Jn e Voorzitter Beverwijkse Rode Kruis nam afscheid Muziek in IJmuidens straten Buurthuiswerk voor alle g ezindten sedert zaterdag ook in Heemskerk IJmuider Harmonie en haar jeugdorkest gaven concert Kort I.lmondnieuws IJmondverenigingen vandaag en morgen Havenberichten MAANDAG 19 NOVEMBER 1962 ft VARA-bazaar bracht ruim 2000,- op Resultaat tweedaagse bazaar was 3200,- Derde hokkenshow Ons Genoegen Kerkelijk nieuws P. Zicaanswijk Acht uitvoeringen door Onderwijzers Toneelver. Kennemerland Nederlands schip kon niet tegen storm op Gestrande kustvaarder wordt gelost Nieuwe snackhar in Beverwijk geopend Kapitein Kooyman wordt commodore DB IJMUIDER Harmonie en het jeugd orkest van deze vereniging hebben het af gelopen weekeinde een grote muzikale ak- tiviteit ontplooid. Onder leiding van de di rigent Jan Groot werden in het Patro naatsgebouw te lJmuiden-Oost twee con certen gegeven met eenzelfde program ma. Voor het jeugdorkest bestond dit uit een mars, een fantasie over Engel.se volks liederen en een negerliedje en tango achtige bewerking van een populaire me lodie, waarvoor ook een melodiefragment uit Verdi's „Traviata" benut werd. DE UITVOERINGEN door deze groep muzikale meisjes en jongens stemden tot De heer G. VV. P. Stoutenbeek, die reeds in de vorige algemene ledenvergadering te kennen had gegeven in het najaar het voorzitterschap van de afdeling Beverwijk van het Nederlandsche Roode Kruis, we gens het overschrijden van de statutair vastgestelde maximum leeftijd, te zullen neerleggen, heeft vorige week afscheid ge nomen van het bestuur. Op zijn verzoek geschiedde dit afscheid in intieme kring. De bijeenkomst werd bijgewoond door de heer W. P. Bolle, als vertegenwoordiger van de kringcommissaris en het hoofdbe stuur, alsmede door enige oud-bestuursle den. De vicevoorzitter, de heer R. J. Vos, sprak de scheidende voorzitter toe en me- De VAR A-speelgoedactie in Velsen- Noord die in nauwe samenwerking met de afdeling VARA, de afdeling Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid, de afdeling Jonge Strijd en de klaverjasclub O. en O al vele dagen lang was voorbereid, heeft zaterdag in het Jozefhuis aan de Ban- jaertstraat te Velsen-Noord met een zeer druk bezochte bazaar tot een prachtig re sultaat geleid. s Morgens om tien uur deelde mevrouw Van Eykelen-Bestebreur mee, dat er al een bedrag van ongeveer duizend gulden bijeen was. Dit resultaat was bereikt met de lijstcollecte, de bijdrage van de klaver jasclub O. en O. van 260; de verkochte loten voor poppen ad 124 en onder andere ook nog een bijdrage van de Buizengie terij. Direct na de opening was het met een druk aan de verschillende stalletjes. Er was weer van alles, zelfs een bloemen en pottenstand en vanzelfsprekend ont braken de verschillende attracties niet. De sluiting was zaterdagavond al vroeg, want er was zo vlot verkocht, dat de stands spoedig vrijwel ledig waren, 's Middags was er bezoek van Sint en zijn helpers. De r.k. harmonie St. Caecilia en de speel tuindrumband SchulpenMeerweide maakten 'n rondigang door „Noord" ter op wekking tot een bezoek aan de bazaar. In de nevenzaal konden de jongelui hun hart ophalen aan de twist, gespeeld door „The Black Shadies" van Jonge Strijd. Het was ten slotte mogelijk om na een vlotte telling het prachtige eindresultaat van een totaal bruto-inkomen van 2077,44 bekend te maken, welk cijfer met gejuich werd begroet. Het kinderhuis St. Antonius te Bakkum en de