Opmerkelijk weinig vogels zijn dit najaar op trek Karei Minneboo en zijn vogels Gevonden SLIJTERIJ SNIER If Ook de troepen zijn aanzienlijk kleiner IJmondverenigingen vandaag en morgen i 3D X S O O VERHUUR TV-BELL 69 cm Dameskapsalon Hagedoorn DONDERDAG 22 NOVEMBER 1962 Examens Faillissementen BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK 27.75 29.25 Nuttige wenken inzake bezwaarschriften Kerkelijk nieuws Maakten de trekwaarnemers in de Ionp ?.n oktober reeds melding van een gering nntal vogels, de verdere weken hebben in "it beeld geen verandering gebracht. Over 'iet algemeen waren er weinig vogels en rle troepen waren kleiner dan anders. De "ngelse berichten spraken ook over een ;rm trekseizoen. De waarnemers op het Duitse Oostzee-eiland Fehniarn kregen ge durende hun verblijf aldaar in de eerste week van oktober ook niet die aan tallen vogels te zien, die er andere jaren pleegden langs te trekken. Falsterbo op de zuidpunt van Zweden is een be langrijk punt, waar altijd heel wat van de trek te zien is. De vogels komen daar door de vorm van 't land als in een trechter samen en steken dan naar de Deense eilanden over. De vijfde oktober was daar een goede trekdag en men zag toen ondermeer dui zenden buizerden Zweden verlaten. Deze vogels volgen zoveel mogelijk de eilanden, om gebruik te maken van ter- miek boven het land. Zij schroeven zich eerst al cirkelend tot grote hoogte op om dan in een lange glijvlucht in de richting van hun doel te trekken. Als ze teveel hoogte verloren hebben, gaan ze weer om hoog cirkelen enzovoort. Deze trekweg van Zweden over de Deense eilanden is een belangrijke route voor de vele roofvogels uit het onmetelijke Scandinavische gebied. In West-Nederland krijgen we van deze buizerdentrek maar weinig te zien, maar er komen elk jaar wel een aantal van deze prachtige roofvogels over onze duinen trekken. Dit jaar zijn er vrij veel en de gehele winter kunnen we ze boven het duin te zien krijgen. Ze kringelen meest vrij hoog in de lucht en speuren de grond af op zoek naar muizen of konijntjes. Deze herfst zijn er ook veel ruigpootbui- zerden gezien. Deze is van de gewone bui zerd te onderscheiden aan zijn lichte vleu gelonderkant, waarop de zwarte polsvlek duidelijk uitkomt. Deze ruigpootbuizerd be zoekt ons land alleen in die jaren, waarin de lemmingen in het noorden, waarvan deze vogel hoofdzakelijk leeft, schaars zijn. Verleden jaar waren er zeer veel lemmingen en het is regel, dat deze die ren na zo'n topjaar een geweldige terugslag krijgen door de dodentrek van deze kna- gers. De waarnemingspost aan de Boulevard nabij de Zeeweg. Het mooie zachte weer heeft zich gedu rende vrijwel de gehele maand oktober ge handhaafd. Pas tegen het eind van de maand begonnen de depressies de over hand te krijgen en sloeg het weer om. Het mooie weer .bracht echter vaak ochtend mist met zich mee en mist vormt voor de trekkende vogel een grote hindernis. Maar over het geheel genomen is het weer gunstig geweest voor de vogeltrek. Herfst stormen kwamen niet voor en buiïg weer met noordwestenwind heel weinig. Op verscheide dagen met zwakke oostelijke wind en helder weer moet er zeker onge- stuwde trek op grote hoogte zijn geweest. Uit de gegevens van vorige jaren blijkt, dat er in de vinkentrek veelal omstreeks begin november nog een hoogtepunt komt. Het zijn de vinken uit de allernoordelijk- ste streken, die dan passeren. Ook dit jaar deed zich dat weer voor. Na het minder goede weer van eind oktober zorgde een kleine rug van hoge druk voor goed weer op 1 november. Er had toen een levendige trek van allerlei soorten