Aantal minder-validen krijgt een hogere uitkering Wintershow voor gebruikte Opel Automobielen Automobielbedrijf Gebr. H. en F. Kimman „Planta-affaire mag niet in de doofpot worden gestopt" AGE Wandolijn en het betoverde slot L Kort en bondig Polle Cbcfo Tweede Kamer keurt begroting van maatschappelijk werk goed Financiële overheidshulp voor Softenon-kinderen en hun ouders bepleit Drie doden in het verkeer Kort geding tegen KRO van oud-verzetsstrijdster Rechtbank vindt oude autobus een bouwsel Portier, die zich liet omkopen, veroordeeld „Vrije boeren" lieten protesten en wensen horen Deskundigen op handels gebied in de Kamer gevraagd Minder vorst cadeau-ideeën voor dames! smaakt naar méér DONDERDAG 22 NOVEMBER 1962 op VRIJDAG 23 NOVEMBER van 19-22 uur P.V.D.A .-TWEEDEKAMERLID: Kort nieuws Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk FONTANA lï £-■ 2 1 I'S 5-S s £S 2 3. „Als we een postkantoor vinden, sturen we jullie een mooie kaart". „KJiet zo wild, Polle, langzaam! Zeerob hou hem toch vast en zeg tegen de klein tjes dat zij die deegroller weghalen". „Dag lief Polletje. Ik wens je veel plezier op je nieuwe reisl" Advertentie (yan onze parlementaire redacteur) Minister K 1 o m p heeft gisteren bij de behandeling van de begroting van Maatschappelijk Werk in de Tweede Ka mer een verhoging van de bijstanduitke ringen voor een aantal minder-validen aangekondigd. De bestaande tijdelijke re geling voorziet in een wekelijkse uitkering voor gehandicapten die weinig of niets ont vangen op grond van andere voorzienin gen. In het bijzonder gaat het hier om meerderjarige ongehuwden die bij hun ouders inwonen en geen regelmatige ar beid kunnen verrichten. Uit de Kamer was ook aangedrongen op een regeling voor minderjarige invaliden en meerderjarigen zonder ouders. Minis ter Klompé kon echter op dit ogenblik de wensen van de Kamer niet inwilligen. Het leek haar niet juist vooruit te lopen op de totstandkoming van de Algemene Bijstandwet, waarvan het ontwerp in Advertentie geschenkverpakkingen. reiscasette 22.50 en 29.50 velva moisture film (in leuke i pyramide-verpakking) 13.75 Set Blue Gras eau de cologne 4- zeep 10.75 Parfum Blue Gras 9.50 Handlotion 6.25 augustus is ingediend. Zij achtte het bo vendien onbillijk om de tijdelijke bijstand regeling uit te breiden tot de twee laatst genoemde groepen, omdat deze reeds an deren hoofde een uitkering krijgen. De door minister Klompé toegezegde verbetering van de tijdelijke bijstandrege ling gaat in op 1 januari. Voor hen die jonger dan 30 jaar zijn zal de uitkering worden verhoogd van 21,50 tot 23,25 per week en voor ouderen tot 32.55 per week. Hierdoor worden de wekelijkse uit keringen opgetrokken tot het peii van de bijzondere groepsregeling voor blinden. De hogere kosten voor de schatkist worden geraamd op 2.1 miljoen, Minister Klompé toonde zich erkentelijk voor de wijze waarop in de Kamer over haar departement was gesproken. Inder daad was de toon van alle sprekers wel willend. De heer D a a m s (P.v.d.A.) hield een ander betoog dan zijn fractiege noot S c h e p s enige weken geleden in de openbare commissie-vergadering. Niemand voelde behoefte aan het in dienen van moties, hoewel de bewinds vrouwe niet aan alle wensen kon vol doen, ook niet aan het verzoek tot ver Inruil en financiering mogelijk. Showroom HOUTPLEIN (Van onze parlementaire redacteur) De „Planta-jeuk" kwam gisteren in de Tweede Kamer bij het onderwerp vroeging van de pensioenvervangende uit- I Volksgezondheid weer ter sprake. Mr. kering voor Ambonese ex-KNIL-militairen. Geertsema (V.V.D.) betoogde dat het Aan het bestaansrecht van het minis- wetenschappelijk nog niet bewezen is terie van Maatschappelijk Werk werd j t ^wraakte emulator