Gewezen hondsdolheidbestrijder ziet niets in het verplicht muilkorven Goed aan de lijn houden is het allerbeste" «H IN DE VISHALEN OP ZEE Nederlandse en Portugese werf bouwden samen een schip Sint Nicolaas zond afgezanten i l Lomako vice-premier van de Russische regering Ernstig verkeersongeval in Beverwijk Dodelijke val M Tsjombe bombardeert Noord-Katanga „Heldendag" op Nieuw-Guinea 1. - 8 MAANDAG 12 NOVEMBER 1962 5 ng Verwisselbaar Bek dicht Nijdassen dol Als een leeuwerik Bulgaarse premier en vice- premier onder huisarrest Vroeger Geen vergoeding Scheur in broek Geen voorrang verleend Beschonken automobilist reed tegen boom Dekknecht brak beide polsen L. Veldt werd generaal* kampioen bij Het Atoom Autoradio ontvreemd Begroting Velsen deze week in College Eerste steen voor stadion; universiteit geopend Half miljoen schade door brand in San Francisco 99 De Nederlander met de meeste ervaring en waarschi praktische kennis in het opspi seerd ook de grootste oren en bestrijden van hondsdolheid ziet werkeloos maar hogelijk geïnteresseerd toe op wat zich afspeelt sinds 8 september, de dag waarop een kind in Amsterdam aan rabies overleed. Het is de 83-jarige heer W. ten Hoopen uit Lochem in de Gelderse Achterhoek, die van 1913 tot 1946 inspecteur was van de veeartsenijkundige dienst in Groningen en Drente. Onder leiding van de districtsveearts Ten Hoopen werd direct na de eerste wereld oorlog, in de jaren 1919 tot en met 1923, een invasie van hondsdolheid afgeslagen, die zich voornamelijk openbaarde in Drente en Groningen, langs de oostgrens. Nu, rond veertig jaar na deze invasie vanuit Duitsland, zegt de heer Ten Hoo pen: „Ik ben nog fit: ik loop en fiets met gemak". Het is hem aan te zien en aan te horen. Stem, gebaar en oogopslag zijn die van een zestigjarige. Helder van geest velt hij een oordeel over de gang van zaken rond de huidige acties tegen de hondsdolheid. „Verplichte enting van alle honden en katten in Nederland tegen hondsdolheid is onzin. Vrijwillig enten: akkoord, dat kan geen kwaad, dat kan nuttig zijn. Maar verplicht.nee. Hoe wil men de nale ving van dergelijke wettelijke voorschrif ten controleren? Dat is niet te controleren. En omdat het niet te controleren is, wordt de zin aan zulke maatregelen ontnomen. andere paarden waren al gebeten. Het dol le dier had overal zijn tanden ingezet. Het had tanden uit de mond verloren. Zelfs een ruit was stukgebeten. Het dolle paard werd in een box apart gezet en de vee-arts werd erbij gehaald, die mij opbelde. Bij mijn komst, dat was dezelfde morgen nog, was het dier al dood. De beide gebeten paarden werden geënt en konden behouden blijven. Nee, erg mededeelzaam was men soms niet. Op een nieuwjaarsdag heb ik in kop stukken onder de gemeente Vlagtwedde heel lang moeten vragen, om achter de activiteiten te komen van een dolle hond, die inmiddels door de eigenaar was afge maakt en begraven. Tenslotte zei een jon getje van zes jaar: „buurman is toch ge beten?" Als er voor een bepaalde hond een schriftelijke verklaring wordt afgegeven dat hij is geënt, dan kun je nog niet be wijzen dat juist die hond en geen ander tegen hondsdolheid is behandeld. Die ver klaringen zijn verwisselbaar. Afgezien daarvan zal het helemaal niet eenvoudig zijn katten van het platteland en lastige honden te enten en die enting te controleren. Veel eigenaars zullen zich verzetten. Kijk maar eens naar Staphorst, dat niet van tuberculosebesrijding bij het vee wil weten. MUILKORVEN? VWisse voor het on wisse", zei de boer en bond de dode hond de bek dicht. Een muilkorf heeft maar weinig praktische waarde. Het geeft meer een psychologisch effect voor de mensen; die zijn tegenwoordig doods- en doodsbenauwd. Een hond krijgt een muilkorf wel af, als het moet, dat leert die wel. In mijn praktijk heb