Sterk spelend Eechtrop zag twee doelpunten afgekeurd WilmS Hoef Prijzen werden verhoogd door een geringe aanvoer Kennemerstaten krijgt een nieuwe bestuursvorm IEDERE STAND KOLEN CONTANT Scheybeeck scoorde in tweede helft Kort IJmondnieuws Weekoverzicht IJmuider vishandel IJmondverenigingen vandaag en morgen i: V VB-enthousiasme woog goed op tegen techniek van VSV Jong Hercules iets meer in de aanval Harmoniekapel De Eendracht Kort IJmondnieuws Havenberichten Goed concert door IJmuidens Roem Geslaagde revue in Zaal Zomerlust Schip gezonken bij Puttershoek LEDEREN VOETBALLEN 9,75 v.a. MAANDAG 12 NOVEMBER 1962 4 HOCKEY IN DE IJ MOND SALON DE COIFFURE JAN SUYK Ondanks kou, gezellig Sint Maartenfeest ""1 DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Full Speed-dames voerden na rust score tot 5-1 op DEM trof in DTS geen al te goede tegenstander: 5-0 DKV behaalde fikse zege P. Zwaanswijk STOFZUIGERS De beide Beverwijkse hockeyteams die een plaats hebben in de promotieklas se, hebben elk met het geringe verschil van 10 hun wedstrijd gewonnen. Schey beeck behaalde dit resultaat op eigen terrein aan de Hoflanderweg. Voor de rust ging de strijd gelijk op en bleven doel punten uit. De aanvallen van de Schey- becck-voorhoede, waarin Jos Nieuwenhui- zen een versterking bleek, hadden niet het verwachte resultaat. Na de rust speel de Scheybeeck sterker en Hans Vrugt scoorde uit goed inlopen na een voorzet van Nieuwenhuizen op de rand van de cirkel. Een in beide speelhelften veel sterker Eechtrop won de uitwedstrijd tegen Voor daan met 01, een doelpunt dat na een kwartier spelen door Bert Hamann uit een doelworsteling werd gemaakt. In de tweede helft van deze harde wedstrijd werden twee doelpunten van Eechtrop af gekeurd. De verdediging van Eechtrop hield de voorhoede van Voordaan verder in bedwang. Op Crailoo in Hilversum won Be Fair II met 43 van Strawberries I. Tweede klasser Kraaien won met 10 van de re serves van Strawberries. Zandvoort moest met 01 op Duintjesveld de meerdere erkennen in de reserves van Eechtrop. Voor de Beverwijkse hockeyers was deze zege verdienstelijk werk. Voor de compe titie derde klasse heeft Strawberries III met 04 de thuiswedstrijd tegen Kraaien II verloren. Voor de competitie vierde klasse bond Strawberries IV op Schoo- nenberg de strijd aan tegen Zandvoort II. De gasten wonnen met 03, doelpunten die alle werden gemaakt door Roodhart. De plaatselijke strijd Eechtrop III-Schey- beeck II eindigde in het voordeel van de gasten met 02. Scheybeeck is nog steeds ongeslagen. De doelpunten werden eerst na de rust gemaakt, toen een sterker Scheybeeck het beste van het spel had. Frans de Wildt en Jan Fijen zorgden voor de twee doelpunten. De Beverwijkse ploeg heeft een voorsprong van drie punten op nummer twee van de ranglijst. In Wor- merveer won Strawberries V met 12 van Kraaien II, met 2 fraaie doelpunten van een junior-invaller. Strafbully Tweede klasser Hilversum won met 2-0 van Eechtrop. Doelvrouwe Gerda van Duin verloor een strafbully, maar na rust won zij een tweede tegen haar genomen strafbully. Eechtrop was zeker de zwak ste van beide partijen. In deze klasse speelden Strawberries en Kraaien gelijk (3-3). Derde klasser Zuidwijck was gastvrou- we van de reserves van Strawberries. De thuisclub verloor met 1-2. Strawberries III Advertentie SPORTHUIS BREESTRAAT 158 BEVERWIJK won op eigen terrein met 2-0 van de re serves van Kraaien. Op Bleek en Berg in Bloemendaal speel den HBS IV en Scheybeeck gelijk (2-2). HBS heeft pas twee punten en misschien daarom speelden de Bloemendaalse meis jes iets te hard. Scheybeeck nam al gauw na