vogels plaats vooral vinken. Op de waarnemingspost te Bloemendaal aan Zee werden in ander half uur 4350 vinken in 88 troepen geteld. Deze goede trekdag kon toch niet verhel pen, dat het totaal aantal waargenomen vinken deze herfst het laagste van de af gelopen tien jaar is. Het aantal doortrek kende spreeuwen bleef tot eind oktober toe zeer laag; pas daarna werden ze talrij ker en op 2 november was er een vrij sterke spreeuwentrek. Maar ook van deze soort blijft het totale aantal aan de lage kant. Met de lijsters is het anders gesteld. Er is vaak nachttrek geweest van zanglijsters, koperwieken en kramsvogels. De waarne mer op Terschelling gaf het volgende be richt over een sterke trek in de nacht van 11 op 12 oktober: Nadat ik in dc avond van 11 oktober geen lijstertrek gehoord had, werd ik 's nachts om één uur wak ker. Er bleken toen kramsvogels en ko perwieken te passeren en wel in zo'n groot aantal, dat ik tot half vijf bleef waarne men. Het aantal trekgroepen varieerde van 31 tot 47 per 5 minuten. Na half vier nam de trek merkbaar af. In de morgen uren bleken de duinweiden en duinvallei en zeer rijk met lijsters bezet ta zijn. Vooral kramsvogels, maar ook veel koper wieken, zanglijsters en merels. Verder wa ren er opvallend veel roodborstjes en goudhaantjes. In de duinen van Kennemerland waren deze herfst ook grote aantallen lijsters, die zich tegoed deden aan de bessen van de rijkdragende duindoorn en meidoorn. Kramsvogels zijn er nog steeds aan te treffen en menig wandelaar zal de grote troepen van deze forse lijsters zijn opge vallen, die bij het opvliegen hun tjak- kerende roep laten horen. De weilanden vormen ook een belangrijk voedselgebied voor deze tjakkers. Ook dit jaar is weer gebleken, dat de mooie kraaientrek van vroeger tot het ver leden behoort. Op goede dagen trokken in vroeger jaren de roeken troep na troep hoog over onze duinen, vergezeld van zwermen vrolijk snappende kauwen. En dat kon dan tot ver in de namiddag door gaan. De laatste jaren hebben wij daarvan zo goed als niets meer te zien gekregen. Ongetwijfeld worden deze vogels in hun broedgebieden in de Baltische landen en Scandinavië op grote schaal vergiftigd ter bescherming van de landbouw. Alleen de bonte kraai trekt nog in matig aantal dooi en die behoeven wij nog niet te missen in ons winterse landschap. De invasie van kruisbekken is dit jaar wel bijzonder. Niet alleen komt de gewone kruisbek in groot aantal voor, maar ook de gi-ote kruisbek is buiten zijn normale gebied getrokken. Deze broedvogel van Zuid-Finland en Scandinavië verscheen eind september in Engeland en tevens is hij in Noord-Duitsland en op Helgoland waargenomen. Advertentie Advertentie Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente E Nijmegen. Doctoraalexamen rechten: G. J. C. van Engelen (Leende). Kandidaats examen Frans: J. J. M. Bronneberg (Ja- beek). Doctoraalexamen Frans: M. R. H. M. Reijnen (Tilburg) en pater H. G. C. Hille- naar S.J. (Nijmegen). Tot lector in de criminologie en het kin derrecht is benoemd pater mr. W. H. A. Jonkers (S.C.J.). Leiden. Doctoraalexamen psychologie: A. u,. H. Tjoa (Amsterdam). Kandidaatsexa men klassieke letterkunde: F. T. van Stra ten (Nederasselt) (cum laude) en E. G. Mar tens (Rotterdam). Kandidaatsexamen Fran se taal- en letterkunde: mevrouw E. M. van RandwijckFranken (Leiden). Docto raalexamen geneeskunde: M. de Graaf (Ca- pelle aan de IJssel). Artsexamen: W. G. J. lemhoff (Ingen-Betuwe), J. de Koning (Leiden), P. Spit (Leiden en J. J. Veltkamp (Driehuis). Amsterdam (V.U.). Doctoraalexamen rechten mej. J. N. van Andel (Dordrecht) en J. N. Bogaards (Rijswijk Z.H.). Delft. Ir. G. J. van der Grinten is be noemd tot buitengewoon hoogleraar aan de t.h. te Delft. In de afdeling der bouw kunde zal hij onderwijs geven in industri ële vormgeving. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijsten zijn op 19 november zeëindigd de faillissementen van Cornells de Smeth, transportondernemer te Hoofd dorp, gemeente Haarlemmermeer, Markt- laan 3, uitgesproken op 24 januari 1961 en van Henricus Wilhelmus van den Braak, onderaannemer, wonende te Haarlem. Bil- derdijkstraat 9 zwart, uitgesproken op 22 maart I960. Plvlishave (4 modellen) 39.50 t/m 65,00 Haardroger f 34.00 Infraphil f 37.50 Lichtgewicht snelstrijker27,00 en f 30.00 Ideale handmixers 29.00 en f 39,00 Pionier en andere bouwdozen f 13.75 enz. Stofzuigers (5 modellen) 120.00 t/m 188.00 Philips verlichting, vanaf 7,50 Regelbare stoomstrijker45.00 Onderdelen voor alle Philips apparaten Droogkap 69-00 Uit de kou met ventilatorkachel 69,00 Koffiemolens (4 kleuren) f 23,75 Tondeuses voor Philishaye 7.50 Enige recorders;' nu nog1198.00 Hieuw model hoogtezen ƒ154,00 Philip* producten speciaalzaak SEJ™ Plein 1945 no. 4 IJmuiden telefoon 6561 GEBOREN: Michel, z. v. B. Schaap en M. A. S. de Kruif; Alexandra G., d. v. W. G. Mudde en H. J. Visscher; Irma, d. v. A. W. Guillot en L. Bruinsma; Frans P., J. P. Sminia en G. S. Boonstra; Eric, z. v. A. G. Schnater en II. Bakkenist; Tom K. H., z. v. G. Noordhof f en M. H. Dobbert; Sylvia J., d. v. S. de Boer en A. Bertram; Petrus Th., z. v. V. C. Ruiter en T. C. de Haan; Franciscus P. M„ z. v. F. C. M. Kuijs en J. H. Janssen; Johanna G., d. v. H. G: Waterlander en M. J. van Zon; Reinalda, d. v. G. H. Holthaus en A. de Groot; Jaco bus C. A., z. v. A. G. Oud en M. C. Tesse- laar; Johannes C, z. v. Th. G. Dudink en M. C. G. van Hooff; Robert, z. v. A. Gre- vink en B. J. Telkamp; Adrianus P., z. v. G. H. Bleijendaal en G. Dekker', Yvonne M. P., d. v. A. R. Markx en E. C. Beentjes; Robert C., z. v. C. J. Moeliker en G Plan- tinga; Hans, z. v. B. de Vries en A. Joos- ten; Hillechiena M., d. v. R. Idema en J. H. Norden; Maria A. A., d. v. Q. M. Rijke en A. Beemsterboer; Bernard, z. v. H. C. de Vries en L. Lantinga; Leo, L. P., z. v. J. L. Tillmans en A. J. Reek- man; Antonius J. M., z. v. J. G. Wind- müller en M. P. J. de Vries; André, z. v. J. van Rijn en L. Kroes. ONDERTROUWD: K. W. H. Elhorst en Y. H. J. van den Bosch. Advertentie met onbeperkte service. Geen onderhoudskosten. zonder antenne p. m. met antenne p. m. Velserduinweg 173 Telefoon 44(12 Schoenmaker Karei Min neboo heeft behalve een flink aantal kinderen, vijftig vogeltjes, een hond. vier katten en twee valkpar kieten, waarvan er één kan spreken. De papegaai spreekt trouwens ook. Karei Minne boo heeft dus aanspraak genoeg- Hij is vijfendertig jaar en schoenmaker van beroep. Hij woont in dc Kloosterstraat te Beverwijk. In zijn (smaakvol ingerichte) huiskamer hangt aan de wand een stuk grijze boom schors met een klein kleurig vogeltje. Het is een vorige week gestorven beestje, dat door een terzake kundig iemand is opgezet, waarna mevrouw Minneboo er met behulp van boomschors een aantrekkelijk geheel van maakte. In de huiskamer treft men verder nog aan een speelgoed-poedel op de ca napé en een voortreffelijk zingende kanarie in een kooi. Het opgezette vogeltje leed, toen het nog rondvloog in de grote volière achter het hu'.?, aan toevallen. ..Aleen als ik hem in mijn handen nam, kwam hij er overheen", ver telt de heer Minneboo. „Ik heb verder haast nooit te kampen met sterfte onder mijn vogeltjes". Zijn liefde