Raad Velsen snel door agenda van negentien punten heen wint vandaag PHILIPS TV? Ph. de Koning Patio-school is bijna gereed Operaconcert in IJmuiden-Oost Haarlemse Politierechter Klokkenactie voor Petruskerk bracht reeds drie mille op Plannen voor kanaalverbreding in Beverwijk op papier gereed BENDER Kort IJmondnieuws Havenberichten A Tweedjassen Regenjassen Gostuums Sportcombinaties ifiiir ■H«ï Die twee zijn het roerend eens... Heren en Jongens 1000 en stuks DONDERDAG 8 NOVEMBER 1962 1937 1962 P. Zwmnstvijk Kort nieuws Kort geding over beslag op gelden Stichting Wereldploegwedstrijd scipio Kerkelijk nieuws s Advertentie „In Velsen komen we met Sint Nicolaas maar tot de drempel van de winkels", al dus woensdagavond burgemeester mr. J. C. Bührmann tijdens de gemeenteraadsver gadering. Hij zei dit in antwoord op vra gen en opmerkingen van het P.v.d.A.- fractielid, de heer D. Wiljojiw, die onder meer had gevraagd of het niet mogelijk is het aantal Sinterklazen tegen de dag zijns verjaardags in te krimpen, of althans zo beperkt mogelijk te houden. Bovendien zou dit raadslid graag zien dat men de intocht van de goedheiligman veertien dagen voor zijn eigenlijke ver jaardag zou doen plaats vinden, zulks in navolging van de nabuurgemeente Bever wijk. Hier is echter de intocht van Sint Nicolaas veertien dagen verlaat, als ge volg van een nota van op- en aanmerkin gen van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad. Sint Nicolaas komt in Velsen per spe ciale sleepboot van n.v. bureau Wijsmuller op zaterdag 24 november aan. De raad heeft het gisteravond overigens niet laat gemaakt. Binnen een half uur was men door de negentien punten tellende agenda heeh. Er waren overigens geen voorstellen die enige stof tot spreken opleverden Bij de behandeling van het voorstel in Velsen-Noord een nieuwe straat een nieu we naam te geven, merkte de wethouder R. Verbeek (P.v.d.A.) op dat de gemeente bezig is de eigendom te verwerven van enkele percelen teneinde de aanleg van de nieuwe spoorlijn van de overweg Bever wijkwestelijke ingang Hoogoventerrein, mogelijk te maken. De spoorlijn zal, zoals bekend, de Schulpweg kruisen. Akkoord ging de raad ook met voorstel len tot het stichten van een openbare kleu terschool in Driehuis, aan- en verkoop van gronden en het verlenen van medewerking ingevolge de lager onderwijswet. Gevraagd werd evenwel wie verantwoordelijk is voor de schade in de Don Boscoschool aan de Willemsbeekweg. Daar is scheurvor ming in het metselwerk geconstateerd. De wethouder van Onderwijszaken, de heer H. de Boer antwoordde dat in feite de architect de schuldige is. Over de bouw van een openbare school in plan Zeewijk voerden enkele raadsleden het woord. De heer Wiljouw (P.v.d.A.) in formeerde hoe het stond met de bouw van een gymnastieklokaal ten behoeve van de leerlingen der school. Hiernaar infor meerde ook de heer Ir. N. v. d. Kolk (VVD). Aangedrongen werd vervolgens op de bouw van meer gymnastieklokalen in de gemeente. Wethouder H. de Boer (P.v.d.A.) was eveneens van mening dat met de bouw van gymnastieklokalen te weinig vordering naar de zin van het gemeentebestuur wordt gemaakt, maar toch was hij niet pessimis tisch. Waarschijnlijk nog dit jaar zal het mogelijk zijn een gymzaal te bouwen en misschien volgend jaar voorjaar weer een. Het college streeft ernaar een gymzaal in Zeewijk te projecteren op korte afstand van twee scholen. Bij de nieuwe school voor openbaar lager onderwijs komt in ieder geval geen zaal. De raadsleden zijn gisteravond na de vergadering nog gebleven voor een samen zijn met de verschillende diensthoofden. Dezen kwamen eerst om half negen, zoals was afgesproken. De gemeente heeft thans in bezit twee schilderijen, te weten de kopie van Hob- bema's ..Ruïne van Brederode" en een ..Ge zicht op de haven" van Breitenstein. Beide schilderijen hangen in het raadhuis. De ..Ruïne van Brederode" heeft een plaats gekregen in de burgemeesterskamer. ELKE DAG EEN PHILIPS TV-APPARAAT GRATIS! Als u ooit van plan was om TV aan te schaffen, dan is dit uw kans! Kom nu naar onze zaak en kies uit de splinternieuwe serie Philips TV. Heeft u besloten en gekocht, dan krijgt u van ons een deelname formulier voor de Philips TV-KUKWEDSTRIJD. Natuurlijk doet u mee! De prijs: HET GELD VAN UW PHILIPS ONTVANGER TERUG! (tot een max. van 1000.