Voor jongelui met aanleg biedt het kunstnijverheids onderwijs genoeg plaats DECEMBER IS AL BEGONNEN KALM, KALM! UITGAAN IN HAARLEM WELF SCHOENEN JAC. VAN MARIS DE PROGRAMMA'S WASAUTOMATEN taHÜttMWSH®»**» PANORAMA Haarlems Christelijk Mannenkoor concerteerde onder nieuwe dirigent Mutaties bij de N.T.S. VRIJDAG 9 NOVEMBER 1962 17 7 Directeur Amsterdamse Kunstnijverheidsschool énd nabeschouwingen De miljoenste woning Sinds onze advertenties van de laatste weken staan de mensen in de nj voor een abonnement. Wij drukken ons een hoedje, maar kunnen de toeloop nauwelijks verwerken. Hebt u even geduld? U krijgt Panorama! FelS6n V. Zwmnswijk Leuk niemendalletje Damshmzer De radio geeft zaterdag er gaan van die hard-knappendOcrachtig geurende bonen in SMITH'S GOUDBOON KOFFIE De Nieuwe Komedie brengt première in Haarlem uit Rob van Reyns optreden in Berlijn MUZIEK TONEEL EN CABARET AMATEURTONEEL VOLKSUNIVERSITEIT TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN 7 elevisieprogramma „VOOR SOMMIGEN schijnt het volgen van kunstnijverheidsonderwijs een mode te worden, Men dient echter te begrijpen dat een jongen, die wel aardig kan tekenen of zelfs een beeldend creatieve aanleg heeft, niet altijd geschikt zal zijn om na het beëindigen van de scholing de beeldende kunst of de vormgevende kunst als vrij beroep te beoefenen. Hierbij komen meer dingen kijken, bijvoorbeeld karaktereigen schappen. Onze school dient daarom een selectie te maken en hiertoe dient onder andere het toelatingsexamen". MR. D. VIS, directeur van het Insti tuut voor Kunstnijverheidsonderwijs te Amsterdam, meent dat er althans voor wat Noord- en Zuid-Holland betreft geen behoefte bestaat aan uitbreiding van moge lijkheden voor het kunstnijverheidsonder wijs. Zijn school, die één der grootste op dit gebied in Nederland is en met tien af delingen de meest veelzijdige, telt op het ogenblik 315 leerlingen, die het dagonder wijs volgen. Voor het eerste jaar, het zo genaamde basisjaar, zijn 97 plaatsen, waarvan dit jaar 95 zijn bezet. HET INSTITUUT voor Kunstnijverheids onderwijs dat voor een derde zijn leerlin gen uit Amsterdam betrekt, voor een der de uit Noord-Holland en voor een derde uit de rest van het land, heeft dit jaar 202 jongens en meisjes een toelatings examen afgenomen. Mr. Vis zegt: „De helft van deze gegadigden is afgevallen, school is ervan overtuigd dat het aantal Velen géven zich op zonder tevoren op mijn spreekuur te komen; ik zou een deel van hen zeker hebben afgeraden om het examen te doen". De directeur van de Amsterdamse school is ervan overtuigd dat het aantal Advertentie Bij Prênatal, de speciaalzaak voor moeder en kind, is december al begonnen. Alles is int huis. Iedereen staat klaar. Want in de weken voor Sinterklaas zijn het niet alieen meer de jonge en aanstaande moeders die hun inkopen komen doen, maar ook hun huisgenoten, de vrienden en vriendinnen, de familieleden - omdat Prenatal een waar dorado is voor alle geschenkenzoekers. Bovendien: in de maand december bezorgen wij in het belt land, zonder kosten, elk cadeau voor u. Is Prênatal hijzonder? Nee. Prênatal is een aparte zaak - gespecialiseerd in al die dingen die een jonge of aanstaande moeder in de belangrijkste maanden van haar leven nodig heeft. De Prénatal- collectie is waarlijk uniek - in omvang en in prijs. Dat is juist zo leuk bij Prênatalalle artikelen voor moeder en kind in alle prijzen. in elf grote steden van Nederland heeft Pténatal een eigen vestiging. Maar ook al woont u elders, dan toch kunt u Prênatal leren kennen. Stuur ons een briefkaart, dan sturen wg ons „Moeder boekje" - gratis. 