Zwart eerste bokskampioen van Noord-Holland SS uyó& Minister Visser gaat in de West over defensieversterking praten IN DE VISHAL+EN OP ZEE Alpen eisten dit jaar minder levens dan in 1961 en 1960 Groeiende belangstelling voor werk van Wildlife Fund Burgemeester van Urk overleden Vicariaat van Rome gaat verhuizen Eerherstel voor Van der PuttenIk heb er echt niet aan gedacht'7 Vermiste moeder weer terecht Melkkoetje wordt ehuldigd Parlevliet verkoopt vier schepen Verkiezingen in Italië Huis van bewaring niet geschikt voor kleuters i Gonstr.-bankwerkers Waarom steeds méér mensen zeggen: Wij gaan öök naar de wintersport!" Goede zorg kost tijd I Machine-bankwerkers Montagewerkers i Pijpfitters/ C.V.-monteurs Instr. pijpfitters Eleetrisch lassers ZATERDAG 10 NOVEMBER 1962 t) ASchoort weer favoriet van het publiek Van paleis Marescotti naar het Lateraan Wolken, wind, regen. En zo kwakkelen wij de winter door. Met maanden van mist en natte sneeuw. Een hele hollandse winter lang... Geen wonderdat steeds méér mensen zeggen"Wij gaan öök naar de winter sport!" En ze doen het. Een week. Veertien dagen. Of langer. Die witte wereld geeft rust De berglucht ontspant. En de zon schijnt weldadig op gezonde, zorgeloze mensen. Ga ook naar de wintersport! Ruys Co. wijst U de weg. Wellicht dat U eéns binnenstapt in één van onze kantoren. Voor inlich tingen. (Een briefkaart of 'n telefoontje is óók vol doende.) Voorzo'nstukjezomermidden inde winter! cri Totaal voor de vijf landen is toch nog 239 doden Gymschoen-alpinisten Auto in brand in Velser tunnel Wielrijdster gewond „De meisjes vielen neer als kegels" Jongen uit Wormer brak ook in Velsen in Politie zoekt getuigen Tram en bus op één rijbaan Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is? versnelde opleiding tot pijpfitter In het Patronaatsgebouw in IJmuiden is een IJmuidenaar de eerste Noordholland se bokskampioen van dit seizoen gewor den. K. Zwart maakte in een prestatie partij tegen Udvardie uit Amsterdam een uitstekende indruk. De IJmuidense licht gewicht bokste fel en toonde in zijn ver dediging al een goede techniek. Vooral met zijn wegslippen oogstte hij enige open doekjes. Daar Udvardie een vedergewicht is en eveneens goed voor de dag kwam, al verloor hij dan ook op punten, werd hij Noordholllands kampioen in de veder- gewichtklasse. Dat het hier de eerste kampioenschap pen betrof, namelijk die van de nieuwelin gen, was in verschillende partijen duide lijk te merken. Zo toonde de IJmuidenaar Arie Schoorl opnieuw dat hij nog veel moet leren, al moet er bij worden ge zegd, dat hij sinds zijn vorige optreden al een duidelijke vooruitgang toonde. De lange IJmuidenaar is zo hard als een bikkel, en neemt voor zijn overigens vaak slechtgeplaatste stoten alle tijd. Het is bij hem dan ook een kwestie van geven en nemen, hetgeen zijn succes bij het publiek verklaart. Schoorl versloeg eerst in een gevecht, ^waarin veel gaten in de lucht werden ge slagen, Hoevenberg, maar tegen Tempe laar moest hij het toch afleggen. Deze be gon uitstekend met priemende linksen, maar hij raakte gaandeweg onder de in druk van de onverstoorbaar aandringende Schoorl, die bovendien boter op het hoofd van zijn rivaal plaatste door hem na elke ronde vriendelijk toe te spreken en naar zijn plaats te geleiden alsof het een dans avondje betrof. Coach Kneppers slaagde er nog juist op tijd in Tempelaar bij te brengen, dat de dreigende nederlaag echt niet nodig was. In de laatste ronde viel Tempelaar scherp aan en toen kon Schoorl met zijn te lage slagtempo alleen nog maar incasseren, wat hem overigens goed afging. Beide boksers bleven