Talrijke gouden medailles in de toekomst naar Afrika Hoofdklasse-ontmoetingen gaan opvallend veel op elkaar lijken Slechte cijfers deerden niets zij konden toch voetballen Oudjes draaien nog steeds goed mee Elftal uit Afrika eens het sterkste van de hele wereld Jury telde punten vaak verkeerd op Snijder wil het als stayer proberen Ploegen Molenwiek morgen in Haarlem JU Raeckse en St. Paul matige wedstrijd Werper Hoffman naar Australië Moeilijkheden rond EHS-honkballers Tegenstander Papp zag niet goed meer Figuratie kan thans naar voren komen DINSDAG 20 NOVEMBER 1962 Eugene Twee bekende sportfiguren hebben voorspeld dat de reeds lang bestaande atletiekdynastie van de Verenigde Staten en Rusland over een paar jaar zal wor den bedreigd door de opkomende nieuwe landen uit het zwarte Afrika. De voorspellingen zijn afkomstig van Thomas, een bekende coach, verbonden aan de universiteit Baton Rouge in Louisiana (V.S.), en Herb McKenley, de grote sprinter van Jamaica van een tiental jaren geleden. Beiden leiden nu ploegen in de Britse Gemenebestspelen, die komende don derdag in Perth beginnen. Explosief Bij Flamingo'S'A rgus: Enthoven vestigt zich na zijn huwelijk in België Super-prijs voor Jo de Roo Fins ijshockey-team al weer met overwinning HIJS Hokij ontsloeg één van de vijf Canadezen Sport in het kort Rasper Kardolus won de „Zilveren Sabel1' Taai Honkbal Toto-winnaars krijgen nu nog maar 18.000 gulden VEEL GROENTEN EN TOGAL TABLETTEN bij verkoudheid Leef gelukkig, maar zonder verkoudheid. Eet veel groente, sla, fruit en neem Togal tabletten. Helpen snel-afdoend. Haal meteen een flaconJn huis. U kunt het onverwacht nodig hebben. Bij apoth. en drog. Togal 0.95; 2.40; 8.88. Thomas, die op het moment trainer is van Ghana, zei dat Afrika een groot, nog niet aangesproken reservoir bezit van atletiektalent. Elk Afrikaans land afzon derlijk kan het Amerika of Rusland niet lastig maken, maar tezamen zijn zij goed voor heel wat medailles. Vele van die lan den hebben Amerikaanse of Britse coaches en leren van hen de goede techniek. Het zijn van nature goede lopers en sprin gers. Zij schaven thans aan de techniek van de veldnummers. McKenley, coach van Jamaica, wees er- óp dat velen van Amerika's grote kam pioenen van het negerras zijn, stammen de uit het donkere Afrika. „De Afrikaan se neger heeft bewezen een geboren atleet te zijn", aluds McKenley. „Hij heeft een intuïtief gevoel voor ritme en timing. Hi] beschikt over een wonderbaarlijke spier- eontrole en het verleden van zijn ras heeft hem hard gemaakt". eisen, omdat zij zich hierin hebben ge specialiseerd. Maar dezelfde nieuwe ge boorte van de onafhankelijkheid, die Afri ka in zijn greep heeft brengt ook de ge boorte van nieuwe en betere atletiekpres- taties". Thomas, een lichtgebouwde neger die door het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken naar Ghana is afgevaar digd, meent dat de opvoering van Afri kaanse prestaties zal worden gestimuleerd door de import van buitenlandse trainers. „Mal Whitfield helpt Nigeria en in an dere Afrikaanse landen bevinden zich ook buitenlandse adviseurs. De Afrikanen heb ben prachtige natuurlijke aanleg. Met wat hulp worden zij stellig kampioenen". In de ploeg van Ghana komt een verspringer Michael Ahey voor, die tot 8 meter 23 in staat is. De ploeg telt 16 atleten, van wie sommigen zich tot wereldformaat kunnen ontwikkelen. Andere Afrikaanse teams die uitkomen op de gemenebestspelen zijn Rhodesië, Oeganda, Kenya, Nigeria en Tanganjika. De spelen van Perth zullen een idee geven waartoe de Afrikanen in staat zijn. Mis schien nog niet