voor dieren heeft hij van huis uit. Hij is een zoon van de bekende tante Riek Min neboo, die in Beverwijk een tehuis voor daklozen ex ploiteert. Karei Minneboo heeft al lerlei dieren gehad: onder andere een vliegende hond en een aap. „Wij zijn met dieren opgegroeid", zegt hij. „Mijn broer begon met een kalfje, thans heeft hij twin tig koeien". Zo had zijn moeder een hond, die met een mandje met voedsel naar het politiebureau ging, geheel op eigen kracht. Dit voedsel was bestemd voor de arrestanten. De sprekende valkparkiet kreeg Karei Minneboo van de heer C. F. „Cees" van Dam, een in Beverwijk zeker geen onbekende figuur en een verwoed liefhebber van levend kleingoed. Mevrouw Minneboo heeft zich belast met de spraaklessen van de vogels. „Je moet je aan dezelfde woorden houden", zegt zij. ..Dan bereik je resul taten".' Zodoende roepen de valkparkiet en de grijze roodstaartpapegaai voortdu rend: „Waar ben je dan" of „wat moet je dan'. Zij roe pen dat (duidelijk verstaan baar), behalve als er vreem- den bij zijn. De diertjes pro beren ook wel andere woor den te zeggen. De papegaai, die nu twee jaar deel uit maakt van het gezin Minne boo (hij werd meègenomen door een zeeman en was vol komen wild), weet precies wanneer het koffietijd is. Als zijn bazin een fles koffie melk ter hand neemt roept Lora: „Koffie, koffie". Hij drinkt ook van dit geurige vecht, 's avonds. Dan zit één van de angorakatten op de ene knie van mevrouw Min neboo en de papegaai op de andere. „Ze zijn dan gewoon jaloers op elkaar", zegt me vrouw. De papegaai is nog waakser dan een-hond. „Als er een vreemde is roept-ie en waarschuwt-ie zonder op houden", aldus Karei Min neboo. Lora eet alles uit de mond van zijn heer en mees ter: pinda's, koekjes en ook sigaretten versmaadt hij niet. De hond, een grote zwarte Duitse herder is al dertien Schoenmaker Minneboo met zijn papegaai. jaar bij de Minneboo's. Dit 'dier brengt de kinderen naar school en haalt ze op ook. En zonder dat het hem is geleerd. Er komen wel eens wilde vogels aanvliegen bij Karei Minneboo Hij houdt ze dan een dag of drie, brengt ze op krachten en laat ze dan weer vrij. Dat gebeurt ook met vogels die bij hem worden gebracht door de mensen. „Je moet met ze praten. Dan stel je ze op hun gemak en op het laatst eten ze uit je Mevrouw Minneboo met haar katten en hond. hand", zegt schoenmaker Minneboo. „Ik heb liever duizend vogeltjes, dan tien. En het kost je eigenlijk niks. Als ik per week twee gulden tot tweevijftig kwijt ben is het veel". Ze hebben gehuild bil Minneboo toen de aap uit huis moest. Als het beest verkouden is, krijgen je kin deren t.b.c.,-had men gezegd. Karei Minneboo deed het aapje weg, ondanks het feit -dat, het dier was ingeënt. „Ik heb er nou nog spijt van", zegt hij. Als de schoenmaker over werkt, soms tot drie, vier uur in de ochtend, loopt de papegaai bij hem rond in de werkplaats. „Ik praat tegen hem en hij praat tegen mij. Zo houdt hij mij wakker". Lora heeft een hekel aan zijn hok. Als er een vreemde bij zijn hok komt brengt hij een grommend geluid voort, waarmee hij zijn ongenoegen kenbaar maakt. Karei Min neboo heeft op straat dik wijls veel bekijks. In die ge vallen zit de papegaai op zijn schouder. Nooit vliegt het dier weg. Waar zou hij heen moeten. Bij Minneboo is het goed. Vaak komen er mensen binnenlopen. Niet om een paar versleten schoenen te laten repareren, maar om te kijken naar de levende have. De omgang tussen de ver schillende dieren is zeer vriendschappelijk. Karei Minneboo bezat een konijn. Dat beest brak op een zekere dag los. De hond kwam er mee thuis. Hij had