Kijk Uit had tegen Schaakmat zijn lesje goed geleerd 7-3 Nuttige St. Nicolaas geschenken COR OLY EXAMENS Klaprooscollecte Bruin water Sint Maarten Gevonden Gevaarlijk kruispunt Niet doen STOFZUIGERS JUBILEUM VERKOOP Blok speelde weer eens bar riskant Kort IJmondnieuws Wegens enorm succes Zie NU reeds onze etalages vol met voor AUTOMOBILIST, MOTOR- en SCOOTER RIJDER, BROMFIETSER en WIELRIJDER BREESTRAAT 108 BEVERWIJK St. Eloy viert feest Faillissementen DONDERDAG 8 NOVEMBER 1962 s Met een schitterende overwinning op Schaakmat (Noord Scharwoude) heeft de IJmuider schaakclub Kijk Uit duidelijk gemaakt dit seizoen nog wel degelijk een woordje te willen meespreken in de strijd om het kampioenschap van de NHSB. Men maakte deze keer niet de fout als onlangs in Haarlem tegen VHS 2, wkar men min of meer met de gedachte achter de borden plaats nam een walk-over te kunnen ma ken. Tegen Schaakmat toonde het team de 5-5 les uit Haarlem te hebben geleerd en vatte van meet af aan de strijd serieus op. Het gevolg was een sterk spelend tien tal dat zich alle moeite getroostte een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Hoewel de bezoekers beslist niet slecht voor de dag kwamen, speelde Kijk Uit zich al vrij snel naar een gunstige positie. Höl- scher had een rivaal te bestrijden, die de IJmuidenaar al snel toestemming gaf de kwaliteit te veroveren. Hoewel hij daarna de stelling op slot probeerde te doen, kon Hölscher door welgekozen zetten een door braak bewerkstelligen. Hetzelfde had in middels Blok gedaan die weer een onna volgbaar riskant spelletje speelde, ^le kwa liteit achter kwam, maar met vele takti- sche wendingen zijn tegenstander van de wijs bracht en als eerste scoorde (1-0). Wolters had aan bord 2 voortdurend een licht initiatief, maar zag .geen kans verder voordeel te behalen (ljA-'/a). Vrijwel ge lijktijdig rondde Wijdoogen een evenwich tige partij vredelievend af (2-1). De Jong kwam met zwart spelend wat gedrongen te staan. Hij pareerde echter een vijandelijke aanval en sloeg meteen hard terug. Er werd een pion buit gemaakt en toen op de laatste zet voor de tijdcontrole een tweede volgde, staakte zijn rivaal de strijd (3-1). De IJmuidenaren zaten toen in goed vaarwater, want ook Hölscher besloot zijn gunstige partij zonder veel omhaal met een zege (4-1). Nog groter werd het verschil toen Van Nieuwenhuizen een voortdurend gelijk opgaande partij nieuw leven inblies met een gevaarlijke actie. Bekwaam spe lend plaatste hij zijn rivaal met dame en paard voor het feit de dame te verliezen of mat te gaan (5-1). Doornenbal had toen zijn steeds iet? beter staand duel niet ge heel naar wens kunnen afronden. Met een kwaliteit tegen een pion meer leken zijn kansen gunstig, maar sterk tegenspel van de Schaakmat-speler hield de partij le vendig. Bij het afbreken bleek de partij remise (51/a-l1/2). Ook de partij van Kistemaker kwam op remise uit zonder dat één der spelers erin was geslaagd enig voordeel te behalen (6-2). Aan het eerste bord vergiste Walda zich, hetgeen hem een stuk tegen een pion kost te. In razende tijdnood slaagde de Kijk Uit voorvechter er zelfs in een tweede pion voor het stuk te krijgen, maar bij het af breken was zijn stelling toch nog van dien aard dat men besloot het punt Schaakm'at toe te kennen (6-3). Op hun beurt gaven de gasten toen de partij aan het tiende bord gewonnen, waar Gordijn zijn rivaal welis waar geen materiaalwinst had kunnen af dwingen, maar een zodanige stelling had opgebouwd dat bij voortzetting der partij de balans toch ten gunste van Kijk Uit zou doorslaan (7-3). De volledige uitslag was: Kijk Uit— Schaakmat: bord 1. Walda—Krijgsman 0-1; 2. WoltersKaan remise; 3. De Jong Kloosterboer 1-0; 4. Wijdoogen—van Hout remise; 5. Blokde Ruiter 1-0; 6. Kiste maker—Groot remise; 7. Van Nieuwen huizenLimmen 1-0; 8. HölscherSlot 1-0; 9. DoornenbalKroon remise; 10. Gor dijnBarsingerhorn 1-0. Totaal 7-3. Kijk Uit moest het deze wedstrijd zonder Lan- gedijk en Mees stellen. De tunnelbouw in Amsterdam Noord: De onderzijde van de stalen mantel, die de tunnetsegmenten omgeven, wordt aan de buitenzijde zorgvuldig met roestwerende kunstharsverf geschil derd Deze behandeling wordt drie maal achtereen uitgevoerd. Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie Wl C I# P D RKTFLBIH I d W L K TELEFOON 42tt Sparen. In oktober werd bij de Nuts- spaarbank Velsen ingelegd 696.014,03 en uitbetaald 662.485,95. Er was dus een spaaroverschot van 33.528,08. Vanaf 1 januari tot en met 31 oktober bedraagt het spaaroverschot f 1.212.988,35. Over dezelfde periode van het vorige jaar was dit bedrag 1.048.658,03. GROENTEPRIJZEN. Beverwijk. 7 november: andijvie 1222 cent. sla 4—10, bloemkool 2262, tomaten 3485. prei 1233, spinazie 34—76, bos- peen 1834, waspeen 1326, groene kool 8—16. Advertentie is onze verl fc'd tot en met A.S. ZATERDAG Ziet onze speciale etalage Advertentie BREESTRAAT 12 BEVERWIJK In het tot de laatste plaats aan toe bezet KS.A.-gebouw heeft de Katholieke Me taalbewerkers Bond „St. Eloy" woensdag de eerste van enige jubileumavonden ge houden. ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Beverwijkse afdeling. Voorzitter P. Mulder feliciteerde nog eens penningmeester F. Sprengers met diens pauselijke onderscheiding. Voorts deelde hij mede dat de afdeling Beverwijk een jaarlijkse actie gaat houden to steun aan de vakbewegingen in de ontwikkelings landen. De leden werd voorgesteld om naast hun maandelijkse contributie 10 cent extra te betalen. Doen alle leden dit dan kan „St. Eloy" een bedrag van f 1200, afdragen. Dit voorstel werd door de aan wezigen met een warm applaus begroet. De heer Mulder uitte de wens dat ook de andere vakbonden dit zullen overnemen. De feestavond werd verzorgd door onder andere Johnny Kraaykamp, Frans Vrolijk. „The Wico's", de Kame's e.a. Delft. Ingenieursexamen voor elektro technisch ingenieur: G. Baak, H. G. M. Bennis, R. Bruijnesteijn (allen Den Haag), W. Dik (Gouda), J. A. van Dongen (Voor schoten), J. Doting en Han Hok Lioe (beiden Delft), G. H. Heebels (Balkbrug), B. H. Hylkema (Hilversum). J. P. Jager Bruining (Den Haag), R. Kemner (Utrecht), P. B. Kuin (Den Haag), A. G. J. Kurstjens (Te- gelen), F. Labaar (Den Haag), T. J. H. van Laer (Roermond), H. A. M. Landuijt (met lof) (Sittard), L. B. van der Lem (Den Haag), W. van Megesen (Voorburg), P. J. H de Pree (Veenendaal), H. G. J. Ras (Apeldoorn), H. J. Rieter (Valkenswaard). J Rozenboom (Nijmegen). J. H. B. Teu- nissen (Rotterdam). P. Vardy (Amstel veen), J. Wagenmakers (Wassenaar), B. S. Warlich (Hilversum), H. R van Wijk (Gro ningen), D. T. Wi.jnands (Delft), J. H. Zier (Den Haag). Ingenieursexamen voor natuurkundig ingenieur: J. A. J. Biemond (Eindhoven), F.