Van dag tot dag Nieuwe taken voor Russische communistische partij Verantwoordelijkheid voor landbouw en industrie Wintershow voor gebruikte Opel Automobielen Automobielbedrijf Gebr. H. en F,. Kimman De Gaulle rekent op 200 aanhangers in de Kamer WERELDNIEUWS J Smaadklacht tegen „Soldatenzeitung" f CQraatótoel Drieledige blokvorm van centrum links en Gaullisten in verschiet Sovjet-Unie laat troika weer opdraven in de UNO Luikse vrouw vermoordt driejarig dochtertje Jurylid geeft uitleg van vrijspraak in Luik 6.%.9oid5iKa r" 1962 NOVEMBER DINSDAG Zes doodvonnissen in Irak wegens sabotagepogingen Groter produktie Speciale kantoren Grote successen Oster was landverrader 0p - op VRIJDAG 23 NOVEMBER van 19-22 uur Inruil en financiering mogelijk. ShOWfOOm HOUTPLEIN Links-rechts Kabinet blijft Stirovuur Daar heeft u op gewacht l „SOUPLING" PERMANENT 19.50 KAPSALON MOLENDIJK Botsing tussen tankers *1 iptll aiMi Minimumstraf van jaar liet de jury geen keus Arnold de Vita Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 Het is niet de eerste maal, dat de we reld kènnis maakt met de overweldigende kracht van bewapende mensenmassa's zoals de communistische Chinezen die thans onstuitbaar de Assamvlakten binnenstro men. Indertijd hebben de Chinese „vrij willigers" in de Koreaanse oorlog even eens de taktiek van de massale infante- rie-aanvallen gebruikt, waartegen de ver dedigers in hun geïsoleerde, ofschoon zeer sterke, concentratieposten geen kans had den. En nog eerder in de geschiedenis hebben de Chinese communistische leger scharen de troepen en het bewind van Tsjang Kai Sjek weggevaagd, ondanks het feit dat deze de nieuwste en doel matigste Amerikaanse wapens had ont vangen en zijn leger over een moderne uit rusting beschikte, waarbij vergeleken de communistische bewapening een kwart eeuw verouderd was. De opbrengst van een dergelijke taktiek die natuurlijk ontelbare doden eist, is meestal de verovering van de moderne be wapening der tegenstanders, die hun pos ten moeten verlaten en hun uitrusting ach terlaten. Het is bekend dat de Chinese communisten tenslotte Tsjang Kai Tsjek definitief hebben verslagen met zijn eigen moderne wapentuig. Dit gevaar doemt ook in India op, nu de buitenlandse wapenle veranties op vergrote schaal India binnen stromen en onmiddellijk naar de fronten worden, doorgezonden. Het is begrijpelijk dat Nehroe in deze benauwde situatie in allerijl zware bommenwerpers nodig heeft die echter in India niet de accommodatie vinden die zij voor doeltreffende opera ties nodig hebben, noch voldoende Indiase piloten die ermee overweg kunnen. Een enigszins effectief ingrijpen van buiten landse mogenheden tegen de Chinese agressie zal daarom in directe deelne ming moeten worden gezocht, waarbij de politieke gevaren meteen brandend actu eel zullen worden. De rol van de Sovjet-Unie in dit con flict, waarin de V.N. nog steeds geen actie vervult, is de beslissende factor ten aanzien van de vraag, of de in grens incidenten ontstane oorlog zal kunnen wor den ingedamd. Een andere, zeer belang rijke aangelegenheid is de houding van Amerika ten opzichte van Tsjang Kai Tsjek. Formosa, de Amerikaanse satelliet, wordt door de aanwezigheid van de Ameri kaanse zevende vloot in toom gehouden bij zijn duidelijke aanvalsneiging in de richting van het Chinese continent. Dit in toom houden is uiteraard zeer betrekkelijk doch het heeft de situatie tussen Peking en Formosa in ieder geval enigszins „be vroren". Een directe Amerikaanse deelne ming in de oorlog, al of niet onder de vlag der V.N. zoals indertijd in Korea, zou kun nen worden vermeden door Tsjang de vrije teugel te geven. Alle Amerikaanse hulp zou dan via Formosa stromen, waar bij echter de grote vraag rijst of de in zet van Chinese massa's, die onuitputtelijke bron van mensenmateriaal, ook op 'n twee de front niet tot materiaalbuit en „recht se" nederlagen zou leiden. De krachtme ting tussen het nieuwe China en India is een demonstratie van het enorme gevaar, waarmee de rest van de