Noordhollandse ruiters vieren tijdens weekeinde het gouden jubileumfeest in Aerdenhout Tijdens de tweede set was het gedaan met de hoofdklasser Die Raeckse teg en ZVC: 1-3 Theo Messidor weer eens snelste paard Drie dames van De Blinkert bij de handbaltraining Nog 10.000 kaarten voor interland Zwitserse formatie is nog niet definitief Jack Reynolds overleden Speler werd van bijna België uit 't vliegtuig gezogen Adrie Lasterie op weg naar Australië Kandidaten voor de nationale titels ƒ138.— 19 Haags ijshockey team HIJS Hokij won gemakkelijk Ook jeugd Militairen-SHS: remise 15"10>- Atletico Madrid in derde ronde van bekerwinnaars Schotland behaalde zege op Noord-Ierland: 5-1 Hongarije versloeg Wales Turkse ploeg heeft 3-0 voorsprong op Polonia Kandidaat „Gouden Zweep in Parijs verongelukt Studentenploeg onbeslist tegen Luxemburgers: 2-2 Nuttige oefening voor 't Bonds-zaterdagelftal Iets meer dan een halve eeuw geleden kwa men enkele paardenliefhebbers (sters) on der voorzitterschap van mr. P. Tjeenk Willink tot de oprichting van de vereni ging „De Haarlemsche Manége". Als doel hield deze groep voor ogen het bevorde ren van de ruitersport in de ruimste zin des woord, geconcentreerd op Haarlem en een kleine omgeving. De manége bestaat in naam niet meer, maar als Noordhol landse Ruitervereniging maakt dezelfde vereniging zich thans op dit weekeinde haar vijftigjarig bestaan feestelijk te gaan omlijsten. Eigenlijk behoorde dit reeds op 4 april te zijn gebeurd, doch omstandig heden noopten voortdurend tqt uitstel. Na de oprichting reden de leden voor namelijk in de manége, zowel om het paardrijden te leren 'als om zo nu en dan deel te nemen aan wedstrijden. Vier jaar na de tweede wereldoorlog kwam de jeugdafdeling Fit tot stand. Deze jeugdrui- tervêreniging organiseerde nog datzelfde jaar in Heemstede Nederlands eerste na tionale concours hippique voor de jeugd. Onder de deelnemers(sters) bevonden zich onder andere de prinsessen Beatrix en Ire ne. Van het jaar daarop af hield Fit (zij doet dit trouwens nog steeds) een jaarlijks terugkerend indoor-concours hippique in de Amsterdamse Vondelingmanége, ech ter alleen voor de jeugd tot achttien jaar. Dit evenement staat bekend onder de naam Interclubale. Mevrouw de douairière Barnaart stem de er in 1952 in toe dat haar landgoed Huis te Vogelenzang zou worden gebruikt voor de nationale terreinkampioenschap pen. Direct verpandde zij haar hart aan de paardesport, hetgeen zij deed blijken door het terrein van haar landgoed ieder jaar beschikbaar te stellen voor de cross country. Het jaar daarvoor (1951 dus) had de Noordhollandse Ruitervereniging reeds de landelijke aandacht op zich gevestigd door een nationaal concours hippique m Heemstede op touw te zetten. Later her haalde zij dit nog tweemaal, namelijk in 1960 (Zandvoort) en in 1961 (Haarlem). Laatstgenoemd festijn trok liefst 8000 toe schouwers. Het Haagse ijshockeyteam HYS Hoky heeft woensdagavond in Den Haag met 6-1 gewonnen van de Paisly Mohawks (Schotland). De tussenstanden van de door ruim 2000 toeschouwers bijgewoonde wed strijd waren 2-1, 3-0 en 1-0. Begin dit jaar bestond de vereniging, die 80 seniorleden en 200(1) juniorleden telt, dus een halve eeuw. Veel is er na tuurlijk in de loop der