„Bereidt u voor strijd zonder enig op een pardon' PeekiCloppenburg 21 - DE BEURS - PULLOVERS I. KAN juwelier-horloger Voorzitter Chr. Middenstandsbond: Voorkeur voor uitkeringen uit koerswinst 75 Co Kan zmüze, zmtize jen Kan Landbouwschap is tevreden en teleurgesteld „Japanse lonen zijn met meer zo laag" Dividend Northwestern Accountants gaan de broodprijs bestuderen Verblifa tevreden Stijgend tekort op VS betalingsbalans Duurdere jenever niet betalen" Staalproduktie in EEG licht gedaald Resultaat Baekers bleef ten achter Achthonderd kartels en afspraken in EEG gemeld Caltex gaat in Europoort uitbreiden dubbele jonge SCHEEPVAARTBERICHTEN Melk in Den Haag niet duurder HERENMODE-TIP zuiver wollen VRIJDAG 9 NOVEMBER 1962 Grootwinkelbedrijf is uitgekeken op assortiment pülli zoals een man graag draagt. In sportieve grove steek gebreid met ronde hals en extra kraag. Kies uit de moderne Italiaan se kleuren. (Tsjechisch) BARTELJORISSTRAAT 2 HAARLEM TELEF. 13004 Kort economisch nieuws i Exportmissie in ons land H oreca-ondernemers Dr.-Overijselsche Houthandel N.v. „De grootwinkelbedrijven zijn op hun eigen assortiment uitgekeken. Daarom grijpen ze naar koelkast, mixer, speelgoed etc. om de klant te binden. Want wie de klant nu weet te binden overwint. Maar wat de grootwinkelbedrijven kunnen, kun nen de gebundelde midden- en kleinbe drijven ook. Bereidt u voor op een strijd zonder pardon". Dat zei gisteravond de Christelijke Middenstandsbondvoorzitter H. de Mooy tot de verzamelde Haagse middenstanders in het gebouw „Op Gou den Wieken" te Scheveningen. Na een middag van besprekingen ten departemente over de positie van de bak ker in het kleinbedrijf, liet de heer De Mooy zich uit over „het midden- en kleinbedrijf 1962 en dan en hij deed dat ondubbelzunnig. Snel stelde hij het enige punt aan de orde dat de gehele strijd tussen de grootwinkelbedrijven en het klein- en middenbedrijf bepaalt: de beheersing van de massadistributie, de be heersing van de markt. Hij waarschuwde: de grootwinkelbedrij ven zullen over lijken gaan, doen zij dat niet, dan verdwijnen ze. Er zal ook een groot aantal middenstanders verdwijnen. Kijk maar naar het bakkersbedrijf. Hij somde op: elk jaar daalt het aantal werk nemers in het bakkersbedrijf met 1000 man. Elke dag worden er twee bakkers zaken „gesloopt" De oorzaak van de plotselinge toespit sing van de stijd tussen beide leverantie- vormen meende hij ook te kennen. De in dustrie is zich de laatste jaren meer op het binnenland gaan richten. Op het ogen blik nadert men het verzadigingspunt tus sen produktie en afname. Het vinden van afzetmogelijkheden voor massaprodukten is dus een dwingende eis. Geforceerde dis tributie is er het directe gevolg van. Hier in is het midden- en kleinbedrijf nu ook meegesleurd. Het veroveren van de markt, vervolgde hij, wordt op wetenschappelijke wijze systematisch, bedreven. Een grootwinkel bedrijf gaat voor de helft van de prijs een damesblad uitgeven. Om de klanten te binden. Daar kunnen wij ons raambil jet niet meer tegenover stellen, vond hij Hij zei ook: noteer dit, laat het geen in stelling worden, zodat er geen toekomst meer is en ga aan de slag, al hebben we teveel tijd voorbij laten gaan. Natuurlijk, we zouden een beroep op de overheid kunnen doen. Er is ook een land- bouwegalisatiefonds nietwaar? Maar laten we het liever zelf doen. We hebben het voordeel van ons goede assortiment, van onze service, van onze sterk persoonlijke klantenbinding. Heus niet alleen in het kruideniersbedrijf. En de grootwinkelbe drijven kunnen er, als we dit goed benut ten, niet tegenop. In het jongste jaarverslag van het Be leggingsfonds „Converto" werd een en quête aangekondigd over de vraag of participanten