HENSEN |lpf Het Nederlands Kamerorkest concerteerde in Heemstede De Venetiaanse school verrijkt met een belangrijke schilder, Cima da Conegliano DE PROGRAMMA'S Onsympathiek en vlegelachtig Tw;;vs..»"w,'kim,et, tjywrs i - VPRO wil terugkomen op het gewraakte Hermans-interview AVRO begint actie „Open het Dorp" DONDERDAG 8 NOVEMBER 1962 nabeschouwingen HELANCA PANTALONS 16.50 23.50 MONTY-COATS 35.00 50.00 JAS5CHORTEN 9.65 15.75 Ook voor geschenken PAARLAARSTEEG I HAARLEM Rijva Jansen gaat in het buitenland optreden Damshuizer De radio geeft vrijdag Keiler Macdonald ARISTONA TELEVISIE Trees Suringh's werk in Oostende ]os. de Klerk NEGEN MUZEN J. D. Frans gezelschap komt stuk van Camus spelen T elevisieprogramma Advertentie meisjes- en demesmaten vanaf zeeduffel vanaf no-iron t Links: Sint Petrus de Martelaar lussen S. Nicolaas en de H. Benedictus, 1506 (Brera Museum te Milaan); hierboven ma donna tussen de aartsengel Michael en de H Andreas, om streeks 1505. (Museum te Parma). ROME. Cima da Conegliano was een schilder over wie men eigenlijk heel weinig weet, ook al vindt men schilderijen van zijn hand in musea overal ter wereld. Treviso, de hoofdstad der provincie waar de meester, waarschijnlijk in of kort voor 1460 geboren werd, biedt ons thans de gelegenheid om negentig werken, die van hem bekend zijn, bijeen te zien. Yan alle niet-aanwezige weiken worden reprodukties op de ware grootte vertoond door middel van een lantaren, die van 's morgens tot 's avonds de fraaie kleurendia s laat zien. De weergaven zijn uitstekend en op die manier wordt gelegenheid geboden werkelijk alles hijeen te zien, wat de meester heeft geschapen en kan men vergelijkingen maken. Dit is voor het eerst, dat ergens ter wereld het werk van één schilder op deze wijze „in zijn-geheel" wordt getoond en dit systeem is stellig het navolgen waard. EEN ANDER GUNSTIG gevolg van de ze tentoonstelling is, dat veel der ten toongestelde werken eerst behoorlijk zijn schoongemaakt en waar nodig gerestau reerd. Vooral schilderijen, die eigendom zijn van kerken, verkeren vaak in deer niswekkende toestand. V/at nu in Treviso wordt tentoongesteld zijn de werken, terug gebracht, voor zover dat mogelijk was, tot hun oorspronkelijke staat, bevrijd van alle latere toevoegingen. Er is maar een uitzondering en die verdient de moeite er wat meer van te vertellen. EEN DER ALLERBELANGRIJKSTE werken van Cimr., een groot „veelluik bestaande uit niet minder dan achttien panelen, bevindt zich sedert eeuwen in een heel klein plaatsje in Zuid-Italië, het dorp Miglionico in de provincie van Matera (Basilicata). Voor zover men weet werd het in 1598 te Venetië gekocht door Don Marcantonio Mazzioni. aartspriester van Miglionico. Die geestelijke was een man van letteren, bevriend met tal van dich ters en schrijvers, onder andere met Tas- so, en tevens een niet onverdienstelijke componist. Toen hij Miglionico verliet, schonk hij het schilderij aan de prior van het klooster van Sint Franciscus. In 1782 liet baron Del Pozzo, een groot man in Miglionico, een nieuwe lijst voor het schil derij maken, in een stijl die niet bij het werk past. Hij liet het ook „restaureren", hetgeen in dit geval wil zeggen sterk over schilderen en zorgde er voor. dat zijn ge slachtswapen vooral flink zichtbaar oo het hoofdpaneel kwam te prijken. Voor de opening van de tentoonstelling is het wel schoongemaakt, maar de eigenlijke res tauratie moet nog beginnen. Daar was geen tijd meer voor, omdat juist dit stuk de oorzaak is geweest, dat de tentoon stelling in plaats van begin juli eerst eind augustus kon worden geopend. HET IS EEN DER belangrijkste, mis