midden van jeugdelftallen als die van Ajax, ADO en Volendam niet gemakkelijk, zo zelfs, dat de junioren van VSV zonder één enkel punt de onderste plaats bezetten. Ook in de ontmoeting tegen Stormvo gels hebben de jeugdige VSV-ers weer het onderspit moeten delven. Ze verloren nl. met 51, nadat de rust reeds met een 31 voorsprong voor de Vogels was inge gaan. Nu was deze 31 voorsprong beslist geflatteerd, want in deze eerste helft wo gen de partijen aardig tegen elkaar op. De voorsprong der Vogels, hoewel op zich zelf niet onverdiend, zou dan ook zeker niet zo sprekend zijn geweest, als de scheidsrechter het buitenspelluchtje had geroken, dat aan de tweede goal zat. Na de rust was Stormvogels het meest in de aanval en het aantal door de blauw witten in deze periode gescoorde doel punten zou zeker niet tot twee beperkt zijn gebleven, als de VSV-doelman en vooral spil Rol mét zijn Stormvogelscollega Plokker de beste verdediger van het veld zich niet zo goed geweerd hadden (51). Onverwacht hebben de hockeyers uit de IJmond zondag geen wedstrijden behoeven te spelen. De enorme hoeveelheid neerge vallen regen maakte niet alleen de velden van Strawberrie, Seheybeeck en Eechtrop onbespeelbaar, maar ook de vel den van de verenigingen waartegen de IJmondhockeyers in beker- en districts competitiewedstrijden zouden uitkomen. Het hockeylozc weekeinde geeft ons gele genheid een kort overzicht te wijden aan de prestaties, die verschillende elftallen in de afgelopen weken (de meeste teams heb ben zes competitiewedstrijden achter de rug) leverden. In de promotieklasse C spelen uit Ken- nemerland BMHC en Seheybeeck, twee teams die onderaan de ranglijst staan. BMHC draagt met twee punten uit zes wedstrijden de rode lantaarn, Seheybeeck behaalde uit evenveel wedstrijden vier punten, hetgeen evenveel is als Amster dam IV. Strawberries en Eechtrop komen met het gedegradeerde HBS uit Bloemen- daal in de promotieklasse D uit. Geen wonder, dat HBS na het vorige seizoen in de overgangsklasse te hebben gespeeld in deze afdeling aan de leiding gaat. Strawber- De korfbalvereniging Watervliet, die de rustdag van het eerste twaalftal van zon dag op andere wijze kon benutten, heeft daarvan zaterdagmiddag op het nieuwe Koningsveld aan de Koningsweg gebruik gemaakt door het houden van haar tradi- tionale jaarlijkse clubkampioenschappen. Men voorzag echter niet dat het aantal deelnemers aan deze sportgebeurtenis (té ver in het jaargetijde) zou lijden onder de koude en vooral ook het gure, natte weer van zaterdag. Bij ere senioren was althans de opkomst beneden de verwachtingen en voor de dames-senioren was dit nog be- droevender, reden waarom dit onderdeel voor de dames maar werd afgelast. In tegenstelling tot de senioren waren er in de afdelingen aspiranten en junioren juist veel deelnemers(ster). die de koude trotseerden en de onderlinge strijd on) de punten op de zeven onderdelen met groot der doelman De 'Hond 'voor de eerste maal I enthousiasme tot de invallende duisternis capituleren. (4-1). Dat gebeurde "in de 22- ste minuut en na een half uur slaagde Fa renhorst erin, na een actie van Versluys, het tweede doelpunt tot stand te bren gen (4-2). Ondanks verwoede VS V-pogingen en veel gevaarlijke situaties voor-'t Nijmeeg se doel. reddingen op de doellijn en een maal door de lat, bleven verdere Velser doelpunten uit. volhielden. Bij deze categorieën waren dan ook de verschillen vrij klein, maar opnieuw blon ken uit de Watervlieters(sters), die vorig jaar evenzeer tot d« eersten behoorden. Dit waren bij de heren-junioren en dames-ju nioren respectievelijk opnieuw Douwe Zwart en zijn zuster Henny Zwart. