HENSEN 'Jeblmka 10] Wandolijn en het betoverde slot Chefarine „4" Brief van staatssecretaris aan hoofdlegerpredikant was een dienstschrijven AGE Peek&Cloppenburg NAAIM ACH IK ES ENGEL P o 11 e, Pelli en Pinöo T elevisiereclame niet schadelijk voor de volksgezondheid Twee jaar voor overval op taxi-chauffeur G. Schogt directeur Stichting Rijnmond- Noordzeekanaal Gearresteerde Surinamer bekent messteek Jongmsmarki Drie doden in het verkeer Douane vond heroïne op de „Tjiwangi" Koningin vrijdag naar Petten Prinses ontbeet met maharadja van Benares ARKA-voorzitter kritiseert het salarisbeleid W,-Brabant onderdeel van „groot-ruimte randstad Holland" Samenwerking hij bestrijding van pijn! Veel bewolking mm DINSDAG 13 NOVEMBER 1962 2 Dl PYJAMA'S Heren pyjama's Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Joq^erencongres van de V.V.D. elke woensdag Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die el- kaars werking ondersteunen. Che farine „4" werkt echter niet alleen krachtiger bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, daar één der bestanddelen zorgt dat een gevoelige maag niet Yan streek raakt. Kort nieuws 45. „Ziezo, eindelijk ben ik met mijn kunstwerk klaar", zegt Folie,... „Hier Pellipak het laatste potje verf mee!! We gaan vlug naar de andere vrienden!" „Pingo en Slokop houden werkelijk prachtig de wacht, kijk ze eens uitkijken of het boems-dier in aantocht is!!" „ZoNu moeten jullie e goed verstoppen.Als alles goed gaat, breng ik jullie het boems-dier!" (Vervolg van pag. 1) ONTKEND WORDT, dat reclame de geestelijke volksgezondheid zou bedreigen. Gewezen wordt op de voorwaarden inza ke de reclameraad en de reclamecode. De bewindslieden achten het in het belang van de kijkers om door middel van re clametelevisie binnen afzienbare tijd een volledige tweede Nederlands televisiepro gramma zonder verhoging van kijkgeld te verwezenlijken. De bewering, dat reclame- t.v. het peil der programma's zou verla gen achten zij een onderschatting van het Nederlandse publiek en van de preventie ve kracht, die van de voorwaarden aan de concessionaris zal uitgaan. In de memorie van antwoord wordt ge wezen op de mogelijkheden van Telstar en andere satellietverbindingen. Zolang de ze over het schakelcentrum Brussel lopen kan nog van Nederlandse zijde invloed worden uitgeoefend. Bij rechtstreekse ont vangstmogelijkheden echter zullen de con sequenties nog groter zijn. Gesteld wordt, dat de concessionaris voor commerciële t.v. onafhankelijk zal zijn van de adverteerders door absolute scheiding van programma's en reclame boodschappen. Het peil van het program ma zal moeten voldoen aan de door de staatssecretarissen te stellen eisen. In de memorie wordt gezegd, dat nog geen definitieve keus uit de gegadigden is gedaan. Van toezeggingen is geen sprake. De bewindslieden zijn van mening, dat de vrees voor tekorten aan technische en ar tistieke medewerkers ongegrond is. Door voorgeschreven overleg tussen N.T.S. en commerciële exploitant zal van moordende concui-rentie geen sprake zijn. Het talent in Nederland is niet benauwend klein. Het moet meer kansen krijgen, beter worden opgeleid en betaald, zo menen de staats secretarissen. Dan zal zeker meer talent aangeboden en ontwikkeld worden. IN DE MEMORIE wordt opnieuw inge gaan op de betekenis van reclame voor de economische ontwikkeling. Reclame kan afzet vergroten en daardoor prijsverla- gend werken. De kijker moet nuttige in formatie krijgen om betere vergelijkin gen tussen produkten en kwaliteiten te kunnen maken. Kennis bij de kijker van alternatieve bestedingsmogelijkheden sti muleert concurrentie. Belangrijk