Leger des Heils verzacht leed in Amsterdam's binnenstad Haarlemse Politierechter LANGS SLUIZEN EN HAVENS Causerie van majoor Bosshardt voor N.C.V. zaanlanascne In Haarlem en de IJmond zijn te weinig centen E.G.K.S. en Hoogovens subsidiëren woningbouw project in Alkmaar Vijfendertig vissers deden in 1961 beroep op Zuiderzeesteunwet VERLICHTING Perée Eerste veeschip uit Antwerpen vertrokken Havenberichten Neem er NU een DEKEN bij UIT DE ZAKENWERELD WOENSDAG 14 NOVEMBER 1962 5 Zeldzame SINT-NICOLAAS- AANBIEDING BROMFIETS- LAARZEN NU 25.90 NU 25.90 schoenhandel IJMUIDEN STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Geen speciale acties OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY armbanden damesringen m. echte steen dames Pontiac horloges 95.- en vele andere GOUDEN SIERADEN v.a. KENNEMERLAAN 60-62 Oriëntatierit van „De Rijmonders" Op school overleden IJmuidenaar verdacht van zeven inbraken Diefstal uit boot Bromfiets verduisterd Valse aangifte Examens Na veertig jaar R.K. groentehandelaren in Beverwijk hijeen Postzegelexpositie in Castricum AABE-JUBILEUM een-persoons39.50 twee-persoons 52.50 DIDAS 100% WOL een-persoons29.50 twee-persoons 39.50 if MAGNIFIQUE halfwol, fabrikaat H.T.M. een-persoons13.50 twee-persoons.^.. 19.50 In elke prijs het meest profijt en de grootste keus bij MARKTPLEIN NIEUWS. De afdeling Velsen-noord van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond heeft dezer dagen in het gemeentelijk wijk centrum aan de Smidt van Gelderstraat een spreekbeurt doen vervullen door ma joor A. M. Bosshardt van het Leger des Heils in Amsterdam. Spreekster had als onderwerp gekozen „Het werk van het Leger des Heils". Mevrouw E. Schouten- Buning opende de zeer goed bezochte bij eenkomst; zij wekte de aanwezige dames op mee te doen aan de buurtziekenhulp en de hulp aan bejaarden. Het Leger, aldus majoor Bosshardt, heeft als doelstelling het" evangelie te brengen aan buitenkerkelijken en te helpen daar waar hulp het meest nodig is. Het is een evangelieverkondigen, niet alleen door het woord, maar ook met de daad. William Booth werd in 1829 in Londen geboren. Als vijftienjarige jongen kwam hij onder de indruk van het evangelie. Hij beloofde, dat alles wat hem zou gaan behoren aan God zou toebehoren. Op 31- jarige leeftijd werd hij Methodistenpredi kant. maar zijn evangeliserend werk on der de paupers kon geen genade vinden in het oog van de rijken. Omdat hij geen kans kreeg beide groepen samen te bren gen kwam hij door de boodschap „Zo lief heeft God de wereld" ertoe zich van de kerk af te scheiden en het evangelie op zijn eigen wijze onder de verpauperde bevolking ingang te doen vinden. In 1863 deed hij zijn keuze om zich apos- tolair onder de buitenkerkelijken te bege ven. Eerst in 1878 richtte hij de Salva tion Army op, die in Nederland in 1887 een „filiaal" kreeg. In 86 landen bestaat thans de Salvation Army. De bijbel ver scheen in 131 talen. Nederland telt 110 korpsen van het Le ger des Heils met vele inrichtingen op maatschappelijk gebied. Majoor Bosshardt verhaalde hoe in 1929 het eerste good will-centrum in Amsterdam kon worden geopend, in 1952 gevolgd door het twee de waar de uitgestotenen van de maat schappij terecht kunnen en komen. Triest en dieptragisch zijn de levenservaringen van de spreekster die haar werk in de binnenstad van Amsterdam heeft. Van de 30.000 bewoners der binnenstad zijn on geveer 25000 aangepast. Hier leven 1500 kinderen en 1500 ouden van dagen. Er zijn daar ongeveer een 500 publieke hui zen, waarin 3000 meisjes. Zij ontvangen per dag 30000 klanten uit alle hoeken van ons land en daarbuiten. Een 600 a 700 logementbewoners leven Advertentie zolang de voorraad strekt in bruin met echte schapenvacht voering Leerzool Normale prijs 36.90 zwart met echte lams- vaehtyoering, rubberzool. Normale prijs 