na de gong verwoed doorvechten, tot grote vreugde van het publiek, dat even later de twee kemphanen een ovatie bracht. De derde IJmuidenaar, H. Broek, zal nu in de finale dezelfde Tempelaar moeten be strijden. Broek maakte een uitstekende in druk tegen de mooi boksende Kasteel, die de agressieve Broek twee ronden be dwong, maar in de derde ronde eenmaal neerging en toen wel verliezer moest wor den. Bij de andere partijen zag men vaak al uitstekende prestaties. Zo werd de BHK-er R. Delsen Noordhollands kampioen licht gewicht door een stijlvolle zege op de uit stekend boksende Amsterdammer Fram- pe. De Haarlemmer Meure toonde in de zwaargewichtfinale een prachtig ritme in zijn voetenwerk. Hij zal echter zijn slagen hier nog mee in overeenstemming moeten brengen. Nu bleef zijn boksen beperkt tot een mooie charleston-demonstratie. Daar zijn tegenstander Repost ook nogal vast zat aan een streven stijlvol te boksen, maar zo nu en dan toch even tot een ex plosie kwam, werd hij winnaar met een klein puntenverschil. Brudet, een felle Surinamer, die Deurse binnen de minuut tot opgave dwong, en een keiharde Tol plaatsten zich in de fi nale weltergewicht. Rijpstra moest in het Tn het Diaconessenhuis te Gouda is over leden de burgemeester van Urk, de heer J. Schippers. Hij was 64 jaar. De heer Schippers heeft zich in Urk zeer beijverd voor de sanering van het oude dorp en voor de havenplannen. Hij gaf de stoot tot de oprichting van de n.v. Urker Vis aanvoer- en afzetmij. Het stoffelijk overschot zal maandag in Hengelo ter aarde worden besteld. Te Ürk is in de Petrakerk een rouwdienst ge houden. begin van de zwaarwelterfinale een sla genbombardement van Barrau overwin nen, maar door technisch boksen kwam hij toch weer „on top". Barrau begon te duwen, kreeg twee waarschuwingen en verloor zodoende kansloos. Bij de junioren vedergewicht haalde de zeer sterk boksende Bussink zijn tegen stander Pietersen tweemaal neer, waarna deze opgaf. De mooiste partij was de slot- partij. In deze halve finale lichtwelterge- wicht junioren boksten Oosterhof en Ule- mans zeer stijlvol. De kracht van Ooster- hofs stoten was echter veel groter, en zijn puntenvoorsprong was op het slot dan ook groot. De slotpartijen in dit kampioenschap worden woensdag in Amsterdam gebokst. (Van onze correspondent) ROME De „Osservatore Romano" heeft aangekondigd dat het vicariaat van Rome zal worden verplaatst naar het pa leis van Lateranen. Het vicariaat is een eigenaardigheid van Rome. De Paus is bisschop van de eeuwige s'tad. maar, om dat hij tevens Paus is, kan hij voor zijn eigen bisdom weinig doen en wordt daar vervangen door een kardinaal-vicaris. De ze vicaris zetelde gedurende de laatste zes tig jaar in het paleis Marescotti in de ou de stad. aan een smalle straat gelegen, een mooi en groot paleis, maar het blijkt op den duur toch onvoldoende te zijn, nu de stad zich zo sterk uitbreidt. Daarom wil de Paus zijn secretariaat overbren gen naar het veel grotere Lateraans pa leis. Dit is op zichzelf iets heel gewoons, daar het Lateraans paleis eigenlijk de bisschopszetel van de Paus is en de Paus niet in Vaticaan, doch in het Lateraan behoort te wonen. Dit Lateraan is ge bouwd in de tijd van Constantijn de Gro te bij een der alleroudste kerken van Rome. de Verlosserskerk, de kerk van de Salvatore. de heiland. Deze kerk be staat ten dele nog met veel vernieuwin gen, en is nu gewijd aan St. Jan. Het paleis daarentegen is in de zestien de eeuw afgebroken, alleen de heilige trap volgens de overlevering zou deze trap zich eens in het paleis van Pontius Pilatus hebben bevonden, en die dus door