chr. psychiatrische in richting dr. Schroder te Den Haag zullen profiteren van dit bedrag. De tweedaagse bazaar van de Oud- katholieke damesvereniging, „St. Engel- mundus", waarbij aangesloten de vrou wenverenigingen „Samenwerking", Sur- sum Corda" en „Onder Ons", die vrijdag en zaterdag in het Oud-katholieke ver enigingsgebouw aan de Wilhelminakade in IJmuiden is gehouden, heeft bruto ruim 3200,- opgeleverd. Hoewel men van de opbrengst van deze jaarlijkse tweedaagse bazaar wel wat is gewend, konden noch de organisatrices noch pastoor J. C. M. Keman, die de ba zaar vrijdagmiddag officieel opende, be vroeden, dat een zo groot financieel suc ces zou worden bereikt. De eerste dag maakte men een besom ming van bijna t 1400,-. Dit deed voor de zaterdag het allerbeste verwachten en deze verwachting is dan ook volledig uit gekomen. De drukte voor de laatste ba zaardag, jvas zo intens, dat men het slui tingsuur van elf uur wel moest overschrij den en het voor de medewerksters nacht werk werd voordat een bruto-besomming kon worden berekend. Geen wonder, dat pastoor D. N. de Rijk, die ten slotte toch maar tot sluiting overging, namens de parochie zeer dankbaar was gestemd om trent de behaalde resultaten, waarvan de baten zullen worden aangewend voor het verenigingsgebouw. Evenals voor de eerste twee bestond er ook zondagmorgen voor de derde hokken show van Ons Genoegen veel belangstel ling. Menig duivenliefhebber was naar café Sport in Beverwijk gegaan om alle oude Duivinnen van de plaatselijke dui- venverenigingen te bewonderen. De inzendingen ontliepen elkaar niet veel, want niet minder dan zes inzenders eindigden met een gelijk aantal punten. De uitslagen luiden: 1. P. Lotterman, Vredes duif; 2. W. Tuin, Reisduif; 3. R. Zoontjes, Ons Genoegen; 4. A. de Bot jr., Atoom; 5. J. Koper, Vredesduif; 6. Nic. Timmer, Vre desduif, allen 92</j p.; 7. G. Lotterman, Vredesduif; 8. A. de Bot jr., Atoom; 9. W. Reinders, Ons Genoegen; 10. G. Vergonet, Ons Genoegen, allen 92 p. De stand na drie keuringen is nu: S. Vergonet, Ons Genoegen; P. van de Oute- naar, Reisduif; W. Reinders, Ons Genoegen allen 550'/j p.; 4. Goderie, Ons Genoegen, 549'/j p. Zondag wordt de laatste keuring gehouden. Dan komen de oude doffers aan de beurt. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Chatham (Ontario. Canada) (Free Chr. Ref. Church) W. van Heest te Emmen. Geref. Gemeenten Beroepen te Tholen P. Blok te Dirksland. orkest waarlijk musiceren geleerd met alles wat daartoe nodig is: goede, zuivere toonvorming, zorg voor een nauwkeurige ritmiek, nuancering, melodische vorming en eenheid van samenspel. Bovendien heeft hij er voor gezorgd, dat dit spel in houd kon krijgen. Met reden kan men ver wachten, dat de jeugdige muzikantjes la ter voor het „grote" orkest een belang rijke versterking zullen gaan betekenen. De IJmuider Harmonie staat er trou wens nu al. artistiek bedoeld, uitstekend voor. De grote onderscheiding met een eerste prijs op het deze zomer gehouden Wereldmuziekconcours te Kerkrade was daarvoor een overtuigende bevestiging. En opnieuw heeft het korps met voortreffe lijke uitvoeringen kunnen aantonen tot welk een hoog niveau het gekomen is. De Arnhem-mars waarmede het de concerten begon, werd in de uitvoering niet maar een ritmisch marcheer-stuk, maar een compositie met vele verrassende schake ringen van sterkte en klankkleur. De vele moeilijkheden van de hier en daar wat DE HARMONIE van de