Morgen gaat een bezorgde Adenauer naar Amerika Lagerhuis geeft fiat aan EEG-overleg in Londen Damp° l DE PROGRAMMA'S Bang dat zijn harde Europa-politiek geen genade meer vindt bij Kennedy Erbarmelijk weekeinde Slechts Conservatieve onthouders Zeven doden in het verkeer Verwoerd: dreigende taal tegen de Joden In Engeland geen ombudsman Russen hebben 42 raketten van Cuba verwijderd ■mkmsm A A ND AG 12 NOVEMBER 19o2 Atoomvrije zone: verzet Oder-Neisse: verzet Berlijn: verzet omdat 1 de extra-solide Skoda-bouw u meer veiligheid garandeert een veilige keuze Adenauer en De Gaulle nabeschouwingen Damshuizer Controle op raketten Brown herkozen Attlee tegen Wordt mr. H. A. Helb ambassadeur in Zuid-Afrika? De radio geeft dinsdag de kracht van een verkoudheid elevisteprngranima BONN. In Bonn bereidt een oude, sombere man met een zonnebril op, zich voor op een verre reis. Konrad Adenauer, de 86-jarigé kanselier der Bondsrepu bliek, vliegt dinsdag voor een bezoek van vier dagen naar de Verenigde Sta ten. Tweemaal denkt hij daar een ge sprek te hebben met president Kennedy, eenmaal met minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk ep eenmaal met Mc- Namara van Defensie. Verre van opgewekt begint Adenauer deze reis. Twee factoren maken hem namelijk bezorgd. In de eerste plaats de Spiegel-affaire, die de naam van West- Duitsland ook in Amerika veel schade heeft gedaan. In de tweede plaats het feit, dat Ade nauer een man tegemoet moet treden, die door de Cubaanse actie niet alleen aan binnenlands prestige heeft gewon nen, maar die ook tegenover de bond genoten met enig recht de houding aan kan nemen van de man met de spier ballen, die de zaakjes opknapt: president John Kennedy. En hoe verheugd men in Bonn ook pro beert te doen over het 'succes in Cuba (een beetje remt men af door de nadruk te leg gen op alle nog niet opgeloste punten in de kwestie), doodsbang is men dat Kennedy ich zal ontpoppen als et Westelijk dic tator, die de Duitsers gaat dicteren welke politiek zij ten aanzien van Berlijn en de ontwapening moeten volgen. Die angst richt zich vooral op de ont wapeningskwestie. Berlijn zal natuurlijk ook een grote rol spelen bij de gesprekken in Washington, maar de nadruk, zo denkt men, zal liggen op een denkbeeld dat de Amerikanen steeds dierbaarder lijkt te worden: beperking van de spreiding der kernwapens. Adenauer hoopt dit denkbeeld te kunnen bevriezen tot het eveneens ac tuele idee, dat de atoommogendheden zich verplichten geen kernwapens te geven aan landen, die deze nog niet hebben. Het lijkt er echter op, dat Kennedy uit is op een overeenkomst met de Sovjet unie over het niet met atoomwapens be wapenen van de legers in Oost- en West- Duitsiand. En daarvan is Bonn niet ge diend. In de eerste plaats past dat niet in de strategische conceptie van minister Strauss, die afschrikking door zo sterk mogelijke atoombewapening voorstaat. In de tweede plaats vinden de Westduitsers, dat zp voor hun prestige tegen elke rege ling moeten zijn, waarbp alleen zjj geen atoomwapens krijgen. Een ander ontwapeningspunt dat Ade nauer zwaar op de maag ligt, is het Ameri kaanse plan om ontspanning in de wereld te bewerkstelligen door het sluiten van een nieuw niet-aanvalspact tussen de NAVO en het Pact van Warschau, het geen gepaard zou gaan met wederzijdse respectering van de grenzen. Dat betekent ook de grenzen van Polen, met Oder-Neisse en al. Daarnaast zou dat een soort erken ning van Oost-Duitsland inhouden, omdat dit land lid is van het communistische pact. Dan is er de kwestie-Berlijn, die natuur lijk ook uitgebreid door Kennedy en Ade nauer zal worden besproken. Gezien Ken nedy's versterkte, en Adenauers verzwakte positie door leeftijd en recente coalitie crisis, ziet het er naar uit, dat de kanselier in Washington ongezouten te horen krijgt welke concessies de Amerikanen tegenover de Russen overwegen: Een internationaal orgaan, met Oost- duitse en Oostberljjnse medewerking, voor de toegangswegen naar Berlijn, en daar naast inrichting van technische commissies van Oost' en