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro. Ruton, AEG, Philips ei VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg FELSERDU1NWEG 173 - TELEFOON «402 De Zweedse Mercedes-rijdsters Ewy Rosqvist en Ursula Wirth hebben in de grote prijs van Argentinië voor een grote sensatie gezorgd. De charmante ex-man nequins wonnen niet alleen deze be- trouwbaarh'eidsrit over 5.000 kilometer met een sterk snelheidselement, ze brachten zelfs alle zes etappes van de rit op hun naam, iets wat nog nooit is gebeurd in de 30-jarige geschiedenis van deze Argentijnse Grand Prix. De voorsprong van de Zweed se equipe bedroeg reeds voor de start van de zesde en laatste etappe enkele uren, zodat de combinatie toen al vrijwel zeker was van de overwinning. DKV behaalde in Uithoorn een verdiend gelijkspel tegen Wordt Kwiek II (33). Voor de rust namen de gastheren tot twee maal toe de leiding, maar Jaspers en Thea Pul zorgden even zovele malen voor de gelijkmaker. Na de rust ging het geducht spannen. Zelfs kwamen de gasten door Zwaan met 32 voor te staan. Kort voor tijd kon de club uit Uithoorn echter de verdiende gelijkmaker scoren (33). De velden van de amateurclubs bleken ditmaal allerminst tegen de gevallen hoe veelheid neerslag te zijn opgewassen, met als gevolg, dat in 2 A, 3 A en 4 C respec tievelijk slechts twee, één en één wedstrij den doorgang vonden van het volledig vastgestelde programma. In 2 C noteerde VVB een 20 over winning op QSC. Dit resultaat bracht de Breesapers bij de leidersgroep, die nu uit niet minder dan vijf clubs bestaat. Welis waar gaan de Zilvermeeuwen met tien punten uit acht wedstrijden alleen aan de top, maar relatief staan de andere vier clubs met negen punten uit zeven wed strijden er nog beter voor. De tweede wed strijd. die doorging, was DWV—Zilver meeuwen. Deze ontmoeting eindigde on beslist (22). De stand in 2 A is nu: Zilvermeeuwen 8 Alk. Boys West-Frisia Vitesse VVB Zeeburgia 10 9 9 9 9 8 DWV Velsen SDW Kennemers QSC OVVO In 3 A ging alleen MeervogelsWijk aan Zee door. De Akersloters voelden zich op het moeilijk te bespelen terrein het best thuis en wonnen met 20. Hoofddorp BoysIEV was de enige wedstrijd, die voor 4 C geSjpeeld werd. De Velsenaren kwamen er niet helemaal zonder kleer scheuren af: Ze moesten zich een punten verdeling laten welgevallen (22). Derde klasse A Egmondia 7 8 DTS 6 Succes 7 11 DEM 6 Beverwijk 7 10 HSV 7 Alw. Forward 7 9 Wijk aan Zee 8 Meervogels 8 9 ADO 7 Alcm. Victrix 7 8 CSV 7 Vierde klasse C NAS 7 IEV 8 11 St. Pancratius 6 Bl'daal 7 10 Zaanlandia 6 ETO 6 9 Hoofdd. Boys 7 Renova 7 8 Onze Gezellen 6 EHS 6 7 THB 6 Lang vochten VVB en QSC zondagmid dag met elkaar alvorens er van een werke lijk, in doelpunten uitgedrukt overwicht sprake kon zijn. Eerst zag Doornbos nog na de rust kans een penalty weliswaar scherp in de hoek te plaatsen, maar QSC- doelman Verwer zweefde er even makke lijk horizontaal naar toe. De strafschop leverde dus niets op. Stet lukte het in de 12de minuut echter wel voor 1-0 te zor gen en in de 37ste minuut stelde Luitjes de einduitslag voor VVB vast op 20. Een totaal beter voetballende Meer vogelsploeg deed gast Wijk aan Zee met 20 op een uitstekend bespeelbaar veld struikelen. Na 35 minuten voetballen tikte de rechtsbinnen van Meervogels de bal langs de uitgelopen doelman De Blok. Wijk aan Zee poogde op een verwoede wijze naast de tegenpartij te komen, het geen echter anders uitpakte. Van de Kolk vond iets voor tijd 20 beter, waarmee Wijk aan Zee dan ook genoegen moest ne men. Tot voor twee minuten voor het defini tieve affluiten stond IEV er tegen Hoofd dorp Boys gewonnen voor. Toen vervaagde echter de 21 voorsprong van eerstge noemde vereniging, want uit een vrije trap schoten de Boys zich naast IEV (22). Hoofddorp Boys' rechtsbuiten Van Poecke tilde zijn elftal reeds in de allereerste mi nuut naar een 10 voorsprong, maar na achttien minuten (Beentjes) kon de strijd opnieuw beginnen (11). De tweede speel helft