wereld zich in de nabije toekomst geconfronteerd zal zien en waarbij Moskou zich steeds meer de bedreigde tovenaarsleerling zal moeten voelen. Bagdad (Reuter) Een krijgsraad in Irak heeft zes mensen ter dood veroor deeld, van wie een bij verstek, en vier tot levenslange gevangenisstraf, van wie^ drie bij verstek, wegens een poging oliepijplei dingen bij Kirkofk, in Noord-Irak, op te blazen. Premier El-Kassem heeft in een vraag gesprek met een Iraaks blad verklaard, dat er de laatste tijd komplotten zijn ge smeed tegen Irak, waarvan de aanslag op de pijpleidingen in Kirkoek in augustus er een was. Hij beschuldigde de Amerika nen ervan, hierin de hand te hebben ge had. Advertentie MOSKOU (Reuter) De Russische pre mier en partijleider Kroesjtsjev heeft maandag in Moskou bij de openingszit ting van het centrale comité van de com munistische partij, dat de grote lijnen be paalt van de binnen- en buitenlandse po litiek, een toespraak van vijf en een half uur gehouden. De drie voornaamste punten waren: 1. Een uiteenzetting van plannen ter be vordering van een doelmatiger werking der Russische economie. Kroesjtsjev wil deze in twee sectoren verdelen: één voor de landbouw en één voor de industrie 2. De Russische premier deed een nieu we aanval op Stalin, die hij beschuldigde van het op grove wijze schenden van Le- nins Deginsel voor de organisatie van het toezicht door partij en staat op de gang van zakqn in de Russische gemeenschap 3. Uit Kroesjtsjevs toespraak viel op te merken dat gestreefd zal worden naar nauwere onderlinge afstemming van de produktieplannen der Sovjet-Unie en die van de andere Oosteuropese communis tische staten, die economisch zijn ver bonden in de „Comecon", de economische groeporganisatie der communistische lan den. Kroesjtsjev verklaarde dat het streven der partij gericht moet zijn op „de voor naamste taak, namelijk vergroting der produktie". Hij verklaarde dat de partij organisatie binnen de Sovjet-republieken in twee sectoren moet worden verdeeld, een voor de landbouw en een voor de industrie. Dit betekent echter geenszins dat de partij-organisaties zich niet lan ger zullen bezig houden met de vraag stukken van elke dag, zoals onderwijs en cultuur. Kroesjtsjev verklaarde dat in de Sovjet- Unie als geheel, èn in de afzonderlijke republieken, verenigde centrale comité's van de partij zullen worden gehandhaafd, die de beschikking zullen krijgen over af zonderlijke kantoren, welke hetzij voor de landbouw, hetzij voor de industrie ver antwoordelijk zullen zijn. Kroesjtsjev deel de ook mede dat een overeenkomstige re organisatie zal worden uitgevoerd van de „Sovjets" is raden) binnen de republie- - - ken, die in raden voor de landbouw en vaardigen, moeten navolgen voor de industrie zullen worden verdeeld. Westerse waarnemers te Moskou mer ken op dat de voorgestelde reorganisatie in overeenstemming is met de nadruk die steeds weer wordt gelegd op het belang van de economie in de Russische huishou ding. „De communistische landen", aldus Kroesjtsjev, zijn bezig in snel tempo een der voornaamste internationale produktie- centra te worden". Hij verklaarde dat de Sovjet-Unie in het afgelopen jaar „grote successen heeft geboekt op internationaal gebied". „Het is volkomen gerechtvaardigd te zeggen dat onze zaken goed gaan en dat de leninistische koers, die de partij thans volgt, goede vruchten afwerpt", aldus Kroesjtsjev. Hij oefende critiek op de neiging in het Stalin tijdperk om alles, dat uit het bui tenland afkomstig was, te verwerpen. Hij verklaarde: „Wij moeten ons de uitdrukke lijke vermaning van Lenin herinneren dat wij, indien nodig, van de kapitalisten moe ten leren en dat wij de wijze, waarop zij goede en winst afwerpende zaken ver- MUNCHEN Achim Oster, de West- duitse militaire attaché in Madrid, heeft een aanklacht wegens smaad ingediend tegen twee journalisten van het uiterst rechtse blad „Deutsche Soldatenzeitung", wegens smaad jegens zijn vader, gene raal Hans Oster. Deze wordt in het blad „een van de grootste