Westduitsers. Het Ameri kaanse vasthouden aan Westelijke mili taire aanwezigheid in West-Berlijn, mag hierbij als een doekje voor het bloeden werken, bovengenoemde punten vinden in Adenauer geen enthousiaste toehoorder, dat staat vast. Maar in tegenstelling tot het vorige jaar, toen Adenauer deze Amerikaanse plannen boudweg afwees, staat nu een krachtige Kennedy voor de kanselier, een Kennedy die heeft getoond dat hij zijn woorden meent en niet meer bang hoeft te zijn door regelingen in Berlijn de indruk te wekken Advertentie oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg. geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0 12.90 meter Prijs - geheel compleet - v.a. f 5250,- Combi v.a. f 6475,- SKODA DEALER: Garage VERBEEK, H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN TEL: (01717) 2010* Bloemendaalseweg 5-7, Bloemendaal, tel. 52301 dat hij een slappe sluiter van compromis sen is. Een onderwerp dat zijdelings ter sprake lijkt te komen, is de Europese integratie. Van Washington is bekend, dat het toe treden van Engeland tot de Europese Ge meenschappen graag ziet en dat het hoopt, dat Bonn. met zijn opperbeste verhouding tot de Franse referendum-recordhouder De Gaulle, een belangrijke rol zal spelen in het opruimen der Franse bezwaren en hinderacties ten aanzien van die toetreding. Bij dit onderdeel van het gesprek kan dan ook meteen ter sprake komen wat het antwoord van Bonn is op de door De Gaul le tijdens zijn pathetische rondreis door Duitsland geuite voorstellen tot nauwere aaneensluiting van Frankrijk en de Bonds republiek. Het antwoord van Bonn op de Franse voorstellen is klaar, zo vernamen wij. Het bevat in wezen instemming met de plannen van Parijs, voorzover die niet uitlopen op de oprichting van een Frans- Duits orgaan. Een oude, steeds tragere Adenauer gaat naar Washington. Zijn reis begint onder omstandigheden, die hij vanuit zijn standpunt alleen maar als zorgwek kend kan zien, maar die voor een ont spanning in de wereld een paar hoop volle elementen bevatten. land —en dat geldt ook voor een even tuele commerciële t.v. eigenlijk wel de mensen, de middelen, de talenten om een tweede programma te verzorgen? Op de rijksweg bij Kruiningen heeft een aanrijding plaats gehad, die aan twee per sonen het leven heeft gekost. De 56-jarige heer A. Rothuizen uit Middelburg reed in een flauwe bocht rechtdoor, waarschijnlijk doordat hij onwel werd. Daardoor botste hij tegen een tegenligger op. bestuurd door de heer De Jager uit Zwijndrecht. De heer Rothuizen zelf werd licht gewond, doch 'ijn echtgenote, de 56-jarige mevrouw Rot huizenDe Jager bekwam zulk ernstig letsel, dat zij vrijwel op slag dood was. Hun 20-jarige dochter werd eveneens zeer ernstig gewond. De bestuurder van de in de flank gegrepen tegenligger. De 45- jarige heer De Jager, kreeg zwaar letsel 'en zijn 29-jarige echtgenote overleed aan haar verwondingen in het Sint Johanna- ziekenhuis in Goes. Op de spoorbaan Nieuweschans—Win schoten is bij bet station te Nieuweschans het zwaarverminkte lichaam gevonden van de 24-jarige L. Pieterson uit Drachten, die door de trein, die uit Nieuweschans kwam. moet zijn overreden. Bij Deersum (Fr.) is de 47-jarige onge huwde bromfietser A. van der Meer, toen hij plotseling de rijweg overstak, door een personenauto aangereden. Hij overleed ter plaatse. Op de secundaire weg van Groningen naar Nieuweschans is de zestigjarige me vrouw Jager—Knip aangereden door een auto, toen zij liep te wandelen. Zij was op slag dood. Het ongeval' gebeurde bij Hooge- zand. De tien-jarige Karin Noorman uit de Rembrandtlaan te Loosdrecht is toen zij van Hilversum naar huis fietste bij een on geval op het rijwielpad van de Loosdrecht- seweg zo ernstig aan het hoofd gewond dat zij kort na aankomst in het ziekenhuis overleed. Toen het meisje werd ingehaald door een bromfietser zwenkte zij plotse ling naar links waardoor een botsing ont stond. In het ziekenhuis te Zeist is overleden de 63-jarige uitvoerder A. C. Blijleven •lit Zeist. De heer Blijleven werd ern- 7tig gewond toen hij