Naar aanleiding van „Phaedra" TELEVISIE AMATEURS IN DE IJMOND KERKDIENSTEN JASSEN ƒ725,- Tegen oneerlijke chauffeur 2,5 jaar gevangenis geëist Agent bedreigd Vermindert IJmond aantal elftallen? HAARLEMSE RECHTBANK ZATERDAG 10 NOVEMBER 1962 Jules Dassinfilmer van internationale allure RADIO BECKER Charles Boost Examens OPEL en VOLKSWAGEN RIJSCHOOL Telefoon'8930'en 8947 (0 2560) Derdeklassers voor een apart sunart geschenk :v;-' "\ï>- ...VT. JULES DASSIN, regisseur van de ^SfT* IfiljT, fTi f**- film ..Phaedra" die deze week in Rem- f r? a brandt te zien is. heeft een avontuur- F 1 1 lijke carrière achter de rug die hem in verschillende delen van de nieuwe en de oude wereld bracht en hem een aanzien lijke reputatie van ongewoon en ge durfd filmer bezorgde. Ondanks zijn Frans-klinkende naam is Dassin van ge boorte een volbloed Amerikaan die vijf tig jaar geleden in het stadje Middle- town in de staat Connecticut werd ge boren. Tot 1939 was hij als acteur ver bonden aan het Yiddische Theater te New York, hield zich in de eerste oor logsjaren bezig met het schrijven van radiohoorspelen en was van 1941 af werkzaam in Hollywood, waar hij onder meer als assistent-regisseur optrad bij Hitchcock en Garson Kanin. NA DE OORLOG maakte hij snel naam met films als „Naked City" en „Brute force", voorbeelden van een doorbrekend realisme in de Amerikaanse film en in 1951 gold Dassin als een van de meest belovende jonge krachten van Hollywood. Maar toen op 21 april van dat jaar een collega voor een senaats-commissie ver klaarde dat Dassin voor communist door ging. was het gedaan met zijn reputa tie. Het was in de tijd van de Kore aanse oorlog, van processen tegen land verraders né atoomspionnen, van de groeiende macht van senator McCarthy en van de onderzoekingen van senaats commissies naar communistische invloe den in de diverse sectoren van de Ame rikaanse samenleving waarbij Hollywood niet overgeslagen werd. Het z.g. „black listing", het maken van zwarte lijsten, met de namen van verdachte persoon- lijkheden, was toen in de mode en Jules Dassin kwam op zo'n lijst te staan. Van dag ogenblik af meden zijn beste vrien den hem als de pest en Dassin trok de enig mogelijke conclusie, hij verliet Ame rika met de bedoeling in Europa een nieuwe carrière op te bouwen. Maad ook daar waren filmproducenten bevreesd zich in te laten met de Hollywoodse „out cast"; een film. door Dassin geregis seerd, zou moeilijkheden met vertoning in Amerikaanse bioscopen kunnen ople veren. OP DOORREIS naar Frankrijk maak te Dassin in Engeland nog „Night and the city", maar in Parijs moest hij vier jaar wachten op een kans weer aan de slag te kunnen gaan. Een producent die zich het sensationele „Brute force" her- innerde, engageerde Dassin tenslotte in '55 voor het maken van een eenvoudige „thriller" en de filmer zette al zijn krach ten onder deze eerste opdracht-na-jaren en maakte van een middelmatig gangster verhaaltje het wereldvermaarde „Rififi chez les hommes". Het succes was groot en met de verdiensten van zijn conti nentaal debuut vertrok Dassin naar het eiland Kreta en verfilmde er onder moei lijke omstandigheden de roman „Chris tus -wordt weer gekruisigd" -van de Griekse schrijver Niko Kazantzakis. Het resultaat, door een Amerikaans criticus „the most powerful religious statement ever put on film" genoemd, werd uitge bracht onder de titel „Celui qui doit mourir" (Hij die sterven moet) en was een der sensaties van het filmfestivel te Cannes, waar men de film echter nog niet de hoogste onderscheiding durfde toe te kennen. Maar zelfs Hollywood capi tuleerde en United Artists bood de ban neling een contract van