R.-k. hogeschool in Tilburg heeft een nieuw gebouw Echtpaar verwaarloosde een baby, 12 maanden geëist SIWh GEN Wettelijke regeling voor paramedische beroepen Kort en bondig Wandolijn en het betoverde slot Po! Ie I II kOSRAM Koningin bij de openmg Prinses Beatrix maakte een rit op een olifant met ReST^St^ Vijf maanden geëist wegens aanrijding Parkeenneters Beenderen van mammoet en neushoorn gevonden Minister Veldkamp: maatregel tegen toenemende beunhazerij Dieven verbouwden gestolen auto's Arka-commissie heeft stakingsrecht voor ambtenaren in studie Zes doden in het verkeer Geluidshinder in wonin gen kan thans worden voorkomen Koud en wat regen NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW SWANTEX WOENSDAG 14 NOVEMBER 1962 slechts 15 cent Brengt eerste sportshirt met 70% Ter lenka - dus 70 méér plezier en gemak bij het dragen en wassen! Haarlem T elsen-IJmuiden Beverwijk Paranormale genezers sseise 46. Polls staat tegenover hst boems-dier en zegt: „Goeden dag, beste vriend, wat een mooi weer vandaag, men wordt echt vrolijk, als de zon zo heerlijk schijnt„HnimDie heeft vast een andere mening over het weer, daar moet men zich dan naar schikken.of.,,, weg- lopenO" PoUe rent, mat het boems-dier achter zich aanHij denkt: „Gelukkig zijn er nogal veel bomen in dit bos,Ik zal hst boems-dier een beetje duizelig makenAls ik nu maar niet uitglijd In Tilburg is gistermiddag in tegenwoor digheid van koningin Juliana, het nieuwe gebouwencomplex van de katholieke eco nomische hogeschool geopend. Daarbij heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Cals, een rede gehou den, waarin hij eraan herinnerde dat 35 jaar geleden de r.k. handelshogeschool werd opgericht. Na vijf jaar werd de naam gewijzigd in hogeschool voor economische en sociale wetenschappen. Ondanks een latere naamsverandering heeft, aldus mr. Cals, Tilburg het karakter van een hoge school voor economische en sociale weten schappen bewaard en door een voortdu rend contact met 't maatschappelijk leven nog weten te bevestigen en uit te breiden. De hogeschool bezit reeds leerstoelen voor bestuurswetenschappen en voor staats- en administratief recht en spoedig is een wets wijziging te verwachten, waardoor zij ook nog een juridische faculteit zal kunnen omvatten. De minister zei, dat alom een ont wikkeling gaande is in de richting van een groei van het aantal raakpunten tus sen de economische, de sociale en de juridische studie. Het wetenschappelijk on derwijs zal goed doen juristen, econo men en sociologen op samenwerking voor t.e bereiden. Niettemin achtte de minister het gewenst uit kwantitatieve overwegin gen de belangstelling voor de sociologische studie eerder af te remmen dan te stimu leren. Ook blijkt het studierendement van de faculteit der (politieke en) sociale weten schappen en der economische wetenschap pen bijzonder laag te zijn. Gerekend over alle instellingen slaagde in elf jaar in deze beide faculteiten nog niet de helft van het aantal oorspronkelijke ingeschreven man nelijke studenten. Tenslotte vroeg de minister van Onder wijs zich af of de gevaren van het in- stitutionalisme, zoals men de huidige ten dentie van overwaardering van het orga nisatorisch instrument zou kunnen betite len, wel voldoende worden gezien. De or ganisatie moet weer orgaan worden in functie van de politieke, sociale en cul- Advertentie turele ideeën en idealen van een volk en zijn verschillende groeperingen. Het organi satieprobleem van deze tijd kan volgens minister Cals, slechts worden opgelost door een verandering van geesteshouding. De rector magnificus