vrijdagmiddag met ijn bromfiets op de Bergweg ter hoogte van de gero-zilverfabriek geen voorrang erlemji aan een personenauto. (Van onze correspondent) LONDEN Aan het eind van het twee daagse debat over het Britse plan tot toetreding tot de Europese Economische Gemeenschap hebben zicht slechts negen Conservatieven van stemming onthouden over de regeringsmotie, welke de tot nu toe door in Brussel gevolgde Britse ge dragslijn goedkeurt. In augustus 1961 ont hielden zich 20 Conservatieven, die voor het merendeel tegen toestemming waren, van stemming. De Labourmotie, welke op extra voorwaarden voor toetreding aan drong, werd met grote meerderheid ver worpen. Een vliegtuig ran de Amerikaanse marine cirkelt rond in de buurt van Cuba, terwijl e-en Amerikaanse torpe- dobaotjager (voorgrond) langszij een Russisch vrachtschip komt om dat te controleren op het terugvoeren naar Rusland van raketten. (Telefoto) De Britse socialisten staan nog altijd uiterst sceptisch tegenover het E.E.G.- plan. Zij willen niet verder gaan dan een losse associatie, waarin Groot-Brittan- nnië een politiek zelfstandige rol zal kun nen blijven spelen en welke vooral naar buiten gericht zal moeten zijn. Zolang de juiste voorwaarden nog niet bekend zijn. weigeren zij zich te binden. De regering acht deze opvatting onrealistisch. De meest redelijke onder de Labour- 1 eiders is George Brown, die er op aan drong dat de Labourpartij opnieuw con tact moet zoeken met de socialistische par tijen van „de Zes", opdat deze hun rege ringen zouden beïnvloeden schappelijk tegenover Groot-Brittannië te zijn. Om de Britse onderhandelingspositie te versterken, wil Brown dat de regering voorbereidingen treft voor het vinden van een alternatief in geval de Britse aanslui ting mocht afketsen. Hoewel de aarzeling in partij en vak beweging tegenover het denkbeeld van het Britse lidmaatschap van de E.E.G. nog groot is, was het veelbetekenend dat Brown gisteren werd herkozen als plaats vervangend fractieleider. Vooral de vak bondsafgevaardigden in het Lagerhuis staan achter hem. Een aantal belangrijke vakbonden is voor aansluiting bij de E.E.G. De verliezer was Harold Wilson, die in het debat de slotrede voor de oppositie hield en die dezelfde bedenkingen als par tijleider Gaitskell tegen het plan koestert. Brown verwekte indertijd opschudding op het partijcongres van Brighton, door zich na de koude douche van Gaitskell positief over de E.E.G. uit te laten. Men trachtte hem toen door Wilson te vervangen, maar dit is dus mislukt. In het Hogerhuis, dat gisteren eveneens over de E.E.G. debatteerde, spraken Lord Avon, de vroegere Anthony Eden. die we gens zijn wankele gezondheidstoestand hoogst zelden het woord voert, en van Lord Attlee. De beide oud-premiers lie ten waarschuwende stemmen horen. Att lee verklaarde zich vierkant tegen aan sluiting. Hij wil een wereldregering, maar geen Europees onderonsje. Eden drong vooral aan op opheldering van het denk beeld van politieke federatie. Er is, zoals uit het debat bleek, geen twijfel aan dat de Britse regering zich er vooral over bezorgd maakt, dat de overweldigende steun, die Macmillan op het Conservatieve partijcongres voor zijn E.E.G.-politiek kreeg, door Parijs is uit gelegd dat Groot-Brittannië bereid zou zijn tot elke prijs toe te treden. In het Lagerhuis heeft de regering deze indruk proberen weg te nemen, maar zolang de zaak in de lucht hangt en alles afhangt van details welke nog niemand overzien kan, blijft er over het brandendste Britse probleem een groot vraagteken hangen. Toch gaf het debat de indruk dat, nu men in Brussel in de moeilijkste fase van de discussies is beland, de houding van de beide grote politieke partijen, welke op hun onlangs gehouden congressen nog vierkant tegenover elkaar stonden, een beetje soepeler is geworden. Caitskell's betoog klonk in elk geval minder negatief dan zijn opzienbarende rede in Brighton en de Conservatieve sprekers waren in de op hemeling van de E.E.G. iets minder posi tief. Gaitskell spoorde Heath aan in Brus sel uit alle macht te vechten