jaren verandeid. Stedelijke bouwplannen dwongen de Haar lemsche Manége indertijd de oude Haar lemse manége aan de Linnaeuslaan te verlaten. Ook een domicilie in Amsterdam l-iep na korte duur bezwaren op. Op dit moment schijnen echter de moeilijkheden te zijn opgelost. Komende zaterdag start om 9 uur s morgens het feestprogramma. Op dat tijd stip gaan tien equipes op de Mariënweide (binnenkort definitief eigendom van de ruitervereniging) in Aerdenhout op twee onderdelen, een dressuurproef, later ge volgd door het springen, duelleren met als. inzet de Zilveren Lucas Bols Kruik. Willy de Geus en Tonnie Eysvogel moeten de be ker verdedigen; aan dit tweetal is dit jaai J. van Tiel toegevoegd. De Geus springt en rijdt eveneens de dressuurproef, terwijl Eysvogel alleen op het laatstgenoemd nummer in actie komt en Van Tiel (twee de tijdens de nationale kampioenschappen springen) zich juist op het springen con Advertentie Koersen in Hilversum De heer J. W. Willemsen in actie. Ook hij zal zaterdag van de partij zijn op het feestprogramma van de jubileren de Noordhollandse Ruitervereniging. Hij start zowel in de samengestelde wedstrijd voor equipes als in het jacht- springconcours. De heer V/illemsen be haalde in '60 en '61 de titel van Neder lands militairkampioen terreinrijden. centreert. Andere jeugdige deelnemers I zijn: Henne Hennes (Santpoort), Jacques Bakker (eveneens Santpoort), Harro Goudsmit (Haarlem) en Wiesje Naessens (Heemstede). De Hunter Midas Cup, de eerste prijs in een jachtspringparcours, valt 's mid dags na half drie te bekampen. Deze wis- selprijs draagt de naam van het reeds ge storven paard Midas dat aan de voorzit ter toebehoorde van de Noordhollandse Ruitervereniging, de bekende scheidsrech- j ter Leo Horn. Pruikemaker beschikt op dit moment over de beker, kan zaterdag ech ter niet van de partij zijn, waardoor de cup waarschijnlijk wel in handen van Lan ce Huet terecht zal komen. Dertig inschrij- I vingen voor dit onderdeel kwamen er tot nu toe binnen. Tijdens het avondprogramma, begin nend om half zeven in hotel Bouwes in j Zandvoort en zeer laat eindigend, volgt de j prijsuitreiking. Na een tamelijk korte nachtrust besluit de Noordhollandse Rui tervereniging de feestelijkheden met een l terreinrit, gepland op één uur met als startplaats Kraantje Lek in Overveen. Voor de centrale handbaltrainin'g op za terdag 17 november in de sporthal Zuid in Amsterdam zijn de volgende speelsters en spelers uitgenodigd: Dames: Annie Klis ters (Swift Roermond), Lenie Opveld (Swift Roermond), Liesje Wiltems (Swift Roermond), Erica Flekken (Swift Roer mond), Nel van Hooff (WLC'DES), Jeanne Buron (WLC/DES), Rina Brands (WCL/ DES), Virginia Engelen (Sittardia), Cis van Emmerik (Heerlen), Lenie van Hoof (De Hazekamp), Dinie Willems (VHVO). Wil Gillissen (Niloc), Gien van Maanen (Ath- leta), Corrie Dolkens (Athene), Wil Giebels (De Blinkert), Ria Samson (De Blinkert), Noortje Bos (De Blinkert), Ineke Boom (AVA), Tjits de Groot (Hygiea), Marjolijn Das (Hygiea), Carla Oldenburg (Hvgiea), Alie WesselsKanne (Zeeburg), Tilly Wil- lekes (Zeeburg), Wil de Mare—Molenaar (Zeeburg), Marianna van Heukelom (Athe ne), Eppie van Heukelom (Athene) en Grave Heine (Athene). Heren: H. Bottefman (Operatie '55), M. Botterman (Operatie '55). P. de Korver (Operatie '55), J. Visscher (Operatie ..5), A. Mastenbroek (Olympia H.), H. Horse- lenberg (Olympia H.), H. Versteeg (Olym pia H.), H. Kuipers (Olympia H.), F. v. d. Heijden (Niloc), J. Ridderbos (Niloc), D. Gillissen (Niloc), P. Verhaar (Niloc) G. Cantelberg (Sittardia). J. Maas (Sittardia), W Rietbroek (Sittardia), R. Flendrie (Sit tardia), J. v. d. Vosse (Aalsmeer), M. Bos man (Aalsmeer), P. Been (Aalsmeer), H. Tromp (Aalsmeer), G. van NoeselI (Switt Arnhem), R. Sampson (Olympia Gronin gen),- R. Boomsma (Meteoor L.). Advertentie Een donkerblauw kamgaren kos tuum behoort tegenwoordig weer bij uw garderobe. Bij praktisch alle gelegenheden kunt u dit kostuum dragen. De prijs kan geen bezwaar zijn. Door onze grote inkoop van blauw kamgaren voor onze uni formen, kunnen wij u een prima blauw kamgaren kostuum leveren voor Komt u eens zo'n kostuum aan passen. U loopt er zo in weg v oeroat Het ziet er naar uit, dat er zondag bij de wedstrijd Nederland—Zwitserland In het Olympisch stadion in Amsterdam niet veel plaatsen vrij zullen blijven. Op het ogen blik zijn er aldus schat de directie van het Olympisch stadion van de 65.000 beschikbare kaarten nog ongeveer 10.000* 'er. Hierbij moet men vooral niet uit het oog verliezen, dat de KNVB ditmaal voor zijn leden weinig kaarten heeft gehad, aange zien de animc voor deze wedstrijd in deze kringen niet groot was. Vorige week woensdag is de voorverkoop begonnen en maandag is de verkoop hard gaan lopen. Dit was dus nog vóór het bericht, dat mel ding maakte van het feit, dat de wedstrijd niet op de televisie zou komen. Het is natuurlijk niet na te gaan of dit bericht er de oorzaak van is geweest, dat het met de verkoop flink is blijven lopen. De duur ste plaatsen zijn reeds uitverkocht. Er_zijn alleen nog zitplaatsen achter de doelen te krijgen en staanplaatsen. Het Zwitserse voetbalelftal, dat zondag in het Olympisch Stadion in Amsterdam tegen Nederland uitkomt, is nog niet defi nitief samengesteld. Bondscoach Karl Rap- pan kampt namelijk met enkele moeilijk heden: doelman Gautschi is wegens druk ke werkzaamheden niet beschikbaar, Bos son (Servette) onderging enkele dagen ge leden een operatie en Weber (Basel) on dervindt hinder van een knieblessure. De ze laatste speler zal alleen worden opge steld indien hij volkomen fit is. De verwachting in Zwitserland is. dat Rappan de ploeg het 4-2-4-systeem zal la ten spelen, in welk geval waarschijnlijk de volgende formatie in het veld zal komen doel: Ansermet (Young Boys); achter: Gro bety, Tacchella, Schneiter (allen Lausanne) en Weber (Basel) of Leuenberger (La Chaux de Fonds); midden: Eschmann (Sta de Frangais) en Kuhn (Zürich); voor: Al lemann (Mantua), Vonlanthen (Lausanne) Pottier (Stade Francais) en Hertig (Lau sanne). In dit elftal zijn dus drie momenteel met voor Zwitserse clubs uitkomende spelers opgenomen. Eschmann en Pottier spelen beiden voor Stade Francais uit Parijs en Alleman verdedigt de kleuren van het Ita liaanse Mantua. •/fit d Betere herenkonfektie en herenmode Zijlstraat 71 (to, Twentse Bank) Haarlem Een foto van Jack Reynolds en zijn echtgenote tijdens de huldiging ter ge legenheid van de 80ste verjaardag van de oud-Ajax-trainer.