Westduitse coalitie werd gerepareerd Liberalen in heldenrol Gewetensdrama van vijf mensen voor het Luikse Assisenhof India trekt terug r WERELDNIEUWS r „CHOU" L. Van dag tot dag Chinezen op erkend Indisch gebied Geen Nobelprijs voor de vrede Drie vrouwen houden eenstemmig vol: het mocht niet blijven leven Cuba akkoord met inspectie door Rode Kruis Bulgaarse premier in ongenade (Dp de ^Praatótoel DINSDAG 6 NOVEMBER 196 2 Migs uit Egypte: Algerije legt basis voor zijn luchtmacht Mijnontploffing: 18 doden Treinongeluk bij Belgrado WITTE KRUIS DE £Ckfe PIJNSTILLER WITTE KRUIS „Laster uit Moskou Aansporing uit de cel Nazi-sporen in wetgeving V.N.-troepen terug? 1 Dat was het juist Voorbedachte rade Levenskansen M. Mok TERUG UIT PARIJS met de nieuwe haarlijn MOLENDIJK Opruiming onder de oude stalinistische garde Armen over elkaar A- De brief die de minister van Defensie, mr. Visser, van zijn „enfant terrible" de heer Van der Putten heeft ontvangen, en waarvan de inhoud elders in dit blad is weergegeven, behoeft weinig commentaar. De nederlaag van de minister is formeel vastgesteld, zo dat iedere poging zijnerzijds om op een formeel-ambtelijke wijze voor enige dekking te zorgen, de zaak nog maar erger maakt. Wanneer zoiets het ge val is, rest er maar één manier om nog wat te redden: openhartige en spontane erkenning van de situatie en bereidwillige pogingen om de begane fout te herstellen. Dat het geen gemakkelijke weg voor de bewindsman is, moet onmiddellijk worden toegegeven. Doch het is ook voor de heer Van "der Putten geen gemakkelijke weg geweest, zijn recht te doen erkennen en het hem toegebrachte onrecht officieel te doen vaststellen. Men kan natuurlijk zeg gen dat deze hele zaak op het ambtelijke vlak is afgehandeld en persoonlijke sym pathieën of antipathieën geen rol mogen spelen, terwijl bovendien elk sentiment af wezig kan worden geacht, zodat minister Visser thans de ambtelijke weg tot het einde zou kunnen volgen door alle forma listische uitwijkmogelijkheden te gebrui ken. Doch dat zou de minister niet sieren en het rechtsgevoel van de openbare me ning niet bevredigen, voor zover dit al thans nog volledig bevredigd zou kunnen worden. ALGIERS In Algerije zijn negen Rus sische vliegtuigen aangekomen, die de kern zullen vormen van de Algerijnse luchtmacht. De toestellen alle tamelijk verouderde modellen zijn Algerije ca deau gedaan door president Nasser van Egypte en werden gevlogen door in Egyp te opgeleide Algerijnen. Als tweede piloten fungeerden Russische instructeurs. TROMSOE (Reuter) Bij een ontplof fing in een kolenmijn op Spitsbergen zijn 18 mijnwerkers om het leven gekomen. BELGRADO (Reuter) Bij een trein ontsporing op de lijn Belgrado-Skoplje in Joegoslavië zijn gisteren 24 mensen om het leven gekomen en 17 gewond. Twee rij tuigen, waarin zich 60 passagiers bevon den, kantelden van de spoorbaan. Advertentie i Hebt u griep die zo echt in uw botten is gaan zitten. Jaagt hem eruit met WITTE KRUIS, (poe ders, tabletten of cachets!) Oe Salicyl-vrije pijn stiller, die géén maag klachten veroorzaakt! (Van onze correspondent) BONN De Westduitse coalitiecrisis is met een sisser afgelopen. Kanselier Aden auer en zijn partijgenoten van de C.D.TJ. hebben toegegeven aan de liberale eisen tot genoegdoening voor het feit, dat de li berale minister van Justitie, Stammber- ger, in tegenstelling tot zijn christen-de mocratische staatssecretaris dr. Walter Strauss, niet was ingelicht over de gerech telijke actie tegen het weekblad Der Spie gel. Dr. Strauss krijgt zijn ontslag, staats secretaris van Defensie Hopf gaat voorlo pig met vakantie, omdat hij het was die tegenhield dat Stammberger werd inge licht. Stammberger heeft zijn ontslagaan vraag ingetrokken en gaat een uitgebreid onderzoek instellen naar de omstandighe den van de anti-Spiegel-actie. Dat zal zon der aanzien des persoons gebeuren, aldus de minister, die dit