uitkeringen ten laste van ge realiseerde koerswinst naast de gewo ne uitkeringen op prijs stellen. Het aantal hierop binnengekomen antwoorden is zeer bevredigend geweest, aldus de di rectie. Tot dusverre hebben 143 participanten, die blijkens opgave in totaal 1521 parti- cipatiebewijzen vertegenwoordigen, hun mening kenbaar gemaakt. Hiervan heb ben 116 houders van in totaal 1365 par- ticipatiebewijzen, zich uitgesproken voor de voortzetting van uitkeringen uit koers winst, zo deze mogelijk is. Advertentie Advertentie (Wat Kan kan kan Kan alleen) Het herstel van de door de brand yan 21 ok tober Eeleden schade verloopt geheel volgens plan, zo heeft de directie v£n A. Hooimeyer en Zonen n.v. (beschuitfabrikariten) m de buiten gewone aandeelhoudersvergadering meegedeeld. De voorgestelde statutenwijziging werd met al gemene stemmen in deze tweede vergadering aangenomen. Aluminium Limitel of Canada (Alcan) heeft over de eerste negen maanden van 1962 een winst van S 30,6 miljoen, dat is S 1.00 per aan deel, geboekt. Over de eerste drie kwartalen van 1961 bedroeg de winst 20,8 miljoen of 8 0,68 per aandeel. mtiH: Het dagelijks bestuur van het Landbouw schap is in het algemeen wel tevreden over het nieuwe melkprijsbeleid, waarhij zoals het dagelijks bestuur zich uitdrukt, de verantwoordelijkheden zuiverder wor den geregeld en allerlei commerciële be slissingen in een meer reële sfeer kunnen worden genomen. Het Landbouwschap meent, dat deze op zet een goede aansluiting kan geven op het te verwachten E.E.G.-zuivelbeleid. Met de verrekenprijs van 1,25 per 100 kg melk met 3,7 percent vet betuigt het zijn instem ming. zulks temeer daar de verrekenprijs de laatste twee jaren ongewijzigd geble ven was. Anders is het ten aanzien van de richt- pi-ijs van 27 per 100 kg voor alle melk. Het Landbouwschap had graag een prijs van 28 zien vastgesteld. Dat dit niet is gebeurd noemt het dagelijks bestuur een ernstige terleurstelling. „Ook in Japan is het levenspeil belang rijk gestegen en de arbeidskracht moet be hoorlijk betaald worden. De Japanse ar beider verdient ongeveer evenveel als de arbeider in Zuid-Italië". Dat zei de heer Rokuro Ishizaka gisteravond in hotel Witte Brug te Den Haag, waar een commissie van Japanse zakenlieden verslag uitbracht van haar contacten in vier landen van de Europese Economische Gemeenschap: West-Duitsland, Frankrijk, België en Ne derland. De Japanse zakenlieden hebben met tal van vooraanstaande figuren uit het zaken- en bedrijfsleven contact gehad en met prof. W. Hallstein is zeer uitvoerig van gedachten gewisseld over de handel van Japan met de E.E.G.-landen. Daarbij is de Japanse missie, zo vertelt de voorzitter van de federatie van economische organi saties, die als leider van het gezelschap optreedt, de heer T. Ischizaka, te verstaan gegeven, dat de uitbreiding van de Japan se invoer slechts geleidelijk mogelijk is en dat Japan geduld moet hebben. Het gezel schap heeft ervaren, dat Japan steeds meer als belangrijk lid van de vrije we reld wordt beschouwd. In enige E.E.G.-landen zijn Japanse in dustrieën gevestigd, o.a. een fabriek voor motorrijwielen en een enkele optische in dustrie. Ook in Nederland zal binnen af zienbare tijd een Japanse onderneming ge vestigd worden. „Japan zal zeker geen „dumping" toepassen bij export van arti kelen als speelgoed, camera's en andere optische artikelen, motorrijwielen enz. De arbeidslonen zijn belangrijk hoger gewor den. Japan heeft echter geen kapitalen no dig voor de bewapening," zo kregen wij te horen. Het bestuur van de Northwestern and "Mcific Hypotheekbank n.v. zal aan de in anuari 1963 te houden aandeelhoudersver gadering voorstellen over het boekjaar '981-1962 de volgende