voor de Olympische Spelen in Tokio van 1964, maar zeker in 1968. „Let op mijn woorden", zegt McKenley, „er zullen in de toekomst heel wat gou den medailles naar Afrika gaan." Wielrennen „Maar ik denk toch dat de Afrikanen op hun best zullen zijn op explosieve num mers zoals sprint en springen. De Ver enigde Staten blijven door de betere tech niek superieur in de veldnummers, ter wijl de Russen zullen blijven overheersen op nummers die uithoudingsvermogen ver- Danny Blanchflower De oudjes doen het nog goed in het En gelse voetbal. De 36-jarige Danny Blanch flower bewijst in het Britse voetbal hetgeen Brazilië al geruime tijd weet: dat de jeugd moet worden vermengd met ervaring om een wereldploeg te kunnen vormen. Blanch flower wordt in februari 37 jaar. Hij voet balt nu als halfspeler voor Tottenham en doet dat nog even goed als ooit te voren De Ier gaf zich voor de volle honderd per cent tijdens de wedstrijd van zijn club om de Europese beker voor bekerwinnaars te gen Glasgow Rangers, die zij met 5-2 won nen. De returnmatch grijpt 5 december Walter Winterbottom. de binnenkort schei dende manager van het Engels voetbalelf tal, ziet als deskundige bij uitstek een Afrikaans land binnen vijf of tien jaar wereldkampioen worden. Ghana bijvoor beeld of Nigeria ontwikkelt zich snel op het gebied van de voetbalsport. Trouwens alle nieuwbakken Afrikaanse landen ma ken ernst met hun nationale ploegen. Ook vele andere voetbaldeskundigen ver wachten dat de eerstvolgende fase in de voetbalgeschiedenis een overgang zou kun nen zijn van de Zuidamerikaanse krachts ontplooiing naar de Afrikaanse. Engeland, dat eens de onbetwiste meester was, zag zijn hegemonie overgaan op het vas teland van Europa en vervolgens ging zij over van Europa op Zuid-Amerika. Winterbottom zei voorts dat de Afrikaan se landen schreeuwen om trainers en coaches die hun elftallen naar de top kun nen voeren. Zelf is hij bijvoorbeeld bedol ven onder verzoeken om naar Afrika te komen. Gelijk de grote negerspelers van Zuid-Amerika Pele, Didi, Vava en Cou- tinno beschikken de Afrikanen over de toe wijding, de fysieke kracht en de be weeglijkheid grote sterren te worden. Elke gediplomeerde en bekwame coach die vrij is kan zonder moeite een baan vinden in Afrika. De opkomst van het Afrikaans voetbal werd geaccentueerd door de verleden week in Cairo gespeelde vriendschappelijke wed strijd tussen Tottenham Hotspurs en een Egyptische combinatie. Tottenham won weliswaar met 7-3, maar de cijfers wa ren geflatteerd en de Spurs waren ge- dwongen even sterk te spelen als in moei- Jijljce .Europese wedstrijden.,,., Basketbal Na een bijzonder spannende wedstrijd is het Haagse Argus erin geslaagd Flamin go's te verslaan na een niet al te beste wedstrijd, waarin zich nogal eens een in cident voordeed, doordat de jury voor het grootste deel werd gevormd door goedwil lende doch zeer onervaren jongens die zich menigmaal vergisten. Zo telden zij enke le malen gescoorde punten van Flamin go's bij het Argus-totaal en het tijd opne men gebeurde ook lang niet vlekkeloos. Nadat de officiële tijd was verstreken, was de stand gelijk (51-51). In de verlenging grepen de Argonauten met 56-54 voor de tweede maal in dit seizoen de winst. In de halfopen sporthal waar Flamingo's De bekende Halfwegse wielrenner Mik Snijder zal het volgende seizoen zijn de buut maken als stayer. Hij hoopt zich de vele en moeilijke knepen van dit wieier onderdeel spoedig eigen te maken en zal dan zijn verdere loopbaan in de wieler sport op het rijden achter de motoren af stemmen. De 31-jarige Snijder heeft als nieuweling, amateur