Voetbalbaas" Alf Ramsey zit met drie lastige problemen Zege van Flamingo's op Monark had zeker groter kunnen zijn Wielrenners „De Kampioen" waren goed op dreef in 1962 Open een nieuw koffie-tijdperk Volleyballers hadden gisteren de ruimte in het Krelagehuis Vasas gaat morgen in ieder geval offensief spelen Toch Bennie gezien Scheidsrechter het veld uitgezonden Theo Messidor moet 100 meter inlopen Piet Steenvoorden naar Kennemerland Titelstrijd in '66 in Boedapest Steenvoorden de succesvolste Van Nelle's Indruk maken op zijn meisjezei ir. Paulen toen Van Beekum viel op bij Die Raeckse IPSWICH, MILAAN EN ENGELS TEAM SIZO bestaat deze maand dertig jaar VACUUM 158 ÖÏNSDAG 13 NOVEMBER 1962 13 Hongaren gearriveerd Antilopen-dames kansloos tegen Amsterdams AMVJ Klaver jastitel staat 25 november op het spel Vele Ajax-internationals bij begrafenis Reynolds Nieuwe mélange Vers gemalen Vacuum-in-pak Jo de Roo wil tot januari niet meer op de racefiets De Jong en Holstvoogd in groep A beste dammers Koppel Van Steenbergen- Lykke het snelste in de Zesdaagse van Brussel Vrijmaken H erindelingen De Blinkert-reserves kan over Set Up zegevieren Het Hongaarse Vasas dat morgenavond in het Feijenoordstadion in de eerste wed strijd voor de tweede ronde van het Euro pese bekertoernooi voor landskampioenen tegen Feijenoord speelt, is gistermiddag na een treinreis van ruim vierentwintig uur uit Boedapest via Wenen in Rotter dam aangekomen. In het elftal van Vasas, dat zich via een 4-1 en 7-0 overwinning op het Noorse Frederikstadt plaatste voor de tweede ronde en dat momenteel acht ste staat in de Hongaarse competitie, spe len twee internationals, namelijk doelman Antal Szentmihalyi en spil Caiman Mes- zoly. Beiden kwamen zondag nog uit in het Hongaarse elftal dat in Parijs met 3-2 van Frankrijk won. Rudolf Ilovski, die reeds zes jaar als trainer bij de vereniging uit Boedapest werkzaam is, hoopt op een gelijkspel of een kleine overwinning voor zijn team dat in elk geval offensief zal spelen. Ilovski stelt het elftal vanmorgen na een lichte training in het Feijenoordstadion uit de volgende spelers samen: Szentmihalyi, Varga, Karpati, Ihosz, Meszoly, Bundzak, Berendi, Machos, Pal 1, Pal 2, Sas, Far- kas, Kehesi en Bakos. De spelers Sarosi en Matesz, die even eens deel uitmaken van het gezelschap, zijn wegens blessures niet beschikbaar. Van de bovenstaande spelers waren er vijf opgenomen in de groep van 22, die Hongarije vertegenwoordigde bij het we reldkampioenschap in Chili. De besturen van Feijenoord en Vasas zijn overeengekomen een eventueel nood zakelijke beslissingswedstrijd woensdag 12 december in de Duitse stad München te spelen. De 13-jarige Elmer van der Berg uit Amstelveen moest zondagmiddag in een ziekenhuis worden opgenomen, omdat hij in het Olympisch Stadion, nog voor de wedstrijd Nederland Zwitserland was begonnen, door on beheerst opdringen van volwassen voetballiefhebbers een beenbreuk op liep. Gistermiddag kreeg de kleine on gelukkige bezoek van niemand minder dan Bennie Muller, die bovendien nog een prachtige bal voor hem had mee gebracht. Twee dingen dus die hij zondag door toedoen van anderen zo onverwacht moest missen. De enige wedstrijd die