mmnmm Jeugdconcerten van N.Ph.O. de stadsorganist preludeert DE PROGRAMMA'S Koorkring Haarlem jubileerde met Piepenbroek-herdenking Wij hervatten Dansgezelschap uit India komt naar Nederland Aantal woningzoekenden vrij sterk gestegen Italianen lopen weg uit Alkmaar Hoteldiefstallen opgehelderd VARA-poliHek "N WOENSDAG 21 NOVEMBER 1962 Albert de Klerk DEMONSTRATIE F. Zwaanswijk Nieuwe burgemeesters nabeschouwingen Twee gestolen kunstwerken door toeval ontdekt Harpist Zabaleta solist bij het N.Ph.O. P. Zwaanswijk Waardige herdenking Damshuizer Got/d voor dure Sinterklazen Zilver voor artistieke Sinterklazen Pleet en Gero voor praktische Sinterklazen P. J. Jouve bekroond Opbrengst van langspeel plaat voor vluchtelingen Nederlandse universitaire week in Leuven J Cyrano" op het scherm Modernise makkelijk -18 fraaie ho S!» PRACHTBIJTSSr De radio geeft donderdag Televisieprogramma (Van onze kunstredacteur Eind januari 1961 begonnen wij met verve aan een nieuwe rubriek „De stads organist preludeert", waarin de beide stadsorganisten Albert de Klerk en Piet Kee beurtelings hun programmakeuze voor het komende orgelconcert zouden toelichten. De opzet was duidelijk: ener zijds zou het publiek het concert beter kunnen genieten en zou er een beter contact tussen organist en publiek kun nen ontstaan; anderzijds zou de rubriek kunnen leiden tot een toenemende be langstelling voor de concerten, die een rechtstreekse aansluiting zijn op het in 1634 gestichte instituut van de stede lijke orgelbespelingen. Albert de Klerk hervat nu de rubriek, die tot nu toe maar één aflevering heeft mogen hebben. Het hier toe te lichten programma wordt morgen, donderdag 22 november, aan vang 20 uur, uitgevoerd op het Cavaillé Coll-orgel in de gemeentelijke Concert zaal te Haarlem. De volgende beschou wing zal van Piet Kee zijn. We hopen aldus de banden tussen de Haarlemmers en het unieke instituut der gratis toe gankelijke orgelconcerten te ver stevigen. OP HET TWEEDE Orgelconcert in dit Winterseizoen zal uw stadsorganist twee werken uitvoeren die bijzondere aandacht vragen. De avond wordt geopend met de Ciacona van Karl Holler, die met deze compositie een grote Zuidduitse orgeltra ditie voortzet. Als componist zowel als President van de „Staatliche Hoehschule für Musik" te. Mtinchen, behoort Holler tót de leidende persoonlijkheden van het Duitse muziekleven. Zijn Ciacona is ge bouwd op een basthema van vier ma ten en toont een grote verscheidenheid mn ritmische, harmonische en polyfone vondsten. De stijl doet denken aan Max Reger, doch bezit meer klaarheid in de klank en is dynamisch minder grillig. EEN ANDERE noviteit betreft het werk van een Franse tijdgenoot, Daniel Lesur. Diens werk „La vie intérieure" (het in wendige leven) droeg de componist op aan zijn vriend en leermeester Charles Tourhemire. Zijn muziek is vooral gein spireerd op de fijne timbres van het Cavillé-Collorgel. Opmerkenswaard is de behandeling van een summier gegeven waarvan heel het werk doordrongen is. Ook hier werkt de componist in fijne contrapuntische lijnen het gegeven uit. Opmerkelijk is de serene geest die uit rijn compositie spreekt. Lesur is direc teur van de Schola Cantorum te Parijs, waar hij de leer van het contrapunt on derwijst. In 1936 richtte hij te samen met o.a. Jolivet en Messiaen de com ponistengroep „la jeune France" op. TUSSEN DEZE BEIDE primeurs, een vertrouwde klank, de Fantasie in Do ma jeur van César Franck. Wie de lieflijke eenvoud van dit Drieluik verstoot, kan begrijpen waarom de leerlingen van Franck met. zoveel bewondering spraken over hun „maitre angélique". Na de pau- te bevat het programma werken van Joh. Seb. Bach en zijn zoon Carl Phllipp Erna Uttel. De orgelsonates van laatstgenoem de werden geschreven voor Prinses Ama- lia van Pruisen, die een. fraai instrument in haar paleis bezat. Het. is muziek uit het galante tijdperk, met alle sier en verrukkelijke speelsheid. Het middendeel uit de le Sonate boeit door gevoelige