&R. Bogstra en A. van den Bos (beiden Rotterdam), F. v. DumouJin (Wassenaar), P. D. W. Geerling, J. C. M. Hartmann, W. B. Hoenderop (allen Rotterdam), A. N. de Jong (De Lier), J. M. Joosten (Arnhem), L. C. J. M. de Cock (Tilbur g). F. A. M. M. van Meel (Hilvarenbeek), H. G. Mueller (Den Haag), H. Nienhuis (Eindhoven), Oei Thiang Liang, H. J. v. Ouwerkerk, C. L. A. Pols (allen Rotterdam), J. H. Rietman (Haarlem), F. Slijkoord (Bussum). B. van der Sijde (Delft), F. Tuinstra (Assen), B. de Vrijer (IJlst). Ingenieursexamen voor scheepsbouw kundig ingenieur: W. C. Thijssen (Over- veen). j v - Kandidaatsexamen voor geodetisch in genieur: J. G. Molnar (Rotterdam), C. H. H. School (Kampen), H. C. Zorn (Den Haag). Kandidaatsexamen voor elektrotechnisch ingenieur: M. S. A. E. R. Afifi (Rijswijk, Z.-H.), H. Blok en E. F. M. Butter (beiden Rotterdam), P. Graven (Den Haag), J. P. Naber (Delft), D. C. Schram (Den Haag). Kandidaatsexamen voor scheikundig in genieur: E. Lammertink (Deventer), L. de Lavieter (Den Haag), J. L. Vahl (Delft). Kandidaatsexamen voor natuurkundig ingenieur: T. Beetstra (Dokkum), J. H. van Bemmel (Bolnes), J. I. Boukema (Delft), P. C. J. Coremans (Hoogerheide), C. H. M. Gottman (Rotterdam), C. C. Homs (Zwijn- drecht), L. C. Menting ('s-Heerenberg), A. Netten, Oei Thian Liang, J. A. van de Poel (allen Rotterdam), J. van de Polder (Amsterdam), S. Radelaar (Den Haag), J. W. Veerman (Eindhoven). D. J. Verel (Den Haag), J. Vermeulen (Eindhoven), A. de Voogd (Breukelen), G. H. Wieneke (Delft). Kandidaatsexamen voor metaalkundig ingenieur M. Huizinga (Den Haag). Leiden. Kandidaatsexamen Franse taai en letterkunde A. B. Kremer (Den Haag). Doctoraal examen geneeskunde R. F. Engelen (Den Haag), F. H. Huibregtsen (Leiden), Ch. Th. de Koning (Rotterdam) en H. D. Meijer (Den Haag). Semi-artsexamen A. H. Labruyere (Voorburg), H. Maas Geesteranus (Bilt- hoven). C. E. van Marle (Hilversum). P. C. J. Versteeg (Dordrecht), J. C. M v. d. Vy- ver (Leiden), A. J. M. v. d. Werf (Nij megen) en H. J. Werre (Santpoort). Artsexamen mej. H. E. van Joost (Den Haag) en M. v. d. Vliet (Leiden). UUdBUidUUU Kennemer DE VARA-SPEELGOED ACTIE Sinds december het hele jaar door, heeft aanvankelijk één avond per week, de laat ste tijd twee of meer avon den, licht gebrand in de werkplaats van de gemeen telijke reinigings- en plant soenendienst aan de Velser- öuinweg in IJmuiden. Op deze avonden waren mannen van genoemde dienst bezig hun vrije tijd in dienst te stellen van het kind. Zij doen oat al vier jaar. In het kader van de VARA-speelgoedactie maken de heren C. Dam, Z. van Dijk, Chr. Oosterhoorn, H. de Noort, G. Wessel, J. Mark. J. Bogaert, L. Aproot, H. Alders, G. Bulte en Joh. Böhm van oud speelgoed nieuw. Zij zijn gespeciali seerd in het opknappen van gebruikte autopeds. Met Sint Nicolaas zullen 75 van deze voertuigjes uit Velsen hun weg naar de kindertehuizen in het hele land vinden. Die vragen er al om. De heer Henk te Noort werkt voornamelijk thuis. Hij maakt het overige speel goed, zoals pakhdizen, pop penwagens, autootjes enz., thuis weer voor gebruik in orde. Ook de andere werkers