ik nog nooit ge hoord van een loslopende dolle hond met een muilkorf om. Bovendien beschermt de muilkorf een gezonde hond niet tegen de beet van een dolle. Consequent vasthou den, aan de lijn houden, dat is het enige. .Jan Publiek is nu veel benauwder dan veertig jaar geleden. Er wordt veel mis sverstand gewekt door een verkeerde be richtgeving. Van een hond, die 'gebeten heeft, weet je na ongeveer een week of die dol is of niet. Maar een hond, die zelf gebeten is, mag je wel drie maanden in observatie houden om te weten of het he lemaal goed is. Dan doen ze het voorkomen of een dol le hond een mens nasjouwt om hem te bijten. Dolle honden lopen zinloos recht uit. Onder dolle honden heb ik destijds heel veel herdershonden, heemhonden en dergelijke gezien. Weet u hoe dat komt? Dat zijn kwade honden, die een dolle hond niet uit de weg gaan. De nijdassen onder de honden worden dol. de bangerds niet. Die gaan een dolle hond uit de weg. door een dolle hond was gebeten. Toen zij klaar was, had zij de draad afge beten. Daardoor was zij met het aan de boek klevende speeksel van de hond be smet. Volgens de verteller werd de vrouw aan haar lot overgelaten, opge sloten in een dichtgespijkerde bedstee. Iets nieuws leerde ik van een boer in Hoogwatum bij Bierum. Die belde zelf op om te vertellen dat zijn varken dol was. „Mijn varken zingt als een leeuwerik," zei de boer. Ik had nog nooit een dol var ken gezien of gehoord en informeerde bij een collega in Duitsland. Die zei: „Sic switschern nur" (ze kwinkeleren slechts). Dat klopte dus uitstekend. Dan denk ik bijvoorbeeld aan dat dolle paard onder de harddravers van Bolt op hoogemeeden. Met een bezem voor zich uit gingen mensen de stal in, om niet door het dolle paard gebeten te worden. Twee De heer Ten Hoopen MOSKOU (Reuter-AFP) Het presi dium van de Opperste Sovjet heeft Ljotr Lomako benoemd tot vice-premier en voorzitter van de wetenschappelijke en economische raad van het kabinet, als op volger van Alexander Zasjadko. Zasjadko, die een belangrijke rol heeft gespeeld bij de ontwikkeling van de steen koolindustrie, heeft om gezondheidsrede nen ontslag genomen, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Zijn opvolger is een specialist op het gebied van de metaalbewerking. Hij was van 1940 tot 1957 hoofd van de produktie van non-ferrometalen. Bij de reorganisa tie van de industrie in 1957 werd Lomako leider van de economische raad van het gebied van Krasnojarsk. Vier jaar later werd hij vice-voorzitter van het bureau van het centrale partijcomité in de Russi sche federatie, welke functie hij tot dus ver heeft bekleed. SOFIA (AP) Georgi Zankoy, de af gezette Bulgaarse vice-premier, is huisar rest onder bewaking opgelegd, evenals de afgezette premier Anton Joegov. Beiden zijn op het congres van de Bul gaarse communistische partij beschuldigd van het handhaven van de persoonsver heerlijking, van stalinisme en moord op partijgenoten. In totaal zijn zeven partij leiders in ongenade gevallen. Men verwacht dat ook de Bulgaarse pre sident Dimitur Ganev en de voormalige minister van Defensie Ivan Michailov uit de partij zullen worden gestoten. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur ver zuimde een 22-jarige inwoner van Bever wijk op zijn bromfiets voorrang te verle nen aan een op het Stationsplein rijdende autobus. Bij zijn val kwam hij onder de wagen terecht. Hij werd door de ongeval- lendienst naar het Rode Kruisziekenhuis vervoerd. Hier constateerde men een schedelbasisfractuur en een gebroken rech teronderbeen. Aanvoer van maandag Maandagmorgen zorgden 107 vaartuigen voor een aanvoer van 680 kisten schelvis, 410 writing, 160 gul en kabeljauw, 720 kis ten trawlharing, 740 spanharing. 650 vleet haring, 40 kistjes makreel, 2.920 schol, 170 tarbot en griet, 530 diversen, 1.180 stuks stijve kabeljauw, 80.000 kilogram tong. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 4, tar bot 4—3,40, grote tong 6,15—6. grootmiddel tong 4,504,20, kleinmiddel tong 3,90 3,60, tong I 4—3,60, tong II 2,90—2,70. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 156 144, middel kabeljauw 150—132, koolvis 154—150. Per 50 kilogram: grote gullen 66—50, middel gullen 62—47, kleine gullen 44—36, grote en grootmiddel schol 6764, zetschol en schol I 68—60, schol II 36—28, schol III 13,509, gestripte wijting 38—29, dichte wijting 21—18, schar 2633, poon 2816, radio 22—19, tongschar 90—76. schartong 52, grove schelvis 7280, schelvis I 7263, kleine braadschelvis 3832, tarbot 15884, griet 88—74, rode poon 37—22, vleet- en spanharing 40—28, trawlharing 24,40— 16,40, grove makreel 6131, overige ma kreel 3122. Per 40 kilo: haai 3526. Per tien stuks: grote kabeljauw 10886, middel kabeljauw 6760. Aanvoer Scheveningen In Scheveningen werden hedenmorgen aangevoerd: 10 schelvis, 90 wijting, 20 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 1.700 spanharing. 100 makreel. 50 schol, 2.000 kilogram tong, 5.000 kantjes haring. Haringvangsten KW 110—5 kantjes, KW 41—15 nog 30 netten te halen. Alle overige schepen waren binnen. Op zaterdag 10 november 1962 werd op de scheepswerf van bet Arsenal do Alfeite, te Alfeite by Lissabon, een motorvraclit- schip te water gelaten van 12.000/14.000 t.d.w., bestemd voor de Companhia Natio nal de Navegacao te Lossabon en besteld bij de Nederlandsche Dok en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam. Het schip is „Beira" gedoopt. De N.D.S.M. heeft destijds de opdracht tot de bouw van dit schip verkregen door samen te werken met de Portugese Mari newerf te Lissabon, het Arsenal d'o Al feite. Deze samenwerking hield in, dat ge- In Drente was het in de jaren 1919 tot en met 1923 het ergst met de hondsdol heid. Daar was een hond uit Barger Oos terveen, die dol geworden een enor me afstand aflegde en op zijn weg voor zover kon worden nagegaan twee men sen, 48 honden, diverse koeien en enkele schapen had gebeten. Het dier was ten noorden van Emmen door het Oranjeka naal gezwommen en werd tenslotte in As sen door de politie doodgeschoten. De gebeten honden moesten worden af gemaakt. In Meppen (Drente) was de hond ook geweest, maar dat werd eerst veel la ter moest in Meppen weer een koe worden hondsdolheid werd geconstateerd. De die ren moesten worden afgemaakt. Nog la ter moest in Men weer een koe worden afgemaakt, die ook door dezelfdehond was aangevallen. Het zag er ernstig uit in Mep pen, omdat de boeren niet wilden vertel len of de bewuste hond ook bij het vee in hun weilanden was geweest. Om daar verandering in te brengen kre gen de boeren de aanzegging, dat als er weer vee dol zou worden en bij onderzoek zou blijken, dat de eigenaar wel had ge weten dat de bewuste hond ermee in aan raking was geweest, het vee niet afge maakt zou worden. DJt betekende, dat de dolle dieren afgezonderd zouden worden tot ze stierven, waardoor de eigenaren geen vergoeding van het rijk zouden krijgen voor het afmaken. Het resultaat van deze aanzegging was. dat 25 veehouders binnen twee dagen kennis gaven, dat de bewuste hond eveneens met hun vee in aanraking was geweest! De opzichter, dn zich bij het afsnijden van de kop van een afgemaakte koe in de vinger sneed en die de wond voor ont smetting uitbrandde met een gloeiende pook. ging later zekerheidshalve toch naar Utrecht, om zich te laten enten. Hetzelfde deed de veldwachter, die zijn pijp had la ten vallen en daarna weer in de mond had gestoken. Het naderend Sint Nicolaasfeest werd zaterdagmiddag in Beverwijk aangekon digd door de komst van ongeveer dertig Zwarte Pieten, die door de populaire kin dervriend uit Madrid