Minister over de delinquent die 19 jaar in gesticht zat Tien jaar geëist wegens doodslag van een boer AGE Jeugd Bijna de helft van onze flora en fauna verkeert in gevaar Wandolijn en het betoverde slot Mijn motor loopt nu 'op z'n zondags' P o 11 e, Pel li en Pimöo en bondig) t i Hondsdolheid nu ook in Wychen? N.Z.H. verzacht verbod voor honden en katten Een dode in het verkeer Prinses Beatrix in Calcutta Betere wegmarkering door geribde tegels Kouder -puistjes Tot ziens... bij de BP pomp! ZATERDAG 10 NOVEMBER 1962 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk PUROL-POEDER Lekker rustig! Als weekend rijder houd ik er van kalm te rijden. Maar op die drukke zondagswegen moet je ook snel kunnen optrekken. Daarom in mijn tank: BP Super Mix 25. Mijn motor zoemt van tevredenheid. En optrekken - als een lieve lust! Probeer zelf ook eens welke van de 5 soorten BP benzine precies bij uw motor past. U rijdt dan vee! plezieriger en economischer. Vrede van Stralsund bestaat niet WEERRAPPORTEN z 43. Het is verschrikkelijk om dat hoems-dier bezig te zien, maar verlaat jullie je maar op mij.Daar zal ik eens vlug verandering in brengen!!" Bij een flinke boom staande, wijst Polle, „kijk, ik moet het onderste deel van deze boom hebben.... Hij moet precies doorgezaagd worden waar ik nu mijn vinger houd.Precies op maat hoorll" Pingo en Slokop zagen uit alle macht. Polle zoekt naar gereedschap„Ik heb een heleboel verschillende dingen nodig, gelukkig heb je van alles bij je, al is het een erge rommel daar beneden bij je!!" Minister Beerman heeft mede namens minister Veldkamp, een toelichting gege ven op het vonnis van 4 oktober van dit jaar van de rechtbank te Breda, waarbij een 19 jaar lang in psychiatrische inrich tingen verpleegde delinquent toerekenings vatbaar is verklaard. Een en ander in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Lamberts (P.v.d.A.). De betrokkene was in 1943 ontslagen van rechtsvervolging en geplaatst in een psychiatrische inrichting bij vonnis van de rechtbank in Den Haag. Een zelfde beschikking heeft op 22 no vember 1950 de arrondissementsrechtbank te 's-Hertogenbosch genomen, nadat betrok kene in de periode 1948-1950 had verble ven in enkele tehuizen van een reclasse- ringsvereniging. Op grond van beide beslis singen, welke in overeenstemming waren met door zenuwartsen uitgebrachte advie zen, is hij verpleegd in de rijkspsychia- trische inrichting te Eindhoven. De plaat sing is jaarlijks verlengd overeenkomstig In Wijchen bij Nijmegen heeft een hond een vijfjarig jongetje vrij ernstig gebeten. Later is een meisje aangevallen door een hond. Enkele voorbijgangers zorgden, dat het kind ongedeerd bleef. Waarschijnlijk betreft het hier dezelfde hond. Een kat, die woensdag ziek werd aange troffen en in overleg met een veearts in observatie werd gehouden, is intussen overleden. Het gemeentebestuur van Wijchen heeft verscherpte maatregelen getroffen. Alle loslopende honden zullen worden doodge schoten en de katten die buitenshuis wor den aangetroffen, zullen onschadelijk wor den gemaakt. Behalve op lijnen naar Amsterdam De N.Z.H. heeft het vervoerverbod voor honden en katten enigszins verzacht. Op de lijnen die niet Amsterdam tot eind punt hebben (80, 81, 83, 85 en de N.S.- busdienst Den Haag-Amsterdam) zal het voortaan toegestaan zijn honden en katten, mits goed afgesloten in een mand of een korf, mee te nemen. Het is de uitdrukkelijke bedoeling dat de dieren zich geheel in de mand of de korf moe ten bevinden. artikel 24, tweede lid, van de krankzin nigenwet. In 1959 is een poging gedaan de patiënt via het nazorghuis te Aalst te doen over gaan naar de vrije maatschappij, maar deze poging mislukte spoedig. In 1961 is hij uit de inrichting te Eindhoven weggelo pen. In die tijd pleegde hij opnieuw een delict. Vervolgens heeft de