hebben elk een bepaald on derdeel van het werk onder banden. Zo kan er hard wor den opgeschoten. Ieder jaar krijgen de heren meer mede- v/erking van het publiek. Soms loopt het werkelijk storm. Geld voor het beno digde materiaal wordt inge zameld onder het gemeente- personeel, door middel van intekenlijsten. De opbrengst Amsterdam (G.U.). Doctoraalexamen rechten mevr. E. A. Rudelsheim-Nanninga (Amsterdam). Kandidaatsexamen politieke en sociale wetenschappen mej. C. Boogert en A. de Swaan (Amsterdam). Amsterdam (V.U.). Kandidaatsexamen theologie A. Brouwer (Molenaarsgraaf). Doctoraalexamen economie R. Norg (Dinxperloo, Gld.), L. Heida (Den-Helder), J. G. A. Overgauw (Den Haag), R. Zuidema (Amstelveen). Kandidaatsexamen economie J. G. Muy- sert (Amsterdam), A. J. Rienks (Rotter dam). Doctoraalexamen politicologie W. F. H. Smeenk (Marienberg, Ov.). Doctoraalexamen notariaat H. M. Krans (Meppel). Kandidaatsexamen sociologie Tj. de Boer (Deventer)^ Eindhoven. Kandidaatsexamen scheikun dige technologie C. A. L. Peersman (Roer mond). H. J. A. van Helden (Eindhoven), J. M. H. Gielen (Gulpen). Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van J. A. Grimminck, kruide nier, te IJmuiden, Lange Nieuwstraat 133 uitgesproken op 15 december 1959. Wegens gebrek aan baten werd opge heven het faillissement van Modehuis Wessling te Haarlem, Rijksstraatweg 539, en haar vennoten: J. Wessling en H. J. Wessling, beiden te Alphen a. d. Rijn, Pr. Irenelaan 56 en W. S. Wessling te Haar lem. Leidsevaart 92. Bij arrest van het Gerechtshof te Am sterdam is na hoger beroep vernietigd het vonnis van de rechtbank te Haarlem van 17 juli, waarbij A. P. B. Koenen te Bad hoevedorp, Nieuwe Meerdijk 31, in staat van faillissement is verklaard, met benoe ming van mej. mr. J. M. Moll van Cha- rante te Haarlem, tot curatrice. was deze keer ongeveer ze venhonderd gulden, waar mee men de onkosten volle dig kan dekken. Onderdelen voor de stepjes moeten wor den gekocht. Vooral nieuwe voorspatborden, want de oude zijn door het op- en af rijden van trottoirs dikwijls deerlijk beschadigd. Voorts worden alle autopeds voor zien van nieuwe bandjes en geverfd in de Velsenke kleu ren: blauw en geel. Sikkens verschaft de lak gratis. De heren leggen thans de laatste hand aan het werk. Desnoods gaan zij de hele c.ig door, want alles moet maandag per vrachtauto npar de VARA in Hilversum, die verder voor de distributie zorgdraagt. De medewerking van het publiek blijkt hieruit, dat overtollig speelgoed niet. meer buiten naast het vuil nisvat wordt gezet. Dan zou hét gauw verdwenen zijn. Men belt nu liever de reini gingsdienst op, die het dan afhaalt. Men wacht ook wel tct de vuilnisauto in de straat komt en levert het speelgoed dan persoonlijk af. Ongetwijfeld zullen velen nieuwsgierig zijn naar de huidige toestand van het speelgoed dat door hen is geschonken of met hun gel delijke hulp is opgeknapt. Nu, zaterdag van 14.30 tot 18 uur en zondag van 10.30 tot 18 uur kan men de als nieuwe autopeds en het prachtige speelgoed gaan be kijken in de kantine van de reinigingsdienst, Velserduin- weg 127. «|)0M!M^^ Veel Velsense huisvrou wen maken zich de laatste tijd ongerust over de kwali teit van het leidingwater. Vooral 's ochtends vroeg pleegt er nog al eens water .net een