onderzoek niet wil be perken tot zijn eigen ministerie. Met deze sissende afloop van de crisis hebben de liberalen, die bij deelstaatver kiezingen de laatste tijd flinke verliezen hebben geleden, kans gezien te poseren als kampioenen van de rechtstaat. Dat daar voor de hoofden van twee niet-parlemen- tair verantwoordelijke ambtenaren: de beide staatssecretarissen, moesten vallen was weinig elegant. De eerste parlementaire uiteenzetting over de Spiegel-kwestie zou vanmiddag plaatsvinden, als de regering een achttien tal vragen van de socialistische oppositie gaat beantwoorden. Op een persconferentie in Bonn legde de perschef Vón Hase gisteren namens de regering een verklaring af, waarin be klemtoond werd dat het in de Spiegel- kwestie tenslotte gaat om een zeer ernsti ge verdenking van landverraad. In felle bewoordingen, die met weinig welwillend heid werden aangehoord, kritiseerde Von Hase de Westduitse en buitenlandse pers, die volgens hem uitgebreid verslag deden over de begeleidende omstandigheden van de Spiegel-zaak, maar niet over de hoofd zaak: het landverraad. Op de vraag, hoe men over deze aanklacht, waarvan onbe kend is waarop zij gebaseerd is, zou kun nen berichten, moest Von Hase het ant woord schuldig blijven. Hij gaf overigens toe dat er bij de actie onjuistheden zijn begaan. Dreigend en van weinig smaak getuigend waren Von Ha- se's uitladingen dat de regering niet werk loos zal toezien hoe de justitie ten onrech te door de pers op de beklaagdenbank wordt gezet, en dat de .eerste, uitingen van Bezorgdheid over een in gedrang ko men van de persvrijheid^ in West-Duits land afkomstig waren geweest van Mos kou. Deze laatste opmerking werd door de honderden aanwezige journalisten met tu mult beantwoord. Inmiddels is bekendgeworden dat de in verband met de Spiegel-affaire gearres teerde officier een zekere Adolf Wicht is, werkzaam bij de militaire contraspionage in Hamburg. Hij schijnt de man geweest te zijn, die enige weken geleden aan Der Spiegel zijn fiat gaf, toen het blad hem de tien meest riskante punten van het arti kel over de NAVO-oefening „Fallex" voor legde. De uitgever van het weekblad, Rudolf Augstein. zal voorlopig in de gevangenis moeten blijven. Een poging om hem op borgtocht vrij te krijgen is gisteren mis lukt, omdat de rechter meende dat Aug stein na vrijlating eventuele sporen van het landverraad zou kunnen uitwissen. Vanuit de gevangenis heeft Augstein zijn redactie nu aangespoord zonder vrees ver der te werken. Liever nog vijf zulke in vallen in onze bureaus, dan een wijziging in de opzet van ons blad, aldus Augstein. Het nieuwe nummer telt 140 pagina's, waarvan bijna de helft is gewijd aan de anti-Spiegel-actie. Het meest opmerkelijke' is een artikel van de procureur-generaal in Hessen, de socialist dr. Fritz Bauer, die schrijft dat sinds de jaren twintig de aan klacht landverraad vaak als wapen is ge bruikt om politieke vijanden te vernieti gen. Een deel van de wetgeving op dit punt is trouwens klakkeloos van de Na zi's overgenomen, aldus Bauer, die aan his torische voorbeelden liet zien dat het zeer moeilijk is te bepalen wat verraad van staatsgeheimen is. Steeds ziet men weer dat de militaire autoriteiten plotseling gren zen trekken die men tevoren onmogelijk kon zien. In de republiek van Weimar kon men echter alleen veroordeeld worden als bewezen was dat met opzet verraad werd gepleegd. In de Bondsrepubliek nu is ook diegene, die buiten eigen medeweten staats geheimen onthult, strafbaar, aldus Bauer. Advertentie NEW DELHI De troepen van India hebben zich teruggetrokken uit een van de belangrijkste stellingen aan het front in Ladakh. De Chinezen hebben de ont ruimde bases bezet, waardoor zij nu de toegang tot noordelijk Ladakh beheersen. China heeft hiermee voor het eerst troe pen gelegerd in een deel van India waarqyp het geen territoriale aanspraken maakt. Het is niet duidelijk of de