gedurende de vo rige week werd gespeeld voor de eredivi sie-competitie basketbalinterlands tegen Luxemburg en Zwitserland waren de oor zaak van dit wel zeer bescheiden program ma bracht het Haarlemse Flamingo's een verrassende zege op het Amsterdamse Monark. Met 60-56 bleef Flamingo's de meerdere over de hoofdstedelijke ploeg die in de eerste helft de toon aangaf. Via 12-6 en 20-12 bereikte Monark met rust een 27-18 voorsprong. Het schamele Flamin go's-totaal geeft duidelijk aan dat de ploeg in die eerste speelhelft ver onder haar kun nen bleef. Na de hervatting vonden Frank v. d. Gevel, Lex Kroder en Kurt Lagerwey ech ter, plotseling de goede richting, zodat de zuiver schietende Jan Sunter (8-6) niet de enige schutter bleef. Na tien minuten had den de Flamingo's een kleine vdör'spi bng (37-40) en deze bleef onder grote spanning tot het laatste fluitsignaal behouden (56-60). Topscorers waren, Monark: Woudstra (2-8) en Beukeboom (4-10). Flamingo's: Lager wey (6-10), Sunter (8-6), Kroder (2-12) en v. d. Gevel (0-12). In de eredivisie dames behaalde HOC in Amsterdam een kleine doch verdiende zege op Agon, dat door de 29-37 nederlaag (scoreverloop: 2-6, 10-13. 16-17 - rust 22-21, 24-28, 29-37) van de vierde naar de zesde plaats zakte. HOC behield de derde plaats met tien punten uit zes wedstrijden, maar wordt nu bedreigd door DED (64-24 tegen FAC) en Westerkwartier (57-24 tegen DTVJ. De kampioenskandidaten Blue Stars en AMVJ hadden geen moeite met hun te- Knersen in Hilversum Woensdag is het sportpark in Hilversum opnieuw de gehele dag bezet door de Ne derlandse draf- en rensport. Het is een rijk gevarieerd programma, dat de jaarlijkse hengstenkeuringen voor draver- en vol- bloedhengsten omvat, voorts de jaarlingen- show voor volbloeds en een concours aangespannen en bereden voor de goed gekeurde hengsten. De dag wordt besloten met een groots opgezette avondmeeting, waarin de finale van de Grote Prijs van de Gooi- en Eemlander de aantrekkelijkste koers is. Voor Theo Messidor betekent dit weer een enorm zware opgave. Hij moet niet mider dan 100 meter inlopen in een veld van twaalf. Zijn de' omstandigheden nor maal dan zal het hem wel weer lukken, maar is de baan zwaar dan zullen IJsloper, Xyiander V en Xenocraat hem zelfs de overwinning kunnen verhinderen. De niet voor de finale geplaatste paarden zoeken hun troost in een internationale amateurdraverij, waarin YYV (v. d. Veen) met de beste papieren staat, gevolgd door Vita Kinley en Walnut Erebus. Een moge lijk outsider is Ypermoron. Bij de 2-jarigen gaat de voorkeur naar Browny H, die na zijn laatste regelmatige verrichtingen te kiezen valt boven Benny Ilollandia en Ba ron Harvester G. Outsider is Bold Mac. jn de tweede autostartkoers kan Witty Hanover zijn opkomende vorm omzetten in een zege over Zalkestis en Zombro Plu to. Een tweede zege kan Piet Heynen boe ken met Zilo, die het echter niet gemak kelijk krijgt tegen Zita H en Anaconda. Ook voor Wagenaar jr. ligt er een zege in het verschiet en wel met Yardley W, die iets sterker wordt geacht dan Vulture en Yberflötc. Outsider is Youthful Nora. In de tweede afdeling van de Illustre Hanover-prijs is het paard in vorm Zampa eerder aan de