34.90 bij de dag. Er zijn 500 huizen waarin ge zinnen met kinderen in één kamer moe ten verblijven. De goodwill-centra zijn ontstaan door het openluchtwerk en na veertien jaar kan gezegd worden, dat het werken in deze centra en op ander gebied van het Le ger enigszins is geslaagd. Bij het Leger gaat men er van uit, dat directe hulp de beste hulp is en daarom is het maatschappelijk werk en daar van meer speciaal het jeugdwerk met eigen clubs van bijzonder groot belang. Dit alles is geboren en wordt gedragen door het gebod van Gods liefde. Het schrij nende leed en de betekenis van het Leger des Heils zijn ongetwijfeld op deze avond doorgedrongen tot de aanwezigen, die met de grootste aandacht de causerie van majoor Bosshardt volgden en haar ten slotte vele vragen stelden. Advertentie Excelsior Holland Electro. Ruton. AEG Electrolux. Philips. Erres, Betaling eventueel te regelen Voor 100service: Lange Nieuwstraat 433 - 435 Er heerst in Haarlem en de IJtnond een even groot cententekort als in de rest van Nederland. De Rijksmunt in Utrecht produceert elke week anderhalf miljoen centen, maar de vraag is drie miljoen, :odat de achterstand steeds groter wordt. In andere jaren kon men in de stille periode (maart-april-mei) nog wel eens een voorraad vormen, maar dat is dit jaar niet mogelijk geweest. De voornaamste oorzaak, dat het tekort aan centen zo merkbaar wordt is het prij zen van vooral levensmiddelen op bedra gen, die niet op een nul of een vijf ein digen. Een grootwinkelbedrijf in Rotterdam koopt momenteel al centen op tegen de koers van twaalf-en-een-halve gulden voor duizend eenten. Er zijn geen tekenen, die er op wijzen, dat men in zaken in onze om geving dit voorbeeld gaat volgen. Maar het is onmiskenbaar, dat men ook hier de komende drukke weken met vrees tegemoet ziet. Men kan bij de banken maar cassière bij een Haarlems bedrijf bleek een achterdeurtje te hebben in de vorm van het collectegeld van een kerk. Een directielid van een groot winkel bedrijf in Haarlem meende, dat men nog een heel eind komt met een goede geldbe- heerstechniek. zoals het achterhouden van een deel van het ontvangen kleingeld in de kas en het de klanten enkele centen bij groot geld te laten bijpassen. Maar vooral op vrijdag of zaterdag blij ven er toch problemen. Kan het afronden van prijzen helpen? Het Is de vraag of men wel zo kan ingrijpen in precies gecalculeer de prijzen. Uil de moeilijkheden rond de brood- en melkprijs blijkt wel hoe belang rijk centen zijn. Er zouden trouwens genoeg centen moe ten zijn want per hoofd van de bevolking zijn er zeventig in omloop. Alleen kan nie mand ze vinden. Advertentie KONINGSPLEIN I» TELEFOON 4«* Advertentie GOUDEN DE In Alkmaar wordt een complex van 252 ctagewoningen, 28 garages en 4 winkels gebouwd, dat gefinancierd wordt door het bedrijfspensioenfonds van de metaalindus trie te Amsterdam met subsidie van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal en de Hoogovens. De subsidie be draagt in totaal 3.000 per woning. Hier door zal de huur niet meer dan 75,per maand bedragen. Maandagmorgen werd de eerste paal in de grond geheid door de wethouder van openbare werken, de heer G. H. Hoitink. Deze zei zich te verheugen over deze bij drage tot leniging van de woningnood, te meer daar de bouw van deze industrie woningen het Alkmaarse contingent niet aantast. Mr. H. Wagenvoort, directeur van ge noemd pensioenfonds, deelde mee, dat het initiatief voor de bouw van dit complex was uitgegaan van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal en dat het fonds medewerking wilde verlenen, omdat met dit project zowel werknemers als werkgevers zijn gebaat. Ir. L. Naar, voorzitter van het Neder lands Bouwsyndicaat, zei dat het toe te passen montagebouwsysteem 70 tot 75 pet. arbeidsbesparing zal opleveren. De aan kleding van de