Reeks processen begonnen tegen oorlogsmisdadigers AVI A O.'Ht&arifunSa Bonskans W ereldnieuws HOORTOESTELLEN OROLOGIO E Fransman Maheu directeur-generaal van de UNESCO*. Moskou zonder Chinese ambassadeur Onderzoek naar doelmatigheid van Britse hofhouding Drie Amerikaanse U-2's in Groot-Brittannië raatótoel Gaullist schermt met aftreden van De Gaulle Bertrand Russell klaagt Duits blad aan Russisch meisje redt parachutist het leven CH1EDETE AD UN OROLOGIAIO Dl ROMA IL MIGLIOR RISPOSTA SARA, LA Als een eïegant-geklede man dan staat èr op het etiket een altijd elegant blijftmagisch woord Dat etiket met de olifant garandeert een ijzeren kwa liteitscontrole op stof en verwerking. Daarom: met Terlenka heeft u altijd zeker heid op voortreffelijke kle ding, op zorgeloos plezierig dragen - lange, lange tijd. vraag een horloger in Rome naar het beste het antwoord luidt, met onbreekbare veer DONDERDAG 15 NOVEMBER 1962 Op de Meeluisteren Chantage BONTEKOE - Heemstede - Spoorplein 4 E. Romayn Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 met wol In Koblenz, Bonn, Fensburg en By strica Banska (Tsjechoslowakije) zijn deze week langdurige processen begon nen tegen verdachten of groepen ver dachten, die worden beschuldigd van massamoord tijdens de tweede wereld oorlog. KOBLENZ In Koblenz staan 12 voor malige S.S.-ers terecht wegens moord op 30.356 Joden en communisten in Minsk, in bezet Rusland. Een der beklaagden. Georg Heuser, tot zijn arrestatie commissaris van politie in Rheinland-Paltz, getuigde aanwezig te zijn geweest bij het levend verbranden van drie Russen in 1943. Hij ontkende hierin een actief aandeel te heb ben gehad. In vroegere verhoren heeft hij bekend persoonlijk te hebben deelgenomen aan massaslachtingen. Heuser zei: „Ik aanvaardde ieder bevel; ik kan nog steeds niet verklaren hoe dat mogelijk is ge weest". De verdedigers in het proces hebben gezamenlijk verzocht om de officier van Justitie in Kaiserslauten als getuige op te roepen. In de oorlog was de man de su perieur van een ambtenaar die in Minsk werkzaam was, en die bij hem had ge protesteerd tegen een nachtelijke moord op duizenden Joden en kinderen, die on geschikt werden geacht voor arbeid. De ambtenaar, een nu 58-jarige advocaat die in Koblenz als getuige verscheen, was des tijds naar Berlijn gereisd om uiting te ge ven aan zijn ontsteltenis. PRAAG In Bystrica Banska is een proces begonnen tegen dertien mannen die ervan worden beschuldigd in 1944 en 1945 300 mensen te hebben vermoord en 600 aan de Nazi's te hebben uitgeleverd. De man die de leider van de groep wordt genoemd, woont thans in West-Duitsland, waar hij medewerker is van Radio-Vrij Europa. Tsjechoslowakije heeft zijn uitle vering verzocht. Onder het mom van partisanen hebben de beschuldigden, zo wordt in de tenlaste legging gezegd, echte partisanen en bur gers geterroriseerd en vermoord en twee dorpen platgebrand. Onder de slachtoffers zouden zich Amerikanen, Fransen, Russen en Hongaren hebben bevonden, die had den deelgenomen aan de nationale op stand. FLENSBURG Een 53-jarige Westduit- Advertentie horloge, se zakenman. Martin Fellenz, in de twee de wereldoorlog majoor bij de S.S.. staat in Flensburg terecht op beschuldiging de leiding te hebben gehad bij het wegvoe ren van Joden uit steden in Polen. Veer tigduizend van hen kwamen om het leven. Er zijn 120 getuigen, onder wie ruim 30 buitenlanders, gedagvaard. Men verwacht, dat het proces minstens twee maanden zal duren. BONN Het proces in Bonn, waar. zo als wij maandag berichtten, 13 bewakers van het kamp Kulmhof in Polen terecht staan op beschuldiging van moord op 18.000 Joden, zal vermoedelijk duren tot februari 1963. BERLIJN In Berlijn zijn vier leden van een neo-nazi beweging veroordeeld tot gevangenisstraffen van vier tot negen maanden, wegens het verkondigen van stellingen tegen de democratische orde. Zij werden allen gearresteerd