melodiek vol uitdrukkingskracht. Het con cert wordt dan besloten met de Prelude en Fuga in a moll van vader Bach. Wij hopen met deze regels de belangstelling van de orgelliefhebbers te hebben opge roepen en héten U a.s. donderdagavond van harte welkom. Advertentie volautomatisch wassen, spoelen en drogen. Zaterdags de gehele dag; donderdags van 25 uur MIF.LE. ENGLISH ELECTRIC, AEG. WESTINGHOUSE, CASTOR 'V;i rivier, oude machine in. KRUISSTRAAT 5 HAARLEM TEL- HOOS De Koorkring Haarlem van de Neder landse Sint-Gregorius-vereniging heeft dinsdagavond zijn twaalf-en-een-half-jarig bestaan gevierd met een concert, dat voor een deel ook als een herdenking van de honderd jaar geleden geboren componist Alphons Diepenbrock bedoeld was. Een beknopte biografische beschouwing van Lidwina Diepenbrock was in het pro- graama boekje opgenomen en verder ver tolkten de tenor Henk Meijer en de deel nemende kerkkoren afzonderlijk en gecom bineerd composities van de kunstenaar, die met zijn werk voor de ontwikkeling van een zelfstandige Nederlandse compositori sche aktiviteit van zo grote betekenis is geweest. Na een welkomstwoord van de voorzit ter van het uitvoerend comité pastoor C. L. ten Velthuis betraden het jongenskoor van de Koorschool en bet herenkoor van de basiliek Sint Bavo het podium van de gemeentelijke concertzaal. Kapelaan P. Boogaard leidde in plaats van de door ziekte verhinderde dirigent Kees Borne- wasser deze koren bij hun gezamenlijke uitvoering van Diepenbrocks Paaslied: Christus is opgestanden. Deze uitvoering kon zeker verdienstelijk genoemd worden. Toch zou zij door opbloeiende koorklank en groter geestdrift meer de vreugde van het Opstandingsfeest tot uitdrukking heb ben kunnen brengen. Het leek of de toe gespitste objectiviteit van de Gregoriaanse zang op de interpretatie van dit Paaslied nog zijn invloed liet gelden. Een vertol kingsgerichtheid trad hier aan de dag, die ook bij andere uitvoeringen op dit concert kon geconstateerd worden. Zij deed zelfs denken aan een ombuigen van hartelijke spontaniteit naar een introverte voor dracht als het gevolg van een onwillekeu rig werkend assimilatie-proces van twee Advertentie muziekstijlen, waarbij de overwinning dan wel niet door het Gregoriaans zelf. maar dan toch door zijn sfeer werd behaald. Voor de meeste uitvoeringen werd die af remming der spontaniteit een ongunstige consequentie, in het bijzonder wel bij de vertolking van de Pinkster-sequens „Vem Creator" van Diepenbrock aan het slot van de avond door kerkkoren uit Haarlem, Heemstede, Overveen, Bloemendaal en Bennebroek gezamenlijk onder leiding van Nico Waasdorp. Deze uitvoering was wei nig overtuigend en zij gaf zelfs de indruk, dat de gevoelswaarde van de Latijnse tekstwoorden geen echte, innerlijk beleefde realiteit voor de uitvoerenden geworden was. Het koor van de parochie St. Jozef te Bennebroek had goede ogenblikken bij het zingen van Diepenbrocks „Tantum Ergo", maar het leek toch wat onwennig door zijn overplaatsing van de kerk naar de con certzaal. De lofzang „Laudate Dominum" van Kees Bornewasser klonk terughoudend in de overigens toegewijde zang van het jongens- en herenkoor van de parochie van de H.H. Petrus en Paulus. De dirigent van het koor van de parochie O.L. Vrouw Ro zenkrans kon profiteren van de sonore bassen bij de uitvoering van het Magnificat van Hendrik Andriessen. De koren uit Aer- denhout en Overveen waren niet gelukkig met „O sacrum convivium" van Philip Loots. Er kwam daardoor een druk van onzekerheid en dynamische onevenwichtig heid op de twee andere uitvoeringen, die een „Ave verum" van Loots en een „O quam amabilis est" van Hendrik Andries sen betroffen. Met grote voldoening kan ik gewagen van de voortreffelijke solo-zang van de tenor Henk Meijer, een zanger, die zijn fraaie lyrische stem in vrijheid kon beheersen en zijn natuurlijke muzikaliteit en zuivere artisticiteit prachtig dienstbaar kon ma ken aan de vertolking van vier liederen van Diepenbrock. Henk