schien het allerbelangrijkste werk van de meester en mocht niet ontbreken, maai de burgerij van Miglionico wilde het niet beschikbaar stellen. Zodra in het plaatsje bekend werd, dat men „in het noorden" het veelluik van Cima te leen had ge vraagd. werden alle toegangswegen tot Miglionico versperd en met jachtgeweren gewapende boeren losten elkaar dag en nacht af. Maandenlang was er niets te beginnen. Tenslotte, nadat de minister van Onder wijs tezamen met de aartsbisschop van Bari en andere autoriteiten naar Mig lionico waren gegaan en daar in een toe spraak tot de verzamelde burgerij uit een padden gezet waar het om ging, heeft men toegegeven. Begeleid door de burgemeester, door twee, wethouders, door de pastoor der betrokken kerk. door een uit en door de burger? gekozen „vertegenwoordiger van het volk" en verzekerd voor honderd mil joen lire kon tenslotte het veelluik naar Treviso vertrekken. Twee officieren van de carabinieri uit Bari maakten de reis ook nog mee. Een der voorwaarden is, dat het veelluik zal worden gerestau reerd maar.in Miglionico: zij het dan door deskundigen uit Venetië. DIT WERK UIT 1499 is stellig een der hoogtepunten in het oeuvre van Cima. Deze schilder, die er in slaagde zich een eigen en belangrijke plaats te veroveren in het Venetië, waar vermaarde mees ters als Giambellini en later Giorgione en Titiaan werkten, blijkt veel en veel belangrijker te zijn dan men vermoedde. Hij gold als een beminnelijk schilder vooral van madonna's en dromerig voor zich uit starende heiligen. Nu men zijn gehele werk kan overzien blijkt hij veel meer te zijn geweest, zelfs in^ zekere zin een vernieuwer. Waar Bellini zijn ma donna's doorgaans plaatst voor een ach- tergrond gevormd door een kleurige doek. is Cima de eerste, althans in Venetië, wiens heiligen uitkomen tegen met grote liefde geschilderde landschappen. Zij zijn niet. als bij Giorgione en later bij Ti tiaan. om huns zelfs wil geschilderd. Zij zijn achtergrond en hebben deel aan de vrome stilte, dé mystieke" verdroomdheid die alle werk van Cima kenmerkt. Indien men met zekerheid Cima's Madonna uit het Amsterdamse Rijksmuseum kon da teren en tevens de Madonna van Giorgio ne in de Hermitage te Leningrad, dan zou wel eens kunnen blijken, dat de grote Giorgione. die zeer zeker met belangstel ling kennis heeft genomen van het werk van Cima, door de oudere meester met weinig is beïnvloed. Maar Giorgione en vooral Titiaan gaan verder.Zij openen de zestiende eeuw; hun kunst, onverschil lig of zij madonna's, heiligen of zeer aardse zaken schilderen, is steeds we relds. De middeleeuwen en de mystiek hebben voor hen voorgoed afgedaan. Ci ma, ook al was hij nog werkzaam tot 1514/1515, -heeft deze ontwikkeling met meegemaakt. Hij blijft trouw aan zijn verinnerlijkte, vrome kunst, die wat de vorm betreft ten volle tot Renaissance behoort, maar waarvan de verstilde in nigheid teruggrijpt op tijden, toen het ge loof nog ten volle levend was. Rika Jansen, de „vedette van het Rem brandtthjpater" vertrekt maandag naar Ziiricft om daar een aantal voorstellingen van haar one-woman-show „Van Pluche tot Plastic" te geven. De Amsterdamse artieste zal van Zwitserland doorgaan naar Atherfe, Istanboel en Beiroet, waar haar echtgenoot Kees Manders eveneens con tracten voor de show heeft afgesloten. In februari zal zij vier weken optreden in Kopenhagen. Kees Manders deelde woensdag mede dat in het voorjaar de opnamen zullen be ginnen yan de nieuwe Nederlandse speel film i.De Vrouw met het Gouden Been", waarbij -hij als producer optreedt en Rika Jansen de hoofdrol vervult. De film zal tegen het eind van 1963 in roulatie komen Een nieuwe grammofoonplatenmaatschap pij „World Production" is de zoveelste loot aan de Manders-stam, die naast vijf cabarets- en bars reeds een theaterbureau, en een muziekuitgeverij telt. De nieuwe maatschappij start met twee grammofoon platen met liedjes van Rika Jansen. Beter dan de vorige keer typeerde Kees Brusse in het V.P.R.O.