landverraders in de Duitse geschiedenis" genoemd. Oster zou in 1940 de Duitse aanvals plannen tegen Denemarken, Noorwegen, Nederland. België, Luxemburg en Frank rijk hebben verraden. Als bewijs hier voor wijst de Soldatenzeitung op de ver klaring van de Nederlandse generaal-ma- joor G. B. Sas, in 1940 militair attaché in Berlijn, dat Oster hem op de avond van 9 mei had meegedeeld dat die nacht de aanval op Nederland kon worden in gezet (Majoor Sas heeft dit onmiddellijk telefonisch aan Den Haag meegedeeld, zijn bericht werd ontvangen met twijfel aan de juistheid ervan). Aanklager Achim Oster is de man tot wie minister Strauss zich in de nacht van de overval op de Spiegel-kantoren telefo nisch wendde, om de arrestatie van de in Spanje verblijvende redacteur Ahlers te bewerkstelligen. Advertentie (Van onze correspondent) PARIJS C'est bon" (Het is in orde), dat waren de woorden, waarmee presi dent De Gaulle, bij zijn terugkomst in Pa rijs zijn oordeel over de verkiezingsuit slag van zondag voor zijn naaste mede werkers op het Elysée samenvatte. In tegenstelling met eind oktober, toen hij zijn verblijf in Colombey-les-deux-Eglises onverwacht met twee dagen verlengde en nog langer wachtte met het uitspreken van zijn oordeel over het referendum, heeft De Gaulle nu dus onmiddellijk ge reageerd. Hij had dan ook weinig reden zijn gevoelens voor de buitenwereld te verbergen. Hij kan volop tevreden zijn met deze overwinning van zijn partijgangers, die met bijna 32 percent van de uitgebrachte stemmen, kwantitatief gesproken, een unieke prestatie in de politieke annalen van Frankrijk hebben geleverd. De U.N.R. de Unie der Nieuwe Republiek, heeft de communistische partij, die 22 percent der stemmen verwierf, voor het eerst als grootste politieke formatie overvleugeld. Deze prestatie, die voor bijna honderd percent op de rekening van het persoon lijke prestige van De Gaulle mag worden geschreven, vertoont tevens alle kenteke nen van een fenomeen, dat politiek ver moedelijk geen lang leven beschoren zou zijn. let bekend moeten maken of hij metter daad de communisten als bondgenoten te gen de Gaullisten zal aanvaarden. In dat geval zouden de socialisten in het vervolg mogelijk niet langer tot het centrum beho ren. maar tot een links blok, waaruit mis schien zelfs op den duur een nieuw volks front zou kunnen voortkomen. ervaringen die verscheidene politieke kop stukken van andere huize in en buiten Parijs zondag hebebn beleefd. Politici en staatslieden, wier posities in hun kiesdis tricten sedert tientallen jaren onwankel baar werden geacht, zijn zondag van hun voetstukken gestoten. Ontluisteringen die zonder uitzondering bedreven werden dankzij het etiket U.N.R., waaronder een of andere onbekende optrad Voor het electoraat gold blijkbaar als hfdoende garantie, dat aldus gehan- reld werd volgens de verlangens en jde geest vah De Gaulle. Wanneer hét electoraat dezelfde gedragslijn aanstaande zondag volgt, zal De Gaulle, zo is reeds uitgerekend, in de nieuwe kamer op ten minste tweehonderd partijgangers kun nen rekenen. Hij zal dan bijna over de absolute meerderheid beschikken, zodat de vorming van een nieuw kabinet, noch de vervolging van zijn tot dusver beoefende politiek, parlementair gesproken, enig probleem meer hoeft te stellen. Ofschoon de vergelijking zeker niet in alle opzichten opgaat, kan men zich toch moeilijk weerhouden te denken aan de verschillende andere politieke strovuren, die de laatste kwart eeuw in Frankrijk door maarschalk Pétain, Poujade en zelfs Mendès-France ontstoken werden. Een groei van 17,5 tot 31,9 percent binnen de vier jaar is politiek gezien abnormaal en een dergelijke aanwas zal niet eenvoudig te consolideren zijn. Hoezeer De Gaulle de opzienbarende en onverwachte stemmenwinst van de U.N.R. veroorzaakt heeft, blijkt vooral wel uit de Verwacht wordt trouwens, dat De Gaulle het kabinet van Georges Pompidou dat door het ontbonden parlement ten val werd gebracht, door het staatshoofd een voudig opnieuw zal installeren. In