Steenkolenhan- van het Rotterdamse korps nam op deze gewrongen compositie „A Foster" van delsvereniging te Rotterdam was zaterdag avond minder risico. Zijn muzikanten wer- I Gel'ard Boedijn werden over het geheel de gast van de Harmonie van de Konink- den niet geconfronteerd met ingewikkelde genomen prachtig overwonnen en een iUL-a zrsierlijke interpretatie maakte van grote tevredenheid. Jan Groot heeft dit moreerde dat de heer Stoutenbeek reeds in lijke Nederlandse Hoogovens en Staalfa- structuurproblemen, maar konden zich brieken te IJmuiden. Beid.e korpsendie met de uitvoering van de veel gespeelde, s middags samen een muzikale rondgang muzikaal zek^r volwaardige ouverture „De door IJmuiden gemaakt hadden, waarvoor kalif van Bagdad" van Boeieldieu, en van uiteraard veel belangstelling werd ge- de tweede Arlésiennc-suite van Bizet en'n toond, gaven op de avond van deze dag mars van Urbach in hun element gevoe- een gecombineerd concert in het Kenne- len. De korpsklank was vaak bijzonder nier Theater te Beverwijk, elk met een goed en de melodieën werden doorgaans eigen programma. door de klarinetten Paul Linckes' „In het land van de Indra" onge compliceerde, aantrekkelijke muziek. MET DE OUVERTURE „Nabucco" van Verdi en de „Mars der medici" stond nog een bewerking van het Andante con moto uit Beethovens vijfde symfonie op het pro gramma. Het korpslid W. Bouman had Ook de solo-fluittist vèrdTenTeengcompeR- deze bewerkinS verricht. Strikt genomen DE HOOGOVEN-HARMONIE, die het ment. De dirigent zal zich er echter voor I 18 het nlet geoor'oofd de instrumentatie eerste gedeelte van het concert voor haar moeten hoeden het speltempo zo gewaagd va.n 6611 c(\mP0Sltie zonder de toestem rekening had genomen, begon met een door snel te nemen als op dit concert. Onduide- ™mg Tan d<L comPonlst, aan te 'asten- goede dynamiek opvallende uitvoering van lijkheid en ongelijkheid waren daarvan Maar Jegen deze bewerking zou Beetho- de Mars der Medici. Vergeleken met het- de ongunstige gevolgen. Tenslotte wil ik v?n', er zelf niet tegen opzag zijn geen de dirigent W. P. Steijn daarna van nog met voldoening gewag maken van het vloo*~concei^ een piano-concert te be- zijn korps zou vragen, was deze vertolking verdienstelijk tuba-voorspel van muzikant S^en bezwaai hebben gehad en een eenvoudige opdracht. Het ging nu om K. v. Vliet bij de uitvoering van Watching 7eker niet' wanneer hij de goede uitvoe- de voordracht van de ouverture voor La- j on the Heath", i-— lo's opera „Le roi d'Ys", twee oude dan sen van de Belgische componist Arthur Meulemans en van de Noorse Rapsodie van Johan Svendsen. Deze keuze bracht overtuigend het streven van de dirigent tot uitdrukking om de muzikale gerichtheid van zijn muzikanten op het niveau te bren gen, waarop de noodzaak van zorgvuldig gedifferentieerd en gedetailleerd spel, ver fijnde klank, volstrekte gelijkheid van rit miek en inzetten, subtiele zuiverheid en bovendien van een artistiek inzicht onver mijdelijk wordt. Jdaar hj^r dreigt het ge vaar, dat een loffelijk ideaal ver uitgaat boven de vertolkingsrealiteit, die van een harmoniebezetting en van een amateur- ring ervan had kunnen horen. P. Zwaanswijk Burgemeester H. Nielen van Heemskerk heeft zaterdagmiddag in zijn gemeente liet nieuwe buurthuis, „De Zandkraai", officieel geopend. Het houten gebouw, dat eens als buurthuis voöride VIVOkl-sjiWe^eO^Noord'heeff-'dienst gedaafi. jtait-" 6111 da- afdelin»„i» het