de beginbully door Hanneke Groen- smit de leiding. Bij rust stonden beide partijen gelijk, 1-1. Na de rust een zelfde spelbeeld. Loes Versteeg gaf Scheybeeck opnieuw de leiding. Voor. tijd maakte HBS IV weer gelijk. In de competitie vierde klasse won Eechtrop II met 2-0 van Ever Swift III. Uit een korte hoekslag gaf J. Reynhart-Jongman Eechtrop de leiding. Na de rust maakte Paula Oort er 2-0 van. Advertentie voor natmirpermanent of modeling JAN SUYK Wiikerstraatweg 259 - Velsen-N. Tel. 02510 - 3585 In tegenstelling tot verleden jaar, toen het weer alleszins meewerkte, was het za terdagavond voor de jeugd, die zich van het Sint Maartenfeest veel had voorge steld, eigenlijk veel te koud om zich langs de straten te begeven. Desondanks was er in Velsen nog een vrij grote drukte. Tal rijke kinderen lieten zich vergezellen door hun ouders, die vanwege de koude diep in de kraag waren gedoken. Daarom waren er maar weinig deuren, die niet voor de zingende kinderen open gingen om hun enige versnaperingen toe te stoppen. Het viel ons echter op, dat er minder kinderen op straat waren dan ver leden jaar. Bijna klokslag zes uur begon de pret, maar toen het eenmaal half acht was ge worden, hield het zingen als bij toverslag op. Opmerkelijk was ook, dat de prachtige lichtbronnén elk jaar minder in getal wor den en de kinderen zich meest met de ge wone lampions tevreden stellen. Niette min is het Sint Maatenfeest rustig verlo pen. De jeugd had toch een geslaagde avond en kon thuis een rijke buit van al lerlei lekkers sorteren. Bevordering bij politie. Tot hoofd agente bij de Velsense gemeentepolitie is met ingang van 1 januari 1962 bevorderd mejuffrouw A. Andriessen te Velsen. Een ieder, die afgelopen week iets met vis te maken heeft gehad, is er wel aan herinnerd, dat het heeft gestormd of dat er stormweer werd verwacht. Want de aanvoer liet dit duidelijk merken. Deze was zeer miniem; dientengevolge waren de prijzen hoog, soms zelfs zeer hoog. Het tekort dat er reeds maandag was, bleef de gehele week voortbestaan. Donderdag kwamen de KW 159 „Marian Ellen" met 2000 kabeljauwen en de SCH 261 „Onderneming I" met 1500 kabeljau wen aan de markt. Deze vissoort is dan ook niet voor zulke extra hoge prijzen verkocht, hoewel ze evenmin bepaald laag te noemen waren. Toch hadden de aan voerders er wel wat meer van mogen ver wachten. Maar uiteindelijk bepalen de Belgische exporteurs de prijs, omdat zij het zijn, die deze kleine vloedgolf op moe ten nemen. De aanvoer van Oostende blijf! altijd de graadmeter waarnaar wordt ge meten. Dit is bij de handelaren, die niet naar België exporteren goed bekend. Ver- scheidenen van hen hebben aardige par tijtjes vis geïmporteerd, die in IJmuiden als pleister op de wond, gretig werden doorverkocht. Prachtige partijen grove en kleine schelvis zijn aldus op de binnen landse markt terecht gekomen. Ook zijn verschillende auto's met Deen se kentekens achter de pakhuizen gelpst. waarbij de importen uit Duitsland even min onbelangrijk waren. Hiervan was échter in de prijsnoteringen niets te Wer ken. De schelvis, waarvan ruim 1200 kis ten werden aangevoerd, werd b.v. tussen de 76.en 60,verkocht (de grofste soorten), terwijl de braadschelvis naar ge lang soort en kwaliteit steeds tussen de 67,en voor de allerminsten 34,op bracht. De koolvis werd verkocht voor prijzen tussen de 135.en 120,de blanke koolvis tussen de 200,en 234.Gul en kleine koolvis volgden hun grovere fa milieleden. De IJM 99 „Egmont" en de IJM 36 „Jacoba Geziena" hebben er goed MAANDAG 12 NOVEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost: 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan no. 