de ogen van de president der republiek heeft het Franse volk het conflict met het parle ment in zijn voordeel beslecht, zodat de regering in ere en in functie kan worden hersteld. Ondertussen houden de politieke waar nemers zich ook al ernstig bezig met de gevolgen, die deze verkiezingen op lange re termijn voor de reorganisatie van het Franse partijwezen kunnen hebben. De rechtse en linkse centrumpartijen, conser vatieven, rooms-katholieke volksrepubli keinen en radicalen hebben wel de meeste veren moeten laten. Tezamen vertegen woordigden zij zondag niet meer dan nau welijks dertig percent van het actieve electoraat. De socialisten hebben evenmin reden tot juichen, doch hun positie ligt even anders. Vandaag zal hun leider Mol- In dat licht beschouwd zou zich, volgens sommige waarnemers, een ingrijpende hergroepering der politieke krachten in Frankrijk kunnen voltrekken, met als eind resultaat drie grote en bijna even sterke blokken: links, centrum en Gaullisten. Een dergelijke ontwikkeling zou zeker niet in de richting gaan, die de Gaullisten, met De Gaulle voorop, begeren. Zij wensen zelf een centrale positie in te nemen en zeker niet als rechtse formatie gedood verfd te wortjen. Van een politieke, kris tallisatie is daarom dan ook nog lang geen sprake. Wel kan men zeggen, dat sinds Zondag verscheidene politieke stromen bo ven- en onderwaarts duidelijk in versnel de beweging zijn gekomen. NEW YORK (Reut,er/AP) De Sovjet- Unie heeft in de begrotingscommissie van de UNO-Assemblee haar eis voor gelijke verdeling van de secretarisfuncties onder het neutralistische, het westerse en het. communistische blok (het troika-beginsel) nieuw leven ingeblazen. De Russische gedelegeerde, Tsjernysjev zei, dat van deze politieke adviseurs een volledig gebruik dient te worden gemaakt. Hij stelde verder voor, dat elke afdeling een chef en twee plaatsvervangers zal krijgen die uit de drie blokken afkomstig zijn. De aardrijkskundige verdeling van de secretariaatsposten volgens de princi pes van het Handvest is volgens Tsjerny sjev op flagrante wijze geschonden. Hij eiste voorrang voor maatregelen, die deze situatie zouden wijzigen. De Rus oefende geen rechtstreekse cri tiek op waarnemend secretaris-generaal Oe Thant. Waarnemers maken daaruit op dat de Sovjet-Unie bereid is zijn benoe ming voor een verdere periode te steunen en de eis van het driemanschap niet voor deze functie te stellen. GROF en STEVIG de Santpoorterplein 1 - Tel. 60643 Haarlem Buslijn 2 De Noorse tankboot Tharald Brovig (21.634 ton) (links) en de Japanse tank boot Moenakata Maroe nr. 1 (2.973 ton) botsten tegen elkaar in de haven van Yokohama en vlogen in brand. Twee sampans, die op het ogenblik van de botsing voorbij voeren werden door de brandende olie geraakt en vat ten vlam- Alle 36 opvarenden van de Japanse tanker en drie van de sam pans kwamen om het leven. Alle 4i opvarenden van het Noorse schip kon den zich bijtijds in veiligheid brengen. Het ongeluk gebeurde bij Kawasaki Port, in de buurt van Tokio. (Telefoto) W •■•0" V (Van onze correspondent) BRUSSEL Een 32-.jarige vrouw, moe der van zeven kinderen, heeft zich gister middag bij de Luikse gevangenis gemeld met de bekentenis dat zij haar driejarige achterlijke dochtertje had doodgeslagen. De vrouw verwacht een achtste kind. Enige tijd geleden was het gedode meis je, dat niet alleen achterlijk was, maar ook een naar verhouding te groot hoofdje bezat, naar huis teruggezonden, nadat het in een inrichting was verpleegd. De moe der heeft verklaard dat zij steeds bijzon der zennuwachtig werd. wanneer zij het kind, dat erg onzindelijk was, moest hel pen. Zondagavond, toen zij er wederom niet in slaagde het te voeden, heeft zij het kindje ernstig mishandeld en maan dag heeft zii dat nog, eens gedaan.,'s Mid dags vond zij het dood in het bedje. De vader, een metselaarsknecht. is zieke lijk en dientengevolge vaak werkloos. Hij vernam het gebeurde toen hij 's avonds thuiskwam. Zij zei niet dat zij van plan was het kind te doden. Het