- Jack Reynolds, een legendarische figuur in het Nederlandse voetbal, is in de nacht van woensdag op donderdag in zijn woning in Amsterdam overleden. Hij werd 82 jaar oud. Reynold, die zelf voetbalde in Manches- ter United, kwam in 1915 naar Nederland, waar hij als trainer in dienst trad van Ajax, na tevoren de Zwitserse club Sankt Gallen te hebben getraind. Hij bleef ruim veertig jaar in dienst van de Amsterdamse club, trouwde een Neder landse vrouw en verliet ons land niet meer. Voor zover bekend was hij de enige club trainer, die ooit door een vereniging werd gepensioneerd. Onder zijn leiding behaalde Ajax acht maal het kampioenschap van Nederland. Na de tweede wereldoorlog heeft hij nog een tijd lang geholpen bij het weer op, gang brengen van het verenigingsleven van Ajax door onder meer de jeugdtrai- ning op zich te nemen. Het Nederlands militair-voetbalelftal heeft woensdagavond op het VUC-terrein in Den Haag met 1-1 gelijkgespeeld tegen de eerste-divisieclub SHS. Pe ruststand van de door ongeveer 4000 toeschouwers bijge woonde ontmoeting was 1-0 in het voordeel van de militairen. De uitslagen van de woensdagavond in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Fokdag-pnjs (1500 m): 1. Bene Amie-B, L29.5; 2. Be Happy,J. 2.— p. 1.10, 1.20, 1. Alpenraaf-S, 1.29.6; W. 21.p. 6.60, 4.20. Robert Deurwaerder, één van de spelers van het Belgische elftal onder 23 jaar, dat gisteren in Plymouth tegen Engeland speelde, kreeg het tijdens de heenreis in de Dakota wat benauwd en had dringend behoefte aan frisse lucht. Zodoende wilde hij de luchtververser aanzetten, waardoor hij echter plotseling meer frisse lucht kreeg dan hem lief was. Robert trok namelijk niet de ventilator open, zoals hij dacht, maar het noodluik en het scheelde weinig of hij viel 2000 meter. De naast hem zittende trainer van het elf tal, Raymond Goethals, kon de speler, die zich nauwelijks realiseerde wat er gebeur de, nog juist vasthouden en in veiligheid brengen. Of het door de schrik kwam, valt niet te zeggen, maar in elk geval verloor België de wedstrijd tegen Engeland met 6-1 „-<•:■ A In de hoofdklasse van de voUcybalcom- petitie gisteren in het Krelagehuis in Am sterdam gehouden moesten zowel de da mes van Die Raeckse als de heren van HVS de eer aan hun Rotterdamse tegen standers laten; ZVC en Concordia hadden beide vier sets nodig om tot winst te ko men. De reserves van Die Raeckse boek ten in de overgangsklasse de volle winst, ten koste van het Wormerveerse VGW. Alliance kwam na een weinig belovend begin toch nog tot een verdiende punten- deling met het Zaanse Sportief, maar OVRA kon het tegen het sterke Molen wiek niet bolwerken. Bij de eersteklassers deden zich geen verrassingen voor. De Blinkert klopte CIO met 15-6, 11-15, 15-9 en 15-8 en de dames van Velox boekten een zeer snelle zege op Set Up (15-7, 15-3, 15-2). Onze Gezellen had vier sets nodig, om tegen HBC 2 tot de volle winst te komen (15-3, 9-15, 15-2 en Hoofdklasser Die Raeckse begon het duel met ZVC veelbelovend. Met de opslag als een voornaam wapen en een goed slui tende verdediging legden de Haarlem mers, die het ditmaal ook zonder Hannie Witkamp moesten stellen, met 15-8 beslag op de eerste set. Ook in de tweede set had de thuisclub, waarin mejuffrouw Cam- menga