-). Hak nü de knoop door. Neem Philips Televisie en win uw geld terug. Advertentie ■y Betaling in overleg VELS e R DUIN weö 173- VMUIOCN-TBL. MMOX in nieuwe dessins en prachtige kwaliteiten voorradig. JUBILEUM-ATTRACTIE. Bij aankoop van een jas, costuum of sportcombinatie bieden wij u tot 10 nov, a.s. gratis aan: een SHAWL of een ZELFBINDER tot een waarde van 10. KENNEMERLAAN 24 Dit is een van de drie nieuwe zoge naamde patio-scholen in Beverwijk, die in opdracht van de gemeente wor den gebouwd. De school op de foto, gezien vanaf het dak van de twaalf verdiepingen hoge Humanitas-toren- flat, staat aan de Waranda en is na genoeg gereed. De drie scholen zijn ontworpen door het bedrijf Openbare Werken. Ze bevatten zeven lokalen. Deze zijn rond een binnenplaatsje ge situeerd. Er staat nog een school in plan Oosterwijk en een in plan Mee- restein. Doordat de drie scholen in serie zijn gebouwd heeft men de bouw kosten laag kunnen houden. Gepensioneerden gaan vergaderen. De afdeling Velsen-IJmuiden van de Algeme ne Nederlandse Bond van Gepensioneer den, houdt dinsdag 13 november, des mid dags om half drie, in het Patronaatsge bouw een ledenvergadering. Na behande ling van de agenda, zal de heer J. Betze- ma, lid van net. hoofdbestuur, de resulta ten bespreken van de demonstratieve ver gadering, welke in april in Den Haag werd gehouden. Geslaagd. Bij de op 30 oktober en 6 november 1962 in het Rode-Kruiszieken- huis te Beverwijk gehouden examens voor het diploma Ziekenverpleging A slaagden de zusters: A. de Boer—Koolhaas, E. den Broeder, F. Hattink, F. E. Mantel, A. Scha- sen, T. J. M. Sciarone, T. A. Struyf en A. Tigchélaar. Rijksgedelegeerde was de arts J. G. A. de Jong te Alkmaar. HET VELSER OPERAKÓOR „Bel Can to" wordt gevormd door opera-minnares sen en opera-minnaars, die de opera-mu- ziek niet alleen passief willen genieten, maar ook in actieve zin in hun muzikale ambities willen betrekken. Ongetwijfeld gestimuleerd door opera-koorzang door middel van de grammofoon, radio en tele visie hebben zij zich onder leiding van hun dirigent Henk Weimar door ijverige bestu dering vap opera-fragmenten een tijdlang voorbereid voor het concert, dat woens dagavond in de bioscoopzaal van het Rex- t.heater te IJmuiden-Oost door het koor ge geven kon worden. Het aandeel van „Bel Canto" in het programma van dit concert bestond uit koren uit opera's van Verdi, Mascagni, Boito, Bizet, Gounod en Saint- Saëns, meest voor een bezetting van ge mengd koor, maar ook voor vrouwenkoor alleen („Voici le printemps") uit Samson et Dalila" van Saint-Saëns) en voor man nenkoor (het Soldatenkoor uit „Faust DE DIRIGENT Henk Weimar streefde bij de uitvoeringen naar het verkrijgen van een welluidende koorklank en van een nadrukkelijke contrast-dynamiek en vaak heeft het koor aan dit streven kunnen be antwoorden, hoewel het daarbij van de akoestische omstandigheden niet de min ste medewerking ondervond. Het bleek niet steeds mogelijk de intonaties op het noodzakelijke toonpeil te houden, ondanks de steun van de piano en soms konden de sopranen van het koor niet beschikken over een voldoende zangtechniek om de klank voor de hoge tonen voor ..Son io la vita" van Mascagni bijvoorbeeld gaaf te houden. Ik denk. dat speciale zangoefenin gen met lange tonen ter consolidering van