tijdens de hakenkruis-campagne in 1960, toen veel vuldig hakenkruisen op muren werden ge klodderd. Ook had het groepje zich schul dig gemaakt aan het hijsen van een nazi- vlag tijdens een midzomernacht-viering. (Reuter-AFP-AP). (Van onze correspondent) PARIJS De Fransman Rcné Maheu is met 89 tegen tien stemmen en vier onthoudingen in Parijs gekozen tot direc teur-generaal van de UNESCO, de Opvoed kundige, Wetenschappelijke en culturele organisatie van de UNO. De vertegenwoordigers van drie landen mochten niet deelnemen aan de stemming omdat deze landen hun contributie nog niet hadden betaald. Zes landen waren niet op de bijeenkomst vertegenwoordigd. Maheu vervulde deze functie sedert een jaar al ad interim, na het aftreden van Vittorino Veronese. Als eerste Fransman die deze hoge post beklimt heeft René Maheu bovendien het hoogste aantal stem men op zijn naam verenigd, dat ooit op een kandidaat werd uitgebracht. Aanvankelijk had ook het hoofd van de Nederlandse UNO-delegatie in New York, mr. C. W. A. Schürmann, zich kandidaat gesteld. De heer Maheu, die 57 jaar is, is van huis uit professor in de wijsbegeer te. In 1935 trad hij als cultureel attaché in Franse diplomatieke dienst, waarna hij van 1943 af gedurende een jaar de jour nalistiek beoefende. Sinds de oprichting van de UNESCO in 1946 maakt Maheu al deel uit van het leidende kader. Verschei dene belangrijke posten heeft hij in Pa rijs en elders sedertdien vervuld. Vooral vanwege zijn grote ervaring in de diver se domeinen die het UNESCO-werk be slaat, gevoegd bij zijn wetenschappelijke en diplomatieke kwaliteiten, worden er algemeen in Parijs_ bijzonder hoge ver wachtingen* ten "aanzien" van dê*" nieüwè directeur-generaal gesteld MOSKOU (Reuter) De naam van de nieuwe Chinese ambassadeur in Moskou die Lioe Hsiao zal opvolgen, is ,.nog niet bekend", zo heeft een lid van de Chi nese ambassade in Moskou meegedeeld Lioe Hsiao is aan het eind van de vo rige maand uit Moskou naar China te ruggekeerd. Volgens westerse waarne mers is een dergelijk hiaat in de diplo matieke betrekkingen niet gebruikelijk. Gewoonlijk is bekend wie de nieuwe am bassadeur wordt, wanneer diens voorgan ger vertrekt. PRAAG (AFP) - De ambassadeur van China in Praag, Djoeng. Sji Foeng is se dert 10 oktober „voor onbepaalde tijd af wezig". Een zaakgelastigde heeft hem vervangen. Men hecht in Praag geen bij zondere betekenis aan de afwezigheid van de ambassadeur en er zijn geen tekenen die er op zouden wijzen, dat Peking zijn vertegenwoordiger heeft teruggeroepen. (Van onze correspondent) LONDEN Koningin Elisabeth heeft opdracht gegeven om volgens bedrijfs- wetenschappelijke methoden na te gaan, of de hofhouding van de Engelse konink lijke familie wel doelmatig en economisch verantwoord functioneert. Dit deelde prins Philip gisteravond mee, in een ra dio- en televisie-uitzending, waarmee hij een campagne voor de opvoering van het onderzoek gaat naar de koningin. Hij verklaarde dat Engelands toekomst van toenemende efficiency afhangt. De prins citeerde Voltaire, die heeft gezegd dat de Engelsen van tijd tot tijd.een admi raal moeten doodschieten om anderen aan te moedigen. „Ik geloof", merkte hij op, „dat er betere manieren voor aanmoedi ging zijn". Het koninklijke personeel werd van te voren gerustgesteld, dat niemand zijn be trekking zal verliezen. Een rapport van het onderzoek gaat ntar de koningin. LONDEN (AFP) De Britse minister van Luchtvaart, Hugh Fraser, heeft, in ant woord op een vraag van een socialistisch Lagerhuislid, verklaard, dat er drie Ame rikaanse verkenningsvliegtuigen van het type U-2 in Groot-Brittannië zijn gestatio neerd. Deze toestellen worden volgens hem gebruikt voor weerkundige waarnemingen. Zij zullen in Groot-Brittannië blijven tot h einde van de reeks Russische kernproe ven in de dampkring (20 november, Red.). voor de moeite te nemen, de koers van zijn bus te