een goede partij speelde, aanvan kelijk het beste van het spel. Bij de stand 8-2 echter kwam de kentering. Met goed opslaan liepen de Rotterdamsen de achter- stand snel in voor een hoofdklasse-ont moeten speelde de service een te grote rol en vooral mejuffrouw Van Gulik kon daarna tonen over een uitstekende smash te beschikken. Met 11-15 won ZVC de tweede set en de Rotterdamsen gaven het initiatief daarna niet meer uit handen (13-15 en 7-15). HVS toonde technisch nogal wat tekort komingen tegen het Rotterdamse Concor dia. De balbehandeling bij het opvangen van service en aanval liet te wensen en daardoor konden te weinig zuivere aanval len worden opgebouwd, In de eerste sets zagen de Haarlemmers kans dit technische krachtsverschil door grote inspanning vrij wel te nivelleren en zo kreeg men een spannend duel te zien. Met 14-16 legden de Rotterdammers beslag op de eerste set, OFK Beograd heeft de eerste wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tegen het Noordierse Portadown, welke woens dagmiddag in Belgrado is gespeeld, ge wonnen met 5-1. Bij de rust leidden de Joegoslaven reeds met 2-0. De tweede wedstrijd wordt op 21 november in Bel fast gespeeld. Atletico Madrid heeft zich gisteren ge plaatst voor de derde ronde door ook de tweede wedstrijd tegen Hibernian (Malta) voor de tweede ronde te winnen. Zegevier den de Madrilenen op eigen grond met 4-0, in Valetta was hun overwinning beschei dener: 1-0, welke stand reeds met de rust was bereikt. Het Schotse voetbalelftal behaalde woensdagavond in Glasgow een 5-1 zege op de ploeg van Noord-Ierland. De rust stand van deze ontmoeting, die telde voor het kampioenschap van Groot-Brittannië, was 1-1. In Boedapest is woensdag de interland wedstrijd tussen Hongarije en Wales in een 3-1 zege voor Hongarije geëindigd, na dat de Hongaren bij de rust reeds een 2-1 voorsprong hadden. De wedstrijd gold als eerste in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landenteams. Bulgarije heeft in Sofia een 3-1 overwin ning (rust 0-0) behaald op Portugal in de eerste wedstrijd tussen beide ploegen voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landenteams. In Istanboel heeft Galatasaray gisteren de Poolse kampioen Polonia met 4-1 ver slagen. Bij de rust was de stand in de ont moeting, de eerste in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, reeds 2-1 in het voor deel van Galatasaray. De eerste wedstrijd tussen Esbjerg (De nemarken) en Dukla Praag voor de tweede ronde die woensdag in Vejle is gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel: 0-0. De tweede wedstrijd wordt op 14 november in Praag gespeeld. De volleybalcompetitie Gregor-M. W. k. 3.40. Stamboek-prijs (2040 m): 2. Zarak; 3. Anne Emilie. 3.80; cov. 6.90; k. 21.60. Prijs van de jaarlingen-show, 1ste afd. (2000 m): 1. Zilo, 1.25.— 2. Zadkme; 3 Arion U7 9 40 nl 1 60 1.20, 1.70; COV. 9.10; k. 5.3U. Prijs van de Jaarlingen-show, 2de afd. (2000 m.J: 1. Zambonl, 1.26.9; 2. Zignor van H J Zelda's Happiness; w. 6.—; p. 1-80, 1.40, 1.30 C°Grote prijs van de Gooi- en Eemlander 1, lste afd. (2000 m): 1. IJsl0Per' 3. Yolanda van Oranje. W. 2.—, p. 1.40, 1.70. J.4U, C°Grote 'prijs van de Gooi- en Eemlander 1. 