bijzonder nog thans aan de Ingen Houszstraat, midden in de nieuwe wijk van Heemskerk dus. ^r;^de.ter-e"oe*_^u biet buurthuis is het eerste in Heemskerk, dat open staat voor alle gezindten. korps redelijk verwacht mag worden, ditHet is bedoeld als een gelegenheid voor jong en oud om hun vrije tijd onder gevaar heeft men ook op deze avond zien deskundige leiding te besteden en creatief werkzaam te zijn op verschillend vlak. opdoemen bij de uitvoering van de ouver ture en de rapsodie. Maar daarnaast kon men verheugd zijn over de mooie opzet 1922 een der initiatiefnemers is geweest van de vereniging tot oprichting van een ziekenhuis te Beverwijk, waaruit in 1924 de oprichting van de afdeling Beverwijk van het Nederlandsche Roode Kruis voortgevloeid. Hij roemde de activiteit van de heer Stoutenbeek als lid van de zogenaamde financiële commissie, welke de nodige gelden voor de oprichting van het ziekenhuis heeft bijeen gebracht. Vele goede herinneringen uit deze tijd werden opgehaald. De heer Vos wees er voorts op dat de heer Stoutenbeek van 1930 tot 1947 secretaris van de vereniging is geweest en in 1947 het voorzitterschap heeft over genomen van ds. Peeters. Hij prees in het bijzonder het vele werk dat de heer Stou tenbeek in de oorlogsjaren heeft verricht voor het informatiebureau van het Rode Kruis en hij schetste vervolgens welke groei zowel het ziekenhuis als het werk van de afdeling na 1945 onder zijn voor, treffelijke leiding hebben gehad. Tal van nieuwe taken zijn ontstaan, waaronder spreker noemde de bloedtransfusiedienst, het welfarewerk, de boottochten en auto tochten voor invaliden en niet te vergeten de jaarlijkse Rode-Kruiscampagne, die veel inspanning vereist. Spreker was er van overtuigd dat de scheidende voorzitter een bloeiende afdeling achterlaat, hetgeen wel blijkt uit het ledental van 3200. Aan het slot van zijn toespraak deelde hij me de dat het afdelingsbestuur, met goed keuring van het hoofdbestuur, had beslo ten de heer Stoutenbeek te benoemen tot lid van verdienste van de afdeling Bever wijk van het Nederlandsche Roode Kruis Spreker feliciteerde de heer Stoutenbeek met deze onderscheiding en overhandigde hem een daartoe opgemaakte oorkonde. Namens de kringcommissaris en het hoofdbestuur wenste de heer Bolle de schei dende voorzitter met zijn onderscheiding en hij sprak daarbij de dank uit van het hoofdbestuur voor het vele en zeer belang rijke werk dat hij gedurende bijna 40 ja ren voor het Rode Kruis had gedaan. Ir. R. A. I. Snethlage voerde namens de oud bestuursleden tot slot nog het woord. In zijn dankwoord betuigde de heer Stoutenbeek zijn erkentelijkheid voor de hem toegekende onderscheiding en in het bijzonder voor de geest van vriendschap waarin hem deze was gegeven. Spreker dankte zijn medebestuursleden voor de zeer goede samenwerking, zonder welke zijn werk niet mogelijk zou zijn geweest Hij hoopte en vertrouwde dat het Rode gaan. Spreker zei het Rode Kruis steeds een zeer warm hart te hebben toegedragen en hoopte ook in de toekomst nog van zijn belangstelling te kunnen doen blijken. De heer Stoutenbeek zal zijn functie van Er is clubwerk voor kinderen tot van Lalo's compositie en de zeer ver- j 15 jaar, zowel voor jongens als voor meis- dienstelijke voordracht van de saxofoon- jes. De mogelijkheden zijn onder meer solo in dit werk. Ook de vertolking van spel, sport, handenarbeid, toneel, koken, de rapsodie kende zo haar hoogte- j bakken