zeven jaren aan voor het maken van vier films, waarbij het de filmer volledige vrijheid van han delen garandeerde. MET DE GRIEKSE ACTRICE Melina Mercouri, die hij in '55 te Cannes ont- moet had en die in „Hij die sterven moet" de vrouwelijke hoofdrol toebedeeld kreeg, stichtte hij na eerst nog in Ita lië La loi (De wet) te hebben gemaakt, de kleine onderneming Melina-Films, waarvan de eerste produktie het zo suc cesvolle „Nooit op zondag" werd, een vro lijke komedie die zich afspeelt in de Griek se havenwijk Piraeus, met Dassins grote liefde Mercouri als de lichtzinnige vrouw Ilya en Dassin zelf als de bemoeizieke Amerikaan Homerus die zo graag zijn 101 als opvoeder en sociale hervormer wil spelen. Dat Dassin met deze figuur Ho merus een karikatuur bedoeld heeft van de wereldhervormendeAmerikaan die zo graag verbeterend en ordenend wil op treden, lijkt mij voor de hand te liggen en hiermee zou hij dan een kleine wraak genomen hebben op zijn landgenoten die hem destijds zo dom en vernederend be handeld hadden. Chaplin heeft iets der gelijks willen doen met A king in New York", maar Dassin heeft zijn spot lich ter en eleganter bedreven. Intussen heeft hij met zijn uiteenlopend werk in Euro pa een nieuwe reputatie opgebouwd en het is niet onwaarschijnlijk dat de moei- Advertentie zaam verworven roem hem verleid heeft tot het ondernemen van werk van grotere allure, i.e. een moderne filmbewerking van Phaedra, de klassieke Griekse tra gedie die o.m. door Racine al „gemo derniseerd" werd. PHAEDRA, DOCHTER van Minos en Pasiphaë, die gehuwd is met Theseus en verliefd wordt op haar stiefzoon Hippo- lytus, wordt in de film (natuurlijk) ge speeld door Melina Mercouri als de ele gante vrouw van een machtige Griekse reder (Raf Valone) die op verzoek yan haar man naar Londen vertrekt om diens zoon uit een vroeger huwelijk te weer houden van de lichtzinnigheden der jeugd en hem te bewegen naar Athene terug te keren. Daar wordt zij ongeremd ver liefd op haar stiefzoon (Anthony Per kins) en dan kan de tragedie van een onmogelijke liefde beginnen die evenals haar klassieke pedant eindigt met moord en zelfmooord, de wraak der goden. Een modernisering als deze die zich vrij MET EEN TOESTEL VAN RADIO BECKER BEKIJKT U HET GOED I Keus uit tientallen modellen. PHILIPS - ARISTONA - ERRES - BLAtlPUNKT Een voorbeeld uit onze kollektie Philips superontvanger met 43 cm beeldbuis, met ingebouwde 2e kanaal kiezer voor de ontvangst van het 2e Ned. programma. ER IS ECHTER NOG VEEL MEER Ook op het gebied van radiotoestellen toonaangevend.. Kom eens kijken in onze showroom. TRAWLERKADE 64 - TELEF. 6490 Hoewel het eind van de competitie nog lang niet in zicht is en er dus nog van alles kan gebeuren, begint er toch ai enige tekening in het competitieverloop te ko men, waaruit o.i. nu reeds enkele conclu- sies z|jn te trekken. Zo laat het zich in 2A aanzien, dat de strijd om de bovenste plaats een zeer spannende belooft te wor den. Leek het er aanvankelijk op, dat de pas gepromoveerde Alkmaarse Boys had den besloten maar regelrecht op de boven ste plaats af te stevenen, de twee achter eenvolgende nederlagen tegen Zilvermeeu wen (0—2) en SDW (3—2) hebben aardig roet in het Alkmaarse eten gegooid. Ze hebben dan ook de leiding moeten afstaan aan de eveneens pas gepromoveer de Zaanse Zilvermeeuwen (10 punten uit 8 wedstrijden). Natuurlijk tellen ze met hun 9 punten uit 7 wedstrijden nog wel terdege mee, maar met dezelfde cijfers liggen West-Frisia, Vitesse en VVB drei gend op de loer en Zeeburgia staat er met 8 punten uit 6 wedstrijden zelfs relatief nog beter voor dan alle hierboven ge noemde clubs. Dat VVB en Vitesse