Dierenbescherming roept op: volgt de voorschriften AGENDA Katholieke Journalistenkring vierde zijn 60-jarig bestaan Wandolijn en het betoverde sloi en bondig Polle, Pellï en P n o 1 OSRAM Wraakpoging van onderwereld op agent Door gasvergiftiging om het leven gekomen Verdachte van dodelijke steekpartij aangehouden Prinses Beatrix was oververmoeid Taxi-chauffeur verjoeg overvallers met claxon Hulpkassier van bank stal ƒ30,000.- Honderdguldenbiljetten bij koop auto waren kassier noodlottig Meisje bewusteloos aangetroffen Kans op sneeuw MAANDAG 12 NOVEMBER 1962 2 Kaderdag over bestrijding van hondsdolheid Examens Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Raken we van de aardappel af? Kerkelijk nieuws 1 lampen WERKRAPPORTEN s-2 „Waar is de moordenaar?" Met deze woorden vervoegde zich zaterdagavond omstreeks tien uur een onbekende man aan de woning van de Amsterdamse agent van politie G. P. Schouten, die in de nacht van vrijdag op zaterdag een vluchtende auto dief heeft neergeschoten. Agent Schouten was niet thuis. Hij werd op dat moment nog steeds in verband met het incident verhoord door de rijksrecher che in het politiebureau Mosplein. Zijn do delijk verschrikte vrouw wilde de man, die kennelijk wraak wilde nemen, buiten de deur houden. Zij werd echter opzij geduwd en kon niet verhinderen dat de onbekende, die gekleed was in een lange donkere jas en een pet en een zonnebril droeg, de gang van de woning betrad. Mevrouw Schouten stootte echter, als ge volg van de duw, tegen twee fietsen van de kinderen, die in de gang stonden. De fiet sen vielen tussen haar en de indringer in. Buren hoorden, dat mevrouw Schouten luidkeels om hulp riep. De man, die de gang door de fietsen versperd zag, maakte zich uit de voeten vóór de omwonenden ter plaatse waren. De politie vermoedt dat men hier te doen heeft met een wraakpoging van de onder wereld en heeft het raadzaam geacht de woning van de familie Schouten, die zeer onder de indruk is van het incident van vrijdagnacht, té bewaken. De heer Schou ten heeft enige dagen verlof gekregen. In Schagen is de 42-jarige mevrouw E. SchilderKroont door gasvergiftiging om het leven gekomen. Toen zij het gas onder de wasketel wil de aansteken ontbrandde het gas niet. Toen de vrouw even later weer in de keu ken kwam, was er reeds zo veel gas in de keuken verzameld, dat zij vrijwel on middellijk het bewustzijn verloor. De Amsterdamse politie heeft in de om geving van de Zeedijk een 28-,jarige Suri namer aangehouden, die ervan wordt ver dacht betrokken te zijn geweest bij een dodelijke steekpartij. De vechtpartij had vrijdagnacht plaats op de Oude-Zijds Achterburgwal. Enige Amerikaanse verlofgangers zouden hier hebben geschopt tegen de auto van een 28-jarige timmerman. Tijdens de ruzie, die al spoedig in een handgemeen Ont aardde, kreeg de timmerman hulp van enige voorbijgangers. Een hiervan zou de 23-jarige Amerikaan J. W. Jacoby met een mes in de buik heb ben gestoken. De man is anderhalf uur later in het Binnengasthuis aan zijn ver wondingen overleden. De timmerman werd zaterdagochtend aangehouden onder verdenking een andere Amerikaan uit het groepje met een kruis- sleutel op het hoofd te hebben geslagen. De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren wil het publiek in dringend overtuigen van de noodzaak zoveel mogelijk gevolg te geven aan de maatregelen, van overheidswege genomen, om de opmars van de hondsdolheid en het inheems worden ervan te beteugelen. Op een kaderdag in Hilversum heeft de voorzitter, prof. dr. S. Hofstra, hier op gewezen. Over de doeltreffendheid van de maatregelen als zodanig