Christus zou zijn betreden, toen hij voor de rechtersstoel moest verschijnen is nog over. Het paleis is herbouwd in de tweede helft van de zestiende eeuw. Het is niet bijzonder mooi doch wel groot. Op het ogenblik bevinden zich er drie musea. Deze zullen worden overgebracht naar spe ciaal daarvoor op te richten bouwwerken, die verrijzen zullen in de tuinen van het Vaticaan. De huidige pauselijke vicaris, kardinaal Micara, is ernstig ziek. Hij is bijna,8$ jaar oud. Advertentie KANTOREN TE: AMSTERDAM, Dam 3 Te!. 245808 DEN HAAG, Korte Vijverberg 5 Tel. 184070 EINDHOVEN, Dommelstraat 34 (Passage- Reisbureau "Brabant" Tel. 28913 HAARLEM, Kruisstraat 43 Tel. 20679 HELMOND, Veestraat 59 (Ruys Co./Praasterink N.V. ROTTERDAM, Veerhaven 4 ROTTERDAM, Zuidplein 114 TILBURG, Willem ll-straat 54 (Passage- Reisbureau "Brabant" Tel. UTRECHT, Lange Jansstraat 16 Tel Tel. 5131 Tel. 114800 Tel. 173761 26705 19009 Voor het eerst sinds de tweede wereld oorlog is een Nederlandse minister van Defensie voor een officieel bezoek naar de overzeese rijksdelen in de West vertrok ken. Minister Visser, die gistermiddag op Schiphol in een K.L.M.-lijnvliegtuig naar New York stapte, verklaarde vóór zijn vertrek, dat hij zijn reis maakt op uitno diging van de Antillen en Suriname en dat hij met de regeringen van deze rijks delen onder ogen gaat zien of en zo ja hoe de defensie van de Antillen en Surina me moet worden uitgebreid. Vrijdagmiddag is te Voorthuizen de 17- jarige Engelse mevrouw H. V.-A. aange houden. die drie dagen geleden uit Bever wijk verdween na haar zes maanden oude dochtertje ondergebracht te hebben bij een buurvrouw. Sedertdien werd niets meer van haar vernomen, totdat de politie te Barneveld gistermiddag een tip kreeg, dat de vermiste moeder vermoedelijk in café ,,De Passage" te Voorthuizen zou zijn. Zij was het inderdaad. In Amsterdam had zij een lift gekregen van een vrachtwagenchauffeur. Tijdens een onderbreking van de rit viel het de chauffeur op. dat zijn liftster hem wilde beletten zijn krant te lezen. Hij stoorde zich er niet aan en ontdekte toen dat naast hem de verdwenen mevrouw uit Beverwijk zat. Aanvankelijk ontkende zij het. De chauf feur zette zijn rit voort, maar besloot in Voorthuizen te stoppen, waar hij een col lega vroeg de politie te waarschuwen. De zaak was toen gauw opgehelderd. Volgens haar verklaring heeft zij al die dagen rond gezworven. De Barneveldse politie heeft de politie in Beverwijk gewaar schuwd, die zich over mevrouw V. heeft ontfermd. rio-af-b M?Jf I De veehouder Keesom te Niedorp zal 22 november op een feestelijke bijeen komst van de rundvee-vakvereniging „Lutjewinkel" worden gehuldigd. In de ze hulde zal worden betrokken zijn op 22 januari 1945 geboren melkkoe Catrien 30, die het gepresteerd heeft een produk- tie van 109.000 kg. melk op haar naam te brengen. Het melkkoetje had een ge middelde dagproduktie van 20.06 kg melk met 716 gram vet of een gemiddeld vet percentage van 3,57. De heer Keesom heeft nog een koe die ook Catrien heet en die, hoewel het dier een jaar jon ger is, al 88.714 kg. leverde met eenzelfde jaargemiddelde (8.065 kg) als haar oude- T»ble izuste^,. «kg Mit ROME (AP) Het aantal omgekomen bergbeklimmers in de Alpen heeft het af gelopen seizoen 239 bedragen, het laagste aantal sedert zes jaar. Eigenwijsheid en onervarenheid worden opgegeven als oor zaak van het grootste deel van de on gelukken. In 1961 kwamen in de Alpen van Zwit serland, Frankrijk, West-Duitsland, Oos tenrijk en Italië 265 personen om, in 1960 246 en in het rampjaar voor de bergsport 1957, toen er het hele seizoen stormen voor Er is een