reeds waren vooruit gezonden, om hem straks bij zijn diverse bezoeken te assisteren. Zoals bekend, is de komst van Sint Nicolaas zelf, vastgesteld op zaterdag 24 november. Het levendige en bonte gezelschap werd zaterdag op het stadhuis ontvangen door de vier Beverwijkse wethouders, waarvan de heer W. Vessies een kort welkomstwoord sprak. Zo meende hij te mogen wijzen op goede samenwerking van de plaatselijke De veldwachter was angstig geworden door het verhaal, dat een oude boer in Meppen vertelde, die de zeventiger ja ren. na de Frans-Duitse oorlog, nog had meegemaakt. Dat ging over een vrouw die op een merkwaardige wijze dol was geworden. De vrouw had de scheur ge naaid in de broek van een jongen, die Zondagmiddag verzuimde een zeventien jarige meisje uit IJmuiden-Oost, dat zich met haar bromfiets in de J. P. Coenstraat bevond, voorrang te verlenen aan een uit de Evertsenstraat komende personenauto. Zij viel en kreeg een bloeduitstorting in het rechterbeen en snijwonden aan de hand. Door de ongevallen dienst werd zij naar de ouderlijke woning vervoerd. Zaterdagavond werd de Beverwijkse po litie gemeld, dat in de Halve Maan een onbeheerde auto werd aangetroffen, die vermoedelijk tegen een boom was gere den. Aan de hand van het nummer werd door de politie de vermoedelijk eigenaar opgespoord, die echter verklaarde de auto te hebben verkocht. Het bezoek aan de tweede eigenaar had hetzelfde resultaat, omdat ook deze de wagen inmiddels weer van de hand had gedaan. Tenslotte meld de de politie zich bij de derde eigenaar in Velsen-Noord, die zich reeds naar bed had begeven. Het bleek, dat hij onder de invloed van sterke drank verkeerde en wei nig vlot was in het afleggen van een ver helderende verklaring. De politie heelt hem daarop naar het bureau in Beverwijk over gebracht, waar zijn rijbewijs in beslag werd genomen. De juiste toedracht wordt nu onderzocht. Zaterdagmiddag is de 57-jarige P. Plug uit Katwijk aan boord van de motorschuit ..Jacoba" gevallen, waardoor hij met het hoofd op een merkel terechtkwam. De on- gevallendiensi van Velsen heeft het slacht offer, dat inmiddels was overleden, naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. Hier con stateerde men, dat de val van de heer Plug vermoedelijk het gevolg is geweest van een hartverlamming. Hedenmorgen omstreeks zes uur is, ter wijl men bezig was de gezouten haring uit de „Deining" over te laden in de motor schuit „Dirkje", een dekknecht uitgegle den. waardoor hij beide polsen brak. Hij werd door de ongevallendisnst naar het Antoniusziekenhuis overgebracht. Van de postduivenhoudersvereniging „Het Atoom" in Velsen-Noord zijn thans ook de kampioenen bekend. Zij krijgen op zaterdag 24 november tijdens een feest avond in het St. Jozefhuis aan de Banjaert- straat hun prijzen. Ook de vele ere-prijzen van de verschillende vluchten zullen op deze avond hun weg vinden naar de leden. Van het afgelopen seizoen behaalde de heer H. Winkel tweemaal een kampioenschap en wel voor oude duiven met 675,9 punten en voor Fond met 301 punten. Hoewel de heer L. Veldt slechts het kampioenschap oude vogels behaalde, tweede werd bij de oude duiven en derde in de Vitesse-afdeling viel hem toch het generaal-kampioenschap toe met 107 pun ten, gevolgd door de heer H. Winkel met 106 punten, 3. P. Schoone en 4. D. van der Linde, beiden met 103 punten, 5. Ph. F Martinius met 100 punten en 6. A. de Bot jr. met 97 punten. De overige kampioen schappen waren: Vitesse: 1. P. Schoone, 2. D. van der Lin de, 3. L. Veldt. Midfond: 1. A. de Bot jr., 2. H. Winkel, 3. W. Schouten. Fond: 1. H. Winkel, 2. Ph. F. Martinus, 3. P. Schoone. Oude duiven: 1. H. Winkel, 2. L. Veldt, 3. A. de Bot jr. Kampioensvogel oud: L. Veldt; kampi oensvogel jong: W. Schouten; kampioens- vogel navlucht: J. Asjes. Kampioen jonge duiven P. Schoone, 2. W. Schouten, 3. H. Winkel. Extra ere-prijzen behaalden voor Vil voorde D. Stapper en voor St. Ghislain Hornu P. van der Wiele. Duiven bjj eerste paal Voor donderdagmiddag, 15 november is de medewerking van Het Atoom verzocht om bij gelegenheid van het heien van de eerste paal voor het nieuwe stadhuis van Velsen een aantal duiven los te laten. De verzorging van dit gebeuren is in handen van de liefhebber rechercheur Van der Scheer. Bij slecht weer of mist zullen de vogels echter niet worden gelost, aangezien dit te riskant zal zijn voor de duiven. Bij de Velser politie is aangifte gedaan, dat. in de nacht van vrijdag op zaterdag uit een op een stuk land aan de Schulp weg in Velsen-Noord geparkeerde station car, een staafbatterij en een autoradio zijn ontvreemd. middenstand, waarna spreker de hulp in riep van het kopend publiek om de loterij te doen slagen, waarvan de opbrengst is bestemd voor de bejaarden van Beverwijk- Voorafgegaan door de Beverwijkse Har moniekapel, maakten de Zwarte Pieten vervolgens een rondgang door de gemeen te, waarbij de stoet overal een grote be langstelling trok. Dat de jeugd hierbij be hoorlijk was vertegenwoordigd, behoeft wellicht nauwelijks te worden vermeld. Ook een groot aantal Spaanse Dons met hun schonen, zetten aan deze stoet de no dige luister bij. Het waren leden van de landelijke rijvereniging „Streneo" uit Landsmeer. Hier trekt de bonte stoet van jeugdige zwarte pieten door de Torenstraat in Beverwijk. Een groep van tien Spaanse ruiters sluit de optocht. noemde Nederlandse werf alle tekeningen maakte en dat ook alle materialen, waar mede de Portugese werf de romp van het schip in Portugal gebouwd heeft, vanuit Nederland geleverd werden. Begin van dit jaar is met de bouw op de helling begon nen en thans is het schip in Lissabon te water gelaten. Het casco zal thans gereed gemaakt worden voor de sleepreis naar Amsterdam. Het slepen is opgedragen aan de sleepdienst van Smit te Rotterdam Verwacht wordt, dat het casco begin de cember in Amsterdam zal aankomen, waar het op de werf van de N.D.S.M. zal wor den afgebouwd. Daar zal ook de door de Kón. Machinefabriek Gebr Stork Co. gebouwde dieselmotor aan boord worden geplaatst. Verwacht /<yprdt, dat het schip dan in april volgend jaar geheel gereed aan de rederij kan worden afgeleverd, waarna het, ditmaal op eigen kracht, naar zijn geboortehaven Lissabon zal terug varen. De technische gegevens zijn: lengte 161,66 m., breedte 21.26 m„ holte 12.65 m. motor een 10.250 pk. Stork tweetact snelheid 18 knopen. Er is accommodatie voor twaalf passa giers. Het college i an Burgemeester en Wet houders der gemeente Velsen zal deze week voor het eerst vergaderen over de begroting voor het nieuwe jaar. De open bare behandeling zal naar alle waarschijn lijkheid in de tweede helft van januari 1963 plaatshebben. Op zee Zaterdagavond omstreeks zes uur meldde de Maria Elizabeth IJM 5 aan de uitva rende Julie Streiff IJM 25, dat men die dag goed gevist had. De Thorina en de Sakina Martine waren in de omgeving. Eerstge noemd schip had zelfs een trek gehad van 60 manden hoops. De overige dagen van de week had men niets gevangen. Het leek wel of de vissen elkaar hadden opgegeten, aldus de schipper van de Maria Elizabeth. De Deining KW 8 voer zaterdagavond van de noord in zuidelijke richting om zich te voegen bij de concentratie bij de San- dettie. Schipper Jacob de Mos van de SCH 249 Arie waarschuwde zijn collega op de VL 110 Michiel Jan, dat hij juist over een plek met veel haring voer. De Michiel Jan, die evenals de Arie reeds op weg naar huis was, wendde de steven en toen dit schip ter plaatse was aangekomen wer den in drie korte trekken 150 kantjes ha ring opgehaald. Het voorbeeld van de Mi chiel Jan werd