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Papiervakscbool, Velsen-noord, 9 tot 16 uur: Beroepstentoonstelling. Vergaderlokaal, Van Diepenstraat, Vel sen-noord, 19.30 u.: Ouderavond Volks- muziekkschool. Wijkcentrum, Velsen-noord, 20 uur: Ledenvergadering Ned. Chr. Vrouwen bond. DINSDAG 13 NOVEMBER Openbare leeszaal. Plein 1945. 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „Do Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal. Willemsbeekweg no. 96: 10 tot 12 uur; Jozefhuis: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Vergaderzaal, Van Diepenstraat, Velsen- noord, 19.30 u.: Ouderavond Volksmuziek school. Visserijschool, 15 u.: Opening kantine. Cultureel Centrum. 14 u.: Voordracht middag Ned. Ver. voor Huisvrouwen. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 14.30 u.: Ledenvergadering Ned Bond van Gepensioneerden. Colignyschool, Beverwijk, 20 u.: Begroe tingsavond Herv. wijkgemeente Ooster wij k-Meerestein. „Promenade", Beverwijk. 20 u.: Causerie met dia's voor volièrevereniging „Vogel vreugd". Papiervakschool, Velsen-noord, 19.30 tot 21.30 u.: Beroepentent.oonstelling. Radarstraat 3, IJmuiden, 20 u.: Jeugd- sociëteit Xerion. Advertentie VVB en VSV speelden zaterdagmiddag in een nuttige oefeningspartij met 2-2 ge lijk. De wedstrijd, een onderdeel vor mend van het overgaan van de VVB- midvoor André naar Y'SV, zou eigenlijk samenvallen met de officiële opening van het nieuwe sportcomplex Koningsveld, maar deze opening grijpt zeker niet voor het voorjaar van het volgende jaar plaats. Men besloot evenwel de match op zater dag te plannen. Bij VSV nam Versluis de plaats in van de ontbrekende VSV-midvoor André, we gens andere verbintenissen verhinderd, terwijl ook Malesteijn bij de Velsenaren stond opgesteld. Spil Both liet bij VVB verstek gaan. Hij werd goed vervangen door Van der Horst. Na 12 minuten benutte Dikstaal een uitmuntende kans, veroorzaakt door de missende Van der Horst, en VSV leidde met 0-1. Beide ploegen kwamen hierna tot aardige aanvallen, waarbij de tech niek van de semi-profs goed opwoog te gen het enthousiasme van de tweedeklas ser amateur. Pas veertien minuten na de hervatting kon VSV dankzij linksbuiten Farenhorst tot 0-2 uitlopen. Maar een minuut later redde Stet voor VVB in ieder geval de eer (1-2). VVB zou het daarbij echter niet laten. Even later brak De Greef goed door. Stuy kreeg de bal niet onder controle en Luitjes maakte er 2-2 van. VVB had zelfs de zege kunnen grijpen, maar Doornbos, oog in oog staande met Stuy, schoot tegen de keeper op. Ook VSV schiep zichzelf nog enkele kansen voor een overwinning, maar tenslotte kwam het einde met een 2-2 onbesliste uitslag. De dames van Full Speed hebben uit tegen IEV een fraaie 5-1 overwinning be haald. In het begin had Full Speed veel moeite om tegen het fel en stug verdedi gende IEV tot scoren te komen. Met rust leidden de Full Speed-dames met 2-1 dank zij doelnunten van Nel Toon en Atie Bos. Na de thee ging men sneller spelen en dat bracht al heel spoedig drie treffers (Jopie Orsel, rechtsback Riet Aarts en Nel Toon). Hierna geloofden de Full- Speed dames het wel. Er kwam dan ook geen verandering meer in de stand (1-5). Ondanks de gure wind. die zaterdag middag dwars over het sportpark Roos- wijk stond en voor zowel Kinheim als Jong Hercules in de semi-plaatseli.jke wedstrijd goed voetbal nauwelijks toeliet, had de I strijd toch 'n aantrekkelijk karakter. In de j eerste helft werd het een vrij gelijk op- gaande strijd tussen de beide rivalen, j waarin Kinheim na een mooie aanval het 1 eerst succes had dank zij