zich zo doen gelden, zal in deze respectieve Kennemerlandse sportkampen natuurlijk de nodige vreugde hebben gewekt. De VVB'ers speelden tot Jules Dassin als de Amerikaan Home rus in „Nooit op zondag". streng houdt aan het origineel, krijgt on vermijdelijk iets geforceerds en Dassin heeft die gewrongenheid en de vele on waarschijnlijkheden die daarvan het ge volg zijn niet kunnen wegwerken. Zijn film heeft sterke momenten en fel bewo gen dramatische passages en voortdurend ziet men er aan af dat Dassin een fil mer van grote kwaliteiten is, maar er zijn ook ogenblikken dat men niet lan ger geloofd in de heftige emoties op het witte doek en de indruk krijgt dat de kleine, bescheiden Dassin zich aan dit grote project vertild heeft. Wat overi gens niet inhoudt dat de veerkrachtige vijftiger zich niet spoedig zal herstellen van deze nederlaag-met-ere en nieuwe inspiratie zal vinden, hetzij in Grieken land. hetzij elders die meer past bij dit bijzondere en veelzijdige talent. Zondag 11 november IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 en 19 u.: ds. H. van Niel; De Rank, 10 u.: jongerendienst, H. van der Plas; Beth- lehemkerk, 10 u.: ds. J. van der Berg; 18.45 u.: jeugddienst, kand. Stevense; Jeugdkapel, 10 u.: E. Aleman. Geref. Kerk. Ichthuskerk. 10 u.: ds. J. M. v. d. Brink; 17 u.: ds. G. Assies. Pe- trakerk, 10 u.: ds. G. M. Assies; 17 u.. ds. G. H. Homans. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: prof. W. Kremer. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. D. Nieuwenhuis. Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10 u.: ds. P. J. van Schaik. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk. 8.30 en 10.30 u Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers. Leger des Heiis, Edisonstraat 14, 10 u.. heiligingsdienst; 19.15 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: dienst Edisonstraat 14. Utrecht. Kandidaatsexamen psychologie: J. J. Heemskerk (Heemstede), me.) S M Keesom (Alkmaar), W. M van Woerden (Middelburg). Doctoraal examen psycholo gie E. H. J. Th. Schokking (Utrecht). Kan didaatsexamen rechtsgeleerdheid WAM Rijnders (Utrecht), E. Wervelman (Nij megen), J. G. Zwierenberg (Empe). Amsterdam. (G.U.). Doctoraalexamen Frans mej. R. Vylbrief en A. A. J. I. M Smeele (Amsterdam). Nijmegen. Kandidaatsexamen tweede ge deelte geneeskunde mej H J. R. M. Jan sen (Ireda) en D. J. M. Bolmers (Tilburg), H. A. van den Hout (Hilvarenbeek). J H Husken (Schinveld), J. H. C. van Ho°f (Breda), F. M. Kleynen (Roosendaal), A CAM Loonen (Nieuw-Kuyk), G. V. A van der Meer (Witmarsum), J. F W. M Molkenboer (Tilburg). J. W. M. Pluyma^ kers (Meersen), J. S. van Ree (Doesburg) L. B. J. A. Schattenberg (Geleen), F. Stolte en W. G. M. Teunissen (beiden Nijmegen), J. M. A. Voncken (Beek) en P. A. M. van der Werf (Breda) Kandidaatsexamen bio logie mej. C. A. M. Kruse (Den Bosch) en W. M. C. Eling (cum laude) en A. B. Eder veen (beiden Nijmegen). Groningen. Kandidaatsexamen Frans mej. E. M. Zwanenburg (Zwolle). Kandi daatsexamen economische wetenschappen A. P. Nieuwland (Assen). Eindhoven. Propaedeutisch examen elek trotechniek E. Th. van Ravenzwaaij (Roer mond). Tegen een 36-jarige chauffeur zonder woon- of verblijfplaats heeft de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank donderdag twee en een half jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest geëist. De man zou in juli en augustus in Haar lem en Beverwijk verscheidene personen hebben opgelicht. Hij huurde onder andere auto's en tankte dan benzine zonder deze te betalen Ook had hij een gestolen auto geruild tegen een andere wagen. De officier van Justitie