wijzigen. Hij verkondigt luid dat hij het regelmatig vermorzelen van deze tweewielers in het belang van zijn maatschappij en van het algemeen volko men verantwoord acht en dat degenen, die daar bezwaar tegen mochten koesteren, maar liever moeten uitstappen. De waarschuwingslichtjes, in werking gesteld door pas sagiers die de halte van hun bestemming naderen, ver waarloost hij op een bijna systematische manier, met het commentaar dat men gerust aan hem persoonlijk kan overlaten te beoordelen op welke plaats men het best kan uitstappen. De stemming in de bus wordt door deze verschijnselen uiteraard enigszins wrevelig, doch men troost zich met de overweging dat men de kleine ongemakken des levens filoso fisch dient te accepteren en in ieder geval blij mag zijn dat men zo'n wijze, door de wol geverfde figuur als leidsman heeft getrojjfen. De oude man doet trouwens een massa heel goede dingen: hij laat koffie en gebakjes ronddelen onder het rijden en keert een deel van het busgeld als bonus uit aan de passa giers, die hem complimenten maken. Wie echter tegenwer pingen durft maken, laat hij door een geüniformeerd as sistent je een prop in de mond stoppen en aan de zetel vast binden. Zo koerst de bus in volle vaart door de drukte, onge hinderd door de beletselen waaraan andere vervoermid delen blootstaan. De grijsaard geeft nog méér gas, als hij een volgeladen bus van een con currerende maatschappij ont waart, en rijdt daar regel recht op in. Op het laatste ogenblik wendt de andere chauffeur het stuur en laat ons onthutst vóórgaan, of schoon hij van rechts kwam. „Liever samen de gracht in, dan dat ik hém voorrang geef", mompelt de 86-jarige monter. De passagiers zwijgen bleekjes, doch vragen zich af hoe de buitenwereld zal rea geren, vermits die buitenwe reld allicht een andere kijk op busrijden heeft. De bejaarde chauffeur werpt een blik in zijn Spiegel en be speurt daarin de opgeheven vuisten en woedende gezich ten van al of niet omvergere den voorbijgangers. Hij constateeert dat er maar één ding te doen valt: de Spie gel in beslagnemen en aan scherven slaan. Zonder Spie gels rijdt hij uiteraard een stuk makkelijker. Waar de busrit eindigt, valt moeilijk te voorspellen. En ondanks alles moet men na tuurlijk beseffen, dat een man van bijna negentig op enige clementie recht heeft. Het is al mooi dat hij ten minste nog rijden kan. We willen de busmaatschap pij snel van alle verdenkingen ontlasten: noch de N.Z.H.V.M., noch Maarse en Kroon, noch de N.A.C.O. of hoe ze allemaal heten mogen hebben chauf feurs in dienst die geen rijbe wijs hebben. Evenmin hand haven zij wagenvoerders van 86 jaar. En bovendien worden hun chauffeurs nauwkeurig opgeleid en voortdurend ge test. Neen, het was maar een grapje. Maar zo érg grappig is het nu ook weer niet, omdat de vraag rijst: wat is moei lijker en verantwoordelijker, een bus besturen of een West- duitse Bondsrepubliek leiden? De 86-jarige heer Adenauer hanteert nog steeds opgewekt en op zeer zelfstandige wijze het stuurrad in Bonn, ver nielt Spiegels, doet overigens ook een heleboel goede dingen en ziet blijkbaar zijn functie als Bondskanselier als een eeuwige, of misschien als een goede springplank naar een levenspositie. In ieder geval, men kan niet beweren dat dit ons bevriende staatshoofd zijn oude dag in ledigheid door brengt en tot zijn eer moet gezegd, dat hij het al twintig jaar heel wat makkelijker gehad zou kunnen hebben. Niettemin vraagt men zich toch af, of de N.Z H. van over drijving kan worden beticht, wanneer zij mensen van boven de vijfenzestig liever niet meer met de verantwoorde lijkheid voor een volle bus in de verkeersdrukte belast. En Advertentie Rode Banier. De patriarch van Rusland, Alexei, heeft ter gelegenheid van zijn 85ste verjaardag uit handen van de pre sident van de Sovjet-Unie de versierse len gekregen van de orde van de Rode Banier van de Arbeid. De