dividenden uit te '-eren- 10 (v.j. 12) percent op de aandelen en 5,59 (v.j. f 7,33) op de bewijzen van deelgerechtigdheid. Het bestuur van de tweede Northwestern -nd Pacific Hypotheekbank n.v. stelt 10 r cent dividend voor (onv.). Minister De Pous zal nog geen prijs maatregel voor-brood treffen. Dit werd ons gisteravond meegedeeld door de afdeling voorlichting van het ministerie van econo mische zaken. Gisteren hadden de minis ter en de staatssecretaris van economische zaken de vertegenwoordigers vart de Ne derlandse Bakkerij stichting opnieuw ont vangen ter bespreking van het al of niet afkondigen van een prijsstop voor brood. Overeengekomen is nu) dat een accoun tants-onderzoek zal worden ingesteld naar deze kostenstijgingen en dat de definitieve vaststelling van de broodprijs zal worden gebaseerd op het resultaat van dit accoun tantsonderzoek, dat op zeer korte termijn zal worden afgesloten. Hangende dit on derzoek wil de minister voorlopig afzien van het treffen van een prijsmaatregel. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,06 in is Amerikaanse dollar 3,583,62, Canadese dollar 3 31-3,36, Franse frank (100) 73 20-73 70 Belgische frank (100) 7,21*/*7,26 Duitse mark UoJf 89 sI-90 15, Zweedse kroon (100) 69,35-70 35. Zwitserse frank (100) 83,25—83,75, Italiaanse Ure (10 000) 57,00—59,00. Deense kroon ((100) 51,40—52,40, Noorse kroon (100) 49.70-30,70. Oostenrijkse schil ling (100) 13,92'..—14,02'/., Portugese escudo (100) 12.47'/.I2.62l/i. Spaanse peseta (100, grote coupu, res) 5,92'/.—6,07'/.. De directie van de N.V. de Vereenigde Blikfabrieken deelt mee, dat „de resulta ten over de afgelopen maanden van het lopende boekjaar redenen tot tevreden heid geven". WASHINGTON (Reuter) =- De ...toene ming van het tekort op de Amerikaanse be talingsbalans is in het derde kwartaal >van dit jaar iets groter geweest dan oorspron kelijk werd verwacht, zo heeft het Ameri kaanse ministerie van handel bekendge maakt. Het tekort in het overzichtskwartaal be droeg na seizoensaanpassing 720 miljoen dollar, wat overeenkomt met een tekort van bijna 2,9 miljard dollar op jaarbasis. In bet tweede kwartaal was het tekort op jaarbasis 872 miljoen dollar. De federatie van ondernemers in het Horeacabedrijf heeft besloten de leden aan te raden de door de verenigde distillateurs aangekondigde prijsverhoging van jenever niet te betalen. De distillateurs hebben per 1 november een prijsverhoging van 0,20 per liter jener vastgesteld. De minister van economische zaken heeft hiervoor geen toestemming gegeven. De federatie van ondernemers in het Horecabedrijf wenst deze prijsverhoging niet te aanvaar den, tenzij de minister de prijsbeschikking dranken 1961 wil intrekken. KEULEN (AP) De staalproduktie van de E.E.G.-landen bedroeg in de eerste negen maanden van 1962 54.6 miljoen ton of 1.8 percent minder dan in de corre sponderende periode van het vorig jaar, zo heeft het Duitse instituut voor de in dustrie meegedeeld. De produktie daalde in West-Duitsland met 3.7 en in Frankrijk met 3.4 percent. De daling in Groot-Brittannië was 12.6 percent, terwijl de Amerikaanse produktie met 5.8 percent steeg. Sinds juni is de pro duktie in de Verenigde Staten echter steeds aanzienlijk achtergebleven bij die in de overeenkomstige maand van het vorig jaar. De directie van Baekers-Elias-De Haes Textiel Industrie N.V. deelt mee, dat de re sultaten van het eerste halfjaar 1962 niet geheel aan de verwachtingen hebben be antwoord, ondanks de mogelijkheid om voldoende orders te boeken. Het gebrek aan geschoolde arbeidskrachten heeft ech ter de produktie ongunstig beïnvloed, ter wijl de revaluatie toenemende importen bij een gedrukt prijspeil tot konsekwentie heeft gehad; tevens blijkt