de trrote niet meer zo sterk getwijfeld. Er werd 51® Sewraakte emulgator cle grote wel gevraagd of de naam in de toe- schuldige is geweest. Om prestigerede- komst niet zou moeten worden veran- nen zou het Directoraat-generaal van de derd, bijvoorbeeld in „Welzijnszorg" of Volksgezondheid zich in deze niet- lPtc: nprcfolii Lrc Mm rP /-. »-> T3 n a n Ir A I 111 bewezen veronderstelling hebben vast gebeten. De heer Geertsema bestreed de parfums-byoux-lederwaren Grote Houtstraat 92 tel. 12160 j Hoekstra (V.V.D.) bepleitte aanstel ling van een taalzuiveraar, om de vele vreemde woorden die bij het maatschap pelijk werk worden gebezigd kritisch te bezien. Minister K 1 om p had vertrouwen mening van dr. Lamberts (P.v.d.A.1, dat een onlangs opgetreden nieuwe huid ziekte veroorzaakt zou zijn door dezelfde de toekomst van het departement en in emulgator. Die wordt niet meer gemaakt, een eventuele herverdeling van taken bij de komende kabinetsformatie. Haar be groting van Maatschappelijk Werk werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Twee keer brand. Twee keer heeft brand gewoed in een boerderij aan de weg Bornerbroek—Almelo. Een groot deel van het gebouw ging verloren, maar het woon gedeelte kon worden behouden. Enige uren later vatte het nog smeulende hooi op nieuw vlam, waardoor ook het woonge deelte in brand raakte. De brandweer wist slechts een deel van het woonhuis te be houden. r Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Opera gezelschap Forum met „Figaro's Hochzeit" van Mozart. Vrijdag 20 u.: Het Nationaal Ballet. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Orgel concert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u.: „Ursus, de leeuwenkoning", 14 j. Van vrij- dag af 14, 19 en 21.30 u.: „Nacht over "Pa rijs", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Pa- .iama game", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De gesel der Tartaren", 14 j. Lido, vandaag 19 en 21.15 u.: „Ontwa kende driften", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: Echtscheiding op z'n Italiaans". 18 j. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „Cape Fear", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Meisjes langs de weg", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De wereld van Suzie Wong", 18 j. Vrijdag geen film voorstelling. Rembrandt, vandaag 19 en 21.15 u.: „De kampioen leugenaar", a.l. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Onteerd", 18 j. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u.: „De maag den van Rome". 14 j. Van vrijdag af 14.30 19 en 21.15 u.: „Per raket naar Venus", 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u.: „De vreemdeling", a.l. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Een dode danst niet meer 18 .i. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstelling. Van vrijdag af 20 u.: „De held van Iwo Jima", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Hals Museum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse School van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 1017 u„ zondag van 13 17 u. Vishal, (Grote Markt): Tentoonstelling van werken van moderne kunst. Dagelijks geopend van 1017 en zondag van 13 17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Wisseltentoonstelling. Beelden de kunstenaars uit Haarlem e.o Dagelijks geopend van 9—17 u. en tijdens de klas sieke grammofoonplatenconcerten op maandag, woensdag en vrijdag van 18 20 u. Tot en met 30 november. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en aquarellen van Bob Buys. Tot en met 30 november. Dagelijks geopend van 10—18 u. en van 2022 u.: Klassiek grarhmofoon- platencöncert van 2122 u.: Bach. Teylers Museum (Spaarne 16): Tekenin gen Hollandse, Italiaanse en Franse School 16de tot en met de 19de eeuw. Schilderijen uit de 19de en 20ste eeuw. Dagelijks (be halve maandag) geopend van 11—5 u. Eerste zondag van de maand 1315 u. Museum Het Huis Van Looy (KI. Hout weg 103): Keuze uit kleurreprodukties van moderne meesters. Dagelijks geopend van 1012.30 u. en 13.3017 u„ en zondag van 1417 u. Tot december. Huize Bloemenheuvel: Tentoonstelling grafiek van Cor de Wolff. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot en met 9 december. DONDERDAG 22 NOVEMBER City, 20 u.: „Vrouwenarts dr. Bertram" Rex, 20 u.: „Betaald nachtlogies". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel I Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 23 NOVEMBER City, 19,30 u.: „De kanonnen van Nava- rone". Rex, 20 u.: „De wraak der barbaren". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder don derdag. zei de heer Geertsema. De affaire mag niet in de doofpot ge stopt worden, zei dr. Lamberts. Ook mr. Geertsema scheen er wel voor te voelen, dat deze zaak in alle openheid wordt af gehandeld. Hij zou het zeer op prijs stel len als het destijds door minister Van Rooy aan de Kamer vertrouwelijk over gelegde rapport alsnog in het openbaar wordt behandeld. Ouders van „Softenon-kinderen" en deze kinderen zelf zouden van de overheid fi nancieel steun moeten ontvangen, vond mr. De Vreeze (K.V.P.). Volgens dr. Lam berts komen er veel te veel medicamenten op de markt zonder een afdoende controle vooraf. Deze afgevaardigde wilde ook de ernstige verontreiniging van water en lucht tegengaan. Hij kreeg steun van de A.R.- afgevaardigde dr. Veerman, die wettelijke regelingen verlangde. Dr. Lamberts zei, dat de zuivering van het oppervlaktewater wel 1 miljard gulden zal kosten, wat niet mag verhinderen dat het moet gebeuren. Ir. Van Dis (S.G.P.) maakte nog eens principieel bezwaar tegen het fluorideren van het drinkwater. Tussen de departementen van Sociale Za ken en Maatschappelijk Werk heerst een ongezonde rivaliteit, zei dr. Lamberts ver der. Het zou zelfs zo zijn, dat men via het ministerie van Maatschappelijk Werk bij Sociale Zaken subsidie „los moet we ken". Er wordt in het algemeen door mi er Veldkamp onvoldoende geld beschik nister Veldkamp onvoldoende geld be schikbaar gesteld. Voor de kankerbestrij ding zou de overheid evenveel geld moeten geven als 't Koningin Wilhelmina Fonds Hij bepleitte voorts een verlaging van de ziekenfondspremie met 0,1 percent met verlenging van de verpleegduur tot één jaar. Als de minister hier niet voor voelt, geeft de P.v.d.A.-fractie de voorkeur aan een verlaging van de premie met 0,2 percent. Mej. Ten Broecke Hoekstra (V.V.D.) vroeg een betere opleiding van het verplegende personeel en het invoeren van een algemeen verplicht pensioen voor deze categorie. Aan gehuwde gediplomeer de verpleegsters zou volgens haar moeten worden gevraagd hun beroep weer op te nemen. Minister Veldkamp antwoordt vandaag. Advertentie DIVERSEN Be- Stadhuis Haarlem, vandaag 20 u. grotingsvergadering gemèenteraad. Café-chantant „Adam en Eva", iedere avond cabaret (behalve maandag) door Fiet en Frans Koster en Han Reiziger van 20—2 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 16 november). DONDERDAG 22 NOVEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De wraak der barbaren". VRIJDAG 23 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het Chapman rapport". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Cape Fear". W.B. Theater, 20 u.