roestkleur uit de kranen te stromen. Hierover hoeft men zich niet ongerust te maken. Het gemeentelijk waterleidingbedrijf heeft enige tijd geen kans gehad de buizen van het leidingnet te reinigen, en wel doordat de watervoorraad te beperkt was. Nu is er weer voldoen de water om ook de buizen weer schoon te maken. Dit gebeurt" altijd in de nacht. Er blijft dan vaak wat meer ijzerhoudend water in de lei dingen ovep, dat 's morgens wegspoelt. Dit water is voor consumptie volkomen ge schikt. Alleen als men wil wassen verdient het aanbe veling de kraan even te la ten lopen. Mr. J. C. Bührmann, bur gemeester van Velsen. be veelt de Klaprooscollecte als volgt bij de burgerij aan: Een dezer dagen zal in de gemeente weeer de bekende Klaproos-collecte van de Stichting Nederlands Oor logsgraven Comité worden gehouden. De doelstelling van het Ne derlands Oorlogsgraven Co mité zal de meesten uwer wel bekend zijn. Het Comité belast zich met de adoptie ven de zich in Nederland be vindende graven van geal lieerde militairen, die tijdens de tweede wereldoorlog in ons land hun leven lieten. Het verstrekt familieleden van deze militairen tege moetkomingen in de Kosten van een bezoek aan ligt graf en zorgt voorts voor aanvul lend onderhoud (voorzien van bloemen e.d.) van de graven. Wanneer u weet, dat in ons land meer dan 30.000 geallieerde soldaten hun laatste rustplaats heb- 'ben gevonden, zal het u dui delijk zijn. dat daarmede aanzienlijke bedragen ge moeid zijn. Het is goed, dat wij van tijd tot tijd nu weer door deze collecte bepaald wor den bij onze plichten ten op zichte van hen, die vielen voor de vrijheid van ons va derland. Wij vergeten zo ge makkelijk de offers, die ge bracht moesten worden, op dat wij een toekomst zouden hebben. Er zijn zo veel be langrijke zaken, die onze aandacht vragen. Het leven gaat verder en de oorlogs- Aanstaande zondag is het Sint Maarten. Dat was een aantal jaren geleden ook het geval. Toen kwamen de kinderen zowel op zaterdag als maandagavond aan de deuren, omdat zij niet wisten waaraan zij zich moesten houden. Ook de moeders wisten dit niet. Wij raden de jeugd aan het Sint Maar tenfeest zaterdagavond te vieren, net als de Beverwijk- se kinderen. Dat .zou iedere verwarring voorkomen. jaren liggen al weer zo ver achter ons. Het gevaar is er, dat onze offerzin gaat ver flauwen, dat het ons moeite gaat kosten om de dank baarheid die wij na de be vrijding voelden jegens hen, die hun leven voor ons of- ierden, te blijven tonen. En toch mag dit niet zo zijn. Wij hebben een ereplicht ten op zichte van de geallieerden, die in onze bodem rusten en teganover hun nabestaanden. Gelukkig heeft het Neder landse volk steeds blijk ge geven zijn plicht in deze te verstaan. Daarom hanteert het Nederlands Oorlogsgra ven Comité ook dit jaar weer met vrijmoedigheid de col lectebus. Van harte hoop ik, dat het Comité er weer in zal slagen de nodige midde len bijeen te brengen en dat Velsens bevolking daarin een belangrijk aandeel zal heb ben. De burgemeester van Velsen, mr. J. C. BÜHRMANN Van 13 tot 19 oktober wer den in Velsen de volgende voorwerpen gevonden: da meshandschoen, wieldop met sierrand, portemonnee met inhoud, hondje, armband, kinder driewielertje, sleutels, heren armbandhorloge, ka- belslot, teddybeer, kinder- bril, pak