woningen zal boven het niveau van de woningwetwoningen liggen. De huizen krijgen voorts een centraal an tenne-systeem, geluiddempende muren en vloeren (zwevende dekvloeren) en andere gemakken. Vijfendertig vissers hebben in 1961 een beroep gedaan op de Zuiderzeesteunwet. Zij ontvangen een geldelijke tegemoet koming tot het bereiken van de 65-jarige leeftijd, omdat zij hun vergunning tot het uitoefenen van de I.Iselmeervisserij hebben ingeleverd en hun bedrijf hebben geliqui deerd. In 1961 bedroeg het aantal vissers dat voor een geldelijke tegemoetkoming in aanmerking kon komen 185. Dit heeft de minister van Verkeer en Waterstaat drs. H. A. Korthals, meege deeld in de nota naar aanleiding van het verslag over de wijziging van de begroting van het Zuiderzeefonds voor 1961. „Mede in verband met het feit, dat de (inmiddels gerealiseerde) wijziging van de Zuiderzeesteunwet, die aanspraak zou geven op een geldelijke tegemoetkoming, ook na het bereiken van de 65-jarige leef- moeizaam aan centen komen. Een hoofd-, .tijd,in 1961 nog niet .tot stand werd ge bracht, hebben slechts 35 personen van de bovenvermelde groep hun vergunning in geleverd en een geldelijke 'tegemoetkoming gekregen", zo verklaart de minister. Bij het opmaken van de begroting was er op gerekend, dat vrijwel alle in aan merking komende vissers hun vergunning zouden inleveren Het begrotingsartikel is door deze gang van zaken niet uitgeput, zodat een vermindering van het artikel met 250.000 gulden mogelijk is geworden. Automobielclub „De Rijmonders' uit IJmuiden organiseert op 20 november aanstaande weer een oriëntatierit voor automobilisten en motorrijders. De start is bij café Kraak aan het Marktplein om 19.30 uur. Er zal gereden worden in de A-klasse, waarvoor een gemiddelde snel heid van 36 kilometer per uur geldt en in de B-klasse, waarvoor de snelheid 30 kilometer per uur bedraagt. De lengte van de rit bedraagt ongeveer 50 kilometer. Dinsdagavond 18 december is er weer de traditionele ganzenbordenrit om wildprij- zen. uitsluitend voor leden van „De Rij monders." De 64-jarige heer J. W J. van der Lijn uit Driehuis, onderwijzer aan de Theo Ketelaar-ulo in Haarlem en docent van de Velsense handelsavondschool, is maandag morgen vlak voor de aanvang van de les in Haarlem aan een hartverlamimng over leden. De heer Van der Lijn was van 11 sep tember 1944 tot op heden docent in de handelsvakken aan de handelsavondschool te Velsen, die is ondergebracht in het ge bouw van de Willem de Zwijger-ulo in IJmuiden-oost. Aan laatstgenoemde school was hij verbonden van 1 februari 1942 tot 1 aprii 1960 en vanaf die datum aan de Theo Ketelaarschool Hij heeft tevens les gegeven aan de avondschool middenstand in Velsen. De heer Van der Lijn was zeer geliefd bij zijn collega's en leerlingen. Hij was een harde werker die goede resultaten boekte. Een 21-jarige fabrieksarbeider uit IJ muiden is door de politie van Velsen aan gehouden. omdat hij wordt verdacht van zeven inbraken en/of diefstallen, kortge leden in IJmuiden gepleegd. De man heeft tegenover de politie bekend op 8 oktober jongstleden tweemaal een sigarettenauto maat te hebben opengebroken en op 1 no vember een inbraak in het kantoor van de gemeente-ontvanger te hebben gepleegd. Voorts bekende hij het openbreken van een sigarettenautomaat, een inbraak aan de zuidzijde van de Vissershaven en een i .