- „Twee mannen re den uit". Op de Kuipersweg te Buitenpost is een busje met elf arbeiders uit Surhuister- veen in volle vaart tegen een stilstaan de vrachtauto gebotst, waarvan de ver lichting was uitgevallen. Bij de botsing geraakte de 62-jarige F. van der Bij uit Harkema-Opeinde, die naast de bestuur der zat, beklemd: hij bezweek enkele uren later in het diaconessenhuis te Leeuwarden aan het opgelopen letsel. Van de overige inzittenden werden er twee ernstig en drie minder ernstig ge wond. Een ernstige botsing in Wildervank heeft I het leven gekost van de ."9-jarige heer J. Woltjer uit Nieuwe Pekela, en het veer tienjarige vriendinnetje van zijn dochter, I Hermina E. Kuiper. Toen de heer Woltjer een geparkeerde vrachtwagen met aan hanger wilde passeren naderde uit tegen overgestelde richting een personenauto. De heer Woltjer, die waarschijnlijk ge dacht heeft dat de vrachtwagen reed, pro beerde in de berm uit te wijken. De auto schoot echter onder de vrachtwagen. Een oud-verzetsstrijdster uit Den Haag heeft een kort geding tegen de K.R.O. aangespannen, die voornemens zou zjjn in een serie spionageverhalen voor de tv ook een deel uit te zenden over de beleve nissen van deze vrouw als spionne (het verhaal van „Louise"). Deze reeds begon nen tv-serie is gemaakt naar de oorspron kelijke verhalen van wijlen luitenant-kolo nel Oreste Pinto, die tijdens de oorlog lid is geweest van de Engelse secret service en de Nederlandse contra-spionagedienst in Londen. De oud-verzetsstrijdster is van mening, dat zij door de vertoning van de ze aflevering ernstig in haar eer en goe de naam zal wörden geschaad Aan de pre sident van de Amsterdamse rechtbank, voor wie maandagochtend dit geding zal dienen, wordt gevraagdde K.R.O. te ver bieden de reeds opgenomen gewraakte ■tv-aflevering uit te zenden, met 'n dwang som van een halve ton voor overtreding van dit verbod. ELN A 'n Zwitsers top-produkt wordt u getoond bij ENGEL Gr. Houtstr. 181 Haarlem Het gemeentebestuur van Deurne (Noord-Brabant) is door de rechtbank in Den Bosch in het gelijk gesteld in de zaak tegen twee in Duitsland wonende kooplie den. Beide kooplieden hadden in het peel- plaatsje Neerkant een stuk grond gekocht en wilden daar een zomerhuisje op laten bouwen. Toen dit plan de goedkeuring niet kreeg van het gemeentebestuur meenden de kooplieden dat zij een oplossing hadden ge vonden, door eên oude autobus te kopen en die op het stuk grond neer te zetten. B. en W. van Deurne zagen er evenwel een bouwsel in, conform het bepaalde in artikel 6 van de woningwet. Zij sommeer den de eigenaren de autobussen weer af te breken en te verwijderen. De bezitters van de autobussen spanden toen een kort geding aan. Hun eis wérd echter afgewezen, omdat de autobussen voor wat betreft de inrichting, het uiterlijk aanzien en de duurzaamheid door de recht bank werden aangeduid als bouwwerken. De rechtbank had hierbij in aanmerking genomen, dat de oude autobussen onder meer waren aangesloten op het waterlei dingnet en voorzien waren van een toilet. Bovendien was 't stuur verwijderd en had de motor plaatsgemaakt voor een brand stofinstallatie. 42-43. Opeens ontdekte Wandolijn een spleet in de houten dfeur; daar kon hij mooi doorheen kijken. Toen hij z'n oog voor de kier hield, zag hij Salvador. Die ■at voor een tafel en bladerde in een dik boek. de Wandolijn hem. Er stonden in het ka mertje allerlei kruiken, flessen en vreemd soortige toestellen en er waren ook veel boeken. Wandolijn trok zich terug en verborg zich Zonder dat de man er erg in had bespied- in een donker hoekje, om na te denken. De rechtbank in Amsterdam heeft een 48-jarige voormalige portier van het Amsterdamse huisvestingsbureau veroor deeld tot vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk wegens omkoping. Gedurende bijna anderhalf jaar nam de portier giften aan van twee zakenlieden, die hij inlichtingen verstrekte over mensen die een woning- toegewezen kregen. De za kenlieden konden daardoor vaak aan deze nieuwe bewoners meubels verkopen. De portier ontving daarvoor totaal 450.