inhoudende kleding, bijl, rijksdaalder, dames rij wiel, springtouw, zilveren gulden, hoofddoek, kinder- ring met steentje, bankbiljet van 10, poesje, autoped, aktetas met inhoud, hengel, zwembroek met handdoek, riem met speelgoedpistool, pakje inhoudende kousen, damesbril in etui, halsket ting, kinderjasje, jongens- trui, bordje eigen weg en een dasspeld. Van 27 oktober tot en met 2 november werden in Vel sen de volgende voorwerpen In de IJmuidense Radar- srraat, bij het kruispunt met de Planetenweg, staat een overbodig verkeersbord. Het is het bord: gevaarlijk kruis punt. Een meter of ze* ver der op de hoek van de straat is aan een lantarenpaal het bord nadering voorrangsweg bevestigd. Nu kunnen we ons voorstellen dat er lieden in het verkeer zijn, die al- gevonden; portemonnee met inhoud, 2 metalen clips, gasaansteker, vest, dames rijwiel, herenpplshorloge, ak tetas met inhoud, kanarie, huissleutel, autoped, combi natie van achter- en stop licht, leren want, étui inhou dende een rozenkrans, munt biljet van 10.—, driewielig kinderfietsje, kinderschoen- te, 1 pr. rolschaatsen, school- étui, olietrechter, jongens petje, damespolshorloge, doosje afbijtmiddel, dames handschoen, damesring, re genjas, voetbalschoen, een geldsbedrag, bankbiljet van 10.i autoped, bril en enige honden. Inlichtingen over deze 'ge vonden voorwerpen kan men dagelijks krijgen bij - bet- hoofdbureau van politie in IJmuiden-oost. De daar ge deponeerde voorwerpen kan men elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur af halen. Tegenwoordig hebben IJmuider jongetjes een nieu we methode om voor niks de thuiswedstrijden van Storm vogels en VSV te zien. Ter wijl twee van hen op de uit kijk staan, knipt een derde met een nijptang een gat in de omrastering aan de oost zijde van het hoofdveld van Schoonenberg, achter de staantribune. Daarna wrin gen de ventjes zich door de gemaakte opening. Het is voor de suppoosten ondoen lijk dit euvel afdoende te be strijden. Er zijn trouwens ook ouderen die zich op een dergelijke illegale wijze toe gang tot de tribune verschaf fen. Er wordt op deze wijze iveel schade aan het sport park aangericht en ook derven de verenigingen hun toekomende entreegelden. Vele Stormvogels-supportjes brachten afgelopen zondag de Vitesse-doelman zodanig van de wijs door het gebruik van toeters en rotjes, dat deze de hulp van de scheids rechter inriep. Siem de Graaf aanvoerder van Stormvogels, moest daarop de jeugd kal merend toespreken. De jon gens moeten er rekening mee houden dat de scheidsrechter de tribune ook had kunnen laten ontruimen. Deze zelfde scheidsrechter heeft overi gens tijdens de wedstrijd StormvogelsVitesse liefst drieënveertig keer moeten fluiten voor een overtreding. Daar hebben wij de on schuldigste overtredingen, zoals buitenspel, niet eens bijgeteld. leen letten op het eerste bord. Zij nemen dus voor rang op het van links ko mende verkeer op de Plane tenweg, die een voorrangs weg is. Dat het bedoelde kruispunt gevaarlijk is, is buiten kijf. Het verdient daarom onzes inziens aanbe veling het bord gevaarlijk kruispunt weg te halen en aan de lantarenpaal in plaats van het bord nadering voor rangsweg het bord stop, voorrangsweg te bevestigen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5