van de hogeschool, prof. dr. F. J. H. van Dooren, hield een rede, waarin hij onder meer zei, dat de contouren van het nieuwe gebouw asso ciaties opwekken aan een bastion. Maai de hogeschool mag geen geïsoleerd bastion worden van waaruit ongemotiveerde zelf genoegzaamheid straalt. Zij zal een be trouwbare post moeten zijn in de acade mische linie, van waaruit de wetenschap pelijke waarheid wordt veroverd en verde digd, aldus prof. Van Dooren. Prinses Beatrix heeft dinsdagmiddag een rit gemaakt op de rug van êen 65 jaar oude olifant. Zij bezocht een eeuwen oud fort in de heuvels van Jaipoer, onge. veer 250 kilometer ten zuiden van New Delhi. Prinses Beatrix was maandagavond per vliegtuig uit Benares in New Delhi terug gekeerd en dinsdagmorgen naar Jaipoer gereisd in een Dakota, die nog uit de oor log stamde. In Jaipoer reed de prinses naar het paleis van de maharadja van Jaipoer, die haar gastheer was. Dit „stadspaleis", in het hart van de stad, wordt alleen aangehouden voor offi ciële ontvangsten. De prinses werd o.m. een Perzisch tapijt getoond van 25 bij 12 meter, dat al drie eeuwen oud is. Twaalf maanden waarvan twee maan den voorwaardelijk heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem tegen een 24-jarige opperman en zijn 22-jarige echtgenote geëist wegens ernstige ver waarlozing en ondervoeding van hun drie maanden oude baby. „Wij zijn wel wat gewend", zei de offi cier „maar toen wij de foto bekeken van deze baby", schoten ons de tranen in de ogen. De toestand van dit kind tartte elke beschrijving. Het was afgrijselijk mager en vertoonde over het gehele lichaampje *ot Voor de rechtbank te Maastricht heeft terecht gestaan een 22-jarige Belgische korporaal, die zondagavond 11 maart op de Gulpenerberg met grote snelheid tegen een boom is gereden. Hierbij kwam een van de drie collega's, die met hem mee reden, om het leven. De officier van Justitie eiste wegens hoogst roekeloos en onvoorzichtig rijden een gevangenisstraf van vijf maanden en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar. De Eerste Kamer heeft gisteren het wetsvoorstel tot wijziging van de Motor rijtuigenbelastingwet aanvaard. Deze wetswijziging stelt de gemeentebesturen in staat parkeergelden te heffen door middel van parkeermeters. Minister Korthals deelde mee, dat een voorstel tot wijziging van het Wegenverkeersreglement spoedig zijn departement zal verlaten. De gemeenten zullen dan kunnen kiezen tussen parkeermeters en -schijven. r wonden. Wekenlang was dit kind niet, ver schoond. De smeerboel waar dit kind van daan kwam was onvoorstelbaar. Met vod den was het toegedekt". „Het is griezelig, vervolgde de officier, te bedenken dat een echtpaar als dit kinderen moet grootbren gen." De vrouw erkende na veel schouderop halen dat zij niets voelde voor het kind. Dit gebrek aan moederlijke gevoelens zou volgens haar zijn bevorderd door de aan tijgingen van de man dat het kind „niet van hem" zou zijn. De raadsman van de vader, mr. H. P. Jager, zei dat de vader niet opgewassen was tegen de situatie. Hij zocht hulp bij overheidsinstanties maar er gebeurde niets. Opzet was volgens pleiter bij de va der niet aanwezig. Hij vroeg onmiddellijke invrijheidstelling. De raadsvrouwe van de moeder, mejuf frouw mr. M. J. Feriz, achtte de moeder met haar gebrekkige ontwikkeling niet toerekeningsvatbaar. De rechtbank wees onmiddellijke invrij heidstelling van de hand en besloot dat de uitspraak op zijn vroegst over vier weken zal zijn, omdat wellicht uit het psychia trisch rapport onbegrijpelijke dingen in deze zaak kunnen worden