finish te verwachten dan Zanc Grcy en Albatros. De Parisien-pnjs brengt Zigane als de favoriet aan de start, vóór Actie Scotch en de wispelturige Atoom. Over deze voor deze klasse vrij lange afstand zou de betrouwbare Asilver- no kunnen verrassen. De Haagste trainer Overeem heeft in het dichtst bezette veld met Zingly Sister de mogelijkheden te win nen van stal Amstel en Zoo Doorloper, wiens goede verrichtingen niet mogen wor den vergeten. genstandsters Landlust en Herby, al maak te Blue Stars-coach Toon Renout zich zo kwaad op een der scheidsrechters dat hij zelf internationaal referee het veld moest verlaten. Voor een derde Haarlems succes in de landelijke competitie zorgden de HOC- heren. In het oude RAI-gebouw werd met De basketbalcompetitie 60-52 van ASVW gewonnen, na een zeer enerverende eerste helft. Binnen twee mi nuten leidde HOC met 8-0. maar even latei- stond ASVW met 15-8 aan de leiding. Via 21-22 bereikten de Haarlemmers echter toch nog een voordelige rustscore (27-32). Deze voorsprong kwam in de tweede helft niet meer in gevaar, al werd het verschil nooit meer dan tien punten. Via 32-42 en 42-50 werd de eindstand bereikt. Het basketbalprogramma voor deze week bevat een drietal wedstrijden voor de lan delijke competitie. Donderdag krijgen de Antilopen-dames geen schijn van kans te gen het Amsterdamse AMVJ, terwijl vrij dagavond de Antilopen-heren goede winst kansen hebben tegen het Groningse Pink Stars, dat in de tweede helft niet voldoen de tempo meer kan opbrengen. Ook de HOC-dames kunnen een overwinning be halen nu DED op bezoek komt. Het programma luidt: donderdag 15 no vember, dames: Typhoons 2—HOC 4; An tilopen 2Exercitia; White Stars 3Exer- citia 2 en AntilopenAMVJ (Erediv.). He ren: Typhoons 3HOC 3. White Stars 2 HOC 2. Vrijdag 16 november, dames: SC HaarlemTornado 2; HOC 3Tornado en HOC—DED (Erediv.). Heren: HOC 5—HOC 4: Typhoons 2—HCK en Antilopen—Pink Stars (Land. comp.). Piet Steenvoorden gaat als beroepsren ner voor de Beverwijkse rennersclub Kennemerland rijden. Tot nu toe maakt Steenvoorden als onafhankelijke deel uit van de Haarlemse rennersvereniging De Kampioen. De renner wil zo spoedig mo gelijk de training bij Kennemerland gaan volgen. Onder zeer grote belangstelling is maan dagmiddag het stoffelijk overschot van de op 82-jarige leeftijd overleden legenda risch trainer van Ajax, Jack Reynolds, op de nieuwe Oosterbegraafplaats vlak bij het Ajaxstadion naar de laatste rust plaats gebracht. De voorzitter van de ere-divisieclub, de heer J. Melchers, ver tolkte in de aula de gevoelens van de vele voetbalvrienden die Reynolds na zijn komst in 1915 in Nederland heeft gekregen: „Jack, jij had geen vijanden Ajax en jij waren één." Onder de aanwezigen bevonden zich na mens de KNVB de heer Th. Hansen de directeur van het Olympisch stadion de heer D. J. Bessem en een groot aan tal van de vele internationals, die Ajax in alle voetbalgeneraties heeft voortge bracht. zoals Piet van Reenen, Wim Vol kers, Dolf van Kol, Joop Stoffelen, Guus Draeger en de huidige dragers van het oranje Piet Ouderland, Sjaak Swart, Ben nie Muller en Tonny Pronk. Aan de groe ve dankte een stiefzoon van de overledene voor de grote belangstelling. Tijdens