de ademspanning hier veel verbetering kunnen brengen. De alten-vleugel klonk verdienstelijk, al zou versterking hiervan welkom zijn. De zangers verdienen zeker waardering voor hetgeen zij naar vermo gen hebben gepresteerd. MET DE SOLISTEN, die aan deze avond hun medewerking verleenden, had men het goed getroffen. De sopraan Leny Aleman vertolkte met veel voordracht aria's uit opera's van Puccini, wiens muziek haar bijzondere voorkeur lijkt te hebben. In vo caal opzicht kon zij veel voldoening geven Véél succes had de tenor Ettore Babini een zanger, die met zijn vaste, glanzend- hoge stem, de zangers-traditie van zijn zuidelijke vaderland niet verloochende. Een uitstekende indruk heeft voorts de bariton Jess Walters gemaakt met gela den voordrachten, waarvan in het bijzon der die van de proloog uil „Paljas" ver melding verdient. Maar als bij alle ope raconcerten werd bij de zang der solisten het ontbreken van actie en van de toneel situatie toch als een gemis gevoeld. Ik wil dit verslag gaarne besluiten met een woord van bijzondere waardering voor de begeleiding van koor en solisten door de bekwame pianiste Rie Vring-Servaas. Bedrijfsongeval. Bij het verrichten van werkzaamheden aan het in aanbouw zijnde zusterhuis van de vrije universi teit in Amsterdam is de 54-jarige timmer man P. P. de Leeuw van de zevende etage gevallen. In het Wilhelmina-gasthuis werd de dood geconstateerd. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Arthemis van Bilbao; Dintelborg, Jacobstad; Lagospalm, Antwerpen; Mercurius. Canada, paling voor IJ- muiden; Arsamas, Ventspils: Swift, Londen: Swalow, Plymouth: Jans. Londen; Togo. I.e Ha vre: Gdynia, Stettin: Doring, Hamina, props voor Velsen;' Carnissesingel, Rotterdam; Poolzee, Maassluis, bijlegger IJmuiden; Bovenkerk, Rot terdam: Carlo Forr, Stavanger, ledig voor IJmui den: Cuscar Brighton, Ferry; Canopus, Bergen: Martha Ahrens, Hamburg; Beninkust, Duinker- ken. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Gouwe- stroom van Londen'. Breda, RotterdamRoebiah, Antwerpen: Amyntas, Rotterdam; Sonja D„ Gr. Yarmouth: Nero, Rotterdam; Theron, Hamburg. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Switzer land naar Freetown; Renee, Londen, walsmate- riaal van IJmuiden; Inge. Vitoria; Oranje, Delf zijl. van Zaandam: Bab T„ Delfzijl, van Zaan dam; I.adon, Hamburg; Luctor, Wells, kunstmest van IJmuiden; Craftsman, Glasgow; Schwennon, Londen: Darmstadt, Indonesië; Meliskerk. Lon den; Osiris. Hamburg: Startpoint, Gr. Yarmouth, kunstmest van IJmuiden; Embia, Rotterdam. Ot to Nubel. Hamburg; Alpha, Londen, walsmate riaal van IJmuiden: Theano. Rotterdam; Linge- stroom, Huil; Walcheren, Brest; Peregrine. Har- lingen: Manto. Rotterdam: Thaletas, Rotterdam: Reinhold Krusemark, Rotterdam: Americana, Gdynia, ledig van IJmuiden: Stentor. Rotterdam; Sunninger. Antwerpen: Marieborg. Middellandse Zee: Cydoia, Antwerpen; Japara, Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Leonidas naar Rotterdam; Labotas. Rotterdam; Vecht stroom, Plymouth, walsmateriaal van IJmuiden; Joost. Kristinaham, ledig van IJmuiden: Swal low. Bremerhaven: Sandhammern, Veile: Gem ma, Rostock, walsmateriaal van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding-volgt. betekent dit-dat het schip van-of naar Amsterdam is gegaan). Voor de president van de Haagse recht bank zal maandag 19 november een kort geding dienen, dat aanhangig is gemaakt door de Stichting Wereldploegwedstrijd, die opheffing van het op haar gelden ge legde beslag vordert. Zoals gemeld heeft de werktuigenfabriek J. C. v. d. Lely uit Maasland beslag gelegd op de gelden van deze door drie organisaties van landbouw- jongeren opgerichte stichting, die op 4 en 5 oktober de wereldploegwedstrijden in Oost-Flevoland heeft georganiseerd. Het beslag is toegestaan tot een