i Velser jeugd levert steeds minder eikels en kastanjes in The Sunbeams wagen de sprong Tweeduizend foto's van schepen Frans bezoek aan IJmuiden Zilveren kasteleinse Het PWN in 1961 Kort Umondnieuws Sport in het kort Havenberichten GEESTELIJKE VERZORGING DONDERDAG IS NOVEMBER 1962 „Jan van Dommelen" opent toneeleizoen Matroos sloeg kapitein en krijgt zes weken Kerkelijk nieuws BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Het is een gelukkige omstandigheid, wel ke getuigt van een vooruitziende blik, dat woensdagmiddag in hel park „Velser- beek" nog vijf ton voederbieten werden aangevoerd, want anders zou de levende have van de hertenkamp stellig een hon gerwinter in het vooruitzicht moeten wor den gesteld. De Velser jeugd blijkt name lijk steeds minder actief in het verzame len van de kastanjes en eikels, die jaar lijks door het gemeentelijke plantsoenbe- drijf als bijvoeding voor de viervoetige bewoners van de hertenkamp worden aan gekocht. Enige jaren geleden kwam de gemeen te op deze wijze nog in het bezit van ve le duizenden kilo's, die voor de herten als een versnapering gelden. Maar de „oogst" wordt steeds minder, zodat woensdagmid dag in de manege van het park „Velser- beek" en in de loods van het park „Bos- beek", door de jeugd respectievelijk slechts honderd en tweehonderdvijftig kilo eikels en kastanjes werden afgeleverd. De bos wachters, die zich met het in ontvangst nemen van de waar hadden belast, kon den de drukte dus gemakkelijk aan. De oorzaak van een dergelijk schame le aanvoer, schuilt voor een deel in de slechte zomer, waardoor de betreffende bo men schaars vruchten hebben gedragen. Ten gevolge hiervan was het voor de kin deren weinig lonend, hun vrije uurtjes met het rapen van eikels en kastanjes produc tief te maken. Het kan echter ook zijn, Het Franse visserij-inspectievaartuig L'Agile brengt dit weekeinde een officieel bezoek aan IJmuiden. Het vaartuig, dat onder commando staat van de lieutenant de vaisseau Bertrand, komt vrijdagavond om streeks zes uur in IJmuiden aan en kiest ligplaats in de Vissershaven. Aan boord zijn 6 officieren, een dokter en 45 onder officieren en manschappen. Als het schip is afgemeerd begeven een vertegenwoordiger van de commandant maritieme middelen Amsterdam en de heer W. M. Swellengrebel, directeur van de Nebam, zich aan boord van de -L'Agile om de Fransen te verwelkomen. Zater dagmorgen staat er een voetbalwedstrijd op het programma. Dan treden de Fran sen aan tegen een IJmuidens elftal op. Na afloop gaat men in Royal uitrusten van de vermoeienissen, 's Middags krijgt de bemanning van het Franse schip een rondvaart door de Amsterdamse grach ten aangeboden. In de ochtenduren maakt de commandant zijn opwachting bij de di recteur van het Staatsvissershavenbedrijf, rnr. J. R. van Eerde. Daarna wordt hij met een van zijn officieren ontvangen ten huize van Velsens burgemeester, mr. J. C. Bührmann. Zaterdagavond wordt aan boord van de L'Agile een cocktailparty georganiseerd. Het schip vertrekt maan dagmorgen omstreeks tien uur weer uit IJmuiden. Mevrouw A. C. Tiët, beter bekend als Elly, heeft woensdag met een drukbezochte receptie haar zilveren jubileum gevierd als kasteleinse. Mevrouw Tiët is thans eige naresse van het café Barcelona in de Ka naalstraat in IJmuiden. Jarenlang dreef zij het café Elly in de Bloemstraat. Dit cafe werd enige tijd geleden wegens de sane ring afgebroken. Het was bij IJmuidenaren en binnen- en buitenlandse vissers en zee lui welbekend. dat de jeugd door de lonen die met vakan tiewerk kunnen worden verdiend, derma te is verwend, dat. met de opbrengst van een zak eikels geen genoegen meer wordt genomen. Deze markt kan