Meijer bewees met deze vertolkingen, dat de gouden me daille van de St. Gregorius-vereniging hem op dit concert door de voorzitter pastoor Karskens op grond van zijn betekenis als Diepenbrock-vertoiker uitgereikt, volko men verdiend was. De organist Albert de Klerk zorgde bij deze solo-zang voor uit nemend geregistreerde orgelbegeleidingen en waar dit nodig was ook voor een voor treffelijk steun van de zanger aan de vleu gel. De beroemde Indiase danser Uday Shankar komt met zijn uit zeventien dan seressen en dansers en zeven musici be staande gezelschap een zevental voorstel lingen in Nederland geven, in aansluiting op een juiste volbrachte toernee door Amerika. Impresario is de heer H. J. da Silva. Uday Shankars laatste bezoek aan ons land dateert van 1936. Voor de oorlog waren hij en de danseres Menaka degenen die, ieder met hun eigen troep, het Europese publiek kennis deden ma ken met de zeer eigen schoonheid van de Indiase dans. Die kunst was zich toen aan het her stellen na een periode van verval en ter wijl men enerzijds streefde naar een her leven van de enkele duizenden jaren oude vormen was het vooral Uday Shankar die, gestimuleerd door onder anderen de dichter Tagore, het waagde eigentijdse problemen tot onderwerp van zijn schep pingen te maken, naast de traditionele goden- en heldenverhalen die hij ook op zijn repertoire nam. Shankar heeft vele invloeden van het westen ondergaan (zo heeft hij in 1924 samen met Anna Pavlona een serie voor stellingen van Radhakrishna gegeven), maar steeds volgde op zijn tournee een periode van bezinning en verdieping van de eigen cultuur in India. Na zijn op treden in 1951 in Londen heeft hij een tiental jaren Azië niet verlaten. Van de voor deze tournee nieuwgevormde en ge trainde groep maakt ook zijn jonge vrouw weer deel uit en de beroemde zan geres Lakshmi Shankar. Opgetreden zal worden in Amsterdam, in de grote zaal van het Concertgebouw, op 23 november en 27 november; te Den Haag in de Kurzaal op 26 november en 29 november; te Hilversum in Theater Gooiland op 24 november; te Utrecht in de stadsschouwburg op 25 november en te Maastricht op 28 november. Tot burgemeester van Vogelwaarde is benoemd de heer P. J. G. Molthoff. De heer Molthoff is hoofdcommies ter ge meentesecretarie van Budel en lid van de K.V.P. Tot burgemeester van Ovezande is be noemd de heer N. W. M. Mooijman, se cretaris en gemeenteontvanger der ge meente te Harenkarspel. Hij is lid van de K.V.P. (Van onze correspondent) BONN Vijf maanden lang lagen twee gestolen kunstwerken bij de Westdnitse spoorwegen, voordat iemand ontdekte dat het beroemde schilderijen uit musea waren: een bloemschilderij van Jan Brueghel de Oude en een detail van het tïarvestuder Altar van de 14de ceuwse meester Bertram. Beide werken werden op li ,'uni van dit jaar in bagagekluis 92 van het station in Brunswijk door onbekenden opgeborgen. Vier weken later liet de leiding van het station de kluis openmaken, omdat was op gevallen dat zich niemand meer voor de inhoud meldde. De twee schilderijen wer den als willekeurige gevonden voorwerpen geregistreerd en zouden wellicht voor een appel en een ei bij een openbare verkoop .zijn verkocht, als niet was uitgekomen dat het hier oude kunstwerken betrof. Het doek van Brueghel is afkomstig uit het Kestnermuseum in Hannover, waar het 5 mei van dit jaar werd gestolen. Het detail van het, Harvestuder Altar hoort thuis in de Kunsthalle in Hamburg, Het verdween daar reeds anderhalf jaar gele den. Het derde concert in de Vrijdagserie van het Noordhollands Philharmonisch Orkest ren. Op uitnodiging van de gemeentelijke Kunstcommissie voor het Lager Onder wijs heeft het Noordhollands Philharmo nisch Orkest voor de leerlingen van de hoogste klassen der Haarlemse scholen maandag en dinsdag concerten gegeven. Voor verreweg de meeste jongens en meisjes, die daarbij tegenwoordig waren, zal de kennismaking met de muziek, die een symfonie-orkest kan spelen, wel een zeer