Jan Bax, die na een kwartier hard inschoot (10). Dit bracht Jong Hercules ineens tot betere combinaties, die de Kinheim-verde- diging in het nauw brachten. Kort daar na bewerkte Kuilenburg in het beruchte gebied de bal met de hand. De strafschop werd benut en de stand was weer gelijk. Hierdoor aangeslagen kon de Kinheim-aan- val aanvankelijk niet op toeren komen, waarvan de Beverwijkers profiteerden I door een plotseling schot van de Jong Her- 1 cules-midvoor De Ruyter, net even voor de rust (12). Hoewel er na de hervatting eenzelfde spelbeeld ontstond was het toch de bezoe kende ploeg die meer in de aanval kwam. Na 20 minuten resulteerde dit in een fraaie kopbal van De Ruyter (13) en nauwe lijks van deze achterstand bekomen moest de Kinheim-goalie opnieuw een gloeiende kogel als treffer toelaten (14). Wel stel de Kinheim alles in het werk om nog ter rein terug te winnen, maar de stand bleef onveranderd (14). DEM bedwong DTS met ruim uitgeval len cijfers (5-0). Dit kwam vooral door dat DTS nauwelijks van zich af beet en ook niet veel tot aanvallen overging. DEM had weer de beschikking over Ves- sies (teruggekeerd uit Nieuw Guinea) en hij was het die na 20 minuten voor het eerste doelpunt zorgde. Voor het theedrin ken rondde Kleef de eerste helft af op 2-0. Van Lieshout, De Boer en wederom Kleef maakten er na de hervatting 5-0 van. DKV heeft thuis een fikse zege behaald op KJOS (14-3). De ontvangende ploeg toonde zich over alle linies sterker dan de gasten uit Nieuw-Vennep. Met rust leidde DKV reeds met 9-3. Na de hervatting werd de score opgevoerd tot 14-3. Wim Zwaan was met drie treffers topscorer. van kunnen profiteren, dat de wijting ten gevolge van de'schaarste ook een behoor lijke prijs opbracht. Beide schepen brach ten, ^in^dfg 300 kisten in, dc m^rkt, De door de kotters aangebrachte platvis is ook voor hoge prijzen verkocht. De grof ste soorten schol hebben de hele week tus sen 75,en 55,geschommeld. Alleen vrijdag zakte de schol II, na voor 35, ingezet te zijn, weg tot f 30,Kleine schol, mits levend aangevoerd, is inmid dels een welkom visje geworden bij de Franse afnemers. Er zal dus in het vervolg door dc binnenlandse handel wel rekening mee gehouden moeten worden, dat door de een of andere gemachtigde van een exporteur wel eens een kansje wordt ge waagd met een partijtje kleine schol. Vooral in de eerste dagen van de week hebben de tongen-exporteurs hun vis voor bijzonder hoge prijzen gekocht. Donderdag en vrijdag waren de prijzen weer op nor maler peil gekomen. Het hoeft nauwelijks te worden ver meld, dat er voor de conservenfabrieken niet veel overschiet, wanneer er in een hele week slechts 1200 kisten makreel wor den aangevoerd. De rokerijen hebben zich voornamelijk over dit visje ontfermd. Of ze er blij mee zijn geweest, kan men moei lijk beoordelen. Dit is ook het geval met de haring, die door de rokerijen en inleggerijen zijn ver handeld. Ook deze vissoort baarde menig een rond de vishal zorg. Er zijn reeds ver scheidene auto's me' haring uit de Zeeuw se havens in IJmuiden gearriveerd. Hier uit is gebleken, dat het Breskens-seizoen een aanvang heeft genomen. De spanvissers zijn deze week ter hoogte van de Noordhinder gaan vissen. Dd trawlers, die in de Ierse Zee aan het vis- sen^v^iicn.