kan zijns inziens verschillend worden geacht, zoals het al of niet laten inenten van honden en het al of niet muilkorven van de dieren. Tegen de voorschriften van de overheid, die immers op de wet be rusten, spreekt de Nederlandse Vereniging voor Dierenbescherming zich niet uit. De Nederlandse vereniging voor dieren bescherming is zich bewust van haar op voedende taak ten opzichte van het pu bliek en dringt er bij de bevolking op aan zich niet onnodig van de dieren te ontdoen. Indien het doden van dieren in verband met de volksgezondheid noodza kelijk is pleit de vereniging voor een hu mane wijze van afmaken, aldus prof. Hofstra. Prof. dr. J. A. Beijers, oud-hoogleraar in de diergeneeskunde aan de rijksuniver siteit te Utrecht, drong er sterk op aan, dat het publiek vuurwerk in de nabijheid van honden zoveel mogelijk achterwege zal laten. Het komt namelijk herhaalde malen voor. dat honden die onderhevig zijn aan vrees, dezelfde verschijnselen althans voor de leek vertonen als bij de gevreesde ziekte. Het gevolg kan zijn, dat het publiek meent met besmette dieren te maken te hebben, terwijl dit beslist niet het geval behoeft te zijn. Paniek dient in elk mogelijk geval te worden voorkomen. Ook in dit opzicht, zo meent het hoofdbestuur, heeft de vereni ging een taak. Het probleem van de zwerf katten alleen al in Amsterdam zijn er 20.000 (in totaal zijn er in Nederland twee tot drie miljoen katten) is, aldus spre ker, niet gemakkelijk op te lossen. Er is ook vah de kant van de vereniging een beroep gedaan op de overheid, dat de po litie hierbij humaan zal optreden. Het schieten op honden die vermoedelijk door de ziekte zijn aangetast dient een hart- schot te zijn. De hersenen, aldus prof. Beijers. mogen niet worden beschadigd, anders zal wetenschappelijk onderzoek van het kadaver worden belemmerd. Voor het vangen van zwervende katten wordt aan bevolen zoveel mogelijk gebruik te ma ken van vallen. Dr. N. T. Werkman, inspecteur van de veeartsenijkundige dienst, verklaarde in zijn toelichting, dat zwerfkatten moeten worden afgemaakt, de wildstand moet wor den gekort en de muizen- en rattenbestrij ding intensiever dient te worden gevoerd. Prof. Beijers stelde nog, dat het virus bij de dieren niet wordt uitgescheiden. Hiervoor behoeft dus geen angst te be staan. Inenting van honden is zeker aan te bevelen. Er is van de zijde van de ver eniging een verzoek gericht tot het mini sterie van Sociale Zaken om te bevorde ren dat in de gemeenten van het land de kosten van inenting voor min-vermogen- den mogen worden verhaald op de over heid. (Wij zouden nog willen opmerken, dat het onverstandig is vreemde honden aan te halen. Als ze bijten geeft dit veel moei lijkheden, omdat men dan moet nagaan of de hond vals is. Vooral ais de hond niet opgespoord kan worden zullen de proble men groot worden. Red.) Prinses Beatrix is zaterdagmiddag van Calcutta naar Benares gevlogen, de „hei lige stad", het pelgrimsoord voor de Hin does. Door oververmoeidheid en een lich te ingewandstoornis voelde zij zich niet wel. Een arts constateerde dat zij vrij hoge koorts had en adviseerde haar het bed te houden. Zondag was zij voldoen de hersteld om zich naar Saranath, een Boeddhistisch centrum in de buurt van Benares, te begeven. Bij haar aankomst trok juist een processie van 500 Boed dhisten, onder wie priesters in hun oran jegele kleding, naar de Boeddhatempel. De prinses bezocht de tempel volgens voorschrift op blote voeten. In de middaguren zag prinses Beatrix er weer goed uit, maar toen zij in haar hotelkamer was teruggekeerd werd zij weer duizelig. Waarschijnlijk is