het niet moge lijk de prijzen voor export te verhogen. De consolidatie der drie werkmaatschappijen, die in volle gang is, zal nog geruime tijd vergen. De kosten hiervan vallen niet te gen. De directie is voor de iets verdere toe komst niet zonder optimisme. De gang van zaken bij de N.V. Drentsch- Overijselsche Houthandel in de eerste ne gen maanden van 1962 is bevredigend ge weest. Het bedrijf is goed van orders voor zien, en ook de lopende orderportefeuille wekt goede verwachtingen voor de komen de maanden. De stijging van de kosten kon volledig worden gecompenseerd door ver hoogde omzetten. De directie verwacht, dat de resultaten over 1962 zeker niet zullen ten achter blijven bij die van 1961. INTERNATIONALS VAST De hoofdfondsen hebben gisteren bij de opening een vaste stemming te zien ge geven t.o.v. het vorige slotniveau. Het Damrak werd gedurende de niet-officiële handel verrast door de derde-kwartaal cijfers 1962 van de Kon./Shell Groep. Deze cijfers werden zeer gunstig ontvangen. Van aile kanten kwamen, gedurende de mor genuren, kooporders los waardoor als hoogste koers voor de olie-aandelen f 143,60 werd betaald. De vorige slotkoers was 142,20. De officiële beurs opende voor genoemde waarden op 143,90. Aan houdende vraag, ook voor buitenlandse rekening, deed de prijs oplopen tot f 144,30. Het onveranderde interimdividend van Unilever ad ƒ1.60, waarover het Damrak woensdag weinig enthousiasme kon op brengen, werd later op de dag in Wall Street zeer gunstig ontvangen. Hoofdzake lijk daardoor steeg de koers van Unilever Bij de E.E.G.-commissie zijn ongeveer 800 aanmeldingen binnengekomen van kar tels en ondernemersafspraken in de ge meenschap, waarbij meer dan twee onder nemingen partij zijn. De aanmeldingster mijn voor deze afspraken is op 31 okto ber verstreken (voor de kleine kartels van twee ondernemingen sluit die termijn 1 februari 1963) en de diensten van de com missie hebben ze reeds geregistreerd en af schriften van de aanmeldingen aan de ge voegde nationale autoriteiten toegezon den. Men is in Brussel doende de aange-1 melde overeenkomsten in categorieën te rangschikken. Men heeft reeds kunnen vaststellen dat talrijke z.g. „horizontale" overeenkomsten die van grote economische betekenis zijn, ter kennis van de commis sie zijn gebracht. Het Caltex-complex in de Rotterdamse I Europoort zal volgend jaar belangrijk zijn uitgebreid. De aanlegpier, die nu nog maar aan één kant in gebruik is, zal dan aan beide zijden accommodatie bieden aan de grootste tankers. Daarom zal onder meer ook aan de tweede zijde een mechanische losinstallatie worden gebouwd, die door 'een pijpleiding niet hef tankpark op Euro poort zal worden verbonden. Dit. tank park wordt volgend jaar uitgebreid met twee grote opslagtanks voor ruwe aard- olie met een capaciteit van 50.000 ton elk. Wanneer deze uitbreidingen zijn gereali seerd, komt het complex in gezamenlijke) exploitatie van de Caltex en de Esso. De Caltex blijft de operationele werk zaamheden verrichten. woensdagavond in Amsterdam tot 129, Er werd gisteren geopend op 130.80, tegen woensdag als slotprijs 127,20. Philips bleef op 133,80 circa ƒ1,50 boven de laat ste afdoening van woensdag. AKU deed het bescheiden aan op 349, plus twee pun ten. Hoogovens lagen vast in de markt op 501, plus acht punten. Boeke en Huidekoper van 227 op 220; Boom-Ruygrok van 166 op 157%; Figée van 218 op 205, Spaamestad van 775 op 754 en Van Waveren van 120 op 115. VERHANDELDE FONDSEN 8 november 7 november Totaal 436 448 Hoger 248 156,9%) 168 (37,5%) Lager 104 (23,9%) 168 (37,5%) Gelijk 84 (19,2%) 112 (25,0®/») AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U. 347—348% Kon. Olie143,30—144,50 Philips 132,50—134,30 Unilever f 129,50131,30 Hoogovens 498502 Stemming: afbrokkelend. VOORBEURS VAN HEDEN lste t'jdv. A.K.U345—346 Kon. Olief 142,80—143,10 Philips f 131,90—132,30 Unilever 127,20-127,40 Hoogovens 491495 ex 1,60 interim-dividend. Slot 2 de tijdv. 