LOONPOLITIEK EN DE K.L.M. - DE BEURS - tijdelijk: )T Ook in België schrootaffaire Op 17 december inschrijven op lening Koudijs Stroomprijs in ons land het laagst i/ ii i n r i 1/ 11 t nmr gbbnnnn i Bod AKU op Intern. Viscose Emissie Elliott- Automation Kasreservepercentage verlaagd tot vijf Boeren-in-nood krijgen 1000 voorschot Belangstelling voor persoonlijke leningen stijgt 2 pakkenslechts 79 ct 2 reuzenpakken slechts f 1.52 SCHEEPVAARTBERICHTEN Kon. Scholten- Foxhol verwacht hogere winst DINSDAG 20 NOVEMBER 1962 Fraude winst ens 16 min B frcs CBS kwartaalcijfers - - Dit aanbod geldt voor Castella Parels en Castella Actief Wit Kort economisch nieuws ■is1/» - Raad van Toezicht Transportverzekering (Van onze correspondent) Voor de negende kamer van de Antwerp se rechtbank is gisteren een begin ge maakt met de behandeling van een Bel gische schrootaffaire. De vereveningskas van de Europese Kolen- en Staalgemeen schap (KSG) heeft namelijk een klacht in gediend tegen drie schroothandelaren, de 50-jarige Belg Omer B., zijn 52-jarige land genoot Hendrick D. en tegen de 73-jarige Nederlander Meindert van der W. De drie beklaagden wordt gezamenlijk tenlaste gelegd zich van de verevenings kas tenminste 16 miljoen en ten hoogste 21 miljoen Belgische franken te hebben toegeëigend. Beklaagde H. D. zou boven dien nog 8 miljoen franken wederrechtelijk in zijn bezit hebben gekregen, ook afkom stig van vereveningsuitkeringen. De rechter van instructie Bodaert gaf een uitvoerige uiteenzetting over de techniek van de tenlaste gelegde valsheid in ge schrifte. De formulieren, die dienden ter begeleiding van kleine partijen buitenlands schroot, werden vervalst. Zij dienden dan voor aanzienlijke hoeveelheden schroot van andere herkomst, waarop de verevenings subsidies werden uitgekeerd. Twee beklaag den, Omer B. en Hendrick D., hadden reeds bekend. Van der W. ontkent van de fraudes op de hoogte te zijn geweest. De behandeling zal 28 november worden voort gezet. De inschrijving op de reeds aangekon digde emissie van 3 miljoen 4 4 percent converteerbare obligaties a 100 percent van Koudijs' Voederfabrieken B.K. zal plaatsvinden op 29 november. Stortingsda tum is 17 december. Zoals bekend, is de inschrijfverhouding drie obligaties van 500 op vijf aandelen van f 500. De claim- handel begint op 21 november. De lening is a pari aflosbaar in acht jaarlijkse termijnen vanaf 15 december 1970. Vervroegde aflossing kan plaatsvin den vanaf 1965. En wel tot en met 1969 tegen 103 percent, van 1969 tot en met 1971 tegen 102 percent; daarna tegen 101 per cent. Zoals bekend, bedraagt de conversiekoers 220 percent (nominaal 1.500 obl plus 700 in contanten geeft recht op nom. 1.000 aandelen). De conversieperiode loopt van 1965 tot en met 1970. Omtrent het doel van de emissie zegt het prospectus dat de ontwikkeling in de be drijfstak de laatste jaren van dien aard is geweest, dat door de afnemers een voortdurend groter beroep werd gedaan op mestcontracten. Mede door de inwer kingtreding van de E.E.G.-uitvoeringsbe sluiten, moet de n.v. er naar streven de produktiviteit te blijven vergroten door verdere automatisering. Advertentie BRUSSEL (AP) In Nederland is de gemiddelde stroomprijs de laagste van al le EEG-landen. Een groep deskundigen, die door de E.E.G.