arrondissementsrecht bank te Breda hem, wederom na een psychiatrisch onderzoek, bij vonnis van 4 oktober 1962 veroordeeld tot een geheel voorwaardelijke gevangenisstraf met als bijzondere voorwaarde, dat hij zich gedu rende de op drie jaar gestelde proeftijd zou gedragen naar de voorschriften en aanwijzingen van een bepaalde reclasse- ringsvereniging. In het vonnis is aangehaald artikel 37a, eerste lid. van het wetboek van strafrecht, waaruit blijkt dat de rechtbank bij de straf toemeting ermede rekening heeft gehou den dat tijdens het begaan van het be rechte feit bij de betrokkene gebrekkige ontwikkeling of ziekelijke storing der geestvermogens bestond. In overleg met de officier van justitie te 's-Hertogenbosch heeft de geneesheer directeur van de inrichting in de inhoud van laatstgenoemde uitspraak aanleiding gevonden om betrokkene uit de inrichting te ontslaan. In het rooms-katholieke ziekenhuis te Enschede is overleden de heer J. A. ten Asbroek uit Hengelo. Hij werd woensdag middag, toen hij met zijn fiets de Henge- losestraat te Enschede wilde oversteken, gegrepen door een personenauto en ernstig gewond. Prinses Beatrix heeft kort na haar aan komst in Calcutta een culturele manifes tatie bijgewoond in het geboortehuis van de Indische dichter en Nobelprijswinnaar Rabindranath Tagora. Zij werd kort na haar aankomst uit Madras naar het ge boortehuis van Tagore gebracht. Het huis is nu een universiteit. Indische meisjes in kleurige saris dansten het choreografi sche drama Shyama van Tagora. De prinses dankte de danseressen na afloop van de voorstelling. Na het be zoek aan het huis van Tagore ging zij naar het culturele instituut Ramakrisjnan, een centrum van filosofische Hindoe-studie. Zij stelde een aantal vragen over geschriften en tradities van de Hindoes. Bij haar aankomst op het vliegveld Dum dum was de prinses enthousiast ontvangen door de grote Nederlandse kolonie in Cal cutta. Rijkswaterstaat neemt thans op verschil lende wegen in ons land proeven met ge welfde tegels om de rijbaan te marke ren. De tot nog toe aangebrachte witte streep langs het wegdek heeft tot nadeel dat deze snel vuil wordt en regelmatig opnieuw moet worden geverfd. Ook gaat de reflecterende werking ervan bij regen achtig weer nagenoeg verloren. Een tegel fabriek in Echt vervaardigt nu een ge welfde tegel, waarop de witte streep kan worden aangebracht. Bij proeven bleek de witte streep niet vuil te worden en bij regenachtig weer bleef zij goed zicht baar voor de weggebruiker. Door de aan gebrachte ribben blijft het water niet op de streep staan, maar wordt door de sleu ven afgevoerd. Rijkswaterstaat neemt nu proeven in Noord-Brabant en in Noord- Holland. „Deze man heeft iemand gedood, door wie hij zelf eerst half doodgeslagen was. Stelt u zich voor: een man verdwaasd door de harde klappen op zijn hoofd met een stok, verblind door het neergutsende bloed, een toonbeeld van menselijke ellen de. Toen hij zich omdraaide kreeg hij nog een klap op zijn achterhoofd. Pas daarna heeft hij de hooivork gepakt c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „De nacht van de Leguaan" van Tennessee Williams. Regie Richard Flink. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Helden sterven jong", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De rode cirkel", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Een fijn stel dochters", a.l. Van daag 23.30 u.: „De vrouw die haar man verkocht", 18 j. Zondag 11 u.: „Orfeu Ne gro", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u. :„Romance a la carte", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Eén, twee. drie", a.l. Zondag 14 en 16.15 u.: „In old Santa Fe", a.l. Van maan dag af 20.15 u.: ,,'n Tikkeltje diefstal", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Phaedra", 18 j. Zondag 11 u.: „Woudsymfonie", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21,15 u.: „De bende van Marady", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Waar de stengun regeert", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Als in een donkere spiegel", 18 j. Zondag 11 u.: „Het laatste paradijs'?, a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Madame Sans-Gêne", 14 j. Zon dag 14.30 u.: „Duivels van de weg", a.l. Van maandag tot en met donderdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 1017 u„ zondag van 13— 17 u. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling van werken van Appel, Chailloux, Nannin- ga, Corneille, Esser, Van Heusden, Luce- bert, Sluyters, Toorop, Verwey, H. Kruy- der en Zadkine. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van werken van beeldende kunstenaars uit Haarlem e.a. Dagelijks geopend van 917 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18 20 u. Tot en met 30 november. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Bob Buys. Tot en met 30 november. Dagelijks geopend van 1018 u. en van 2022 u.: Klassiek grammofoon- platenconcert van 2122 u.: Maurice Ra- vel. Teylers Museum (Spaame 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit "e 19de en 20ste eeuw Dagelijks (be halve maandag) geopend van 1115 u. Eerste zondag van de maand 1315 u. Galerie „Uittenhout" (KI. Houtstraat 41): Studies in olieverf en aquarel van Leen Spierenburg. Dagelijks geopend van 10.30— 17 u.; zondag van 1417 u.; vrijdag ook van 2022 u Tot en met 17 november. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 1012.30 u. en 13.3017 u„ en zondag van 1417 u. Tot december. DIVERSEN Cafê-ehantant „Adam en Eva", Iedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 20—2 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 9 november). ZATERDAG 10 NOVEMBER City, 19 en 21.15 uur: „Ivanhoe". Rex, 20 uur: „Een fijn stel dochters". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 11 NOVEMBER City, 14.30 uur: „Wrekers te paard"; 19 en 21.15 uur: „Ivanhoe". Rex, 15 uur: „De scherpschutter van El Paso"; 20 uur: „Een fijn stel dochters". MAANDAG 12 NOVEMBER CITY, 20 uur: „Moord". Rex, 20 uur: „Een fijn stel dochters". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder zaterdag. ZATERDAG 10 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma- ciste, de sterkste man ter wereld"; 23.30 u.: „Nachtzuster Ingeborg". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Car touche". W.B. Theater, 20 u.: „Aasgieren van het westen". ZONDAG 11 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Osceola, opperhoofd Seminoles"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Maciste, de sterkste man ter wereld". Luxor Theater, 14.30 u.: „Muziek- express"; 16.30 en 21.15 u.: „Cartouche". W.B. Theater, 14.30 u.: „De bandieten van Capistrand"; 16.30 en 20 u.: „Door braak in Corregidor". MAANDAG 12 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver geef hun deze zonden". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Car touche". W.B. Theater, 20 u.: „Doorbraak in Cor regidor". Advertentie Zo vertelde raadsman jhr. mr. J. C Stoop het verhaal van de vechtpartij tus- den een 55-jarige landbouwer uit Opende (Gr.) en zijn buurman Anne van der Wijk. „Deze man had de bedoeling om eens af te gaan rekenen met Van der Wijk. Hij was de aanvallende partij toen hij een man, die nog maar pas uit het ziekenhuis was ontslagen, met een hooivork in de borst prikte. Deze verdachte, een man met een op politiek gebied waarlijk agres sief verleden, is alleen verantwoordelijk voor de afschuwelijke dood die de jonge boer Anne van der Wijk stierf." Dit is de lezing die de procureur-gene raal bij het Leeuwarder gerechtshof, jhr. mr. N. Witsen Elias gaf .van de verschrik- keüijke gebeyrtenissen op'de 25ste juli van het vorig jaar in Opende, een