-zjjn jpi't^armoede iij ljci Kanaal,I de Sandetti of iets noordelijker neerge streken, om daar hun geluk te beproeven. Tot nu toe echter zonder resultaat. Het is begrijpelijk, dat de hoge prijzen hoge besommingen tengevolge hebben ge had. De IJM. 25 Julie Strijf" besomde 43.600,en de SCH 5 Ariadne" maakte weer een geslaagde reis, gezien de capa citeiten van zijn collega's nl. 22.500,— Op de foto's de SCH 5 „Guus" (ex IJM. 18 „Ariadne"). AL VELE JAREN, voordat het begrip vrije-tijdsbesteding tot een alom gekoes terd probleem was verheven, hadden mu zikale leden van het personeel van de Ko ninklijke Papierfabriek „De Eendracht" te Velsen een oplossing gevonden. Het was hun overigens niet begonnen om een hoeveelheid „vrije tijd" weg te werken. Trouwens, die was toen nog niet zo in overvloed beschikbaar. Neen. zij zochten naar een tegenvncht voor de zwaarte van de dagelijkse arbeid en zij vonden dit in de vorm van gezamenlijk musiceren. De harmoniekapel „De Eendracht" werd op gericht en al vrij spoedig kon het korps de aandacht op zich richten door verras sende prestaties. Nog steeds is „De .Een dracht" een muziekvereniging van beteke nis, hetgeen de vele toehoorders, die te genwoordig waren bij het concert, dat ■door het korps zaterdagavond in gebouw „Concordia" te Velsen-Noord werd gege ven, zeker hebben kunnen constateren. Al lereerst al bij een beschouwing van het programma, dat de dirigent Jan Schaap heeft kunnen samenstellen en verder door het uitvoeringspeil, dat op deze avond vaak bereikt kon worden. IN HET BIJZONDER werden de capaci teiten van het korps op de proef gesteld bij da uitvoering van het korps door Zurmühle samengesteld met muziek uit Smetana's opera „De verkochte Bruid" en van de ..Fireworks music" van Handel, voor harmoniebezetting bewerkt door Den Arend. Van betekenis hiervoor was even eens de ballet-zuite „Zemire et Azor" van Grétry. die de overgang zou vormen naar de „moderne" muziek van „Kiss me Kate" van Cole Porter, de „Deep-river-rhapso- die" van Harold Walters en de „Hot time mars van T. A. Metz. DE VERTOLKING van de Arnhem mars van A. E. Kelly, waarmede het con cert begon, bewees hoe gaaf en edel de klank is, die het korps in de verschillen dc instrumentengroepen kan ontwikkelen. Dit was een uitvoeringseigenschap, die ook voor andere vertolkingen, met succes benut kon worden. Ook van de technische bedrevenheid, soms zelfs van virtuoze be heersing, konden verheugende indrukken gegeven worden. Daartegenover echter stonden oneffenheden voor wat gelijkheid van spel en zuiverheid (saxofoons in „Handel" bijvoorbeeld) betrof, die de noodzaak van volhardende studie dwin gend aantoonden. En dan heb ik als ar tistiek interpretatietekort moeten vaststel len. dat de melodische vorming te weinig muzikale spanning verkreeg door een wat oppervlakkig afspelen, waardoor dq voordracht, ondanks de aandacht voor dy namiek. toch niet voldoende muzikale in-l houd verkreeg. Hierin kan mede op grond van de capaciteiten en de ambitie der korpsleden en gezien de fraaie instru menten. waarover zij kunnen beschikken, ongetwijfeld verbetering gebracht worden Het tweede gedeelte van de avond waarin men kon genieten van de karak teristieke zang van het Utrechts Byzan tijns Koor, heb ik niet meer bij kunnen wonen. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg ▼ELSERDUENWEG 173 - TELEFOON 4402 Kinderfeest. Ter gelegenheid van het gouden jubileum van „Sint Eloy", heeft het bestuur zaterdag ruim achthonderd kin deren van leden een plezierige middag be zorgd. In het K.S.A.