-commissie werd be last met een vergelijkend onderzoek naar de elektriciteitsprijzen in de landen der E.E.G. constateert dit in een rapport. In West-Duitsland zijn de industriële prijzen vrij hoog, maar die voor andere verbruikers betrekkelijk laag. Frankrijk vertoont het omgekeerde beeld, voorna melijk door de combinatie van royaal be schikbare waterkracht en lage kosten. Ook het winstmotief draagt bij tot de prijsverschillen. In die gevallen waar de overheid een deel van de winst incasseert wordt er bij de producenten aangedron gen op verhoging van de marges. De regeringsbeslissing over het loonbe- leid heeft tot verwarring geleid. De Stich ting van den Arbeid had verwacht, dat zij in eerste instantie de loonsverhogingen zou gaan goedkeuren. Zo had ook het voorstel van de S.E.R. geluid. De meerderheid van deze Raad meende, dat alleen in uitzon deringsgevallen de regering via het Col lege van Rijksbemiddelaars zou moeten in- grijpen. Minister Veldkamp noemde echter twee organen, namelijk de Stichting van den Arbeid, die de lonen zou toetsen aan eco nomische gegevens en de Rijksbemidde laars, die op grond van het Algemeen Be lang C.A.O.-bepalingen onverbindend zou den kunnen verklaren. TROUW spreekt hier over „misverstan den". Het blad schrijft: „De weg naar meer vrijheid voor het bedrijfsleven op het gebied van de loonpolitiek schijnt te wor den gemarkeerd door staketsels, die voor een deel worden veroorzaakt doordat men langs elkaar heen praat of doordat men elkaar misverstaat. De regering dacht blijkbaar dat haar beslissing zozeer in overeenstemming was met het S.E.R.-ad vies, dat haar in het overleg met de cen trale organisaties geen moeilijkheden te wachten stonden. Bijaldien lichtte zij op dinsdag 6 november tijdig de pers in over haar standpunt. Vóór vrijdagavond 10 uur daaropvolgend mocht echter niets gepubli ceerd worden. Die vrijdagavond zou name lijk het overleg met de centrale organisa ties plaatsvinden. Tijdens dit overleg werd echter het regeringsstandpunt al over de radio bekendgemaakt. De organisaties dachten toen dat zij met een onverander lijke beslissing te maken hadden. Het liep bijzonder ongelukkig maar al vielen er harde woorden de deur viel nergens in het slot, ook tijdens het beraad, dat de centrales later in eigen kring voerden. Het blad meent dat het mogelijk moet zijn dat de partijen elkaar zullen vinden. Zo denkt ook de VOLKSKRANT er over. Dit blad ziet als oorzaak van de misver standen, dat de minister iets in zijn mon- delinge toelichting te berde bracht, dat hij niet in de brief aan de Stichting had ge zet: Nee, zei dr. Veldkamp in zijn monde linge toelichting, het College moet alleen ingrijpen, als het faliekant misgaat, het vervult bij wijze van spreken dezelfde functie als de prijsstop in het economisch beleid; ook die ivordt alleen in geval van nood gebruikt. De moeilijkheid van de Stichting was, dat deze uitleg niet uit de brief van de minister aan de Stichting viel op te maken. Het bedrijfsleven strui kelde er dan ook over, want nu wekte de regering de indruk, dat de kleuter al léén op straat mocht wandelen, terwijl het kindermeisje er praktisch de hele tijd vlak achter bleef lopen. Dat is dan ook geen vrijheid, en het is te begrijpen,^ dat de Stichting er niet veel voor voelt." Het blad meent, dat dat ook met de be doeling is, en het acht een overeenstem- ming tussen hem en de Stichting dan ook wel mogelijk. Minder vriendelijk is het oordeel van de NIEUWE ROTTERDAMSE COURANT in deze. Dit blad spreekt van „onverstandig formalisme". „De minister van sociale zaken heeft on geveer aldus geredeneerd: wij hebben ad vies gevraagd aan de S.E.R. en onze be slissing aan de Stichting meegedeeld. Om dat wij wat summier hebben geformu leerd heeft de Stichting ons niet helemaal begrepen. Zij zal nog een verduidelijking ontvangen. Maar daar zal het dan ook bij blijven. Wij regeren en het parlement kan bij gelegenheid van het debat over de noodzakelijke wettelijke voorzieningen altijd nog zijn zegje zeggen. Alleen wie als kleine jongen al hardnekkig gedroomd heeft een forse maarschalksstaf in zijn schooltasje te hebben, kan een dergelijk staal van psychologisch inzicht ten beste geven. Waarom is er eigenlijk nog een bespreking gevoerd, als de Stichting toch maar had te