dus waar schijnlijk als bedorven worden beschouwd. Een definitief oordeel kan evenwel eèrst worden uitgesproken, wanneer kastanjes en eikels overal weer eens voor het grij pen liggen. Het Provinciaal Waterleidinghedr\jf van Noord-Holland, dat de drinkwatervoorzie ning van het platteland in deze provincie behartigt, alsmede de zorg voor de recrea tie in de provinciale duinterreinen, name lijk het Noordhollands Duinreservaat, ver kocht in 1361 214.500 toegangskaarten voor het duinterrein. Op beide kampterreinen werden rond 557.000 man kampdagen ge maakt. In beide sectoren werden nieuwe hoogtepunten bereikt. Belangrijke uitbreidingen zullen, zo wordt vermeld in het jaarverslag over 136i vijftien jaar vroeger aan de orde moeten komen dan bij het opstellen van de ver- bruiksprognoses na de laatste wereldooi - log was verwacht. In voorbereiding zijn nieuwe prises d'eau, alsmede een zuive ringsinstallatie en pompstations aan bet IJselmeer in Andijk. De toeneming vhh het totaal waterver bruik met ongeveei i.000 000 kubieke me ter leidde ertoe dat de transportcapaciteit door middel van steeds zwaardere buizen moest worden verhoogd en dat gebruik werd gemaakt van leidingen van een nog nimmer in aanmerking gekomen diameter, namelijk 1.000 millimeter Hoewel de op brengsten uit de waterverkoop met 4.2 per cent ten opzichte van i960 zijn gestegen, zijn de kosten eveneens aanzienlijk geste gen en wel met 7.8 percent, waardoor het exploitatiesaldo begint te verminderen en terugliep van f 1.671.000 in I960 tot 1.303.000 in 1961. Het verslag vermeldt voorts, dat on danks de nog steeds heersende myxoma- tose toch nog meèr dan 3.500 konijnen moesten worden opgeruimd In geplaatste nestkastjes kwamen 1.080 vogelbroedsels uit. In o dienstleidingen moester, in het verslagjaar 2.650 lekkages worden hersteld en in h t. voorzieningsgebied wérd in totaal 35.500.000 kubieke meter water afgeleverd. Nieuw Guinea. Zondagavond zal om 20 uur in het K.A.J. Jongerencentrum .Het Trefpunt" een causerie met dia's, worden gehouden over „het land en volk van West-Nieuw Guinea". Deze causerie, die bedoeld is voor jongeren tot 26 jaar, is ook voor anderen vrij toegankelijk. Deze avond wordt verzorgd door T. v. d. Ven, oud-bestuurslid van de K.A.J.die zijn diensttijd in Nieuw Guinea ook ge bruikt heeft om het land en de bewoners, de Papo'ea's, te bestuderen. Hij fyeeft een unieke verzameling dia's aangelegd, bijna 100. die hij ter illustratie van zijn cau serie zal gebruiken. Voor verkeer gesloten. Met ingang van 26 november zal het gedeelte van de Middenduinerwég in Santpoort, gelegen tussen de Dinkgrevelaan en de spoorbaan, tot nader order voor alle verkeer gesloten zijn. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Theodorus P. J., z. van J. P. Stam en J. M. Mulder; Walterus T. J„ z. van J. W. Brantjes en P. G. M. van Doorn; Petrus P., z. van J. W. Brantjes en P. G. M. van Doorn; Anna M.. d. van B. Dekker en G. Schipper; Saskia J. M. L„ d. van J. F. C. A. Veriinden en C. A. M. Ettema; Elisabeth W. M., d. van N. J. Hille en C. J. Groot; Christina B. A. M., d. van A. N. J. Koelman en J. M. F. C. van Veen; Nicole, d. van P. O. Capaan en M. A. Blekendaal; Paul J., z. van J. W. Westenborg en B. M. Franke; Tineke M„ d. van J. .1. den Bakker en G. de Cock; Elly, d. van J. P. Groot en G. Grapendaal; Gerda, d. van J P. Groot en G. Grapendaal; Ingeborg V. H., d. van J. A. A. de Roode en A. M. Palmen; Joa chim P. J. A., z. van J. Benning en C. Modderman; Jacqueline, d. van G. Murre en M. Schout. GETROUWD: H. J. Out en A. M. Pel; J. Otto en M. C. E. Hendriks Huijtekant; J. F. de Coninck en A. E. Huijg; H. R. Mul der en A. M. Bruijns. ONDERTROUWD: C. T. Wischhoff en W. Beekhuizen; R. E. de Smit en L. Schruijer; H. Schuiteman en N. van Loon; H. P. Brantjes en G. J. C. van der Kolk; J. Wa- rink en U. den Ouden; P. Bakker en N. W. A. O. Troost. OVERLEDEN: B. J. de Reus. 83 j., geh. met N. Welage; T. van der Woude, 85 j., geh. gew. met R. Hdmmes. Voor de competitie van hoofdklasse Noord-Holland speelden de DCIJ-ers in de vijfde ronde gelijk tegen Jozeph Blan kenaar 2: 10-10. Met nog twee wedstrijden in het vooruitzicht moeten de landskam pioenen tenminste drie punten behalen om degradatie te kunnen voorkomen. De stand in de afdeling luidt: Zaapdam 4 3 0 16 KDA 4 2 115 DDD Alkmaar 4 2 115 Haarlemse Damclub 4 2 0 2 4 DCIJ 5 12 2 4 Jozeph Blankenaar II 5 12 2 4 St. Bavo 4 112 3 Crescendo 4 112 3 Deze week spelen: DDDZaandam, KDA HDC en St. BavoCrescendo. Op 23 november ontmoet DCIJ thuis de club St. Bavo uit Heemstede. Daar de on derste drie clubs terugvallen naar de eer ste klasse moet DCIJ deze wedstrijd koste wat het kost winnen. Op 11 december volgt de laatste ontmoeting uit tegen Crescendo. Morgen speelt DCIJ 2 tegen KNC uit Haarlem. Zaterdagmiddag wordt het jeugd- toernooi in hotel Kennemerhof voortgezet. Tevens begint dan de eerste ronde van het Coca-Cola toernooi, waaraan de Neder landse kampioen W. de Jong en de oud kampioen B. Dukel als favorieten deel nemen. De toneelvereniging „Jan van Dom melen" uit Santpoort, begint haar nieuwe toneelseizoen met vijf opvoeringen van „Hotel 't Gulden Vlies", blijspel in drie bedrijven door J. B. Priestley. De regie is van Jan Velzeboer. Hiervan worden drie voorstellingen voor de eigen donateurs ge geven en'wel op zaterdag 17, woensdag 21 en zaterdag 24 november in zaal „Zomer- lus't." in Santpoort. Voorts wordt met dit stuk op dinsdag 20 november in de Haar lemse Stadsschouwburg een gastvoorstel- ling verzorgd voor de Haarlemse Letter lievende vereniging „J. J. Cremer", waar na de vijfde opvoering weer in zaal „Zo- merlust" in Santpoort wordt gegeven voor een plaatselijk bedrijf. De Haagse politierechter heeft een 32- De Haagse politierechter heeft een 32- jarige Rotterdamse matroos veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf. De matroos heeft in september van het afgelopen jaar aan boord van het tankschip „Cal- tex Napels", dat op de Rode Zee voer, de gezagvoerder en dp marconist geslagen. Samen met een ander lid van de be manning'had de matroos in zijn vrije tijd nogal wat sterke drank gebruikt. Toen la ter de kapitein aanmerkingen maakte op het werk, waarmee de matroos bezig was. kwam het tot een twist. Daarbij gaf de matroos de kapitein een duw in de maag en sloeg hij de marconist. De matroos is in Suez van het schip ge zet. Hij is op eigen kosten naar ons land teruggekeerd. Hij hééft ook rèeds een di sciplinaire straf gehad: zijn monsterboek je is negen maanden ingehouden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ha aften (toez.) J. VroegindeT wey, kand. te Blciswijk te Cubaard (toez.) E. C. Baart te Nieuw-Stadskanaal te Maarssen (toez.) W. Vroegindewey te Barneveld. Geref. Kerken Aangenomen naar Rotterdam (voor het werk van de Jeugdhaven) B. ter Haar, kand. aldaar. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Buitenpost W. Wieringa te Noordbergum te Niezijl-Kommerzijl Joh. Strating te Alkmaar-Broek op Lan- Chr. Geref. Kerke.n Bedankt voor Broek onder Akkerwoude F. Bakker te Driebergen, g end ijk. GEBOREN: Jacob E„ z. van G. Olden burg en A. H. Schweitzer; Comelis A.. z. van G. M. van Egmond en E. P. van der Laan; Eric, z. van T. Romeijn en -J. J. van Dijk; Monica M. G., d. van A. H. Boere- boom en G. M. Spanjaard; Paul A., z. van A. J. Willems en C. M. Denekamp; Adria- nus W. M., z. van H. Molenaar en C. van Duivenvoorde; Margaretha A. C., d. van P. Kaandorp en M. A. Bos: Albertus J. J. M., z. van J. Westra en M. C. Beentjes; Williant, z. van D. C. van der Bie en K. de Haan; Roelien H„ d. van J. ter Heide en J. Corporaal; Theodora C. C., d. van J. W. Schaaper en G. M. Bruin; Robertus, z. van G. F. Bok en M. Hoogland; Gerar- dus J.. z. van J. F. Smit en A. M. Zonne veld; Johannes J. T., z. van J. Kortekaas en E. A. E. Leijen; Wietske D., d. van H. Sjoerdsma en A. Soepboer; Jolanda, d. van D. van der Zee en N. J. Rook; Marcus A., z. van J. J. Prein en J. L. M. Heijstek; Al bertus W. M„ z. van W. J. Paap en J. M. Veldhuis; Joseph A. C., z. van J. A. M. Hendriks en T. Timmerman; Johanna F., d. van C. H. A. Monquil en G. Hunneman; Adriana E. H., d. van L. van der Wal en H. A. M. de Kok. ONDERTROUWD: K. Timmer en M. van Tunen; J. G. Jacob9 en H. M. G. Hahne; L. S. M. Wijnkoop en J. M. Baltes. GETROUWD: J. L. de Wit en R. Numan; R. M. E. J. van Lith en A. M. Kuyl; A. M. van Wezenbeek en C. M. Smit. OVERLEDEN: C. M. van der Post, 83 j. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Aalt.ie van Londen: Timo, Rochester, voor IJmuiden; Zaanstroom, Shoreham: Congokust, Le Havre; Anchises, Antwerpen; Wartena. Londen, voor IJmuiden; Kaap Taiga, Rundvilc Butjadingen, Ljusne; Calvenn, Horeneborg; Kama, Helgoland, voor IJmuiden; Swift. Londen; Otava. Jacob- stadt, props voor papierfabriek Velsen: Nord- hogl, Le Havre; Martha Ahrends, Hamburg; Jean E., Londen; Pheathon, Norfolk. Donderdag kwamen in IJmuid enaan: Jans van Londen; Fivelstad, Barrey; Maconi, Sundsvall; Osiris. Antwerpen; Loke, Antwerpen; Lis Frell- sen. Duinkerken: Lubox, Swansea. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Roebiah naar Marseille; Mies. Kasko: Aldebaran, Rostock, waismateriaal: Oranie. Southampton; Medon, Bremen; Dorine. Gdvnia, van Velsen; Lydia W., Norrköping: World Cheer, Hampton Roads; Gaas- terland, Bremen: Bele, Antwerpen; Kara, Delf zijl: Peregrine, Harlingen; Leo, Rotterdam: Ga- nymedes. Hamburg; Laco Lacar. Las Palmas: A ugust e Schulte, RotetrdamTrito, Rotterdam: Leiderkerk, Rotterdam; Ubbergen, Klaipeda; Amstelstroom, Bristol: Grebbestroom, Rouaan. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Rote naar Rotterdam: Wiebold Böhmer. Rotterdam; Aeneas, Rotterdam; Tubo. Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Vlak na de oorlog kwamen, zoals zovele Nederlanders, ook de IJmuidenaar Freek Rot en de Haarlemmer Wim van der Weijden terug uit Duitse kampen. En met hen twee anderen uit Wuppertal. Er kwam nog een man bij en met zijn vijven richtten zij het orkest The Musical Swing Stars op. Na twee jaar feesten en partijen te hebben afgereisd gingen de band leden ieder huns weegs. Er vormde zich kort daarna een nieuwe band in IJmuiden, The Sunbeams. Freek Rot en de Haarlemmers Henk Wou denberg, Harry Moone en later de IJmuidenaar Nico de Niet waren er de leden van. Zij hadden alle vier hetzelfde ideaal: beschaafde dansmu ziek brengen. Dat ideaal is gebleven. Vijftien jaar be staat het dansorkest The Sunbeams. Lang genoeg om de grote sprong te wagen: het verzorgen van dansavon den' in de Hildebrandzaal van Brinkmann in Haarlem op eigen risico, beginnende aanstaande zondagavond en dan elke volgende zondag avond vdn acht tot elf uur. Als dansleider zal optreden één van de oudste en be kendste Haarlemse dans- leraren, Roel van den Berg. The Sunbeams spelen alle ballroomdansen. Hun specia liteit is Latijnsamerikaanse muziek. De huidige samenstelling van The Sunbeams is: Freek Rot-(leider), 38 jaar. Graham- straat 238. IJmuiden. Hij speelt piano en klavioline. Hij heeft