Vernietigend requisitoir over het Cuba van Castro &StBSr B0U|h Wab Ut I Ontwapeningsoverleg in Genève wordt volgende week hervat HOORTOESTELLEN Exhibitie 4t HENSEN Wereldnieuws^ De Internationale Commissie van Juristendoet een boekje open Verrassing op het concillie Keur nu extra voordelig en u weet het: zó zuiver, zó^krachtig is Maggi Goudbouillon 75 ct Noors vrachtschip gezonken ^Praatótoel natuurlijk DONDERDAG 2 2 NOVEMBER 1962 Oecumene Strijd tegen apartheid op grond van het Evangelie Villekeur T otalitair Authentiek Tijdelijk EXTRA VOORDEEL Proef en keur nu extra voordelig Maggi Goudbouillon in bet reuzen Pantry Pack (3x1 liter) Maggi Goudbouillon 2 doosjes met elk 1 dubbeltablet (2x1 liter) 55 Ct Sovjet-Unie wil „zwarte dozen"-inspecteurs op grondgebied toelaten BONTEKOE - Heemstede - Spoorplein 4 öp de Narrenspel Radio-activiteit Elias HEREN-ONDERGOED GEMENGD WOL HALFWOL WOL PAARLAARSTEEG i HAARLEM -- GENèVE (Reuter-AFP-AP) Het ern stigste verwijt, dat men Fidel Castro kan maken is, dat hij het vertrouwen van het Cubaanse volk heeft verraden en de tra dities en het verlangen naar vrijheid van dit volk heeft willen vernietigen, aldus een rapport van de Internationale Commissie van Juristen, een los van regeringen staan de en niet-politieke organisatie, die advie zen geeft aan de Economische en Sociale Raad van de UNO-Assemblee. Zij wordt gesteund door rond veertigduizend juristen uit een negentigtal landen. In het rapport wordt gesproken over de voortdurende ontwaarding van het recht op Cuba. De grondwet van 1940, die Castro beloofde te zullen handhaven, is maar on geveer een jaar van kracht gebleven en de grondwet, die de oude verving, werd en wordt voortdurend gewijzigd. Verder (Vervolg van pag. 1) Enkele dagen geleden heeft de bisschop van Brugge, monseigneur De Smedt. erop gewezen dat de theologische commissie bij het voorbereidende werk de aangeboden hulp van het Secretariaat voor de bevor dering der eenheid onder de christenen van Kardinaal Bea had afgewezen en dat Secretariaat als van geringe betekenis had bestempeld. Daarmee, zo verklaarde monseigneur De Smedt, werd het eigen lijke doel van dit concilie het streven naar hereniging van de christenheid doo de theologische commissie genegeerd. Nu heeft de Paus zelf beslist dat het Secretariaat ter bevordering van de een heid in de nieuwe commissiè vertegenwoor digd moet zijn. Hiermede is dus een grote moeilijkheid uit de wereld en het concilie kan rustig verder gaan met zijn werk zaamheden. Vandaag is, zoals steeds, een vakantie dag. Morgen zal aan de vaders het schema inzake de instrumenten voor de sociale communicatie worden voorgelegd. Onder die fraaie naam gaat schuil de voorlich ting in de meest ruime zin: pers, radio, film en televisie. Er is woensdag nog wel gesproken over het schema inzake de bronnen der open baring. Een van de meest belangwekkende suggesties die gedaan werden is de naam van het eerste hoofdstuk, „Over de twee ledige bron der openbaring", te vervangen door: „Over de Heilige Schrift en de tra ditie", en dan vooral goed laten uitkomen dat de openbaring alleen uit God stamt In zekere zin benadert men hier dus het protestantse standpunt, dat alle waarde toekent aan de Heilige Schrift en de tra ditie niet aanvaardt. De stelling der conservatieven is, dat er behoefte bestaat aan een heldere uiteen zetting van de roomskatholieke waarhe den, die door tal van dwalingen worden be dreigd. Zij, die vooral denken aan het stre ven tot eenwording der verschillende ker ken, leggen de nadruk op het feit dat men onmogelijk alle bijzonderheden