Chinezen van plan zijn hun invasie in dit gebied voort te zetten. Volgens waarnemers is de gehele positie van India in Noord-Ladakh in ge vaar, De Chinezen kunnen nu ook een aan val ondernemen op het strategisch be langrijke Indische vliegveld in Ts.joesjoel bij de zuidelijke frontlijn in Ladakh. Het bezetten van de prijsgegeven Indi sche stellingen betekent ook de beheersing van de 5400 meter hoge Karakoram-pas, die naar de Westchinese provincie Sin- kiang leidt. Sneeuwval zal deze pas ech tér spoedig onbegaanbaar maken. In de oostelijke sector van het grensge bied wordt de sterkte van de Chinese troe pen nog voortdurend opgevoerd. Na de val van Tawang werd een nieuwe Chinese aanval naar het zuiden verwacht, maar het blijft ongewoon lang rustig. In dit ge bied bevinden de Chinezen zich hemels breed op niet meer dan 80 kilometer van de laagvlakten van India. In Ladakh be vinden de Chinese troepen zich, ondanks hun grote terreinwinst, nog achter twee hoge bergketens. In New York wordt vernomen dat In dia V.N.-secretaris-generaal Oe Thant er informeel van op dé hoogte heeft gesteld dat de Indische V.N.-troepen in Kongo en het Midden-Oosten misschien zullen moe- en worden teruggetrokken om ingezet te worden in de grensoorlog tegen China. De Indische contingenten vormen de grootste groepen in beide strijdmachten. In het Midden-Oosten zijn 1250 Indische militai en in dienst en in Kongo 5700. In de noordelijke grensstaten zullen al le daarvoor in aanmerking komende dorps bewoners van wapens worden voorzien. De Amerikaanse luchtmacht heeft tot dusverre 329 ton militair materieel per vliegtuig naar India getransporteerd. De Canadese luchtmacht zal vandaag zes Dakota's naar India overvliegen. De Russische president, Brezjnew, heeft de nieuwe Indische ambassadeur in Mos< kou, Kaul, gezegd dat hij erop vertrouwt dat de samenwerking tussen Rusland en India zal voortduren. OSLO De Nobelprijs voor de vrede wordt dit jaar niet toegekend. Het bedrag dat aan de prijs is verbonden (ongeveer 175.000) zal voor volgend jaar worden ge reserveerd. Volgens welingelichte kringen waren er dit jaar ruim dertig kandidaten voor de prijs. Het is de achttiende maal sinds 1901 het jaar waarin de prijs voor het eerst werd uitgereikt dat de prijs niet is toegekend. Dit was onder meer eerder het geval in beide wereldoorlogen (behalve in 1917 toen hij aan het Internationale Ro de Kruis ten deel viel) en nog in 1960. In 1961 werd de Nobelprijs voor de vrede postuum toegekend aan Dag Hammar- skjoeld. Toen werd tevens bekend ge maakt dat de prijs voor 1960 alsnog toe viel aan de Zuidafrikaanse negerleider Al bert Lóethoeli (AFP). (Van onze correspondent) LXJIK „Het was verschrikkelijk. Ik zag het kind in de kliniek en daar lag het tussen de andere baby's, die normaal en gezond waren en die wel met hun armpjes en beentjes konden spartelen". De vrouw barst, terwijl zij dat vertelt, in snik ken uit en het wordt plotseling heel stil in de tot nu toe roezemoezige rechtszaal, waar het Assisenhof van Luik de moord op een kind van enige dagen behandelt. Velen van het publiek (zeker driehonderd mannen en vrouwen) en zelfs van de pers hebben tranen in de ogen gekregen. In de beklaagdenbank zitten drie vrouwen en twee mannen. De vrouwen zijn de moe der, de tante en de grootmoeder van het meisje, mismaakt ter wereld gekomen, nadat de moeder in het begin van haar zwangerschap het kalmeringsmiddel softe- non had gebruikt, en toen door die moe der, met medeplichtigheid van familiele den en een huisarts, om het leven werd gebracht door middel van een te sterke dosis van een slaapmiddel. De mannen zijn de vader en de dokter, die het recept heeft gegeven. De gehele dag Is er gisteren eigenlijk over het ene onderwerp gesproken: waar om heeft men de baby gedood, want zou het niet mogelijk zijn geweest haar een prothese te bezorgen, die haar de gevol gen van het feit dat zij geen