346 143,20 132,30 f 127,40 494 Vorige slotkoers Advertentie 'V 1 DISTILLEERDERIJ v/m SIMON RYNBENDE ZONEN - SCHIEDAM Aalsum 8 300 m. w.n.w. Finisterren. Pt. Caidon. Abbekerk a te Dar Es Salaam n. Achilles 8 270 m. z.w. Ouessant n. Nordenham. Acila 8 850 m. n.o. Guadeloupe n. Ro"®lda™.m Acmaea 8 250 m. w.n.w. Lissabon n. Rotterdam. Acteon 9 te Clacutta verwacht. Adonis 8 v. Pointe a Pitre n. St. Crolx. Aesis 8 te Amsterdam. Agamemnon 8 30 m. w.n.w. Carupano (bestem Alamak 8 v. Houston n. New York. Aldabi 8 te Montevideo. Algol 8 v. Aden n. Suez. Alhena 9 te Las Palmas. Alioth 8 v. Rotterdam n. Buenos Aires, Almdiik 9 te Adelaide v. Fremantle. Alnitak 8 te Vitoria. Alwaki 8 te Calicut. Ameland 8 te Rotterdam. Ammon 9 v. Puerto Cabello n. La Guana. Amsteldijk 9 te Londen verwacht. Amstelkroon 8 15 Om. o. Luzon n. Singapore Amstelland 8 70 m. z.z.w. F. Noronha n. A dam. Amstelmolen 8 200 m. z.o. Beira n. Durban. Amstelsluis 8 v. Singapore n. P»r' ?'ckson' Amstelstad 8 600 m. w.n.w. K. St.Vmc. n. P. Said. Amstelveld 8 te Freeport v. Baton Rouge. Vndiik 8 v. Rotterdam n. Bremen. Angolakust 8 v. Grand Bassa n. jdonr°v1®; Annenkerk 8 280 m. z.z.w. Tenerife n. Kaapstad. Area 8 te Londen v. Berre. Arendskerk 8 te Port Said. Argos 9 te Barcelona verwacht. Atvs 14 te Lavera verwacht. Baarn 8 52 m. n. Manta n. Guayaquil. Bali pass. 8 Lissabon n. Amsterdam. Barendrecht 8 v. Port Said n. Portland Maine. Batjan 8 in Golf van Oman n. Kuwait. Bawean 8 v. Rastanuva n. Sydney. Bengalen 8 120 m. z.o. Kuwait n. Bombay. Beninkust 8 te Amsterdam. Blitar 8 te Bremen. Bonita 8 dwars Kp. Hatteras n. La Ceiba. Bovenkerk 8 te Amsterdam. JBreda 8 te Amsterdam. T3url S. Wats. 8 70 m. n.n.w. Muscat n. Rastanura. Ca Itex Amsterdam 8 te Suez verwacht. Caltex Arnhem 8 v. Singapore n. Nugata. Calt. Gorinchem 8 10 m. n. Borkum n. Fredericia. Caltex Madrid pass. 8 Kp. Vincent n. Rotterdam. Caltex Naples 8 te Malmö. Call. Pernis 8 83 m. z.z.o. Socotra n. L. Marques. Caltex Rotterdam 9 te Port Said verwacht. Caltex Utrecht 8 65 m. z.w. Ras Fartak n. Antw. Carnerounkust 9 te Freetown verwacht. Castor 8 v. Kuluk te Izmir. Celebes 8 v. Bremen, 9 te Hamburg. Ceres 8 v. Manta n. Buena Ventura. Chiron 9 v. Port of Spain n. Paramaribo. Cinulia 8 80 m. n. Azoren n. Rotterdam. Crania 10 te Curasao verwacht. Dalerdijk 8 780 m. z.w. San Miguel n. Londen. Delft 9 v. Huarmey n. Chimbote. Diemerdijk 8 635 m. o.n.o. Bermuda n. Bermuda. Dorestad 8 v. Swansea n. Thameshaven. Drente pass. 9 Cochin n. Calcutta. Eenhoorn pass. 8 Kp. Bon n. Bremen. Elizabeth Broere 9 v. Aden n. Calcutta. Eos 8 50 m. n.w. Lissabon n. Sfax. Esso Amsterdam 8 v. Amuaybay n. New York. Esso Rotterdam 8 100 m. z. Kreta n. Port Sain. Flna Nederland 8 25 m. n. Finisterre n. Abadan. Forest Lake 8 115 m. o.n.o. Aden n. Ravenna. Forest Town 9 te Portland verwacht. Fravizo 8 v. Sint Malo n. Zweden. Friesland KRL 5 te Columbia rivier. Gaasterland pass, n Casquets n. Amsterdam. Gabonkust 9 te Freetown verwacht. Ganymede? 