dorpje bij de Fries-Groningse grens. Hij eiste tien jaar. De verdachte vertelde dat hij met paard en wagen van het land kwam. Over het zandpad dat langs de boerderij van Van der Wijk loopt ging ik op huis aan. Het paard schrok ergens van opgewaaid papier geloof ik ik sprong van de wa gen en bleef er naast lopen. Bij de boerde rij hield Van der Wijk mij aan. Hij sloeg een stok op mijn hoofd kapot, ik liep weg, kreeg nog een klap, pakte de hooivork en heb hem één keer daarmee gestoken". De vrouw van de verdachte vertelde, dat zij Anne van der Wijk door het land had zien rennen, achtervolgd door haar man, die een hooivork bij zich had. „Van der Wijk vluchtte de koeienstal bij Renke- ma binnen, mijn man er achteraan en toen ik. Het was verschrikkelijk. Het enige dat ik wist was: ik moet Van der Wijk beschermen tegen mijn man. Ik moet hem weghouden, hij is door het dolle heen. Toen mijn man zag dat Van der Wijk bloedde is hij enigszins gekalmeerd." Mr. O. P. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem, heeft in de plenaire verga dering van de contact-commissie voor na tuur- en landschapsbescherming in Utrecht betoogd, dat een natuurbeschermingswet nu nog even noodzakelijk is als in 1928. Tijdens de vergadering bleek dat 46 per cent van de Nederlandse flora en fauna in gevaar verkeert. Op 9 juli 1962 heeft de regering een ont- werp-Natuurbeschermingswet bij de Twee de Kamer ingediend; hiermee ging een oude wens van de natuurbescherming in vervulling. Schrikbarend immers is de teruggang van het areaal aan natuurruim- te in ons dichtbevolkte land: in vijftig jaar tijds tussen 1905 en 1955 is de bevolking verdubbeld, maar in dezelfde periode is de oppervlakte aan woeste grond verminderd met 66 percent, zodat het areaal aan bos en woeste grond sa men per inwoner daalde van 1600 tot 400 m2. Nederland heeft per hoofd van de be volking minder natuurruimte dan enig an der land ter wereld. Niettemin gaat de ontluistering van na tuur en landschap door: het harmonische cultuurlandschap van Twente en de Achterhoek wordt geschonden door de ruil verkavelingen, onze mooiste beken wor den verminkt door „verbeterings"projec- ten, Europoort slokt weldra De Beer op en bedreigt reeds het voor West-Europa unieke duingebied van Voorne. Het is dan ook geen wonder dat reeds lang van na tuurbeschermingszijde is aangedrongen op een wettelijke bescherming van de laat ste resten natuur in ons land. Reeds in de Troonrede van 1928 werd de Natuurbeschermingswet aangekondigd; thans, na een moeizame voorgeschiede nis van 34 jaar, is het ontwerp inge diend. De voornaamste bepaling hierin is, dat de minister van O., K. en W. een ge bied, dat van algemeen belang is uit een oogpunt van natuurschoon of om zijn na tuurwetenschappelijke betekenis, kan aan wijzen als beschermd natuurmonument. Hoewel de wet terecht hecht verankerd is aan de planologische regelingen kunnen ook in het kader van de nieuwe Wet op de Ruimtelijke Ordening de natuurbe- schermingsbelangen nog onvoldoende wor den beschermd, meende de heer Cre mers, die vier redenen noemde. In de eerste plaats behoren de natuur- beschermingsbelangen principieel tot de zwakke partij, aangezien op een planolo gische bestemming tot natuurmonument altijd kan worden teruggekomen, terwijl een andersluidende bestemming na ver wezenlijking ervan in de regel onomkeer baar is. De Beer is hiervan een goed voorbeeld. Bovendien is natuurbescherming ten be hoeve van wetenschapsbeoefening en re creatie een bovengemeentelijk belang, waarvan de behartiging een bijzondere deskundigheid vereist. In de derde plaats zijn bestemmingen in het kader van de planologische wetgeving uitsluitend afwerend. Bij de bescherming van natuurmonumenten moet evenwel niet alleen worden nagelaten, maar óók iets worden gedaan, bv. het uitvoeren van een wetenschappelijk