84 pagina's in kleuren druk. Alles staat erin. Ook het cadeautje dat u zoekt. beschikbare plaatsen op zijn instituut aan de behoefte voldoet. Als volgend jaar wordt begonnen met de bouw van een nieuw schoolgebouw in Tuinstad-Buiten- veldert zal rekening worden gehouden met hetzelfde leerlingental als thans. .HET IS BESLIST niet onze bedoeling het aantal leerlingen te beperken met het oog op de latere plaatsingskansen in de maatschappij", aldus mr. Vis. „Ik geloof dat je iedere jongen en ieder meisje, die creatieve aanleg hebben, de gelegenheid moet geven zich te vormen. Zij zullen la ter dan zelf moeten zien of zij in hun vak een bestaan kunnen vinden. Maar ik ge loof ook dat het aantal jongelui dat wer kelijk aanleg heeft, niet veel groter is dan thans door het kunstnijverheidsonderwijs kan worden opgevangen". Advertentie NASSAULAAN 51 HAARLEM HAARLEMS CHRISTELIJK Mannenkoor heeft in de dirigent Geert de Boer een nieuwe muzikale leider gevonden. Op het concert, dat het koor donderdagavond tezamen met het Christelijk Mannenkoor JmmanueV' uit Hilversum in de Gemeen telijke Concertzaal heeft gegeven, is Geert de Boer aan de toehoorders voorgesteld. Welke artistieke koers zal deze dirigent nu met het koor gaan varen. Afgaande op het programma, dat op dit concert zowel door het Haarlemse als door het HU- versume koor afzonderlijk tot uitvoering werd gebracht, en op de keuze der werken voor een gecombineerde vertolking, moest ik vaststellen, dat deze koers zeer be houdend van opzet is en dat zelfs verwacht kan worden, dat met gekoesterde wensen van de koorzangers en van belangstellende geestverwanten gaarne rekening zal worden gehouden. DE INZET van het concert met geeste lijke, 19e-eeuws-homofone werkjes als „Ge bed" van Bortniansky, „Heer ik hoor van rijke zegen" en „Prijst Jehova, hoog ver heven" liet daarover geen twijfel bestaan. Door hun specifieke intentie stonden deze godsdienstige liederen buiten het eigenlij ke concertprogramma. Dit begon voor de beide koren met de gezamenlijke uitvoe ring van „Sanctus" en „Gott ist mein Hirt" van FranzSchubert, omdat hierbij ook het muzikale element een verdiende aandacht kon, vragen. Dit was later op de avond eveneens het geval met „Dir Seele des Weltalls" van W. A. Mozart en „Die Allmacht" van Franz Schubert, welke wer ken eveneens door de twee koren samen werden gezongen. Geert de Boer, die ook dirigent is van het mannenkoor „Imma- nuel", kon over het algemeen met deze combinatie van de in gelijke zin voorbe reide koren een behoorlijke eenheid ver krijgen en een massale koorklank, die ech ter bij groter beheersing van de klank vormingstechniek door de zangers inten siever van werking geweest zou zijn. AFZONDERLIJK vertolkte Haarlems Christelijk Mannenkoor met ingetogen klank het: „Adoro Te" van Theo van der Bijl en het befaamde koorwerk. „De Ruï ne" van Ludwig Felix Brandts Buys, dat herinneringen opriep aan lang vervlogen jaren van spannende koorconcoursen en in drukwekkend grote „liedertafels". Conser vatief en romantisch is de muziek van dit werk. maar zeker niet minderwaardig. Zij werd ten slotte geschreven door een be langrijke telg uit een geslacht van uitne mende muzikanten. De uitvoering had veel goede kwalitei ten, in het bijzonder door het streven van de dirigent naar een passende voordracht sfeer. Maar ook hier werd de noodzaak van klankvormingsstudie gevoeld, vooral