- als beloning. De man werkt thans als schoon maker bij de gemeente. De beide zakenlieden, die de portier op het slechte pad brachten, werden even eens veroordeeld. Een van hen die reeds 13 maal is veroordeeld kreeg vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, de ander een 41-jarige meubelhandelaar, die het meest aan deze omkoping verdiende, werd veroordeeld tot een boete van 3000.-. Ongeveer 500 „vrije boeren" hebben gisteren in Zwolle onder leiding van de heer Koekoek geprotesteerd tegen het landbouwbeleid van de Nederlandse re gering. „Er mag niet gescholden wor den" had de heer Koekoek gezegd. Maar er werd wel krachtig gefulmineerd tegen het Landbouwschap, de standsorganisa ties en de ambtenaren. Hoofdbestuurslid Harmsen betoogde dat de Nederlandse boerenstand het kind van de rekening is geworden. Vele duizenden kleine boeren, die geen bestaan meer konden vinden in de landbouw, hebben inmiddels hun be drijf moeten verlaten. Honderden anderen hangt- op het ogenblik een faillissement boven het hoofd. „De kleine boer", aldus de heer Harmsen, „is tot de bedelstaf gebracht. In de naaste toekomst zal hem van hogerhand de techniek van het be delen worden bijgebracht". De heer Adams, een pluimveehouder van de Veluwe, richtte een aanval op de landbouwdeskundigen, die, naar hij zei, zich niet wezenlijk interesseren voor de land bouwer, de varkensmester en de pluim veehouder. Zij hebben slechts één bedoe ling: zichzelf een bestaan te verschaffen aldus de heer Adams. De leidende figu en in de standsorganisaties juichen al jarenlang de E.E.G. toe als een moge lijkheid om het Nederlandse landbouw- produkt in geheel West-Europa af te zet ten. De praktijk leert evenwel dat sinds het inwerkingtreden van het E.E.G. verdrag de positie van de boer geleide lijk slechter is geworden, zei hij. De heer Fabius van de Partij der Vrije Burgers had geen goed woord over voor het Landbouwschap. „In deze da gen, nu het de boeren slecht gaat, wil het de contributies gaan verhogen". Hierna kwamen nog enkele „vrije boe ren" aan het woord. Hun betogen hiel den de volgende wensen in: „Verlos ons van de ambtenarij, geef ons een vrije economie, laat de stem van de boeren zelf in de volksvertegenwoordiging wor den gehoord en niet. zoals tot nu toe het geval is. de stem van ambtenaren of ver- ambtelij kte boeren". Georganiseerd Overleg. Aan mr. G. H. van Herwaarden, raadadviseur in al gemene dienst bij het ministerie van Bin nenlandse Zaken, is eervol ontslag ver leend als lid van de regeringsdelegatie in de Centrale.Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken. In zijn plaats is benoemd mr. A. D. Kuiper, direc teur-generaal voor overheidspersoneels- aangelegenheden bij het ministerie van Binnenlandse Zaken. Th. J. A. van Leeuwen overleden. Op 67-jarige leeftijd is in Nijmegen overleden de heer Th. J. A. van Leeuwen, vice-voor- zitter van de R.K. Bakkerspatroonsbond en gedelegeerde bij het landelijk georgani seerd overleg voor het bakkersbedrijf. Ge durende 35 jaar was hij voorzitter van de Nijmeegse bakkerspatroons. Hij was voorts o.m. hoofdbestuurslid van de Nederlandse Katholieke Middenstandsbond en geduren de meer dan twintig jaar gemeenteraads lid van Nijmegen. Naar Amerika. Klaas Jan Vos uit Am stelveen, een 17-jarige leerling van de vierde klasse hbs-b-afdeling van het chris telijk lyceum Buitenveldert, is van Schip hol naar New York vertrokken, waar hij zal deelnemen aan het jeugdforum van het dagblad „New York Mirror". Dertien-niet- Amerikaanse scholieren zijn daarvoor uit genodigd. Alle overige deelnemers zijn af komstig van een 