2de afd. (2000 m): 1 Zibello Hanover K. 1.26.5, 2. Xylander V; 3. Ypermoron. W. 7.70. p. 3.10, 2.50. CGro4te_prUs van'de Gooi- en Eemlander 2 (2000 m)' 1. Theo Messidor, 1.22.1; 2. Un Gamin. 3. Very Nice. W. 1.90: pi. 1.40. 3.50, 1.70; cov. 22.90. k Keuringscommissie-prijs (2000 m): 1. Azalea B 130.2:; 2. Astor W; 3. Agatha Hollandia. W. 12. pl. 1.70. 1.30. 1.50; cov. 4.70; k. 20.90. Kampioenen-prijs (1600 m): l- Xylon S 2. Youthful Nora Spencer; 3 Wise Guy. W. 4. p], 4.80. 1.90; cov. 3.90: k. 9.80. Totalisator-omzet f 137.905.—. De 39-jarigé Australische jockey Neville Sellwood, die dit jaar reeds 102 ^win ningen behaalde, is woensdag tijdens de ren om de Prix de la Heziere op de ren baan van Maisons-Lafitte verongelukt. Kort na de start kwam zijn paard. Lucke Seven in een bocht ten val, zonder overi gens door de concurrenten te worden ge hinderd. Sellwood gehuwd en vader van drie kinderen - kwam onder het paard terecht en liep door het gewicht van het paard dermate zware inwendige kneuzin- -1.4 u:; Urtv.4- /4a Gistermiddag is het 18-jarige Naardense zwemstertje Adrie Lasterie met een DC 8 van de KLM van Schiphol naar Sydney vertrokken. „Ik blijf er tot maart 1963", zei Adrie voor haar vertrek. Gedurende deze 5 maanden zal zij als hulp in de huis houding werken bij de buren van Forbes Cariile, de Australische zwemtrainer, die enige tqd geleden uit ons land vertrok na de Nederlandse topzwemmers en -zwem sters te hebben getraind. „Ruim twee weken heb ik geen bad van binnen gezien", vervolgde Adrie. „Door de pokken-injectie was het mij verboden te gaan zwemmen. Vandaag heb ik voor het eerst sinds de inenting weer een paar baantjes gezwommen". Adrie gaat zich on der de hoede van Cariile toeleggen op de wisselslag en de vrije slag op de midden- afstand. Van het trainingsschema kon zij nog niets vertellen. Op Schiphol werd zij uitgeleide gedaan door haar vader en moeder, haar 2 broer tjes, de 14-jarige Peter en de 8-jarige Jan en enkele tantes, alsmede haar trainster mevrouw Wil van Breukelen. Onder aan de vliegtuigtrap nam Adrie hartroerend af scheid van haar moeder en trainster. Ter wijl de tran.en haar over de wangen big gelden. vroeg zij de aanwezige fotografen of zij nu voldoende naar de wuivende fa milieleden op de ballustrade had gezwaaid. gen op, dat hij kort daarna overleed. Door zijn grote aantal overwinningen was Sell- wood Kandidaat voor de „Gouden Zweep I Het afscheid van haar moeder viel Adrie Lasterie gistermiddag zwaar. maar fraai verdedigend werk van Koning stelde de Haarlemmers zowaar in staat weer op gelijke voet te komen (15-13). In de derde en vierde sets wreekte de grote krachtsinspanning van HVS zich echter. De druk van de Rotterdammers, die zowel aanvallend als verdedigend een uitsteken de indruk maakten, werd steeds groter en met tweemaal 5-15 ging HVS kansloos ten onder. Ook OVRA weerde zich aanvankelijk ge ducht tegen de sterke Molenwiek-ploeg, maar hier bezweek de Haarlemse verde diging in de loop van de tweede set onder de Zaanse druk (13-15, 9-15 en 1-15). Bij Alliance-Sportief was het tegendeel het ge val. De Zaandammers deelden hier tij dens de eerste sets de lakens uit en met Oene.i (ex-Czaar Peter) als sterkste troef werd het eerste winstpunt snel bereikt (9-15 en 8-15). De gasten meenden het daarna wat kalmer aan te