Softenon-proces in Luik onder grote belangstelling begonnen Vrijspraak niet onmogelijk bij de juryrechtspraak Rusland tracht India op neutrale spoor te houden Bonn druk lijmen van bezig met het coalitie-breuk Morgen Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten r WERELDNIEUWS Radio-oorlog begeleidt de strijd om Jemen Russen nemen foto's van ruimteschip naar Mars Britten ontwikkelen een nieuwe „penicilline" Weer een brief van Kroesjtsjev Adenauer ziet zijn positie bedreigd Stammberger stelt Adenauer drie eisen FUNKE FUNKE's Roggebrood (Dp de ^Praatótoel MAANDAG 5 NOVEMBER 1962 3 Twaalf gezworenen Geen bloed Kunstmaan is al meer dan een miljoen kilometer weg f Strijdbare stemming Vrijwilligers voor de strijd Aantallen leerlingen bij u.l.o. en v.g.l.o. Wandschildering van Karei Appel beklad Winst of verlies voor Kennedy's Democraten Ghana laat bisschop toe M adelt ef H. B. Fortuin Garage Brinkmann Bomaanslag in Alto Adige te elfder ure voorkomen (Van onze correspondent) LUIK Vandaag is de eerste dag van het softenon-proces, het proces tegen de vijf beschuldigden, die ervan worden be ticht een baby van enige dagen, mismaakt geboren omdat de moeder tijdens het be gin van haar zwangerschap het kalme ringsmiddel softenon had gebruikt om het leven te hebben gebracht. Twee van hen waren in voorlopige vrijheid gesteld, de zuster van de moeder van de baby en de vader van het kind. Vrijdag zijn zij terug gekeerd naar de gevangenis. De Belgi sche wet vereist dat deze verdachten ten minste 48 uur voor het begin van het pro ces niet vrij rondlopen. Het Assisenhof houdt zitting in het paleis van justitie, het voormalige aartsbisschop pelijke paleis. De kleine zaal is vergroot door het wegbreken van een wand. De tri bune voor de pers is uitgebreid, zodat er dankzij de zorgen van de afdeling Luik van de Belgische persbond, 150 journalisten een plaats hebben kunnen vinden. Voor de fotografen en cineasten is er een speciale estrade gebouwd. Even na 9 uur begon de zitting. Presi dent is Paul-Emile Trousse, raadsheer in het Hof van Beroep te Luik. Hij wordt terzijde gestaan door Paul Lejeune, vice- president van het tribunaal van de eerste instantie en Jean-Pierre Dechamps, rech ter in dat tribunaal. Advocaat-generaal is mr. Cappeyns, substituut van de procu reur-generaal van Luik. Hij is bekend, om dat hij zich enige jaren geleden heeft ver zet tegen het gebruik van het „waarheids serum" bij het verhoor van verdachten. Volgens hem betekent dat een aanslag op de menselijke integriteit. In de bank der beklaagden, de drie vrouwen en twee mannen, wier namen se dert het begin van de affaire hier zo vaak zijn genoemd. De oudste van het vijftal is de grootmoeder, verder zijn er dan de moeder, haar zuster, de vader en tenslotte de huisarts van de families. Zes advocaten zullen het vijftal verdedigen. Het zal nog moéten blijken wie van hen het zwaarste deel voor zijn rekening zal moeten nemen. Men mag reeds thans veronderstellen dat de meesters Jean Mottard en Jacques Hen ry, de verdedigers van de arts, het moei lijk zullen krijgen. Van de twaalf leden van dejury zal het afhangen welke straf de verdachten zullen krijgen. Wanneer er zes bij zijn, die neen antwoorden op de vragen, die hen tenslot te zullen worden gesteld, zullen de ver dachten onmiddellijk in vrijheid worden gesteld. Is er een meerderheid bij de ju ry, zelfs wanneer er maar één stem is, die het schuldig uitspreekt, dan moet de wet in al zijn gestrengheid worden toege- CAIRO (AFP) Egypte en Saoedi-Ara