het IAAF-kalendercongres, dat in Praag wordt gehouden, is de organisa tie van de Europese atlehekkampioen schappen 1968 opgedragen aan de Hongaar sé hoofdstad Boedapest. De wielrenners van het Haarlemse „De Kampioen" waren in het voorbije seizoen over het algemeen goed op dreef en zij hebben voor verschillende successen ge zorgd. Vooral Piet Steenvoorden, Coen Vis ser, Gerrit Krabbenbos en Henk Peters, die een of meerdere keren zegevierden en op tal van ereplaatsen beslag legden, streden doorlopend op het voorplan in straatkoersen en „klassiekers". Visser, Steenbergen en Krabbenbos veroverden bovendien voor hun club de waardevolle .Schiphol-trofee" in de Haarlemmermeer- ronde. Van de jongere rijders fietsten Bram Schenk, Marcel Rutte, Chris Plus, Ted Blom, Serge Handgraaf, Rinus Ste vens en Jan Aldershof zich volop in de belangstelling. De onafhankelijke Piet Steenvoorden uit Heemstede was in 1962 de succesvolste renner van „De Kampioen". Hij zegevier de in wedstrijden voor beroepsrenners in Vlijmen en Groningen èn toonde zich ook in de Rondes van Haarlem, Gouda, Uli- coten, Bennebroek, Hulst en de „klassie ke" Chobham-course in Engeland de sterk ste. Bovendien triomfeerde Piet met de jonge Jan Rasch in een koppelkoers op de Hilversumse baan en legde hij voor de vijfde keer beslag op het kampioen schap lange afstand van „De Kampioen" Coen Visser bracht het tot vijf overwin ningen. Zijn mooiste zege behaalde de Santpoorter in de „klassieke" Ronde van Gelderland. Daarnaast triomfeerde hij in Breda, de rit Ossendreeht - Oss, Hulst en Castricum. Vooral ook in de grotere weg- koersen kwam Visser tot goede prestaties: tweede in de Haarlemmermeerronde, de Ster van Zwolle en de tweedaagse Ronde van Brabant, vierde in Vlaanderen en vier de, zesde, zevende en tweemaal achtste in de verschillende etappes van de Ronde van Oostenrijk. De Haarlememr Gerrit Krabbenbos bracht in België de tweedaagse van St. Maria- burg op zijn naam, werd vierde in de eer ste rit van de driedaagse Ronde om het IJselmeer en achtste in de Ster van Zwol le en Chobham-course. Ondanks de mili taire dienst heeft ook Henk Peters uit Heemstede het lang niet slecht gedaan. Hij nam aan 41 wedstrijden deel en reed zich daarbij 25 keer onder de eerste tien. De jonge Peters zegevierde in Vleuten en behaalde tweede prijzen in Naaldwijk Heikant en Alphen. In de Ronde om het IJseleemr (7de in Beemster-Sneek), 8ste in Sneek-Zwolle en de in Zwolle-Amster dam) eindigde hij op de vierde plaats en in het nationale baankampioenschap over 50 kilometer op de zesde. Toon Rutte uit Haarlemmerliede is enig zins onder de verwachtingen gebleven. Overigens had hij met veel pech en tegen slag te kampen. Zijn beste prestaties ver wezenlijkte Rutte in Nieuw Vennep (2), Avelgem (2de) plus winnaar van het pre mieklassement, „The Archer Grand Prix" in Engeland (3de), Frans Vlaanderen (3de) en in profkoersen te Made (7de), Tiel (9de) en Heemskerk (12de) Ook de Haarlemmer Eddy Riethoff (tweede in Nibbixwoud, Schagen, Wezep en Driel), Bert Bogaard, Cees Piers, Ben Gieske, Tonny Peters, Aad Straver, Jan v. d. Horst en Thijs Bouma uit Spaarn- woude schaarden zich enkele keren on der de prijswinnaars. Zij