enzovoort. Lessen in muziek, bal- punten, al leek het niet eenvoudig om de iet, judo enzovoort worden daar in Heems- muzikale structuur te handhaven en om kerk door vakkrachten gegeven. Na 1 ja- in deze zaal korte tonen voldoende sonori- j nuari aanstaande wordt ook gestart met leit te geven. Een knappe prestatie werd werk ten behoeve van de oudere jeugd zonder voorbehoud de uitvoering van de door het organiseren van instuifavonden, twee aantrekkelijke dansen van Meule- waardoor de mogelijkheid tot het vormen mans- van nieuwe clubs wordt geschapen. Voor DE DIRIGENT Albert van Hilkhuijsen de volwassenen zal er ook gelegenheid zijn J eikaar hier regelmatig te ontmoeten en aldus clubs te vormen, indien daartoe de behoefte wordt gevoeld. Het gehele buurthuiswerk wordt geleid door hoofdleidster mejuffrouw N. Jonge- jans uit Velsen-Zuid. Zij wordt bij het vele werk geassisteerd door vrijwilligers en vrijwilligsters. Het werk wordt in Heemskerk mogelijk gemaakt door finan ciële steun van de gemeente en provincie. Het eerste jaar zal echter nog geen rijks- steun worden gegeven. Burgemeester H. Nielen was met zijn wethouders De Graaf en Van Herpen met bijzonder veel genoegen naar de openings plechtigheid gekomen, om dit buurthuis open te stellen. „Alleen de naam „De Zandkraai" hoort niet thuis op deze plaats", aldus de heer Nielen. Rond 1573 stond er een molen genaamd „De Zandkraai" op de Molenwerf en wij zitten hier nu op het Hoogenwerfje. De heer Nielen roemde het initiatief van het stichtingsbestuur dat zich op deze wijze wil beijveren om een zeker deel van de jeugd in dit huis te laten samenkomen. De katholieke en her vormde jeugd hebben hun eigen gebouw. Nadat de burgemeester met een sleutel een hangslot had geopend, stroomden de kin deren het gebouw binnen met slaande trom en onder het zingen van liederen. Vooraf had de heer J. J. Nijdeken er op gewezen dat de bevolking van Heemskerk, die voor zestig percent in de staalindustrie werkt, anders denkt en anders leeft dan de be volking die hier voor de oorlog woonde. Het gebouw, dat men uit Velsen-Noord heeft, is geheel door vrijwilligers klaar gemaakt. Er zitten 1600 gratis werkuren in. Er kwamen nog vele sprekers hun geluk wensen aangebieden. Hoofdleidster Jonge- jans, die voorheen bij de Brulboei in IJ muiden werkzaam was, hoopt dat zij op aller steun en medewerking rekenen mag om de zaken draaiende te houden. Mevrouw Huisman sprak namens het De Onderwijzers Toneelvereniging Ken nemerland, die elk jaar weer voor de leer lingen van de hogere klassen van de open bare lagere scholen ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest een aantal uitvoerin gen geeft, zal ook nu de traditie hand haven en niet minder dan acht maal op treden met het fleurige kjjk- en luister spel „Babetje". Alle uitvoeringen vinden plaats in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden-oost en beginnen ook alle precies te half acht. Voor ouders van de betrokken leerlingen, die deze opvoerihgen kunnen bijwonen, is er tevens gelegenheid de uit voeringen te bezoeken, maar het aantal beschikbare plaatsen voor hen is kleiner dan in voorgaande jaren. De uitvoeringen zijn achtereenvolgens op woensdagavond, 28 november voor de derde tot en met zesde klas van de Moerbergschool en Fleiadensehool; op donderdagavond 29 november voor de derde tot en met zesde klas van de Adolf van Nassauschool en Clara Sternschool op vrijdagavond 30 november voor de derde tot en met zesde klas van de Jan Ligthart school en Ossen- dorpschool; zaterdagavond 1 december voor derde tot en met zesde klas van de Prof. Gunningschool, M.I.V.O.