voor de tenoren. In karakter kwam het Hilversumse koor, dat afzonderlijk werken van da Vittoria, Zwijssig, Mangold en Ver di vertolkte, nagenoeg overeen met het Haarlemse. Zijn optreden was vaak zeer verdienstelijk en frappant door een sym pathieke eenvoud. De zangers zongen zui ver, hetgeen als een zeer gunstige voor waarde gezien kan worden om aan de koorklank nog een werkelijk „dragende" sonoriteit te kunnen gaap geven. EEN UITNEMENDE indruk heeft de zangsoliste op dit concert, de sopraan Ur sula van 't Wout-Stamm kunnen maken met de voordracht van een aria uit „Die Sehöpfung" van Jos. Haydn, van „Der Hirt auf dem Felsen" van Franz Schubert en met vier charmante, innemende liede ren van Willem Pijper, ongetwijfeld stam mend uit de allereerste periode van zijn compositorische aktiviteit. Weliswaar bleek de hoogte van de stem van de zan- geres nog niet gaaf, draagkrachtig en be heerst bij het intoneren, wat ook werd aangetoond met haar solozang bij twee koorwerken. Maar de overige „registers klonken bijzonder fraai en vielen op door een glanzend timbre. De pianiste Berthe Davelaar begeleidde de zangeres met mu zikaliteit en zin voor een schone, gediffe rentieerde vleugelklank. Ten slotte moet George Pieterson genoemd worden als de vaardige, muzikale vertolker van de obli gate klarinetpartij iiï „Bef Hirt aüf dem Advertentie Zitten zeer gemakkelijk door hun ingebouwde steun Nieuwe collectie Telefoon 15051 Barrevoetestraat 19 b\J de Botermarkt Haarlem Dit feest, dat, zoals een hunner zei, sa menviel met een grote stagnatie in de bouwnijverheid èn dit forum gaven de bur gemeester aanleiding tot een warm slotbe- toog. Hierin kwam o.a. de vurige wens De oplevering van de miljoenste woning vQor dat ten bate van een versnelde en gaf de AVRO reden tot de vervaardiging beteje WOningbouw de overheid en de van een documentaire en zij bracht de bouwnijverheid meer „begripvol" zullen N.T.S. tot het late besluit, hier nog een ggan samenwerken. En tenslotte wekte forum aan toe te voegen. de beer g00t op tot de stichting van een De verdienste van de genoemde docu- werkeüjk nationaal fonds en een nationaal mentaire was, dat hij niet overliep van op- ijcbaarrJ, die beide ten doel hebben de geblazen feestvreugde. Door de medewer- ^r0t0pruiming en de nieuwbouw te bevor- king van o.a. burgemeester Van Hall en deren_ de scherpe architect J. J. Vriend kwamen vele problemen aan de orde, die nog niet opgelost zijn, zoals b.v. de krotwoningen, het nog altijd grote huizentekort, de sys- teGmbouw 6n het bouwtempo. Hoewel deze uitzending een uitgesproken Dit door Alfred Pleiter vertaalde blij- verbaal karakter had, was zij toch boei- spel van Michel Duran zouden wi] liever end De samenstellers Wim Alings en een niet ongezellig niemendalletje willen Fred Hagenaar kweten zich dus behoorlijk noemen. Het stelde geen hoge eisen aan van een moeilijke taak. de acteerkwaliteiten van de spelers (dat Vreemd maar toch ook aantrekkelijk bleek trouwens al uit de rolverdeling), zo was het, 'dat deze film een paar uur la- dat het door Walter v. d. Kamp vlot en ter het voorwerp van critiek was in het aanvaardbaar op het scherm gebracht kon NTS -forum dat op voorbeeldige wijze worden. Het geheel was zo ongeloofwaar- eeleid werd'door de burgemeester van dig maar dat doet er een enkele keer Hilversum de heer Boot. De film was, niet toe dat wij zelfs het door Marijke volgens de' bouw-deskundige forumleden, Morley gespeelde jongetje Robby accep- te ooDervlakkig geweest en in