8 740 m. z.w. Landsend n. A dam, i Garóet 9 te Amsterdam. i Geert ie Fuisman 8 75 m. o. Alg.ers n Veneti* Gooiland 8 235 m. n.o. Santa Maria n. Cristobal Grebbedijk 13 te Le Havre verwacht. Groöte Beer 8 100 m. z.o. K. Leeuwin n. M'bourne. Guineekust 7 te Lagos v. Port Harcourt. Gulf Italian 8 175 m. z.o. Suez n. Landsend. Gulf Swede 9 te Suez verwacht. Hera 8 te Amsterdam. Hermes 8 te Amstredam. Hollands Dreef 9 te Vancouver verwacht. Hollands Duin 8 v. Vancouver n. China, Irazu 8 v. Cristobal n. New Orleans. Isis 7 50 m. z. Cuba n. Mobile. Ittersum 8 100 m. o. Charleston n. Le Havre. Japara pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Jason 7 150 m. n.o. Paramaribo n, Amsterdam. Java 8 ten anker Balboa. Joh. Frans 8 30 m. n.w. Evangelistas n. Qumtero. Johan van Oldenbarnevelt 8 220 m. w.n.w. Wel lington naar Wellington. Kabylia 9 te Rotterdam verwacht. Kalydon 8 v. Tranmere n. Heysham. Kamperdijk 8 te Rotterdam. Kara 12 te Port Reading verwacht. Karachi 8 v. Bugo n. Cebu. Karimata 8 30 0m. o. Colombo n. Aden. Karimun 8 te Honiara. Kasimbar 8 v. Sarmi n. Hollandia. Katendrecht 8 200 m. n. Sokotra n. Port Sudan. Keizerswaard 8 650 m. z.z.w. Kp. Verdlsche eil. naar Accra. Kelletia 10 te Rotterdam verwacht (dokken). Kerkedijk 8 700 m. n. Azoren n. Antwerpen. Kermia 8 te Curasao v. Bachaquero. Kieldrecht 9 te Akaba verwacht. Kinderdijk 8 te Le Havre v. Point St. Joe. Kloosterdijk 8 190 m. w.z.w. L'end n. vera Cruz. Koningswaard 8 te Bridgeport. Koratia 8 20 m. n.o. San Miguel n. Curacao. Korenia pass. 9 Perzische Golf, 14 tc Mona verw. Korovina verm. 10 v. Faslane n. Curacao. Kosicia 8 te Puerto Miranda. Kossmatella 16 te Lobito verwacht. Krebsia 8 te Kingston. Kreeft 8 16 m. n.o. Ouessant n. Rotterdam. Kreon 8 220 m. z.w. Lissabon n. Paramaribo. Kryptos 19 te Curasao verwacht. Kylix 8 480 m. w.n.w. Kp. Finisterre n. Stanlow. Ladon 8 op Elbe n. Hamburg. Laertes 8 180 m. o. Ceylon n. Penang. Lekhaven 8 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Liberiakust 8 90 m. z.z.w. Ouessant n. Dakar. Liberty Bell 8 v. Port Sad n. Londen. Limburg 8 v. Nagoya n. Kobe Loosdrecht 8 te Marseille. Loppersum 8 180 m. o. Sint Johns n. e Havre. Maasdam 9 te Cobh verwacht. Maaslloyd 7 v. Biak, 10 te Cebu verwacht. Mainlloyd 8 v Rotterdam te Antwerpen. Marathon 8 230 m. n.w. Finisterre n. Amsterdam. Meliskerk 8 te Londen. Memnon 7 180 m. n. Curacao n. Curacao. Mentor 8 220 m. o. Syracuse n. Napels. Minos 8 v. Helsinki n. Herttoniemi. Mlssissippilloyd 9 v. Calcutta n. Penang. Mitra 9 te Norrköping verwacht. Mod.iokerto 8 te Tandjong manl. Moh'. Reza Shah 8 48 m. w.n.w. Perim n. Suez. Moordrecht 8 300 m. n.o. Curacao n. Curacao. Muiderkerk 9 te Madras verwacht. Munttoren 8 110 m. w.z.w. Colombo n. Madras. Mijdrecht 8 v. El Palito n. Barbados. Myladv 8 97 m. w. Kp. Race n. Pozzuoli. Naess Lion 8 150 m. z. Sokotra n. Durban. Naess Tiger 8 te Paulsboro. Nanusa 8 te Luanda. Neder-Eems 8 te Dunedin n. Cristobal. Neder-Elbe 8 v. Akaba n. Bombay Neder-Waal 8 500 m w. Mtnicoy n Aden Neder-Weser pass. 8 Lissabon n. Port Said. Nias 8 v. Takoradi, 1 lie Freetown verwacht. Noordam 12 t.e Rotterdam verwacht. Oberon 8 v. San Felix n. Jeremiê (Haïti). Ommenkerk 9 te Aden. Onoba 8 in Suezkanaal n. Mena A1 Ahmadi. Oostkerk 8 te Nacala verwacht. Ootmarsum 7 40 m. n.w. Talara n. Anto Fasasta. Oranjefontein 8 v. Durban n. Lorenco Marques. Oranje Nassau 8 te Kingston v. Aruba. Osiris 8 te Hamburg v. Amsterdam. Ossendrecht 8 v. Osaka n. Vizagapatnam. Overijsel 8 45 m. z.o. Daedalusriff n. Suez. Palamedes 8 te Curacao. Pendrecht 8 te Abidjan. Peperkust 8 180 m. z.z.w. Las Palmas n. Dakar. Pericles 8 te Bridgetown v. Amsterdam. P. G. Thulin 8 v. La Salinas n. Cristobal. Philidora 8 Ras Fartak gepass. n. Mena. Philine 8 te Tranmere. Philippia 10 te Tranmere verwacht. Polydorus 8 v. Liverpool n. Londen. Poolster 8 te Triëst. Poseidon 8 400 m. n.o. Flores n. Bridgetown. Prins Casimir 8 60 m. w. Malinhead n. Glasgow. Prins Fred. Hendrik 8 v. Toledo n. Three Rivers, Prins Maurits 8 20 m. n. Kreta n. Alexandria. Prins der Nederlanden 9 te A'dam v. Plymouth Prins Willem III 8 530 m. w. Valencia n. Londen, Prins Willem IV 9 te Le Havre. Prinses Margriet 8 