-school en Wilhelminaschool; maandagavond 3 de cember voor derde tot en met zesde Idas van de Watervlietschool en ir. L. P. Krij- gerschool; donderdagavond 6 december voro derde tot en met zesde klas van de Theo Thijssenschool en Prof. v. d. Leeuw- school; vrijdagavond 7 december voor derde tot en met zesde klas van de Brede- rodeschool en zesde klasse van de Jan Campertschool; en tenslotte op zaterdag 8 december voor de derde tot en met vijfde klas van de Jan Campertschool. De Hervormde Toneelgroep uit IJ- muiden-Oost, geeft zaterdag 24 en maan dag 26 november in het Hervormd Jeugd huis aan de Rembrandtlaan haar eerste to neelvoorstellingen van dit seizoen. Opge voerd wordt: En toen kwam dokter Frost", blijspel in drie bedrijven door Hans Wiegel, in de Nederlandse vertaling van Erik van Iingen. De regie is van de heer Chris Sluiters. HET JUISTE ADRES Bouw- en woningtoezicht te Velsen heeft de nummering van verschillende percelen in de gemeente bekend gemaakt. Het juiste adres van de VGZ papiervakschool in Vel sen-Noord is Grote Hout- of Koningsweg 49. Het hulpbureau van politie is geves tigd aan de Wijkerstraatweg 152 in Velsen- Noord. Voorts zal het bestaande gebouwtje waarin de schooltandverzorging is ge vestigd. genummerd worden Wijk aan Zeeërweg 103. De twee benedenwoningen ontstaan door verbouwing van het kan toor van de firma Nelis aan de Wijker straatweg 130 te Velsen-Noord, zullen worden genummerd Wijkerstraatweg 130 en 132. Zaterdagmorgen werd in het buurthuis aan de Ingen Houszstraat te Heems kerk nog hard gewerkt. Pas gearri- veerde stoeltjes werden van hun papier ontdaan door ijverige handen. Met het monteren van een lamp zagen wij bezig het P.v.d.A.-raadslid, de hepr Nijdeken, die tevens voorzitter is van de stichting voor buurthuiswerk. Bur gemeester H. Nielen heeft het houten gebouw zaterdagmiddag officieel geopend. buurthuis Kennemer Staten en hoopte op een prettige en doelmatige samenwerking. Ditzelfde deed de heer Roessingh voor de VIVOIJ. De heer Van Rooyen sprak na mens de Brulboei in IJmuiden. Ook een vertegenwoordiger van het Groenehuis in Beverwijk kwam gelukwensen aanbieden. De heer Mulder sprak namens de Neder landse Bond van Sociaal Cultureel Vor mingswerk, de heer A. Demmers namens Kennemer Staten, alle sprekers lieten hun woorden vergezeld gaan van een stoffelijke blijk van waardering. Voor de kust van Wales heeft de Ne derlandse kustvaarder Maria W. een et maal lang in de Cardigan baai met de storm geworsteld. De 22-jarige oude kapitein Johan Pieter Weber vertelde, nadat zijn schip naar een veilige schuilplaats geëscorteerd was: „Wij slaagden er in de loop van de nacht niet in de zuidelijke punt te ronden. De golfslag heeft de ramen van de brug ver pletterd en de luiken en de stuurinrich ting beschadigd." De Maria W. was met een bemanning van zes leden onderweg van Rotterdam naar Dunfries. te De lossingswerkzaamheden aan de Hoek van Holland gestrande Deense kust vaarder „Windhund" zijn zondag voortge zet. Niet alleen de deklast, maar de ge hele houtlading van het schip zal aan de wal gebracht worden. Dinsdagmorgen hoopt men het schip leeg te hebben. De bergers van Van der Taks bergingsbe drijf hebben de grondtakels uitgebracht De bergingsankers zullen door een ber