toegelicht. Advertentie In de bouwput voor de nieuwe kanto ren van de IJselcentrale in Hengelo (v.) zijn dezer dagen fragmenten gevonden van een dijbeen en een wervel van een mam moet en een pijpbeen van een neushoorn. Beide moeten in de laatste periode van de ijstijd, ongeveer 25.000 jaar geleden, hebben geleefd op de plaats waar nu Hen gelo ligt. Concertgebouw, donderdag 20 u.: Con cert door het Koor Katholiek Haarlem o-l.v. Albert de Klerk, m.m.v. N.Ph O. Solisten: Heieen Verkley, sopraan, Annie Hermes, alt, Simon van der Geest, tenor, David Hollestelle, bas. BIOSCOPEN Cinema. Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Helden sterven jong", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Houseboat", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.; „De rödê cirkel", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Een fijn stel dochters", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Romance 4 la Carte", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „The ladykillers", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Phaedra", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Waar de stengun regeert", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Als in een donkere spiegel", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met don derdag geen filmvoorstelling. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10—17 u., zondag 'van 13— 17 u. Vishal (Grote Markt) Tentoonstelling van werken van Appel, Chailloux, Nannin- ga, Oorneille, Esser, Van Heusden, Luce- bert, Sluyters, Toorop, Verwey, H. Kruy- der en Zadkine. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 1317 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van werken van beeldende kunstenaars uit Haarlem e.a Dagelijks geopend van 917 u. en tijdens de klassieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18— 20 u. Tot en met 30 november. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Bob Buys. Tot en met 30 november. Dagelijks geopend van 10—18 u. en van 2022 u.: Klassiek grammofoon- platencóncèrt van 2122 u.: Bach. Teylers Museum (Spaarne lrt): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20Ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11—15 u. Eerste zondag van de maand 13—15 u. Galerie „Uittenhout" (KI. Houtstraat 41): Studies in olieverf en aquarel van Leen Spierenburg. Dagelijks geopend van 10.30— 17 u.; zondag van 1417 u.; vrijdag ook van 2022 u. Tot en met 17 november. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 1012.30 u. en 13.3017 u., en zondag van 1417 u. Tot december. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", tedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 20—2 u. Lorentzlyceum, (Santpoorterplein 28), tentoonstelling van reisverslagen. Woens dag geopend van 14—17 u. en 19.3021.30 u. en donderdag van 16.15—17.30 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 9 november). WOENSDAG 14 NOVEMBER City, 20 u.: „Móórd". Rex, 20 u.: „Fatale begeerte". Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijk (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 15 NOVEMBER City, 20 u.: „The king and I". Rex, 20 u.: „Fatale begeerte". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. WOENSDAG 14 NOVEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Ver geef hun deze zonden". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Car touche". DONDERDAG 15 NOVEMBER Kennemer Theater, 20 u.: Jubileumcon cert door de Beverwijkse Harmoniekapel. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Latér zul je dansen". De Amsterdamse recherche heeft drie mannen gearresteerd, die er van verdacht worden zich schuldig te hebben gemaakt aan een reeks diefstallen van auto's van één merk. De dieven brachten de gesto len wagens naar een oude stal aan de Buiksloterdijk in Amsterdam-Noord. Daar werden onderdelen van de wagens verwis seld, nummers uit de motorblokken ge vijld en nieuwe ingeslagen. Voorts wer den de auto's overgespoten. Ook werden carrosserieën wel verwisseld, kortom er werd van alles gedaan om de wagens onher kenbaar te maken. De recherche heeft al kunnen vaststellen dat acht gestolen wagen door het trio zijn verbouwd. De gearre steerden zijn een 33-jarige koopman, een 43-jarige chauffeur en een 32-jarige mon teur. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft zich gisteren zonder^lipofdelijke stemming, kunnen ver-, enigen met hét wetsontwerp betreffende de paramedische beroepen. Het gaat hier-, bij om werkzaamheden, die zich enerzijds onderscheiden van de specifieke functie van artsen, tandartsen en vroedvrouwen, en die anderzijds afwijken van beroepen welke men niet „geneeskundig" kan noe men. Gedacht wordt aan heilgymnastiek, massage, fysicotechniek, orthopedische in strumentmakers, diëtisten e.d. De wet is niet van toepassing op de ziekenverple ging. De bevoegdheid tot het uitoefenen van een paramedisch beroep krijgt slechts diegene aan wie de bevoegdheid krachtens deze wet is toegekend volgens voor dat beroep bij algemene maatregel van be stuur te stellen voorschriften. Het betreft personen die handelingen verrichten of ad- viézen verstrekken op het terrein van de geneeskunst als zij werken onder leiding of controle van een geneeskundige of een tandarts dan wel ingevolge diens verwij zing. De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, dr. Veldkamp, wees erop, dat de betrokkenen door dit wetsontwerp geen speciale status krijgen. De wet was vol gens de bewindsman zeer dringend omdat naar zijn mening de beunhazerij op dit gebied eerder toe- dan afneemt. De te stellen eisen zullen in de komende jaren worden verzwaard. Een belangrijk doel van het wetsontwerp is de waarborg dat deze beroepen met voldoende bekwaam heid worden verricht. Dr. Veldkamp zal overleg openen met het ministerie van Onderwijs over een eventuele wettelijke regeling voor psycho logen. Zouden de „paranormale" genezers on der dit wetsontwerp moeten vallen? Oud minister Suurhoff (P.v.d.A.) drukte zich kernachtig uit: „Paranormale genezers hebben evenveel met paramedische be roepen te maken als paratyfus met een parasol, namelijk alleen de eerste vier letters". Dr. Veerman (A.R.), die zijn eer ste rede in de Kamer hield, betoogde dat de paranormale genezers erbuiten moes ten blijven. Minister Veldkamp deelde mee dat de commissie-Muntendam, die dit vraagstuk heeft bestudeerd, thans met haar arbeid gereed is. De minister en zijn collega van Justitie zullen het nu bestu deren, al wilde dr. Vèldkamp eerst nog nader contact opnemen met de Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst! Een speciale commissie uit de R. K. Bond van Ambtenaren (ARKA) houdt zich bezig met de vraag of aan ambtenaren het stakingsrecht moet worden toegekend. Op het congres van de ARKA dat in Nij- rhegen wordt gehouden, zei de voorzitter, mr. Boot, dat deze kwestie echter nog niet rijp is voor discussie. Het rapport wordt tegen het begin van het volgend jaar ver wacht. De gedachten van de commissie gaan in de richting van een principieel sta kingsrecht, dat echter pas gehanteerd zal mogen worden, nadat een zo genoemde afkoelingsperiode ir verstreken. In die periode moeten