konden het ech ter niet tot een overwinning brengen. Van de Haarlemse nieuwelingen toonde Bram Schenk zich de snelste in de pro vinciale nieuwelingenwedstrijd van Noord- Holland en bracht voor eigen publiek de Ronde van Haarlem op zijn naam. Daar naast reed hij zich 23 keer onder de eer ste tien. Chris Plus zegevierde in Bever wijk, Marcel Rutte in Haarlem-Oost en Rinus Stevens was de snelste nieuweling in Bennebroek. Ook Ted Blom (tweede in Schagen, Beverwijk, Achterveld en Ben nebroek), Aad Bogaard, die beslag leg de op de sprinttitel van „De Kampioen Cor Baars. Bert v.d. Pol, Gerard Nijssen, Wil van Slooten. Serge Handgraaf en Tom de Klerk reden zich enkele keren onder de prijswinnaars. Zij kunnen het volgende jaar, waneer ook de routine een woordje mee gaat spreken, nog betere resultaten behalen. Ook in ploegverband behaalden de nieu welingen een fraai succes voor hun vereni ging door de strijd om de kleine „Zilve ren Molen" te winnen. Het waren: Rutte, Plus. Bogaard. Baars, Nijssen en Ste vens, die dit presteerden. Eerder in het seizoen hadden Piet Steenvoorden, Coen Visser en Gerrit Krabbenbos in de Ronde om de Haarlemmermeer voor onaf- hankelijken en amateurs al beslag gelegd op de „Schiphol-trofee". Ook de aspirant Jan ^ldershof heeft bewezen uit het goede rennershout te zijn gesneden. Hij zegevierde in Tuinstad-Os dorp, Nieuw-Vennep, Rijswijk en bracht de vierde rit van de „Tour der Jugend" in Duitsland op zijn naam. Ook Ted Blom, Rinus Stevens, Hans Handgraaf en Rein Portegies Bert v. d. Pol, Cor Baats en Tom de Klerk hebben met wisselend succes aan deze Tour deelgenomen. Advertentie De derde wedstrijd in de voorronden van het nationale klaverjastoernooi, gespeeld in Amsterdam, om de caféwisselprijs „Het Gouden Glas" mag worden gezien als het eerste werkelijk nationale klaverjasevcne- ment. Het gilde van het Gouden Glaasje uit Schiedam droeg zorg voor de organi satie. Uit meer dan 150 gemeenten bekampten 1 000 spelers in de voorronden (in diverse steden) elkaar. De veertig hoogst geplaat ste paren komen 25 november in Utrecht tijdens de finale tegen elkaar uit om het officieuze Nederlandse kampioenschap klaverjassen. Faber en Poelstra (Sneelc) vergaarden in Amsterdam de meeste punten en konden dus de eerste prijs in ontvangst nemen. Reyman en Hiemstra (Schagen) eindigden als tweede en mevrouw Wijsman en de heer Bergerus (Leiden) kwamen als derden uit de strijd te voorschijn. Tot de uitvallers van de zesdaagse van Brussel behoort ook de Nederlander Jo de Roo Hij was betrokken bij een val partij, klaagde over rugpijn en was ge dwongen de strijd te staken. Zijn koppel- genoot Martin van Geneugden wilde de wedstrijd alleen uitrijden, hetgeen hij ook inderdaad deed. Toen hij afstapte zei De Roo dat hij allereerst een flinke tijd rust wil nemen. Hij zal wellicht pas in januari weer aan wedstrijden deelnemen. De uitslagen van de maandag gespeelde partijen voor de derde ronde van het stu dentendamkampioenschap van Nederland luiden: SchotanusBus 1-1; Knoester De Jong 0-2; Van Beek—Holstvoogd 1-1; BromstringDallinga 1-1; Van Santen- Van de Velden 2-0. De stand is in groep A: De Jong en Holstvoogd 5, Van Beek 4, Bus 3, Schota nus 