- sluiping in een slagerij. De man is ingeslo ten in het hoofdbureau te IJmuiden-Oost Voor de Haarlemse politierechter heeft maandag een 20-jarige arbeider uit Voge lenzang terecht gestaan, die verdacht wordt van diefstal subsidiair verduiste ring van een woonwagen en van het feit, dat hij zijn vrouw en kind van drie maan- den in hulpeloze toestand zou hebben ach- tergelaten. De officier eiste tegen de jonge man een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek, waarvan twee voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling. Verdachte had zijn woonwagen m mei verkocht aan zijn zwager voor 150. Van dat bedrag ontving hij de helft, de rest zou door de zwager aan verdachte's vrouw worden betaald. Nadat hij hem had v®r~ kocht ruilde verdachte de woonwagen, die hij naar Heemstede sleepte, in voor een volkswagenbusje. Mr. O. H. van Wijk, de raadsman noemde zijn cliënt iemand die in de moderne maatschappij buitenspel staat en die instinctief reageert. Hem een straf opleggen betekent een analfabeet straf fen, die het volgend moment weer is vergeten. De politierechter veroordeelde oe .jon geman tot zes maanden met aftrek waar van twee maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar en onder toe zichtstelling. Conform de eis werd een 23-jarige ex- modelbouwer, uit Haarlem, die nu „in de bouw zit", veroordeeld tot een boete van 1 150. subs. 30 dagen en twee maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van drie iaar, omdat hij samen met enkele zeventienjarige jongens her haalde malen diefstal had gepleegd in een boot. Hij ontvreemdde materialen als boot- en ankerlichten en teakhout. „Niet bepaald een goed voorbeeld voor jonge knapen die u meenam", zeide of ficier. De raadsman nr. J W. Rutgers, die zich met de ris van de officier kon verenigen, wes p het kinderlijke van zijn cliënt. „Hij moet leren een man te zijn en voor zijn daden te staam Hope lijk draagt deze straf hiertoe bij", aldus de raadsman. Wegens verduistering van een brom fiets stond een 42-jarige kantoorbediende uit Haarlem terecht. Hij had de brom fiets in juni voor 835 gekocht en de le verancier 1 250 betaald. Enige tijd daar na verkocht hij de brommer voor 400 op het Waterlooplein in Amsterdam. In plaats van het geld voor de afbetaling te bestemmen, stopte hij het in handen van zijn -onwetende- vrouw. De officier eiste twee maanden met af trek. De raadsvrouwe mr. C. J. Doorenbos vroeg een korte voorwaardelijke straf. Dè politierechter veroordeelde de kan toorbediende tot een gevangenisstraf van twaalf weken met aftrek waarvan zes weken voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. „Uit ballorigheid", zoals hij zeide had een 18-jarige arbeider uit Haarlem valse aangifte gedaan van diefstal van een be drag van f 150.-. De jongeman kwam in augustus in een zwembad tot de ontdek king dat hij zijn portefeuille miste. Hij zei dit tegen de badmeester en vertelde dat er een 150.- in zat. De badmeester verwittigde de Bloemendaalse politie. Toen de portefeuille gevonden was bleek er geen f 150.- in te zitten. Wel kwam aan het licht dat verdachte een alibi nodig had voor zijn ouders. Hij had voor de 40. die hij bezat een bromfiets gehuurd, daar mee een ongeluk gekregen en de schade moeten vergoeden. „Een domme streek", vond de officier, die 80.- subsidiair zestien dagen eiste. De politierechter vc- c.rdjridp de longen tot een boete van 45 subsidiair vijftien dagen. HET MOTORKUSTVAARTUIG is het ideale schip voor de kapitein-eige naar. Vroeger geschiedde deze vaart met zeilschepen, daarna kwam het motor zeilschip waaruit later, wat ons land betreft, het motorschip van minder dan 500 reg. ton bruto is ontstaan. Vooral na de tweede wereldoorlog heeft dit scheepstype een grote ontwikkeling ondergaan en is de benaming kustvaar tuig of coaster aanvechtbaar geworden, want tegenwoordig wordt er ook de oceaan mee overgestoken en eigenlijk is er geen haven meer waar de schepen 'an deze grootte zich niet laten zien. Grotevaart-maatschappijen zijn er dan ook jaren geleden al toe overgegaan sche pen van minder dan 500 reg.ton bruto in gebruik te nemen. Nemen we bij voor beeld een rederij als Wm. H. Muller Co te Rotterdam met een vloot van 17 sche pen 14 coasters. De Hollandse Stoomboot Mij. in Amsterdam heeft 8 van dergelij ke