over de openbaring nauwkeurig kan formuleren, omdat de roomskatholieke theologen het daarover onder elkaar nog niet eens zijn Daarom verdient 't de voorkeur een sche ma te hebben, dat helder, kort, eenvoudig en met geestkracht de waarheid uiteenzet voorzover die onbetwist is. Wil men tot betere betrekkingen komen' dan tot nu toe bestonden, dan i& het zaak dat allen duidelijk hun leer omschrijven op een objectieve heldere manier en met het vooropgezette doel de meningen van anderen te eerbiedigen en t zoeken naar een zodanige psychologisch^ stijl, dat men zich kan verenigen inplaats van zich van elkaar scheiden. Dat zal de echte oecu menische stijl zijn, die ook het Secretariaat voor het bevorderen van de eenheid on der christenen heeft aangetoond te willen volgen. Het is tijdens de discussie kennelijk zo voorgesteld, alsof de oecumenische bewe ging eigenlijk vooral van rooms-katholie- ke zijde wordt bevorderd en dat het de rooms-katholieken waren, die „in de laat ste jaren op nieuwe grondslagen een dia loog met de afgescheiden broeders zijn begonnen". Kennelijk houdt men nog al tijd onvoldoende rekening met het vele werk in die richting, dat reeds werd ver richt door de Wereldraad van Kerken. Ge heel en volledig begrip voor het werk van de Wereldraad van Kerken bestaat kenne lijk nog slechts bij weinig concilievaders en dit zal dan wel de verklaring zijn waarom ook het standpunt van het Secre tariaat voor de bevordering der eenheid onder de christenen, waarvan onze land genoot monseigneur Willebrands secretaris is, werd toegelicht. Dit secretariaat is wel volledig ingelicht over het werk van de Wereldraad van Kerken en heeft inzake de oecumenische gedachte zeer veel be grip. JOHANNESBURG (Reuter) Mevrouw A. Brusse, Nederlandse van geboorte, die al eerder tegen de apartheid in Zuid-Afri- ka heeft geprotesteerd door van een fiets gebruik te maken inplaats van in een openbaar vervoermiddel te reizen, heeft de Zuidafrikaanse minister van Justitie, Balthazar Vorster, verzocht haar naam aan de lijst van 437 Zuidafrikaanse com' munisten toe te voegen. Mevrouw Brusse heeft de minister het volgende geschre ven: „Wilt u zo vriendelijk zijn mijn naam toe te voegen aa nlijst van zoge naamde communisten bij de wet op on derdrukking van het communisme, onder verwijziging naar Mattheus 25, vers 40 (In Mattheus 25:40 zegt Jezus: „Voorwaar zeg ik u, voor zoveel gij dit een van de ze mijne minste broeders gedaan hebt zo hebt gij dat mij gedaan"). zijn de teksten voor de grondwet door de ministerraad aangenomen zonder enige deelneming van het'Cubaanse volk, terwijl Fidel Castro deze methode van grondwets wijziging, die door zijn verjaagde voorgan ger Batista werd ingevoerd, herhaaldelijk met kracht veroordeeld heeft. In het strafrecht zijn bepalingen met te rugwerkende kracht opgenomen. De wille keurige toepassing van de doodstraf, de eveneens willekeurige confiscaties en het ondergeschikt maken van de rechterlijke macht aan het politieke gezag hebben het niveau van de rechtspraak aanzienlijk om laag gehaald. De handhaving van het sys teem van de revolutionaire tribunalen, dat vrijwel geen waarborgen met betrekking tot de procedure kent, schijnt in het bij zonder alarmerend te zijn. Onder het voorwendsel de revolutie te verdedigen, aldus het rapport, worden de fundamentele rechten voortdurend ge schonden. De commissie wijst op het feit dat de politieke gevangenen op Cuba op dezelfde wijze worden behandeld als de an dere gevangenen. Hun familie wordt zelfs onverbiddelijk vervolgd. Door Cuba te onderwerpen aan het juk van een totalitair