merkte op dat verdachte al vele malen wegens oplichting was veroordeeld. Hij was daarom van me ning dat verdachte een gevoelige gevange nisstraf moest ondergaan. „Ik haal je het hart uit het lijf", zou een 47-jarige schilder uit Oostzaan hebben uitgeroepen toen hij in augustus, na een heftige woordenwisseling met zijn vrouw, een broodmes uit de xeuken van zijn wo ning had gehaald en daarmee dreigend op zijn echtgenote zou zijn toegelopen. Op de zitting verklaarde de schilder niet meer te weten wat hij tegen zijn vrouw had gezegd. Tijdens de ruzie was hij dron ken geweest. De officier van Justitie verbaasde zich over de verklaring van de vrouw van de schilder die weer met haar echtgenoot wil samenleven. Hij eiste acht maanden ge vangenisstraf waarvan twee voorwaarde- ijk. Tegen een 28-jarige grondwerker uit Zaandam eiste de officier van Justitie acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De man zou in augustus een schoolgebouw in Zaandam zijn binnenge klommen en daar gereedschappen hebben weggenomen die hij later voor 300 had verkocht. De verdachte verklaarde dat hij in geld nood had verkeerd en daarom de diefstal had gepleegd. De grondwerker was al meermalen met de justitie in aanraking geweest. Agent bedreigd Tegen twee Haarlemse bankwerkers, 19 en 24 jaar oud werd respektievelijk vier maanden en drie weken gevangenisstraf geëist. In februari verzocht 'n agent van po litie de oudste verdachte mee te gaan naar het bureau om inlichtingen te verstrekken over een aanrijding. De bankwerker ging met de agent mee maar de jongere broer was de agent te lijf gegaan. „Ik ben niet bang voor je, nu gauw mijn broer los of over een minuut staat er geen agent meer in de Potgietersstraat", zou hij hebben uit geroepen. Toen hij daarna de agent een paar kopstoten had gegeven had deze zijn wapenstok gebruikt om zich daarmee te verdedigen. Daarna had de jongste verdachte de ak tetas van de fiets van de agent getrokken en op straat gegooid. Ofschoon beide verdachten verzet tegen de politie ten laste was gelegd meende de officier van justitie dat de jongste broer zwaarder gestraft moest worden omdat hij de vechtpartij zou hebben uitgelokt. Advertentie M. X permaneme expositie h Marktpieir Advertentie voor al uw rijbewijzen KERK WEG 67 - SANTPOORT We zijn een door en door huiselijk volk, zelfs als we in het café zitten. Dan dammen en schaken we, leggen een kaartje of roepen „kien". Ik mag dat wel. Er zit iets ty pisch Hollands in, voor al tegen de winter. Dan gaan we namelijk kaar ten en kienen voor het goede doel. Het hoort bij onze degelijke aard, dat we au fond niet ,,zo maar" in de kroeg zit ten, maar dat we er zit ten om, gelijk de maan, onze kratertjes van de lichtste zijde te laten zien. Zo heb ik al verschil lende klaverjasdrives zien aangekondigd voor nobele hartverwarmen de doelen. Soms vraag ik me wel eens af maar dat mag je natuur lijk niet klopt die ge zellige klaverjas in een fijne verwarmde zaal met naar slagroom rui kende toeten met het doel waarvoor men bij een is? Een bal voor de hongeractie, kan er bij mij ook niet in, tenzij het een gehaktbal is. Anderzijds weet ik, dat sommige van die liefda digheidsavonden, met alles er afgetrokken, zo weinig rendement ople veren, dat het veel nut tiger en logischer zou zijn geweest als elke medespeler thuis was gebleven en een knaak had gegireerd. Maar goed, je moet wel eens wat doen en als je jezelf ontspant en daarop nog wat voor anderen laat overschieten, is het mee genomen. Geen kwaad woord dus. Trouwens, ik zou niet durven, want ik ben zelf juist een figuur die bij voorkeur thuis kaart en alleen met liefdadige uit zonderingen