aanvaarden wat werd aan geboden? Het is heel begrijpelijk dat de Stichting in gramschap is ontstoken over zoveel re- gerings formalisme. De stemming werd ei niet beter op toen bleek dat de bewinds lieden uit het hopeloos verdeelde advies van de S.E.R. een oplossing hadden ge destilleerd die op wezenlijke punten af wijkt van de in de S.E.R. levende opvat tingen. De bewindslieden zullen er goed aan doen bij de voortgang van de discussie wel een verstandige soepelheid in acht te nemen. Zij moeten toch begrijpen dat het kabinet De Quay na drie en een half jaar gepeuter aan gedane toezeggingen bij de gedifferentieerde loonpolitiek niet zon der wantrouwen tegemoet wordt getre den." De besprekingen, die K.L.M.-directeur dr. Van Konijnenburg in Indonesië en Nieuw-Guinea heeft gevoerd, geven VRIJ NEDERLAND enkele overdenkingen in de pen onder het hoofd ..Anker of kabel? Het blad vraagt of het te verwachten akkoord tussen K.L.M. en Garoeda de ka bel is, waarlangs de nieuwe betrekkingen tussen beide landen worden opgebouwd. „Of is het misschien nog niet zo ver? Moet men aannemen, dat de twee landen de politieke zee nog niet vertrouwen en dat ze daarom de overeenkomst tussen de beide luchtvaartmaatschappijen als een anker zien, waarvoor ze zijn gaan liggen in de afwachting van rustiger vaarwater? Tot nog toe wordt als voornaamste punt waarover wel eens wrijving zou kunnen ontstaan de door Indonesië verlangde wij ziging in het akkoord over Nieuw-Guinea genoemd. Het gaat daarbij in de eerste plaats om een vervroeging van de over dracht. Het tweede punt zal waarschijn lijk de volksstemming in 1969 befreffen derlandse beloften op het stuk van finan ciële steun aan de ontwikkeling van Nieuw Guinea (honderd miljoen per jaar) in de onderhandelingen zal betrekken. De VOLKSKRANT heeft op dit onder werp veel feller gereageerd. En daarmee duidelijk aangetoond, dat de vrees van „Vrij Nederland" voor nieuwe beroering nog zo gek niet is, want men kan er zeker van zijn dat de tegenstanders van „New York" er nog veel scherper tegenover staan. „Het blijft echter vooral nodig dat wij ook onze verhouding ten opzichte van de Papoea's zuiver houden. Het is geen schan de, dat Nederland zijn beloften aan het volk van Nieuw-Guinea niet volledig heeft kunnen waar maken. Ook de Papoea's hebben gelukkig begrepen dat krachten, sterker dan wij, ons verhinderden om meer te bereiken. Maar het blijft onze eer, dat de Nederlandse regering nooit heeft toegegeven aan suggesties om de Pa poea's te verkopen in ruil voor Indonesi sche zilverlingen. Dat zou gebeuren als Ne derland inging op de Indonesische eis om het herstel van de K.L.M .-lijn op Djakarta te kopen met de bereidheid om mee te werken aan een vervroegde overdracht. lijK ae volksstemming vu Beide kwesties lijken weinig interessant." Wij kunnen bij de regeling van het her- Overigens meent het blad, dat men de stel van de betrekkingen eigen zaken te- overdrachtsdatum maar beter ongewijzigd 1 gen nieuwe mogelijkheden uitruilen maar kan laten, omdat men anders maar weerNieuw-Guinea mag er niet in worden be- beroering zou oproepen bij de tegenstan- j trokken. Wij hebben van Nieuw-Gumea ders van de beslissing van New York. j nooit een handeltje willen maken. Dat Wel verwacht men, dat Indonesië SrNe- fm.dtÊ zo büjven. AKU zal binnenkort aan houders van ge wone aandelen n.v. Internationale Viscose Compagnie een aanbod doen tot omruil dezer stukken in gewone aandelen AKU. Een bericht zal begin december ver schijnen. Thans kan reeds worden meege deeld, dat per aangeboden nominaal f 250 aandelen Internationale Viscose nominaal 300 onderaandelen AKU zullen kunnen worden verkregen. (AKU heeft reeds 59 percent van het uitstaande kapitaal (f 2.325.000) in haar bezit. Het bod van AKU komt, uitgaande van de laatste