bewind, gebaseerd op een vreemde ideologie, heeft Fidel Castro de principes die hij beloofd had te zullen verdedigen met geweld geschonden. De commissie meent, dat het beeld dat Cuba op het ogenblik te zien geeft, des te tra gischer is, omdat het land en zijn bevol king voldoen aan alle voorwaarden, die ge eist worden voor de instelling van een echt democratisch bewind. Bij de samenstelling van het rapport is gebruik gemaakt van officiële documenten verklaringen en redevoeringen van Cu baanse leiders en verklaringen van hon derdvierentwintig „ooggetuigen". Het rap port maakt onder meer melding van een aantal inbreuken op de rechten van de mens, zoals rechters die afhankelijk zijn van de volkspolitie en leden van de com munistische partij, gevangenzetting en zelfs executies van juristen, die politieke gevangenen hadden verdedigd, gevangen zetting, soms voor jaren, zonder vorm van proces, onwettige arrestaties op grote schaal, vervolging van priesters en monni ken en confiskatie van persoonlijke eigen dommen. In een overzicht vermeldt het rapport de verklaring van een ex-gevangene, die zei dat in de grootste Cubaanse gevangenis Isla de Pinos, ongeveer tienduizend politie ke gevangenen zitten. De commissie zegt de berichten dat meer dan 1.000 personen zijn terechtgesteld en 150.000 anderen in gevangenissen zitten, niet te kunnen veri fiëren of tegenspreken. Er wordt aan herinnerd dat de commis sie Castro heeft gefeliciteerd met zijn machtsoverneming in januari 1959. Het ge hele Cubaanse volk verwelkomde Castro en gaf hem vrijwel unaniem zijn steun, aldus de commissie. Slechts weinig revo lutionaire bewegingen zijn met meer te vredenheid begroet en hebben meer hoop gewekt dan die van Fidel Castro. Advertentie MAGGI GOUDBOUILLON MUNT UIT DOOR VLEESKRACHT l LISSABON (AP) In Lissabon zijn be richten binnengekomen dat het Noorse vrachtschip „Bro" (1.559 ton) is gezonken voor de kust van Portugal, öp zeven mijl van Berlings nadat andere schepen de be manning van 26 koppen aan boord had den genomen. Het Noorse consulaat in Lissabon heeft bericht ontvangen dat het schip zware slagzij maakte die het ontruimen noodza kelijk maakte. De slagzij was ontstaan door werken van de lading bij zware zee gang. De kapitein en twee bemanningsle den zouden met een Portugese trawler op weg zijn naar een haven in Portugal. De rest van de bemanning zou door een Britse tanker zijn overgenomen. Botsing In de mond van de Elbe is het Ameri kaanse vrachtschip „American Traveller, (8228 ton), in aanvaring met een Duitse tanker van 85 ton. Het Duitse scheepje sloeg om. Een opvarende van het Duitse schip wordt vermist. Een ander Amerikaans vrachtschip, de 7821 ton metende „Howel Lykes" is in de mond van de Weser aan de grond gelo pen. Volgens de havenautoriteiten is er geen gevaar voor de bemanning. Twee sleepboten en een reddingsvaartuig zijn uitgevaren om het schip te hulp te komen. van april 1963. NEW YORK (AFP, Reuter en AP) - De Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties heeft met algemene stem men op de onthouding van Frankrijk na de resolutie goedgekeurd, waarin wordt uitgenodigd de onderhandelingen in Genève over volledige ontwapening te hervatten en voort te zetten tot er over eenstemming wordt bereikt. De conferentie zal haar werkzaamhe den op 26 november hervatten. Er ne men 18 landen aan deel: vijf westelijke, vijf communistische en acht neutrale. De conferentie wordt verzocht regelma tig rapport uit te brengen aan de V.N.