bijzondere ervaring zijn geweest. Thuis hadden zij ongetwijfeld al vaak deze muziek uit een radio- of televisie toestel horen klinken en misschien heb ben zij zich daarbij wel eens'afgevraagd, waar toch de eigenlijke oorsprong van die muzikale klanken lag. Nu zijn zij door de concerten aan de weet geko men. dat muziek gemaakt wordt door muzikanten en dat daarvoor zoals bij de ze orkestuitvoeringen het geval was, mu ziekinstrumenten bespeeld moeten wor den. De dirigent Marinus Adam, die de leiding van de concerten was opgedra gen, stelde vóór de uitvoering van de gekozen muziekstukken, eerst de hier voor nodige instrumenten aan de jeug dige toehoorders voor. Het werd een ge- noegelijke kennismaking, een ontmoeting, waarvoor meer echte, ongedwongen aan dacht leek te bestaan dan voor de mu ziekstukken zelf. Met plezier luisterden zij naar de kleine, eigenwijze piccolo, die met zijn hoge stemmetje heel wat te ver tellen had. Heel wat bezadigder bleek zijn zuster de Böhm-fluit te zijn. De hobo had waarschijnlijk nog mooie herinnerin gen bewaard aan Beethovens vioolcon cert, en zo mochten de andere blaasin strumenten, de klarinet, de fagot, de trompet, de hoorn, de trombone en de tuba, elk op zijn beurt wat gaan bewe- Allemaal spraken zij met een an dat de solopartij, zo vaardig en zo mooi van klank werd gespeeld door een jeug dige pianiste, Ria de Groot, die waar lijk ook een groot stuk, met een vreemd woord cadens genoemd, alleen vertolk te, dat zij zelf had gemaakt! Over de toekomst van Ria de Groot kunnen we nu rustig zeggen Vol verwachting klopt ons hart!" Met de geestdrift en de warmte hem eigen, haalde Jef Last in de „Spiegel der Kunsten" herinneringen op aan de socia listische dichteres Henriëtte Roland Holst, die 10 jaar geleden overleeed. Terecht liet hij daarbij niet onvermeld, dat deze no bele en militante kunstenares erin slaagde, met haar gedichten door te dringen tot in de huizen en de harten van tienduizenden arbeiders, strijdend in de gelederen van de vroegere S.D.A.P. Gelet op de grote artistieke waarde van haar werk, zou een herdenking van „tante Jet" in elk t.v.-pro gramma gepast hebben. In een Vara-uit- zending was die herdenking natuurlijk zeer op haar plaats. Later op de avond droeg A(nk van der Moer fragmen ten voor van „Gebroken Kleuren" (uit „De Nieuwe Geboort"). Het moet voor de ze grote toneelspeelster, met haar sterk dramatische kracht, een opgave geweest zijn deze verzen, rijk van taal en rijk van gedachten, te zeggen. Daartoe name lijk is voor alles een zekere eenvoud en sober, „klein spel" nodig. En dat ty peert weer de grootheid van deze actri ce zulks lukte haar zeer goed. Voorzo ver wij toch nog teveel Ank v. d. Moer zagen en hoorden, moet dit onzes inziens toegeschreven worden aan een regie-op vatting, die ons door de voortdurende clo- se-up-werking teveel van de persoonlijk heid van Ank v. d. Moer en te weinig van die van Henriëtte Roland Holst opdrong. Max van Praag nam even „bij vergis sing" de plaats in van Jaap van Praag, de presentator van deze N.T.S.-serie, die gis teravond ten einde liep. Na deze niet on gezellige Praagse opening kwamen in dit weer bijzonder goed verzorgde program ma enige jonge artiesten van allerlei plui mage voor de camera, onder wie de piep jonge talentvolle goochelaar Wenegini en de Groningse chansonnière Liane Abeln, die over een mooie stem beschikt. Een „zingende onderwijzer" uit Drente deed ons al te zeer aan een mengsel van Cros by en Como denken. „Onbekend Talent' was altijd een sfeervolle, afwisselende uitzending, die, uiteraard, hoogtepunten en dieptepunten had. Het is jammer, dat het nu met deze rubriek „uit" is. Wij meenden, dat de N.T.S. vóór de boe ren een eigen „agrarisch, voorlichtend half uur" had. Wij meenden ook, dat el ke politieke partij (één uitgezonderd) haar eigen kwartiertje voor propagandistische doeleinden kreeg. Daarom heeft de ver lengde uitzending ..Boeren, een lust of een last?", die nu 45 in plaats van 20 