Dworsjak als componist van religieuze muziek P.K Prof. L. 0. Wenckebach overleden WIENER EISREVUE Japanse week in het Thijsse- lyceum in Overveen DE PROGRAMMA'S Gezagvoerders mm Symbool van Kwaliteit Nieuw studentencabaret „Sing Sing" in Amsterdam Burgemeester leidde tentoonstelling in Achter het scherm DINSDAG 6 NOVEMBER 1962 7 Koor katholiek Haarlem uit „Stabat Mater WELKE ERNSTIGE muziekliefhebber zou Dworsjaks Symfonie uit de Nieuwe Wereld" niet kennen? Of zijn celloconcert, zijn Dumky-trio, zijn Sla vische Dansen of zijn Bijbelse GezangenDit om maar eens iets te noemen uit zijn omvangrijk oeuvre wat in de categorie van de zogenaamde „populaire klas sieken' thuishoort. Maar hoe gering in aantal zijn zij, die afgezien van dé ceelgezongen „Bijbelse Gezangen" vertrouwd zijn, of zelfs maar iets afweten van Dworsjaks vocale werken, die nochtans een respectabel deel van zijn muzi kaal erfdeel vormen. Dat wij hier geen enkele van zijn negen opera's leerden kennen, is nog tot daartoe, maar dat zijn grote geestelijke composities niet, of althans zeer beperkt doorgedrongen zijn in een land. als het onze, waar er aan koorverenigingen geen tekort is, mag haast onbegrijpelijk heten, Jos. de Klerk NH(ïRN MU'/KN nabeschouwingen mk Iedere avond 8 uur nieuwe rai tel. 020-79 64 41 t/m 25 nov. Het Jac. F. Thijssc-hjceum in Over veen is deze week, althans wat de boven hal en de daarboven gelegen wandel gang betreft, herschapen in een typisch Japans tafereel, compleet met Japanse leestekens, reusachtige gekleurde lam pions, bijzonder fraai opgemaakte bloemstukken, Waarin de Japanners meesters zijn, en voorts al die zaken die kenmerkend, zijn zowel voor het oude als het moderne Japan. Alberdingk Thym voert „Saldo Mortale1' uit J. Damshuizer De radio geeft woensdag Hans van den Bergh r Jy X 7 etevisieprogramma Keiler Macdonald ARISTON A TELEVISIE T.V.-forum over de miljoenste woning OP HET GEBIED der religieuze koor muziek heeft Antonin Dworsjak zich al heel vroeg bewogen. In zijn jeugd, als organist te Praag, schreef hij twee missen die ver loren gegaan zijn; later ontstond een gro te orkestmis, een Requiem dat geprezen wordt om zijn ernst en ingetogenheid, een Te Deum, dat hij als nationale lofprijzing bedoelde en waarin hij, naar zijn biograaf Sourek het heel typisch karakteriseert, de Allerhoogste op z'n Tsjechisch toespreekt. Verder wordt ook gewag gemaakt van een uitgebreide Psalm en ten slotte van zijn twee hoofdwerken op oratorio-gebied: „St. Ludmilla" en het „Stabat Mater". Het is opvallend hoe sinds een paar jaar de belangstelling voor Dworsjak toeneemt. Men bepaalt zich niet meer tot zijn zo genaamde Vijfde Symfonie („Uit de Nieu we Wereld"), die eigenlijk zijn negende is, maar er is ook stijgende waardering voor de daaraan voorafgaande. Het is opvallend hoe deze rasmuzikant uit de laat-romantiek blijft boeien met zijn markante en expressieve thematiek en met zijn briljante orkestratie, terwijl toch zo vele, eens hooggeprezen tijdgenoten van hem in de schaduw komen te staan. We zien esthetische mythes verbleken, maar nemen de groei waar van het begrip voor de natuurkracht van alle muziek, die in sterke vormgeving van een spontaan men selijk gevoel weet te getuigen. ONDER DE VOCALE werken van Dworsjak die in de laatste tijd bijzonder de aandacht trekken, behoort in de eerste plaats zijn „§tabat Mater" voor solisten kwartet, gemengd koor en groot orkest. Bij ons beste weten is deze compositie tot op heden nog nooit in Haarlem ten gehore gebracht. Het feit, dat dit op donderdag aanstaande staat te gebeuren, en wel door „Koor Katholiek Haarlem", een ensemble dat al zo vaak verfrissing in het orato rium-repertoire bracht, moge billijken, dat wij aan Dworsjaks „Stabat Mater" een korte beschouwing wijden. HET WERK is in 1877 uit innerlijke aan drang van de componist ontstaan, als een „in memoriam" voor drie van zijn kinde ren, die hem kort achter elkaar door de dood ontnomen waren. Men weet dat het „Stabat Mater" een kerkelijke „sequentia" is, die de moedersmart van Maria schetst bij de kruisdood van Jezus. Dit gedicht, toegeschreven