- Assemblee over de gemaakte vorderingen en in ieder geval vóór de tweede week Advertentie DE NIEUWSTE TYPEN. Speciale hoortoestellen voor zwaar slechthorenden. Kleine, achter het oor te dragen toestellen met luisterspoel. Verstrekking in overleg met uw oorarts. (zijstraat van de Leidsevaartweg) Bus 3, halte station Heemstede Telefoon 38099 LONDEN De Sovjet-Unie zou bereid zijn buitenlandse inspecteurs op haar grondgebied toe te laten, die de zoge naamde „zwarte dozen" (verzegelde seis mografen voor registratje van door kern ontploffing veroorzaakte aardtrillingen) moeten inspecteren. Het systeem wordt door de Sovjet-Unie voorgestaan als con trolemiddel op naleving van een verbod van kernproeven, dat inspectie ter plaat se overbodig maakt. Dit werd woensdag van gezaghebbende zjjde in Londen ver klaard. Al die Amerikaanse vlak-na-de-ver- kiezingen-plaatjes van lachende en naar de lieve m.assa wuivende overwinnaars Senatoren, gouverneurs laten mij, ver van de omwoelde arena ook altijd een beetje lachen.of huilen, dat weet ik niet precies, want die twee gemoeds aandoeningen liggen, zoals alle schijnbar e uitersten, vlak naast elkaar. Ik vind die grote, grote mannen in hun niet-verhulde blijdschap om de kiezers gunst altijd wel een tikje belachelijk, doch ook beschamend kinderachtig. Grote man nen zijn zo dikwijls, ook in andere func ties en niet alleen in Amerika, onvoorstel baar kinderachtig. Ik zag nu weer een plaatje van Ruslands oorlogsminister, een zware man als een onverwrikbare eik. Zijn hele brede borst was overdekt door ere- lintjes en medailles. Hoe is het mogelijk, dacht ik, dat zo'n, toch zeker niet gering, persoon blijkbaar nog zo blij met die tien tallen bewijzen van goed gedrag kan zijn. dat hij ze allemaal op z'n eigen bastje speldt en ermee rondprtmkt als een kost baar en kostelijk rund op een veetentoon- stelling? Wat ik bij de plaatjes van juichend-blije Rockefellers, Browns, Kennedy's en huns gelijken ook denk: Hoe is het mogelijk dat al die verheugde kinderen, zo gebrand zijn op invloed en macht? Een oud onderwerp overigens, deze machtsbelustheid: rijk voer voor vraat zuchtige psychologen. Er zijn dikke boe ken aan gewijd, om te verklaren waar dit, voor mensen met andere ambitiies on begrijpelijk streven zijn oorzaak heeft. Die andersgeaarden begrijpen daar wei nig van. Ik zou het een ondraaglijke last vinden, macht over anderen te hebben, omdat ik er mijn vrijheid, mijn afgod, aan zou moeten offeren. Niemand, met macht bekleed, die niet de g ev an g e- n e van die macht wordt en de gevangene van hen, die hem deze hebben gegeven. Er is -een bekend zinnetje, verschillende machtigen in de mond gelegd: Daar komt de massa aan; ik moet mij haasten haar te volgen, want ik ben haar leider. Wie deze kreet geslaakt moge hebben: zij is een stuk bitterzure, ironische, paradoxale waarheid. Daar stonden zij dus, de vers gelegde Amerikaanse machthebbers: kinderlijke en ook onwijze mannen met brede grijn zen, omdat zij gevangen zijn genomen en in boeien gelegd door de massa die hun De westerse landen meenden tot dus ver, dat dit systeem geen volwaardige I ^nverbiddeilijke meesteres zal zijn. Met vervanger van internationale inspectie is, doch zij hebben het niet in zijn geheel afgewezen. dat plaatje van Ruslands opper-opper-op- persoldaat Malinovski als een onmondig kind zo blij met zijn opgeprikte bewij- Hoeveel van deze seismografen en hoe- 2e" van 9°fd PedrA9' veel inspecteurs de Sovjet-Unie zou wil len toelaten heeft zij niet bekend ge maakt. De Algemene Vergadering heeft met I grote meerderheid haar goedkeuring ge- hecht aan een resolutie, waarin een com missie van 15 internationale geleerden wordt verzocht