president ver klaarde dat de onderscheiding was toege kend als erkenning van de „grote vader landslievende activiteit" van de patri arch ïn de vredesbeweging. Deense daad. In de Deense stad Esbjerg verkoopt een aantal coöperatieve win kels geen Zuidafrikaanse produkten meer, vanwege de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika. De Geer. De nieuwe Zweedse ambassa deur in Indonesië, baron Louis Carl de Geer, heeft gisteren in Djakarta zijn geloofsbrieven overhandigd. Uitkijk. Een Oost-Berlijnse grenswacht heeft zijn post op een uitkijktoren bij de muur verlaten en is over een kanaal naar West-Berlijn gezwommen. Prinses. Kroonprinses Margrethe van De nemarken is voor een officieel bezoek van acht dagen in de Verenigde Arabi sche Republiek aangekomen. Rabies. In Argentinië heerst sinds febru ari hondsdolheid. Er zijn 24 mensen aan de ziekte overleden. In Buenos Aires moet iedereen worden ingeënt. Loslopen de huisdieren worden neergeschoten. Liefdadig. Sinds president Kennedy in 1947 lid werd van het Congres schenkt hij zijn hele salaris (op het ogenblik 100.000 dollar per jaar) aan liefdadige instellin gen. Volgens persberichten bedraagt Ken nedy's vermogen ongeveer 10 miljoen dollar. Overval. In Liverpool is een gepantserde auto overvallen, die lonen van havenar beiders vervoerde. De overvallers kwa men aanrijden in twee auto's, ramden de geldauto, sloegen de twee bewakers neer en maakten zich met bijna een half miljoen gulden uit de voeten. Advertentie Keur-collectie KUNSTKALENDERS PARIJS De jonge Gaullistische minis ter voor de Algerijnse repatrianten, Alain Peyrefitte, heeft tijdens een propaganda- rede voor het eerst met het argument ge- scvhermd, dat president De Gaulle zou kunnen aftreden indien de uitslagen der komende verkiezingen niet aan diens ver wachtingen mochten beantwoorden. Peyrefitte kleedde zijn dreigement wel met enige omzichtigheid in. door met na druk te verklaren dat hij alleen uit eigen naam en dus niet als lid van de regeling sprak. Doch hij sprak als zijn persoonlijke overtuiging uit, dat De Gaulle er stellig voor zou passen met een halsstanig pai- lement samen te werken en ingeval van versterkte oppositie zeker zal vertrekken. Men mag deze nieuwe poging tot chan tage vooral wel zien als een teken van Gaullistische zwakheid of althans van angst voor een komende nederlaag. De president van de republiek heeft vóór het laatste referendum tot driemaal toe ge dreigd te zullen aftreden wanneer zijn meerderheid te zuinig mocht uitvallen. Ondanks een uitslag, die het laagste per centage ja-woorden vormde dat hem tot dusver ooit een referendum had opge leverd is De Gaulle niettemin op zijn post gebleven. Zelf heeft De Gaulle dit bot ge worden Damocles-zwaard wijselijk niet opnieuw gehanteerd. Dat Gaullistische kandidaten zich minder kieskeurig tonen door zich niettemin toch van dit wapen te bedienen, lijkt nauwelijks een bewijs van onwankelbaar vertrouwen in de resultaten der komende verkiezingen. Volgens de laatste opiniepeilingen zou den de Gaullisten van hun bijna twee honderd zetels er zeker tachtig verliezen, wat vooral de communisten en de socia listen ten goede zou komen. Men kan zich een massa rare dingen voorstellen, alleen maar voor de aardigheid en om zich even te vermeien in de absurde mogelijkheden des levens. „Stel je voor dat is een formule die onbegrens de vergezichten opent. Welnu: Stel je eens voor dat.... een van de kolossale autobussen van een in onze streek alom geliefde bus-onderneming bleek te worden bestuurd door een 86-jarige grijsaard, die bovendien geen rijbewijs had en nooit was getest, in welke vorm ook. op zijn fysieke en mentale vaardigheid in het drukke stadsverkeer. Zou u met zo'n bus mee gaan of liever op de vol gende wachten? Laten we eens alweer voor de aardigheid met zo'n bus meerijden en een zitplaats kiezen achter de hoogbejaarde chauffeur, vertrouwend