aan Jacopone de Todi (der tiende eeuw), is steeds een gewild gege ven geweest voor uitvoerige composities. Aan verscheidenheid van opvattingen is met dat al geen gebrek. Men hoeft, om bij de Italianen te blijven, slechts te den ken aan de vrome geest die spreekt uit het Stabat Mater van Palestrina, aan de barokke bewogenheid van dat van Pergo- lesi, aan de theatrale uiterlijkheid van dat van Rossini, aan diepe menselijkheid van dat van Verdi. Dworsjak nu benadert het sfeerrijke gedicht met de smartelijke er varingen van zelf ondervonden leed. Naast de uitdrukking van smartgevoel laat hij dan als contrast een innig sentiment van medelijden regeren, om dit weer af te wis selen met opwellingen van verering. Het is aldoor een mannelijk beheerst leed dat hier uitgezongen wordt, een verdriet dat zich niet in wanhopige klachten verliest, maar zichzelf gelijk blijft in de wisselende emoties. Intussen brengen die genoeg te genstellingen. Daartoe werkt de rijke va riatie van de bezetting niet weinig mee. DE ZWARE TAAK van het koor groeit aan 't slot met een meesterlijke climax naar een apotheose, waarin Dworsjak in dubbel contrapunt de eeuwige vreugde van het hemels paradijs op de stralende a klank van het „amen" bezingt. Men kan zich indenken, dat de compo nist beducht was voor de uitvoering van een werk dat zoveel doorleefde emoties be vatte, in wezen zo intiem en tevens tech nisch zo veeleisend was. Het bleef dan ook acht jaar ongebruikt liggen. In 1884 ech ter, door de stad Worcester aangezocht, om ter gelegenheid van haar 700-jarig be staan als dirigent met een nieuw werk op te treden, en de waarde kennende van de Engelse koorzang, besloot hij het ..Sta bat Mater" daar te geven. Het heeft er voor 't 'eerst geklonken in de beroemde gothische kathedraal, indrukken wekkend die het een reputatie verzekerde welke in tussen niet getaand is. Het wordt alge meen erkend als een meesterwerk van de Tsjechische componist. In de tweede helft van zijn najaarsuit voering brengt ..Koor Katholiek Haarlem" voor de zoveelste keer een offer aan de kunst van Mozart, namelijk met de „Lita niae di Venerabili Altaris Sacramento" die men voorheen nog niet op het pro gramma had. Dworsjak geconfronteerd met Mozart, dat wordt een markante te genstelling: naast de expressieve gevoels ontlading van de negentiende eeuwse Bo hemer, de rococo-luister van de wonder- mens uit Salzburg, die op zijn manier niet minder doorleefd zijn innerlijk prijs gaf. De grote Mozart-biograaf Alfred Einstein noemt deze Litanie dan ook een der meest persoonlijke uitingen van de meester. De confrontatie Dworsjak-Mozart is ten slotte een vreedzame ontmoeting van twee kunstenaars die het goed met elkaar me nen, al spreken zij een verschillende taal. Subsidies voor vrije schilderkunst. De jury voor de koninklijke subsidie voor vrije schilderkunst deelt mede dat op haar voorstel H.M. de Koningin een subsidie van 2.500 heeft toegekend aan de vol gende jonge schilders: mej. H. Mes te Am sterdam, W. Moerenhout uit Den Haag, A. F. Orth te Rotterdam, J. Roeland te Am sterdam en L. Smits te Maastricht. Advertentie m&m verantwoordelijk werk vereist concentratie De verantwoording voor het nieuwste Jet vliegtuigtype ligt in zijn handen! Hij is verantwoordelijk voor passagiers, vliegtuig en bemanning! Zijn taak ver eist voortdurende concentratie! De ge zagvoerder weet uit ervaring dat P.K. chewing-gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en na tuurlijk middel tot concentratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich om dat dit de beste chewing-gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K.! PK-N-1-62 De beeldhouwer prof. L, O. Wencke bach is zaterdagavond onverwacht in zijn woning in Noordwijkerhout over leden. De begrafenis heeft hedenmorgen in stilte aldaar plaats gehad. Ludwig Oswald Wenckebach, hoogleraar in het boetseren en de beeldhouwkunst aan de Technische Hogeschool in Delft en vooral als portrettist een der meest voor aanstaande Nederlandse beeldhouwers, Advertentie ONDER DE OPVALLEND eenvoudige maar daarom niet minder rake