-programma van gisteren een onvervalste Carmiggelt-fi- guur in de serie „Man van alle dag De grote gelijkenis echter, die deze oude baas met vorige door Brusse gemaakte Kronkel-mannetjes vertoonde, bevestigt onze mening, dat de door Carmiggelt zo briljant geschilderde typen beter niet ge speeld kunnen worden. En wil men dat toch doen, dan zeker niet door een en dezelfde acteur. Op een onsympathieke en vlegelachtige wijze maakten de schrijver W. F. Her mans en de criticus Klant vervolgens het pas verschenen boek „De grote vier Om nibus" (van Antoon Cöolen. Willy Corsa- ri, Johan Fabricius en Jan Mens) af. De directeur van de betrokken uitgeverij, die die op bijzonder goede wijze een pikant chanson van Eduard Jacobs en een onver valst Amsterdams lied zong; dit laatste met een refrein, dat door allen „meege zongen" werd. Natuurlijk was dit alles geënsceneerd, maar toch bleef het ongedwongen, speels en amusant. Het was een cabaret-uurtje, zonder quasi-cultureel gedoe, dat toch ni veau had en toch goede ontspanning bood Over de nabeschouwing van het spel van Kaj Munk „Hij zit aan de smeltkroes' behoeft niet veel gezegd te worden. De.ge spreksgroep, die de „binnengekomen re®c" ties" behandelde, erkende volmondig dat het een zwak stuk was, een „pamflet, dus sterk gechargeerd en met dramati sche personen, die karikaturen waren. Terecht wees de acteur Max Croiset die de hoofdrol in het stuk meesterlijk speelde erop, dat men veel schade toe brengt aan goede principes, indien deze uitgewerkt worden in eën slecht (zwak) toneelwerk. Enfin, het is te hopen dat het. volgende uitgenodigd was om deze slachting mee te Munk_spei geen misgreep is, maar een maken, kreeg van Hermans nauwelijks de gcht toneelwerk> dat ook nog in deze tijd gelegenheid deze uitgave te verdedigen. Hij moest zich zelfs ook nog enige felle I aanvallen op zijn zaak laten welgevallen. Te meer daar de in deze Omnibus opgeno men schrijvers al zijn het dan geen litteraire grootmeesters boeiende en leesbare vertellers zijn, was dit een mis selijk gedoe, waarvoor een omroep als de V.P.R.O. eigenlijk geen zendtijd had mo gen geven. Het was bovendien een commer- I HILVERSXJM r 402 m. 7.00-24.00 KRO. ciéle uïtzendmg.dezeanti-reclame, die ^el^ KRQ: 70f) Nieuws. 7.15 Klassieke gram eens een averechts effect zou kunnen heb mofoonmuziek 7 30 Voor de jeugd. 7.45 7,i„ Dnnfnot" te 11.00 Voor de zieken. 11.40 KiassieKe gram vfér^ met een bijdrage .tot "het geldelijk mofoonmpmk. n.SO^deji^luistert, geschenk, dat hij het Rhei aanhieden De grote moppentapper die I Lichte grammoioonmuzie*. ««"ge niete voelt' voor een echt televisie-optreden gen ten behoeve vanijand-^ en Uunbouw. beloonde "ons alvast met enige anekdo-I 12.33 Pianospel met ritmische begeleiding, ten en grappen, gedebiteerd in zijn eigen 12.50 Actualiteiten, 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- cabaret De Franse cabaretiers „Les 3 tennieuws. 13.20 Dansorkest en zangsolis Ménestrels" pasten zeer goed in dit pret- ten. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Klassieke tige Ibo-avondje. Zij werden bijzonder vlot grammofoonmuziek. 14.35 Moderne gram- geïnterviewd door Merel Laseur en lieten mofoonmuziek. 15.00 Schoolradio 15.30 zich kennen als geestige mensen zonder Voor de zieken. 