is de re clame hier ook omdat zij de bestaansbron- nen van schrijvers schilders, enz. ver ruimt. Schadelijke consequenties van reclame kunnen niet worden tegengegaan door het bestrijden van deze informatieverstrekking Wèl echter door opvoeding, aanvullende in formatie en geobjectiveerde voorlichting. Misleidende ï-eclame wordt afgewezen. De consument moet echter niet als willoos slachtoffer van reclame worden beschouwd Overtrokken of onjuiste reclame wordt gauw doorzien. Uitwassen, die in de re clame overigens niet specifiek aan televi sie zijn voorbehouden, kunnen voorkomen worden. Er zal een normatieve code wor den gesteld, te controleren door een re clameraad. De bewindslieden menen, dat reclame-t.v. in de eerste plaats voor gro tere ondernemingen bereikbaar zal zijn, maar ook het midden- en kleinbedrijf zal ervan kunnen profiteren. Schade voor het bedrijfsleven door reclame van buitenland se bedrijven wordt niet voorzien. Wel be- invloedt Duitse tv-reclame op het ogen blik de afzet van de Nederlandse produk ten in eigen land. De brief van de staatssecretaris van De fensie aan de hoofdlegerpredikant o\ het rapport van de generale synode der Nederlandse Hervormde Kerk „Het vraag stuk van de kernwapenen" was een dienst schrijven. De minister van Defensie, ii Visser, is het eens met de zakelijke ei feitelijke overwegingen en met de strek king van de brief en de bijlage. Dit heeft de minister geantwoord op vra gen van het Tweede-Kamerlid de heer H J. Lankhorst (P.S.P.). De bijlage, zo deelt de minister verder mee, draagt, zoals in de brief is vermeld en uit de inhoud blijkt, het karakter van een persoonlijke beschouwing van een met overheidsgezag over een deel der strijd krachten bekleed Christus-belijder. In een beoordeling van de religieuze of theologische motieven, die de staatssecre taris tot zijn beoordeling van het synodale schrijven hebben gebracht, kan de minis ter niet treden. De enige betekenis, welke hieraan is te hechten, is, dat de staatssecretaris een bij zondere verantwoordelijkheid heeft voor de Koninklijke Landmacht en de Konink lijke Luchtmacht en het uit hoofde van deze verantwoordelijkheid zijn plicht acht te de hoofdlegerpredikant van zijn visie te doen kennis nemen. Deze achtte het stuk dermate van be lang, dat hij op eigen initiatief brief en bijlage aan zijn leger- en luchtmachtpre dikanten deed toekomen. De handelwijze van de staatssecretaris Advertentie zwanedons effen en moderne strepen vanaf 9.95 Jongens pyjama's zwanedons leuke dessins kleine stijging per maat vanaf 5.90 sokken - sjaals zelfbinders Ook voor geschenken PAARLAARSTEEG I HAARLEM Km, r Concertgebouw, vandaag, 20.15 u.: Het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Wolf gang Schneiderhan, viool. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Hel den sterven jong", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en vandaag alleen 20 u.: „De rode cirkel", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Een fijn stel dochters", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Romance a la Carte", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.' ,,'n Tikkelte diefstal", a.l. Van woensdag af 20.15 u.: „The lady Killers", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Phaedra", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Waar de stengun regeert", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Als in een donker spiegel", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met don derdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 1017 u., zondag van 13 - 17 u. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling van werken van Appel, Chailloux, Nannin- ga, Corneille, Esser, Van Heusd^n, Luce- bert, Sluyters, Toorop, Verwey, H. Kruy- der en Zadkine. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van werken van beeldende kunstenaars uit Haarlem e.a Dagelijks geopend van 9—17 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18— 20 u. Tot en met 30 november. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Bob Buys. Tot en met 30 november. Dagelijks geopend van 10—18 u. en van 2022 u.: Klassiek grammofoon- platenconcert van 2122 u.: Bach. Teylers Museum (Spaarne 16). Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11—15 u. Eerste zondag van de maand 1315 u. Galerie „Uittenhout" (KI. Houtstraat 41): Studies in olieverf en aquarel van Leen Spierenburg. Dagelijks geopend van 10.30— 17 u.; zondag van 1417 u.; vrijdag ook van 2022 u. Tot en met 17 november. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 1012.30 u. en 13.30—17 u„ en zondag van 1417 u. Tot december. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", tedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 20—2 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 9 november). DINSDAG 13 NOVEMBER City, 20 u.: „Moord". Rcx: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 14 NOVEMBER City, 20 u.: „Moord". Rex, 20 u.: „Fatale begeerte". Pieter Vermeulenmuseum: Zie onder dinsdag. DINSDAG 13 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21 15 u.: „Ver geef hun deze zonde". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Car touche". WOENSDAG 14 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21 15 u.: „Ver geef hun deze zonde". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: touche". „Car- De Haagse rechtbank heeft een negen tienjarige derde machinist uit Veenendaal wegens afpersing veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, door te brengen in de jeugdge vangenis te Zutphen. Hij heeft in de nacht van 4 op 5 juni in Delft een taxi-chauffeur, die met hem op weg was van Amsterdan naar Rotterdam overvallen. Met een Engelse sleutel die in het donker veel op een revolver leek in de hand bedreigde hij de taxi-chauffeur en ging er met de wagen en de (lege)porte- feuille van de chauffeur vandoor. is naar het inzicht van de regering niet in strijd met de grondwettelijke verhouding tussen kerk en staat, aldus minister Vis ser. Gisteren heeft het moderamen der syno de van de Nederlands Hervormde Kerk een bespreking gehad met de hoofdleger predikant en alje Nederlands Hervormde predikanten, die met de geestelijke ver zorging van de krijgsmacht belast zijn Over dit gesprek zijn geen mededelingen gedaan, omdat men het van interne aard acht. Het moderamen achtte het houden van de samenkomst van de legerpredikanten nuttig, nadat staatssecretaris Calmeyer in een brief aan de hoofdlegerpredikant ge reageerd had op het synodale geschrift „Het vraagstuk van de kernwapenen". In plaats van de heer J. Voorthuyzen, die wegens gezondheidsredenen heeft moe ten bedanken voor de functie van direc teur van de Stichting Rijnmond-Noord zeekanaal, is in een bestuursvergadering de heer G. Schogt benoemd. De heer Schogt is oud-hoofdemployé van de Stoomvaart Maatschappij Neder land. Hij begon als jong employé en ein digde als waarnemend secretaris van de directie van deze maatschappij. Als zo danig heeft hij met vele vraagstukken te maken gehad die de belangen van de agglomeratie van het Noordzeekanaal ten nauwste raken. Na een langdurig verhoor heeft een zondagmorgen aangehouden 26-jarige Su rinamer bekend in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een