bië hebben elkaar over hun radiozenders beschuldigd van agressie. Saoedi-Arabië meldde dat Egyptische jachtvliegtuigen, die aan de zijde van de Jemenitische re publikeinse troepen strijden, vijf Saoedi- Arabische plaatsen bij de noordelijke grens van Jemen hebben aangevallen. Radio-Caïro betichtte Saoedi-Arabië er van, dat het sinds drie dagen tezamen met Jordaanse troepen en monarchistische troepen van Jemen in het gebied van Ha- rad openlijk agressie pleegt tegen het re publikeinse bewind in Jemen. Een Egyptische militaire woordvoerder verklaarde, dat de VAR besloten heeft „met alle middelen de revolutie in Jemen te steunen." De Jordaanse premier heeft verklaard, dat Jordanië Saoedi-Arabië alle nodige steun zal verlenen. De onlangs gesloten overeenkomst tussen Jordanië en Saoedi-Arabië, die in het bijzonder voorziet in een defensief verbond, is thans door een koninklijk decreet bekrachtigd. past. De straf kan dan niet geringer zijn dan drie jaar gevangenis en maximaal kan het levenslang worden. Theoretisch is het zelfs mogelijk dat. wanneer er geen ver zachtende omstandigheden zijn, de dood straf wordt uitgesproken. Die wordt in België overigens nooit ten uitvoer ge bracht. Met het vaststellen van degenen, die le den van de jury zullen zijn in dit proces, waarvan men veronderstelt dat het de gehele week in beslag zal nemen, ging een groot deel van de maandagochtend heen. Vijftig kandidaten waren gewaar schuwd. Dertig hunner zijn verkiesbaar in de jury, twintig zijn plaatsvervangers. De briefjes met de vijftig namen werden in een bus gedaan. Dertig werden er ge trokken. Die gingen opnieuw in de bus en vervolgens werden de twaalf namen er een voor een uitgehaald en opgelezen. Bij iedere naam, die de griffier bekend maakt, hadden het openbaar ministerie en de ver dediging het recht het voorgestelde lid te weigeren. Zowel het openbaar ministe rie als de verdediging heeft elk recht op zes van deze wrakingen. Van tevoren wordt echter als regel steeds overleg ge pleegd over handel en wandel van de vijf tig namen, die de eerste keer in de bus gaan. De jury's in het Luikse hebben de re putatie van geen bloed te willen zien. In twee vorige moordzaken zijn vrijspraken gevallen. Eerst ging het om een man, die zijn vriendin, een danseres, had gedood, omdat zij hem bedroog en vervolgens om iemand, die zijn niet al te oppassende schoonzoon met een geweer had doodge schoten. Er zal daarbij wel nauwelijks een jury zijn geweest de laatste jaren, die niet het slachtoffer, of hoe men het wil noemen, is van allerlei stemmingma kerij. Vooral de Franstalige socialistische pers die in Luik machtig is heeft het op genomen voor de familieleden, die de mismaakte baby het verdere leven heb ben belet en voor de dokter, die hen daar bij heeft geholpen. Zo sprak Le Peuple van „de moeder, die de bovenmenselijke moed had, een dodelijke dosis slaapmiddelen aan haar kind toe te dienen", van „een gezin en een dokter, die hun verantwoordelijk heid hebben begrepen" enzovoorts. Van roomskatholieke, vooral Vlaamse, zijde is geprotesteerd tegen deze beïnvloeding, zo dat zelfs bij dit proces Vlaams-Waalse te genstellingen zich doen gelden. MOSKOU (AFP/AP) Sterrenkundigen van het laboratorium voor astrofysica te Simferopol op de Krim hebben volgens het Russische persbureau Tass zes foto's ge nomen van het Russische ruimtevaartuig dat op weg is naar Mars. De Mars 1 en de draagraket staan op de foto's als sterren van de veertiende en dertiende grootte af gebeeld. Andrei Severny, de directeur