titel „Sing Sing" biedt een groepje Amster damse studenten op het ogenblik een nieuw chansonprogramma aan dat uit blinkt door de spitsheid van zijn teksten. De omstreeks 1958 opengevallen plaats van het aan afstuderen overleden Amster damse studentencabaret, is nu dus weer ingenomen door dit viertal Harry Gee De leerlingen van de bovenbouw van het Thijsselyceum hebben namelijk een Japan- week georganiseerd om beter begrip tussen Oost en West te kweken. De expositie geeft een verhelderend beeld van het da gelijkse leven van de Japanners in al zijn uitingen, van hun prentkunst, die uniek is in de wereld, van hun technisch kunnen vooral op optisch gebied. Voor de wijze, waarop zij deze tentoonstelling in hun herfstvakantie hebben ingericht verdienen de leerlingen met als „pushing power" de vijfde-klas-leerling Jan Willem Schrover van de hbs-b een woord van lof. Door het die in 1802 „Ekon Azuma Asobi" (Ver maken van het Oosten) in drie delen publi ceerde. De oud-consul-generaal in Tokio, de heer W. H. de Roos, hield daarna een interes sante lezing over Japan en zijn zeden, ge woonten en gebruiken en vooral ook over het natuurschoon en de kunst, geïllustreerd met stemmingsvolle kleurendia's, door hemzelf gedurende een 27-jarig verblijf ge maakt. De expositie is dagelijks voor het publiek geopend van 8-5 en 7.30-10 uur. Woensdag en zaterdag van 8-12.30 uur. Hedenavond zal er een demonstratie bloemschikken ge geven worden door mevrouw H. A. Knook, voorzitster van de Ikebana-club. Donder dagmiddag en -avond zullen er lezingen met dia's gehouden worden door de heer W. Z. Mulder, medewerker van het Ko ninklijk Instituut voor de Tropen over de Nederlands-Japanse betrekkingen. Vrijdag middag zal er eerst door leerlingen van de heer J. Nauwelaerts de Agé een judo demonstratie gegeven worden met daarna (evenals 's avonds) een thee-ceremonie, ge leid door mevrouw Ouwehand. Ook is er dan een filmvoorstelling van Japanse documentaires. werd 16 juni 1895 te Heerlen geboren. Na dat hij de h.b.s. te Groningen had door lopen waar zijn vader hoogleraar was, liet hij zich inschrijven aan de Kunstnijver heidsschool te Haarlem. Een jaar latei- volgde hij zijn ouders naar Wenen waar hij zijn studie vervolgde aan de Akademie für Bildende Künste. Aanvankelijk was hij schilder, later ging hij beeldhouwen en vestigde zich in Noordwijkerhout. Van zijn werken noemen wij het Lorentzminument in Arnhem, het mar meren Hermesbeeld van de Twent- sche Bank in Den Haag, koppen van Hippocrates en Siebold (in Academisch Ziekenhuis en Hortus te Leiden), een bron zen beeld van dr. Berlage, de zeven beel den aan het raadhuis in Veere, een bron zen beeld yan De Bosch Kemper voor de Hofee Ëa'ad in Den Haag, het Emma-mo nument iii Wassenaar, het monument op de Schothorst in Amersfoort, het dr. Phi- lipsstandbeeld in Eindhoven en het Van Ol- denbarnevelt-monument in Den Haag. oor logsmonumenten in Groningen, Haarlem Middelburg, Alphen aan de Rijn, en Gro ningen, het marmeren borstbeeld van Prinses Wilhelmina in Venezuela, vele por tretten (onder andere van Albert Verwey) en talloze penningen. Prof. Wenckebach werd in 1934 gekozen in de Rijkscommissie van de Monumen tenzorg en een jaar later, als opvolger van prof. A. W. M. Odé. benoemd aan de T.H. te Delft. Zijn inaugurele rede was ge t.iteld „De versiering en het handwerk. Hij heeft zeer vele buitenlandse reizen gemaakt en in diverse Nederlandse ste den zowel grafisch als beeldhouwwerk ge- exposeerd. Voor zijn standheeld van dr. Philips werd hem in 1956 de cultuurprijs van de gemeente Eindhoven toegekend. De R.K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thym" opent op dinsdag en woensdag 13 en 14 november aanstaande haar seizoen met een opvoering van het spel „Saldo Mortale", een „frauduleuze komedie" drie bedrijven van de Nederlandse auteur Dimitri Frenkel Frank in de Stadsschouw burg te Haarlem. De regie voert Jan W van de Ven. Het maandagavondprogramma, gevuld met films van buitenlandse herkomst, biedt ons gelegenheid ook eens een enkele critische opmerking te maken over andere televisie-aangelegenheden. Om