kunnen doen en dat gaf Spee c.s. de gelegenheid zich aan vallend te laten gelden. Wij hebben al meer kunnen vaststellen dat de aanval bij Alliance zeer sterk is en dat bleek ook nu weer. De gebroeders Koenders. Spee en Kuhlmann sloegen er zo geducht op los, dat Sportief er niet meer aan te pas kwam en de bakens ook niet meer kon verzetten. Met tweemaal 15-3 kwam Alliance dus nog tot een verdiende verdeling van de punten. De reserves van Die Raeckse 2 speel den een rustige wedstrijd tegen VGW. De Haarlemse ploeg demonstreerde een dui delijke technische meerderheid en liet zich ook door een nederlaag in de derde set niet van de wijs brengen (15-11, 15-6, 13-15 en 15-4). De dames Slurink, De Vries. Cammenga en Roosendaal kwamen gister avond zowel voor Die Raeckse 1 als voor het tweede binnen de lijnen; volgende week moeten deze teams voor uitwedstrij den zeer verschillende richtingen uit en wordt net voor de rood-witten dus moei- 'ü'e uitslagen: dames: Die Raeckse-ZVC 1-3; Die Raeckse 2-VGW 3-1; Set Up-Ve- los 0-3; HBC 2-Onze Gezellen 1-3; Set Up 2-HBC 5 3-0; Triumph-HSVC 3-0. Heren: HVS-Concordia 1-3; OVRA-Mo lenwiek 0-3; Alliance-Sportief 2-2; CIOS- De Blinkert 1-3; Set Up-PSCB 3-0; WIK 2- HBC 2 0-3; PSVH 2-PWN 2 2-2; CIOS 2- OVRA 4 3-1HVS 3-OVRA 3 3-0; Set Up 2- Alliance '22 0-3; JBS-Triumph 2-2; De Blinkert 2-Topscore 2-2. De wedstrijd tussen de studenten-voet balelftallen van Luxemburg en Nederland, woensdag in de hoofdstad van het Groot hertogdom gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel: 2-2. Alle doelpunten werden in de tweede helft gescoord. Het Bonds-zaterdagelftal heeft woensdag in Den Bosch met 4-1 verloren van de tweede-divisieclub BW. De ruststand was 2-1. De ontmoeting, die door 1500 toe schouwers werd bijgewoond, stond op be hoorlijk peil en betekende een nuttige oefening voor de zaterdagploeg. Het eni ge doelpunt voor het bondselftal werd in de eerste helft gescoord door midvoor Bosma (VVT). Turnen Tot de halve eindstrijden van de nationale kampioenschappen keurturnen (KNGV), die op zondag 11 november in Zwolle worden gehouden, zijn de volgende turners en turnsters toegelaten: Dames: G. van Essen, M. de Hartog en C. Panhuis (district noord), M. de Nooyen, C. Muller en W. Vreeke (district zuid), G. W. Sanders, G. B. Moen, G. Norder en G. Hengeveld (district oost), G. Belmer, N. van Bekkum, E. Degger, A. van Soolingen, H. Zwart en C. Kip (district west 1), R. Rietveld (kampioene 1961), F. van Deursen, N. van Zetten, C. Bal, C. C. de Geus en S. Russner (district west 2). Heren: W. Jaegers (kampioen 1961), M. Biscioni, N. Valkenburg, J. Blits, H. Kaaks, E. H. J. Pruys, G. Salle, H. de Groot, A. van Noord, C. Lammers, J. Regien, G. van Geet, G. ten Bos, P. Vermeersch, J. v. d. Berge en W. Deppe. Het aantal behaalde punten van deze halve finales tellen als beginstand voor de eindstrijd. De eindstrijd heren is zondag 2 december in Enschede en die van de dames zondag 9 december in Den Haag. VOETBAL. Woensdag is in Padua de eerste ontmoeting gespeeld tussen de club van die naam en SC Pees Dozsa (Honga rije) voor de halve finales van de inter- totocompetitie. Padua zegevierde met 43 na een 21 voorsprong bij de rust.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19