sommige op- teerden. zichten ook te eenzijdig. Wel erkende Voor goede en geroutineerde acteurs als men dat de heer Vriend gelijk had, toen Leo de Hartogh, Bob Verstraete en Jean- hii stelde dat het er anderhalf miljoen ne Verstraete zal dit stuk ook wel meer (woningen') hadden kunnen zijn. En het rendabele ontspanning dan inspanning ge- grote probleem van de krotwoningen kwel- weest zijn. de nok deze heren, die goed geleid door Ongetwijfeld hebben tienduizenden Ne- hun edelachtbare voorzitter, tot vaak rake derlanders - die „al dat gepraat op de uitspraken kwamen. I t.v. zoetjesaan beu zijn (ze hebben ge- Twee medewerkers van het N.T.S.-jour- naal, de heren Frits Kilian en Bouke Poelstra, hebben hun ontslag aangeboden, De heer Kilian heeft een betrekking aan vaard bij de televisierubriek „Actualitei ten" van de AVRO; de heer Poelstra wordt hoofd van de afdeling Documentai res van de V.P.R.O.-televisie. l w iNleUws. <.jlu Bij de N.T.ndp hppr"Fred^Emmer" deren. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgen kers aangetrokken de heer Fred.Emmer, overweging 8.00 Nieuws. 8.18 dte thans nog 7/7rtl a g gev er-com- UchTe grammofoonmuziek. 9.00 Djinn, ge bonden is hij J ;7 ts fle heer varieerd programma. 12.30 Mededelingen T^n^a Hie hplas? zal worden met de ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 teuroaaluitwisselteg in Eurovisieverbond. Voor de jeugd. 13.00 Nieuws. 13.15 Man lijk) toch wel gaarne deze lichte kost tot zich genomen. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Geestelijke lie- Advertentie Primo 1.48 Mocca 1.88 Aanvragen boekje: Postbus 872. Amsterdam-U Haarlem Barteljorisstraat 12 (02500) 21215 De nieuwe Komedie" geeft onder re^ gië van Berend Boudewijn dinsdagavond 27 november in de Stadsschouwburg te Haarlem de première van „Don op de Bruiloft van Kamacho van Pieter Langendijk. Advertentie DEMONSTRATIE volautomatisch wassen, spoelen en drogen. Zaterdags de gehele dag; donderdags van 25 uur. MIELE. ENGLISH ELECTRIC, AEG. WESTINGHOUSE, CASTOR Wij ruilen uw oude machine in. KRUISSTRAAT 5 HAARLEM TEL. 11008 Gemengde reacties van critici „Harlekinade" en „Mimisch spel" van de Nederlandse mimespeler Rob van Reyn werden woensdagavond na de eerste voor stelling in het Internationale Pantomime Festival de Berlijn door de critici ge mengd ontvangen. Het festival is 1 november begonnen en duurt tot 22 november, op welke dag de beroemde Franse mimespeler Marcel Marceau een lezing zal houden. Het festival wordt gegeven door de Westberlijnse Academie van Schone Kun sten. Er wordt aan deelgenomen door kun stenaars uit Nederland. Frankrijk, Italië. Israel, Engeland, Tsjechoslowakijke en Japan. Vrijdag 10 november. Huis met de Sleutels, Bronsteeweg 76, Heemstede, 20 u.: Die- penbrock-herdenking onder auspiciën van De Koninklijke Nederlandse Toon kunstenaars-vereniging en in samenwer king met „Vrienden van het lied". Solis ten: Ank Reinders, sopraan; Helena SchouwmanQuispel, alt; Henk van den Brink, bariton; Hans Schouwman, piano. Maandag 12 november, Concertgebouw 20 u.: propaganda-avond met medewerking van: Kwartet Harry de Groot, Willy en Willeke Alberti, Anneke Grönloh, de Wama's e.a. Dinsdag 13 november, Concertgebouw 20.15 u.: derde concert in de serie D van het Noordholland Philharmonisch Orkest on der leiding van Henri Arends. Soliste Jo hanna Martzy, viool. Programma: Die- penbrock en Beethoven. Donderdag 15 november, Concertgebouw 20 u.: concert door het Koor Katholiek Haarlem onder leiding van Albert