misverstanden te voorkomen, dient gezegd te worden, dat wij geen stelling namen (en nemen) in de voortdurende strijd tussen voor- en tegenstanders van een onafhankelijke (commerciële) televi sie. Onze nabeschouwingen hebben ten doel, de lezers de gelegenheid te bieden hun mening over de televisie-programma's te toetsen aan die van een ander. En die ander is als criticus ook maar een mens. Mochten deze nabeschouwingen door dringen tot in de kring van de N.T.S. en de omroeporganisaties (dat is beslist niet onwaarschijnlijk), dan dient men daar er van overtuigd te zijn, dat wij alleen beoor delen. Afbrekende critiek en daarmede ge camoufleerde aanvallen op de „zuilen" horen in deze rubriek niet thuis. Naar onze mening staan, op een enkele uitzondering na, vooral de bestuurders van N.T.S. en omroepen weinig open voor cri tiek. En dat is jammer, want eerlijke critiek (die ook wel eens gericht is op hun werk) kan hun alleen maar van nut zijn. Wij gaan dus verder en willen vandaag gaarne eens de aandacht vestigen op een tweetal belachelijke zaken. Al iangte tijd sukkelde de telêvisie-afde- ling van de K.R.O. met haar omroepsters, toen bekend gemaakt werd, dat een Leid- se studente op het beeldscherm zou ver schijnen, om de programma's van deze omroep aan te kondigen. De pers kon zelfs een foto krijgen, om als eerste het nieuwe gezicht te laten zien Sommige kranten plaatsten gaarne die prent van een char mant meisje. Beslist nog niet geschikt voor de taak vrij en vlot een uitzending aan te kondi gen, faalde dit meisje zo ernstig, dat een ochtendblad gretig de kans greep, weer eens hevig te mopperen. Wij vonden het aanvankelijk niet elegant, iemand na zijn (haar) eerste optreden zo de das om te doen. Bij nader inzien kunnen wij die reactie begrijpen. Het meisje namelijk was niet geridiculiseerd door die krant, maar door de K.R.O.die zoetjesaan een hele rij as- pirant-omroepsters voor de camera (en in de huiskamers) heeft laten falen. Ons dunkt, dat er temidden van de duizenden aardige en ontwikkelde katholieke meisjes van ons land toch wel enige zijn, die na een goede opleiding (zonder poespas) ge zellig en zonder haperen de rol van om- roepster kunnen spelen. Slaagt een kandidate er niet in, te be wijzen dat zij zonder zenuwpillen ca merakoorts kan overwinnen, dan mag zij niet in een uitzending komen. De tijd van „experimentele uitzendin gen" is namelijk voorbij. En nogmaals: de K.R.O. maakt door zo'n experiment niet alleen zichzelf, maar ook het meisje be lachelijk. Verleden week maakte de N.T.S. be kend, dat dë' gjla.nhpfi,. hêt t.v.-jourpaaj uitbreiding te geven, voorlopig opgeschort moeten worden. Door het vertrek van twee top-medewerkers (de heren Enke laar en Van Hoewijk) is namelijk een zeer grote leemte ontstaan, zo zegt het be richt. En men zoekt ook nog steeds naar gespecialiseerde krachten (parlement en buitenland). Wij vonden dit een schóón verhaal, maar ons is toevallig bekend dat men ai een paar jöar geleden vanuit de kring van het journaal de betrokken bestuurders attendeerde op de noodzaak van het aantrekken en nog meer van het opleiden van nieuwe t.v.-redacteu- ren (een apart beroep dat kennis van film en van „het gesproken woord" vereist) Wij weten ook. dat men in de hogere re gionen van de N.T.S. nooit zo hard aan de noodzaak van „Nachwuchs" voor het zo belangrijke journaal gedacht heeft. En nu kwam dit. bericht, waarmede de N.T.S. zich toch wel belachelijk maakt. Al heerst er reeds sinds jaren overal perso- neelschaarste, die televisie was en is nog altijd een werkkring, waarin honderden begaafde jongeren graag een taak zouden willen vervullen. Naar onze mening ook de taak van journaal-redact,eur. Maar dan moet êr wel een echte opleiding zijn. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 10 Dagopening. 7.25 Oude muziek (gr.). 45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Walsmu ziek (gr.). 8.45 Trekkersliederen, (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 40 Voor de vrouw 10.10 Klassieke gram- mofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Recht zo die gaat, hoorspel (5). 