het konijn in zijn bek en dit zachtaar dige dier kwam er volkomen onbeschadigd af. Ook vlooien hond en katten elkaar. „Je kan met beesten alles doen. Ze zijn soms beter dan men sen", vindt de heer Minne boo. „Ik heb al drie jaar een putter in mijn hok. Die is aan komen vliegen, een vol komen wilde vogel. In ge vangenschap gaan putters meestal dood.. De mijne niet. Die wil niet eens meer weg". Achter zijn huis staan soms wel veertig mensen te kijken als het marktdag is. Ook de leerlingen van de kweekschool kómen graag een kijkje nemen. „Wanneer we naar de tele visie zitten te kijken gaat-ie lawaai maken tegen de tra lies", zegt de heer Minneboo, die over zijn papegaai niet raakt uitgepraat. „Als je dan roept: ik kom bij je hoor, dan zit-ie al braaf op zijn stokje". De kreet van de valkpar kiet is: „Wat doe je dan!" Dat krijgt de zuster van Karei Minneboo altijd te horen als ze een paar huizen verderop de was ophangt achter in de tuin. DONDERDAG 22 NOVEMBER Openbare leeszaal en R.-k. leeszaal, mid dag en avond gesloten. Vergaderzaal, Abelenstraat, 19.30 uur Ouderavond Volksmuziekschool. Gereformeerde kerk, Velsen-Nonrd, 20 uur: Zangfestival Velser Gemeenschap. Hervormd Wijkhuis, Velsen-Noord. 20 uur: Voorlicntings- en contactavond Velser Gemeenschap. Kennemer Theater. Beverwijk, 20 uur: Huldiging Hoogovenjubilarissen en caba retavond. VRIJDAG 23 NOVEMBER Openbare leeszaal, Plein 1945 IJmuiden Oost: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Ka naalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort 19 tot 21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ- muiden-Oost: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. Raadhuis Velsen, 11 tot 12 uur; Spreek uur wethouder van financiën. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 uur; „De zwarte mensen", muziek- en voordrachtavond NOVIM, Volksuniversi teit en Mij. tot Nut van 't Algemeen; 20 uur; Vergadering vereniging van Hoog ovenbeambten. Patronaatsgebonw, Willemsbeekweg, 19.30 uur: Clubavond postzegelvereniging „IJmuiden"; 13.30 uur; Toneelgroep „Stu dio" speelt „Spel van liefde en toeval" voor Velser schooljeugd. Gymnasium „Paulineum", Driehuis, 20 uur; Zangfestival Velser Gemeenschap Hervormd Wijkhuis, Velsen-Noord, 13.30 uur: Poppentheater „Merlijn" voor Velser schooljeugd. Papiervakschool, Velsen-Noord, 9-16 uur: Beroepententoonstelllng, Van 3 tot en met 12 novem ber werden in Velsen de vol gende voorwerpen gevonden: bankbiljet van f 25.-, tas met inhoud, schroevendraaier, bos sleutels, herenpolshor loge, regenscherm, dode kip, kinderportemonnee, regen jas, 1 pr stoffen handschoe nen, sjaal, portemonnee met inhoud, kinderhandschoen en plastic regenkapje, leesboek, doos chocolade, herenrijwiel, planken, bedel-armband, zwart handtasje met inhoud, autoped, paraplu hoes, bril, leren want, meisjes-jasje, ring met sleutels, driewielig kinderfietsje, kinderschoen tje, kinder-kar, jongens broekje, klemtang, bankbil jet van f 10.-, regenbroek, 'kinderfietsje,. zonnebril, bankbiljet van 100.- Finse marken, jong poesje. dameS- rijwiel, bril zonder glazen in étui, wandelwagentje, para plu, damesbril in étui. vul pen, rozenkrans, parkiet, ak tetas met inhoud, school- étui, baret en een contact sleuteltje. Van 13 tot en met 18 no vember werden in Velsen de volgende voorwerpen gevon den: WIJ HADDEN EEN KAT „Wij hadden een kat", zeg gen de heer en mevrouw Poppe in IJmuiden. „Een mooie zwarte kat, met een wit befje. Op een zondag, bijna drie weken terug, lie ten we hem zoals gewoonlijk even uit. Het dier deed dan zijn behoefte en kwam met een weer binnen". Zo