van het observatorium, zei, dat dit de eerste keer is dat een interplanetair ruimte voertuig tijdens zijn vlucht is gefotogra feerd. Aan de hand van deze foto's kan men de positie van Mars 1 nauwkeurig be palen en de koers van het ruimtevoertuig zo nodig wijzigen. Volgens de Russische geleerde Vladimir Siforov, deskundige op het gebied van de elektronica, is de Mars 1 uitgerust met apparaten die een verbinding met de aar de over een afstand van honderd miljoen kilometer waarborgen. Deze apparaten kunnen van de aarde af worden aan- en afgezet, teneinde energie te sparen. De Mars 1 bevindt zich al meer dan een miljoen km van de aarde. Het vaartuig gaat met een snelheid van meer dan veer tienduizend kilometer per uur. De foto's werden genomen met een spiegeltelescoop van 2,6 meter doorsnee en elektronisch- optische lichtopvangers. LONDEN (Reuter) De „Sunday Ti mes" heeft zondag gemeld, dat in Groot- Brittannië een nieuw anti-biotisch genees middel is ontwikkeld dat doeltreffender werkt dan penicilline. Het geneesmiddel is zorgvuldig geoctrooieerd, waarmee een herhaling van de nalatigheid na de ontdek king van penicilline is voorkomen, aldus het blad. Amerikaanse maatschappijen zouden reeds bedragen van in totaal ongeveer 200.000 gulden hebben betaald voor bijzon derheden over het antibioticum. De voor naamste voordelen zijn, aldus het blad, dat patiënten die geen penicilline kunnen verdragen van het nieuwe geneesmiddel geen last ondervinden. Het middel kan te gen veel meer microben worden toege past dan gewone penicilline en heeft vrij wel geen nadelige invloeden op de mens Het onderzoek wordt voortgezet, aldus de „Sunday Times". Advertentie -. \<>ivS85S NEW DELHI. In een brief aan Nehroe beeft premier Kroesjtsjev een onmiddellijk staakt-het-vuren aan de grens en onderhandelingen voorgesteld. Rij het overhandigen van Kroesjtsjevs brief heeft de Russische ambassadeur in New Delhi uiting gegeven aan Moskou's bezorgdheid over de Amerikaanse wapenleveringen aan India. Naar ver luidt zal premier Nehroe in zijn ant woord te kennen geven dat er pas onder handeld kan worden als de Chinezen zich terugtrekken op hun stellingen van 8 september. (Van onze correspondent) BONN. Tijdens het weekeinde heb ben in Bonn Christen-Democraten en Liberalen druk geconfereerd om een breuk in de coalitie door de Spiegel- affaire te voorkomen. Beide partijen lijken erop uit te zijn de ontstane scheur te lijmen. De liberale minister van Justitie Stamm berger, die boos is omdat hjj niet over de gerechtelijke actie tegen Der Spiegel werd ingelicht, terwijl zijn staatssecretaris wél op de hoogte was, schijnt de volgende genoegdoening te willen hebben voor hij zijn ontslagaanvrage wil intrekken: De staatssecretarissen van Justitie en Defensie, die ervoor verantwoordelijk zijn dat Stammberger niet werd ingelicht, moeten worden ontslagen. Onder leiding van Stammberger moet een onderzoek worden ingesteld naar de omstandigheden van de Spiegel-actie. Ieder die onwettig handelde bij deze actie moet worden bestraft. Men verwacht dat vandaag de beslissing zal vallen over de vraag of Adenauer be reid is op al deze eisen van Stammberger in te gaan. De kanselier lijkt al het mogelijke te doen om de regeringscoalitie in stand te houden, niet in de laatste plaats omdat hij vreest na een kabinetscrisis niet als bonds kanselier te zullen terugkeren. Intussen is het aantal arrestanten tot zes gestegen. Vrijdagavond werd de eerste militair een niet met name genoemde kolonel in hechtenis genomen, onder