te Antwerpen n. Le Havre. Provenierssingel 8 te Mersey n. Birkenhead. Purmerend 10 v. Curacao te New York verwacht. Pygmalion R v. Barranquilla n. Punta Cortez. Radja 8 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Raki 8 te Suez. Roebiah 8 te Amsterdam. Roepat 9 te Tandjong Mani. Rondo 7 te Antwerpen v. Hamburg Rossum 8 380 m. o.z.o. Kp. Race n. Payardi ell. Rotte 8 v. Shanghai n. Aden. Rijndam 8 v. Rotterdam n. Montreal. Saloum 8 te Duinkerken Sarpedon 8 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Scheldelloyd 8 800 m. w.z.w. Azoren n. Cristobal. Schiekerk 9 te Rotterdam. Schielloyd 8 v. Napels n. Genua. Seinelloyd 8 te Dunedin v. New Plymouth. Sepia 3 180 m. n. Finisterre n. Port Said. Serooskerk 8 te Adelaide v. Port Pirie. Situla 8 te Rotterdam. Slamat 8 45 m. z.w. Socotra n. Penang. Sliedrecht 8 v. Newport News n. Zeebrugge. Sloterdijk 9 v. Rotterdam n. Antwerpen. Soestdijk 8 te New York v. Newport News. Solon 7 v. Santo Domingo n. Pointe a Pitre. Sommelsdijk 8 770jn. o.n.o. K. Race n. N. York. Stad Amsterdam 8 125 m. o. Kreta n. Cyprus. Stad Gouda 8 150 m. w. Lissabon n. Rotterdam. Stad Zwolle 8 300 m. o.n.o. Bahamas n. B. Rouge. Statendam 8 v. New York n. San Juan. Stentor 8 te Rotterdam. Steven pass. 8 Lissabon n. Hamburg. Straat Magelhaen 8 15 m. o. Taiwan n. H'kong, Straat Torres 8 v. Kaapstad n. East-London. Tahama 8 te Bahrein. Tamara 8 v. Marseille n. Las Palmas. Tegelberg 8 90 m. z.w. Pulowei n. Mauritius. Texel 8 100 m. z. Okinawa n. Manilla. Theron 8 te Amsterdam. Thuredrecht 8 v. Genua n. Lorenzo Marques. Tjiliwong 8 v. Abidjan n. Kaapstad. Tjimanuk 8 871 m. n. Perth n. Durban. Togokust 8 v. Amsterdam n. Bordeaux. Triton 8 60 m. w.z.w. Guadeloupe n. Charleston Tweelingen R 120 m. w.z.w. Lissabon n. Monrovia Van der Hagen s 225 m. z. Beira v. Durban. Van Heemskerck 8 v. Tema n. Takoradi. Van LInschoten 8 450 m. n.o. Durban n. Kaapst Van Rlebeeek 8 v. Mogadiscio n. Mukalla, Van waerwijck 8 630 m. z z.w. H'kong n. H kóng. Vasum 8 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Viana pass 9 Str. Ormoesz n. Bandar Mashur. Videna 18 te Curacao verwacht. Vitrea 8 v. Cardon n. Martinez (San Francisco). Vivipara 8 te San Francisco n. Punta Cardön. Vlieland 8 30 m. z.w. Majorca n. Napels. Vlist 8 v .New York n. Sint Vincent. Waingapoe 9 v. Akaba n. Suez. W A Jones 8 270 m. o. Dar Es Sal. n. Ph.delph. Waterland 8 v. Buenos Aires n. San Nicolas. Waterman 8 180 m. o. Minicoy n. Djibouti. Westertoren 8 v. Rotterdam n. Londen. Westland 7 rede Santos n. San Francisco. Will. Barendsz 8 260 m. z.o. F. Nöronha n. Kaapst. Wttmarsum 8 630 m. w.z.w. Landend n. Houston. Wonosari 8 390 m. n.n.w. Townsvillê n. Aden. Zaanland 8 v. Las Palmas n. Santos. Zafra 10 te Tripoli (Libanon) verwacht. Zeeland 8 te Beyrouth v. Port Alfred. TELEFONIA Aardenburgh 8 40 m. z.o. Arkoe n. Delfzijl. Adara 8 te Rotterdam v. Newcastle. Aerdenhout 8 v. Shoreham te Rotterdam verw. Alcetas 8 dwars Dover n. Rotterdam. Ank T 7 v. Zaandam te Karskaer. Anna Broere 8 40 m. w. Bornholm n. Koperthag. Areas 8 dwars Kp. Roca n. Valencia. Audacia 8 v. Rochefort te Par. Batavier-1 8 60 m. n.w. Hk. v. Holland n R dam. Beekbergen 8 v. Barry te Nantes verwacht. Binnenhaven verm. 9 v. Rouen n. Casablanca. Brouwersgracht 7 te Casquets n. Sundsvall. Carnissesingel 8 v. Amsterdam, 9 te R'dam verw. Coccinelle 8 rede Kenitra v. Casablanca. Corrie Broere 8 60 m. n. Spurnhead n. Immingh. Dido 7 v. Amsterdam te Bilbao. Diligentia 8 te Beachyehad n. Rotterdam. Draco 7 v. Livorno n. Napels. Driebergen 8 dwars Alderney n. Las Palmas. Elsa 7 v. Ostrand te Raumo. Engelina Broere 8 n. Ierland n. Runcorn. Eyo S. 7 te Dudgeon n Perth. Fievo 7 v. Fakse n. Gdynia. Flores 8 30 