zeseneenhalf jaar pianoles gehad, uitsluitend klassiek. Omdat hij zelf ook iets wilde „maken" ging hij dansmuziek spelen. Hij be studeerde alle soorten dans muziek om bruikbare ele menten met zijn orkest te verwerken. Voortdurend werkt hij aan de opvoering van het peil. Hij was mede oprichter van The Sunbeams. Freek Rot is in het dagelijks leven exportspecialist. Nico de Niet, 39 jaar, Le Mairestraat 6. IJmuiden, be speelt de elektrische en de Hawaiian-gilaar. Hij maakt vanaf 1948 deel uit van The Sunbeams. Jarenlang heeft hij les gehad. Als elektrisch en autogeen lasser en bank werker is ziin kennis van de elektrotechniek groot. Een kennis die hem bij het mu- ziekrnaken goed van pas komt bij de houw van ver sterkers en installaties voor het verkrijgen van echo- effecten en vibraties. Zijn be roep is tegenwoordig kost prijscalculator bij een con structiebedrijf. De 29-jarige drummer Henk Wisker. Noorderwijk- weg 8. Beverwijk, heeft, slechts korte tijd een drum opleiding gehad. Hij heeft zich echter de plaats van de geëmigreerde drummer van The Sunbeams, Toon Pot uit Haarlem, waardig getoond. Hij is verkoper en installa teur van elektrische artike len in dienst van zijn vader. Hij kwam in 1955 bi.i The Sunbeams. Wim van der Weijden, Muiderslotweg 173, Haarlem, is niet alleen in jaren (40), maar ook in ervaring de nes tor van The Sunbeams. Hij speelde al als dertienjarige knaap op avonden. Hij be gon als drummer. The Har lem Boys was zijn eerste or kest. In The Sunbeams hij zit sinds 1951 in deze band speelt hij uitsluitend ac cordeon. Hi] handelt in aardappelen. Het jongste bandlid, de 21- jarige Theo van der Werff, Dr. Leydsstraat 107, Haar lem, kan geen noot lezen, maar speelt voortreffelijk op de altsax, tenorsax en klari net. Deze assistent-boekhou der van een grote handels maatschappij heeft al zijn muzikale kennis verkregen door zelfstudie, eerst op een geleende klarinet. Volgens insiders is hij een natuur talent. Laten we het eens met hem proberen, zeiden de bandleden twee jaar geleden tot elkaar. Nu, zij hebban van dat besluit geen spijt. „We zijn dus al lange tijd bijeen", zegt Freek Rot. „Er is een echte teamgeest ont staan. We hebben alles voor elkaar over. Dat moet ook". The Sunbeams staan inge schreven als semi-professio- nals. Zij zijn lid van de Nederlandse Toonkunste naars Bond. Ze hebben tot dusverre geen aanleiding ge zien volledig beroeps te wor den. In het verleden zijn, be halve de reeds genoemde musici, ook de Haarlemmer Jaap Pel en de zangeres Le- nie Schaap uit IJmuiden, met The Sunbeams door Kennemerland (het orkest bestrijkt een gebied gelegen ussen Noqrd\yijk,erhout, Am sterdam en Hollho) -getrok ken, met een busje. „We hebben nog wel eens los ge werkt met andere krachten voor een enkel klusje, maar er is altijd een vaste kern gebleven", aldus Freek Rot. ..Het, was hier spelen, daar spelen. Soms ook in Apel doorn en Arnhem. We heb ben gewerkt voor de dans scholen Stol in IJmuiden en Molin in Amsterdam, de Internationale Dansschool Wim van Beek in Amster dam. In Haarlem bij Rien Knol en Fortgens. In Heem stede bij Griek. Verscheidene keren hebben we bij dans- kampioenschappen in Am sterdam en Haarlem ge speeld. En als er ergens een strikt danstempo nodig is, is het daar wel. Jarenlang spe len we al voor de Haarlemse Kegelbond en ook in de mu ziektent op de Grote Markt op Koninginnedag en be vrijdingsdag. En dan moet ik ook de r.