duurde zestien minuten toen weder om Beentjes van zijn produktieve bui uiting gaf (12). Dezelfde Beentjes knalde nogmaals in de roos, maar de scheidsrech ter was het hier wegens een geconstateerd buiten'spelgeval niet mee eens. Tenslotte besliste Hoofddorp Boys het duel in een onbeslist resultaat (22) te doen eindigen Zeer veel moeite had Jong Hercules zondag in Amsterdam met twee dingen Eerstens met tegenstander ADM en ten tweede met het enigszins zware, lastig te bespelen veld. ADM trok zich echter nergens iets van aan, liep in de 10de mi nuten uit tot 10, na 20 minuten zelfs dank zij een strafschop (botsing van spil Jansen met de ADM-midvoor) naar 20, doch nog even voor de theepauze knabbel de Jong Hercules door De Haan iets van deze achterstand weg (21). Na 't nuttigen van de thee vocht Jong Hercules zonder ophouden voor een gelijkspel. Dat echter niet kwam, doordat ADM vlak voor het scheiden van de markt de marge nog wat scherper stelde (31). De aspiranten waren in vier groepen on dergebracht door de veelheid van deelne- mers(sters). Onder de A-aspiranten-meis jes was het Truus v. d. Brink, die de fraaie wisselbeker opeiste; Wil van Zan ten, vorig jaar tweede bij de A-aspiranten jongens, bezette nu de eerste plaats, op de voet gevolgd door Hans Blom. De felle strijd bij de B-meisjes leverde Jeanne Zijlstra de eerste plaats, direct gevolgd door Mary Bosseleur. Ten slotte bereikte in de groep B-jongens Evert Winkelman, nog maar een paar maanden Watervliet- lid, de eerste plaats. Al na twee van de zeven nummers het streepdoelen en het nemen van straf- worpen, bleek dat de strijd, die vorig jaar het clubkampioenschap bij D. van Lade- steyn bracht, nu zou gaan tussen de heren- senioren J. van Dijk en S. Hartman. Bij de nummers sneldoelen- en zuiver werpen ontliepen deze beide concurrenten elkaar weinig, waarbij Hartman tot 23 maal en Van Dijk tot 22 maal een doelpunt kwam bij het minuut sneldoelen. Met een worp van 35 meter won de kampioen van vorig jaar D. van Ladesteyn het verwerpen met espectievelijk 34 meter voor Van Dijk en 32 meter voor Hartman. Door deze resul taten had Van Dijk een kleine voorsprong op Het laatste nummer, het hardlopen. Hij won (fit riummèr'eh kwam daardoor aan het fel begeerde clubkampioenschap 1962. De eindstand werd bij de heren: 1. J. van Dijk 389 pt.; 2. S. Hartman 343 pt.3. D. van Ladesteyn 272,5 pt.4. J. de Roos 263 pt.; 5. ,P "de Roos 244 pt. en 6. T. van Ladesteyn 217,5 punten. Na afloop reikte voorzitter J. de Boer in de nog te bouwen kantine van het nieuwe sportpark de prijzen uit, die bestonden Uit de ver schillende wisselbeker:. en fraaie, moderne plaquettes. IJmuiden zag kans tijdens een goede wedstrijd het bezoekende Jong Holland met 50 te kloppen. Met de rust stonden de gastheren met 10 voor dank zij een doel punt van De Boer. Na de thee vlotte' alles nog beter bij de IJmuidenaren Zwart Verwoerd, Homburg en De Boer bepaalden de eindstand op 50. Tn de eerste klasse A werd de wedstrijd van HFC (uit tegen HRC) afgelast. Van die gele genheid maakte AFC gebruik om naast de HFC-ers te kruipen op de ranglijst Dat ge beurde via een overwinning op Gouda. De stand 'S nu: ries volgt op de tweede plaats met vier punten achterstand. HBS heeft twaalf Strawberries acht punten. Op de een na laatste plaats staat Eechtrop uit Bever wijk met drie punten. Alle clubs speelden zes wedstrijden. Strawberries II bezet in de tweede klas se E de vijfde plaats met zes punten uit evenveel gespeelde wedstrijden. De reser ves van Eechtrop behaalden, ook uit een zelfde aantal wedstrijden, vijf punten evenal BMHC V. Beide teams delen de zesde en zevende plaats met vier punten voorsprong op de rode lantaarndrager Al liance II. Elftallen van de drie hockeyverenigin- gen uit de IJmond zien we in de vierde klasse E. In deze