schijnt dat de dood van het kind haar nog heeft ver rast. Drie andere kinderen lijden aan dy senterie. Alle kinderen van wie de oudste negen jaar en de jongste elf maanden is zijn in een weeshuis opgenomen. Een van de twaalf gezworenen uit het Luikse softenonproces heeft in een brief aan het Belgische blad „La Libre Bel- gique" onthuld dat de jury de vijf ver dachten „onschuldig" heeft verklaard, omdat op het „schuldig" onvermijdelijk een gevangenisstraf van minimaal drie jaar onvoorwaardelijk zou zijn gevolgd Als een voorwaardelijke straf, of een straf van minder dan drie jaar mogelijk zou zijn geweest, dan zou een meerderheid van de juryleden zich misschien voor een principiële straf hebben uitgesproken. De meeste juryleden vreesden echter, dat als zij eenmaal erkend zouden hebben dat er een misdaad gepleegd was, zij eveneens een bevestigend antwoord zouden moeten geven op een van de volgende vragen, die de beklaagden persoonlijk raakten. De, niet met name genoemde, brief schrijver wijst tenslotte op de hevige druk van een bepaald deel van de publieke opinie, die de juryleden in de loop van het proces steeds zwaarder zijn gaan voe len, hetgeen hun beslissing, misschien niet bewust, heeft kunnen beïnvloeden. Kleurboek in Manhattan In het drukste gedeelte van Manhattan liep ik te zoeken naar het kantoor waar Onne Osinga, één van mijn vrienden uit de HBS-tijd, na de oorlog terecht was geko men om er geleidelijk op te klimmen tot. „export-sales-coordinator", een voor mij onduidelijke sport op de Amerikaanse lad der naar succes. Nu is het vinden van de goede straat m New York niet erg moeilijk. De opvolgers van Peter Stuyvesant hebben de stad in keurige rechthoeken verdeeld en de straten doorlopend genummerd, zodat je aanmer kelijk sneller ter plaatse komt dan in Bussum of Bloemendaal waar het schijnt voor te komen, dat uitgeputte reizigers snikkend langs de kant van de weg wor den aangetroffen, nadat zij aan tientallen slagersjongens, gemeentearbeiders en pen sioentrekkers de weg hadden gevraagd. Ik bereikte dus spoedig het aangegeven adres maar helaas was een schare efficient werkende bouwvakkers al aardig gevor derd met de afbraak van het gezochte pand. Uit het adres kon ik opmaken, dat het gebouw meer dan dertig verdiepingen rnioest hebben geteld en zo te zien was het beslist een degelijk, weldoortimmerd bouw sel geweest. Gedachtig echter aan de Am sterdamse Vijzelstraat, waar de flats er voor de leek ook nog zo aardig uitzagen, vroeg ik aan een opzichter of de wolken krabber wellicht gevaarlijke scheuren of verzakkingen had vertoond. „Welnee", zei de man laconiek. „Dat ge bouw was nog zo goed als iets, maar het is gekocht door een grote bank en die gaat er straks een building van tachtig verdie pingen voor in de plaats zetten". Daar kijk je dan wel even van op, vooral als. je denkt aan de talrijke onverklaarbaar bewoonde krotjes in ons eigen mooie wel vaartslandje, die niet alleen maar nooit afgebroken worden, maar waarvoor een Gemeentelijke vergunning en de zegen van de Schoonheidscommissie nodig zijn om er een dakraampje in aan te brengen. Overi gens was het zeer duidelijk, dat ik Onne Osinga niet behoefde te zoeken tussen de ratelende trilboren en ronkende bulldozers. In een naburige drugstore raadpleegde ik de telefoongids van New York, een bijzon der lijvig boekwerk dat, zoals U weet, ook door de pianist Erroll Garner wordt ge bruikt, maar dan om er zijn pianokruk mee op te hogen als hij ergens een con cert geeft. Het nieuwe adres was snel ge vonden en een half uur later schoot ik bliksemsnel omhoog met een lift, die in één ruk naar de 40e étage ging om van daar verder te boemelen. „Kerel, hoe gaat het? Je bent niks ver anderd"!, loog Onne enthousiast. Zelf raak te hij óók al aardig door zijn destijds weel derige haardos heen, maar generatiegeno ten mogen elkaar niet afvallen en ik zei: ,,'t Is net of we verleden jaar eindexamen deden". En daarna doken wij in goede her inneringen omdat we voelden, dat je vijf tien jaar