voor de oor spronkelijke door de regering gestelde voorwaarden, zodat de belangen van de Britse landbouw, van het Gemenebest en van de landen der Europese vrijhandels associatie niet zullen worden geschaad. JOHANNESBURG. (AP) Premier Ver woerd van Zuid-Afrika heeft gezegd het te betreuren, dat Israel in de Verenigde Naties voor de sancties tegen zijn land had gestemd. Hij zei te hopen, dat hier door geen moeilijkheden voor de grote Joodse gemeenschap in Zuid-Afrika zou den ontstaan. In de Joodse gemeenschap van Zuid- Afrika bestaat enige vrees, dat de politiek van Israel tot represailles in Zuid-Afrika zal leiden. LONDEN De Engelse regering heeft principiële bezwaren tegen de aanstelling van een „ombudsman" (de parlementaire functionaris die in Scandinavië waakt te gen het in gedrang komen van de burger in de bureaucratie). Een dergelijke func tie, meent de Britse regering, past niet in het Engelse systeem van ministeriële ver antwoordelijkheid tegenover het parte ment. De burgers staan voldoende wegen open om hun grieven te uiten; voor het corrigeren van wanbeleid zijn reeds vol doende voorzieningen getroffen. Aldus de Britse regering. (Reuter-AF). WASHINGTON (Reuter) Volgens wel ingelichte kringen in Washington hebben de Russen nu 42 raketten van Cuba ver wijderd. het aantal dat de Russische on derminister van Buitenlandse Zaken Koez- netsov zou hebben opgegeven aan de Ame rikaanse onderhandelaars. Amerikaanse functionarissen wilden niet zeggen of alle „aanvalswapens" op de terugweg zijn naar de Sovjet-Unie. De vloot heeft 42 raketten geteld en de regering beschouwt de bedreiging nu als geweken. De functionarissen zeiden dat de Ver enigde Staten zullen blijven vasthouden aan hun eis van terugtrekking van de IL- 28 straalbommenwerpers voor middelbare afstand, die kernbommen kunnen vervoe ren, en aan internationale controle op ver wijdering van de raketten zowel als van de bommenwerpers. Een UNO-woordvoerder heeft meege deeld, dat secretaris-generaal Oe Thant vermoedelijk deze week zijn voorstel zal bekendmaken voor internationale inspectie door het Rode Kruis van schepen die op weg zijn naar Cuba. Amerikaanse troepen hebben op een strand nabij Key West in Florida gedeelte lijk de raketten, machinegeweren en ra darinstallaties verwijderd, die daar aan het begin van de crisis om Cuba waren op gesteld. Het was niet bekend of alles zal worden opgeruimd. In New York heeft de leider van de te gen Fidel Castro gerichte groep van Cu baanse ballingen Alpha-66 meegedeeld dat is ingesteld naar de moeilijkheden, die den hervat, wanneer de Amerikaanse vlootblokkade wordt opgeheven. Volgens hem worden de Russische „offensieve" wapens in grotten op Cuba verborgen. Mr. H. A. Helb wordt genoemd als de nieuwe ambassadeur in Zuid-Afrika. De heer Helb heeft Nederland tot ok tober van het vorige jaar in Moskou als ambassadeur vertegenwoordigd. Hij heeft de Sovjet-Unie verlaten na het Goeloeb- incident op 9 oktober op Schiphol. De Nederlandse regering ontzegde toen twee functionarissen van de russische ambassade in Den Haag het verdere ver blijf in Nederland en verklaarde Ponoma- renko tot persona non grata. Sedertdien is er in Moskou geen Neder landse en in Den Haag geen Russische ambassadeur. DE VARA-TELEVISIE begon het zater dagse programma met het radiopraatje van dr. Van Egeraat, waarin onder meer vakantie-taalproblemen en het liften door meisjes behandeld werden. Het portret van de reisdoctor, ongemakkelijk gezeten in een omvangrijke fauteuil, stond ongeveer een kwartier op het beeldscherm. In de resterende 10 minuten zagen wij de por tretten van 2 andere heren en van 2 meis jes. Oh ja, er waren zowaar nog twee bewegende scènes ook in. Maar die kon den er geen televisieuitzending van ma ken. Met de hervertoning van de bedrijfs reportage „Van hout tot textiel" verschaf te men ons een genoegen. Het fabricage proces van rayongaren in een fabriek te Ede werd namelijk door een T.V.