en onafhankelijke al heel wat ere rondjes gereden als winnaar van een straatkoers, criterium, klassieker of veld rit. Zijn mooiste overwinningen behaalde hij in de Ronde van Overijsel, tweedaag se Ronde van Brabant, waarvan hij ook de rit van Nuenen naar Bergen op Zoom won, de 244 kilometer lange rit van Sfax naar Gafsa in de Ronde van Tunesië, de Grand Prix Hollerich" in Luxemburg en in „Olympia's Toer door Nederland" van 1961. Tweemaal veroverde Snijder het clubkampioenschap lange afstand van „De Bataaf" uit Halfweg. De bekende wegrenner Dick Enthoven uit de Grote IJpolder, eenmaal nationaal wegkampioen der amateurs (1959), win naar in de Ronde van Nederland voor profs (1961) en tweemaal deelnemer aan de Tour de France, zal zaterdagmorgen 24 november om half twaalf op het raad huis van Hoofddorp in het huwelijk treden met mejuffrouw Henny v. d. Velden ui Badhoevedorp. Het jonge paar recipieert 's middags van half drie tot vijf uur in „De Zoete Inval" aan de Amsterdamse, vaart. Omdat Enthoven zijn meeste wedstrij den als beroepsrenner in het buitenland fietst, zal hij zich in België gaan vesti gen. Het toekomstig adres is: Kerkstraat 153, Stekene-Waas in België. De sterke overgangsklasse-teams van het Zaanse Molenwiek komen morgen avond bij Die Raeckse op bezoek. Gezien het feit dat de Haarlemse heren niet vol ledig kunnen uitkomen, geven wij hun weinig kans iets van de winst te bemach tigen. Aangenomen, dat de dames-reserves van Die Raeckse wel in de sterkste for matie zullen uitkomen, kan het duel met de Zaansen zeker interessant worden. Bij de dames eersteklassers wordt weinig krachtsverschil verwacht tussen De Blin- kert 2 en Velox. Eveneens een zege van Vesmia op Onze Gezellen. Dames, overgangsklasse: Die Raeckse 2 Molenwiek (8 uur); eerste klasse: De Blin- kert 2Velox (7 uur); VesmiaOnze Ge zellen (9 uur); tweede en vierde klasse: De Blinkert 3—HBC 3, Vesmia 2—Die Raeckse 3, OVRA 2—JBS, Onze Gezellen 2—Al liance '22 3, HVS 2Topscore 2, Alliance 22 5—Set Up 2, Die Raeckse 5—Triumph, PSVH 2—JBS 2. Heren, overgangsklasse: Die Raeckse Molenwiek (9 uur); tweede en derde klasse: VeloxSet Up, Alliance '22 3OVRA 5, HVS 3—PSVH 2, FES—PWN, Gios 3—Gios 2, Set Up 2—HSVC, CIOS 2—Triumph, FES 2Energie 2. Wielrenner Jo de Roo fietste zich het afge lopen seizoen naar een drietal zeer fraaie prestaties. De Neder lander werd met één slag een bekend en algemeen gewaar deerd man, hetgeen in Parijs weer eens over duidelijk bleek. Daar ontving hij namelijk de Super Prestige Pernod, een inter nationale trofee. Ook de Fransman Joseph Groussard (links) verwierf enke le opvallende lauwe ren. Zijn beloning kwam in de vorm van de Prestige Per nod, een nationale prijs. De twee hoofdklasse-wedstrijden, die gisteravond in het Krelagehuis in Haar lem werden gespeeld, noch de overgangs klasse-ontmoeting hebben de kwaliteit vol leybal opgeleverd, waarop wij hadden ge hoopt. Dc hoofdklasse-ontmoetingen voor al gaan de laatste tijd opvallend veel op elkaar lijken. Allerwege wordt de ser vice op de onderarmen opgevangen en wordt de bal daarbij zoveel mogelijk recht omhoog gespeeld; de volgende spe ler, die de bal krijgt, geeft een lange of korte pass af en daarop volgt een smash, die al dan niet wordt geblokt of opgevangen. Voor volleybal met sponta ne acties en daardoor vaak spectaculaire momenten moet men tegenwoordig bij de lagere klassen komen. Het scoreverloop van het treffen tus sen de dames van Die Raeckse en St. Paul uit Dordrecht doet veel spanning vermoeden (14-16, 14-16 en 15-17), maar in wezen was het een duel zonder hoog tepunten. De