steeds groeiende belangstel ling voor het werk van het World Wild life Fund, waarvan prins Bemhard de president is. Het fonds beschouwt zich zelf als een soort ark van Noach. Het spreekt zich niet uit over de jacht als sport, maar verzet zich uit alle macht tegen de verdelging van diersoorten. Het fonds, dat in Zwitserland is .gevestigd, heeft reeds goede successen geboekt. Niet alleen bekende industriëlen of be drijven in Engeland steunen het, maar ook duizenden gewone mensen, van schoolkinderen tot ouden van dagen. Het fonds heeft vijf miljoen gulden per jaar nodig. Met dit geld hoopt men de onmiddellijke verdwijning van een aantal bedreigde soorten te kunnen voorkomen en tevens de grondslag te leggen voor een verstandig gebruik van grond. Het geld wordt zoveel mogelijk over bestaande na tuurbeschermingsorganisaties verdeeld en een derde van het bedrag, dat in een be paald land wordt bijeengebracht, mag in dat land zelf worden gebruikt. Met het geld dat in het eerste jaar werd verzameld, werden 22 projecten be gonnen en nog tien andere voorbereid. Stappen zijn onder andere gedaan om de orang oetan in Borneo te redden en de laatste van de witte rinocerossen in Oe ganda. De aankoop van een ver afgele gen botanische oase in de IJslandse lava- en ijswoestijn werd mogelijk gemaakt. Dit wordt IJslands eerste nationale park Op de lijst staan nog 47 andere „Noach's reddingsoperaties". Er zijn zelfs plannen voor zeebodemre- De n.v. Rederij en Haringhandel N. Par- levliet jr. uit Katwijk heeft vier schepen naar Scheveningen verkocht. Dit zijn de KW 85, KW 110, KW 133 en KW 176. De schepen zijn verkocht aan de Verre Vis serij Maatschappij n.v. Vanaf 1 december aanstaande zullen de schepen dee! uit maken van de vloot van de Verre Visserij Maatschappij. servaten, nodig gemaakt door overmatige speerjacht op vissen. In Engeland heeft het fonds een speciaal initiatief genomen voor jeugdwerk op het gebied van natuur bescherming. v ROME Zondag zullen in enkele ste den en provincies van Italië gemeente raadsverkiezingen en verkiezingen voor de provinciale vertegenwoordigingen worden gehouden. Daarbij zijn enige steden van betekenis, in de eerste plaats Triëst. Ver der Ravenna en Massacarrara. Deze ver kiezingen hebben een vrij grote betekenis, ook al zijn er slechts ruim een miljoen personen bij gemoeid. De betekenis ligt hierin dat nu sinds on geveer een half jaar de nieuwe richting in de Italiaanse politiek, een richting waarbij de meer linksgeoriënteerde vleugel van de christen-democraten, de sociaal-democra ten en de republikeinen tezamen een re gering vormen, en daarbij van buitenaf steun ontvangen van de socialisten, aan het bewind is. Tegen deze nieuwe richting is 'n zeer sterke oppositie van rechts van de kant der Neo-fascisten, der royalisten en vooral van de liberalen en verder ook een oppositie van communistische zijde. Het is te verwachten dat bij die verkie zingen de liberalen sterk aan betekenis zullen toenemen. Want al diegenen, die zich teleurgesteld voelen door het feit dat de christen-democraten thans de hulp, zij het dan ook van buitenaf, van de socialis ten aanvaarden, zullen waarschijnlijk hun stem geven aan de liberalen, de enige de mocratische partij, waarop men kan stem men, wanneer men het niet eens is met de nieuwe richting. De andere politieke partijen zijn alle extremistisch. Het is dus te verwachten dat de libe ralen aan betekenis zullen toenemen. Ver der zal het interessant zijn om na te gaan hoe de verhouding tussen communisten en socialisten in de betrokken steden zich zal wijzigen. Het kan dat de communisten aan betekenis zullen