armen had, doch twee onvolkomen handen, direct aan de schouders verbonden, eenmaal zou hebben helpen dragen. En steeds weer kwam als een klaagzang van de drie vrou wen het antwoord: Het was te verschrik kelijk, het kind kon geen normaal leven hebben. Er bestond, zoals te verwachten was voor dit proces een enorme belangstel ling. De zaal was tot barstens toe gevuld. Er werden schijnwerpers opgesteld voor de televisie en filmcamera's en er was een geluidsinstallatie gemaakt, die het grootste deel van het gesprokene tot in de verste hoeken duidelijk maakte. Pas tegen elf uur maandag konden de leden van de jury eindelijk hun zetels innemen. Een tandheelkundige, een tekenaar, een potten bakker, twee leraren, een ingenieur en eni ge technici en kantoorbedienden zullen aan het einde van deze week hun oordeel moe ten geven over de schuld van de vijf men sen, die verantwoordelijk worden gesteld voor de dood van het misvormd ter we reld gekomen meisje. De president is vasthoudend in zijn vra gen en steeds weer komt daaruit naar voren dat hij duidelijk wil maken in hoe verre het vermoorde kindje kans van le ven heeft gehad. Vandaag zou de gynaecoloog zelf wor den gehoord en men zal dan kunnen ver nemen hoe zijn lezing is van het conflict met de grootmoeder, die hem eerst heeft gevraagd of hij niet iets zou kunnen doen om het verder leven van de baby te be letten en die hij later een moordenares heeft genoemd. Toen de president opmerkte dat het kindje toch waarschijnlijk mentaal niets mankeerde, zei de moeder: ja, dat was het juist. Het zou geweten hebben hoe ver schrikkelijk het er aan toe was. Het was te erg, het mocht niet verder leven. En dan hoort men hoe het drama zich voltrokken heeft. De vrouw, die het slaap middel door melk en honing in de zuig fles doet en tegen de andere aanwezigen in de kamer, haar man, haar zuster en haar zwager, zegt: nu moeten jullie weg gaan. Het echtpaar gaat naar huis, de man gaat naar bed. De vrouw geeft de zuigfles aan het kind en daarna stopt zij het in de wieg. Zij wast af, rookt een sigaret en gaat ook naar bed. Huilend liggen man en vrouw dan naast elkaar. Om vijf uur staat de vrouw op en con stateert de dood van het kind. Diezelfde dag al komt er een agent, gezonden door de procureur-generaal die een telefoontje uit de kliniek heeft gekre gen, waar men van de plannen wist. De man gaat voor een bewijs van overlijden naar een bevriende dokter, die durft zo'n papier niet af te geven en zegt: je zou het hebben gekregen, als nog niemand er van zou hebben geweten. En de drie vrouwen zijn spontaan ge weest in hun uitingen, toen zij tegen de dokter van de kliniek zeiden dat het kind niet kon blijven leven en dat heeft de In dat verband komen de verklaringen ter sprake van de gynaecoloog, die het kind ter wereld heeft helpen brengen. Vol gens de drie vrouwelijke verdachten zou hij niet alleen hebben gezegd dat het kind geen armen had, maar zou hij nog van andere ernstige tekortkomingen in het onderlijf hebben gesproken. De vraag was nu: heeft hij die verklaringen afgelegd, waren die juist, heeft hij ze wellicht- afgelegd en herroepen, en ia hoeverre hebben de drie vrouwen zelf kunnen constateren dat zijn verklaringen niet helemaal met de wer kelijkheid klopten. GENèVE (Reuter/AFf) Het Interna tionale Comité van het Rode Kruis heeft meegedeeld dat de Cubaanse regering er mee heeft ingestemd, dat dit Comité be last wordt met de inspectie van schepen met bestemming Cuba. Volgens het comité zal de inspectie voorlopig voor een maand worden uitgevoerd door functionarissen die door het Rode Kruis zullen worden be noemd. Het Comité is door de UNO op de hoogte gesteld van de Cubaanse instem ming. Het Rode Kruis kan, aldus het Comité, geen rechtstreekse verantwoordelijkheid voor de onderneming op zich nemen. Deze berust bij de UNO en de betrokken lan den. De bijdrage van het Rode Kruis zou hoofdzakelijk