80-tal Amerikaanse mid delbare scholen. Het jeugdforum zal aller lei wereldproblemen behandelen. Advertentie In een brief, gericht aan alle politieke partijen, dringt het Algemeen Orgaan voor de Handel en met de handel verwante be drijven op het gebied van landbouw, vis serij en voedselvoorziening er op aan bij de samenstelling van kandidatenlijsten ook plaats in te ruimen voor kandidaten, die met handelsproblemen op het gebied van landbouwprodukten en levensmiddelen op de hoogte zijn. Het wordt al sinds jaren als een groot gemis gevoeld, zo staat in de brief, dat bij de leden van de Tweede Kamer vrijwel geen personen voorkomen die deskundig zijn op het gebied van de groothandel, het geen in sterke mate geldt voor de agrari sche en voedselvoorzieningshandel. De af- zetproblemen voor landbouwprodukten en levensmiddelen komen naar de mening van het algemeen orgaan bij de behandeling van landbouw-aangelegenheden in het ge drang, omdat te veel eenzijdig aandacht wordt geschonken aan de directe proble men van de producenten in de landbouw. De Nederlandse handel kan, ondanks alle moeilijkheden die zich bij de afzet van landbouwprodukten voordoen, een zeer belangrijke rol spelen, vooral in het ka der van de EEG. Daartoe is het echter no dig, zo besluit de brief, dat het Nederland se beleid mede is gericht op het bevorde ren van de handelsactiviteiten en op het scheppen van een gunstig klimaat hiervoor. WIJNKOPERS SINDS 1884 VERMOUTH tO AC literfles J lï-üU Het K.N.M.I. deelt mee: Boven de Noordzee bevindt zich een klei ne storing van polaire oorsprong, die in zuidelijke richting koerst. Deze storing gaat vergezeld van buien. Na het voor bijtrekken van deze storing nadert een rug van hoge luchtdruk met overwegend opklaringen. De komende nacht zal er wat minder vorst zijn dan de afgelopen nacht, toen het in het binnenland op de meeste plaatsen meer dan 5 graden vroor. Het vliegveld Deelen meldde zelfs negen graden vorst. Een depressie bij IJsland verplaatst zich met een matige snelheid in de richting van de Noorse kust en kan de aanvoer van de koude poollucht uit Noord-Scandinavië tot stilstand brengen. De storing die gisteren o.a. in Zuid-Lim burg 7 cm. sneeuw veroorzaakte, is naar Tsjechoslowakije getrokken. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen ■2 B binnen- en buitenland. c. Neerslag. laatste 24 uur. S Den Helder zwaar bew ozo 3 0 Ypenburg mist wzw 1 0 Vlissingen regenbui zzw 0,4 Eelde mist z 1 0,1 De Bilt' mist windst. 3 0 Twente mist verand. 1 0 Eindhoven mist windst. 1 1 Zd-Limburg mist wzw -0 0 Helsinki geheel bew nno 8 2 Stockholm geheel bew nno 1 9 Oslo zwaar bew. ono 1 0,3 Kopenhagen half bew. nno 3 0,1 Aberdeen onbewolkt wnw 3 2 Londen onbewolkt w 4 0 Amsterdam mist zzo 2 0 Brussel mist windst. 0 1 Luxemburg half bew. wnw -1 Parijs licht 'bew. windst. 1 0,2 Bordeaux zwaar bew. n 13 2 Grenoble regen nnw 8 2 Nice onbewolkt n 10 0,3 Berlijn sneeuw nno 2 3 Frankfort geheel bew. wnw -1 6 München sneeuw wnw -1 5 Zürich geheel bew nnw 1 13 Genève half bew. no 4 4 Locarno half bew. windst. 4 0 Wenen zwaar bew. windst. 2 0 Innsbruck sneeuw w -1 0,2 Belgrado half bew. zzo 6 1 Athene half bew. no 20 1 Rome regen zzo 13 2 Ajaccio zwaar bew ono 13 14 Madrid onbewolkt windst. 13 4 Mallorca licht bew. windst. 14 2 Lissabon licht bew. nno 16 1 Vrfjdag 23 november Zon op 8.12 uur, onder 16.40 uur. Maan op 3.40 uur, onder 15.36 uur. Maanstanden 19 nov. 3.10 uur laatste kwartier. 27 nov. 7.30 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 22 november Hoog water 0.14 uur en 12.45 ur. Laag water 8.09 uur en 20.27 uur. Vrijdag 23 november Hoog water 1.14 en 13.37 uur. Laag water 9.09 en 21.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2