16.30 Wij stellen U voor. pretenties die fijnzinnige, soms poëti- sopraan en piano. 17.00 Boekbespreking sche liedjes zingen. voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor en gram- Met dit Parijse trio brachten de gast- mofoonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 h en Mere) Laseur tenslotte een be- Metropole orkest en zangsolist. 18.20 Bra- zoek aan Tante Leen van de Nieuwendijk, bants halfuur. 185.0 Regeringsuitzending-. Bescherming Bevolking vraagt Uw aan dacht. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Politieke lezing. 19.40 Verzoekpro gramma voor de militairen. 20.25 Sche ring en inslag, letterkundig programma. 21.00 Strijkorkest; lichte muziek. 21.20 Le vensherinneringen, gesprek. 21.35 Ont snapping uit Loevesteyn, een quasi-histo- risch zangspel. 22.15 Het tiende lustrum van de Katholieke Economische Hoge- NAAR AANLEIDING van de in onze t.v.-beschouwing gewraakte „boekhespreklng vart de VPRO, die ons mededeelde, dat deze omroep tot twee keer toe de voorspel. 22.50 Het rozenperk, hoorspel. Kuilenburg gevraagd heeft, of hij bezwaar had tegen de uitzending van deze tele- 23 4Q Naspel 23.55-24.00 Nieuws. de Ar-directeur te kennen hebben gegeven, dat het pro- HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 een kwartier verlengd was De heer Van Kuilenburg die, zo zei hij, recording. Reide keren zou gramma, wat hem betrof, uitgestraald kon worden. Voorts zou, eveneens volgens de VPRO. in een voorbespreking aan de heer Van Kuilenburg zfjn duidelijk gemaakt, hoe deze rubriek zou verlopen. WIJ HEBBEN hierover ook de heer Van Kuilenburg benaderd. Hij zei ons dat de mededelingen van de V.P.R.O.-persdienst „van A tot Z onjuist" waren. Reeds direct na de opname van deze rubriek gaf hij te kennen, dat de heer Hermans hem met de tijd jiad gegeven voor een goede beant woording vati de zeer scherpe aanvallen op het Onjnibus-boek èn op de uitgeverij. Hem zóu toen, van de zijde van de V.P.R.O.-directie, gezefed zijn, dat hij waarschijnlijk ook hetzelfde bezwaar zou h'ebben geopperd, indien de uitzending met Advertentie Zijlstraat 56 Telefoon 11828 In de schilderijententoonstelling in de reusachtige hal van de Kurzaal in Oosten- de „ter gelegenheid van de eerste .-Euro paprijs voor de Schilderkunst trekt het werk van de 32-jarige Rotterdamse schil- deres Trees Suringh zeer veel aandacht. Zij won met drie door haar ingezonden doeken de grote gouden medaille in de ze eerste Europese krachtmeting op het gebied van de schilderkunst. Uit elf Isn- den werden 233 doeken ingezonden. Ook het werk van de Tilburgse kunstschilder Nico Molenkamp dat een zilveren medail le verwierf trekt veel aandacht. Op 26 november marathonuitzending De staatssecretaris van Onderwijs. Kun sten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, heeft toestemming aan één van onze grote omroepverenigingen verleend voor een on afgebroken zendtijd, zowel via T.V. als via radio gedurende maximaal 23 ^uur. in dien de reacties vp.n kijkers en luisteraars dit rechtvaardigen. Deze toestemming werd verleend m ver band met de belangrijkheid van een actie waarmee de AVRO op 26 novembei a.s. 'p-avonds om 20.30 uur in een gezamen lijke radio- en T.V.