koers van Viscose 314 per cent en die van AKU 360 percent, neer op 432 percent. Viscose is uitsluitend houd stermaatschappij van aandelen in de Spaanse AKU-tak La Seda de Barce lona. Red.) Van 22 tot 28 november staat in Neder land en België de inschrijving open op 50.000 volgestorte gewone aandelen van Lux frs 1.000 in Elliott-Automation Conti nental S.A. te Luxemburg tegen Lux frs. 1.040 per aandeel. De stukken delen ten volle in de resultaten over het eerste per 31 december 1963 eindigende boekjaar. Op basis van de huidige notering van de Lux- frank, zou het in Nederland te storten be drag uitkomen op f 75,45 per aandeel. Notering op beurzen van Amsterdam, Brussel en Luxemburg zal worden aange vraagd. Storting op vrijdag 7 december. Blijkens de prospectus komen de aangebo den aandelen voort uit het bezit van ee,n Luxemburgse bank. Het betreft hier een tot de Elliott-Automation Ltd. in Londen behorende maatschappij die de bealngen in het E.E.G. gebied controleert. De nieu we groep zal haar activiteiten allereerst uitbreiden door het overnemen van bedrij ven. AKU en Hoogovens vast De beurs zette gisteren de nieuwe week in met een vaste stemming voor AKU en Hoogovens. Ook de overige internationale fondsen waren aan de vaste kant, maar hun koersverbeteringen bleven zeer be perkt. AKU echter liep bij de opening meer dan tien punten op. Deze zeer vaste stemming voor het rayonfonds werd in verband gebracht met de mededeling dat geen notering werd opgemaakt in de aan delen „Internationale Viscose", waarin de AKU reeds een groot belang heeft. Hoog ovens openden op 548. De goede stemming voor staalfondsen duurt dus voort, al ging de koers na de opening weldra terug tot 540. De Nederlandsc'ie Bank heeft besloten het kasreservepercentage voor de periode van 22 november tot en met 21 december 1,962 mpt-,éénpunt te verlagen tot vijf. De voorschotten die minister Marijnen, onder voorbehoud van goedkeuring door de Staten-Generaal, heeft toegezegd te zul len verlenen aan in directe financiële nood verkerende gemengde agrarische bedrij ven op de zandgronden, zullen 1000 per bedrijf bedragen. Zij zullen worden gegeven aan bedrijven tussen 1 en 15 hectare op zandgronden, waar het zuiver inkomen van de boer in 1958, 1959 en 1960 gemiddeld niet hoger is geweest dan 6.000 of waar hij over die jaren gemiddeld minder dan 300 inkom stenbelasting heeft betaald. Zij zullen worden verleend voor ten hoog ste drie jaar. Gedurende deze tijd zal over de voorschotten geen rente verschuldigd zijn. Na afloop van de drie jaar zal het ge leende geld moeten worden terugbetaald. Dit blijkt uit een door het ministerie van landbouw en visserij gepubliceerde mede deling. Figée van 212 op 214; Nebo van 104,50 op 105. VERHANDELDE FONDSEN De omzetten van de particuliere geld- schietbanken en handelsbanken (persoon lijke leningen) vertonen in het tweede kwartaal van 1962 ten opzichte van het tweede kwartaal in 1961 met een verho ging van 36 resp. 54 pet. een zeer sterke stijging. Ook de kredietverlening der ge meentelijke volkskredietbanken is be langrijk toegenomen namelijk met 18 pet. De omzetten der betaalzegelkassen en die van de financieringsmaatschappijen zijn met resp. 9 en 11 pet. gestegen. De afbetalingsomzetten der postorderbe drijven en die der grootwinkelbedrijven liepen terug met resp. 23 pet. en 9 pet. Voor de groep overige detailhandelszaken viel een toeneming te constateren van 6 pet. De berekeningen zijn van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. m tik o Castella-voordeel Aagtekerk pass. 19 Guardafui n. Fremantle. Aalsum 19 v. Curapao n. San José. Abbekerk 20 te Mombasa. Abida 27 te Curapao verwacht. Achilles 20 te Rotterdam. Acmaea 21 te Dakar verwacht. Acteon 20 te Abadan verwacht. Adrastus 19 70 m. n. Finisterre