bestaan .uit het leveren van personeel voor de inspectie, waarvoor waarschijnlijk officieren uit Het Zwitserse leger zullen worden gerekruteerd. Van links-naar rechts in de beklaag denbank: de huisdokter, de tante, de grootmoeder, de'vader en de moeder. (Telefoto) ontdekking van de moord want het is en blijft een moord met voorbedachte ra de, hoeveel verzachtende omstandigheden men daarbij ook mag. aanvoeren ver haast. Nu worden zij berecht en met hen de va der een slap karakter zegt de dagvaar ding en de dokter, die heeft willen helpen. Zij moeten nu verantwoording af leggen voor de logica van het recht en men bemerkt dat zij alleen maar gelo ven aan hetgeen zij als hun eigen recht beschouwen: het niet laten verder leven van een afschuwelijk mismaakt wezentje waarvan zij zich de toekomst alleen maar ongelukkig konden voorstellen. Terug tot de orde Het feit dat ik mij 1tier onlangs op gek scherende toon met aardstralen heb bezig gehouden, heeft mij een verwijt opgele verd. Het was afkomstig van een man die mij van onbegrip voor het verschijnsel be tichtte, ja erger nog: van een verstokt materialisme dat alleen datgene als wer kelijkheid'beschouwt wat tast- en zicht baar is en daarbuiten niets erkent. Het spijt me dat ik die lezer heb gehin derd, maar ik sus mezelf met de gedach te dat men het niet iedereen naar de zin kan maken. Het is zeker niet mijn be doeling geweest hem van zijn aardstralen te beroven. Hij mag ze houden en er ge lukkig mee zijn. Maar laat hij mij dan het recht gunnen een twijfel te koesteren die ik alleszins gepast acht zolang de hele ongelegenheid in handen is van lieden die er grote landhuizen en automobielen uit weten te puren. Huji geloof of hun weten schap riekt mij iets te zeer naar winstbe jag. Juist omdat ik bijzonder veel prijs stel op zuiverheid en helderheid in zaken des geestes, heb ik gemeend me een luch tige toon te mogen veroorloven. Wanneer er sprake is van dingen die op het eerste en zelfs op het tweede gezicht moeilijk te aanvaarden zijn, houd ik steeds voor ogen wat Shakespeare zijn Hamlet te gen het slot van het eerste bedrijf laat zeggen, namelijk dat er in hemel en aarde meer zaken zijn dan waar wij in onze fi losofie van kunnen dromen. Dat we daar om blind moeten zijn voor alles wat naar geheimdoenerig dilettantisme, om niet te zeggen boerenbedrog zweemt, Jij kt me overbodig. Een wijs man is hij die uiterst voorzichtig is, zowel met aanvaarden als met beschuldigen. Natuurlijk is het vervelend altijd voor wijs man te moeten spelen. Of liever: de wijsheid kan er soms in bestaan dat men de teugels wat viert. Dan gaat men bij voorbeeld af op een onwelriekende lucht, zoals hierboven gesignaleerd. Men heeft de zaak niet door, maar het vertrouwen onbreekt. En dat gebrek aan vertrouwen bepaalt de toon die men aanslaat. Noem dat overijldheid, noem het voor mijn part materialisme. Ik zou het willen om schrijven als onbehagen, een onbehagen veroorzaakt door vaagheid, door troebel heid, door geknoei met dingen waarvan men het rechte niet weet, maar die zich zeer gunstig laten exploiteren. Overigens heb ik duidelijk laten uitko men dat ik het vernielen van speelgoed dat menigeen dierbaar is, maar een be denkelijke bezigheid vind. Vooral in een wereld die bijna barst van een soort speelgoed dat ons allen, normalen en pa ranormalen, de eeuwigheid dreigt in te jagen. Ik meen het: er moet wat gezel ligheid blijven. En als grote scharen die gezelligheid alleen kunnen vinden door in de troebele wateren van het occulte te hengelen, laat ze hun gang gaan. Zullen we dan nu maar terugkeren tot de orde van de dag? Of als die orde niet gezellig genoeg is, tot onze particuliere liefhebberijen, ieder op zijn eigen niveau van gezelligheid en normaalheid? Ik zal in ieder geval zo vrij zijn. Met een laat ste, hartelijke groet aan de aardstralen. Advertentie Haute Coiffure - Salon de Beauté Santpoorterplein 1 - H'lem Tel. 60643 Buslijn 2. D Laks. De Italiaanse rechters hebben ge dreigd op 28 november voor drie dagen in staking te gaan uit protest tegen lajcsheid van de regering bij het moder niseren van de ingewikkelde Italiaanse rechtsgang en het uitblijven van salaris verbeteringen voor de rechters. Blank. Door zware regenval hebben zich in Zuidoost-Frankrijk ernstige overstro mingen voorgedaan. De velden rond Per- pignan, waar men de tuinbouw beoefent, staan blank. Op diverse wegen staat wel een meter water. De schade is groot. SOFIA (DPA/AFP) De eerste se cretaris van de Bulgaarse communistische partij, Todor Zjivkov, heeft op het acht ste congres van zijn partij meegedeeld dat Anton Joegov is ontheven van zijn functie van premier en verwijderd uit het centrale comité van de partij. Uit het centrale comité zijn nog zes anderen verwijderd, onder wie Georgi Koembiliev, ambassadeur van Bulgarije in Peking. Joegov wordt beschuldigd van flagrante schendingen van het socialistische recht en scheurmakende activiteit. Voorts wordt hem verweten, dat hij in zijn activiteit tegen de eenheid van de partij heeft sa mengewerkt met Valko Tsjervenkov, de voormalige leider van de partij die nu volledig uit de partij wordt gestoten. Tsjervenkov wordt tevens verweten zich schuldig te hebben gemaakt aan het aan moedigen van persoonsverheerlijking. Waarnemers beschouwen een en ander als een overwinning van partijsecretaris Sjiv- kov op de stalinisten in de partij. (Reuter) De delegatie uit Peking bleef zwijgend met de armen over elkaar zitten, toen de overige afgevaardigden door gejuich en applaus hun instemming betuigden met Zjivkovs lofprijzingen aan het adres van Kroesjtsjev en zijn rege ring. Verdachte betwist. De centrale Kongolese regering heeft de Katangese autoriteiten verzocht een Kongolese officier uit te le veren die ervan wordt verdacht betrok ken te zijn geweest bij de moord op 13 Italiaanse vliegers. Een week geleden heeft Katanga aangekondigd dat hij te recht zou moeten staan. De moord op de Italianen gebeurde in november 1961 in Kindoe in oostelijk Kongo. Apartheid. De Zuidafrikaanse regering heeft besloten dat negers en blanken niet samen lid mogen zijn van organisaties voor wetenschappelijke en vrije beroe pen, en dat daar waar zulks nog be staat, onmiddellijk afscheiding moet plaatsvinden. Mislukt. Een Polarisraket is kort na de lancering op Cape Canaveral ontploft. Het projectiel had een afstand van 3.000 kilometer moeten afleggen. Ernstig bezwaar. In Tunis is een confe rentie van de Voedsel- en Landbouwor ganisatie van de Ver. Naties (FAO), waaraan werd deelgenomen door 22 Afri kaanse landen, voortijdig ten einde ge komen omdat de deelnemers bezwaar hadden tegen de deelneming van Zuid- Afrika en dit land niet bereid was zich terug te trekken. De bijeenkomst is toen afgebroken. NAVO-havik. Eind oktober is in de Sahara de eerste door enkele Europese landen gezamenlijk vervaardigde luchtdoelraket van het type Hawk met succes afgescho ten. De Hawk wordt onder Amerikaanse licensie vervaardigd door Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Nederland en Bel gië. Beeld. Een groep beeldhouwers zal in Car rara (Italië) een monument in marmer voor „De Astronaut" vervaardigen ter ere van de Russische en Amerikaanse ruimtevaarders. Na voltooiing van het gedenkteken zullen zilveren maquettes ervan worden aangeboden aan premier Kroesjtsjev en president Kennedy. Perscontrole: De Indonesische minister van voorlichting heeft plannen bekendge maakt om de pers in Indonesië te ont wikkelen en de staatscontrole daarover uit te breiden. De regering zal de voor ziening van krantepapier waarborgen, in het gehele land krantedrukkerijen op richten en journalistenopleidingen vesti gen. De journalisten moeten tijdens hun opleiding worden „doordrongen van het Indonesische socialisme".

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3