bedrag van 100.000,- Een 22-jarige visknecht en een :32-jarige chauffeur, beiden Velsenaren, stonden woensdagmiddag terecht voor de politierechter te Haarlem omdat zij in juni een kist tong van 40 kilo uit de vishal hebben ontvreemd. De visknecht stal de kist, de chauffeur zou er een koper voor vinden. De opbrengst zou worden gedeeld. De vis had een waarde van ruim 66 gulden. „We hebben de Velsense affaire gehad, maar sinds enkele jaren bestaat nu ook nog de Velsense visattaire aldus de officier van Justitie. „In slechts enkele gevallen worden dieven van vis betrapt. Verreweg het meeste gaat buiten de politie om. Het is zo makkelijk vis te stelen in de vishal. Daarom is bet werken daar een kwestie van vertrouwen. Fr zijn zelfs handelaren, die gestolen vis ver onder de prijs verbandelen. Het is een wantoestand". De officier eiste tegen beiden een gevangenisstraf van drie weken. Vier weken, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, oordeelde de politierechter. De politierechter veroordeelde een 42- Het is de leden van de Petrusparochie vragen dan als honorarium toestemming s -i I^I^l-1-^.r-.vx/^f f» rvs rxrton rnnrldaan in IJmuiden-west reeds lang een doorn in het oog, dat de toren van hun kerk in ÏJuinwijk nog altijd geen klokken bevat. Vandaar, dat verleden jaar een zogenaamd .klokkenfonds" werd gesticht, met de be doeling, de parochianen hiervoor af en toe eens een bedragje te laten afzonderen. De animo onder hen is tot dusver voor de initiatiefnemers bijzonder verheugend ge weest. Met als resultaat, dat de inhoud van de kiokkenpot onlangs de drieduizend gul den heeft overschreden. Uiteraard is het niet zo eenvoudig ge weest, een dergelijk bedrag bijeen te bren gen. Het saldo van de bazaar, waarmee het actiecomité verleden jaar is gestart, vorm de als begin evenwel een vrij solide ba sis. Andere baten bestonden uit de inhoud van enveloppen, die onder de parochianen werden verspreid met het verzoek, deze op hun verjaardag met een geldelijke in houd te retourneren. De reacties hierop waren soms bijzonder amusant. Zo was er een 78-jarige mevrouw in oud-IJmuiden, die op haar verjaardag, behalve een rijks daalder, ook een cent voor elk levensjaar hadbijgesloten. Of de I8-jarige jongeman, die zijn rijksdaalder liet vergezellen door het volgende rijm: „Ik werd heden acht tien. Ben wel een rare snaak, maar voor de klok, geef ik. beslist niet minder dari een knaak!". Ook de dames Bruisschaart, met de kiokkenpot te mogen rondgaan. Dit collectief betoonde enthousiasme, heeft bij het comité intussen de vraag doen rij zen, of het niet mogelijk is in plaats van één, twee of meer klokken voor de Petrus- kerk bij elkaar te sparen. Vandaar, dat men besloot opnieuw een bazaar te organic seren, die vrijdag 9 en zaterdag 10 novem ber in .een der zalen onder de kerk zal worden gehouden. Hier zullen de meest uit eenlopende goederen te koop worden aan geboden, variërend van levensmiddelen en huishoudelijke artikelen, tot boeken en rook gerei. Wellicht overbodig hier aan toe te voegen, dat alle te verkopen zaken door de parochianen voor dit weljuidende doel zijn afgestaan. Even onnodig is het te vermel den, dat 't comité nog gaarne verkoopbare artikelen in ontvangst zal nemen. Een tele foontje naar mevrouw P. Liefting, Pluto- straat 5 (6406) en het wordt onmiddellijk afgehaald. Deze bazaar zal vrijdagavond om acht uur door pastoor W. Westerhoven wor den geopend. Zaterdagmiddag wordt ook de jeugd hier met vreugde begroet, omdat er diverse attracties aanwezig zijn en aantrek kelijke prijsjes te verwerven Onderscheiding. De heer H. C. J. A iBaren vam Lams weerde, mede-hoofdredac teur Van De Tijd-De Maasbode en van de een knaak!". Ook de dames Bruisschaart, |Nieuwe Dag. is door de paus benoemd tot .dje. .als „zingende zusjes" wel eens haatlCommandeur