verdenking militaire geheimen te hebben verstrekt aan de redactie van het blad. De overige vijf arrestanten behoren tot de staf van het weekblad. Van steeds meer kanten werd de afge lopen dagen volledige opheldering van de gang van zaken bij de Spiegel-actie geëist. Zowel de fractievoorzitter van de C.D.U., Von Brentano, als de plaatsvervangende voorzitter van de socialistische partij, Wehner, legde er de nadruk op dat open heid van zaken nodig is. Wehner kondigde aan dat zijn partij bij de komende debatten in de Bondsdag de kwestie uitvoerig denkt aan te snijden. Het nieuwe nummer van Der Spiegel kwam vandaag uit in een oplage van on geveer 700.000 exemplaren, bijna 200.000 meer dan normaal. De advocaat van het blad. Josef Aug- stein. broer van uitgever Rudolf Augstein, verklaarde zondag dat er, zover hem be kend was. niets belastends is gevonden in de kantoren van Der Spiegel. Een hoofdartikel in de Pravda van van daag betoogt dat de Westerse mogendhe den de twee Aziatische landen tegen el kaar proberen op te zetten. Het blad ver oordeelt de Amerikaanse wapenleveringen en noemt het geen toevalligheid dat van Westerse zijde niet is aangedongen op een wapenstilstand. Waarnemers menen dat de Sovjet-Unie streeft naar een beëindi ging van het conflict vóórdat India afziet van zijn tot nog toe gevoerde neutraliteits politiek „onder druk van de intriges van het imperialistische kamp," zoals de Prav da schrijft. Wapens Rusland bevindt zich door de Chinees- Indische oorlog in een netelige situatie. Een Indische woordvoerder verklaarde vo rige week nog, dat de Russische militaire hulp wordt voortgezet, zij het in een ver traagd tempo. De dagbladen in New Delhi hebben een bericht uit Londen afgedrukt, volgens welke Tsjechoslowakije veertien treinladin gen wapens naar China heeft gestuurd. In Calcutta landt op het ogenblik iedere drie uur een vliegtuig van de Amerikaan se luchtmacht met infanteriewapens en mortieren. Volgens de Indische pers hebben de troe pen van India drie gehuchten bij Tawang in het noordoostelijke grensgebied, op de Chinezen heroverd. De Chinese troepen zouden zich schuldig hebben gemaakt aan „vele wreedheden." Luitenant-generaal Sjaudhoeri zal wor den benoemd tot leider van de operaties tegen de Chinezen in het noordoostelijke grensgebied, zo weet de „Times of India te melden. Generaal Sjaudhoeri leidde vo rig jaar de verovering van Goa. In 1956 stond hij aan het hoofd van een militaire missie naar Peking. In New Delhi zal een organisatie Be scherming Bevolking worden opgezet. Er zullen schuilplaatsen worden gebouwd en er zal een waarschuwingssysteem worden ingericht om de bevolking te waarschu wen als verdachte vliegtuigen de stad naderen. Werkgevers en werknemers hebben za terdag een arbeidsbestand gesloten teneur de een zo hoog mogelijke produktie te ver zekeren. Nehroe heeft opgeroepen tot ver hoging van de landbouwproduktie. In Dadar, een voorstad van Bombay, hebben leden van de communistische par tij besloten de plaatselijke afdeling van de partij op te heffen, omdat de partijleiding de „pro-Chinagroep" niet heeft uitgestoten. Aan vrijwilligers voor de grensoorlog tegen de Chinezen heeft India geen gebrek; de zwakte van het land ligt in het tekort aan moderne wapen rusting. In een recruteringscentrum in New Delhi meet een legerofficier de borstomvang van de jongemannen die zich komen aanmelden. boordevol kracht en Vitamine B. - Oók de Himalay a-expeditie nam het in haar mondvoorraad mee Hofleverancier Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek telde het u.l.o. op 16 september 280.000 leerlingen, waaron der 104.000 bij het roomskatholiek onder wijs en ongeveer 85.000 bij het openbaar en protestatnts-christelijk onderwijs ieder. In vergelijking met 16 september 1961 was het aantai leerlingen bij het rooms-katho- liek en overig bijzonder onderwijs toege nomen met respectievelijk 4.300 en 100, bij het openbaar en prot. christelijk on derwijs daarentegen afgenomen met res pectievelijk 2.700 en 400. Het totaal nam toe met 1.300 leerlingen. Het aantal toegelatenen liep met 4.800 terug en bedroeg 74.200 in 1S62. Van de gemiddelde generaties .12- en 13-jarigen, waartoe de toegelatenen in 1961 en 1962 in hoofdzaak behoorden, ging in 1961 34 pet en in 1962 33 pet naar het u.l.o. Dit zou wijzen op een geringe daling van de relatieve deelneming aan het u.l.o. Op 16 september werd het voortgezet gewoon lager onderwijs gevolgd door 14.700 jongens en 24.400 meisjes. Op 16 september 1961 bedroegen deze aantallen respectievelijk 15.710 en 25.730. Bij het openbaar onderwijs betekent dit een terug gang van 5 pet, bij het prot. christelijk en rooms-katholiek onderwijs respectieve lijk 10 en 5 pet. Totaal werden 23.860 leer lingen (10.880 jongens en 12.980 meisjes) in de periode 17 januari - 16 september 1962 voor het eerst toegelaten. In de over eenkomstige periode van 1961 bedroeg de toelating 26.390 leerlingen. Een onbekend gebleven „kunstenaar heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de wandschildering van Karei Appel in het gebouw voor Werktuigbouwkunde van de Technische Hogeschool te Delft vijfentwintig rode en gele appels geschil derd. De dader heeft zich naar alle waar schijnlijkheid via een geopend raam toegang verschaft. Verder werden er geen vernielingen aangericht en wordt er ook niets vermist. Aangenomen moet dus wor den dat beschadiging van de wandschil dering het enige doel van de appellant was. Zijn appels zijn overigens snel ver wijderd zonder dat er sporen van achter bleven. NEW YORK (Reuter) Ongeveer 55 18 Republikeinen. Voor een meerderheid miljoen van de 112 miljoen stemgerech-^ zijn 51 stemmen nodig, tigde Amerikanen gaan morgen naar de stembus om 39 leden van de Senaat, 435 leden van het Huis van Afgevaardigden, 35 gouverneurs van deelstaten en duizen den andere plaatselijke functionarissen te kiezen. Zoals onze correspondent on langs heeft uiteengezet probeert president Kennedy het onmogelijke bereiken: geen achteruitgang, zoals gebruikelijk is voor de zittende partij tijdens een tussen tijdse verkiezing, maar vooruitgang om zijn programma te kunnen uitvoeren. De Senaat heeft honderd leden, twee uit ieder van de vijftig staten, die zes jaar in functie blijven. Iedere twee jaar wordt een derde van de leden opnieuw gekozen. Dit jaar zullen drie staten (Ida ho, Kansas en New Hampshire) twee se natoren kiezen, om de sinds de laatste verkiezingen opengevallen plaatsen te vul len. Het Huis van Afgevaardigden wordt iedere twee jaar opnieuw gekozen. Het aantal afgevaardigden uit elke staat staat in verhouding met het bevolkingsaantal, tal, zodat New York (de dichtst bevolkte staat met bijna zeventien miljoen inwo ners) 41 afgevaardigden kan kiezen, ter wijl de dunbevolkte staten Alaska, De laware, Nevada, Vermont en Wyoming ieder slechts een afgevaardigde kiezen. De Democraten de partij van pre sident Kennedy hebben nu een meer derheid van 64 tegen 36 in de Senaat. Alleen een geweldige Republikeinse voor uitgang kan hierin grote verandering bren