1, Knoester 0. In groep P: Mulder 4 uit 2, Bronstring 3, Van Santen 2 uit 2, Van de Velden 2, Dallinga 1 uit 2. In een der buitenwijken van de Tsjechische hoofdstad Praag stond een politieagent met een verbijsterd gezicht te kijken naar een slee van een auto met Neder landse nummerplaten. Een nader onder zoek wees uit dat een der ramen en het contactslot was geforceerd. De bedra ding was losgetrokken en als een flits drong het tot het brein van de Tsjechi sche agent door dat hier sprake was van diefstal Haastig bracht hij rapport uit en na vijf minuten was het duidelijk door controle van formulieren, die iedere gast moet in vullen wanneer hij in een hotel wil over nachten, dat de wagen toebehoorde aan ir. A. Paulen. De Nederlandse atletiekpraeses, die uil hoofde van zijn functie als lid van de Europacommissie van de IAAF met de heer J. Moerman het atletiekcongres bij woonde en net een der vele vergaderin gen verliet hoorde tot zijn verbazing hem medegedeeld door een geagiteerde hoteldirecteur, dat hij de dupe was van joyriding. Toen hij de ruïne in zijn wa gen zag. was het eerste wat hij zei: „Dit knaap moet een technische knobbel heb ben om uit die wirwar van draden wijs te worden" De onbekende dader had een tochtje ge maakt van 180 km en daarna de auto aan zijn lot overgelatén. „Zeker indruk willen maken op zijn meisje", was de gedachtengang van ir. A. Paulen. De overwinning van het koppel Van Steenbergen—Lykke in de zesdaagse van Brussel betekende de achtste zegepraal' voor Van Steenbergen in de Belgische hoofdstad. Hij had zijn overwinning voor al te danken aan de felle aanval, die hij en zijn koppelgenoot Lykke enkele uren voor de finale inzetten. Het Belgisch- Deense duo dubbelde daarbij het gehele veld en de gevaarlijke concurrenten Bug- dahl-Pfenninger en Post-Vannitsen zelfs tweemaal. De Amsterdammer viel met zijn Bel gische gelegenheidspartner zelfs tot op de achtste plaats terug. Tijdens de finale twee uur achter dernies namen Post en Vannitsen echter spoedig een ronde terug op Van Steenbergen-Lykke en in het ge vecht dat daarna volgde werden de overige koppels min of meer tot figuranten gede gradeerd. Wie er evenwel ook onder dit geweld bezweek, niet Van Steenbergen. Rik 1 had zelfs nog adem genoeg om in de laatste minuten iedereen nogmaals een lap te bezorgen en sloeg daarna met veel bra- vour een laatste aanval van Peter Post af. if/i Ir. A. Paulen In het Krelagehuis in Haarlem hadden de volleyballers gisteravond het rijk alleen er werd geen enkele dames-wedstrijd ge speeld Met uitzondering van één heren- overgangsklasse ontmoeting worden er mor gen alleen dames-wedstrijden gespeeld. De Haarlemse competitieleider heeft bij erva ring geleerd dat dit indien er een belang rijke voetbalmatch op de t.v. wordt uit gezonden, de enige manier is een volledig programma af te werken. De hoofdschotel van het programma be stond uit de herenovergangsklasse-ontmoe- ting Die Raeckse-The Smash. Zowel de Haarlemmers als de gasten uit Castricum beschikten in voorgaande seizoenen over een belangrijk sterker team en verkeren momenteel kennelijk in een stadium van wederopbouw. Het bleek, dat die bij The Smash het meest is gevorderd, als ploeg