in de orde van de heilige medewerking aan kleine feestjes verlenen, j Gregorius de Grote. Advertentie over dat opperbeste Scipio- ondecgoed! Dat zit immers zo verrukkelijk soepel, sluit elas tisch aan en is gezond venti lerend. Het veelgevraagde sportieve, sterke ondergoed, dat tienduizenden mannen en jongens met plezier dragen. Textielzelfbediening MARKTPLEIN 21 Ja... wel degelijk betert xyyyy^^iyrXXYyX>DOOODOOOOOOOOOOOOOO(XX7CIOOCriOryXX»OOOOOq WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Voor het gebied ten oosten van de Rijks weg 9, begrensd door het Noordzeekanaal aan de zuidzijde en de gemeentegrens aan de oostzijde, heeft openbare werken van Beverwijk een uitbreidingsplan in hoofd zaken ontworpen, dat met ingang van 9 november aanstaande gedurende vier we ken voor een ieder ter inzage ligt. Het plan geeft globaal de bestemming van de ver schillende, meest agrarische gronden aan. In het zuiden heeft men rekening ge houden met een vergroting van de toegang tot het Wijkermeerkanaal („De Pijp"). Het Noordzeekanaal zal blijkens het ontwerp ter plaatse behoorlijk worden verbreed. Overigens komt deze verbreding niet overeen met de in het streekplan voor de IJmond-Noord aangegeven bestemming van dit deel van Beverwijks grondgebied. Voor water was in dit plan immers een veel groter gebied bestemd. Dit is niet de enige afwijking van Bever wijks plannen met het streekplan. In het gebied onmiddellijk ten noorden van het voor water bestemde deel is de agrarische grond bestemd als „beperkt agrarisch ge bied", dat wil zeggen dat de agrariërs hier nimmer iets mogen bouwen dat de toekom stige industriële ontwikkeling van het ge- biéd in de weg zou staan Met een toekomstige industriële ontwik keling is dus in het plan rekening gehou den, overeenkomstig het streekplan voor de IJmond-Noord, hoewel het gebied klei ner is dan in het streekplan is gearceerd. De bestemming die aan de grond is gege ven is die voor vestiging van chemische in dustrie. „Bevroren" De agrarische grond, grenzend aan het Noordzeekanaal is dus in het Beverwijkse uitbreidingsplan als het ware „bevroren" voor de toekomst. Een andere afwijking van het streekplan vormt het laten verval len van de verbindingsweg tussen de noor delijke tunneltraverse en de toekomstige)?) weg tussen Beverwijk en de Zaanstreek. Beverwijk acht de aanleg van bedoeld weggedeelte niet nodig. Wel van de weg BeverwijkZaanstreek, die op den duur de langs het kanaal voerende weg zal die nen te vervangen. In het plan is voorts rekening gehouden met het verdwijnen van het Fort Velsen. In praktijk zijn de fortificaties in de pol ders eigenlijk al opgehouden te bestaan als defensie-werken, hoewel er nog muni tie in is opgeslagen. Voorts is in het plan aangegeven welke grond bestemd is voor recreatie. Dit is een grote gordel, die ge projecteerd is rond het toekomstige Sint Aggetenbos. jarige afvlammer uit Velsen-Noord tot betaling van een boete van 15 gulden, sub. drie dagen, en twee weken gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De afvlammer had in au gustus tijdens een ruzie zijn vrouw in het gezicht geslagen, zodat zij bloedend werd verwond. Hij had tevens allerlei vernield. „Het was een opwelling," zei hij. De po litierechter sprak er zijn verbazing over uit dat iemand zich zo slecht kan be heersen. Overigens was de verhouding tus sen beide echtelieden destijds niet best. Tegenwoordig weer wel. De Officier van Justitie eiste 25 gulden, sub. 5 dagen, en twee weken voorwaardelijk het een proef tijd van twee jaar. Een 26-jarige Heemskerkse slager werd bij verstek veroordeeld tot 50 gulden, sub. tien dagen, conform de eis, wegens het leveren van bedorven waar. Een 46-jarige klinker-lasser uit Amster dam stal in augustus van dit jaar twee bronzen ringen bij Hoogovens-IJmuiden. Zulks om, zoals