de Klerk m.m.v. N.Ph.O. Solisten: Heieen Verkleij, sopraan; Annie Hermes, alt; Si mon van der Geest, tenor; David Holle- stelle, bas. Programma: Dworsjak: „Sta- bat Mater" en Mozart: „Litanie". Vrijdag 16 november, Concertgebouw: twee jeugdconcerten door het N.Ph.O. onder leiding van Henri Arends. Solist: David Hollestelle, bas (negro-spirituals). „In t Goede Uur", Nieuwe Kerksplem: Da gelijks klassiek grammofoonplatenpro- gramma van 20-21 u. Tot en met 11 no vember: Ravel. Tot en met 18 november: Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3, maandag-, woensdag- en vrij dagavond van 18-20 u.: Klassiek gram mof oonplatenconcert. Vrijdag 9 november, Stadsschouwburg 20 u: De Nieuwe Komedie met „De held van het Westen" van John Synge. Regie: Eric Vos; met medewerking van Carol Linssen, Cees Pijpers e.a. Zaterdag en zondag 10 en 11 november, Stadsschouwburg 20 u.: Nieuw Rotter dams Toneel met „De nacht van de legu aan" van Tennessee Williams. Regie Ri chard Flink; m.m.v. Caro van Eyck, Ri chard Flink e.a. Maandag 12 november. Stadsschouwburg 20 u.: Haagsche Komedie met „Tocht naar het duister" van Eugene O'Neill Regie: Frans van der Lingen; m.m.v. Ida Wasserman, Paul Steenbergen e.a. Woensdag 14 november, Minerva Theater 20.15 u.: „De kluchtspelers" o.l.v. Johan Boskamp en Jan Blaaser met „Drie is te te veel". Vrijdag 16 november, Stadsschouwburg 20 u.: Nederlanlandse Comedie met „De lankmoedige minnaar" van Graham Greene. Regie: Ank van der Moer; m.m.v. Ko van Dijk e.a. Café-chantant „Adam en Eva" van 20-2 u.: Iedere avond (behalve maandag) cabaret door Fiet en Frans Koster m.m.v. Han Reiziger. Zaterdag 10 november, „Princenhof" 20 u.: „Nut en genoegen" met „Route Kopen hagen" van Koos Beswino. Zaterdag 10 november, Minerva Theater 14.30 u.: Aerdenhout's Kindertoneel met „Klein Duimpje en de reus". Maandag 12 november, aula Mendel Col lege 20 u.: H.K.S.V. „Sanctus Bavo" met „Oh, petit bonheur" van Marc G. Sauva- jol. Dinsdag en woensdag 13 en 14 november, Stadsschouwburg 20 u.: „Alberdingk Thym" met „Saldo Mortale' van Dimitri Frenkel Frank. Woensdag 14 november, Concertgebouw 20 u.: „Justitia" met „Tante Erna s laatste wil". Donderdag 15 november. Stadsschouwburg 20 u.: „Gijsbert Japicx" met „De Bile leit under de Beam" van Tormod Skagestad. Vrijdag 9 november, Frans Halsmuseum 20 u.: lezing door H. Dijkstra: „De valke rij van vroeger en nu" (met lichtbeelden en demonstraties met een afgerichte valk). Zaterdag 10 november, Toneelmuseum, He rengracht 166, Amsterdam 14.30 u.: ex cursie onder leiding van prof. dr. W. S. van Thienen. Maandag 12 november, Frans Halsmuseum 20 u.: tweede lezing in serie van vier door prof. dr. D. J. Hoens: „Het Hindoe isme en het Boeddhisme". Dinsdag 13 november, Frans Halsmuseum 20 u.: eerste lezing in serie van drie door dr. C. J. Schuurman: „De omgang van de mens met zichzelf en anderen". Woensdag 14 november, Frans Halsmu seum 20 u.: eerste lezing in serie van drie door mevrouw dr. M. RévészAlexander „Leonardo da Vinci". Donderdag 15 november, Frans Halsmu seum 20 u.: lezing door D. J. A. Geluk „Gemeentelijke onderwijsbemoeiingen in een grote stad". Vrijdag 16 november, Minerva Theater 20 u.: lezing door dr. A. Kortland: Beleve nissen met chimpansees en andere wilde dieren in Kongo" (met dia's en bandop namen). Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland 1-3: Van 5 tot en met 30 november wis seltentoonstelling. Beeldende kunste naars uit Haarlem exposeren. Dagelijks van 9-17 u. Tijdens concerten op maan dag, woensdag en vrijdag van 18-20 u. In do nieuwe expositiezaal: Schilderijen, tekeningen en aquarellen enz. voor ver koop. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken. Dagelijks geopend (behalve maandag) van 10-12.30, 13.30-17 u. Zon- en feestdagen 14-17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen, 31 toons Fokkerorgel. Dagelijks, nieuws. 13.20 Musicerende dilettanten. 13.45 Franse les. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Instrumentaal licht kwintet. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Volksmuziek (Gr). 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Lichte grammo foonmuziek. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers, politieke lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 De Oelewappers, gevarieerd programma. 20.00 Populaire klassieken: Radiophilharmonisch orkest en soliste: Moderne en klassieke muziek. 20.50 Lichtbaken, lezing. 21.00 Tierelantij nen, gevarieerd programma. 22.00 Lichte grammofoonmuziek. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nouveauté's: nieuwe klassieke grammofoonplaten. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 2000-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.40 Harmonie orkest 9.00 Gymnastiek voor de vrouw, behalve maandag van 1115 u. Eerste g 4q Klassiek pianoconcert (gr.). VPRO: zondag van de maand van 13—15 u. 10 00 samen thuis: Sexuele opvoeding, le- De Vishal, Grote Markt, tot en met 11 no- zjng- jq.05 Een brief uit Galilea, bijbel- vember: Selectie uit eigen verzameling, bespreking. VARA: 10.20 Lichte orkestmu- werken van Appel, Chailloux, Comeille, ziek; (gr j 10 30 Van de wieg tot het graf, Esser, Van Heusden, Lucebert, Nanninga, vragenbeantwoording. 10.45 Geknipt voor Sluyters, Toorop, Verwey, Kruyder en berbaiing. 12.15 Tussen mens en nevelvlek, Zadkine. Dagelijks van 1017 u. Zon- p0pU]ajr_Wetenschappelijke lezing. 12.30 dags van 1317 u. Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Huize Bloemenheuvel, Bloemendaalse- l2.33 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws, straatweg 158, Overveen, tot en met 13 15 yARA-Varia. 13.20 Vers van de pers: 11 november: Schilderijen van Josef nieuwe grammofoonplaten. 13.45 Voor de Verheyen. Dagelijks van 10—17 u. Zon- jeugd 14 20 Radio Jazzclub. 14.50 Matinee KWALITEIT SINDS 1855 dags van 1417 u. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstraat 41, Haarlem, tot en met 17 november: Olie verf en aquarel van Leen Spierenburg Dagelijks van 10.3017 u. Vrijdags tevens van 2022 u. Zondags alleen van 20 22 u. Museum Het Huis Van Looy, Kleine Hout weg 103, tot december: Het papieren Museum, keuze uit kleurreprodukties van bekende moderne meesters. Dage. lijks van 1012.30 u. en 13.30 17 u. Zondags van 1417 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur": tekeningen op de vrije zaterdag: Italiaans operacon cert. 17.15 Jazztrio en zangsoliste. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en commen taar. 18.2*0 Licht grammofoonmuziek. 19.10 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Nieuwe vaart, discussie. 19.45 Moderne kamermu ziek (gr.) 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Walsorkest. 20.35 Tel uit je winst!, spelletjesprogramma. 21.35 Socialistisch commentaar. 21.50 Neder landse artiesten op de plaat. 22.05 Feiten wil ik, feiten, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Zo maar een zaterdagin november, tLe r„U rennend cabaretprogramma. 