11.40 Zuid- Amerikaans orkest met zangsoliste (gr.). 12.10 Licht ensemble: musettemuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht orkest. 12.53 Grammofoonmu- ziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal kwintet. 13.35 Klassieke grammofoonmuziek. 14.50 Les sen in het muziekbeluisteren 15.20 Viool piano: klassieke muziek. 15.50 Bijbelvertel ling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Eurojazz. 17.40 Beursberichten. 17.45 Accordeon m. ritmische begeleiding (gr-pl.) 17.55 Het Spektrum, lezingen. 18.10 Koor zang. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Heden daagse letterkunde - X, door Jacques den Haan. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Mededelingen of grammofoonmuziek. 19.15 Leger des Heilskwartier (gr.). 19.30 Ra diokrant. 19.50 Grammofoonmuziek. 20.00 Dankstond voor gewas en arbeid. 21.00 Grammofoonmuziek. 21.15 Latijns Ameri kaans orkest. 21.35 Lichte grammofoonmu ziek. 21.45 Kanttekeningen. 22.00 Geeste lijke liederen. 22.20 Grammofoonmuziek, eventueel actualiteiten. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte grammo foonmuziek. 23.15 Amusementsmuziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. Een overzicht van de door de leer lingen van het Thijsse Lyceum in Overveen ingerichte tentoonstelling ter gelegenheid van de Japanweek. On dermeer ziet men Japanse tuinaanleg met een rustieke bruggetje, want zowel in tuinaanleg als in bloemschikken zijn de Japanners meesters. left, Marius Aalders. Imme Dros en Rob uitwlsselen onder meer van kinderteke- ff Starreveld die alle karakteristieken van het Studentencabaret in ongewoon hevige mate in hun programma tonen. ER WORDT gespeeld voor de tapkast van een morsig restaurantje, dat enigs zins de sfeer van de beroemde Pariise ca fé-cabarets oproept, op een houten kist en met een kamerscherm als kleedruimte. De presentatie van de tweeëntwintig liedjes Iaat nagenoeg alles te wensen over, maai de teksten zijn zo voortreffelijk van idee, van rijmtechniek en van taalvirtuositeit, dat ze ondanks de slordige dictie en bij ontstentenis van iedere voordrachtskunst, onverwoestbaar overeind blijven staan. Er zijn natuurlijk de nodige koldersongs bij als „Globaal gefixeerd" over een school juffrouw verliefd op een aardbol; maar ook gewone amoureuze thema's die ech ter steeds uit een ietwat ironisch-relati- verende hoek behandeld worden, zoals dat meisje dat houdt van een onhandige jon gen die haar hele huisraad kapot struikelt. Veruit de meeste teksten en melodieën zijn van Harry Geelen die hiermee be slist een groot talent op deze beide pun ten aan de dag 'legt. DE UITMUNTENDE pianobegeleiding wordt verzorgd door Rob Starreveld. U kunt dit groepje op de spits gedreven spit se studenten-cabaretiers in hun repertoi re voorlopig nog op 9. 17 en 24 november beluisteren in café Cantien, Kerkstraat 377. Wie nog eens bevestigd wil zien, dat hoofdstedelijke studenten nog wel iets an ders kunnen dan groenen slaan, zij dit op treden van harte aanbevolen. ningen had deze leerling al veel contact met Japan gehad. Maandagmiddag heeft Bloemendaals burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller de expositie geopend, nadat eerst de rector van het Thijsselyceum. de heer D. M. van Willigen, alle belangstellenden, onder wie de oud-consul-generaal te Tokio, de heer W. H. de Roos en diens echtgenote en af gevaardigden van de Nederlands-Japanse Vereniging had welkom geheten. In zijn openingsrede gaf de burgemeester in kort bestek een overzicht van het oude en het moderne Japan, van de mystieke romantiek, zo kenmerkend voor dit volk, dat rich aan de andere kant in de oorlog vermeten heeft zich bij de as-mogendheden aan te sluiten. Hetzelfde volk, aldus de burgemeester, dat zelfmoord-torpedo's lanceerde en dat er mensonterende concen tratiekampen op nahield in ons voormalig Nederlands-Indië. Dit alles in sterk con trast met de mystieke romantiek. Na de oorlog, zo vervolgde spreker, werd Japan vooral bekend door zijn optische instrumenten, zijn goed en minder goed handwerk, door zijn