dat de uitzonderlijk goed-gecon- serveerde oude van dagen stel lig kans zal zien het gevaarte zonder ongelukken aan zijn eindpunt te brengen. De krasse bestuurder draait lustig aan het grote wiel, ne geert een meerderheid der stoplichten in de overweging dat niemand beter dan hij met zijn levenservaring kan weten welk stoplicht terecht of ten onrechte op rood springt. Hij blijkt ook de opvatting te huldigen, dat rijwielen en hun berijders te onbelangrijke ver keersdeelnemers zijn om daar- of het zo belachelijk is, dat deze maatschappij zorgt voor een strenge keuring van haar rijdend personeel, met het oog op de onmisbare kwaliteiten die chauffeurs nodig hebben om hun voertuig zo veilig mogelijk te hanteren. Men kan dat een satyrische vraag noemen, zoals men het hele verhaal over die stokoude chauffeur en zijn wonderlijke gedragingen als een satyre moet zien En er is bovendien geen doorslaande reden om oude mensen op welk gebied ook van een algemene on macht te betichten. Integen deel, het is een zegen voor iedere samenleving, als de bezonnen wijsheid der ouderen leidraad blijft voor de jon geren. Maar de Westduitse Bondsrepubliek is een kwets baar en moeilijk verkeers middel op de internationale politieke snelweg. En het negéren van gerechtvaardigde wensen der passagiers en van de nu eenmaal vastgestelde regels der democratie kan alleen maar uit een anachro nistische instelling voort komen, die wel degelijk met leeftijd te maken heeft. Het is allemaal zo gevaar lijk én dat passagiersvolkje van de heer Adenauer heeft zo weinig scholing in een vast beraden zelfstandigheid van denken. Het is al zo dikwijls gebleken: ze zitten tegen een boom voor ze het beseffen. MüNCHEN (AP) De Britse wijsgeer Bertrand Russell heeft een aanklacht in gediend tegen de hoofdredacteur van het Westduitse blad „Bayerische Staatszeitung' dat naar hij zegt „zijn naam door het slijk haalde". Het betreft een aanval op Lord Russell in het blad van 31 augustus, toen de wijs geer kritiek had geleverd op het gedrag van de politie tijdens onregeldheden in de Münchense straten. De wanordelijkhe den, waarbij duizenden jonge mensen be trokken waren, vonden plaats op vijf ach tereenvolgende .avonden. Er werden talloze protesten ingediend tegen de brute wijze waarop de politie de straten had schoongeveegd. In het artikel zei het blad, dat de filo sofie van Russell „de deur zou openen naar anarchie, moord en doodslag". Rus sell werd „een manusje van alles" genoemd, die berucht is omdat hij zich tegen elke orde verzet die door de autoriteiten wordt DE NIEUWSTE TYPEN. Speciale hoortoestellen voor zwaar slechthorenden. Kleine, achter het oor te dragen toestellen met luisterspoel. Verstrekking in overleg met uw oorarts. (zijstraat van de Leidsevaartweg) Bus 3, halte station Heemstede Telefoon 38099 MOSKOU Een Russische valscherm- instructrice, de 18-jarige Valentina Tsjat- sjenko. heeft een parachutist het leven ge red, die met zijn per ongeluk geopende reserve-parachute was vast geraakt aan de staart van het vliegtuig waaruit hij juist was gesprongen. De onfortuinlijke springer trachtte zich los te snijden, maar zijn mes viel naar beneden. Toen de piloot moeilijkheden met zijn toestel begon te krijgen, sprong het meisje op de schou ders van de vastgeraakte parachutist. Met haar mes sneed zij hem los, waarna zij samen naar beneden vielen. Op 400 me ter hoogte wist Valentina de parachute van haar leerling te openen; zelf was hij daar toe niet in staat vanwege een gewonde arm. Haar eigen parachute ging tóen oók open en beiden kwamen veilig op de grond. Het persbureau Tass, dat dit meedeelt, vermeldt dat het 'dappere meisje van de dankbare autoriteiten een horloge ontving. MOSKOU Kolonel Pjotr Dolgov, een bekende Russische valschermspringer, is na een sprong uit een ballon op een hoog te van 25 kilometer, tijdens de val om het leven gekomen. Op welke