hij zei, deze ringen in te ruilen voor materiaal voor zijn onlangs afgebrand pleziervaartuigje. De man had al eens eerder iets van Hoogovens gesto len, maar dat had men daar door de vingers. „Ook al gezien het personeels gebrek", meende de officier, die een week gevangenisstraf eiste. Omdat de Amster dammer nog niet eerder is veroordeeld volstond de politierechter met 45 gulden boete, vijf dagen, en een maand voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Een 31-jarige metselaar uit Haarlem, die fliet "ter zitting verscheen, had in augus tus een 38-jarige IJmuidense vrouw ge schopt. De vrouw en haar man stonden in het getuigenbankje. Zij zeiden dat de metselaar dikwijls bij hun bovenbuurvrouw met wie hij wilde trouwen, kwam. Op een avond belde hij aan bij het echtpaar. De man deed open. „Nu moet het uit zijn met die pesterijen van mijn verloofde", werd hem toegevoegd. „Wat pesten, wij worden gepest", antwoordde deze en drong er op aan dat de metselaar zich zou verwijde ren. Deze beschuldigde er de echtgenoot van zijn verloofde te hebben geslagen met een vuilnisemmer. Het werd een hele scheldpartij, waar de geschopte vrouw zich al spoedig in mengde. Het echtpaar trachtte de metselaar de deur uit te zetten. Verdachte was daarbij door de vrouw in het gezicht geslagen, zo schreef hij. Dit werd ontkend. De vrouw kreeg wel een schop tegen haar linkerdijbeen, wat haar behalve veel pijn een spatader had be zorgd. ,,'t Is dat mijn vrouw me tegenhield, anders was ik een vechtpartij begonnen", zo besloot de echtgenoot zijn getuigenis. De officier vroeg tegen de metselaar we gens het geven van de trap een boete van 60 gulden, sub. twaalf dagen. De politierechter hield rekening met het scho ne strafblad, maar veroordeelde de met selaar toch conform de eis. Een 50-jarige Haarlemse reed in augus tus van dit jaar meteen door, nadat zij met haar auto betrokken was geweest bij een aanrijding op de Velser traverse. Zij was geheel de kluts kwijt geweest. De officier eiste 75 gulden boete, sub. 15 da gen, en drie maanden ontzegging van rij bevoegdheid. De politierechter hield het op 75 gulden boete en vier maanden ontzegging voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Advertentie Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oudshoom (toez.) H. A. van Bemmel te Leerbroek, die bedankte voor Boven-Hardinxveld; te Wageningen als studentenpredikant (vac, dr. P. L. Schram) F. N. M. Nijssen te Goes; te Tietjerk (toez.) J. H. de Vree te Hoogmade; te Vlaardingen (toez.) J. Kooien te Reeuwijk. Aangenomen naar Goënga (toez.) Th. S. Houtsma te Wijnjeterp; naar Nijmegen (vac. J. Sprey) (toez.) H. Altena te Apeldoorn; naar Gar deren (toez.) (nadere beslissing) A. Muil wijk te Randwijk; naar Oost en West Sou burg (vac. Th. M. Haitjema) W. den Toom te Veenwouden. Bedankt voor Reitsum (toez.) G. J. Hintzbergen te Zwijndrechl Bedankt voor de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Zaandam A. J Kret. leraar godsdienstonderwijs Chr, V.H.M.O. te Leiden. Geref. Kerken Tweetal te Groningen-Zuid (4de pred pi.) G. Veeneman te Amersfoort en P. C. de Vries te 's-Gravenhage-Loosduinen. Beroe pen te Spijk (Gron.) J. A. Kwast te Ruiner- wold-Koekange; te Marken G. W. J van Bleek te Woubrugge; te Oosterwolde (Fr.) .1. Tevel te Zwaagwesteinde; te Sibeulo .1. Baaijens, kand. te Goes. Aangenomen de benoeming tot ziek^nhuispredikant van hei Academisch Ziekenhuis van de VU te Amsterdam ds. J. van Buuren te Amster dam. Beroepen te Haarlem-Zuid (vac. C. Goeman) W. van Wijk te Hoogvliet. Voor keuze uit BROEKEN SPORTKOLBERTS MONTY-COATS JACKS BREESTR. 17 BEVERWIJK 19 Heyboer exposeert bfj Espare. Anton Heyboer exposeert van 10 november3 december etsen bii Galerie Espace, Kei zersgracht 548, Amsterdam.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7