haar studie over de ge volgen van radio-actieve neerslag voort te zetten. Het Sovjet-blok en Cuba verzetten zich tegen- het tweede gedeelte, handelend over een meteorologische wereldorganisatie, die een reeks stations rondom de we reld zal bouwen om de radio-activiteit in de dampkring voortdurend te kunnen, con- troleren. De resolutie in haar geheel werd met 85 tegen nul stemmen bij de ont- I houdingen van het Sovjet-blok plus Cuba goedgekeurd. Men weet niet of men om al die dom me ij delheid lachen of huilen moet. Grotesk narrenspel in 's werelds kleuter school. Advertentie Hoogconjunctuur en wel vaart zijn dankbare onder werpen voor ironische com mentaren, meestal afkomstig van de zijde van hen, die de stroom van overvloed onzer huidige 'situatie langs zich heen zien gaan zonder dat ze in de gelegenheid zijn zich eraan te laven. Die lieden zijn er wellicht zelfs meer dan menig oppervlakkig profiteur zich realiseren wil. Doch het is niet altijd goed, ironisch te zijn. Men kan er immers ook milder over pra ten en dat lukt beter naar mate men zich verheft'tot een gedachtengang, die filosofisch genoeg is om „de nood van de overvloed" te kunnen begrij pen. Zelfs indien men beschikt over alle materiële zegenin gen der hoogontwikkelde westelijke samenleving en in staat is zich alles te verschaf fen wat voor geld te koop is, dan nog ontbreekt een zeer belangrijke, meestal onmis bare factor voor de persoon lijke voldoening. Een zeer menselijke, zelfs enigszins or dinaire factor, die men inder daad de nood van de over vloed zou kunnen noemen: men moet namelijk beschik ken over een minder-bedeeld publiek, waaraan men zijn overvloed kan tonen. Soms vat men de zucht naar welvaartsdemonstratie samen onder de treffende term van „status". Het is een navrant woord voor een tamelijk on grijpbaar verschijnsel. De sta tus kan bestaan uit de meest merkwaardige decoraties der persoonlijkheid, variërend van het gala-uniform met rijen onderscheidingen tot enorme uitsteeksels aan auto carrosserieën en van een bont mantel tot een piano-voor-het- raam. Status is het klank bord der weelde, dat de be zitter in staat stelt de bewon dering en het respect te ver nemen van de minderbezitter. Bewondering en respect kan men vaak comprimeren tot jaloezie, maar dat maakt voor de bezitter dikwijls geen verschil. Het gaat erom, dat hij zijn ei^en uitverkoren ge stalte kan zien weerspiegeld in het oppervlak der samen leving. Status leidt tot bijzonder vreemde dingen. Het kan een ziekte worden, die vrijwel ongeneeslijk is en de gehele persoonlijkheid aantast. Het kan van een mens een wande lende expositie van eigen weelde maken. Doch niet altijd behoeft dat zich te demonstreren in het visuele vlak. Dat wordt trou wens steeds moeilijker, naar mate onze industrie de dure, bijzondere dingen op bedrie- gelijke wijze gaat imiteren in goedkope massaprodukten. Wanneer vroeger een echte slangenleren tas op uitzon derlijke rijkdom wees, heeft nu de plastic-industrie geen slang meer nodig om een in druk van „echt" te vestigen. Met het gevolg dat de slang onbruikbaar is geworden in het aardse paradijs van stof felijke gelukzaligheid. Men kan ook met woorden veel doen. Een bijzonder in drukwekkend staaltje daarvan wil ik u niet onthouden, om dat het zo duidelijk aangeeft hoe de „status" met bewon derenswaardig vernuft kruipt waar hij niet overeind kan gaan. In een druk namiddaguur eindigt een gevecht in een lunchroom om een mooi plaatsje bij het raam in een verdeling der buit: twee moe ders, ieder met een kind, ne men tegenover elkander aan hetzelfde tafeltje