-ploeg onder leiding van Ben Steggerda bijzon der goed en onderhoudend gevolgd. De be trokken fabriek, die tot twee keer toe ge noemd werd, zal het ook wel een fijne uit- I zending gevonden hebben. Jef Last be wees weer eens, dat hij een groot vertel Ier is. In de tweede aflevering van zijn serie „Tussen de oorlogen" sprak hij over zijn belevenissen tijdens de Spaanse bur geroorlog (in de internationale brigade streed hij tegen Franco en over zijn re I cente terugkeer in dat land. Wij „hingen aan zijn lippen", maar betreuren het toch, dat men nagelaten had, met film- en foto materiaal van deze causerie een echt stuk t.v. te maken. (Dat materiaal moet te j vinden zijn.), j De tweede muzikale komedie van Tom Manders had slechts één verdienste: het j schlemieltje, de soms clowneske Dorus vond zichzelf gelukkig weer een beetje terug. Afgezien van het „rijke" décor en de massale opzet was het een bijzonder onbenullige en erbarmelijke vertoning, die niets met het begrip komedie te maken had. Zelfs de komische talenten van Ge rard Walden gingen ten onder in dit opge blazen, chaotische gedoe, waarmede men on!f> wilde''vermaken.' Zélfs een pas begon nen amateur-troep zou zich over zo'n op treden moeten schamen. Het actualiteitenspel van Theo Eerd- mans betrekt inderdaad de kijker beter in de strijd' dan andere quiz-programma's. Hi.i kan namelijk zijn krantenkennis me ten met die van de spelers. Maar toch doet het wel wat naïef aan, dat volwassen mensen zich volpompen met de inhoud van vele dagbladen, teneinde „op de t.v." te kunnen komen. Wij geven toch de voor keur aan de vaak verbijsterend knappe hobbyisten van „Willens en Wetens". I Trekken wij van deze Vara-zaterdag, de 5 onderdelen van vreemde herkomst af, dan blijft een vrij pover t.v.-programma over. Een programma, waarvoor je be slist niet behoefde thuis te blijven. Oh ja, we moeten de Vara r.og bedan ken voor de gelegenheid ons geboden, na der kennis te maken met Miss World. Het is een bijzonder mooi meisje, dat weet wat ze waard is. Zij spreekt met haar ogen nog beter dan met haar mond en ze maakt de indruk, dat ze de betrekkelijk heid van haar nieuwe titel wel „door" heeft. Dorus liep trouwens ook met haar weg op zijn schouder en dat vonden wij weinig elegant. Zó mag men niet met een Haarlems meisje sollen. HET TWEEDE DEEL van het spel „Stadhuis op Stelten" heeft ons ervan overtuigd, dat de K.R.O. er weer niet in geslaagd is, een vrolijke zondagavondserie te vinden in het genre (en met het succes) van Pension Hommeles. Het is een zoute loze geschiedenis met vaak onmogelijke situaties. Alle medewerkenden doen bij zonder hun best, dit geval aanvaardbaar en olijk te maken. Maar ook dat helpt niet. Integendeel, het goede spel van som mige van deze acteurs (Herbert Joeks b.v.) accentueert zelfs het vijfderangska- rakter van dit verhaal. Het is een stukje maakwerk, dat bij ons slechts een mede lijdende glimlach heeft veroorzaakt. In dit t.v.-weekend klonk het Mozart- concert, gegeven door het Amsterdams Kunstmaandorkest ons nu in dubbel op zicht als muziek in de oren. We voelden ons na al dat op ons gerichte surrogaat amusement eindelijk weer volwaardig mens, ook al wagen wij het niet, een der gelijk concert op zijn muzikale mérites te beoordelen. En die goede gemoedsgesteldheid bleel gehandhaafd dank zij de tweede documen- i taire in de serie „De grenzen van het leven", die handelde over de celdeling en -versmelting en over de geslachtelijke voortplanting. Opnieuw kregen wij adem benemende fragmenten van het kleine (en toch zo grootse) leven te zien; opnieuw werden wij, in een „ustige sfeer, gecon fronteerd met de wonderen van de natuur. Het is misschien te betreuren, dat Daniël de Lange zijn knappe opzet (een magi straal stuk arbeid) hier en daar heeft moeten aanpassen aan de filmfragmenten, die men kennelijk na een moeilijke speurtocht geschikt achtte, zijn betoog te illustreren. Maar wij kunnen ons voor stellen, dat men afgeschrikt is door de enorm hoge kosten, gepaard gaande met de verfilming van deze serie. Afgezien van deze laatste twee uitzen dingen, was het een televisieweekend, dat ons voor de grote vraag gesteld heeft, hoe men hier in Nederland durft te spreken van een tweede televisienet? Heeft ons HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/'s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke gram- mofoonmuziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klassieke gram mofoonmuziek. 