door mist en ontij in de kroeg is te lokken. Want ik klaver jas ook. Had u wellicht niet achter me gezocht, maar laten we eerlijk wezen: je kan niet de hele dag de erudiete branie uithangen, voor al als de voorraad toch al zo beperkt is. Die drives hebben wel iets lolligs. Je komt als paaï in contact met tien tallen andere paren, die net als jij kaarten als hoofdschotel hebben, het nobele doel op de twee de plaats en de zin om te winnen op de derde (of in andere volgorde). Dan begin je je voor te stellen: „Ma'k m'even En dan ga je zitten. De kaarten worden rondge deeld en dan ga je den ken. Zou die knul foe- fies uithalen? Er zijn drive-maniakken, die beste brave conventies spelen, maar veel meer bereiken met omlaag- hangende mondhoeken, bewegende oren en vin gers aan het neuspuntje. Goed moeilijk wordt dat als de tegenstander een meneer is met een van de zenuwen constant bewegend oor. Dan denk je: verhip, is die vrijer nu zo of is dat zijn radar vanavond? Mooi is ook, als je de tegenstanders mekaar langzaam ziet opvreten. Moe is óf verkeerd uit gekomen of ze heeft ver keerd bij gespeeld. Thuis zou Pa terstond een ge peperd amendement heb ben ingediend: Mies hoe kan jeMaar hier moet hij de laadbak ge sloten houden, want de regels schrijven voor, dat je elkaar pas op weg naar huis afdroogt. Dat is het voordeel van café- kaarten. Het vergt iets meer zelfbeheersing, want al is het doel goed en braaf, Mies had de Nel moeten steken, spel is spel. Als dan zo'n paar door een lekkere blun der tegen de balk vliegt, moet je eens letten op het heerlijk hulploze ge baar van de beste speler van het tweetal. Zo zie lig. dat je hem zo de he le poet van het goede doel zou toeschuiven. Als de spellen gespeeld zijn en er wordt gewis seld, dan moet je het tweetal zien wegschui ven in het niemands land tussen de tafeltjes. Als Onze Lieve Heer dan eens kon horen wat er even minzaam tot malkander werd gesist oei-oei-oei. Dan komt er de prijs uitreiking. Ik heb nog nooit van mijn leven een prijs gewonnen, die ik niet zelf voor twee kwartjes in de eerste- de-beste galanteriewin kel mij had kunnen aanschaffen. Het zijn al tijd weer de balpennen, de kalenders en ver schillende zegeningen van het plastic-tijdvak, waarmee men naar huis mag. Als het groot is, loop je er een half uur mee voor gek. Is het klein, dan had je er al tien. Nooit eens, zoals in de oude riddertijd, een mooie vrouw op noncha lante wijze verdobbeld Enfin dat zou het goede doel ver voorbij schie ten, want welke gema lin van een kaartspeler zou er nog haar fiat aan geven. Enfin van nu af, tot kerstmis toe: veel roem op tafel voor een paar warme voetjes elders. We zijn en blijven dood goed. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw 10 u.: geen opgave ontvangen. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: samen- komst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Pinkstergemeente, Cultureel Centrum 19.30 u.: W. Zeegers. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk. 10 u,: ds. Wendte, 19 u.: ds. J. H. W Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. G. H Homans; 17 u.: ds. J. M. van der Brink Evang. ver. Elon, Elonkapel, 10 u.: A. Gerei; 11.45 u.: kindersamenkomst; 19.30 u.: Th. Dikkes. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248; 19 u.: Wachttorenstudie. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespre- kin§- Ti R.-K. Kerk. H. Laurentius van Bnndisie, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8. 9.15 (Hoogmis), 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Ver. van Vrijz. Herv., Abeelenstr. 