verantwoord be heersplan. Tenslotte' zijn in het ontwerp-Natuurbe- •schermingswet zeer belangrijke bepalin gen opgenomen die niet passen in onze planologische wetgeving, namelijk die voor de bescherming van zeldzame plant en diersoorten. In ieder geval is een regeling ontwor pen, aldus mr. Cremers, die de beharti ging van de natuurbeschermir.gsbelangen j ook in het kader van deze aparte wet hecht verankerd doet zijn aan de regelin- I gen op het gebied van de ruimtelijke orde- j ning in ons land. Een constructieve inpas- sing van het natuurbeschermingsbelang in het nationale, provinciale en gemeentelij -1 ke planologische kader is hierdoor ge- j waarborgd. Hij hoopte, dat de lange tijd van voor- j bereiding kan worden gecompenseerd door een vlotte parlementaire behandeling en dat het ontwerp-Natuurbeschermingswet I de algemene instemming van de Staten- j Generaal zal hebben. Dr. M. J. Adriani, hoofd van het te j Oostvoorne gevestigde Biologisch Station Weevers' Duin" van de Koninklijke Ne derlandse Akademie van Wetenschappen, meende dat het thans ingediende ont werp-Natuurbeschermingswet belangrijke 2223. Wandolijn wist niet, wat hij van dat vreemde geval moest denken. Hij keek nadenkend rond en vroeg zich af wat hij moest doen. Het was toch niet mogelijk, dat alle bewoners van dit geheimzinnige slot zouden slapen te gaan en ie proberen, iemand te vinden die hem te woord kon staan. Op de binnenplaats was het stil; behalve die ene schildwacht op de bank was er niemand te zien. Wandolijn ontdekte een Eindelijk besloot hij dan maar verderdeur en liep daar op af mogelijkheden voor een doeltreffende be scherming van milieu, plant en dier biedt. De nieuwe Natuurbeschermingswet maakt het mogelijk natuurterreinen aan te wijzen als beschermd natuurmonument. Belangrijke levensgemeenschappen, die tot nu toe in beslist onvoldoende mate werden ontzien, komen nu principieel voor bescherming in aanmerking: o.a. onze na tuurlijke loofbosresten, levende hoogve nen, beekdalen en bronnen. Van grote be tekenis is ook, dat voor een beschermd natuurmonument een beheersplan kan worden vastgesteld, dat er op gericht is het gebied in de gewenste staat te behou den of te herstellen. Naast deze bescherming van levensge meenschappen als geheel, dus van het mi lieu van planten en dieren tezamen, biedt de wet ook de mogelijkheid van bescher ming van afzonderlijke plante- en dier soorten. In het droeve kader van de natuurver- nieling in Nederland is een groot aantal plante- en diersoorten zo zeldzaam gewor den dat zij met de ondergang worden be dreigd. Volgens gegevens van dr. V. West- hoff verkeert 46 percent van onze flora in gevaar; voor de fauna komt dr. G. A. Brouwer tot analoge conclusies. Het is dan ook duidelijk dat een met zorg en kundigheid samengestelde lijst van beschermde planten en dieren een zeer constructieve bijdrage tot het behoud van onze flora en fauna kan leveren. In deze gedachtengang passen ook gemeente lijke verordeningen, bijvoorbeeld tot be scherming van zeldzame plantesoorten, waarmede in enkele gemeenten reeds gun stige ervaringen zijn opgedaan, aldus dr. Adriani. Advertentie 43 25 Bejaardenflats. De bouw- en Woning- dienst van Utrecht heeft een plan ont worpen voor de bouw van een bejaarden complex in het uitbreidingsplan „Over- vecht-Zuid". Het gebouw bestaat uit drie woonblokken en bevat totaal 188 bejaar denwoningen en een verzorgingsgedeelte. De bouwkosten worden geraamd op ruim drie miljoen gulden en de kosten van voor zieningen op 438.000. De grondkosten zullen 526.000 bedragen. Japanse ambassadeur. De Japanse regering heeft besloten een nieuwe ambas sadeur in Nederland te benoemen. De heer Iseke, kanselier en voormalig chef van de afdeling Azië van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, zal de heer Akira Miya- zaki opvolgen