afdeling is Seheybeeck II nog ongeslagen en leidt met twaalf punten. Met drie punten achterstand volgt dan Strawberries IV, een overwegend uit jongeren samengesteld elftal. Zandvoort staat op de derde plaats gevolgd door Eechtrop III op de vierde plaats. Welis waar hebben deze beide ploegen elk zeven punten, maar Zandvoort speelde slechts vijf wedstrijden tegen de overige elftallen zes. De dames van Strawberries troffen het dit seizoen in zoverre niet met de indeling, dat zij ais tegenstandsters hockeysters ont moeten van clubs uit Amsterdam, het Gooi en Utrecht. Dit betekent dikwijls en verre uitwedstrijden. Met negen punten uit zes wedstrijden delen HIC, Soest en Strawber ries de eerste tot en met derde plaats in de tweede klasse D. BDHC IV en Zandvoort geven de toon aan in de derde klasse D met elf punten uit zes wedstrijden. Siseo en Strawberries II volgen dan met zes punten, maar Si seo speelde met vijf wedstrijden een wed strijd minder dan de andere teams. Na Hermes en Terriers bezet Seheybeeck de derde plaats in de derde klasse E met negen punten, hetgeen een punt ach terstand betekent op de beide koplopers. Strawberries III bezette in het begin de tweede plaats, maar nu de vierde plaats, onmiddellijk na Seheybeeck. Strawberries behaalde uit de beide laatste wedstrijden maar een punt, waarbij moet worden ver meld, dat dit team eind vorig seizoen pro moveerde en nu dus voor het eerste sei zoen in deze afdeling speelt. Met de ballotage van nog twee meisjes junioren heeft het bestuur van Straw berries de leden meegedeeld, dat de ver eniging voor aspiranten en junioren meis jes een ledenstop heeft moeten afkondi gen. Oorzaak hiervan is het tekort aan vel den, waardoor de training in gevaar komt. Strawberries heeft thans 130 leden, die als meisjes aspiranten en meisjes junioren te boek staan. In de eerste klasse heren districtscompe titie Noord-Holland bezet Eechtrop de tweede plaats met tien, Seheybeeck III de zesde plaats met vier, en Strawberries IV de zevende plaats met twee punten, alle uit zes wedstrijden. Advertentie SPORTHtlIS HFC 7 5 2 0 12 13— 6 AFC 7 6 0 1 12 13— 6 Hollandia 8 4 2 2 10 20—12 HRC 7 4 1 2 9 13— 6 Watergraafsm. 8 4 1 1 9 12—15 •JOS 6 4 0 2 8 14— 7 Spartaan 8 3 2 3 8 12—13 OSV 7 2 2 3 6 5— 6 Purmersteyn 8 2 1 5 5 13—17 DCG 7 2 0 5 4 7—12 Gouda 7 2 0 5 4 6—12 UW 8 0 1 7 1 7-23 Het Nederlandse militaire voetbalelftal zal donderdag 15 november in Epe een lichtwedstrijd spelen tegen de eerste- divisieclub Go Ahead uit Deventer. QUICK PÏTMA ADIDAS Rreestraat 158 Beverwiik Jan van der Berg van Prins Hendrik uit Vught zegevierde zondag in Oisterwijk in de Vennenloop, een wedstrijd over 5.100 meter. Van der Berg, die als C-klasser startte won in 15 min. 59,7 sec. De uitslag was: 1. J. van der Berg (Prins Hendrik, Vught) 15.59.7; 2. T. Roelofs (HAC, Hel mond) 16.04.4; 3. H. van Breughle (Volt, Tilburg) 16.05.3; 4. A. van Huiten (Sprint, Breda) 16.44. Als voorbereiding voor de cross van Le Soir is zondag op een parcours van twee kilometer in de omgeving van Anna's hoeve bij Hilversum een cross van 6V2 km gelopen. De uitslag was: 1. Keesom (AV '23) 19.35 8; 2. Vaas (Haarlem) 19.53.6; 3. Van Geeuwen (Spartaan, Lisse) B-klasser, 20.00.6; 4. Boelens (GAC, Hilversum) ■20.01.8; 5. Van Riemsdijk (AV '23) C- klasser, 21.01.0; 6. Snelders (AV Tempo, Bussum) D-klasser, 21.05 0. Dick de Bruin van Minerva uit Rotter dam eindigde zondag in Stabroek in de tiende internationale cross, een wedstrijd over een afstand van 7.000 meter op de tweede plaats achter de Belg Allonsius. De uitslag was: 1. Allonsius (Belg.) 23 min. 14 sec.; 2. Dick de Bruin (Ned.) 23 29; 3. Joep Delnoye (Ned.) 23.51; 6. Van Heeden (Ned.); 9. Van Griensven (Ned.); 11. Bak ker; 13. Mies en 14. Van Ekelen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15