-gebouw in Beverwijk werd hun een succesvolle poppenkastvoor stelling aangeboden, welke wegens de grote belangstelling dezelfde middag moest worden herhaald. Een tractatie besloot deze kinderfeesten. Ouderavond. Donderdag 15 november wordt in het Cultureel Centrum door de oudercommissie van de Clara Sternschool een ouderavond gehouden. Na behandeling van de agenda, spreekt mevrouw Van Nie over het onderwerp „Hoe beschermen wij onze kinderen tegen zedenmisdadigers?" „Peer G.vnt" door Beverwijkse Har moniekapel. Door de Beverwijkse Harmo niekapel wordt donderdag 15 november in het Kennemer Theater een fragmenta rische opvoering gegeven van Henrik Ib- sens drama „Peer Gynt", met muziek v. E. Grieg. Medewerking wordt verleend door mevrouw Schipper-van Heijnsbergen (so praan) en de voordrachtkunstenaar Cor Breed. Dirigent is de heer H, N. van Ossen bruggen. In het laatste nummer van maandelijks nieuwsblad van ging „Kennemerstaten" wordt een grondi ge herziening van de bestuursvorm aan gekondigd. Dit zal met veel overleg moe ten gebeuren, waarbij de aangesloten af delingen in een vooroverleg worden be trokken. Men stelt zich voor de reorganisatie te voltrekken in een duidelijke splitsing van drie delen. Ten eerste: het zogenaamde grotere- groepswerk, de afdelingen, die samenge bundeld worden in secties, overeenkomstig de concrete belangen, welke deze afdelin gen met elkaar gemeen hebben. Het is groepswerk dat gekenmerkt wordt door de verenigingsvorm en dat wordt begeleid door een vakkracht-staflid van Kennemer staten. Ten tweede: het zogenaamde kleinere groepswerk, waaronder vallen activitei ten als handenarbeid, cursuswerk, model bouw, kanoën dans, muziek en toneel. Groepswerk dat ^gekenmerkt wordt door dat de directe leiding in handen ligt van de vakkracht-staflid van Kennemerstaten, in nauwe samenwerking met commissies uit de deelnemers aan de respectieve ac tiviteiten voortgekomen. Ten derde: het zogenaamde bindingspro gramma, betrekking hebbende op die ac tiviteiten die er op zijn gericht de samen hang tussen de deelnemers van de ver schillende activiteiten en groepen van deel nemers te helpen bevorderen. De leiding van dit werk berust bij de leden van de staf van Kennemerstaten in samenwerking met die leden van de afdelingen of groe pen, die zich aangetrokken voelen tot het organiseren van deze activiteiten. De top leiding van het grote geheel Kennemer staten ligt in handen van een bestuur of raad van beheer, welks taak het is de doelstelling van Kennemerstaten te bewa ken en uit te voeren door: het vaststel len van algemene richtlijnen die gevolgd dienen te worden om de vrije-tijdsbeste- ding in georganiseerd verband verant woord te maken; het tot stand brengen en beheren van voor dit werk noodzake lijke accommodatie; door het aanstellen van vakkrachten-stafleden, die zich in opdracht van het bestuur belasten met de uitvoering van deze taken. Verondersteld wordt dat met het nieuwe organisatieschema in het algemeen snel ler, zakelijker en doelmatiger kan worden gewerkt aangezien een juiste taakverde ling ontstaat en daardoor ieder in staat wordt gesteld op eigen terrein en naar eigen vermogen een stuk verantwoorde- Spring" het lijkheid te dragen. Een extra-bezwaar me de vereni- de-verantwoording te dragen voor zaken, die de bestuurder in wezen niet raken, wordt vermeden. De samenstelling van een competente staf bevordert een betere communicatie tussen topbestuur en de de len onderling, hetgeen kan beitekenen door coördinatie van de delen (afdelingen) een betere eenheid in de toekomst voor Kennemerstaten te verwezenlijken. Vanzelfsprekend wordt met de thans ge geven richtlijnen voor een gewijzigde be stuursvorm pas een begin gemaakt. Of dit begin uiteindelijk ook zal leiden tot de ge wenste resultaten zal van vele factoren af hankelijk zijn, maar bij Kennemerstaten heeft men goede hoop, dat dit voornemen kans van slagen heeft. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Almora van Mohirana, slabs voor IJmuiden: Willem Ba rende, Terneuzen: Carnissesingel. Rotterdam, bij legger IJmuiden: Heluan, Otterbacken, erts voor IJmuiden: Geestsluis, Boston, voor IJmuiden; Saint .Jozeph, Bordeaux: Vliestroom, Londen: Dorestad, Thameshaven: Wenia, Londen, bijleg ger IJmuiden; Ernst Fri.secke, Londen: Maraton, Paramaribo. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Truus van Harlingen, voor IJmuiden: Waverstroom, Lon den; Hinde, Londen; Startpoint, Great Yarmouth, voor IJmuiden; World Cheer, Newport News: Luise Emilie, Skoghal, hout voor Zaandam; Loui se, Gdynia; Julia Mary, Londen: Lvdia w„ Blan kenham; Uranus, Rouaan: Texelstroom, Huil; Bali, Barcelona: Spidola, Barrow, voor IJmuiden: Norfolk Trader, Par: Wexford, Boston, voor Zaandam; Harrogate, Goole: Zingst. Delfzijl: Saint Louis, Bremen; Netherlands Coast, New castle; Sulvanti, Bremen; Zaanland, Antwerpen; Gretfswald, Antwerpen, voor IJmuiden; Midas, Gothenburg; Baldur, Lulea; Fiona, Monrovia; Velos, Marmagoa, erts voor IJmuiden; Bomma. Kristiansand: Marie Sophie, Plvmouth, bijlegger IJmuiden; Amstelstroom, Londen; Saint Luc Le Havre; Arbon. Teignmouth: Deusto, Toledo; La- golacor, Buenos Aires; Bern, Boston, bijlegger IJmuiden: Wolfgang Vogelzang, Onega: Wiebold Bóhmer, Kopenhagen; Gan.vmedes, San Juan; Assen, Onega; Fehmarn. Stettin; Eemstroom, Portsmouth; Pegasus, Helsingborg; Rigèl, Kotka Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Mathilda naar Stockholm; Canopus .Stavanger; Ida D„ Lossimouth; Beninkust, Bremen: Bovenkerk, Bremen: Castor. Kopenhagen, walsmateriaal van IJmuiden; Noordwijk, Monrovia, van IJmuiden; Jans, Londen; Hermes, San Juan; Jean E., Lon den; Dina, Portsmouth, kunstmest van IJmuiden; Noordster, Hernosand; IJstroom, Leith: Olivia, U.S. Golf; Geestdijk, Boston, kunstmest van IJ muiden; Skogaas, Pnolo; Frey, Malmö; Patria, Gothenburg; Ulysses, Curapao; Alc-etas, Hamburg. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Almora naar Hull, van IJmuiden; Zaanstroom, Shoreham; Hontestroom, Hull; Rijnstroom, Londen: Pernille Maersk, Middlesbrough; Garoet, Rremerhaven: Wolanda, Rochester, kunstmest van IJmuiden: Invicta, Le Havre; Theron, Vigo; Assma B.. Rot terdam. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Ettrich van Leith; Cranborne, Teignemouth. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De accordeonvereniging IJmuidens Roem heeft zaterdagavond in het Patronaatsge bouw voor een goed bezette zaal een con cert gegeven. Het programma van twaalf nummers werd in een vlot tempo afge werkt, zodat na de pauze ook de mede werkenden in de zaal konden plaats ne men om te genieten van Bernard Barends, als zingende optimist, Jopie Wennex en Jan van der Nat die prettige en bekende melodieën uit zijn stereofonisch orgel haalde. Voorzitter van IJmuidens Roem, de heer JBuis was enigszins teleurgesteld over de belangstelling van de leden voor een contactavond die een maand geleden is ge houden. Hij hoopte dan ook dat een vol gende keer de toeloop groter zal zijn. Dirigent D. Wijker heeft zaterdagavond weer bewezen dat hij met zijn jonge en minder jonge accordeonisten veel kan be reiken. Het samenspel klonk goed, zoals in de door P. Black gecomponeerde „Harle kijn' en „Accordeonwals". De wals nam overigens in het repertoire een grote plaats in. De ouverture „Minerva" van H. W. v. d. Glas werd met grote zorg uitgevoerd. De aanwezigen brachten na elk nummer een enthousiast applaus. Het „Feest in Kahou- terland" werd met veel pit gespeeld, even als de passo doble „Splendora", hoewel dit laatste nummer in een wat hoger tempo gespeeld, beter tot zijn recht was gekomen. Het programma was gevarieerd. Na de bekende „sleetocht in