gasten legden iets meer zui verheid in het plaatsen van de bal. voor al mejuffrouw Sonneveldt viel in dit op zicht en als afwerkster van de aanval op, en hadden tevens wat meer geluk dan de Haarlemsen, die in de dames Witkamp en De Vries over de sterkste troeven beschikten. Bij de ontmoeting tussen HVS en de Leidse Kangoeroes waren de gasten het eerst op dreef. De Haarlemmers plaat sten te onzuiver en smashten te onbe heerst om in de eerste set succes te kunnen boeken (7-15). Merkwaardig was de tweede set, waarbij de Leidenaren onmachtig bleken de Haarlemse services te verwerken. De nieuwe aanwinst Van Beers (ex VC Den Bosch) scoorde zeven punten uit de opslag en Noort, Van Duyn en Oud maakten de Leidse debacle com pleet (15-0). In de volgende set bleken de Kangoe roes de inzinking te boven en ontspon zich een vrijwel gelijk opgaand, maar op matig peil staand duel, dat beide ploe gen een setzege opleverde (11-15 en 15- 13). De vijfde set moest dus de beslis sing brengen en die viel gedecideerd ten gunste van de thuisclub uit. Vooral van Oud, Van Duyn en Van Beers noteer den wij scherpe smashes, die de ken nelijk vermoeide Leidse defensie niet al tijd paraat vonden (15-6). Plaats in Glasgow. Daar zal Blanchflower zondagmiddag het Haagse Argus moest be- j.: z I Intiem rl O WdQT'lpmcIP nlnP? niPt TOT opnieuw van de partij zijn De 47-jarige Stanley Matthews Is nog steeds de tovenaar die vijandelijke verde digingen danig in de war brengt. Hij was het die zijn club Stoke City van een wan hopige positie bracht tot een van de hoog ste plaatsen in de tweede divisie. Stoke, thans op de 5de plaats, beschikt nog over goede promotiekansen. Het publiek komt weer in groten getale naar Stoke kijken, voornamelijk om Matthews te zien. Het voordeel, dat schuilt in het opstellen van ervaren oudere spelers, werd door Brazilië bewezen in Chili. Acht spelers wa ren opgesteld die eveneens deel uitmaakten van de winnende ploeg in 1958. En deze er varen voetballers behoren nog steeds tot de besten ter wereld en hielpen daar in Chili hun land aan de prolongatie van de wereldtitel. Blanchflower zegt over zich zelf: „lk heb nog hetzelfde uithoudingsvermogen als de anderen in ons elftal. De mensen had den me voor dit seizoen afgeschreven maar ik speel nog steeds". Matthews denkt er net zo over. Hij geeft het dan pas op als hij niet meer kan voldoen aan zijn eigen perfectionistische opvattingen van het spel. Het Westduitse ijshockeyteam verloor maandag in Helsinki met 63 van Fin land. De tussenstanden waren: 2—1, 0—2 en 40. De eerste ontmoeting tussen beide ploegen, zondag in Rauma leverde even eens een Finse zege op (30). spelen kwam de Haarlemse ploeg niet tot haar beste spel. Vooral de Argus-verdedi ging bleek lastig te ontrafelen en met rust was er nog geen duidelijk verschil in sco- (na 10-9 en 18-19 kwam de rust met 27-26). De eerste vijf minuten na efe her vatting leek Flamingo's uit te lopen (31-36), maar Argus kwam terug (40-39) en zelfs duidelijk voor (50-45). Toen de officiële speeltijd was verstreken, was de stand weer gelijk (51-51). In de verlenging was Argus de gelukkige. Lagerwey was voor Flamingo's topscorer met 12-10-0, terwijl Dolf Pouw 14 punten voor Argus scoorde Het Amsterdamse Monark versloeg het Delftse Punch met 57-49; een overwinning die pas kort voor tijd werd veilig gesteld want nadat de Delfste studenten met rust een duidelijke 23-34 achterstand hadden kwamen zij vijf minuten voor tijd met 44- 42 voor. Landskampioen Landlust versloeg de Holland Daggers zonder enige moeite Via 14-2, 30-7 en een 16-46 ruststand werd het uiteindelijk 