23.10 Lichte grammo- en aquarellen van Bob Buys Geopen jek 23.55.24.00 Nieuws, tot 30 november dagelijks van _„TTC„_,r „9. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsorkest en van 7 10-18 u. en van 20-22 u. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon- solist. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amuse stelling van werken uit deHaarlemse mentsorkest (verv.) 12.50 Programma- school van de 16e tot en met de 19e eeuw, QVerzicht 13 Q0 Nieuws. 1315 Voor de teen- waaronder Hals meesterwerken. Geo- 14 00 Variété.orkest 14 30 Filmkro pend dagelijks van 10 17 uur, zondags lg 15 De Academie der Discofielen. van 13-17 uur. Zaterdag en zondag 10 en 11 november i 16.30 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 I Kamermuziek. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Kamermuziek. 17.45 Engelse les uerciag en zonuag iu cu """"""T* I 18.00 Koorzang. 18.28 Paardesportberich- Bentveld: Arbeiders Gemeenschap der ,n(1 VJ Woodbrookers: „Kan de Wetenschap de Vrede dienen?" Lezingen door prof. mr. B. V. A. Röling: „De politieke gevaren situatie", en „Aspecten van een weten schap van de vrede". Voorts een alge meen gesprek onder leiding van dr. A, van Biemen. Zondag 11 november, Concertgebouw 20 u.: dansavond. Maandag 12 november, Brinkmann 20 u.: Het Nederlands Verbond van Midden ten. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Cabaretpro gramma. 21.00 Vlaanderen mijn land! U mijn liefde, U mijn hart: koren en solis ten. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG NCRV: 19.30 Toekomstmuziek, program- standsverenigingen: Voorlichtingsavond. I ma over beroepskeuze (deel 2). NTS Spreker: J. P. Aafjes: „Gelijke kansen 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: voor het Midden- en Kleinbedrijf in een 20.20 Alles draait om moeder, TV-feuil- veranderde maatschappij". leton. 20.45 Riedels en fiedels, Nederlands Dinsdag 13 november, Huize Bloemenheu- muziekprogramma met Nederlandse ar- vel, Bloemendaal 20 u.: Lezing door A. J. tiesten. 21.15 Attentie: feiten, die de aan- de Looze: „Langs sloot en plas". dacht waard zijn. 22.00 Ondergronds perso- Dinsdag 13 november, Lorentzlyceum 19.45 nenvervoer, film-documentaire. 22.30-22.40 u.: Onder auspiciën van de Haarlemse Weer en Sterrekundige Kring spreekt dr. VOOR ZATERDAG A. D. Fokker over „Radioverschijnselen VARA: 15.00 Praktische wenken voor de op de zon". voorbereiding van een reis. 15.25 Stan Lau- Donderdag 15 november, R.-k. Parochie- rel en Oliver Hardy als lijfwacht, korte kerk, Grote Krocht, Zandvoort 10 u.: film. 15.35 Van hout tot textiel, reporta- Oecumenisch bezinningsuur. Sprekers: ge. 16.05 Interpol calling Mr. George, Pastoor Cleophas, Zandvoort, dr. Okke T.V.-film. 16.30 Tussen de oorlogen, docu- Jager, Haarlem. Met medewerking van mentair programma. 16.50 Casper de goe- Het Leger des Heils. de geest, Harvey-tekenfilm. 17.00—17.30 Grote of St. Bavokerk, ingang oude Groen- Voor de kinderen. 19.30 Vrije nieuwsgaring markt 23: Te bezichtigen van 9—17 u. Sidney doet 'tl, T.V.-film. NTS: 20.00 Stadhuis, Grote Markt: Op werkdagen te Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws, bezichtigen van 912.30 u„ daarna 20.35 Professor Witkiel, muzikale comedie. melden hij de portier. Zaterdag gesloten. 21.50 Paul Morgans lotgevallen Film- F..-k. Kathedrale Basiliek, Leidncvaart: produktie, T.V.-film. 22.15-22.45 Wereld- Voor bezichtigen aanmelden bij portier. I wijs, wedstrijd.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 17