maakten de Noordhollanders de beste in druk. Die Raekse kon daar echter het zo wel aanvallend als verdedigend uitstekend spel van Van Beekum tegenover stellen en naast de geroutineerde De Nobel gaat de ex-OSS-speler Schulz aanvallend een be langrijke rol spelen. Overigens valt er van deze wedstrijd weinig te vertellen, daar was het spel aan beide zijden te eenvoudig van op zet voor. Met de puntenverdeling (13-15, 15-11 12-15 en 15-6) werd het juiste resul taat bereikt. Deze Haarlemse club bracht zaterdag een bezoek aan VCY in Velsen en hield ook aan dit duel een punt over. (14-16, 18- 16, 15-9, 7-15). In de HBC-zaal boekten de Heemsteedse dames een snel le zege op De Kennemers uit Beverwijk (15-10, 15-9, 15-2), terwijl de dames van OVRA goed voor de dag kwamen door Czaar Peter in Zaandam te kloppen (15- 14, 9-15, 9-15, 13-15). In de eerste klasse deden zich geen ver rassingen voor. De reserves van HVS klopten zowel OSS in Zandvoort als CIOS (15-4, 17-15, 15-13) en behouden dus zonder verliespunten de leiding. HBC blijft vol gen door de snelle zege op Die Raeckse 2 (15-6, 15-6, 15-8). Vooral Draayer speelde Engelands nieuwe voetbalbaas, Alf Ramsey, kent op het moment drie pro blemen: Ipswich Town in de eerste divisie van de Engelse League en in het Europees toernooi van landskam pioenen te houden en Engeland zelf over te laten gaan naar de tweede ronde van het Europese landentoer- nooi. Ramsey, gewezen back en captain van Engeland, neemt begin 1963 de functie op zich van manager van de Engelse ploeg. Maar eerst moet hij zijn club Ipswich door een moeilijke perio de heen helpen. Ipswich, verleden jaar Engels kam pioen, gaat deze week naar Milaan voor zijn eerste wedstrijd in de tweede ronde van de Europese beker van landskam pioenen. Maar gelijktijdig moet de club ook voor haar bestaan vechten in de eer ste divisie: met 12 punten uit 17 wed strijden staat Ipswich namelijk thans op de derde plaats van onderen. De aanval mist de beslissende stoot, ondanks Ray Crawford die opnieuw met 14 doelpunten tot Engelands beste scorers behoort. Ramsey geraakt echter niet in paniek. Hij zegt: „Wij kunnen geen goals maken Bovendien verdedigen wij slecht en heb ben vaak met blessures te kampen. Dit inzicht beloond: Ipswich versloeg toen Leyton met 21, de derde overwinning van dit seizoen. seizoen kwam nog geen enkele keer het zelfde elftal, dat het kampioenschap vo rig jaar veroverde, binnen de lijnen. Maar onze reserves zijn allen zeer goede voetballers, dus daar kan het niet aan liggen". Ramsey houdt vast aan zijn eigen spelers en vindt het niet noodzakelijk nieuwe voetballers te kopen. Gedurende de vorige wedstrijd werd hij voor dit Intussen moet Engeland volgend jaar zijn return wedstrijd van Frankrijk win nen, wil het de tweede ronde bereiken van de Europese landenbeker. De eerste wedstrijd eindigde vorige maand in Parijs in gelijkspel (11). Ramsey heeft de bond laten weten dat hij het Engelse elftal op de wedstrijd tegen Frankrijk zal voorbereiden, wanneer hij de tijd daarvoor van Ipswich kan afnemen. Hij wordt aan het einde van het voetbalsei zoen volledig de manager van het En gelse team. Het Engelse elftal voor de strijd tegen Frankrijk zal nog