40-94 voor de kampioenen, bij wie ditmaal niet Kok (14-8) topscorer was, maar Rob Sterker (10-22). Door onverwachte prolongatie was de Amster damse Apollohal zaterdag niet beschikbaar voor de basketballers zodat de wedstrijden Wolves-Blue Stars, DED-Arrows en Herly- Agon geen doorgang vonden. De White Stars-dames bleven laag op de ranglijst van de eredivisie door met 50-26 van Westerkwartier te verliezen. Ook de White Stars heren konden het niet bolwer ken. Tegen het sterke US, dat weer regel recht op de eredivisie afgaat, werd met 66-30 verloren. Exercitia behaalde Utrecht een succesje door met 51-54 UW te winnen. in van In de buurt van Innsbrück wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen voor de komende winterspelen in 1964Op de foto ziet men de grote hal voor het kunstschaatsen en het ijshockey, op de voorgrond de baan voor het hard rijden in wording. De hal heeft plaats voor 10.000 toeschouwers; langs de baan staan tribunes voor 2500 belang stellenden. De Hagenaar Kasper Kardolus heeft het in Utrecht gehouden toernooi van de Koninklijke Onder-officiers Schermbond om de „Zilveren Sabel", waarvan 98 sa- breurs deelnamen, gewonnen na barrage met de Rotterdammer Hans Haenen. Bei den hadden in de finale-poule 4 overwin ningen. In de finale-^oule verloor Kardolus van Haenen, die echter ook 1 verliespartij kreeg, namelijk tegen Prager. Hierdoor werd een barrage noodzakelijk. De dames van OVRA moesten het bij de overgangsklasse-wedstri.jd tegen het Wormerveerse VGW zonder mejuffrouw pkp stellen, «zodat de aanv.gl nu in ifdzaak van mejuffrouw Mensink moest komen. De W#merveersen hadden wat 'dat betreft een duidelijk overwicht en kon den de strijd ondanks taaie tegenstand in De volleybalcompetitie De spoeling voor de toto-winnaars van zondag bij wie de 70-jarige smid Van der Spiegel uit Voorburg en zijn vrouw is iets dunner geworden. Maandag hebben zich nog twee deelnemers met 13 punten gemeld, waardoor het aantal winnaars op liep tot negen. Ieder zal ongeveer 18.000 gulden krijgen. De winnaars van de twee de prijs ongeveer 300 krijgen ieder een kleine 300 gulden. WATERPOLO. De Amersfoortse water poloclub AZPC heeft zondag in Brussel een wedstrijd gespeeld tegen Royal Brussel. De Belgen zegevierden met 7-3 (tussen standen 2-2, 1-1, 3-0, 1-0). drie sets beslissen (10-15. 15-17 en 6-15) Bij de eerste klassers valt in de eerste plaats de enorme nederlaag op. die de da mes van Onze Gezellen in Zandvoort moes ten incasseren. Met 15-0, 15-1 en 15-0 bleef OSS daar meester van het terrein. De re serves van Die Raeckse klopten Gios vol gens verwachting (15-10. 11-15. 15-5 en 15-13) en HVS 2 was zeer snel klaar met de OVRA-reserves (15-5, 15-3, 15-8). Overigens heeft de stand in deze heren eerste klasse enige belangrijke wijzigingen ondergaan, want zowel HVS 2 als Die Raeckse 2 hebben verliespunten moeten incasseren wegens het uitkomen met een ongerechtigde speler. De Blinkert werd daardoor twee punten rijker ten koste van HVS 2 en OVRA 2 zag het gelijke spel tegen Die Raeckse 2 in een zege worden gewijzigd. De stand luidt hierdoor thans: HBC 7-13; HVS 2 6-10; De Blinkert 6-10; Die Raeckse 2 8-9; OVRA 2 7-7; OSS 5-3; CIOS 7-3; Gios 7-3; WIK 7-2. De uitslagen: dames Die Raeckse-St. Paul 0-3; OVRA-VGW 0-3, OSS-Or.ze Ge zellen 3-0; HBC '2-Topscore 2-2; OSS 2-De Blinkert 4 3-1; HBC 4-FES 0-3; Alliance '22 DSS 3-0; HVS-PSVH 3-1: Alliance'22 2- FES 1-3; Die Raeckse 4-Velox 2 0-3; De Blinkert 4-DSS 2 0-3 Heren: HVS-de Kangoeroes 3-2: Die Raeckse 2-Gios 3-1; HVS 2-OVRA 2 3-0; Die Raeckse 3-PSCB 3-0; DSS-PSVH 0-3; Energie-Rapiditas 