1, 10.30 u.: mej. H. M. de Haas. Bart L. Joris VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk. 10 u.: dr. H. J. Honders; 19 u.: ouderling E. C. Boshuis. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk. 10 en 19 u.: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 u.: ds. A. C. van Nood; 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81, 17 u.: cfienst. Vrije Evang. Enjamiël, Smidt .van Gel derstraat 3, geen opgave ontvangen. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15. 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Maria Boreel- school, 9.10 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk. 10 en 19 u.: ds. J. C. Remijn; Jeugdhuis, 10 u.: jeugd- kerk, vie. N. T. Bakker; De Hoeksteen, 10 u.: ds. G. H. van Willenswaard; Ad ventskerk (ziekenhuisdienst) 19 u.: ds. G. W. IJzerman. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. 10 u.: ds. J. J. Rebel; 16 u.: ds. J. C. Maris. Geret. Kerk, Geref. Jeugdgebouw, 9, 10.30 en 17 u.: ds. H. J. Bavink. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15. 9.30 en 11.30 u. Remonstrantse-Doopsgezinde Gemeenten Geb. .Spaarnberg", Wüstelaan 75, geen opgave ontvangen. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7 en 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30, 11.45, 19 u.: avondmis; Regina Cae- li, 7, 8.15. 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 19 u.: (hoog mis). Maranatha, Baanstraat, 10 u.: C. F. Bijls- ma. Evang. Luth. Gem., Koningstraat no. 117, 10.30 u.: ds. J. A. Roskam. Vrije Evang. Gem., Koningstraat no. T17, 9 en 19 u.: ds. H. Raven. Volle Evang. Gem., Groenelaan 74, 19.30 u.: H. W. A. E. van Dijk. Vrjjz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: ds. A. G. van Wijk; 19.15 u.: Oecumeni sche dienst. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; Irenekapel. 10 u.: ds. G. van Schuppen; De Opgang. 10 u.: R. Dekker; Oosterwijk-Meeresteyn, Chr. L.T.S., 10 u.: ds. J. A. Don. 19 u.Oecu menische dienst; Jeugdkapel „De Op gang", 10 u.: R. Dekker; Zondagclub „De Schans" 10 u.: dienst. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 u.: ds. C. Meyer. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, geen opgave ontvangen. Leger des Heils, Jan Alswcg 32, 10 u.: Heiligingssamenkomst; 12 u.: zondags school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingssamenkomst. Doopsgez. Gem., Meerstraat, 10 u.ds. S. E. Treffers. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. H. Klein Wassink. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: A. Jumelet; 19 u.: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 en 7.45 u.; Avondmissen 12 en 17.15 u O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen 8.15 en 10 u. HAARLEM: First Church of Christ. Scientists: Raam- singel 36, 10 u.: Ned.; 11.15 u.: Eng. Church of England, Kinderhuissingél, geen opgave ontvangen. nu toe zowel in hun thuis- als in hun uit- wedstrijden vrij constant. Ze zetten de competitie tegen Vitesse (24) wel iswaar weinig hoopvol in, maar keerden daarna van hun dwalingen terug en ver loren geen enkele wedstrijd meer. Vitesse leed tot nu toe twee nederlagen, maar die waren vrij sprekend. Zowel tegen Alkm. Boys ais tegen De Kennemers werd er met 3—0 verloren. Minder gunstig dan voornoemde clubs staan Velsen en De Kennemers ervoor. Précair kan de toestand van deze clubs echter nog niet worden genoemd; in de eerste plaats, omdat OVVO (71) tot dus ver regelrecht schijnt aar te sturen op de bezetting van de onderste plaats en voorts, omdat beide teams toch een aantal resul taten hebben geboekt, die er op wijzen, dat ze toch wel iets in de mars hebben. Voorlopig zien we dan ook de toekomst van beide teams" zeker