worden samengesteld door een keuzecommissie, die advies ont vangt van Ramsey. Maar volgend jaar bij het begin van het nieuwe seizoen houdt de keuzecommissie op te bestaan en bepaalt Ramsey zelf de keuze, echter met de hulp van een commissie van club- nagers. bij de Heemstedenaren een goéde partij. OVRA 2 tenslotte bleek sterker dan WIK, de ploeg van Neuteboom klopte de baluw- witten met 15-10, 15-6, 3-15 en 15-6. De tweede en derde klassers hebben door enige herindelingen een stérk ver schillend aantal wedstrijden gespeeld. Desondanks geven de standen na de re sultaten van gisteren al wel een aardig beeld van de krachtsverhoudingen: Tweede klas A: PWN 6-12; FES 4-8; Set Up 4-6; Energie 4-6; Velox 6-7; Rapi- ditas 7-7; PSCB 5-3; die Raeckse 3 6-3; PSVH 6-2; DSS 6-0. B: Alliance 2 5-10; HVS 3 1-2; HBC 2 5-7; die Raeckse 4 6-7; PWN 2 6-7; Gios 2 78; OVRA 3 7-8; Gios 3 6-3; WIK 2 6-2,; PSVH 2 7-2. Derde klas A: HSVC 5.10; Alliance '22 6-10; De Blinkert 2 5-7; CIOS 2 5-6; Triumph 5-5; JBS 5-5; Topscore 6-4; Set Up 2 31; OVRA 4 7-2; Alliance '22 3-0. B: HVS 4 6-12; Alliance '22 2 6-9; HSVC 2 6-8; FES 2 6-6; OVRA 5 3-3; PWN 3 3-3; Alliance '22 3 6-2; Energie 2 5-1OSS 2 1-0; WIK 3 2-0. De uitslagen dames: HBC-De Kenne mers 3-0; HBC 3-AUiance '22 1-3. Heren: OSS-HVS 2 1-3; Die Raeckse-The Smash 2-2; CIOS-HVS 2 0-3; OVRA 2-WIK 3-1; Die Raeckse 2-HBC 0-3; OSS 2-FES 2 1-3; Velox-PSCB 2-2; Die Raeckse 3-PWN 0-4; Rapiditas-DSS 3-0. Alliance '22-Topscore 3-0; WIK 2-OVRA 3 2-2; FES-PSVH 3-0; PSVH 2-Gios 2 0-3; Die Raeckse 4-Gios 3 3-1; HSVC 2- WIK 3 3-1; ENergie 2-HVS 4 0-3; Allian ce '22 4-De Blinkert 2 1-3; PWN 3-FES 2 1-3; Alliance '22 2-Alliance '22 3 3-1. Morgenavond vormt de overgangsklasse wedstrijd tussen de volleybalploegen van Alliance en SES uit Zaandam de enige he ren-ontmoeting. De Haarlemmers moeten zeker de halve winst aan dit treffen kun nen overhouden. Bij de dames eersteklas sers verwachten wij een kleine zege van De Blinkert-reserves op Set Up, maar een nederlaag van De Blinkert 1 tegen Vesmia. Velox tenslotte zal sterker blijken dan Gios. Heren, overgangsklasse: AllianceSES (8 uur). Dames, 1ste klasse: De Blinkert 2 Set Up (7 uur); VesmiaDe Blinkert (8 uur); GiosVelox (9 uur). 2de, 3de en 4de klasse: PWN—OVRA 2; Die Raeckse 3— Vesmia 2; Gios 2-De Blinkert 3; HVS DSS 2; Die Raeckse 4—PSVH: FES 2—Set Up 2; Alliance '22 2— Velox 2; HVS 2— Die Raeckse 5; Topscore 2HBC 5; JBS 2 Triumph; Onze Gezellen 2HSVC: Alli ance '22 3Alliance '22 4; Alliance '22 5 Alliance '22 3 Alliance' 22 4Alliance '22 5. SIZO, de voetbalvereniging uit Hillegom en spelende in de zaterdagcompetitie, kan eind deze maand terugblikken op een der tigjarige geschiedenis. 28 november 1932 richtten enkele mannen tijdens een ver gadering de voetbalclub Sport en Vriend schap (SEV) op; een naam die een half jaar later werd gewijzigd in SIZO aangezien de KNVB SEV niet tolereerde. Dinsdagavond 27 november vieren de leden van de dertigjarige vereniging (zes senior-, twee junior-, vier aspiranten- en twee pupillenelftallen) het jubileum met een „oudejaarsavond" in hotel Flora in Hillegom. De avond draagt een besloten karakter.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13