minuten duurde, toch wel de vraag doen rjjzen. of de VARA misschien met het oog op de naderende verkiezingen --gisteravond niet buiten haar boekje is gegaan. Natuurlijk gaan het wel en het wee van de boeren en de tuinders de rest van de Nederlandse bevolking aan. En wanneer er, in de agrarische wereld zoveel nood, zoveel mistoestanden en problemen be staan, is het ook van belang, die andere niet-agrarische Nederlanders daarop te wijzen. Want ze kijken en ze luisteren! Daar is de VARA ook wel van overtuigd. Terwille van een objectieve voorlichting moet men dan echter ook voorstanders van het huidige landbouwbeleid aan het woord laten. Door de medewerking van o.a. de heren Mansholt en Vondeling (de nieuwe fractie-voorzitter van de P.v.d.A.) kreeg de uitzending van gisteravond een sterk politieke tint. Met zo'n half geca moufleerd stuk propaganda speelde de VARA de tegenstanders van het zuilen systeem wel weer aardig in de kaart. In de „algemene" zendtijd hebben wij graag voorlichting, maar dan wel objectieve. Advertentie heeft plaats op vrijdag 23 november a.s. 1 dere stem. Wist je dat de fagot zo mooi Aan dit concert, dat onder leiding staat t kon klinken als die een goede bui had van Henri Arends, wordt solistische mede werking verleend door de vermaarde har pist Niconor Zabaleta (Zie foto). Op verzoek van raadsleden hebben B. en W. van Breda een overzicht gegeven ovér het aantal bij de grotere gemeenten in ons land ingeschreven woningzoeken den. Uit deze cijfers blijkt, dat het aantal ingeschreven woningzoekenden sinds 1 januari 1961 in de meeste gemeenten be langrijk is gestegen, behalve.in Rotterdam en Den Haag. De cijfers zijn van 1 oktober 1962. Tussen haakjes zijn de cijfers van 1 januari 1961 geplaatst. Amsterdam 32103 (20835) Rotterdam 33543 (35437) 's Gravênhage.10560 (11410) Utrecht 16216 (15206) Eindhoven 11885 (9159) Haarlem 5623 (4995) Groningen 1356 (7047) Tilbure 6213 (5007) Breda 3075 (1990) Nijmegen 4059 13289) Enschede 5363 (4884 Apeldoorn 2516 12162) Hilversum 4°36 C39(9) Arnhem5034 (4838) en dat hij zó kon knorren als hij niet in de stemming was? En dan die trom pet! Af en toe net Donald Duck! Ver tegenwoordigers van de strijkinstrumen ten mochten zich ook even laten horen en verder nog enkele slaginstrumenten. De celesta was ook van de partij. Die was met het rondstrooien van heerlijke klankzoetigheden Sint Nicoiaas een flin ke slag voor! Door al die voorstellerij was iedereen, in hoofdzaak voor wat de klank betreft, voorbereid om te gaan luisteren naar de uitvoeringen van de Piet Hein-rapsodie van Peter van Anrooy, een Wals van Tsjaikofsky, een merkwaardig stuk over een klok in Wenen van Kodaly en van het eerste deel van het Pianoconcert in A van W. A. Mozart. Deze laatste uit voering werd een echte verrassing, öm- en voor alle ovcrioe Sinterklazen is er een overvloed van oeschenken te kust en ie keur in de ze'dzsam mooie collecties HORLOGES - gouden - Brillantringen en cassettes bij het huis mei het carillon GROTE HOUTSTRAAT 49 Het concert wordt geopend met Fanfa res liturgiques van Tomasi, waarna de Derde Symfonie van Landré wordt uitge voerd. Niconor Zabaleta is hierna solist in Debussy's Dansen voor harp en het Harp- concert van Boieldieu. Het concert wordt besloten met de Peer Gynt Suite van Ed ward Grieg. Niconor Zabaleta heeft gestudeerd in Madrid en vervolgens bij Marcel Tournier in Parijs. Hij begon zijn muzikale studies op 7-jarige leeftijd en trad twee jaar later reeds voor het eerst in het openbaar op. In 1935 verliet hij Europa om zich te ves tigen in Porto Rico, van waaruit zijn so listische activiteiten zich allengs over de gehele wereld gingen uitstrekken. De door Zabaleta bespeelde Obermayer-harp is vol gens zijn eigen aanwijzingen gebouwd en voorzien van een basdemper (bediend door een achtste pedaal) teneinde resonantie van de bassnaren te voorkomen. De Franse grote litteratuurprijs is maan dag toegekend aan de dichter en roman schrijver Pierre-Jean Jouve. De