-k. instuifavon- den in verscheidene plaatsen noemen". The Sunbeams zijn ook goede bekenden van de. tolitie Sportvereniging Haar lem en van de IJmuidense Reddingsbrigade. Ook an dere sportverenigingen no digden The Sunbeams uit: EDO. Haarlem, Schoten en TYBB om er slechts enkele te noemen. Veel werk kreeg het orkest door bemiddeling van de Gewestelijke Arbeids bureaus in Haarlem en IJ muiden. „In de zomer spelen we we 1 verdeeld", zegt Freek Rot, die zelf dan in hotel Rijckaertz te Wijk aan Zee te vinden is. „Op cabaretavon den hebben we gewerkt met artiesten als Tobi Rix, Willy Albert.i, Tom Erich, Cees de Lange en John Larry son, die een schoolvriend was van Van der Weijden en mij". The Sunbeams hébben sedertkórt een nieuw kos tuum: paarse jasjes, witte broeken, witte schoenen, witte sokken en zwarte strik ken. Voorheen waren zij in het grijs gestoken. Het comité Dieppe, dat al zoveel heeft-gedaan voor de geestelijke verzorging van de Nederlandse vissers die in de wintermaanden in Dieppe vrijwillig of gedwongen bin nen zijn, heeft reeds verge vorderde plannen om iets dergelijks ook op het Noord- zee-eiland Helgoland te or ganiseren. Gedurende de maanden april, mei, septem ber, oktober en november wil men daar, evenals in Dieppe, een predikantengezin onderbrengen. Voor dat doel is op Helgoland inmiddels een douaneloods beschikbaar gesteld. Aan en in deze loods moeten nog wel enige voorzieningen worden ge troffen. Een keuken-installa tie en verder meubilair moet worden aangeschaft. Hier voor zijn de kosten op 600Ó gulden geschat. Deze gelden moeten opgebracht worden door de zogenaamde zeeker ken. Hiermee worden be doeld, de kerken die onder hun lidmaten mensen hebben die zeker van deze op Helgo land te scheppen gelegenheid gebruik zuilen maken. De bedoeling is dat 't, geld voor 50 percent door hervormde en voor de andere helft door de .gereformeerde kerken wordt bijeengebracht. Zon dag is reeds in de syn. ge reformeerde kerk in IJmui den voor dit doel gecollec teerd. X V: Als er in huize Carati, Wijk aan Zeeërweg no. 83 IJmuiden, een tas met lege flessen staat, kan je ervan verzekerd zijn, dat die gauw- is verdwenen.-Zoon Hans, 18 jaar, heeft de dubbeltjes van het statiegeld hard nodig. Hij koopt er postzegels voor. Die gaan op brieven, bestemd voor rederijen en scheeps werven in binnen- en bui tenland. Hans Carati krijgt het materiaal waar hij om vraagt altijd grif toegestuurd. Het bestaat uit foto's, boe ken, tekeningen enzovoorts. Hij heeft nu al ongeveer 2000 prachtige scheepsfoto's. waarvoor men reeds 700 gul den heeft geboden. Hans denkt er niet over zijn col lectie te verkopen. „Geld krijg je makkelijker dan dit", zegt hij. Van zijn dertiende jaar af is hij bezig met het verzamelen van scheepsaf- beeldingen. Met Sinterklaas en op zijn verjaardagen geeft men hem albums om zijn foto's in te plakken. Hij heeft er twaalf vol. Een kaartsysteem hééft hij niet nódig om een bepaalde foto te vinden. Hij weet alles 'uit zijn hoofd. Zijn Lloyds Re gister helpt hem aan nadere bijzonderheden. Hans Carati is bezeten van varen. Schepen en zijn vak, banketbakker, vormen zijn enige liefhebberijen Hij wa£ iedere avond aan de sluis te vinden. „Je kon hem er uit schilderen", zegt zijn moeder. Gewerkt heeft hij toch Ook nog. Zijn A-diploma banket bakken haalde hij in twee jaar. Er staat drie jaar voor. Nu leert hij voor kok. Als hij daarmee gereed is, ziet hij maar één weg: aanmonste ren. Dat heeft hij al ens eerder willen doen, maar dat hebben zijn ouders en zijn baas hem toen uit het hoofd weten te praten. Ook kwam hij eens met een kano thuis, want hij moest en zou varen. Dan maar op het kanaal. Hans Carati houdt zich uitsluitend bezig met koop vaardijschepen, „Van alles wat oorlogstroep is moet ik niks hebben", zegt hij. Zijn moeder moet dikwijls naai de deur om grote poststuk ken in ontvangst te nemen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7