n. Port Said_ Alamak 19 660 m. o.n.o. ermuda n. Beyrouth. Alca 19 te Venetië. Alcor 19 1050 m. v. Kaapstad n. Las Palmas. Alioth 19 35 m. n.n.o. St. Paulsrocks n. Santos Alkes 19 te Karachi. Alkmaar 21 te Curapao verwacht Alnitak pass. 19 K. Verdische eil. n. Las Palmas. Alphard pass 19 Kp. Finisterre n. Brake. Alwaki 19 te Suez. Amman 20 te Paramaribo. Amsteldijk 19 te Swansea Amstelhoek 19 290 m. w. Amsterd. eil. n. Bellbay. Amstelkroon 19 100 m. o. Ceylon n. Cochin. Amstelmolen 19 380 m. o.z.o Mauritius n. Singap. Amstelstad 19 400 m. w.n.w. Mekka n. Aden. Amstelveld 19 570 m. w. Gibraltar n. Calcutta. Annenkerk 20 te Kaapstad verwacht. Area 22 te Lavera verwacht. Archimedes pass. 19 Puna n. Paita. Arendskerk 19 10 m. z. Ceylon n. Penang. Argos 19 v. Volos n. Saloniki. Atys verm 23 v. Lavera n. Malta. Ball 19 v. Hamburg n. Antwerpen. Balong 19 te Cristobal verwacht. Bat.ian 19 v. Khor Al Mufatta n. Kuwait. Bawean 19 40 m. z.w. T.iilit.iap n. Sydney. Blitar 19 60 m n. Kp. Finisterre n. Lisabon. Bonita 20 te New York verwacht. Borneo 19 v. Bangkok n. Hongkong. Burl S. Watson 19 te Madagascar n. Philadelphia. Calt Amsterdam 19 47 m. n. Ouess. n. Stockholm. Caltex Arnhem 20 te Muroran verwacht. Caltex Delft 19 te Aden. Caltex Eindhoven pass. 20 Muscat n. Rotterdam. Caltex Leiden 20 te Hobart. Caltex Madrid 19 35 m. z. Kreta n. Sidon. Caltex Naples 19 te Port Said. Caltex Rotterdam 19 te Bastanura v. Suez. Camphuys 19 v. Kuwait, 20 te Bahrein verwacht. Casamance 19 te Brest. Castor 19 70 m. n w. Malta n. Ceuta. Ceres 19 1000 m. w.z.w. Azoren n. Duinkerken. Cinulia 18 te Killingholme. Cities Serv. Valley Forge 19 500 m. w.z.w. Azoren naar Paulsboro. Concepcion 19 60 m. z.o. K. Bonifacio n. Marseille. Congokust 19 te Bremen. Crania 19 1040 m. z.w. Azoren n. Liverpool. Dahomeykust 19 30 m. n. Ouessant n. Dakar Delft 19'v. Curapao n, Rotterdam. Doris 19 v. Port of Spain n. Ciudad Bolivar. Duivendrecht 19 1100 m. o. Aden n. Suez. Elizabeth Broere 19 260 m. o. Madras n. Calcutta. Eos 19 50 m. n. Kreta n. Alexandrië. Esso Rotterdam 19 v Augusta n. Port Said. Eumaeus 19 te Port Said n. Milfordhaven. Fina Nederland 19 te Port Said. Forest Hill 19 30 m. z. Mukalla n. Venetië. Friesland KRL 15 v. Vancouver n. Longview. Friesland SSM verm. 20 v. Terneuz. n. Kopenh Ganymedes 19 te Antwerpen. Geeststar pass. 19 Terceira n. Barbados. Gemma 15 te Montevideo. Groote Beer 19 240 m. w. Adelaide n. Fremantle Guineekust 19 ten anker Grand Bassa. Gulf Hansa 19 200 m. z.o. Port Sudan n. Suez. Gulf Swede 19 te Wilhelmshaven. Hathor 19 650 m. w.z.w. Landsend n. Amsterdam Hermes 19 540 m. z.o Bermuda n San Juan. inca 19 50 m. w. Gibraltar n. Marseille. Ittersum 18 te L.e Havre. Johan van Oldenbarnevelt 19 300 mijl o. Albany naar Fremantle. Isis 19 100 m. z. Cuba n. Maracaibo Jagersfontein 19 540 m. n.o. Ascunsion n. Kaapst. Jason 20 v. Amsterdam te Rotterdam. Kaap Hoorn 19 te Rio de La Plata. Kalydon 19 te Heysham Kamperdijk 20 te New York v. Antwerpen. Kara 19 10 m. w. Aruba n. Puerto Miranda. Karachi 19 v. Tandjong Mani n. Bangkok. Karimata 19 te Suez. Karsik 19 v. Rangoon n. Penang. Katelysia 22 te Rotterdam verwacht. Kateridrecht 19 90 m. z. Kreta n. Gyon. Keerkring 19 90 m. n.o. Soerabaja n. Singapore. Kenia 19 te Thameshaven. Kerkedijk 19 v. Hamburg n. Bremen. Kermia 19 1250 m z.w. Azoren n. Rotterdam. Kinderdijk 20 v. Antwerpen n. Rotterdam. Koningswaard 18 135 m. n.n.o. Mona n. N. York. Kopionella 19 50 m. z.w. Djeddah n. Mena Koratia 19 105 m. z.w. Mona eiland n. Bridgeport. Korendijk 10 100 m. z.z.o. K. Race n. Antwerpen. Korenia 20 te Karachi verwacht. Korovina 21 te Curapao verwacht. Kosicia 19 te Bachaquero v. Curapao. Kossmatella 19 te Lobito. Krebsia 2 te Curapao verwacht. Kreeft 19 v. Rotterdam n. Narvik. Kreon 19 te