bekendste werken van de thans 75-jarige Franse kunstenaar zijn „Le Paradis Perdu" (1929), „Les Noces" (1931), „Sueur et Sang" (1935), „Langue" (1954) en zijn romans: „Histoire Sanglante", „Le Monde Désert", „L'Aven- ture de Catherine Crachat" en „Le Don Juan de Mozart" (1944). De litteratuurprijs werd in 1951 ingesteld. Ella Fitzgerald. Nat King Cole, Edith Piaf, Louis Armstrong, Maurice Chevalier, Bing Crosby, Doris Day, Mahalia Jackson. Yves Montand, Nana Mouskouri. Patti Page, Los Paraguayos, Ann Shelton en Caterina Valente hebben ieder een song bijgedragen voor een langspeelplaat ..all-star festival" - die door de hoge UNO- commissie voor de vluchtelingen ten be hoeve van alle vluchtelingen op de we reld in februari in de handel gebracht Maandag hebben mgr. A. Descamps. rector van de Katholieke Universiteit te Leuven en prof. G. Eyskens voorzitter van het organiserend comité, de Neder landse Universitaire Week geopend, geor ganiseerd op grond va, de Nederlands- Belgische Culturele Overeenkomst. Na toespraken van mgr. Van Waeyen- berg, rector maginificus van de universi teit en van prof. Eyskens hield prof. dr W. Brand van de Leidse universiteit de openingslezing over het thema van de week „Problematiek van de Ontwikke lingslanden." In het Museum voor Christelijke Kunst is de tentoonstelling „Het Nederlandse Boek" geopend. De eerste dag is beslo ten met het vertdnen van korte films van Frans Dupont, Bert Haanstra, Jan Huls- ker, Georges Sluizer en Jan Vrijman. Van de 37 Italianen, die in Alkmaar werkzaam waren, zijn er inmiddels zeven vertrokken, omdat zij zich bedreigd voel den door de woonwagenbewoners, die gis teren hun kampgenoot, de 22-jarige Ja nus Schouten, die vrijdagavond door een 25-jarige Italiaan met een mes dodelijk werd gewond, hebben begraven. De moeilijkheden tussen de Italianen en de kampbewoners schijnen verband te houden met de grote aantrekkingskracht van de Italianen op bepaalde Alkmaarse meisjes en met de arrestatie van drie Italianen, die al drie weken in voorar rest zitten, verdacht van het plegen van ontuchtige handelingen met meisjes van vijftien en zestien jaar uit de kennissen kring van de woonwagenbewoners. Onder de uit Alkmaar vertrokken Ita lianen bevinden zich niet de vier Sar- diniërs, die pas vorige week donderdag in Alkmaar aankwamen en die bij de vechtpartij van vrijdag betrokken waren. Zij verschenen niet op hun werk, want zij vrezen de wraakneming van de kamp bewoners, die zondag op de kist van hun overleden kampgenoot wraak zouden heb ben gezworen. - HAARLEM - TELEFOON 20049 Donderdag 29 november van half negen tot twaalf uur zal de N.T.S. het befaamde blijspel „Cyrano de Bergerac" van Ros tand uitzenden K.R.O.-regisseur Frits But- zclaar heeft deze heldenkomedie in de op voering van het Rotterdams Toneel in de Stadsschouwburg te Utrecht deze zomer op de beeldhand kunnen vastleggen. Guus Hermus speelt de titelrol. „Cyrano de Bergerac" van Edmond Ros tand beleefde in 1897 de première. Rostand schreef deze komedie naar de historische figuur Savinien de Cyrano, die in het mid den van de zeventiende eeuw stierf. Ben Royaards maakte in 1946 een vertaling voor de Vlaamse acteur en regisseur Jos Gevers, die het spel in 1950 in Antwerpen op de planker bracht. Ton Lutz vroeg Royaards deze vertaling te herzien en bracht het stuk met enorm succes met het Rotterdams Toneel. De kijkers zullen donderdagavond een keur van toneelspelers kunnen aanschou wen; „Cyrano" telt 52 rollen. Tegenspeel ster van Cyrano is de mooie en geliefde Roxane (Ann Hasekamp). die de jongeling Christian mint, maar van Cyrano houdt Dat Cyrano ook haar bemint blijft voor Roxane verborgen tot aan het sterfbed van deze „onsterfelijke" held. De Amsterdamse recherche heeft twee kamermeisjes gearresteerd en daarmee na maandenlang speurwerk een grote reeks in het Euromotel gepleegde dief stallen tot klaarheid gebracht. Beide dames hebben bekend sinds mei van dit jaar verscheidene gouden armban den, ringen en andere waardevolle siera den en voorts geldbedragen, merendeels in vreemde valuta, tot een totale waarde van enige tienduizenden guldens te heb ben gestolen. De meeste van de sieraden hadden zij op enkele voorschotbanken ge deponeerd. Advertentie Advertentie HILVERSUM 1 402 m. 