2-2; Alliance 2-OVRA 3 3-1; WIK 2-PWN 2 2-2; Die Raeckse 4- HBC 2 0-3; PWN 3-WIK 3 3-1; Alliance '22 4-OVRA 4 2-2; De Blinkert 2-Alliance '32 3-0; HBC 2-Alliance 2 3-1. De Bussumse honkballer Rob Hoffman, tijdens de Europese honkbalstrijd in Am sterdam door zijn werpprestaties in de fi nale tegen Italië, uitgeroepen tot beste werper van Europa, gaat ons land verla ten. De HCAW-er vestigt zich in Austra lië en vertrekt waarschijnlijk al in janua ri 1963. Dit vertrek van Hoffman betekent een groot verlies voor het Nederlandse honkbal, maar vooral voor zijn ploeg HCAW die juist dit jaar dank zij Hoffman naar de overgangsklasse promoveerde. De honkbalafdeling van EHS heeft het onverwacht moeilijk en dat na het succes volle seizoen 1962, waarin het eerste ne gental het kampioenschap van Nederland behaalde. Door het bedanken als coaeh van Gé Hoogcnbos is een bijna onvervul bare vacature ontstaan, waarmee alle spe lers van EHS zich momenteel bezighou den. Dit is echter niet de enige moeilijkheid. In het jongste officiéél orgaan van de KNHB kwam de naam EHS in het lijstje strafzaken nogal eens voor, omdat men een speler in het tweede negental onder valse naam had laten spelen en omdat het tweede negental van EHS toen het on volledig opkwam tegen Rooswijk - weiger de te spelen en een plaats op de tribune bij de belangrijke wedstrijd EHS-Sparta verkoos. Deze overtredingen hebben geleid tot een langdurige schorsing van twee be stuursleden (tot en met 30 september 1963), terwijl de zeven weigerachtige spe lers twee wedstrijden zullen moeten wach ten alvorens in 1963 weer tussen de honken ie kunnen komen. Hoe men de coach-kwes- tie bij EHS gaat oplossen is nog niemand bekend. Door vele spelers wordt de naam Schuitemaker genoemd, maar deze vol bloed EHS-er heeft ook het voetbalteam al onder zijn hoede. Werper Beidschat zal in geen geval het coachen op zich nemen. Koersen in Hilversum Advertentie De Canadese ijshockeyer Douglas Mc Arthur, die sinds kort voor het Haagse ijshockeyteam Hokij uitkomt, is door het bestuur van deze club ontslagen in ver band met zijn gedrag buiten en tijdens de wedstrijden. Vorige week is McArthur pet vliegtuig naar zijn land teruggekeerd. Voorzitter Hopman van Hokij hoopt andere vijfde Canadees te vinden. De Zwitserse stad Lausanne heeft haar kandidatuur voor de organisatie van de Olympische spelen 1963 ingetrokken. Het stadsbestuur vreest dat de organisatie fi nancieel boven zijn macht gaat. De vermaarde Oostenrijkse voetballer Ernst Ocwirk (36 jaar) is als trainer ge- engageerd door de Italiaanse eerste divi sieclub Sampaoria, waarvoor hij vijf jaar een I (in de periode 1956 tot en met I960) als beroepsspeler uitkwam. Bijna alle spelers van een plaatselijk voetbal elftal in Wladiwostok staan ingeschreven als student aan het polytechnisch insti tuut van die stad, hoewel zij bar slechte of zelfs vol kómen ontoereikende cij fers behalen. De Izwestia maakt er merkwaardig ge noeg melding van, want voorzover kan worden nage gaan is het de eerste keer dat een dergelijke praktijk op een Russische school wordt gesignaleerd en openlijk wordt toegegeven. Margerita Krivovezyoek, voorzitster van de examen commissie, kan er maar niet over uit. Ze protesteerde tegen het feit dat ondanks het advies van de commis sie toch voetballers op order van de communisti sche partij als studenten het instituut kwamen ver sterken. Vier van de acht weten totaal niets af van natuurkunde en geven toe nog nooit een natuurkunde boek in handen te hebben gehad. De commissie kreeg van de directeur van de school de opdracht de jongens mild te