Georgetown. Kylix 26 te Curacao verwacht. Leersum pass. 19 Dungeness n. Leith. Lekhaven 19 600 m. n.o. F. Noionha n. Rio de Jan. Lelykerk 19 105 m. w.n.w. Napels n. Port Said. Liberiakust 19 v. Grand Bassa n. Abidjan. Liberty Bell 19 150 m. n. Finist. n. La Skhtrra. Loosdrecht 19 te Port Said. Maashaven 19 v. Hamburg n. Antwerpen. Maaslloyd 19 nog te Tandjong Mani. Mainlloyd 20 v. Le Havre n. Cristobal. Wataram 19 150 m. z.o. Aden n. Penang. Maureen 19 500 m. w. Azoren n. Londen. Meliskerk 19 te Genua. Merwede 19 v. Rotterdam n. Abidjan. Mississippilloyd 19 v. Singapore n. Bangkok. Mitra 19 te Gothenburg. Mohamed Reza Shah 19 20 m. z.w. Finisterre n. Wilhelmshaven. Molenkerk 19 110 m. n.n.o. Finist. n. Antwerpen. Muiderkerk 19 voor anker rede Chittagong. Musilloyd 19 360 m. w. Gibraltar n. Tripolis. Mvladv 19 233 m. w.z.w. Napels n. Pozzuoli. Naess Command. 19 20 0m. no. Azoren n. Amuay. Nashira 17 40 m. z.z.o. Recife n. Rio de Janeiro. Neder-Elbe 19 te Madras. Neder-Waal 19 65 m. n. Tobroek n. Barcelona. Neder-Wesei 18 v. Djibouti n. Singapore. Nias pass. 19 Finisterer n. Le Havre. Noordwijk 19 te Monrovia v. IJmuiden. Oberon i9 v. Pto. Plata n. Sta. Cruz de Tenerife. Ondina 19 v. Port Said n. Le Havre. Onoba 20 v. Mena n. Gibraltar. Oranje Nassau 19 te Curapao v. Aruba. Oranje Nassau 20 te La Guaira. Ossendrecht 19 220 m. z.o. Vizagapatnam (best.). Ouwerkerk 19 v. Port Said n. Tripoli. Papendrecht 19 v. entspils n. Wilhelmshaven. Pendrecht 19 te Pointe Noire. Peperkust 19 te Port Harcourt. P. G. Thulin 20 te Quintero. Philidora 19 75 m. o. Oden n. Lavera. Philine 20 in Suezkan. verw. n. Mena Al Ahmadi. Philippia 20 in Suezkan. verw. n. Mena Al Ahm. Pieter S. 20 v Rotterdam n. Swansea. Poolster pass 19 Kp. Da Gata n. Londen. Prins Maurits 19 ten anker Valencia n. Messina. Prins d. Nederl. 19 395 m. n.o. Flores n. Barbados. Prins Will. v. Oranje 18 dw. Belle eil. n. Quebec, Prins Willem III 19 260 m. w. L'end n. Montreal. Prins Willem IV 20 v. Rotterdam n. Malaga. Prinses Margriet 19 v. Le Havre n. Montreal. Purmerend 19 te Punta Cardon verwacht. Pygmalion pass. 19 Guantanamo n. Puerto. Plata. Raki 19 250 m. n.w. Azoren n. New York. Reza Shah The Great. 19 60 m. w. Gibralt. n. Mena. Roebiah 19 et Marseille verwacht. Roepat 19 v. Penang n. Djibouti. Roggeve enl9 250 m z.o. Abidjan n. P. Elisabeth. Rotte 19 120 m. w. Colombo n. Aden. Rijnkerk 20 te Khorramshai Salatiga 19 v. Lyttelton n. Wellington/Duinkerken. Salourn 20 v. Rouen n. Port Etienne. Sarangan 19 Aden n. Suez. Schelpwijk pass. 20 Kuria Muria n. Abadan. Scherpendrecht 19 35 m. z. Albany n. Abadan. Schiekerk 20 te Amsterdam. Schielloyd 20 te Rotterdam. Schouten 19 75 m. w. Sabang n. Singapore. Sepia 19 70 m. w. Djeddah n. Mena. Servaaskerk 19 260 m. n.w. Minicoy n. Aden. Sinon 19 420 m. n.n.w. Pto. Rico n. Willemstad. Sliedrecht 19 60 m. n. Ouessant n. Zeebrugge. Sloterdijk 19 v. Antwerpen n. New York. Soestdi.ik 20 te Rotterdam. Stad Alkmaar 19 et Safi. Stad Amsterdam 19 60 m. z.z.o. Cagliarl n. Rdam. Stad Delft 19 520 m. z.w. Kp. Verdische eilanden Stad Den Haag 19 275 m. w. Azoren n. Rotterdam. naar Nordenham. Stad Kampen 19 700 m w.z.w. Ouess. n. IJmuiden. Stad Maastricht 19 200 m. n.n.w. Madeira n. R dam Stad Rotterdam 19 80 m. n.w. Tunis n. Regigo. Stad Utrecht 19 1200 m. o. Norfolk n. Hampt.rds. Stad Zwolle 19 250 m. o. Kp. Canaveral n. R'dam, Statendam 19 te New York. Statue of Liberty 20 v. Mena n. Suez. Steenkerk 19 te Genua. Stentor 19 160 m. z.o. Malta n. Piraeus. Straat Bali 19 260 m. z.w. Diego Gkfcla' n. Singap. Straat Banka 19 v. Montevideo n, .Bueoqs. Aires. Straat Chatham 19 v. Kaapstad n. Matadi. Straat Cook 19 dwars Flores n.