-uitzending zal begin nen. De uitzending zal een beroep doen op de spontane offervaardigheid van het kij kend en luisterend publiek om te komen tot de stichting van een Dorp voor blijvend lichamelijk gehandicapten, dat in de buurt van Arnhem zal moeten verrijzen en waar deze mensen onder deskundige leiding in een aangeplante zonnige omgeving een eigen leven zullen kunnen leiden. Met de uitvoering van dit project, dat uniek in de gehele wereld is, zal een be drag van vele miljoenen guldens gemoeid zijn, waarvan naar men verwacht dé AVRO-programma's een belangrijk be gin zullen opbrengen. Aan het programma werken vrijwel alle coryfeeën van de kunst zowel met een grote als met een kleine „k" op onbaatzuchtige wijze mee. Mies Bouwman zal de spil zijn waarom dit hele programma zal draaien. Indien, dankzij de reacties van het kijkend en luisterend publiek de volle 23 uur uitge zonden zal worden, blijft Mies Bouwman dit etmaal continue als gastvrouw in de ether. Voor belangstellenden zal de mogelijk heid bestaan het hele programma in het RAI-gebouw a raison van 10,- per per soon bij te wonen. De toegangskaarten, waarvan de op brengst aan de stichting „Het Dorp ten goede komt, zijn nu reeds te bestellen door storting op postgiro nummer 200 van" „Open Het Dorp", Amsterdam. Cultuurfonds Overijsel. Op 10 oktober j.l. is in Zwolle de Stichting Cultuurfonds Overijsel opgericht, die zich ten doel stelt projecten te financieren die voor de ont plooiing van het culturele leven in de pio, vincie Overijsel van belang zijn. Zij doet dit in nauwe samenwerking met de Cul turele Raad voor Overijsel. Het bestuur wordt gevormd door het dagelijks bestuur van de Culturele Raad. onder voorzitter schap van de hee: W. Thomassen, burge meester van Enschede lanastelling te'vinden, dat blijkt wel wat veel gevraagd. Als de dag tevoren ee plaatselijke vereniging een oratoriumuitvoering heejt gegeven, en de leden van d Heemsteed.se Kunstkring vergast zijn geworden op een kamermuziekavond, dan is de wind uit 'te zellen genomen voor de volgende bóót. Dat maakt dan ook, dat „He_ Nederlands Kamerorkest", onder leiding van Szymon Goldberg dat woensdagavond in Minerva Theater concerteerde, een vrij beperkte belangstelling ondervond. Wat tenslotte met bovenstaande motivering niet wil zijn goedgepraat: want er wonen vn het fraaie villa-dorp nog muzieklievende mensen genoeg, die de vorl°e in een concertzaal doorbrachten. Enfin, zij die woensdag met geweest |W, Hebben sen boom en heester en ongecompliceerde DE AVOND begon met een concerto grosso van Handel (b op. 6 nr. 12), waarin de violisten Thomas Magyar en Anne Crowden en de cellist Piet Lentz als c on - certino-vertolkers fungeerden. Dit trio is op zich al goed voor geraffineerd samen spel, doch in de wisselwerking met het warmgetimbreerd orkest kreeg het pas ten volle zijn reliëf. Niet kijken hoe Szymon Goldberg dirigeert of hoe concertino en ripienisten hun rol vervullen, maar met gesloten ogen, zonder in 't minst, afgeleid te worden luisteren naar dat klankschoon. harmonisch muzikaal betoog, naar dat hartelijke Larghetto, dat in zijn variatie plots opwiekt, of naar het consequente lij nenspel van de fugatische finale het be zorgde mij een levendig contact met iets wat onsterfelijk is in de toonkunst. NA DIT nobele stuk mochten we luiste ren naar een vioolconcert van Haydn (no. 2 in G) met Thomas Magyar als solist, die er met fraaie toon glans aan gaf en in een zeer licht.en vlot gespeelde finale het spirituele karakter ervan accentueer de. Met cadenzen in I en II bleef Magyar binnen de perken van het algemene karak ter van het werk, zij het dan gedemon streerd met virtuoze allure. Verder lag de betekenis van de interpretatie op het vlak van het hechte samenspel. STRAWINSKY'S Concerto voor strijkers gecomponeerd in 1946, kwam met zijn gril lige invallen te pas om een bewonderens waardig staaltje van samenspel te tonen. Daarvoor alle respect. Het Is allemaal heel interessant hoe Goldberg het 7- '_n keurensemble realiseert; maar bij die vaststelling blijft het dan hoofdzakelijk ook. Tenminste wat