partijen het uiterste doen om aan wederzijdse gerechtvaardigde ver langens tegemoet te komen. Op de Arnhemseweg in Apeldoorn zijn ter hoogte van de „Woeste Hoeve" de der tigjarige heer H. van Hierden en diens 28- jarige broer J. van Hierden. beiden vee handelaar van beroep en afkomstig uit Ud- del, om het leven gekomen. De broers reden met een busje van de Groendaaiseweg de Arnhemseweg op, die een voorrangsweg is. Daarbij kwam het busje in botsing met een vrachtwagen. De elfjarige jongen J. van Ginkel is te Soesterberg, toen hij onverhoeds per fiets de weg overstak, door een passerende auto aangereden. Hij was op slag dood. In Zevenbergen is de 33-jarige P. van der Luitgaarde, afkomstig uit Standaar- buiten (Nbr.) met zijn bromfiets geslipt en tegen de grond geslagen. In het zie kenhuis te Oudenbosch is hij overleden. De 63-jarige J. Hebenaar uit de Van Hogendorpstraat te Amsterdam is-met zijn bromfiets in de Marnixstraat tegen een geparkeerde truck gebotst. Bij "ankomst in het Wilhelminagasthuis bleek hij te zijn overleden. Bij Lemmer is de achtjarige jongen J. S. Bakker door een auto aangereden. Hij is aap de gevolgen van de aanrijdir)g,over- leden. Het jongetje hield zich op zijn fiets vast aan de aanhangwagen van een land- bouwtractcr. Toen hij plotseling i.osjiet-slin- gerde hij de weg over en werd gegrepen door de hem tegemoetkomende auto. In 300 000 van de 1 miljoen woningen, die sinds de oorlog gebouwd zijn, hebben de bewoners geluidshinder van hun buren. De inzichten in de eisen omtrent geluids wering en de kennis van het akoestisch gedrag van bouwconstructies zijn thans zover gevorderd, dat deze hinder kan wor den voorkomen. Het woord is nu aan de overheid om door middel van huur- en subsidiebepalingen sancties te stellen op het niet-voldoen aan de eisen, die door de technici nauwkeurig zijn geformuleerd. Dit verklaarde ir. P. A. de Lange, ver bonden aan de technisch-fysische dienst T.N.O. in Delft in Utrecht op een bijeen komst van de Bond voor Materialenkennis. Dodelqk ongeluk. De 39-jarige lasser H. Schipper is bij zijn werk in de pijpen- buigerij van de machinefabriek Stork te Hengelo getroffen door een omvallende plaatstalen kast. Hij werd zwaar gewond en is later overleden. Brandstichter. Tot zes maanden ge vangenisstraf en voorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering heeft de rechtbank in Utrecht een 42-jarige fa brieksarbeider uit Bunschoten veroor deeld, die op 17 juni in een balorige bui en onder invloed van sterke drank een rietopslagplaats in Eemnes in brand had gestoken. Emigratie. Het hoofdbestuur van de Christelijke Emigratie Centrale heeft per 1 januari de heer T. Cnossen, secretaris- directeur van deze vereniging eervol ont slag als directeur verleend. De heer Cnos sen blijft secretaris. Tot directeur is be noemd mr. G. Punt, thans adjunkt-direc- teur. Verduistering. Aan de grens bij Ven- lo is een 30-jarige Haagse chauffeur aan gehouden, die ervan wordt verdacht 1.500,te hebben verduisterd. Hij was in dienst van een firma, die haarden ver koopt. Hij ging met een auto met haarden de klanten langs en beloofde bij aankoop van een haard de pijpen gratis te geven. Daardoor verkocht hij vlot een aantal haarden met een totale waarde van 1500. Het geld droeg hij echter niet af. Militaire missie. Mr. G. E. baron van Ittersum, ambassadeur te Bonn, is tevens benoemd tot hoofd van de Nederlandse militaire missie bij de geallieerde be stuursraad te Berlijn. Georgiërs. De groep Georgische dan sers, die op het ogenblik in ons land op- treedf, heeft een bezoek gebracht aan