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00- 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 715 Oude muziek (gr.) 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Lich te grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. NCRV: 10.00 NCRV-lied. 10.03 Om roeporkest: gewijde muziek. 10.15 Morgen dienst. 10 45 Koorzang (gr.) KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Lichte muziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Lichte grammofoonmuziek. 12 45 Actuali teiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht Orkest en zangsolisten. 13.40 Wissewassen.licht programma. NCRV: 14.00 Metropole or kest. 14.30 Moderne muziek (gr.). 15.30 Instrumentaal trio (gr.). 16.00 Bijbelover denking. 16.20 Moderne kamermuziek. 16.55 Grammofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Lichte grammofoonmuziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Musette-ensemble met solisten. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Gewij de muziek (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing. 20.00 Lichte grammofoon muziek. 20.20 Recht zo die gaat, hoorspel (8). 20.50 Steravond. 22.00 Kerkorgelcon cert: klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Platennieuws. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 11 298 m. 1007 kc/6. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRÓ: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht. Aansluitend: lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klas sieke grammofoonmuziek. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Radio- Filharmonisch orkest: populair klassieke muziek. 12.00 Orgel en saxofoon. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Nederlands koperorkest. 14.00 Fluit en piano: moderne muziek. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Zing met ons mee. 15.30 Voordracht. 15.45 Instrumentaal trio. 16.00 Van vier tot vijf: radiopro gramma in een Notedop. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel ac tueel. 18.20 Pianospel. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte or kestmuziek. 19.00 Carrousel, programma dat alle kanten opgaat. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Klassieke en moderne kamermuziek. 20.55 In het jaar negen, hoorspel. 22.30 Nieuws en mede delingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportae- tualiteiten. 23.10 Nieuwe grammofoonpla ten. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerberichten. 12.35 Licht ensemble. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Oude kamermuziek. 14.00 Schoolradio. 16.00 Beursberichten. 16.06 Franse les. 16.21 Franse les. 16.21 Franse Romantische lie deren. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kin deren. 17.50 Koormuziek. 18.18 Paardesport- uitslagen. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportjournaal. 1900 Nieuws. 19.30 Kook praatje. 19.40 Lichte grammofoonmuziek. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Symfo- nie-ork.: Moderne en klassieke muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Chansons. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-De Verrekijker, jeugdkroniek. CVK/ IKOR/RKK: 17.45-18.05 Programma over de Bijbel voor de jeugd. NCRV: 19.30 Al les draait om moeder. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Zoek de zin op, quiz. 21.00 Pakistani Zindabad (2), documentaire film over Pa kistan. 21.30 Dorpsvrijage, toneelstuk. 22.25 22.35 Dagsluiting. VOOR DONDERDAG VARA: 19.30 Sportprogramma. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 De boekenmolen. NTS: 21.00- 22.50 Het versteende woud, TV-spel.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7