Alaska" traden de twee jonge IJmuidense accordeonisten Nelly Braam en Willy Kint voor het voet licht met een leuke wals, die zij voortref felijk speelden. Robert v. d. Zwet speelde met begeleiding van het gehele orkest een musette-wals en dat deed hij uitstekend. De aanwezigen brachten na afloop een hartelijk applaus. Genoten hebben ze ook van het pro gramma van het Residentie Trio onder lei ding van Bernard Barends. In café Kraak aan het Marktplein hebben de danslustigen nog lange tijd gedanst op muziek van „The Moonliners". Zaterdag ging Revue V.E.S.T.E.R.'S Dis co -Show van producer Jaap Nijssen, onder auspiciën van de K.A.J. Santpoort, in pre mière in zaal Zomerlust. De gelden voor deze show zijn gefourneerd door een aan tal grammofoonmaatschappijen en enkele Haarlemse zakenlieden. In totaal werkten aan deze show ruim zestig personen, die merkbaar slecht uit de voeten konden achter de smalle ruimte. In zijn geheel kon deze show zijn pom peuze aankondigingen niet waar maken, maar in vergelijking met vele andere zo genoemde teenagersfestivals was het een goede uitvoering. Jaap Nijssen had de be schikking over deskundige belichtings- en geluidstechnici en bekwame décorbou wers, terwijl hij de artiesten geselecteerd had uit de talrijke jeugdige populaire mu- riekspeiende Velsenaren, die zich aange boden hadden als medewerker. Het hoogtepunt was het optreden van de „Two Highseeds", (Engelse vertaling van dc naam van de twee meisjes Hoogzaad uit Driehuis), wier optreden opviel door een goed- beheersing van de vreemde talen, uitstekende begeleiding en een goede stern- voordracht. Radio-Veronica heeft dit optreden opge nomen en zal het uitzenden op 3 december om kwart voor zeven De uitvoering van het vocal-trio „The Heeima's", die een leuke voordracht had den, en in mindere mate van het zangduo „The Marenjo's" stond echt in de schaduw van „The Highseeds" Aan deze show werkten ook nog twee bands mee, waarin het aantal gitaren een veel te dominerende plaats had, waardoor een vocale medewer king als van Cees Rozenheek met zijn band „The Savages" slecht verstaanbaar was. Dit was echter niet het geval met producer Jaap Nijssen. die op een rustige wijze door de „Volcano's" begeleid, tot en thousiasme van het publiek niet onver dienstelijk zelf als crooner debuteerde. „The Cupido's", die zelf gecomponeerde en geschreven liedjes spelden, hadden dui delijk last van de slechte acoustiek van de zaal. Het niet muzikale element was het „te- lepatische optreden" van Rakim, die als een geraamte opkwam, waarbij het wie- rookeffect en massale niesbui onder het publiek lanceerde. De humoristische sket ches werden bekwaam gebracht door Ma rijke en Cor Meirmans. Agnes Nijssen en Wim Laurent. Vooral de parodie op het militaire dienstleven oogstte veel succes. Gastheer Ger Nicen sprak op een ietwat ie haastige manier de verbindende teksten, doch speelde bekwaam de „Telstar-persi flage". Uitstekend was het optreden van het mondharmonikatrio „The Chromaticats", dit in tegenstelling met de accordeonnist Bert Kramer. Ondanks de foutjes is de première van deze Disco-show geslaagd te noemen. Op de Oude Maas bij de suikerfabriek te Puttershoek is de „Spes", een met sui kerbieten geladen binnenvaartuig, gezon ken. Waarschijnlijk is het schip van het anker geslagen toen het water opkwam. Het roer van een ander schip boorde zich door de wand van de machinekamer van de „Spes". Korte tijd daarop zonk het schip. De opvarenden, de schipper de heer H. Brekeveld uit Joure, zijn vrouw en een baby van dertien weken, konden worden gered.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4