winnen, het kan ook dat de politiek van Nenni succes heeft gehad in arbeiderskringen. kwamen, kwamen 385 personen om het le ven, het hoogste cijfer dat ooit in een jaar werd genoteerd. Deskundigen in alle vijf, landen waren van mening dat het dodencijfer aanzien lijk zou kunnen dalen als bergbeklimmers of zij die er voor door willen gaan, hun verstand zouden gebruiken. „Als we alleen maar de mensen ervan konden weerhouden naar een berg te kijken als kleine jon gens naar een appelboom", verzuchtte Wastl Mariner, hoofd van de bergwacht in Inns bruck. Gidsen en redders zijn het erover eens dat het grootste probleem wordt gevormd door de „gymschoen-alpinisten". Met deze spotnaam duiden zij de weekeindgasten aan, die „even gauw" een gevaarlijke tocht willen maken met ontoereikende kleding, geïmproviseerd materiaal en een schrik barend gebrek aan inzicht en ervaring. De cijfers per land zijn (met tussen haakjes het dodencijfer van het vorige sei zoen). Oostenrijk 83 (83), Zwitserland 70 (50), Frankrijk 37 (36), Italië 32 (48), West- Duitsland 17 (48). In Oostenrijk waren 34 van de 83 om gekomenen Duitsers, in Zwitserland was meer dan de helft van de slachtoffers bui tenlanders. In Frankrijk is bijna de helft van het aantal slachtoffers gevallen op het Mont Blanc-massief. Door het lostrillen van de benzineleiding is gostermiddag in de westbuis van de Velser tunnel een personenauto in brand geraakt. Er ontstond flinke rookontwikke ling, maar de brandweer was spoedig aanwezig om met schimblusapparaten het vuur te doven. De wagen werd met een takelwagen weggesleept. Een bromfietser is vrijdagmiddag op de hoek van de Wijk aan Zeeërweg en de Reinier Claeszensstraat te IJmuiden met een wielrijdster in botsing gekomen, door dat de man krachtig moest remmen voor een bestelauto die hem geen voorrang gaf. De wielrijdster kreeg een lichte hersen schudding. POOLE (AP) Ambulances hebben gis teren 106 meisjes van het Parkstone-gym- nasium in Engeland naar huis gebracht, omdat zij leden aan voedselvergiftiging. „De meisjes vielen neer als kegels", ver telde een leraar. Alle zieke meisjes hadden voedsel uit de schoolkeuken gegeten. De ziekteverschijnselen schijnen van lichte aard te zijn. Vrijdag De aanvoer van vis in IJmuiden bedroeg vrijdag 5350 kisten, waarvan 1110 tong en tarbot, 1 heilbot, 1234 schol, 8 schar, 2052 haring, 32 makreel, 331 schelvis, 258 wij ting, 241 kabeljauw en gul, 3 haai, 45 poon, 7 koolvis en 19 diversen. Prijzen, in guldens. Per kilogram: heil bot 3,903,60, grote tong 65,70, groot middel tong 4.904,50, kleinmiddel tong 4,303,90, kleine tong I 4.303,90, kleine tong II 3,20—2,80, tarbot I 5,40—4,30. Per 50 kilogram: tarbot II 170158, tar bot III 154—112, tarbot IV 110—06, klein middel schol 57, kleine schol I 6555, klei ne schol II 3612, schar 3024, verse ha ring 4211,20, makreel 5744, grote schel vis 7663, grootmiddel schelvis 7166, kleinmiddel schelvis 7971, kleine schel vis I 8371, kleine schelvis II 5726, wij ting 5528, grote gul 7061, middel gul 5650, kleine gul 4031, kleine haai 44 30, poontjes 2110, kleine rode poon II 37—12. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 216 124, grote koolvis zwart 134128. Besommingen: KW 191 8090. KW 123 5680, KW 200 f 9820, KW 96 4480. KW 17 4830, KW 52 8650, KW 158 f 4270, KW 98 13.950, KW 59 f 8340, KW 38 3770, KW 160 4470, KW 199 4600, KW 31 f 8990, KW 121 9600, KW 99 f 4320, KW 184 710, KW 167 3790, SCH 261 f 21.070, HD 125 8370, IJM 60 5400, IJM 61 4730, IJM 81 4660, IJM 56 10.400. Op zee Met slechts 60 kantjes haring en 40 kis ten makreel is hedenmorgen aan de Sche- veningse afslag de SCH 7 „Pollux" ver schenen. Dit is de vangst die het schip in een veertiendaagse reis naar en van de Ierse Zee heeft kunnen buitmaken. Vol gens de schipper was er een groot verschil in de resultaten vergeleken met voorgaan de jaren. Zelfs de plaaggeesten van iedere haringvisser, de horsmakreel en de pil chard, ontbraken op het toneel. Wellicht een zaak om door biologen te worden onderzocht. De meeste vleetschepen-schippers zullen wel een beetje jaloers zijn geweest op de vangst van de KW 62 „Willem van Bee- len". Gisteravond omstreeks vijf uur had men de gehele vleet scheepgehaald en het bleek dat er 28 tot 30 last in zat. Deze oude Scheveningse logger is begin van dit jaar in Katwijkse handen overgegaan. Het is de oude SCH 302 „Willem van der Zwan". Deze naam wordt zoals bekend nu gevoerd door de ex-„Amsterdam", IJM 28. Met de logger heeft men in de nacht van donder dag op vrijdag gevist in de omgeving van De in Frankrijk aangehouden vijftienja rige jongen uit Wormer, heeft bekend ook enkele inbraken te hebben gepleegd in Vel sen en wel vorige week zondag. De knaap heeft in totaal ongeveer twintig inbra ken bekend. Toen hij in Frankrijk werd aangehouden, bleek de knaap ruim negen duizend gulden in contanten op zak te heb ben. De Velser politie zoekt getuigen van het ongeval dat donderdagavond tegen zes uur onder het viaduct in de Stationsweg te IJmuiden-Oost(Velsen-Zuid) heeft plaats gevonden. Hierbij was een motorrijder van 56 jaar in botsing gekomen met een hem passerende personenauto, waarvan de be stuurder de motorrijder vermoedelijk heeft gesneden. Getuigen kunnen zich te lefonisch melden aan het hoofdbureau van politie in IJmuiden-Oost, telefoon 02550- 6444. de Noordhinder en bij het halen van de eerste netten had men direct al flink ge vangen. Later kwam uit ieder net minstens drie kantjes haring. De trawlers die uit de Ierse Zee en ook vanuit de havens rechtstreeks paar het Kanaal zijn gegaan om daar hun geluk te beproeven, zijn tot op heden niet bepaald fortuinlijk geweest. De SCH 117 „Ónder- neming 3", had gistermiddag nog zo goed als niets gevangen. Vele schepen waar onder ook diverse Franse trawlers uit Boulonge en Dieppe zochten op dat mo ment nog steeds de zee af naar wat haring. Duitsers en Polen waren nog niet waar genomen. Van de schepen die in de Noord lagen, moesten er gisteren verscheidene gaan steken, wegens het slechte weer. Donder dag waren er nog wel enkele trekjes ge daan. Een enkeling had het geluk om in een trek een goede 100 manden hoops bin nen te halen. Hedenmorgen was er nog geen haring door de trawlers gevangen. In de afgelopen nacht heeft men veel hinder ondervonden van de harde oostenwind. Verscheidene schepen begonnen aan de thuisreis, waarbij vooral Scheveningers waren die geruime tijd in de Ierse Zee hadden gevist. De overblijvers brengen de zondag door in een of andere Franse haven. Bevordering Gisteren is bekend geworden dat de heer L. Schaap met, ingang van 1 november jongstleden is bevorderd tot onderhalchef van het Staatsvissershavenbedrijf in IJmuiden. De minister gaat eerst in New York twee dochters en vijf kleinkinderen bezoe ken. De minister zei dat bij zijn besprekin gen in de West ook Cuba wel ter sprake zou komen, maar hij ontkende dat zijn reis uit de Cuba-crisis was voortgevloeid. „Ik zou al twee maal eerder naar de West zijn gegaan, maar telkens was er een poli tieke kwestie, die roet in het eten gooide, de eerste maal was het Berlijn, de tweede maal Nieuw-Guinea." Op vragen over zijn laatste brief aan de heer Van der Putten en het antwoord, dat de ambtenaar hem nog vóór het vertrek naar