- Brisbane. Straat Torres 19 250 m. o.z.o. Beira n. Zanzibar. .Streefkerk 19 v. Suez n. Singapore. Sumatra 18 v. Biak n. Hollandia, Tacana 19 te Callao v. Arica. Tahama 19 te Suez v. Ummsaid. Tamara 19 100 m. w.n.w. Freetown n. Bonny. Tegelberg 20 te Lorenzo Marques: Tero 20 te Rosaria verwacht. Theron 19 850 m. z.w. Azoren n. Santo 'Domingo. Thuredrecht 19 500 m. n. St. Helena n. L. Marques. Tjiliwong 19 30 m. z. Kp. St. Blaiuze n. Durban. Togokust 20 te Dakar verwacht. Van Linsehoten 19 te Port Harcourt. Van Riebeeck 19 te Bahrein. Vasum 26 in Suezkanaal verwacht n. La Spezia. Viana pass. 19 Mena n. Suez. Videna 19 v. Puerto La Cruz n. Curapao. Vivipara 19 te Mamonal. Vlieland 19 v. Beyrouth n. Vado. Voco pass. 19 Gibraltar n. Felixtowe. Waibalong 20 te Dubai verwacht. Waikelo 10 110 m. w. Kp. Guardafui n. Djeddah. Waingapoe 20 v. Suez n. Djeddah. W. Alton Jones 19 160 m. n.n.w. St. Helena naar Philadelphia. Waterman pass. 19 Malta n. Rotterdam Westertoren 19 55 m. n.w. Malta n. Akrotiri. Willem Ruys 19 te Wellington. Witmarsum 19 te Houston. Woltersum 19 157 m. w.n.w. Ouess. n, Hamilton. Totaal Hoger Lager Gelijk 19 nov. 457 191 (41,8°/o) 155 (33,9%) 111 (24,3%) 16 nov. 469 202 (43,1%) 146 (31,1%) 121 (25,8%) Zafra 20 te Hohe Schaar (Hamburg) verwacht. Zaria 19 te Port Said. Zeeland 19 260 m. n.o. Socotra eil. n. Damman. Zuideikerk 19 v. Bremen n. Hamburg, KLEINE VAART Aardenburgh pass. 19 Kiel n. Stockholm. Aeneas 19 5 m. z.w, Plymouth n. Algiers. Alcetas 19 40 m. n.n.o. Ouessant n. Gibraltar. Ardeas 17 dwars Monaco n. Barcelona Audacia 19 40 m. z.w Hanstholm n. Gothenburg Beekbergen 19 10 m. n. Santander n. Manchester Binnenhaven 19 te Safl Calchas 19 8 m. z.z.w. Ouessant n. Antwerpen Coccinelle 19 v. Rouen n. Casablanca. Cumulus 19 dwars Den Helder n. Amsterdam. Eng. Broere 19 50 m. w. IJmuid. n. Thameshaven Fedala pass. 19 Goeree n. Rotterdam. Frans Böhmer 19 60 m. w. Kreta n. Cartagena. Goote 19 20 m. z.o. Dover n. Antwerpen. Grebbestroom 19 t.e Landsend n. Manchester, Heemraadsingel 19 te Lizard n. Rotterdam Hoogland 19 60 m. o. Spurn n. Rotterdam. Hoogvliet 19 50 nt. z.w. Kp Spartel n. Cagliari Houtman 19 te Hoek van Holland n. Bristol. Huybergen 19 v. Hamburg te Sarpsborg. Inca 19 50 m. w. Gibraltar n. Marseille. Joost 19 te IJmuiden n. Zaandam. Kaap Falga 19 te Sandhammern n. Gefle. Leuveliaven 19 te Gothenburg verwacht. Markab 19 .130 m. o.n.o. Gibraltar n. Livorno. Lingestroom 19 6 m. n.o. Sandettie n. A'dam. Maarsbergen 19 v. Barcelona n. Savona. Meidoornsingel 19 dwars IJmuiden n. Vlissingen Merwehaven 19 dwars Oporto n. Kenitra. Midas 18 v. Amsterdam te Kopenhagen. Nassauhavcn 19 te Rotterdam. Nusakan 19 140 m. n.n.o. Villano n. Kenitra. Phidias 19 dwars Kp. Bougaroni n. Ceuta. Rijsbergen 19 60 m. o. Gibraltar n. Valencia. Sporonia 19 100 m. o Gibraltar n. Gela. Steenbergen 19 v. Nantes te Bremen. Stella Maris 19 te Skerrys' n. Dublin, Stella Polaris pass. 19 Tersch.bank n, Trelleborg Strabo 18 v. Rotterdam te Tunis. Thalet'as 19 5 5m. o. Kp. Bon n. Limassol. Ubbergen 19 30 m. w. Bornholm n. Amsterdam Vechtstroom 19 te Dungeness n. Amsterdam. Vrijburgh pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Wedlooper pass. 19 Elbe-1 v. Ixpila n. A'dam. Willi Böhmer 19 20 m. o. Ras Al Kalb n. Karachi Uselhaven 20 te Catania verwacht. SLEEPVAART Friesland 18 v. Rotterdam n Southampton. Nestor 17 v Vlaardingen n IJmuiden Tyne 15 v. Barcelona n. Rotterdam. AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U360—362 Kon. Olie145,70-146,30 Philips 138,70-140 Unilever f 133,50134 Hoogovens 536539 gl Stemming: Iets onder het hoogste punt. VOORBEURS VAN HEDEN Slot 1ste tij iv. 2de tijdv. AKU358—361 359'A Kon. Olief 145,80—146 145,90 Philips 138,70—139,10 139,3Q Unilever 133,80134 gl 133,80 Hoogovens 532533 533 Het aannemersbedrijf G. G Ploegmakers te Berghem bij Oss heeft een order ontvangên voor het