de begraafplaats van de in april 1945 op Texel gesneuvelde Russen, slachtoffers van de zogenaamde „Russenoorlog". Twee jaar voor overval. De rechtbank in Den Haag heeft een negentienjarige va rensgezel uit Veenendaal veroordeeld tot twee jaar jeugdgevangenis wegens een op 3 juni gepleegde overval op een taxichauf feur. De jongen, die van zee was gekomen en al zijn geld had opgemaakt, bedreigde de chauffeur en dwong hem zijn geld af te geven. Daarna ging hij er met de taxi vandoor. Vermomde oplichter. Het openbaar ministerie bij de Rotterdamse rechtbank heeft tegen een 27-jarige boekhouder uit Den Haag wegens oplichting twaalf maan den gevangenisstraf, waarvan vier maan den voorwaardelijk geëist. Op 25 juni had hij vermomd als dr. R. G. H. V. uit. Den Haag, kans gezien bij een bank te Rotterdam een chèque van 1250.te verzilveren. Later kwam het bedrog uit. Advertentie "III!!1 Het K.N.M.I. deelt mede: Een ranristoring van een depressie, die in de richting van Spitsbergen is getrok ken, breidt zijn invloed thans over En geland en de Noordzee uit. Deze randsto- ring zal vanavond ook het weer in ons land gaan beïnvloeden. De wind neemt toe uit zuidelijke richtingen, waarbij aan vankelijk nog koude lucht uit Frankrijk wordt aangevoerd. Na het passeren van het regengebied, waarbij hier en daar in het land tijdelijk ook wat natte sneeuw kan vallen, draait de wind naar westelij ke richtingen. Het binnenstromen van lucht van zee zal aanleiding geven tot een stijging van temperatuur, het eerst in het westen en noordwesten van het land. De aangevoerde lucht is evenwel van arcti sche oorsprong, zodat de temperatuur ech ter beneden normaal blijft. WEERRA PPORTEN 28-29. Toen Wandolijn bij de troon stond leek te slapen; die bewoog zich niet Ui/i /i /ïvi 1- rr- i maakte hij een diepe buiging. Hij voelde zich wat raar, want het was iets heel bijzonders, dat hij daar zomaar voor een koning stond! Maar toen zag hij, dat ook de koning al stond Wandolijn vlak voor hem. Wandolijn begon het steeds vreemder te vinden. Hij keek naar de koning en wist niet, wat hij doen moest. Het was zo akelig stil in het slot 4é 24 1 S Be Maximum-te ruper a turen binnen- en buitenland Meerslaf laatste 24 uur. Den Heider geheel bew z 5 0 Ypenburg zwaar bew windst 3 0 Vlissingen licht bew. no 4 2 Eelde mist zzw 4 0,1 De Bilt mist windst. 3 0,2 Twente mist windst. 4 2 Eindhoven onbewolkt O 3 0 Zd-Limburg zwaar bew windst. 3 0 Helsinki motregen z 2 2 Stockholm motregen zw 3 4 Oslo zwaar bew windst. 2 0 Kopenhagen motregen zw 5 0,1 Aberdeen geheel bew zw 6 1 Londen onbewolkt wnw 8 0 Amsterdam zwaar oew zzo 4 0 Brussel geheel bew O 2 3 Luxemburg zwaar bew ZO 1 0,3 Parijs geheel bew wnw 8 1 Bordeaux onbewolkt windst. 7 0 Grenoble geheel bew nw 7 1 Nice half bew. nnw 16 0 Berlijn geheel bew. n 6 0 Frankfort licht bew. windst. 4 2 München motregen nw 5 0.1 Zürich poolsneeuw nnw 6 1 Genève onbewolkt zw 8 0,2 Locarno geheel bew ono 10 5 Wenen regen w 9 12 Innsbruck geheel bew O 10 0 Belgrado mist windst. 15 0 Athene zwaar bew ono 19 0 Rome regen zo 16 0,6 Ajaccio regen no 14 1 Madrid half bew. nno 10 0,3 Mallorca regen no 19 9 Lissabon onbewolkt n 17 11 Donderdag 15 november Zon op 7.58 uur, onder 16.50 uur. Maan op 20.07 uur, onder 11.44 uur. .Maanstanden 19 nov. 3.10 uur laatste kwartier. 27 nov. 7.30 uur nieuwe maan. Hoog en laag water In IJmuiden Woensdag 14 november Hoog water 4.57 en 17.13 uur. Laag water 0.41 en 12.58 uur. Donderdag 15 november Hoog water 5.42 en 17.57 uur. Laag watèr 1.23 en 13.39 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2