mij betreft. Wanneer men vlak daarop Dworsjaks Serenade voor Strijkorkest in E hoort, geeft dit de indruk dat men een gemecha niseerde stadswereld ontvlucht is en te rechtgekomen in de ongerepte natuur, tus- mensfen, waar de speelman zijn gang gaat en een gezonde lach weerklinkt. En al is dit dan niet het sterkste werk van de Tsjechische meester, men ondergaat het als een verfrissend bad, althans volgens ondergetekende, en dit zeker wanneer men het zo lévendig en effectrijk hoort vertol, ken als dltkeer door het Nederlands Ka merorkést. 4-1 NOG EENS DWORSJAK. De heer Geor ge Robert maakt er mij opmerkzaam op dat ik mij vergist heb. toen ik twee dagen geledpn in ons blad schreef, dat het „Sta- bat Mater" van Dworsjak bij mijn beste weten tot nog toe nooit in Haarlem werd uitgevoerd, want dat zijn vader. Willem Robert het werk in 1899 bij Toonkunst te Haarlem dirigeerde. Overigens wèl tijd, besluit hij, dat het weer eens aan de orde wordt gestéld. J. d. K. Nederlandse kunst in Brussel. „Twin tig Nederlandse Schilders van Nu" is de naam van een tentoonstelling, die van 6 november tot 3 december in het Paleis van Schone Kunsten te Brussel wordt ge houden. De expositie heeft plaats onder auspiciën van het Belgisch-Nederlands cultureel verdrag. De tentoonstelling omvat werken van Karei Appel, Gerrit Benner, Kees van Bohemen, Eugène Brands, Con. stant Corneille, Jef Diederen, Edgar Fern, hout, Jan van Heel, Friso ten Holt, Willem Hussem, Ger Lataster, Lueebert, Jan Meyer, Jaap Nanninga, Anton Rooskens, Pierre van Soest, Gerard Verdijk, Jaap Wagemaker en Theo Wolvecamp. De keuze van de geëxposeerde werken is gemaakt door dr. L. J. F. Wijsenbeek en dr. H. L. C. Jaffé. VPRO 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VA RA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoorimuziek (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 1 i f I (Jc V UUl i a a J ^1 er niets voor voelt een journalist, ot een Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnas- criticus ten bate van zichzelf of van zijn fiek vQor de vrouw. 9.10 Weens Filharmo- zaak te beïnvloeden, ontkende pertinent, niscb orkest. klassieke muziek (gr.) VP- dat hem gevraagd was, of hij bezwaren 1. 10Q0 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor had tegen deze uitzending. De V.P.R.u. dg vrouw. n.oo Voor de kleuters. 11.15 heeft, zo vervolgde hij, alleen gevraagd, gn piano; modeme muziek. 11.40 hoe hij dacht over de inlassing (de mon- Hamrnondorge]Spel. AVRO: 12.00 Licht in- tage) van de close-ups, waarin zijn reac- gtrumentaal kwintet. 12/20 Regeringsuit- ties op het „Ot en Sien -betoog van de ZPndmg. Voor de landbouw. 12.30 Medede- critius Klant waren vastgelegd. Zoals be- ]m£pn t b v land_ en tuinbouw. 12.33 Sport vestigd werd, had de betrokkene hiertegen pn reCreatie, afgewisseld met grammo- geen enkel bezwaar, wat hem tot. eer foonmuziek 13.oo Nieuws. 13.15 Medede, strekt. De heer Van Kuilenburg merkte lingen, eventueel actueel of grammofoon tenslotte op, dat hij bijzonder gegriefd muzjek 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht was door de bijna persoonlijke aanval die ensemb'ie en zangsolist. 14.00 Mezzo-so- de heer Hermans aan het slot van het ge- praan pn piano: volksliedjes. 14.20 Water sprek op hem richtte. van de Helicon, bespreking van letterkun- In een hierna binnengekomen bericht van pn culturele verschijnselen. 14.40 Kerk de V.P.R.O., heeft ds. Van Nieuwenhuyzen orgelconcert 15.00 Licht kwartet met zang- erkend. dat het in deze rubriek, die bedoeld soljsten 15 15 Dieren in en rondom het is „om boek en mens agressief en lel te hui pr0gramma over huisdieren. VARA: benaderen", om een discussie „uit te lok- Dansorkest en zangsolisten. 