schepen in dienst, de K.N.S.M. maar liefst 27 van de 90 schepen. Van Nievelt Goudriaan Co's Scheepvaart maatschap pij is in het bezit van 15 schepen die min der dan 500 bruto reg. ton meten. Voor de oorlog kenden we in ons land enkele specifieke kustvaart-rederijen, on der andere de Rotterdamsche kustvaart Centrale, de Hollandsche Zeereederii, de reederij De Noord en het Algemeen Vrachtkantoor. Na 1946 is dit aantal aan zienlijk toegenomen. Er is in Rotterdam nog een scheepvaartbedrijf dat na de oor log motorkustvaartuigen in gebruik is gaan nemen en wel de N.V. Gebr. van Uden's Scheepvaarten Agentuurmaatschap pij, waarvan de namen der schepen op „haven" eindigen. Deze rederij was de oorlog ingegaan met 8 stoomschepen, van gemiddeld 4370 bruto reg.ton. Daarvan zijn er 5 verloren gegaan. Gedurende de oorlog besloot de maatschappij twee mo torschepen kleiner dan 500 bruto reg.ton te doen bouwen en werd in het geheim aan de Werf Gusto te Schiedam de cas co's en aan de N.V. Machinefabriek Bol nes de motorinstallaties opgedragen. De schepen zijn gebouwd als shelterdekschip met één dek en shelterdek, bak en sloe- pendek, een schoorsteen, twee strijkbare masten. 4 laadbomen met ^lij&fojrtftp* gen van 2 ton, plaatsteven en kruiser- hek. Vier wa.tjerdicti.te schotten verdelen de schepen in achterpiek. machinekamer, twee laadruimen en voorpiek. Over de lengte van de laadruimen zijn de schepen voorzien van een dubbele bodem, be stemd voor brandstof en ballastwater. Beide schepen kwamen in 1947 gereed on der de namen Koningshaven en Coolha- ven, groot 493 reg.ton bruto, draagvermo gen 750 ton. lengte over alles 59.20 m, lengte tussen de loodlijnen 55 m„ breedte 9.24 m., holte tot hoofddek 3.40 m.. holte tot shelterdek 5.55 m. en diepgang 3.35 m. De 4 cil. Bolnes motor heeft een vermo gen van 660 pk voor een vaart van 11 knoop. De twee schepen maken geen deel meer uit van de Nederlandse koopvaardijvloot. Als eerste werd de Koningshaven ver kocht en dat geschiedde in het jaar 1956 Onder de naam Körnerwall kreeg de coaster Bremen als thuishaven mei de Sielwall Reederei als eigenaar. Voor deze rederij heeft het schip een paar jaar ge varen en sinds 1958 kunnen we het aan treffen in Marseille onder de naam Gigiri. toebehorende aan de Compagnie Armori- caine de Transports Maritime. De Coolhaven is in Italië terechtgeko men, na eerst korte tijd onder de naam Pieter Brueghel voor de Motorscheep vaart Mij. Ida te hebben gevaren. Dit schip draagt thans de naam Excelsior en behoort toe aan Vincenzo Cavarretta te Trapani. Arie van der Veer Advertentie VOOR ELK INTERIEUR Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 Erkend installateur PEN Amsterdam (V.U.). Kandidaatsexamen geneeskunde: D. K. Kors (Amsterdam). Doctoraal examen psychologie: D. J. Bak ker (Moerkapeile). Utrecht. Doctoraal examen rechtsgeleerd heid (vrije studierichting): mej. M. A. T Swart (Haarlem). Doctoraal examen rechts geleerdheid: J. A. Steinz (Rotterdam). Kan didaatsexamen klassieke letteren: J. H. Delmaar (Zwolle). Doctoraal examen ge neeskunde: B. L. Best (Zeist), S. H. Ooster wal (Rotterdam), D. J. J. M. Vercauteren (Venray). Kandidaatsexamen theologie: mej. A. D. M. de Jonge (Bussum), mej. J. F. van der Steen (Rotterdam), mej. B. Bodisco Massink (Utrecht). Propaedeu- tisch examen theologie: B. A. Dubbeldam (Strijen), J. Heine (Gouda), P. Oussoren (Portengen), H. C. J M. Schouten (Den Haag). Semi-artsexamen: R. Goetmakers (Rotterdam), M. F. D. Csanky (Utrecht). Artsexamen: S. G. Scholze (Utrecht), J. W. Oltmans (Bilthoven), L. P. de Laive (Utrecht). Amsterdam (Gem. Un.). Kandidaatsexa men muziekwetenschap mej. A. M. H. Broekstra (Amsterdam). Tilburg. Kandidaatsexamen economische wetenschappen: W. Schiefelbusch uit Bre da. Doctoraal examen economische weten schappen. algemeen bedrijfseconomische