niet pessimistisch tegemoet. Evenals in 2A gaat ook in 3A een nieu weling aan de kop, n.l. Succes uit Wierin- gen (7—11), maar de Wieringers worden op de voet gevolgd door Beverwijk (7—10). De roodwitten, die hun ploeg het vorige seizoen verjongden, hebben weer de steun van hun vroegere spil, de ex-Stormvogel Minneboo. Ze werden op eigen terrein nog niet geklopt en boekten alleen op het DTS-terrein een nederlaag (10). We zien dan ook in Beverwijk een ernstig sollici tant naar de bovenste plaats. Minder goed maken CSV (72) en ADO (7_3) het; zo zelfs, dat ze momenteeel de onderste twee plaatsen bezetten. Beide elftallen hebben een weinig productieve voorhoede en daar komt voor CSV nog bij. dat de verdediging gemiddeld „goed" is voor drie tegenpunten. Het heeft er dan ook alle schijn van, dat de Heemskerkers en Castricummers zullen moeten uitma ken, wie tenslotte de onderste plaats zal gaan bezetten. Wijk aan Zee (8—6) liet tot nu toe ook nog geen daverende dingen zien, maar ver schillende nederlagen waren zo klein, dat het doelgemiddelde der badmensen (14— 17) er nog niet zo slecht uitziet. Ze zullen dan ook de dans om de onderste plaats wel weten te ontspringen. Met DEM liep het aanvankelijk niet naar wens na 4 wedstrijden 2 winst punten maar de laatste weken zit er weer perspectief in de prestaties van de blauwwitten 4 punten uit 2 uitwedstrij den zodat in het DEM-kamp een gema tigd optimisme heerst. IEV heeft het voorbeeld van Zilver meeuwen en Succes gevolgd en als nieu weling de kop in 4C genomen met 11 pun ten uit 8 wedstrijden. Weliswaar staan Bloemendaal (7io) en ETO (69) er re latief nog beter voor, maar we aarzelen niet het eerste optreden in de KNVB van de IEV-ers uiterst geslaagd te noemen. Teneinde hun achterstand in de afwer king van het programma weg te werken, is voor DEM en DTS voor morgen een wedstrijd vastgesteld. De ontmoeting wordt op het DEM-terrein gespeeld. Advertentie Een broodplank volgens de oude friese houtsnij kunst met de hand ge sneden. Diverse modellen vanaf 425 woninginrichting beverwijk De jaarvergadering van de handbalver eniging IJmond kenmerkte zich door een zeer geringe opkomst. De aftredende voor zitter. de heer W. Siebers, die wel be stuurslid zal blijven, stelde behalve de fi nanciële moeilijkheden ook het probleem van het vaak onnodig afschrijven of weg blijven de leden aan de orde. Dit zou tot gevolg kunnen hebben dat één of meer teams uit de competitie moeten worden teruggetrokken, aldus de voorzitter. Geluk kig liet de heer Siebers een positiever ge luid horen over het jeugdwerk. Wat betreft het bestuur gaat IJmond nu een tijdelijk tijdperk zonder voorzitter in. De heer Siebers, de scheidende voorzitter dus, nam de taak van penningmeester op zich. Tot nieuwe bestuursleden, doordat mevrouw en de heer G. Unger-De Wit, mejuffrouw R Wagenaar en de heer K. Sauer aftraden, werden benoemd mejuf frouw L. Blom en de heren J. Sleyser, J. Zoontjes en C. de Vries. Tijdens het paas- of pinksterweekeinde in 1963 staat een sportuitwisseling, ver moedelijk met een Duitse vereniging, op het programma. Tevens tracht IJmond weer een zomerreis uit te stippelen. Vol gend jaar waarschijnlijk naar het Boden- meer. Tot slot werd melding gemaakt van het feit dat het aantal leden 338 bedroeg en dat vooral in de jeugdsector een stijgende lijn valt te bespeuren. Parkeermeters. Als de gemeenteraad van Utrecht ermee akkoord gaat, zullen binnenkort in de binnenstad 250 parkeer meters worden geplaats. B. en W. van de Domstad hebben de raad gevraagd, hier voor een krediet van 75.000 ter beschik king te stellen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7