judosport, waarbij door Anton Geesink de betrekkingen met Nederland werden onderhouden. Dit zeer nationalistisch getinte volk pleegt ridder* lijke deugden aan te kweken en streeft een zuiverheid en reinheid van de geest na. De burgemeester noemde als voorbeelden hun thee-ceremonie, de a-symmetrische bloem- stukjes, hun unieke tuinaanleg, het Ja panse lakwerk, hun verheerlijking van hun toneelspelers en last but not least hun prentkunst, waarbij de burgemeester in het bijzonder Hokusai (1760-1849) noemde, HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Socialistisch strijdlied 7.23 lich te ochtendklanken (gr.) (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9 16 Klassieke orkestmuziek (gr.) 9.40 School radio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Specialiteitentheater (herh. van zaterdagavond jl.) 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammofoon muziek (12.30-12.33 Mededelingen i.b.v. land- en tuinbouw). 13.00 Nieuws. 13.15 Ita liaans ensembe en zalngsolist. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 Jeugdconcert. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Orgelspel en zangso- list. 17.30 Tentoonstellingsagenda. 17.35 Licht instrumentaal trió. 17.50 Regerings uitzending: Geven en nemen: Tips voor weggebruikers. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Tango-Rum ba orkest en zangsolisten. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 VARA-Varia en lichte grammofoonmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Pennies from Heaven. 20.40 Kaf en koren, weke lijkse notities. 20.50 Lichte grammofoon muziek. 21.00 Fragmenten uit La dame pique, opera. 22.510 Nieuws. 2?.40 Jazz- magazine. 23 15 Muziek-revue. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte orkestmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Schoolradio. 15.00 Koorzang. 15.30 Symfonie-orkest: moder ne muziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Engelse les. 16.21 Grammofoonmuziek. 16.35 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Moderne kamermuziek. 17.50 Boekbespre king. 18.00 Moderne kamermuziek. 18.10 Lekenmoraa] en filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Kinderkoor. 19.'45 Kinderweelde. 20.00 Vlaanderen zendt zijn zonen uit, Missie- klankbeeld. 20.15 Wiener Festwochen 1962: Filharmonisch orkest van Londen en so list. klassieke muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Folklore in Libanon. 22.35 dé zeven kun sten. 22.55 Nieuws. 23.00-23.15 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NTS: 19.30 Geestelijke export, documen tair programma. 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 In AVRO's Telêvizier. 20.30 Kunst- mozaïek. NTS: 21.15 Balletprogramma. 21.45-22.30 Hou je aan je woord, een litte rair spel .met woorden. WOENSDAG 7 NOVEMBER 1962 NTS: 17.00 De Verrekijker, jeugdjour naal. AVRO: 17.10-17.40 Voor de kinde- boek, een programma over de bijbel voor de jeugd. VPRO: 19.30 Onder vuur, vra gen aan een politicus dóór enkele ver tegenwoordigers van de jongere genera tie. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. VPRO: 20.20 Voordracht. 20.30 Boe ken aan het woord, literair programma. 20.55 Mens durf te leven, een serie uit zendingen over het cabaret van toen, nu en morgen. 21.40 Nabespreking Kaj Munk Spel. 22.15-22.35 Ballet. Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 Nadat donderdagavond de AVRO om half acht een documentaire op het televi siescherm zal hebben gebracht over de miljoenste woning in Zwolle, die juist is gereedgekomen, zal de Nederlandse Tele visie Stichting later op de avond een fo rum uitzenden naar aanleiding van dit miljoenste huis. Dat geschiedt van 22.40 uur tot 23.20 uur. Het forum staat onder leiding van burgemeester J. J. G. Boot van Hilversum. De verdere leden zijn de héren E. Doorn, directeur Volkshuisvesting Gel derland, A. Hendriks, directeur Écono misch Instituut voor de Bouwnijverheid, J. Ensink, voorzitter van de KVP-fractie in de gemeenteraad van Maas) M en D. Nijhuis, aannemei in i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7