vechtpartij op de Oudezijds Voorburgwal in Amsterdam de fatale messteek te hebben toegebracht, ten gevolge waarvan de 22-jarige Ame rikaanse soldaat Jay W. Jacoby, is over leden. Hij gaf te kennen dat hij uit woede heeft gehandeld. Hij zei zich te hebben geërgerd aan het gedrag van de Ame rikanen, die tegen de auto van zijn 28- jarige (eveneens aangehouden) vriend zou den hebben geschopt. Op een woorden wisseling volgde daarop een vechtpartij, waarbij de Surinamer opeens zijn stilet tomes trok en de beschonken Amerikaan de dodelijke steek toebracht. Naar zijn zeggen zou het beslist niet zijn bedoe ling zijn geweest zijn tegenstander te do den. Het liberale Kamerlid mevrouw G. van Someren-Downer heeft op het jaarlijkse congres van de jongerenorganisatie van de Partij voor Vrijheid en Democratie in Rotterdam gepleit voor gunstiger oplei dingsmogelijkheden voor intellectuele jon geren, nieuwe verhoudingen tussen werk gevers en werknemers, meer kansen voor een los van de zuilen staande nationale omroep en grotere bescherming van het individu tegen de overheid. Betere recrutering van talenten is nood zakelijk wegens de toenemende industria lisatie, aldus mevrouw Van Someren. Het onderwijs heeft op dat punt nog een ach terstand. Een probleem noemde zij het intellectuele jongeren uit de lagere bevol kingsklasse zich moeilijk aanpassen aan een ander geestelijk milieu. Mevrouw Van Someren richtte zich fel tegen de PSP dié, zoals zij zei, pas goed kleur heeft bekend tijdens de Cubaanse crisis: wel protesteren tegen de Amerikaanse blok kade, maar geen reacties op de Chinese agressie tegen India. Advertentie De afwerking is even mooi als de pasvorm en... de plooi blijft erin. Smalle pijpen zonder omslag. In de nieuwste grijze tint Speciaal verlaagde J. M. prijs leeftijd 6 jaar met kleine stijging per meat b.v. 10 jaar 13J* De 59-jarige gepensioneerde D. de Wilde uit Amsterdam, die bij het uitstappen van lijn 18 achterover uit de bus op de Johan Huizingalaan is gevallen, is in het Wil- helmina Gasthuis in de hoofdstad over leden. In Ermelo is overleden de 21-jarige me juffrouw B. Dijkhuizen uit Nijkerk. Ze was zwaar gewond bij een verkeersonge val op de Putterstraatweg. Ze zat als een amazone achterop de scooter van haar verloofde, die de macht over het stuur verloor doordat zijn verloofde in aanra king kwam met een auto. In de Valkenboslaan in Den Haag is de 46-jarige asfalteerder E. A. Geene uit Den Haag ernstig gewond geraakt doordat een achteruitrijdende vrachtwagen van een uitvoeringsbedrijf hem aanreed. De man is in het ziekenhuis aan de Zuidwal over leden. Aan boord van het Nederlandse schip „Tjiwangi", dat een geregelde passagiers- en vrachtdienst onderhoudt tussen Japan, Hongkong, de Philippijenen en Australië, is in de haven van Sydney door douane ambtenaren ruim een kilogram heroïne in beslag genomen, ter waarde' Van ruim 300.000 gulden. De heroïne was, in 65 plasticzakjes verpakt, tussen de lading verborgen. Men heeft niet kunnen vast stellen wie de eigenaar is van de heroïne. De „Tjiwangi" (8624 ton) is eigendom van de Koninklijke Java-China Paket- vaartlijnen. De schepen van deze maat schappij doen Nederland nooit aan. Het schip kwam van Hongkong en had 146 Wit-Russen aan boord. Het is bekend dat koopvaardijschepen worden gebruikt voor het smokkelen van heroïne uit commu nistisch China naar de Verenigde Staten. In Europa zijn tot nu toe slechts kleine partijen gevonden. Advertentie de heste Zweedse, Zwitserse en Duitse merken Japanse rig-zae-naaimachines electrisch. in koffert 350.— Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 aé> 26-27. Wandolijn stapte de zaal binnen en keek in het rond. Ja, daar stond ook alweer een schildwacht. En ook die be woog zich niet, net als de anderen. En toen viel zijn oog op een soort troon, aan het eind van de zaal. Daar zat een man, en die droeg een kroon op het hoofd. Wandolijn bleef staan en hield z'n adem in. Maar dat.dat is een koning! mom pelde hij. Langzaam liep hij in de richting van de troon en hij nam eerbiedig z'n hoed af. De koningin is voornemens vrijdag een bezoek te brengen aan het Reactorcentrum Nederland in Petten. Maandag heeft prinses Beatrix ontbeten in het sprookjesachtige oude paleis van de maharadja van Benares, de 35-jarige Vahti Narain Singh. Het gebouw staat aan de oever van de Ganges en de prinses arriveerde in een motorboot. Door 'n grote zaal, waar prachtige tijger vellen lagen uitgespreid, geleidde de ma haradja de prinses naar een veranda, van waar men een schitterend uitzicht op de rivier heeft. Daar werd het ontbijt geser veerd. De maharadja, die een levendig ge sprek met de prinses voerde, at zelf niet omdat de gebruiken dit niet toelieten. De maharina, de echtgenote van de vorst, was niet aanwezig. Zij woont nooit offi ciële gebeurtenissen bij. Zodra er gasten in het paleis komen, moet zij in haar ka mers blijven. De Algemene Rooms-Katholieke Ambte- narenvereniging (ARKA) houdt vandaag en morgen een congres in Nijmegen. De voorzitter, mr. G. Boot, schonk in zijn openingsrede aandacht aan de materiële en rechtspositie van de ambtenaar en aan het salarisbeleid. Het euvel, dat al sinds jaren aan het bezoldigingssysteem van de Nederlandse ambtenaren kleeft is, naar het oordeel van de heer Boot, de duidelijke achterstand in de salariëring van de vele lagere en middelbare func ties. Hij bepleitte het wegnemen van de ze achterstand naast, zo mogelijk, een algemene salarisverhoging. Hij wenste dit als het resultaat te zien van een eigen loonbeleid voor het overheidspersoneel met voldoende coördinatie met de loon ontwikkeling in het particuliere bedrijfs leven. Hij drong voorts aan op het in voeren voor het overheidspersoneel van een jaarlijkse uitkering, omdat zo zei J hij bij de overheidsdienst iedere mo gelijkheid van winstdaling ontbreekt, van tantième-uitkering geen sprake kan zijn en omdat het gevoerde gratificatiebeleid gevaren kan inhouden voor ongelijke rechtsbedeling. Een fundamentele wens is de totale herziening van het bezoldi gingsbesluit. De heer Boot zei voorts dat de ge pensioneerden dreigen van vergeten tot verguisde groep te worden. Hij achtte het resultaat van de herziening van de Pen sioenwet nogal pover. Iedere korting van het overheidspensioen noemde hij een aantasting van verkregen rechten. Hij bepleitte een waardevast pensioen. West-Brabant is allereerst een regionaal onderdeel van de „groot-ruimte randstand Holland." West-Brabant kan een uiterst belangrijk onderdeel vormen in het nieu we economische frontgebied van de rand stad. Op de tweede plaats kan West-Bra bant zich een soortgelijke positie verwer ven ten opzichte van de Belgische centra. West-Brabant ziet zich gesitueerd tussen twee zeer gedifferentieerde agglomeraties waarin de zich steeds verder uitbreiden de havenfuncties van Rotterdam en Ant werpen overheersen. De mogelijkheden in het gebied West- Brabant moeten voor een groot deel nog tot werkelijkheid worden gebracht, waar toe een groot aantal zeer verschillende werken is vereist. Deze werken liggen juist op dat terrein, waar de overheid de nodige initiatieven zal moeten nemen, en zij hebben veelal een regionaal karakter. West-Brabant heeft behoefte aan maat regelen,opdat