plaats, in kille vijandigheid de sfeer in twee gelijke parten snijdend en met het vaste voornemen, geen woord met elkander te wisselen. Zoals in iedere koude oor log echter bezinnen de par tijen zich op psychologische, vijandelijkheden. En waarmee kan men een verachte tegen stander beter treffen dan met „status"? „Niet zeuren, Irene" zegt de eerste moeder tot haar bloedeigen kind, dat vraagt of het mag rondlopen in de tearoom. „Je mag hier niet spelen. Straks, als we met de auto naar huis zijn ge reden, mag je in de tuin spelen bij de v ij v e r of bij de ga-rage s. Als je maar voorzichtig bent tegen de tijd dat vader met z ij n eigen auto thuiskomt, want laatst reed hij je ook al bijna om ver in de o p rij 1 a a n. Maar je weet dat ik nog enkele boodschappen moet doen, dus we zullen wel niet voor vie ren thuiszijn. Dat treft trou wens goed, dan heeft het meisje intussen thee gezet. Ik moet nog even naar A s- cot om mijn zeven jurken op te halen die vernauwd zijn omdat ik zo slank ben geworden na onze vier- weekse reis naar Por tugal van deze zomer. En, o ja, ik moet mijn bontjas sen wegbrengen om te laten nakijken. Er zal wel niets aan mankeren want ze zijn ten slotte nog practisch nieuw en ze slijten zo wei nig als je ze o m en o m kunt dragen. Jammer dat ik die diamanten ring op de vleugel heb laten liggen, anders had ik hem even kun nen afgeven om hem op maat te maken. Enfin, paps moet morgen toch naar de stad voor zijn wekelijks bezoek aan zijn effectenmakelaar, dan moet die hem maar meteen meenemen. En o ja, denk er even aan dat ik een prijscou rant voor bloembollen moet ophalen bij de handelaar, want het wordt weer tijd voor de aanplant en de tuinman heeft er te weinig gepoot naar mijn smaak. Die man snapt niet dat je in een bunga low die aan alle kanten vrij ligt in het voorjaar overal bloemen moet kunnen zien. Wat. wil je drinken? Een sor bet vind ik best, lieverd, maar al dat ijs is misschien niet goed voor je. Neem maar een glaasje ranja". Ademscheppen is natuurlijk zelfs in een oorlog nodig. Er was trouwens heel wat mu nitie verschoten. Doch de vijand is ook niet van giste ren. „Smaakt het?" informeert de andere moeder luid bij haar eigen spruit, die zich door een ijsbergje graaft. „Sommige kinderen kunnen helemaal niet tegen ijs, omdat ze een beetje ondervoed zijn of zo. Of omdat ze te arm zijn om lekkere dikke kleertjes te dragen. Als je er nóg een wilt, mij best. J ij kunt er wel te gen! Je hebt trouwens een bi zonder sterke maag, dat heb ben we gezien bij die vlieg reis van van de zomer. We waren allemaal een beetje misselijk toen we in H e 1 s i n- k i uitstapten, maar jij niet, hè! Vond je het leuk in Hel sinki? Sommige mensen gaan in hun vakantie naar warme landen, vanwege de goedkope groepsreizen en als je heel goedkoop uit wilt kun je na tuurlijk in Spanje of Portugal terecht, weet je, maar ik vind Scandinavië heel wat pretti ger al is het dan belangrijk duurder. Ik hou meer van de frisse kou. Wat zijn dat nóu voor winters die we hi^r tegenwoordig hebben? Geef mij maar wat vorst en zo. Bontmantels zijn helemaal uit de mode in ons land. Ze wor den alleen nog gedragen door snobs. Wat snobs zijn? Nou ja, dat begrijp jij nog niet zo. Dat zijn mensen die in be krompen bungalowtjes gaan wonen met een grote tuin er omheen zodat het erg luxe en duur lijkt. Als je er binnen komt struikel je over schilde rijen die aan de muur hangen, zó eng is het er. Toogwillook- wat, zeggen ze! Meestal staat er dan ook nog een piano in huis, waar niemand op kan spelen. En het kiezelpaadje noemen ze een oprijlaan. Nou