wijze hij om het leven kwam. werd niet vermeld. Hij was houder van acht wereld- en nationale re cords op het gebied van valschermsprin- gen. Voor mij is het hoogtepunt in wat nu al de „affaire-Der Spiegel" heet, gekomen toen Bondskanselier Adenauer in het West duitse parlement met duidelijke en be grijpelijke verbazing verklaarde, dat niet alleen de telefoongesprekken van Spiegel- redacteuren werden afgeluisterd, maar ook. die van hem. Begrijpelijke verbazing, want zonder twijfel had Adenauer tezamen met mij en met alle andere burgers verwacht, dat althans regeringsleiders hun eigen na tionale B.V.D.'s onder de duim kunnen houden en over de telefoon zo vertrouwe lijk kunnen zijn als zij willen en hun on derdanen verwachten. Dat is dus niet zo. Of wel? Geheel gra tuit wil ik de Bondskanselier en alle an dere geïnteresseerden vertellen over mijn eigen ervaringen met de telefoon. Ik durf niet te beoordelen of er enige analogie bestaat tussen de werking van de PTT in de zogeheten randstad Holland en die in Rhöndorf en Bonn, maar misschien mo gen mijn telefonische avonturen dienen als een mogelijke verklaring van wat Ade nauer blijkbaar is overkomen. Al een tijdje geleden heeft da PTT hier verklaard, dat de lijnen van het district overbezet zijn en dat dit wel eens tot on gebruikelijke moeilijkheden kan leiden. Welnu, dat heet het. Het is zo langzamer hand wél gebruikelijk, dat men er niet in slaagt om na het draaien van een kengetal de gewenste centrale in een an dere stad aan de lijn te krijgen. Dat is zó gebruikelijk, dat ik er niet over wil klagen. Het is een deel geworden van de normale frustraties van het leven in de zestiger jaren. Maar ik ben toch iedere keer nog ge fascineerd als ik, alleen maar door het simpel opnemen van de hoorn en dat ding naar het' oor te brengen, deel kan hebben aan het gesprek van anderen. Dat gebeurt mij vaak tegenwoordig. Gistermiddag nog. Ik tilde de hoorn op en hield hem tegen het oor, nog zoekend naar het nummer dat ik zou moeten draaien. Maar ik werd on middellijk afgeleid. Er waren al twee men sen bezig. Ik luisterde. Ik geef toe: dat, is niet mooi van me, maar ik kan het niet laten. Eén man zei: „Deze paus is een hele bijzondere man, hoor. Een krachtige en een bijzondere man. Die vorige was meer een asceet. Maar dezedat concilie, daar komen ook Joden. Daar wordt heel diep mee gediscussieerd." Een andere man antwoordde: „Als je een gelovig mens bent, nee dat ben jij niet, dat weet ik wel. Maar als je dat bent, of je nou katholiek bent of hervormd of wat anders en je belazert dan de men sen, wat doe je dan in de kerk Ik probeerde juist de diepere bedoeling achter dit langs elkaar heen praten te door vroeden, toen mijn oudste dochter binnen kwam en riep: „Pap, jvj zei vanochtend. Op dat moment viel er een stilte op de telefoonlijn en de eerste man zei: „Wat een vreemde lijn is dit. Ik hoorde al iets klikken daarnet. Wacht maar, ik bel je zo terug." Het gesprek werd verbroken en ik kreeg de in-gesprek-toon. Twee seconden later kon ik weer zelf telefoneren. Wie weetlwie mij heeft gehoord Vorige week hoorde ik een andere ge sprek. emand zei: „Dat hotel? Heb je daarwel's geslapen? Daar liggen de ma trassenop een plank board met gaten er in. Goed voor mensen met een hernia hoor, maar verder. En een andere keer: „Dat Annie d'r man bedriegt, nou dat is tot daar aan toe. Hij vraagt er om. Maar met wat voor een vent, uuuh." Toegegeven, het zijn allemaal niet zulke ingrijpende gesprekken, die ik gehoord heb Maar ik woon dan ook niet in Den Haag. Wie weet wat men daar uit de mond van De Quay kan horen. Misschien heeft Wim Kan wel een dergelijke lijn. Enfin, dat doet ook niet terzake. Dit was slechts bedoeld als verklaring en mis schien tot troost van Adenauer. Maar waarschijnlijk slaat hij nu juist deze Praatstoel" over. Advertentie

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3