gevolgd door de eveneens thuisvarende VL 131 en VL 7. Zij pikten eveneens een graantje mee, namelijk res pectievelijk 80 en 50 kantjes. Andere sche pen kwamen nog op tijd om voor het in vallen van de duisternis elk gemiddeld 20 kantjes scheep te halen. Men besloot op zee te blijven en de zondag werd aan het ankertje doorgebracht. Maandagmorgen werd opnieuw geprobeerd om haring te vangen, maar omstreeks tien uur vanmor gen was er nog geen enkel vangstbericht ontvangen op de wal. De Julie Streiff had zondagavond half- tien zijn eerst trek scheep met een vangst van 25 manden. Zeker 20 manden haaien werden hier uitgezocht. De Jülie Streiff was doorgestoomd naar over de 60 graden noorderbreedte. De Antje KW 49 was zondagavond aan het verstomen omdat men drie maal een kapot net aan boord had gehaald. De Tho rina en Maria Elizabeth hebben zondag de gehele dag goed gevist. Over de totaal vangst werd niet gerept, maar wel werd gemeld dat het merendeel van de vangst uit wijting bestond. NEW YORK. Tien Katangese vlieg tuigen hebben zaterdag bomaanvallen uitgevoerd op verscheidene plaatsen in Noord-Katanga. V.N.-vliegtuigen zijn ter verkenning naar het betrokken gebied onderweg gegaan. Noord-Katanga is indertijd met mede werking van de V.N. onttrokken aan het gezag van president Tsjombe van Katanga en onder beheer van de centrale Kongolese regering geplaatst. De aanvallen van zaterdag luiden vermoedelijk een her nieuwing van de vijandelijkheden in van de zijde van president Tsjombe. De V.N.-vertegenwoordiging in Kongo heeft het hoofdkwartier in New York van de aanvallen op de hoogte gesteld. Over het aantal slachtoffers van de bombarde menten is nog niets bekend. Het bericht aan New York luidde, dat „een verdere mededeling zal aangeven welke stappen de V.N. tegen Katangese vliegtuigen zullen ondernemen". De V.N. hebben onlangs rapporten uitgegeven, die tonen dat Tsjombe, die in september 1961 slechts één vliegtuig tot zijn beschikking had, er nu ongeveer vijftig heeft. (Reuter en AP). HOLLANDIA (ANP) Zaterdag heb ben de op Nieuw-Guinea verblijvende In donesiërs hun „Heldendag" gevierd, ter herdenking van de gevallenen in de op stand die op 10 november 1945 in Soerabaja uitbrak tegen een Engels contingent. In Hollandia werd een plechtigheid ge houden bij het kantoor van de Indonesi sche vertegenwoordiging en werd de eer ste steen gelegd voor een stadion en een sporthal. Later op de dag werd de uni versiteit in Hollandia officieel geopend. De universiteit is gevestigd in het vroe gere opleidingscentrum voor bestuurswe tenschappen, een modern gebouw dat en kele jaren geleden door de Nederlanders werd opgericht. Na uitvoerige besprekin gen met de V.N.-autoriteiten hebben de Indonesiërs toestemming gekregen met in gang van 1 december in Hollandia „uni versitaire cursussen" te geven. Prof. Soegardo Poerbakawatja van de universiteit van Djakarta hield een toe spraak, waarin hij zei, dat de Nederland se periode in Indonesië voornamelijk werd gekenmerkt door persoonlijke belangen, om zich te verrijken, en zonder veel con sideratie voor het welzijn der Indonesische bevolking. SAN FRANCISCO (Reuter/AFP) Twee Amerikaanse onderzeeboten konden vrijdagavond op het nippertje worden ge red toen een aanlegsteiger in de haven van San Francisco in brand vloog. Ongeveer vierhonderd brandweerlieden, die werden geholjoen door marinepersoneel, kregen de brand binnen twee uur in bedwang. De schade wordt geschat op een half miljoen dollar. Elf brandweerlieden werden tijdens de blussingswerkzaamheden gewond en zes toen twee brandweerwagens, die op weg waren naar de brand, met. elkaar in botsing kwamen. De brand is w- -'-hijn- lijk ontstaan door kort-1" n- - 1 ->lc- ??ia<>e leidingen - o lei <k- :g.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5