gen. Van de 39 zetels die dit jaar op nieuw gekozen worden zijn er 21 in han den van de Democraten en 18 van de Republikeinen. De andere 61 zetels zijn als volgt verdeeld: 43 Democraten en CAMBRIDGE (Reuter) Richard Rose- veare, de Anglicaans bisschop die in augus tus Ghana moest verlaten omdat hij kri tiek had geoefend op de Ghanese jeugd organisatie „Jonge Pioniers", heeft van president Nkroema vergunning verkregen om naar zijn bisdom terug te keren. De bisschop betoonde zich zeer verheugd over dit besluit. In het huis van Afgevaardigden zitten 261 democraten en 174 republikeinen. Er zijn twee vacante plaatsen. Voor een meerderheid zijn 219 stemmen nodig Van de 35 deelstaten die nieuwe gou verneurs kiezen hebben er 21 Democra ten als gouverneur en 14 Republikeinen, In de meeste staten wordt de gouver neur om de vier jaar gekozen, in sony mige echter om de twee jaar. „Ach ja", zei het madeliefje in de wei, het is wel mooi zonnig weer, dat geef ik toe. Maar wat is de zin van het be staan? Waarom? Waarom?" En treurig liet zij haar hoofdje hangen. „Wees nou niet zo somber", zei haar madelief. „Dat geeft toch niks? Zolang er geen bommen vallen en de zon schijnt en het briesje waait en je 's ochtends je dauwparels hebt, is toch alles goed?" „Maar wat voor zin heeft het alles? Er moet toch een be doeling mee zijn. Het kan toch niet alle maal zonder betekenis zijn? Geboren wor den, opgroeien en doodgaan? Al die ma deliefjes in deze wei, dat kan toch niet alles voor niets zijn?" „Geef me een _n", zei de madelief aan haar zij. „Nee, wees nou eens een ogenblik ernstig. Wat heeft het voor nut, zo maar voor de vuist weg te leven, in een wei tussen een hoop koeien, als je niet weet waarvoor het is? Er moet toch een zeker systeem zijn. een hogere orde? Het kan toch niet dat wij er gewoon maar zijn, zonder taak, zon der opgave, zonder vast doel. Er moet toch beloning zijn en bestraffing? Goede madeliefjes zijn toch goed met een reden en slechte madeliefjes zijn toch slecht met een bedoeling? Ergens moet een sleutel zijn tot het raadsel van ons leven, van het waarom, van de ganse kringloop van het bestaan". De madelief naast haar zuchtte zo diep, dat een honing purende bij zich bijna in haar nectar verslikte. Daar had je het weer, ze had haar filosofische bui. Nou bleef ze uren zeuren over Bedoeling en Oorzaak in de Natuur; net nou hij zin had om wat te dartelen. Wanneer zou de zon weer schijnen, straks werd het koud en ging het. vriezen, en waar waren ze dan helemaal? ,Zeur nou niet", zei hij tegen het ma deliefje. En wat schattig zag ze er uit met haar witte blaadjes, wat rozig aangetipt! wat een poezelig madeliefje was ze! Wat jammer dat ze van tijd tot tijd zo'n wijs gerige indigestie had. „Breek nou je mooie lieve hoofdje niet over die zware problemen. Leef en wees gelukkig. Je hebt mij toch en de zon en de regen en zuur stof en koolzuur en mineralen in je wor tels en de blauwe lucht en de wolken!" „Ja, maar wat heeft het voor zin? Waar om moeten we leven en lijden en zoveel moeite doen met opgroeien en verwelken en zaad maken en wortel schieten? Er moet toch een hogere orde zijn, een die pere bedoeling, een kosmische betekenis een uiteindelijke reden, een. En op dat ogenblik kwam een grote die pe zwarte schaduw .tussen de madelieven en de zon, en een lange ruwe bloedrode tong van een enorme koe schuurde over het gras, en een koeienmond hapte met een hoop klaver het snoezige madeliefje op. De andere madelief bleef treurig ach ter. „Ik hoop, dat ze het nou weet", zei hij somber en legde zich neer om te ster ven. Maar de volgende ochtend stond hij er nog, nog twee dagen lang, tot hij van nature en verdriet omkwam. Toen wist ook hij de zin van het bestaan: Vraag niet naar het WAT en het HOE Kijk uit voor de tong van de koe. Advertentie "Smedestr. 