10.50 Moderne grammo foonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan. vooruit, lezing. 12.00 Middagklok nood klok. 12.04 Licht instrumentaal kwartet met zangsolisten. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Draaiorgelklanken. 12.50 Actualiteit. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Metro- pole orkest, klein koor en zangsolist. 14.05 Moderne grammofoonmuziek. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantij nen, gevarieerd programma (herh. v. za terdag jl.) 15.45 Licht pianospel (gr.). 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursberichten. 17.45 Re geringsuitzending: De Nederlandse Antil len in de historie IV, door W. Meyer. 18.00 Dansorkest en zangsolisten. 18.30 Lichte grammofoonmuziek. 18.50 Van klan ten en wanten weten, vragenbeantwoor- ding. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Lichte grammofoonmuziek. 20.30 Be- nedicamus Dominum, Gregoriaanse mu ziek. 20.20 Alt en orgel. 20.55 Klein taai geding. 21.10 Radiophilharmonisch orkest en zangsolist: moderne muziek. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd een keuze uit w-oord, zang-op dans van elders en anders. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.06 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO' 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht. 8.20 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9,15 Oude kamermuziek. 9.40 Morgenwijding. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Licht ensemble en zangsolist. 12.20 Regerings uitzending: voor de landbouw. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Dixielandorkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Orgelspel en zang. 14.00 Lichte grammo foonmuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Klassieke volkslied jes. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Grammo foonmuziek voor de jeugd. 17.55 New York calling. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel ac tueel. 18.20 Licht instrumentaal kwartet. 18.35 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Bel Canto (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 AVRO's Radio Revue: gevarieerd programma. 21.05 Klank-omrankte levens, muzikaal geïllu streerde biografie. 22.00 Pianorecitalklas sieke muziek. 22.30 Nieuws en mededelin gen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Gewijde mu ziek. 23.55-2-1.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gevarieerde muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Schoolradio. 15.45 Duitse Rijnliederen. 16.00 Beursberichten. 16.06 Duitse les. 16.21 Gevarieerde muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinderen. 17.40 Boekbespreking. 17.50 Clavecimbelrecital. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nieuws. 19.30 Hand in hand met onze Noorderbu ren. 19.40 Lichte muziek. 19.50 Lezing. 20.00 Hoorspel. 21.35 Jazzmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Gevarieerde muziek. 22.45 Muziek voor blaasinstrumenten. 22.55-23.00 Nieuws. Advertentie bij Vader, Moeder en Kind mam VOOR MAANDAG NTS: 19.30 Huckleberry Hound, film. 20.00 Journaal en weeroverzicht, 20.20 Uit zending van de Pacifistisch Socialistische Partij. 20.30 The days of Whisley Gap, film over de Canadese bereden politie. 21.00-22.40 Een roekeloos avontuur, speel film. VOOR DINSDAG NCRV: 19.30 Onderweg naar morgen rubriek gewijd aan nieuwe ontwikkelingen op het gebied van de wetenschap (2e uit zending). NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Veertig jaar B.B.C., gesprek. NCRV: 20.30 Pas geperst: introductie van artiesten van de grammofoonplaat. NTS 20 35 De recht spraak, spel NCRV 21.30 <~inS gevange- nisstelsel, forum. 22.10 i v ng

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7