niet die avond. Moenie, zoals de poes heette, bleef ondanks herhaaldelijk roe pen weg. Ten einde raad belden de eigenaren de po litie op. Er is vanmorgen een poes afgemaakt, zei men. In de buurt van de Kennemer- laan. Dit was geschied in de schuur van de buren. Daar was de kat op een of andere manier verzeild geraakt. De buren hadden de politie op gebeld met de mededeling, dat er een poes, die zo gek deed, in hun schuur zat. De politie nam het zekere voor het onzekere. Met de honds dolheid in gedachten nam men een pistool ter hand en bracht de kat om. Overigens was de poes twee weken te voren ingeënt tegen honds dolheid. De heer Poppe ging naar het asyl en liet door de dierenarts de doodsoorzaak vaststellen. Zonde van zo'n kat, vond ook de dierenarts toen hij het gaatje tussen de oren van het dier zag. Waar om was dat nu nodig. De buren hielden zich eerst van de domme, maar beweerden later de heer en mevrouw Poppe wel drie keer te heb ben opgebeld met de mede deling dat hun poes in de schuur zat. Nu hadden zij inderdaad al eens eerder last van de kat gehad. Die was, ongeveer een jaar ge- lede'n, in het huis van de buren gekomen. De heer Poppe had er zijn excuus voor aangeboden. Als het weer gebeurt nemen we andere maatregelen, zeiden de buren. Nu, dat hebben zij dan gedaan. Zonde van de poes. Kinderportemonnee, meis jes turnpak, ballpoint, pak gedragen meisjeskleding, hoofddoek, kinderwantje, dameshorloge, sjaal, vakan tiezegels, damesschoen, tas inhoudende bromfietsgereed schap, etui met sleutels, damesring met steen, dames- bril in etui, 1 paar glacé handschoenen, actetas met inhoud, rozenkrans, beertje, kinderschoentje, overall, bos sleutels, kinderringetje, 1 pr kinderhandschoenen, ring met 2 sleuteltjes, gouden trouwring, klauwhamer, knipportemonnee met in houd. 2 kentekenplaten, kin- derring met steentje en een losgebroken wit/zwarte hond. Inlichtingen over deze voorwerpen kan men dage lijks krijgen aan het hoofd bureau van politie in ÏJmui- den-Oost. De daar gedepo neerde voorwerpen kan men elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur afhalen. In een bijeenkomst van standorganisa ties te Beverwijk heeft de heer C. de Ruy- ter, voormalig wethouder van de gemeen te Heemskerk, gewezen op het belang van agrariërs bij een kritische beschouwing van ontwerpen voor stadsuitbreidingsplan nen en streekplannen. Men zij vooral niet te laat met het indienen van zijn goed gefundeerde en duidelijk geformuleerde be zwaren. Toen het plan-Wijkerbroek ter visie lag, kwam er geen enkel bezwaarschrift op. Dit leek overbodig omdat de agrarische be stemming gehandhaafd zou worden. Maar volgens het herziene plan is- er slechts sprake van een beperkte agrarische be stemming. Advertentie voor een betere haarverzorging REGGESTRAAT 86 hk Rijnstraat, bushalte Scheldestraat - Tel. 4546 Ook voor een prima sortering ST. NICOLAAS-GESCHENKEN, zoals parfumerieën, toiletartikelen, eau de colognes, lotions, luxe dozen zeep enz. Tevens alle rookart, en -benodigdheden. Geref. Kerken Beroepen te Emmen (4de pred.pl.) B. Smilde te Grootegast; te Pemis (vac. J. H. van Halsema) J. Wolven te Urk. Cbr. Geref. Kerken Beroepen te Oud-Beijerland J. Brons te Bunschoten; te 's-Gravenhage-Rijswijk T. Harder te Kornhom; te Nieuwe Pekela W. van Heest te Emmen; te Zwolle A. Hil- bers te Leeuwarden, die dit beroep ook aannam. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren woensdag: andijvie 2236, bospeen 2541, waspeen 1831, prei 18 44, knollen 1629, spruiten 3479, boeren kool 2332, tomaten 2555.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5