behandelen. Maar de commissie wees er desondanks vier zonder meer af en gaf de andere vier onvoldoende cijfers. Toch werden tot verrassing van de commissie alle acht toegelaten. Waarschijnlijk zullen zij, aldus de voorzit ster, nooit ingenieurs wor den maar wel diploma's krijgen. In een commentaar op de brief schrijft de Izwestia dat zulke bevoorrechting van sportlieden niet alleen indruist tegen de eerlijk heid, maar ook een aan fluiting vormt voor de sport. De betrokkenen kun nen volgens het blad nooit goede ingenieurs worden en de Izwestia vraagt zich ook af wat voor soort burgers zij wel zullen worden. De voetbalploeg van de school speelt onder de naam „Lichtstraal". De Hongaar Laszlo Papp verdedigde maandagavond in Parijs zjjn Europese ti tel in het middengewicht met succes te gen de Fransman Hippolyte Annex. In de negende ronde sloeg Papp zijn tegen stander knock out. De 36-jarige Papp, die als amateur drie gouden Olympische medailles veroverde en sedert 1957 als beroepsbokser onge slagen is, behaalde op zijn zeven jaar jongere Franse tegenstander de van hem verwachte zege. Na harde, felle slagwisselingen in de eerste ronden, liep Annex in de vierde ronde een bloedende wonde aan het lin keroog op. In de negende ronde werd een treffer op het rechteroog van Annex de inleiding van het einde. De Frans man, die practised niets meer kon zien, liep een linkse directe van Papp op. waar na hij door de Belgische scheidsrechter Debacker werd uitgeteld. De enorme hoeveelheid dravers, die in training blijft voor de wintermeeting, ver oorzaakt ook vanavond in Hilversum weer dat niet minder dan negen nummers moe ten worden verreden. Na de vele inspan ningen in de afgelopen weken blijft de grote klasse op stal, waardoor bijvoorbeeld in het hoofdnummer de figuratie de kan sen krijgt op een zege. De keuze daarin valt op Uranus, die door een leerling zal worden gereden. Indien bij de pittige hengst begrijpt zal hij Yankee Maid en Vita Kinley achter zich kunnen houden. Outsider is Xenocraat. Een tweede zege kan stal Geersen boe ken met Zeeadelaar S (Vergay), die in het achtste nummer Zephyr en de wat uit vorm zijnde Zampa van Papenhoef wel kan houden. Een derde zege voor deze in grote vorm lopende stal kan Vergay boe ken met Amphion, die reeds twee keer achtereen won en daarbij grote uithouding demonstreerde. Zijn grote rivaa is Zeester (Tesselaar), die voor Amher kan eindigen. Annemarie Cato heeft de outsidersrol in handen. Betere kansen heeft Tesselaar met Zus Hanover in het derde nummer. In haar sterk opkomende vorm kan zij Yankee Erebus en Amad Kinley van de overwin ning afhouden. Een mogelijk outsider is Zee. Voor Jan Wagenaar jr. belooft zijn uitstapje naar Hilversum weer succesvol te worden, want in de eerste afdeling van Dieneke-prijs zal hij met Antha Thelma weinig moeite hebben met Alice v. Ilaghe- weyer en Alady H. Voorts kan hij beslag leggen op twee tweede plaatsen en wel met Yardley W en Zoranus Axkit, respectievelijk in het negende en vierde nummer In het eerste geval zal de goede IJsloper hem de weg naar de eerste plaats versperren en in het tweede de weer in vorm komende Zinearo, die ook nog in Zane Grey een concurrente van betekenis heeft. Vertrouwend op het feit dat Anne Emilie deze keer eens geen fouten maakt wordt zij in de tweede afdeling van de Dieneke- prijs als de winnares getipt voor Anna Scotch en Zarak. Tenslotte kan Dooye- weerd de avond beginnen met een zege met Belle Amie. zij het onder err„tisrn con currentie van Be Happy en Bonaire. Out sider is Balda.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11