16.30 ken" gisteravond wel wat al te agressier de zieken. 17.00 Tijd voor teenagers. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nws. 18.15 Licht ensemble met zangsolist. 18.50 Onder het mes. praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 uitgezonden zou hebben, als deheer Van Muziek voor kinderen (gr.) VPRO: 19.30 Kuilenburg geen toestemming had gege ven. Deze omroep houdt dus vast aan de uitspraak, dat uitdrukkelijk om toestem-1 pP^rgt"gCbesTissingen, 'lezing. 20.20 Any- ming is gevraagd^ thing goes, fragmenten uit de Nederland- De heer Van Kuilenburg heeft te ver- dRze musicaL 20.40 Boekbe- staan gegeven, dat hij gaarne welwillend king_ 20 45 Wereld in beweging, lezin- en ernstig bet aanbod van de VPRO gen. VARA: 21.00 Metropole-Show; lichte overweging wil nemen, op (^lt ^^n, te^" muziek. 21.35 Signalementen van het an- recht veroordeelde interview terug te dpre Ik_ documentaire. 22.15 Buitenlands men m een volgende uitzending^ weekoverzicht. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 omroep gaarne knuppels in hokken werpt. m^ek. 23.5^-M.OO Nieuws. ^raa\/Taar ^dto^dtodeUike ^geldingsdrang Nieuws. ™2.03 Lichte muziek. 12.30 kan wel eens tot uitzendinge'n leidén. die Weerbericht SSfi van gfs'teravond°alS ISS en bovendien weinig elegant is toegegaan, Verder wordt medegedeeld, dat de V.P.R.O. deze telerecording beslist niet 13.15 Gevarieerde dio. 15.45 Omroeporkest: moderne muziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte orkestmuziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Amusementsmuziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokro niek. 19.00 Nieuws. 19.40 Volksliederen en -dansen. 20.00 Lichte grammofoonmuziek. 20.35 Theaterkroniek. 21.00 Amusements- deiïngen van het Genootschap Nederland- I orkest en solisten. 21.45 Volksmuziek. 22.00 Frankrijk presenteert het Nederlands Cen- Nieuws. 22.15 Licht ensemble. 22.35 De trum van het Internationaal Theater In- zeven kunsten. 22.55-23.00 Nieuws, stituut in december van dit jaar een acht- Onder auspiciën van de Alliance Fran- gaise en met medewerking van enige af- tal voorstellingen van „Les justes" van Albert Camus. Dit stuk zal worden ge speeld door het gezelschap Les Réalisa- tions Théatrales (directie Roger Colas) in de regie van Daniel Ceccaldi en in de- VOOR DONDERDAG AVRO: 19.30 De één-miljoenste woning, cors en kostuums van Giselle Tanalias. I documentaire. NTS 20.00 Journaal AVRO De voorstellingen, die alle om 8.15 uur 20.20 In AVRO's Televizier. 20.30 Geen s avonds beginnen, hebben respectieve- kunst zonder kennis, documentaire. 21.00- lijk plaats in het Cultureel Centrum „Op 22.40 Vertrouwt U maar op mij, blijspel, gouden wieken" in Den Haag op maandag 10, in de Stadsschouwburg te Utrecht op VOOR VRIJDAG dinsdag 11, in De Rotterdamse Schouw burg te Rotterdam op woensdag 12, in de NCRV: 19.30 Toekomstmuziek, program- Stadsschouwburg te Tilburg op donder- ma over beroepskeuze (deel 2). NTS: dag 13. in de Stadsschouwburg te Maas- 20.00 Journaal en weeroverzicht,. NCRV: tricht op vrijdag 14. in de Stadsschouw- 20.20 Alles draait om moeder, TV-feuil- burg te Groningen op zondag 16, in de leton. 20.45 Riedels en fiedels, Nederlands Stadsschouwburg te Nijmegen op woens- muziekprogramma met Nederlandse ar- dag 19 en in De Kleine Komedie te Am- tiesten. 21.15 Attentie: feiten, die de aan- sterdam op donderdag 20 december aan- dacht waard zijn. 22.00 Ondergronds perso- staande nenvervoer, film-documentaire. 22.30-22.40

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13