43-45 Haarlem, tel. 11025 ROME (AP) Aan de voet van een hoogspanningsmast in Alto Adige (Zuid- Tirol) is gisteren een tijdbom met een gewicht van acht kilogram gevonden. De politie maakte de bom bijtijds onscha delijk. Er zijn ook weer pamfletten ver spreid van de Zuidtiroolse „Vrijheidsstrij ders", waarin zelfbeschikking wordt geëist. Zondag werd in Italië de overwinning op Oostenrijk in de eerste wereldoorlog her dacht. President Antonio Segni bezocht de slagvelden in Noord-Italië, waar duizenden Oostenrijkers en Italianen zijn gesneuveld. 1 Powers. Francis Powers, die ontslag heeft genomen bij de Amerikaanse ge heime dienst, zal weer als invlieger op treden van de U-2 verkenningsvliegtui gen. Zoals bekend werd hij op 1 mei 1960 met een dergelijk toestel boven de Sov jet-Unie neergeschoten. Powers was in vlieger bij de Lockheedfabrieken, totdat hij voor 2.500 dollar per maand in dienst trad bij de geheime dienst. Gruwelijk. Bij een overval door twaalf bandieten op een autobus in Columbia, zijn 26 mensen gedood en zes gewond. Drie passagiers worden vermist. De bandieten openden het vuur op de reizi gers, waarna zij een ware slachting aan richtten. Men vond verscheidene licha men waarvan het hoofd van de romp ge scheiden was. Ben Bella. De Algerijnse premier Ben Bel la is uitgenodigd voor een bezoek aan Tsjechoslowakije. Op reis. De Japanse premier Hayato is vertrokken voor een reis van drie weken ter bevordering van hechtere banden tussen Japan en de West-Europese lan den. De premier zal bezoeken brengen aan West-Duitsland, Frankrijk, Engeland België, Italië en Nederland. Plan. De waarnemend leider van de de mocratische fractie in de Amerikaanse senaat, Hubert Humphrey, heeft zich uitgesproken voor het Braziliaanse plan om Latijs-Amerika en Afrika te verkla ren tot gebieden waar geen kernwapens mogen worden opgeslagen. Vijf miljoen meer. Per 10.000 inwoners zijn in 1960 in de Sovjet-Unie 121 huwe lijken gesloten tegen 85 in de V.S., zo blijkt uit een overzicht in het weekblad „Nedjelja". Op elke 10.000 Russische inwoners kwamen 13 echtscheidingen voor, tegen 22 in de V.S. Volgens het ar tikel telt de Sovjet-Unie nu 222 miljoen inwoners, dat is vijf miljoen meer dan een jaar geldden. Knudsen t- De Deense minister van finan ciën, Hans R. Knudsen (59), is zondag overleden. Zaterdag was hij in een zie kenhuis opgenomen. Figaro. Jordanië laat het rechtse Franse blad „Le Figaro" weer toe. Het was se dert de Suez-cirisis van 1956 verboden. Benzine op. In Salzburg is een eenmotori- ge sportvliegtuig tegen een garage ge vlogen. De piloot en zijn passagier kwa men om het leven. De piloot had kenne lijk zijn benzine opgebruikt en wilde een landing maken in een grote tuin. Het toe stel raakte echter een boom en vloog te gen de garage. Vliegtuigbotsing. In Reading (Engeland) zijn vijf luchtreizigers om het leven ge komen bij een botsing in de lucht tussen twee lichte vliegtuigjes. De oorzaak van de botsing is niet bekend. De twee toe stellen vielen brandend neer. Hereniging. Een Westduitse en een Oost- duitse mijnenveger zijn in de Oostzee met elkaar in aanvaring gekomen. Bei de vaartuigen werden aanzienlijk be schadigd.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3