ja, de grote Bram uithangen is niet zo moeilijk. Maar soms zou ik ons grote goedonder- houden herenhuis wel wel eens willen ruilen voor een iets kleinere woning, vooral omdat je tegenwoordig geen twee dagmeisjes meer kunt krijgen, ook al be taal je nóg zoveel. Niet zo zitten wippen, Jan-Willem! Straks val je nog om met stoel en al, net als laatst bij tante Betty die pas in Den Haag is komen wonen in die villa aan de Loosduin- se w e g die ze voor meer dan een ton heeft gekocht omdat haar man directeur van de Residentiebank is gewor den omdat hij van adel is Jan-Willem en Irene be kijken elkander intussen met misprijzend oog, niet zozeer omdat er aan elkanders kin derlijke verschijningen iets mis te prijzen valt, doch om dat hun van huis-uit geleerd is andere kinderen altijd met misprijzend oog te bekijken, omdat dat de juiste sfeer wekt om afstand te kunnen houden waar afstand geboden valt, aangezien afstand de veiligste toestand is voor men sen die nauwelijks mogen ver wachten dat zij in de ordi naire milieus van alledag huns gelijken zullen ontmoeten en, mocht dat bij benadering toch het geval zijn, er alle reden is om de houding aan te nemen dat men die gelijkheid niet erkent of tenminste er met gegronde redenen aan twij felt, omdat gelijkheid de dood slag is voor alle levensvreug de wanneer men op het stand punt staat dat levensvreugde opwelt uit de bron van het besef, beter en méér en for tuinlijker te zijn dan anderen. Als Irene en Jan-Wilém niet op hun tellen passen, worden zij, net als hun ouders en zo vele anderen, mensen wier levensvreugde eindigt op het moment waarop de huisdeur achter hen dichtvalt en zij zich temidden van hun weel de en fortuin bevinden zonder dat ze er iemand de ogen mee kunnen uitsteken. Lange Pantalon, maat 5 6.25 Borstrok k. m., maat 5 5.90 Borstrok I. m„ maat 5 6.65 3/< pantalon, maat 5 7.75 L. pantalon, maat 5 9.25 Borstrok k. m., mt 5 8.55 Hemd k. m., maat 5 9.85 pantalon, maat 5 13.50 Borstrok k. m., maat 5 12,00 Borstrok I. m„ maat 5 14.00 Voor een goede keus EsKig; Sigaretten. De Britse fabrikanten van si garetten hebben besloten geen reclame meer te maken, waarin het roken als mannelijk, romantisch, heldhaftig of so ciaal noodzakelijk wordt voorgesteld. Afschuwelijke misstap. „In Londen is de 32-jarige Leonard Powell tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens in braak in de woning van Sir Winston Churchill. De openbare aanklager sprak van „een afschuwelijke misstap in Po wells loopbaan als misdadiger", die de ze had begaan toen hij door een raam van Churchills huis stapte. „Juist in dat huis wordt geen inbraak geduld", aldus de openbare aanklager. Veiligheidstoeter. De taxi's in Zürich zul len op politievoorschrift worden voorzien van een alarminstallatie ter beveiliging van de chauffeur: een stel van twee claxons van verschillende toon dat op gemakkelijke wijze door de chauffeur in werking kan worden gesteld. Afgerekend met verleden. Volgens het Egyptische persbureau heeft de Ameri kaanse zaakgelastigde in Jemen aan Washington meegedeeld, dat de republi keinen in Jemen het land volledig be heersen, op enkele sporadische scher mutselingen aan de grens na. Libanon lanceert raket. Bij Beiroet is door een particuliere maatschappij een drie trapsraket gelanceerd. Regerings- en le- gerfunctionarissen waren aanwezig, toen de bijna zeven meter Jange raket de lucht inging. De neuskegel zou op ruim 400 kilometer van de plaats van lance ring, in de buurt van Cyprus, door de Libanese marine uit zee worden opge vist.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3