uitvoeren van grondwerk, aanleggen van rioleringen en bestratingen en het bouwen van woningcomplexen te Strummeln bij Keulen voor ongeveer f 11.000.080. De Britse Ford-maatschappij en de vakbonden hebben een compromis-overeenkomst bereikt in een geschil over het terugnemen van 70 ontsla gen arbeiders. De voorgenomen staking is voor onbepaalde tijd uitgesteld. E. I. Du Point de Nemours keeri over 1962 een ilotdivldend uit van 3, waardoor het totale di vidend over dit jaar op 7,50 wordt gebracht. Over het voorgaande jaar werd een zélfde be drag uitgekeerd. Vorige slotkoers A'dam Rubber 104V« H.V.A 121H A.K.U. 359 V* f 136, Hoogovens 540 Philips Gem. Bez. f 141,10 Unilever f 134,70 Dordtsche Petr. 668 K. Ned. Petr. Mij. 146,20 Holl. Am. Lijn 117 49,90 K.N.S.M 131V* Ned. Stoomv. Mij. 126 Ommeren, Phs. v. 237 Scheepv. Un. Ned. 121V* f 180,— f 201,— Unitas f 455,— Ver. Bezit v. 1894 f 120, Amsterd. Bank 368 Ned. Handel Mij. 336 Rotterd Bank 357 Twentsche Bank. 305 Albert Heijn 599 Amstel Brouwerij 403 Berkel's Patent 201 Bols 830 Bührmann Papier 670 421 Ford 895 Gelder Kon. Pap. 238 Gist Spir.f. Kon. 322 Van der Heem 273 Vi Heinekens Bier 460 Hoogenbosch Sch. 257% ïndola 458 Kon. Zout-Ketjen 720 Müller Nat. Bezit 305 Ned. Kabelfabr. 496 Philips Pref 54,— Stokvis 168 Thomassen Dr. 660 Ver. Machinefabr 180 Wes; nen 363 Wilton Fijenoord 255 Zwanenberg-Org. 830 Billiton Mij. 11 449.'/: Aluminium Ltd.-.v 22% American Motors Anaconda 4414 Bethlehem Steel.. 30% Cities Service.... 503^ General Motors.. 56*/is Kennecott Copper 67% Republic Steel 36% 3354 U.S. Steel 45 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street: Opgaande ljjn afgebroken Wall Street heeft de opgaande lijn niet verder kunnen doortrekken. De markt sloot op het laagste niveau van de dag met fractionele verliezen. De omzet, die vrijdag 4 miljoen shares bedroeg daalde tot 3.41 miljoen shares. Onder de verliezers waren staai-, motor-, tabaks- en chemische waarden. Verdeeld waren spoorwegen, non-ferro en ruimtevaartfondsen. De Dow Jones-indices: industrie 626,21 4,77); spoorwegen 131,50 0,47) en openbare nutsbedrijven 122,92 0,13). Koningin Juliana heeft aan W. A. Schol ten Foxhol n.v. het predicaat Koninklijk verleend. Deze mededeling deed gisteren de Commissaris der Koningin in Gronin gen, mr. C. L. W. Fock, bij gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe cen trale kantoorgebouw te Foxhol. De presi dent-directeur G. F. Dalenoord deelde mee dat het eigen vermogen op 31 augustus '62 vermoedelijk 71 (v.j. ƒ64) miljoen zal bedragen. De exploitatiewinst voor' af schrijvingen schatte hij op 12,8 miljoen (1960-'61 10,8 miljoen) en raamde de netto winst over 1961-'62 op 5,6 miljoen (v.j. f 4.569.000). Aan aandeelhouders zal dan waarschijnlijk ook een winstuitkering wor den voorgesteld, die ongeveer gelijk zal zijn aan die van het vorig jaar en zulks over een met 1.816.000,verhoogd kapi taal. Voorts deelde de president-directeur mee, dat het centraal research-laborato- rium in 1963 zal worden verdubbeld. De voorzitter van de vereniging van transportassuradeuren in Nederland, jhr. mr. P. H. G. Nahuys, heeft gisteren in Seheveningen de raad van toezicht voor het transportverzekeringsbedrijf geïnstal leerd. Het initiatief tot de oprichting van de raad van toezicht is uitgegaan van de transport der verzekeraars zelf verzekeren, die menen door hun verzekeraar onjuist te zijn behandeld kunnen zich met een schriftelijke klacht tot de raad van toe zicht wenden. De raad wordt gevormd door personen, die geen enkele binding hebben met het verzekeringsbedrijf. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoereen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam zijn ongewijzigd gebleven. I

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9