de West hoopte te doen toekomen, zei de minister: „Natuurlijk behoef ik dat antwoord niet persoonlijk af te wachten. Ik geloof niet dat de minister van Defen sie zijn programma's moet laten afhan gen van het schrijven van een brief van een zijner ambtenaren." „Hoe denkt u over het verzoek tot reha bilitatie van de heer Van der Putten?" werd hem gevraagd. „Ik heb andere dingen aan mijn hoofd", antwoordde minister Visser. „Ik heb er echt niet aan gedacht". De minister wordt op zijn reis verge zeld door zijn adjudant, luitenant-ter-zee eerste klasse A. E. Jager. Op Curacao zullen zij de reeds eerder naar de Antillen vertrokken kapitein-ter-zee J. H. baron Mackay, hoofd van het bureau Organisa tie van de marinestaf, ontmoeten. Ook de chef van de marinestaf, vice-admiraal L. Brouwer, zal zich voor de besprekingen naar de West begeven. Hij wordt daar op 21 november verwacht. In Suriname zal namens de landmacht brigade-generaal Van Veen van de gene rale staf aan de besprekingen deelnemen. Proef in Den Haag: In Den Haag wordt op woensdag 14 no vember in de ochtend- en avondspitsuren een proef genomen met een gezamenlijke rijbaan voor trams en bussen op de Prin segracht. Voor deze proef zijn ingrijpen de maatregelen nodig geweest, zoals bij voorbeeld het doen verzinken van uitste kende verkeersheuvels in deze straat. Op de dag zelf zullen bijna veertig agenten en vele personeelsleden van de Haagse Tramwegmaatschappij in het geweer ko men. Doel van de proef is om te onderzoe ken of het rijden op een gezamenlijke baan met gezamenlijke haltes in het midden van de brede straat tijdsvoordelen voor het openbaar verkeer biedt. Mocht dit het geval blijken te zijn en men denkt na één dag wel voldoende ge gevens te hebben om met de huidige stand van zaken een vergelijking te kunnen ma ken dan zal de gedachte van een geschei den rijbaan worden uitgewerkt in de plan nen voor een ingrijpende profielswijziging van een van Den Haags drukste stra ten. In Paramaribo haalde de politie een we duwe van haar huis op, omdat zij enkele dagen hechtenis moest ondergaan. Zij was veroordeeld tot het betalen van een geld boete van 25 gulden, doch de vrouw, die dag en nacht moet werken om haar zeven kleuters groot te brengen, zag geen kans dit bedrag bijeen te brengen. Er was ech ter geen instantie waar de kinderen tij der,s het uitzitten van haar straf konden worden ondergebracht. Teneinde raad besloot de politie de kin- der en mee te nemen naar het hoofdbureau om later voor hen een onderdak te zoeken. De directeur van het sterk verouderde huis van bewaring te Paramaribo was zo met het lot van de kinderen begaan, dat hij de boete betaalde, waardoor de vrouw weer in de schoot van het gezin kon terug keren. Een plaatselijk blad sprak nogal nuchter de hoop uit „dat deze menslieven de daad van de directeur geen regel zal worden." BEDRIJF TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerken; (met N.V.L.-diploma). Tevens bestaat op onze FITTERSSCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaar), de mogelijkheid een voor de olieverwerkende en chemische industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op een onzer binnenlandse montagewerken. Regeling voor reisgeldvergoeding of kost- en reisgeldvergoeding. Gratis bedrijfskleding. Gunstige winstaandeelregeling. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden maandag 12 november a.s. tussen 7 en 3 uur n.m. bij het Gew. Arbeidsbureau te IJMUIDEN. alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Rets- en verzuimkosten bij sollicitatie worden vergoed.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6