gingsvaartuig aan deze grondtakels beves tigd worden. De vice-president van de Nederlandse Vereniging van Chef-koks, de heer H. P. Minderman heeft in Beverwijk de geheel verbouwde snackbar van de heer H. C. van Etten officieel geopend. Er waren in de prachtige zaak velen aanwezig om naar de culinaire specialist Minderman. die kok is geweest aan het Hof te luisteren. Tientallen bloemstukken konden nauwe lijks alle een plaatsje vinden in de zaak. De verbouwing, uitgevoerd door de firma Boots, onder architectuur van de Haar lemse architect Den Heijer, heeft slechts kort geduurd, maar bijna dag en nacht is er gewerkt. De gevel werd vernieuwd, het interieur zo danig vergroot, dat tweemaal zoveel mense aan de bar kunnen zitten dan voorheen mogelijk was. Bovendien werden gezellige eethoekjes gemaakt. De modernste mate rialen werden verwerkt en door verlich ting en toepassing van lichte kleuren, is de snackbar van Van Etten een „juweeltje" aan de Breestraat van Beverwijk. Een zaak die zowel aan de buitenkant als van binnen sterk aan een New Yorkse snack bar doet denken. voorzitter van het college van regenten van het ziekenhuis nog blijven vervullen. Aan het slot van de bijeenkomst werd de heer P. G. W. Stoutenbeek door de heer Vos geïnstalleerd als voorzitter van het afdelingsbestuur. De heer Stoutenbeek noemde het een eer zijn vader in deze functie te mogen opvolgen en sprak de wens uit dat hij erin zou mogen slagen zich op een goede wijze van zijn taak te kwijten, waarbij hij gaarne wilde rekenen op de medewerking van de overige be stuursleden. MAANDAG 19 NOVEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmui- den-Oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort, 14 tot 17 (ook- voor de jeugd) en 19 tot 21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord: 14 tot 17 uur. R.K.-leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmui- den-Oost: 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd) en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 (ook voor de jeugd) en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 uur, Toneelvereniging „Palvu" speelt „Een vreemd meisje". Hervormd Jeugdgebouw, Santpoort, 19.30 uur: Ouderavond Volksmuziekschool, Vel sen. Papiervakschool, Velsen-Noord, 9 tot 16 uur: Beroepententoonstelling. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur: Toneelstichting „Kunst Door Oefening" speelt „Rozenwater en Appelbloesem in dameshoeden". Gebouw „De Opgang", Beverwijk. 20 uur: Lezing voor Ned. Christen Vrouwen bond. DINSDAG 20 NOVEMBER Openbare leeszaal. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur; fi liaal, Velsen-Noord: 19 tot 21 uur. R.K.-leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur; Jozefhuis: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Cultureel Centrum, 10.30 uur: Contact ochtend Ned. Ver. voor Huisvrouwen. Patronaatsgebouw: Poppentheater „Mer- lijn" voor Velser schooljeugd. Café Kraak, Marktplein, 19.30 uur: Start oriëntatierit „De Rijmonders". Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 uur: Toneelvereniging „De Plankeniers" speelt „Zij leven onder ons". Papiervakschool, Velsen-Noord, 9 tot 16 uur: Beroepententoonstelling. De directie van de Holland-Amerika Lijn heeft kapitein C. G. Kooyman (58), gezag voerder van het vlaggeschip „Rotterdam" met ingang van zaterdag benoemd tot com modore. Kapitein Kooyman komt die dag met de „Rotterdam" terug uit New York. Het schip begint binnenkort aan het win- ter-cruise-seizoen. De nieuwe commodore kwam in 1921 als stuurmansleerling bij de H.A.L., nadat hij zijn opleiding had gehad bij de zeevaart scholen op Vlieland, waar hij geboren is, en Terschelling. Met uitzondering van een korte tijd heeft hij altijd voor de Rotter damse rederij gevaren. In 1949 werd hij tot kapitein benoemd en tot 1958 heeft hij het commando gehad over verschillende vrachtschepen. In dat jaar werd hij gezag voerder op het passagiersschip „Maasdam". Vorig jaar volgde de aanstelling op de „Rotterdam". Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Wexford Zaandam, ledig van Boston; Keizersveer, Par, met klei voor Velsen; Rodenbek. Rotterdam; Axel, Vaya; Hans Bernstein, Hamburg; Mont- ferland, Hamburg; Yewcroft, Leith, ledig IJmuiden; Rotti Antwerpen; Carebeka, Ant werpen, bijlegger IJmuiden; Duurt, Par; Za- padnaja Dvina. Brest, ledig IJmuiden; Herta 2 Wilhelmshaven; Harrogate, Goole; Hinde, Londen; Europa, Londen; Buxtehude, Stettin, voor Roermond; Vliestroom, .Londen; H. E. Fritzen, Oxeiosund. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Sagitta naar Aberdeen; Cornelis Houtman, Rotter- dam;AnliIope. Rochester, met kunstmest IJ muiden; Rigel, Helsinki; Osiris, Porto Bri; Blumenthal, Holbekc; Pheathön, Monrovia; Vogtland, Cuiacao; Elmina Palm, Hamburg; Dahomeykust, Dakar; Jans, Londen; Start Point, Colchester, met kunstmest IJmuiden; Kontiki, Skoghall, met zout van IJmuiden; Jean E., Londen; Ahrenshoop, Rostock, met walsmateriaal IJmuiden) Graal Muritz, idem; Timo, Portsmouth met kunstmest IJmuiden: Koserow, Rostock, met walsmateriaal IJmui den; IJstroom, Leith; Aspera. Antwerpen; Heimdal, Nordenham; Philetas, Hamburg; Audacia, Gothenburg, met walsmateriaal IJ muiden; Berkelstroom, Liverpool. Zondag kwamen in IJmuiden aan: R, E Fritzen, met erts van Gefle voor IJmuiden; Tilo von Wilmowsky, Narvik; Tika, Londen; Oskar Floa met visfilet van Noorwegen voor IJmuiden; Netherlands Coast, New Castle; Noord, Swansea; Wegro. Leningrad; Texel- stroom, Hull; Amstelland, Buenos Aires; Wa- verstroom, Londen; Yewdale, Swansea; Po- larglimt, Philadelphia; Minos. Kotka; Kolga, Vateras; Julio Mary. Londen; Beninkust, Ant- weipen, Belgia Gothenburg; Nero, Aarhus; Eemstroom, Portsmouth; Greta, Waterford' Rondo. Bremerhafen; World Citizer, met ko len van Norfolk voor IJmuiden. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Zaan- stroom naar Shoreham; Hontestroom, Hull- Robert Bornhofen, Santo Domino; Finistere' Boulogne: Troyburg. Bremen; Carebeka. bij legger IJmuiden naar Gothenburg; Atlas Gothenburg; Arngrim, Moermansk; Congo- kust. Bremen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Elsa van Rauma, met hout voor Zaandam; Belos Norrköping: Vatnajokull, Londen; Amyntas. Kopenhagen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven an herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Nieuwe groep voor handenarbeid. Het N.V.V.-Jongerenwerk „IJmond", gaat zijn activiteiten uitbreiden met een nieuwe groep voor handenarbeid. Te beginnen met hedenavond, kunnen scholieren en N V V - jongeren tussen 14 en 22 jaar. elke maan dag terecht in het jongerencentrum, Snel- liusstraat 41. Men heeft een gediplomeerde kracht bereid gevonden, als leidster van deze cursus op te treden. Nadere inlich tingen worden verstrekt door A. Otte. Plei- adenplantsoen 23. IJmuiden-West.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4