m. z.w. St. Nazaire n. La RoChelle. Geestdijk 8 te Kingslynn n. Smithknoll. Geeststroom 8 20 m. n.w. Cromer n. Boston. Inspecteur Mellema 7 v. P. Talbot n. Antwerpen Kaap Falga 7 v. Ostrand te Rundvik. Lcuvehaven 9 v. Gothenburg te Kopenhag. verw. Looiersgracht 8 dwars Norddeich n. Mantyluoto. Lucas Bols-1 8 v. Stansgate te Antwerpen. Maasbergen 8 dwars Dungeness n. Valencia. Maasborg pass. 8 Bornrif n. Porsgrunn. Marianne 8 te Sandetti n. Rouaan. Meidoornsingel 8 40 m. w. Skagen n. Gothenburg. Oranjeborg 8 30 m. z.w. Wight n. Londen. Phidias 8 rede Mersin v. Faifa. Rijsbergen verm. 9 v. Montrose n. Spanje. Rijnstroom 8 45 m. w. IJmuiden n. Amsterdam Spoorsingel 8 v. Antwerpen te Dordrecht verw. Stella Polaris 8 20 m. o. Barcelona n. Antwerpen. Stella Prima 7 240 m. o.n.o. Belle n. Montreal. Twee Gebroeders 5 v. Gent te Belfast. Vechtborg 8 te Dungeness n. Rotterdam. Wedloope'r 8 v. Gent te Yxpila. westersingel 9 v. Pasajes te Rotterdam verw. Westzaan 8 50 m. n.o. Puerto Cortez n. Norfolk, Wiebold Böhmer v. Aalborg te Aarhus. IJselhaven verm. 8 v. Duinkerken n. Rouen IJstroom 8 40 m. o. Flamboroughhead n, A dam. A'dam Rubber 100% H.V.A 113Vi A.K.U 348% Dell Mij f 133,10 Hoogovens 503 Philips Gem. Bez. 133,65 f 130,50 Dordtsche Petr. 662 K. Ned. Petr. Mij. f 144,20 Holl. Am. Lijn 117 K.L.M ƒ48,- K.N.S.M 132 Ned. Stoomv. Mij. 127 Ommeren, Phs. v. 245 Scheepv. Un. Ned. 121'/i 175,— 195,— Unitas f 449,50 Ver. Bezit v. 1894 f 116,50 Amsterd. Bank 362 Ned. Handel Mij. 330 Rotterd. Bank.... 344 Twentsche Bank. 304 Albert Heijn 601 Amstel Brouwerij 392 Berkel's Patent 204 Bols 791 Bührmann Papier 684'/j 415 890 Gelder Kon. Pap. 246 '/j G'st Spir.f. Kon. 319 Van der Heem 271 Heinekens Bier 430 b Hoosenbosch Sch. 246 ïndola 460 Kon. Zout-Ketjen 704 Vz Muller Nat. Bezit 286 Ned. Kabelfabr. 467 Philips Pref ƒ53,10 Stokvis 165 Thomassen Dr. 668 Ver. Macbinefabr. 172 Wessanen. 356 Wilton Fijenoord 264 Zwanenherg-Org. 781 '/z Bilüton Mij II 432 Aluminium Ltd... 22% American Motors 16u/i# Anaconda 40 P ithi .-hem Steel 29% Cities Service.... 48% General Motors.. 56 Kennerott Conper 63% Remibl'c Steel 34,s/18 Shell Oil 33% U S Steel 43 Vz Sedert de oprichting van liet Internationale Monetaire Fonds (I.M F in 1947 is voor de te genwaarde van 6,7 miljard dollar op het fonds getrokken. Nefo 101,50 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street: Teleurstellend Een in de namiddag losgekomen ver- koopgolf veroorzaakte in Wall Street gis teren aan het eind koersverliezen van om en nabij de dollar. Hierdoor kwam een eind aan de nu al bijna twee weken du rende koersstijgingen. Het Dow Jones-ge- middelde voor industriefondsen daalde 6.61 tot 609.14, dat van spoorwegen bleef nagenoeg onveranderd op 124.25, terwijl dat van openbare nutsbedrijven 0.54 daalde tot 119.66. De interesse ging voornamelijk uit naar tabaksfondsen, raketaandelen en openbare nutsbedrijven. De omzet beliep 4.160.000 shares tegen 4.580.000 shares woensdag. AP. De dezer dagen aangekondigde prijsver hoging voor losse melk, melk in flessen en voor karnemelk, zal gedurende de pe riode van 11 november tot 1 januari 1963, in Den Haag niet worden toegepast. In verband met de aangekondigde prijs verhoging van melk en melkprodukten met een cent per liter is over een mo gelijke prijsverlaging in Den Haag, waar de melkprijs in verband met de sanering in het verleden reeds was verhoogd, na der overleg gepleegd tussen het ministerie van Economische Zaken, de federatie van Haagse meikslijters en de regelingscom missie voor de Haagse sanering. Na 1 januari zullen ook in Den Haag dezelfde prijzen gelden als voor soortgelijke gebie- I den in ons land. i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 21