het over laden programma van de laatste weken een beetje te veel voor haar geweest. De voorbereidingen van het Sint Nico- laasfeest zijn in volle gangen de garderobe van de Goedheiligman wordt in diens hoofdkwartier te Madrid zorg- vuldigd verzorgd en aangevuld maar dat heeft niets te maken met deze foto, die een blik gunt in een kleer makerij voor bisschoppen in Rome, waar vele Concilievaders hun nieuwe gewaden bestellen nu ze toch maan den in Rome moeten zijn. Twee mannen hebben zaterdagavond ge tracht een Amsterdamse taxi-chauffeur te beroven door deze een „lasso" om de nek te werpen. Hij wist door krachtig te remmen en te claxoneren de rovers te ver jagen. De chauffeur, de 50-jarige J. Posno, kreeg omstreeks negen uur op het Sta tionsplein twee mannen in zijn wagen, van wie er één naast hem op de voorbank en de ander achterin ging zitten. In gebro ken Nederlands maakten zij duidelijk dat zij naar een straat in Amsterdam-West wilden. In de stille J. M. Kemperstraat bij de Haarlemmerweg wierp de achterinzitten- de passagier plotseling een touw om de hals van de chauffeur. De andere zei: „wij willen je geld", en deed een greep naar de binnenzak van de heer Posno. Deze rem de echter zo krachtig dat beide mannen voorover vielen. Tegelijkertijd hield de heer Posno zijn hand op de claxon, wat zo'n lawaai veroorzaakte dat de over vallers zich snel uit de voeten maakten. De signalementen van de mannen doen vermoeden dat men te maken heeft met Italianen. Zij konden niet meer worden achterhaald. LEIDEN. Doctoraal examen Neder lands recht R. J. P. Vroom (Oegstgeest). De Haagse politie heeft een 21-jarige hulpkassier van een bankinstelling in Den Haag aangehouden wegens diefstal van dertigduizend gulden. Bijna al het geld -is terecht. r Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Haagsche Comëdie met „Tocht naar het duister" van Eugene O'Neill. Regie Frans van der Lingen. Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Wolf gang Schneiderhan, viool. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Hel den sterven jong", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „De rode cirkel", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Een fijn stel dochters", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Romance h la Carte", 14 j. Minerva, vandaag en dinsdag 20.15 u.: ,,'n Tikkeltje diefstal", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Phaedra", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Waar de stengun regeert", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Als in een donker spiegel", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met don derdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u„ zondag van 13— 17 u. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling van werken van Appel, Chailloux, Nannin- ga, Oomeille, Esser, Van Heusden, Luce- bert, Sluyters, Toorop, Verwey, H. Kruy- der en Zadkine. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van werken van beeldende kunstenaars uit Haarlem e.a Dagelijks geopend van 917 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18— 20 u. Tot en met 30 november. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Bob Buys. Tot en met 30 november. Dagelijks geopend van 10—18 u. en van 2022 u.: Klassiek grammofoon- platenconcert van 2122 u.: Bach. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11—15 u. Eerste zondag van de maand 1315 u. Galerie „Uittenhout" (KI. Houtstraat 41): Studies in olieverf en aquarel van Leen Spierenburg. Dagelijks geopend van 10.30— 17 u.; zondag van 1417 u.; vrijdag ook van 2022 u. Tot en met 17 november. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 10—12.30 u. en 13.3017 u„ en zondag van 1417 u. Tot december. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", iedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 20—2 U. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 9 november). MAANDAG 12 NOVEMBER City, 20 u.: „Moord". Rex, 20 u.: „Een fijn stel dochters". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 13 NOVEMBER City, 20 u.: „Moord". Re.x: Geen voorstelling. MAANDAG 12 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver geef hun deze zonden". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u „Car touche". W.B. Theater, 20 u.: „Doorbraak bij Cor- regidor". DINSDAG 13 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ver geef hun deze zonden". Uuxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Car touche". Tussen 8 september en 6 oktober van dit jaar is in de drie grote steden 1.82 kg aardappelen per inwoner per week gekocht, dat is rond vier percent minder dan in de overeenkomstige periode van 1.958. Het Produktschap voor Aardappelen dat dit uitgerekend heeft, wil er geen voorbarige conclusies uit trekken. Het zal zijn begin septem ber begonnen onderzoek naar het koop gedrag van de consument een half jaar voortzetten en hoopt daarna te kunnen zeggen, of de nu verkregen eerste in druk van de consumptiedaling juist is geweest of niet. WT In Den Haag is een 21-jarige hulpkassier aangehouden, die heeft bekend dertig mil le, die enige weken geleden bij een bank in Den Haag waren verdwenen, in ei gen zak te hebben gestoken. De arrestatie van de hulpkassier was het gevolg van het nauwgezet nagaan van de levenswijze van enkele bankbedienden, die mogelijk de diefstal zouden hebben ge pleegd. In het begin van deze week bleek de recherche, dat de hulpkassier een auto had gekocht. De argwaan van de politie werd sterker, toen de handelaar, die de auto geleverd had, verklaarde dat de wa gen betaald was met bankbiljetten van honderd gulden. De 30.000,— die bij de bank verdwenen was, bestond uit drie honderd' biljetten van honderd gulden. Bij zijn verhoor verklaarde de hulpkas sier de auto betaald te hebben met bank biljetten van duizend gulden. Deze leugen werd hem noodlottig. Toen hem de ver klaring van de auto-handelaar werd voor gehouden viel de hulpkassier door de mand. De Katholieke Nederlandse JöurnSiisten Kring heeft zaterdag in Amsterdam feeste lijk zijn 60-jarig bestaan gevierd. In zijn openingstoespraak herinnerde de voorzitter, drs. J. van der Pluim, eraan, dat de K.N.J.K. in 1945 verder had wil len gaan dan samenwerking in federa tief verband met de andere journalisten organisaties, als het episcopaat toen niet het voortbestaan van een eigen organi satie nodig had gevonden. Een eigen ka tholiek verband is nodig om eigen taken te kunnen bespreken en afhandelen. De bindingen, die een journalist aangaat, moeten echter tot een minimum beperkt blijven om zijn onafhankelijkheid zo groot mogelijk te doen zijn. Prof. mr. dr. M. Rooij, hoogleraar in de perswetenschap aan de universiteit van Amsterdam, hield een rede over „De ka tholieke pers gezien doro een niet-katho- Iieke insider". Sprekende over de moeilijkheden van o.a. katholieke dagbladdirecteuren, die uit nijpend budget de volkomen onrendabele exploitatie in de rand van hun versprei- 24-25. Wandolijn opende de deur; daar achter zag hij een stenen trap. Even keek hij achterom, maar de schildwacht stond nog altijd onbeweeglijk. Toen begon Wandolijn de trap te be klimmen. Hij vond alles hier zo vreemd, dat hij toch eens wou onderzoeken wat er