een regionaal ontwikkelings beleid wordt mogelijk gemaakt voor stre ken, die van bijzondere betekenis kunnen zijn voor de nationale welvaart. Dit staat weergegeven in het „industri eel ontwikkelingsplan voor West-Brabant" van de stichting „Welvaartbevordering West-Brabant". Het ontwikkelingsplan is een nadere uitwerking van het provinciaal West-Brabantplan: het geeft de wegen aan, die op korte termijn kunnen leiden tot verbetering van de werkgelegenheids situatie. Het Kreekrakplan, dat eerst op langere termijn is te verwezenlijken, is in het ontwikkelingsplan vrijwel buiten be schouwing gebleven. In de verdere toekomst opent dit plan perspectieven de economische ontplooiing van West-Brabant te doen culmineren in een gedurfd project van internationale al-< lure: een nieuwe zeehaven tussen Antwer pen en Rotterdam. Advertentie Vier middelen in één iablei werken krachtiger zonder de maag van streek te maken! 4 BEROEMDE GENEESMIDDELEN iV r IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1,50 Voordelige flacon TOO tabletten f 3,50 Het KNMI deelt mede: De storing boven Frankrijk en Duits land, die gisteren en vanmorgen ook in ons land regen en plaatselijk ook enige sneeuw veroorzaakte, verplaatst zich nu iets naar het zuiden. Intussen begint een depressie bij IJsland haar invloed over het noorden van Engeland uit te breiden. Morgen zat ons land in het overgangsge bied zijn gelegen tussen de depressie na bij IJsland en het lagedrukgebied boven Midden-Europa. Er blijft evenwel nog veel bewolking met op enkele plaatsen enige regen of motregen en hier en daar mogelijk ook mist. In het temperatuur- verloop komt nog niet veel verandering. WERKRAPPORTEN Mjixtmum-tern/peraturen 4 binnen- «rt buitenland 3 Veerslag laatate 24 uur 5 Lector, Dr. N. M. J. Schweitzer is be noemd tot lector in de faculteit der ge neeskunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht om onderwijs te geven in de oog heelkundige onderzoekmethoden. Ambtsaanvaarding. Prof. dr. D. J. B. Wijers, benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de parasitologie aan de universi teit van Amsterdam, heeft zijn ambt aan vaard door het uitspreken van een rede getiteld „landschapsepidemiologie" in de aula van de Lutherse kerk. Den Helder regen n 4 0,1 Ypenburg regen nno 3 0,2 Vlissingen regen zzw 3 0,3 Eelde motregen ono 3 5 De Bilt geheel bew windst. 3 2 Twente geheel bew O 3 3 Eindhoven motregen windst. 3 2 Zd-Limburg motregen wzw 2 2 Helsinki onbewolkt O -1 0 Stockholm geheel bèw O 3 0 Oslo sneeuw nno 2 1 Kopenhagen regen ono 5 3 Aberdeen licht bew. windst. 5 2 Londen zwaar bew nnw 8 0 Amsterdam geheel bew nno 3 0,1 Brussel sneeuw w 3 1 Luxemburg geheel bew nw 1 3 Parijs zwaar bew windst. 4 0 Bordeaux mist windst. 11 5 Grenoble regen windst. 13 0,1 Nice licht bew. nnw 16 0,3 Berlijn mist ozo 4 0,3 Frankfort regen wzw 6 4 München zwaar oew O 5 0 Zürich regen O 8 0,1 Genève regenbui zw 12 1 Locarno geheel bew windst. 1 8 Wenen motregen ozo 7 0,3 Innsbruck geheel bew w 10 0,1 Belgrado zwaar bew zo 15 0 Athene regen nnw 22 7 Rome geheel bew windst. 18 29 Ajaccio zwaar bew no 17 7 Madrid geheel bew windst. 12j 2 Mallorca zwaar bew windst. 19 0 Lissabon mist windst. 18 8 Woensdag 14 november Zon op 7.57 uur, onder 16.51 uur. Maan op 19.13 uur, onder 10.41 uur. Maanstanden 19 nov. 3.10 uur laatste kwartier. 27 nov. 7.30 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in Mmuiden Dinsdag 13 november Hoog water 4.14 en 16.29 uur. Laag water 12.19 en uur. Woensdag 14 november Hoog water 4.57 en 17.13 uur. Laag water 0.41 en 12.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2