maar niet zo even bij kunt pra ten. Toen we tenslotte met een afspraak voor een etentje afscheid namen, zei hij, wat triest: „Gisteren kocht ik dit boekje. Moet je toch es lezen". En hij drukte mij een dun j.cerk;e ui ftc hand,—geté4€léU-„The Execu tive Coloring Book". In de ondergrondse sloeg ik.'dit „Kleurt tioek voor Managers" op. Er stonden pri mitieve tekeningen in, zoals je ze ook vindt in de echte kinderkleurboeken Maar de teksten waren weieven anders. De eerste prent toonde de maanger in zijn slaapvertrek: „Dit ben ik", stond eronder. „Ik ben een m.anager. Managers zijn be langrijk. Ze doen belangrijke zaken in be langrijke kantoren. Kleur mijn onderbroek belangrijk". Verderop zag je de manager tussen zijn soortgenoten op het perron staan en daaronder: „Dit is mijn trein. Hij brengt mij elke dag naar kantoor. Je ontmoet veel interessante mensen in de trein. Kleur ze allemaal grijs" Onder een kinderlijke tekening van een telefoontoestel stond: „Dit is mijn tele foon. Hij heeft 5 knopjes. Tel ze maar: één, twee, drie, vier, vijf. Vijf knopjes. Hoe veel knopjes heeft jouw telefoon? De mijne heeft' 'er vijf". Op de laatste pagina prijkte een grote indrukwekkende krabbel met deze tekst: „Dit is mijn handtekening. Hij is groot. Hij is moeilijk te lezen. Sommige mensen hebben kleine handtekeningen, die gemak kelijk te lezen zijn. Ze verdienen nóóit meer dan 100 piek per week". Toen ik het „kleurboek" dicht sloeg had ik zo'n gevoel, dat Onne Osinga niet hele maal gelukkig was als „export-sales-coor dinator". Advertentie De fijnste soorten Luxe Postpapier Vuist en Vaticaan. „De arbeiders hebben dreigend hun vuist moeten opheffen voor dat de rechtvaardigheid van hun eisen begrepen werd", zo heeft mgr. Casimiro Morcillo Conzales, de aartsbisschop van het Spaanse Saragossa, gezegd in Rome. Veda en Vaticaan. De paus heeft 28 boed dhistische monniken uit Japan ontvan gen in zijn particuliere bibliotheek. Vee en Vaticaan. De wereldfederatie voor de bescherming van dieren heeft een beroep gedaan op de paus om op de agen da van het concilie de kwestie te plaat sen hoe de dieren met mededogen te behandelen. Stroeget. De stroeget, Kopenhagens voor naamste winkelstraat en verkeersader, is voor alle rijverkeer afgesloten. Drom men verheugende voetgangers trokken hossend door de bekende straat om dit feit te vieren. Werk maakt hongerig. In de Amerikaan se stad Assumption (Illinois) heeft een man onder bedreiging met een scheer mes een kassier van een bank gedwon gen zich met vrouw en kind naar zijn bank te begeven om daar geld te halen. De bandiet keerde met het gezin terug naar de woning, voorzien van een kof fer met 5000 dollar. Hij bond zijn slacht offers vast en genoot van een uitgebrei de maaltijd alvorens met het geld te verdwijnen. Gezagsondermijnend. De Deense filmcen suur heeft de film Westside Story voor personen beneden de 16 jaar verboden, omdat deze film volgens de censoren de eerbied van de jeugd voor het gezag ondermijnt. Belgische kranten duurder. De prijs van de dagbladen in België zal volgende maand worden verhoogd van 2 frank tot 2.5 frank (van 14,5 cent tot 18 cent). Naaktfoto's de zee in. Ceylonese douane ambtenaren hebben 10.000 Amerikaan se tijdschriften met naaktfoto's en schui ne moppen in zee geworpen. Men had de tijdschriften eerst willen verbran den, maar zij wilden geen vlam vatten, zelfs niet nadat ze met benzine waren overgoten. Franse soldaten. Noord-Vietnam zal de Franse soldaten vrijlaten die tijdens de oorlog in Indo-China zijn gevangen ge maakt, meldt het persbureau Nieuw- China. Het is niet bekend hoeveel Fran se soldaten nog gevangen zitten. De oor log in Indo-China is in 1954 beëindigd. Volgens het persbureau is er lang on derhandeld over de repatriëring tussen de regeringen in Parijs en Hanoi. Kwartiermakers. Een groep kwartierma kers van het Indonesische contingent voor de VN-strijdmacht in Kongo is per vliegtuig uit Djakarta naar Kongo ver trokken.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3