eigenlijk aan de hand was. Boven zag hij een deur. Wat zou hij daarachter vinden? Hij duwde voorzich tig de deur open en gluurde erdoor. Hij zag een grote zaal. dingsgebied niet kunnen financieren, zei prof. Rooij onder meer: „Indien de krant, waartoe een lezer zich van nature aangetrokken gevoelt, in jour nalistieke prestaties achterblijft bij wat een ander dagblad in zijn streek tegen de zelfde prijs blijkt te kunnen leveren en daar wordt dan nog aandrang op hem uitge oefend om desondanks de katholieke krant te blijven lezen ook uit het motief, dat men deze krant moet blijven steunen dan ontstaan er spanningen waarvan prof. Rooij zich in gemoede afvroeg of het be oogde effect van de katholieke persvoor lichting daardoor niet eerder wordt ver zwakt dan versterkt, ten eerste omdat reeds in zekere mate onder invloed van de algemene radiobeluistering en nog veel meer onder invloed van de televisie de afgeslotenheid van de katholieke voorlich ting zo grondig doorbroken is, dat een noodlijdende en daardoor journalistiek bloedarme krant een absoluut onvoldoende tegenwicht tegen die andere invloeden moet worden geacht, en ten tweede, dat bij deze persproblematiek van de katholiek in de diaspora, dus levende in een anders denkende omgeving, die toch al een open gedragspatroon moet tonen, over het al gemeen stevig genoeg in zijn katholieke schoenen schijnt te staan, zodat hij er niet over in de war zal raken als hij een beter geredigeerd neutraal blad leest, zulks te minder omdat naast de krant in haar ka rakter van algemeenheid ook aan katho liek nieuws wel aandacht moet en pleegt te henken, aldus prof .Rooij. De jubilerende K.N.J.K. ontving van tal rijke zijden gelukwensen. Aan het bestuur en de genodigden werden de eerste exem plaren van het gedenkboek „Ben je zes tig" aangeboden. Het gemeentebestuur van Amsterdam bood de K.N.J.K. een officië le ontvangst aan, waarna een diner en een nachtfeest volgden. Ter gelegenheid van het jubileum was een tentoonstelling ge arrangeerd van ongeveer veertig schilde rijen. aquarellen, gouaches, pentekeningen, beeldjes, ingezonden door vijftien jour nalisten. Geref. kerken Aangenomen naar Apeldoorn (7e pred. pl.) J. Wiersema te Amsterdam-West. Honderddrie. Op 17 november hoopt „beppe Doutsje", Douwina Lageveen-Huis- man, haar 103de verjaardag te vieren in het protestants rusthuis te Joure. F. J. Klijzing overleden. Na een ziek bed van een half jaar is in Epe overleden de heer F. J. Klijzing, oud-commissaris van politie te 's-Gravenhage. De heer Klijzing is eenendertig jaar aan de Haagse politie verbonden geweest. Officier. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau is benoemd mgr. dr. Th. J. J. A. M. van der Bom te Breda, vice- voorzitter van het curatorium van de ka tholieke leergangen te Tilburg. Pauselijke onderscheiding. Mr. R. Dobbelmann. president-directeur van de Koninklijke Dobbelman n.v. te Nijmegen en president-commissaris van n.v. uit geversmaatschappij „De Gelderlander", is door de paus benoemd tot commandeur in de orde van de Heilige Gregorius de Grote. Bedrijfsongeval. In het Julianazieken- huis te Apeldoorn is de 41-jarige heer J. ten Katen overleden aan de gevolgen van een bedrijfsongeval, dat hem donderdag 8 november is overkomen. Verduistering. De hoofdstedelijke po litie heeft een 39-jarige incasseerder-col porteur gearresteerd onder verdenking van verduistering in dienstbetrekking geduren de de afgelopen vijf jaar van circa 24.000 ten nadele van een firma in huishoudelijke artikelen. Brand. Een felle brand heeft een grote boerderij aan de zuidkant van Hengelo in de as gelegd. De schade beloopt enkele tienduizenden guldens. Advertentie Langs het spoorlijntje Het Loo-Heerde is een naar schatting twintigjarig meisje in bewusteloze toestand aangetroffen. Een eerste onderzoek wees uit, dat het meisje geen verwondingen had en haar kleding bleek ook niet gescheurd. De jonge vrouw is door de G.G.D. meegenomen. De politie meent dat het meisje, dat in deze omgeving aan het wandelen was, door onbekende oorzaak bewusteloos is ge raakt en langs de spoorrails neergevallen. Haar toestand is op het ogenblik redelijk. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het weekeinde voerden krachtige oostelijke winden koude lucht uit Rusland over Polen en Duitsland paar West-Eurpa, ,Qaar achter bijna over al veel bewolking bleef, kwamen de temperaturen slechts hier en daar ge- 'duPeirfde de nacht en vroege ochtend even onder het vriespunt, hetgeen onder an dere het geval was in het noorden van ons land, waar tijdelijk opklaringen voor kwamen. De maximum-temperaturen daalden echter wel aanzienlijk en waren in het algemeen niet hoger dan 4 gra den. Inmiddels is de luchtdruk boven Scandinavië nu weer aan het dalen, waar door aan de aanvoer van koude lucht uit het oosten een einde komt: Uit het Middellandse Zeegebied afkomstige sto ringen doen de temperatuur in Polen en Oost-Duitsland weer wat stijgen, waarbij daar nu ook regen valt, nadat het er eerst wat gesneeuwd had. Een ander ge bied met regen en sneeuw bevindt zich boven Luxemburg, de Eifel en de Ar dennen. Dit veroorzaakte ook in Limburg wat lichte sneeuw en dit neerslaggebied zal zich waarschijnlijk nog verder in noordelijke richting over ons land gaan uitbreiden. Bij betrekkelijk weinig wind blijft de temperatuur in het algemeen juist even boven het vriespunt. Maximum-tempera turen 5? t m binnen- en buitenland. 9 Êj 44. „Ja, jongens, dat was een zwaar werkje ,maar ga jullie nu maar onder de struiken uitrusten, onderwijl kun je het boems-dier bestuderen!!" Polle begint te beitelen aan de boomstronk, Pelli vraagt of hij helpen kan, maar Polle zegt: „Dit meet ik zelf maken, het is erg moeilijk en eist me helemaal opUT „Ik moet zeggen Polle, je bent werkelijk heel knap, en wat je daar maakt ziet er goed uit.Maar wat wordt het eigenlijk?!" Den Helder zwaar bew no 5 0 Ypenburg geheel bew O 3 0 Vlissingen geheel bew. nno 5 6 Eelde /.waar bew O 3 0 De Bilt geheel bew O 4 0 Twente geheel bev.. no 4 0 Eindhoven geheel bew no 4 0 Zd-Limburg motsneeuw no 4 0,1 Helsinki geheel bew. O -1 0 Stockholm geheel bew O 2 0 Oslo geheel bew. no 0 0 Kopenhagen geheel bew O 4 0,2 Aberdeen regenbui nnw 1 Londen zwaar be-\y. nno 7 0 Amsterdam geheel bew O 4 0 Brussel geheel bew no 5 0 Luxemburg sneeuw no 2 6 Parijs geheel bew n 8 1 Bordeaux mist windst. 12 0 Grenoble mist windst. 14 0 Nice zwaar oew. nnw 16 2 Berlijn geheel bew no 2 0 Frankfort poolsneeuw no 4 6 München geheel bew. zo 3 0 Zürich geheel bew. nw 9 0 Genève regen windst. 11 0,1 Locarno regen windst. 11 1 Wenen regen wnw 4 8 Innsbruck geheel bew. windst. 7 0 Belgrado regen z 24 1 Rome regen z 15 9 Ajaccio zwaar bew. ono 16 7 Madrid mist windst. 11 0 Mallorca licht bew. windst. 17 1 Dinsdag 13 november Zon op 7.55 uur, onder 16.53 uur. Maan op 18.27 uur, onder 9.27 uur. Maanstanden 19 nov. 3.10 uur laatste kwartier. 27 nov. 7.30 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 12 november Hoog water 3.28 en 15 48 uur. Laag water 11 36 en 23.58 uur. Dinsdag 13 november Hoog water 4.14 en 16.29 uur. Laag water 12.19 en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger con te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2