richting: J. van Iersel (Waalwijk), E. van Thiel (Helmond). Tekening van de „Koningshaven". LEZING OVER EGYPTE VOOR BEVERWIJKSE HUISVROUWEN De leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen te Beverwijk hebben dinsdag met grote aandacht geluisterd naar de tweelingbroers J. en H. Boomsma uit Nieuw Loosdrecht, die aan de hand van meer dan 200 kleurendia's veel we tenswaardigheden hebben verteld over oud en nieuw Egypte. Deze heren waren een paar maanden in het land van de Nijl. De dia's toonden de overgebleven werken uit het oude Egypte. Het waren niet alleen mooie dia's, maar de heren waren ook zeer prettige vertellers. VS >AVI BRUSSEL: Voor het eerst sedert veertig jaren, is maandag uit de Antwerpse haven een schip met vee 350 runderen, ossen en vaarzen naar Bremen vertrokken. Bij aankomst zullen de dieren onmiddellijk worden geslacht. Ze zijn bestemd voor consumptie voor het Amerikaanse leger in Duitsland. Slachten te Antwerpen of te Brussel is door de deskundigen van het leger niet toegestaan, omdat de slacht huizen daar niet aan de Amerikaanse eisen voldoen. Van nu af aan zullen tot aan het einde van het jaar iedere week per schip 800 tot 1000 runderen naar West-Duitsland wor den vervoerd. Het is veertig jaar geleden, dat voor het laatst dergelijke geregelde zeeverschepingen van Antwerpen uit heb ben plaatsgehad. De vereniging van r.-k. groenten- en fruithandelaren „St. Petrus" heeft te Be verwijk in een druk bezochte ledenver gadering vele actuele vraagstukken be sproken de kleinhandel aangaande. Breed voerig is van gedachten gewisseld over het verplaatsen van de veiling aan de Meer néa'r ffé RsralléWeg' Ih Beverwijk. Det. voorzitter de heer J. Baltus ver heugde zich over de grote opkomst van de leden waarin hij het bewijs zag dat de kleinhandel zich bewust is georganiseerd te zijn. Hij gaf vervolgens een overzicht van de vele besprekingen die gevoerd zijn met de zustervereniging „Handelsbelangen'Jam mer vond hij het dat een einde is gekomen aan de meer dan 30-jarige vruchtbare samenwerking met de vereniging van Groothandelaren die uit de plaatselijke federatie zijn getreden. De motieven hiervoor werden door de voorzitter naar voren gebracht. Vervolgens hield men zich bezig met de situatie die straks door de nieuwe veiling zal ontstaan Indien blijkt dat in de praktijk een be paalde maatregel voor d<= kleinhandel geen of weinig nut heeft, wil men zeker tot opheffing overgaan. Ook de positie van de handelskeurmees ter werd onder de loep genomen. Men was het er over eens dat dit voor de han del zo belangriike instituut gehandhaafd dient te worden. Uniforme gewichten zullen door het veilingbestuur verplicht worden gesteld. Bij niet naleving zal de betrokken kweker worden beboet. Ook het oppronken en te kort geven van gewicht vormde oen punt van bespreking. Vanuit de vergadering mocht 't bestuur woorden van waardering in ontvangst nemen voor het vele werk dat men zich getroost voor het organisatiewerk in het belang van de kleinhandel. MAGAZIJNBEDIENDE VERDACHT VAN DIEFSTAL VAN f 25.— Een achttienjarige magazijnbediende uit Beverwijk, wordt verdacht van diefstal van f 25.--- ten nadele van de eigenaar van een garagebedrijf in IJmuiden. De jonge man is na verhoor door de politie van Vel sen naar huis gestuurd. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Aldebaran van Antwerpen, laden Binnenhaven IJmuiden. Esso Cambridge, Fowey: Land Hadeln, Rundvik hout voor Zaandam: Antje, Ipswich, laden Staal- haven IJmuiden. Petworth, Londen: Ubbergen. Klaipeda: Grauten, Gefle: Doni. Londen. Flevo. Gdynia. Chios Belle. Port Said: Rote, Stockholm: Geestdam, Londen, laden Staalhaven IJmuiden: Peregrine, Londen: Lienerhorn, Domsjö: Hunze- borg. Pateniemi; Waalborg. Rundvik, hout lossen Zaandam: Wilpo. Gefle: Helen, Londen: Leider- kerk, Hamburg: Rijnborog, Korseor, hout voor Zaandam: Alcetas. Hamburg; Denso. Rotterdam, laden Staalhaven IJmuiden. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Hannes Lunsted van Skutskaer: IJsselborg, Hamina: La- don, Antwerpen: Blitar. Antwerpen; Dahomey- kust. Antwerpen; Fischbek, Antwerpen; Fivel- borg. Leeuwarden, laden Staalhaven IJmuiden Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Willem Ba- rendsz naar Esbjerg: Peter S., Naestved. ijzer van IJmuiden: Mangarella. Bremen; Truus, Poo le, kunstmest van IJmuiden; Maria W., Panecky. kunstmest van IJmuiden; Uranus, Hamburg: Saint Joseph. Le Havre; Cranborne. Middlesbo- rough; Sirius, Hull, walsmateriaal van IJmuiden: Aegis, Bremen; Dintelborg, Delfzijl; Aarden- burgh, Antwerpen: Tarzan. Rotterdam; Fiono, Vitoria: Baldur. Lulea; Antje, Rochester, kunst mest van IJmuiden; Wackenitz, Rotterdam; Mar grit Gorthon. Lulea. van IJmuiden; Clangula, Rotterdam Tika. Londen: Peter K., Rotterdam; Caltex Cardiff, Sidon; Saint Luc, Duinkerken; Velos, Philadelphia, van IJmuiden: Norfolk Tra der. Great Yarmouth: Louise, Bremen: Mellrose. Leith; Hinde, Londen; Frank Leonard, Antwer pen; Saint Louis, Duinkerken; Saarland, Bremer haven: Eemstroom, Vlissingen; Texelstroom, Hull; Vliestroom, Londen; Gronitas, Rotterdam, ledig van Zwartsluis. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Petworth naar Londen; Heluan, Gothenburg; Hannl Lene. Vasteraes; Harogate, Goole, walsmateriaal van IJmuiden: Julia Mary, Londen; Deusto, Bilbao (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het-schip van of naar Amsterdam is gegaan). Op 16, 17 en 18 november wordt in Cas tricum de derde nationale Jeugd Postze gel Tentoonstelling gehouden in zaal Ro- zendaal, Dorpsstraat 75. Voor deze ten toonstelling, die in belangrijke mate wordt gesteund door de gemeente en het be drijfsleven in Noord-Holland, blijkt grote belangstelling te bestaan. In het kader van de uitwisseling en integratie van de Euro pese jeugd zullen zes verzamelingen uit West Duitsland en Berlijn als gastinzen- dingen te zien zijn. Er wordt zelfs op 16 en 17 novèmber een bijkantoor van de P.T.T. gevestigd, waar alle aangeboden poststukken van een speciaal stempel wor den voorzien. Speciale tentoonstellingsen veloppen al dan niet voorzien van een serie kinderzegels, zijn in de exposi tiehal verkrijgbaar. Tijdens de expostie worden onder des kundige leiding duinwandelingen gehou den. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 16 november van 11 tot 22 uur; op zater dag 17 november van 9.30 tot 22 uur; zon dag 18 november van 10 tot 22 uur. Het postkantoor is open vrijdag 16 november van 11 tot. 18 uur en op zaterdag 17 no vember van 10 tot 12 uur. KINDJE SPEELDE MET LUCIFERS Een driejarig meisje heeft maandagmid dag, door met lucifers te spelen, voor een brandje gezorgd in een woning aan de Ogelwichtstraat in Velsen-Noord. Een ve ren bed vloog in brand. De ouders hebben het brandende bed naar buiten gedragen, zodat de brandweer niet meer behoefde op te treden. Advertentie VAN DE IJMOND Onder grote belangstelling van collega's, familieleden, vrienden en kennissen, heb ben de heer en mevrouw Meijer uit IJmui den gistermiddag hun nieuwe zaak in beha's en lingerie aan de Kennemerlaan geopend. Zij recipieerden in hun zaak, „Magazijn De Ster". Er waren vele bloem stukken. Architect J. L. Heijdenrijk uit Amersfoort heeft van de kleine beschik bare ruimte 'n aantrekkelijk geheel weten te maken. De verbouwing was ingrij pend en hij nam drie maanden in beslag. Het resultaat is een pand, dat gerust een aanwinst voor de Kennemerlaan genoemd mag worden. Het interieur is modern, goed verlicht en de artikelen zijn op een over zichtelijke wijze uitgestald Ongetwijfeld zullen de winkelende dames „De Ster" op prijs stellen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5