als ambassadeur in Den Haag. Kinderen. Mevrouw Raghoebarsingh- Doekhie, een Surinaamse van Hindostaan- se afkomst, heeft in een jaar vier kinderen het leven geschonken. Zij beviel namelijk dezer dagen van een drieling, twee jon gens en een meisje, nadat zij in januari reeds een dochter ter wereld had gebracht. In totaal schonk zij achttien kinderen het levenslicht. Zij is 35 jaar en woont te Pa ramaribo. In vrjjheid. Op bepaalde voorwaar den is een Gorkumse deurwaarder, die begin oktober in het huis van bewaring te Dordrecht werd opgesloten, in vrijheid ge steld. De deurwaarder was in hechtenis genomen, verdacht van verduistering ge pleegd in de uitvoering van zijn ambt. Het onderzoek inzake de verduistering is nog in volle gang. Een der schriftelijke examenopgaven (algemene geschiedenis) ter verkrijging van de akte geschiedenis-m.o. in 1962 luidde: „De vrede van Stralsund 1629", terwijl geen enkel algemeen bekend handboek er melding van maakt, dat er ooit een vrede in Stralsund gesloten zou zijn. Het Tweede-Kamerlid Van Benne- kom (A.R.) vraagt nu of de minister niet van oordeel is dat, mede gelet op de psychische spanningen, waarin een kandidaat tijdens een examen verkeert, in schriftelijke opgaven geen onmoge lijk te beantwoorden vragen mogen voorkomen. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neeralagi Laatata 24 uur. Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen een groot hogedrukgebied boven Rusland- en Scandinavië, -dat zich tot bij- Schotland uitstrekt, en een gebied met lage barometerstanden boven hét Middellandsè- Zeegebied,' staan over een brede zone van Midden-Rusland over Polen en Duitsland naar onze omgeving krachtige oostelijke winden. Boven de Oostzee en de Noordzee langs de Wadden bereikten de winden tijdelijk stomkracht. De oostelijke winden voeren geleidelijk koudere lucht uit Rusland aan. In Oost-Polen viel, weliswaar bij een temperatuur van nog even boven nul gra den, reeds een weinig sneeuw. Verwacht mag worden, dat de toestand met oostelijke winden nog enkele dagen blijft voortduren, waarbij ook in ons land de temperaturen een geleidelijke daling zullen ondergaan. Zij zullen echter waar schijnlijk tot maandag nog boven het vriespunt blijven, waarbij er in het al gemeen veel bewolking zal zijn, maar de kans op neerslag klein is. Den Helder regen O 9 3 Ypenburg geheel bew. 0 6 1 Vlissingen motregen ono 10 2 Eelde geheel bew. O 10 2 De Bilt geheel bew. ono 9 2 Twente geheel bew. ono 10 0 Eindhoven geheel bew. ono 9 1 Zd-Limburg mist ono 10 0,3 Helsinki geheel bew. no 0 0 Stockholm geheel bew. O 5 0 Oslo geheel bew. ono 5 0 Kopenhagen zwaar bew. O 9 0 Aberdeen motregen O 10 2 Londen motregen no 12 0,5 Amsterdam geheel bew. ono 9 1 Brussel mist windst. 9 0 Luxemburg geheel bew. no 11 1 Parijs zwaar bew. O 10 0 Bordeaux mist windst. 13 0 Grenoble regen windst. 10 0,5 Berlijn geheel bew. ono 11 0 Frankfort geheel bew. nno 13 0 München mist 0 14 0 Zurich zwaar bew. wnw 12 0 Genève regen windst. 13 0,1 Locarno mist O 13 8 Wenen regen ono 9 4 Innsbruck zwaar bew. wnw 17 0 Belgrado zwaar bew. 14 3 Athene zwaar bew. ozo 19 0 Rome regen no 16 14 Madrid geheel bew. zw 11 0 Mallorca half bew. windst. 17 2 Lissabon regenbui wnw 16 3 Zondag II november Zon op 7.51 uur, onder 16.56 uur. Maan op 17.16 uur, onder 6.43 uur. Maandag 12 november Zon op 7.53 uur, onder 16.54 uur. Maan op 17.48 uur, onder 8.07 uur. Maanstanden II nov. 23.04 uur volle maan. 19 nov. 3.10 uur laatste kwartier. 27 nov. 7.30 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 10 november Hoog water 1.58 en 14.18 uur. Laag water 10.05 en 22.20 uur. Zondag 11 november Hoog water 2.41 en 15.01 uur. Laag water 10.49 en 23.07 uur. Maandag 12 november Hoog water 3.28 en 15.48 uur. Laag water 11.36 en 23.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2